Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 5 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Застосування штрафних санкцій відповідно до Податкового кодексу України
04.08.2011

Ухвалення Податкового кодексу України відкрило новий етап розвитку податкової системи країни.

Це стратегічне рішення відкриває перспективу не лише для державної податкової служби, а й для держави в цілому. Воно започатковує шлях інтенсивного розвитку виробничого потенціалу країни, суспільства. Адже досі розпорошеність податкового законодавства, значні кількість і частота внесення змін та доповнень до нормативно – правових актів істотно ускладнювали роботу ДПС України, негативно позначалися на діяльності суб’єктів підприємництва, а також знижували привабливість національної економіки для іноземних інвесторів. Наразі Податковий кодекс України орієнтує економіку на інноваційний шлях розвитку, сприяє її оновленню та, як наслідок, закладає перспективи інтенсивної і результативної роботи податківців.

Податкова служба упродовж усіх років незалежності постійно перебувала в епіцентрі економічних і соціальних процесів, що відбувалися в країні. Власне засадничі норми, покладені в основу Податкового кодексу України, спираються на багаторічний досвід податкової служби. Можна сказати, що Податковий кодекс підсумовує багаторічний досвід діяльності податкової служби. То це – і підсумок, і здобуток. Але – не межа. Ми бачимо перспективи і шляхи вдосконалення.

Основа політики ДПС України – партнерські відносини з платниками. Тому сьогодні ДПС розбудовуються різні форми зворотного зв’язку, розширюються інформаційні сервіси. Постійне вдосконалення методів роботи, модернізація служби відповідно до світових стандартів приносить державі позитивні результати.

Головне, що і держава, і платники податків з набранням чинності Податковим кодексом отримали стабільне законодавство. І податківці, і бізнес несуть обопільну відповідальність перед суспільством, державою. Від нас великою мірою залежить рівень соціально – економічного розвитку. Тому перед працівниками податкової служби стоїть надзвичайно важливе завдання – максимально сприяти запровадженню норм Податкового кодексу і одночасно змістити акценти діяльності з площини контрольно – перевірочної до консультативної. Ми маємо стати якісною сервісною службою.

Саме заради цього ми змінюємо формат спілкування з бізнесом, перетворюючи його на реально, а не декоративно довірливий. Відкритість інформації про діяльність з боку підприємців і попередження про існуючі ризики з боку податкової – необхідні умови цивілізованого спілкування. Слід розуміти, що податківці працюють для людей. Щиро сподіваюся, що тим самим віддячуватимуть і підприємці , які завжди можуть розраховувати на допомогу податківців.

Як для працівників ДПС, так і для суб’єктів підприємницької діяльності головне – це дотримання закону.

Згідно з пунктом 7 розділу 20 перехідних положень Податкового кодексу штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовувалися у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення. З 1 липня поточного року діють штрафи передбачені главою 11 другому розділу податкового Кодексу України.

Стаття 109 ПКУ називає податковим порушенням протиправне діяння, тобто дію або бездіяльність, що призвела до невиконання чи неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, яке контролюють податкові та митні органи. Суб’єктом такого порушення може бути фізична особа та / або юрособа як платник або як податковий агент, посадова особа платника, а також посадова особа контролюючого органу.

Наприклад, неподання декларації – це протиправна бездіяльність, оскільки обов’язок подавати звітність передбачено пп.16.1.3, п.16.1, ст.16 ПКУ. Несвоєчасна сплата податку – уже дія, але теж протиправна, адже обов’язок сплачувати податки в строк визначено пп.16.1.4, п.16.1,ст.16 та п.57.1, ст.57 ПКУ.

Якщо платник скоїть два або більше різних разових або триваючих порушень, то за кожне з них він буде оштрафований окремо. Причому необов’язково, щоб види таких порушень згадувалися різними нормами ПКУ чи іншим нормативно – правовим актом. Наприклад, неподання декларації з податку на прибуток упродовж року кваліфікують як не одне порушення, а чотири, адже відповідно до п.120.1, ст.120 ПКУ карають за кожне неподання декларації (розрахунку).

За неподання або несвоєчасне подання платником або іншими особами зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, податкових декларацій (розрахунків)- штраф 170грн., за кожне таке неподання або несвоєчасне подання, а за ті самі дії протягом року – 1020 грн.(п.120.1,ст.120 ПКУ).

Якщо контролюючий орган самостійно визначає суми податкового зобов’язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від’ємного значення об’єкта обкладення податком на прибуток чи від’ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах визначених ст.54 ПКУ, то санкції такі (п.123.1,ст.123 ПКУ): штраф у 25% суми нарахованого податкового зобов’язання, неправомірно заявленої до повернення суми бюджетного відшкодування та/або неправомірно закладеної суми від’ємного значення об’єкта обкладення податком на прибуток або від’ємного значення суми ПДВ: при повторному протягом 1095 днів визначені – уже 50 %; а на третій та наступний раз – 75%.

Незабезпечення платником податків зберігання первинних документів облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів із питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених ст.44 ПКУ строків їх зберігання або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених ПКУ, загрожує штрафом 510 грн., а ті самі дії протягом року – 1020 грн. (п.121.1, ст.121 ПКУ).

Санкції, які можуть бути накладені на платників податків за порушення нормативних актів Кабміну, ДПАУ, положень прямо передбачених ПКУ, починають застосовуватися до таких платників за наслідками податкового періоду, наступного за податковим періодом, протягом якого такі акти були введені в дію.

В подальшому в зв’язку застосуванням штрафних санкцій, передбачених розділом 2 Податкового кодексу України будуть збільшені надходження до Державного та місцевого бюджетів.

Роменська МДПІ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa