Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Пт, 24 травняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Юрій Чмирь: “Ми навчилися й можемо заробляти”
27.07.2011

Щойно повернувшись із планової відпустки, голова Сумської облдержадміністрації Юрій Чмирь поспілкувався з представниками засобів
масової інформації регіону. Для цього не довелося збирати кореспондентів в обласному центрі. Вперше прес-конференція такого масштабу пройшла в форматі відео-зв’язку.

Як уже повідомлялося, цей новітній спосіб проведення масових інформаційних заходів впроваджено недавно. Проте представники місцевої та обласної влади вже по кілька разів на тиждень зустрічаються за моніторами, щоб обговорити важливі питання життєдіяльності Сумщини.

У вступному слові очільник області озвучив підсумки соціально-економічного розвитку регіону за перше півріччя 2011 року, зокрема, проаналізував хід жнив, наповнення бюджету.

Так, збір зернових у районах почали пізніше, проте це дало змогу краще підготуватися до польових робіт, – зауважив він. Близько 50% зібраного врожаю дають змогу сподіватися на вагомі результати кампанії, яка проходить чітко за планом. Середній показник – 27 цнт з га (на 5,6% більше, ніж минулого року), на думку Юрія Чмиря, стало результатом активізації технологічних можливостей, а також плідної взаємодії влади та сільгоспвиробників. Завдяки цьому прогнозується повністю забезпечити власні потреби й реалізовувати хліб за межі області.

Показники промислового виробництва дозволили області посісти 12 рейтингове місце серед регіонів України, – поділився він ще однією приємною новиною. Отже, бізнес почав довіряти владі, яка створила для нього більш привабливі умови. Також залучаються іноземні капітали, що свідчить про правильність обраного шляху розвитку.

Відрахування до місцевого бюджету зростають, надходження до державної казни збільшено удвічі. Це дозволяє претендувати на повернення з центру в область 50% позапланових надходжень. При цьому посадовець наголосив, що турбота про життя та безпеку громадян залишається пріоритетним напрямком діяльності влади. Так, за темпами підвищення заробітної плати Сумщина входить у трійку лідерів по Україні. За січень-травень вона зросла в середньому на 18,7% проти відповідного періоду минулого року та становить 2031 гривню.

Юрій Чмирь твердо переконаний, що перспективним напрямком у підвищенні соціально-економічного розвитку є заробіток власних коштів.

– Ми навчилися й можемо це робити, – наголосив він. – …Зокрема, пропонуємо на законодавчому рівні ввести практику укладання соціальних угод з інвесторами.

Відповідаючи на запитаннях кореспондентів обласних і районних ЗМІ, Юрій Чмирь торкнувся проблеми забезпечення молодих медичних працівників на селі, земельної та адміністративної реформ, розповів про реставрацію Сумського театру юного глядача, будівництво Охтирської районної лікарні, святкування 70-ї річниці початку партизанського руху в Україні, а також про міжнародний ралі-рейд, що пройде територією Серединобудського, Шосткинського та Ямпільського районів.

Голова ОДА, зокрема, пообіцяв, що до 1 жовтня всі власники земельних паїв отримуватимуть не менше 3% орендної плати. Робоча група також перевірить обґрунтованість підвищення ціни на хліб, зважаючи на достатні запаси зерна минулого врожаю й оптимістичні прогнози хліборобів на нинішній рік. Підбиваючи підсумки прес-конференції, очільник області запевнив у жорсткому підході до оцінки дій чиновників, зваживши на те, що деякі питання, підняті під час зустрічі, стосуються здебільшого повноважень органів місцевого самоврядування. 


За інформацією міськрайонної газети "Вісті Роменщини"

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa