Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Чт, 21 лютого



Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Інтернет – конференція першого заступника начальника Роменської МДПІ
11.08.2011

Днями в Роменській МДПІ відбулась інтернет – конференція, яку провела і відповіла на ряд запитань, які надійшли від платників податків, перший заступник начальника Роменської МДПІ - Світлана Олександрівна Катерна.
Тема конференції була присвячена застосуванню основних положень Податкового кодексу України в обчисленні та адмініструванні податків.

1. Який порядок оподаткування доходів у формі заробітної плати з 01.01.2011 року ?

Відповідно до пп. 14.1.18 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі –ПКУ), заробітна плата для цілей розділу IV ПКУ- це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом. Згідно із п.164.6 ст. 164 ПКУ під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування, внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності. Відповідно до п.167.1 ст.167ПКУ доходи, одержані у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються( надаються ) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно – правовими договорами оподатковуються за ставками 15 відсотків. У разі, якщо загальна сума заробітної плати у звітному податковому місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановлений законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17 відсотків перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою 15 відсотків.

2. Чи включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку сума витрат роботодавця у зв’язку з підвищенням кваліфікації ( перепідготовкою)?

Згідно з пп.165.1.37 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ ), до загального місячного(річного ) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума витрат роботодавця у зв’язку з підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) платника податку згідно із законом.


3. Наше підприємство орендує автомобіль у фізособи – «єдинника» з метою доставки продукції в роздрібні магазини. Чи можна включати до податкових витрат вартість бензину та техобслуговування?

З набранням чинності р. III ПКУ платники податків отримали право в повному обсязі включати до витрат з податку на прибуток затрати на бензин і техобслуговування орендованого авто за умови, що останнє задіяне в госпдіяльності підприємства, а самі затрати підтверджені відповідною первинкою (пп.14.1.27,п.138.2 ПКУ).

Такі витрати ПКУ відносить до інших. Їх обліковують залежно від мети використання орендованого авто. Оскільки в описаному випадку орендований автомобіль підприємство використовує для доставки готової продукції, то витрати на бензин і його експлуатацію логічно обліковувати в складі витрат на збут. За загальними правилами видатки на збут збільшуються за фактом їхнього здійснення.
Отже, орендар має право включити до складу витрат, які враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, витрати на технічне обслуговування та придбання паливо – мастильних матеріалів для орендованого автомобіля у осіб, що на єдиному податку, незалежно від того, на якій системі оподаткування перебуває орендодавець.

4.Наше підприємство уклало договір з комунальним підприємством на вивезення побутових відходів. Двічі на місяць представники комунальної служби вивозять накопичені відходи. На території розміщено бак для вивозу сміття. Чи повинні ми сплачувати екоподаток ?

Так, із 2011 року ви повинні сплачувати екоподаток, а також звітувати за ним.

Згідно з пп..240.1.3 ПКУ його платниками є суб’єкти господарювання, які розміщують відходи в спеціально відведених для цього місцях або на об’єктах (крім розміщення окремих видів відходів як втор сировини). При цьому базою оподаткування є обсяги та види (класи) відходів, які розміщують у спеціально відведених для цього місцях або об’єктах протягом звітного кварталу.
Із пп.14.1.223 ПКУ випливає, що розміщення відходів – це їх зберігання й захоронення в спеціально відведених для цього місцях або об’єктах . У свою чергу, зберігання припускає тимчасове розміщення до утилізації або видалення. До спеціально відведених місць відносять місця розміщення відходів, сховища, полігони, комплекси, споруди, ділянки надр. Розміщення відходів у спеціально відведених місцях строк зберігання відходів на підприємстві не має значення. Це може бути як два тижні, так і одна хвилина, - у будь – якому разі відбувається тимчасове розміщення. А до спеціально відведених місць, виходить, відносяться не тільки спецсховища та полігони, але й будь – які місця (об’єкти), де складають відходи, у т.ч. баки, контейнери або просто необлаштоване місце на землі.
Таким чином, незважаючи на те, що ви уклали договір, згідно з яким відходи регулярно видаляють із території підприємства, ви всеодно належите до платників екоподатку й тому зобов’язані:
- платити податок за весь обсяг розміщених( а по суті утворених) відходів протягом звітного періоду;
- щокварталу подавати Податкову декларацію екологічного податку (форма затверджено наказом ДПАУ від 24.12.10р. №1010)

5. Як звернутись з письмовим запитом та в який термін я отримаю податкове роз’яснення?

Відповідно до п.15 Закону України “Про звернення громадян” та “Інструкції про порядок розгляду звернень та особистого прийому громадян в органах ДПС” від 18.06.2008р. №395, за зверненням платників податків контролюючі органи безоплатно надають консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавста у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів. Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

6. Який термін зберігання архівних файлів, якщо звітність подається в електронному вигляді ?

Статтею 13 розділу І Закону України від 22.05.03 №857-IV „Про електронні документи та електронний документообіг” визначено, що строк зберігання електронних документів на електронних носіях інформації повинен бути не меншим від строку, встановленого законодавством для відповідних документів на папері.

Таким чином, архів файлів, про подання звітності органам ДПС в електронному вигляді повинен зберігатися у платника податків не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності.

7. Підприємство звітується з податку на додану вартість щоквартально. В який термін подаються копії записів у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді?

Відповідно до п. 201. 15 ст. 201 розд. V Податкового кодексу України від 02.12.10р. №2755-VІ, платники податку щомісяця в терміни, що передбачені для подання податкової звітності (календарний місяць), у тому числі для яких цим розділом встановлено звітний податковий період квартал, подають органу державної податкової служби копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних за такий період в електронному вигляді.

Тобто, платники, які застосовують квартальний звітний (податковий) період, копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді подають без декларації, але щомісяця в терміни, що передбачені для подання податкової звітності (календарний місяць).


Роменська МДПІ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa