Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Пн, 22 липняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Податкова інформує
25.08.2011

Наповнення бюджетів усіх рівнів

Економічна ситуація диктує сьогодні нові умови співпраці податківців і платників податків. Поставлені завдання можна виконувати лише за умови повного взаєморозуміння та довіри платників податків, які сумлінно виконують свій обов’язок перед державою, і посилення протидії тим, хто ухиляється від цього, не бажає працювати у правовому полі. 

Податківці Роменської МДПІ докладають усіх зусиль для формування високого рівня свідомості громадян щодо добровільної сплати податків. Цьому насамперед сприяють різноманітні форми та методи роз’яснювальної роботи: практикуми, семінари, проведення «гарячих ліній», на яких найбільше надходить запитань щодо адміністрування податків : ПДВ, податку на прибуток, податку на доходи фізичних осіб та інші. 

Модернізація та комп’ютеризація роботи податківців з одночасним впровадженням світового досвіду забезпечують високий рівень сплати податків платниками, чесність і неупередженість, а відтак – зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів.
Внесок в наповнення бюджетів робить і Роменська МДПІ. Так, днями в Роменській МДПІ до 20-річчя незалежності України були підведені підсумки роботи за сім місяців 2011р. Платниками, які зареєстровані в інспекції до Державного бюджету сплачено майже 1,6 млрд. грн., що на 679 млн.грн. більше показників аналогічного періоду минулого року. Доведені показники з наповнення Державного бюджету інспекція виконала на 102%. Податковою службою сьогодні особлива увага приділяється збору місцевих податків, які залишаються в районах для їх благоустрою та вирішення соціально-економічних питань. До бюджетів міста Ромни та Роменського району мобілізовано 68 млн. грн., до бюджетів Липоводолинського та Недригайлівського районів – 11 млн. грн. та 10 млн. грн. відповідно. В цілому нам вдалося забезпечити ріст надходжень до місцевих бюджетів в середньому на рівні 105 % та досягти виконання планових показників. 


В.Юрченко, зав.сектру МРР та звернень громадян
Роменської МДПІШість кроків до подання звітності через Інтернет

Відповідно пункту 49.4 статті 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010р №2755-VI платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації до органу державної податкової служби в електронній формі з дотриманням умов щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку , визначеному законодавством. Працівники податкової служби Роменської МДПІ завжди йдуть назустріч побажанням платників податків, які хочуть якомога менше часу витрачати на подачу звітів та оптимізувати процедуру її подання у зв’язку з цим надаємо послідовність необхідних дій.
Отже, надавати податкову звітність в електронному вигляді можуть всі категорії платників (підприємства і підприємці) податків. Що потрібно зробити, насамперед, щоб подавати звітність в електронному вигляд?
1-й крок . Якщо платник податків бажає надавати звітність засобами телекомунікаційного зв’язку , то йому необхідно укласти з податковою інспекцією договір про визнання електронних документів. Текст договору і безкоштовне програмне забезпечення формування податкових документів в електронному вигляді можна отримати в податковій інспекції , а також на веб -сайті ДПА України
2-й крок . Платник податків отримує в будь-якому акредитованому центрі сертифікати відкритих ключів (електронні цифрові підписи ) на посадовців(керівника та , за наявності , бухгалтера ) юридичної особи і його печатки . а підприємець , що не має печатки ,може обмежитися одним ключем електронного цифрового підпису. Особисті ключі зберігаються на електронних носіях і не розголошуються.
3-й крок . Два екземпляри заповненого договору, завіреною печаткою, а також посилені сертифікати відкритих ключів на електронних носіях платник податків надає до Роменської МДПІ.
4-й крок . Здійснює установку на своєму робочому місці програмного забезпечення для формування податкових документів в електронному вигляді і засобу шифрування (накладення на сформований документ підписів і печатки)
5-й крок. Створює податковий документ в електронному вигляді відповідно до затвердженого формату за допомогою встановленого і при необхідності оновленого програмного забезпечення . При цьому програмне забезпечення „підказує” про помилки виявлені в документі. В результаті платник податків їх направляє і не витрачає час і кошти на уточнюючі звіти і штрафи, пов’язані з арифметичними помилками.
6-й крок . Для відправки готового електронного звіту засобами Інтернет на підготовлений в електронному вигляді документ накладаються електронні цифрові підписи посадовців в такому порядку : першим – ЕЦП головного бухгалтера (бухгалтера), другим – керівника, третім – печатки платника податків.
Для отримання вичерпної інформації щодо подання звітності в електронному вигляді звертайтесь за телефонами 5-13-61. 


Роменська МДПІ

ФОП на загальній системі повинен подавати декларацію зі збору за спеціальне використання води 

Із вступом в силу Податкового кодексу перелік платників збору за спеціальне використання води значно розширився. Зокрема до них віднесли підприємців, які використовують воду (п.323.1 ст.323 ПКУ). Отже, якщо підприємець на загальній системі оподаткування використовує у своїй діяльності воду, то він повинен сплачувати збір за спеціальне використання води та подавати декларацію. Використання води у діяльності формально означає наявність договору з водоканалом на постачання води.
Форма податкової декларації збору за спеціальне використання води затверджена Наказом ДПАУ №1009 від 24.12.10. В тому разі, якщо підприємець є платником даного збору, він повинен сплачувати його у строки визначені для квартального податкового (звітного) періоду, за місцем податкової реєстрації (п.328.4 ст.328 ПКУ). Тобто, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації. 

Роменська МДПІ 


ФОП на загальній системі повинен вести книгу обліку доходів та витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару
 

Форма книги обліку доходів та витрат затверджена Наказом ДПАУ №1025 від 24.12.10, відповідно до якого підприємець повинен: відображати суму нереалізованих товарних запасів на початок року; відображати реквізити документів, які підтверджують витрати; відображати доходи за касовим методом; щоденно відображати доходи із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік; відображати суму витрат, яка безпосередньо пов’язана з отриманням доходу; в тому разі, якщо наймані працівники підприємця здійснюють операції за готівку, то книгу необхідно реєструвати і на кожного працівника; найманий працівник робить записи у свою книгу безпосередньо після кожного факту продажу.

В.Юрченко, зав.сектру МРР та звернень громадян
Роменської МДПІ


ФОП незалежно від системи оподаткування повинен сплачувати податок на доходи фізичних осіб за своїх найманих працівників

Податок на доходи фізичних осіб за своїх найманих працівників необхідно сплачувати (у разі виплати у безготівковій формі) під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету (пп.168.1.2 п.168.1 ст.168 ПКУ). У разі виплати заробітної плати у негрошовій формі або готівкою податок на доходи треба сплатити протягом банківського дня, що настає за днем виплати (пп.168.1.4 п.168.1 ст.168 ПКУ).

В.Юрченко, зав.сектру МРР та звернень громадян
Роменської МДПІ


„ Хто є платниками екологічного податку ”- в запитаннях та відповідях? 

Чи є платниками екологічного податку СГ, що розміщують відходи (в тому числі небезпечні або побутові, інші відходи які утворилися у процесі діяльності та підлягають утилізації чи видаленню)?
Діє з 01.01.2011 Платниками екологічного податку, що справляється за розміщення відходів є всі суб’єкти господарювання (незалежно від отримання дозволу на розміщення відходів), що розміщують у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах (в тому числі на власних територіях) протягом звітного кварталу відходи (в тому числі небезпечні відходи, побутові відходи, інші відходи, які утворилися у процесі діяльності та підлягають утилізації чи видаленню), крім тих, суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на збирання і заготівлю відходів як вторинної сировини, провадять статутну діяльність із збирання і заготівлі таких відходів, що розміщуються на власних територіях (об’єктах), та надають послуги у цій сфері. Питання видання дозволів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері поводження з відходами на спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), а також в частині цивільно-правових відносин (договірних відносин) між суб’єктами господарювання не належить до компетенції органів ДПС.
Хто є платником екологічного податку за здійснення викидів в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (в тому числі у разі здачі в оренду стаціонарного джерела забруднення)? 

Платниками екологічного податку до бюджету є суб’єкти господарювання, якими безпосередньо здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (незалежно від отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення). Умови видання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення не впливають на визначення платників податку. Дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення видаються територіальними органами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів і питання щодо їх видання, а також питання в частині цивільно-правових відносин (договірних відносин) між суб’єктами господарювання не належать до компетенції органів ДПС.
Відповідно до п.240.1 ст.240 розділу VIIІ „Екологічний податок” Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 (далі – ПКУ) платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються ,зокрема, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення. Орган виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальні органи центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища до 1 грудня року, що передує звітному, подають до органів державної податкової служби переліки підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців, яким в установленому порядку видано дозволи на викиди, спеціальне водокористування та розміщення відходів, а також направляють інформацію про внесення змін до переліку до 30 числа місяця, що настає за кварталом, у якому такі зміни відбулися (п.250.3 ст.250 ПКУ). Статтею 11 Закону України від 16 жовтня 1992 року №2707-ХІІ „Про охорону атмосферного повітря" із змінами і доповненнями, передбачено, що викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, який видається територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів за погодженням із територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони здоров'я. Стаціонарне джерело забруднення - підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об’єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти (пп.14.1.230 п.14.1 ст.14 ПКУ). Згідно до пп.242.1.1 п.242.1 ст.242 ПКУ об’єктом та базою оподаткування є обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. Органи державної податкової служби залучають за попереднім погодженням працівників органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим та спеціальних підрозділів центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища для перевірки правильності визначення платниками податку фактичних обсягів викидів стаціонарними джерелами забруднення, скидів та розміщення відходів (абз.1 п.250.12 ст.250 ПКУ). (продовження див.ІІ) 

Хто є платником екологічного податку за здійснення викидів в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (в тому числі у разі здачі в оренду стаціонарного джерела забруднення)?
Платниками екологічного податку до бюджету є суб’єкти господарювання, якими безпосередньо здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (незалежно від отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення). Умови видання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення не впливають на визначення платників податку. Дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення видаються територіальними органами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів і питання щодо їх видання, а також питання в частині цивільно-правових відносин (договірних відносин) між суб’єктами господарювання не належать до компетенції органів ДПС.

Діє до 01.10.2011. Скільки додатків 1 необхідно заповнювати до декларації з екологічного податку у разі якщо платник податку має кілька стаціонарних джерел забруднення в межах одного населеного пункту (села, селища або міста) або за його межами (код згідно з Класифікатором об'єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) один і той самий)?
У разі якщо платник екологічного податку має кілька стаціонарних джерел забруднення в межах одного населеного пункту (села, селища або міста) або за його межами (код згідно з Класифікатором об'єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) один і той самий) та подає до органу ДПС одну податкову декларацію екологічного податку за такі джерела забруднення, то такий платник складає Додаток 1 до декларації по кожному стаціонарному джерелу забруднення окремо (тобто, кількість додатків1 відповідає кількості стаціонарних джерел забруднення). Діє до 01.10.2011. 

Відповідно до пп. 250.2.1 п. 250.2 ст. 250 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники екологічного податку (далі – податок), крім тих, які визначені пунктом 240.2 статті 240 цього Кодексу, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел забруднення, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів. У разі якщо платник податку має кілька стаціонарних джерел забруднення або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів в межах одного населеного пункту (села, селища або міста) або за його межами (код згідно з Класифікатором об'єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) один і той самий), то такий платник податку може подавати до відповідного органу державної податкової служби одну податкову декларацію податку за такі джерела забруднення (пп. 250.10.2 п. 250.10 ст. 250 ПКУ). Форма Податкової декларації екологічного податку (далі - декларація) затверджена наказом ДПА України від 24.12.10 № 1010. Сума податкового зобов'язання з екологічного податку, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, розраховується у додатку 1 до декларації (по кожному джерелу забруднення) та переноситься (сумарне значення всіх додатків 1) до рядка 1.1.1 декларації та враховується у рядку 1.1. У разі якщо платник податку має кілька стаціонарних джерел забруднення в межах одного населеного пункту (села, селища або міста) або за його межами (код згідно з Класифікатором об'єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) один і той самий) та подає до органу ДПС одну декларацію за такі джерела забруднення, то такий платник складає Додаток 1 до декларації по кожному стаціонарному джерелу забруднення окремо (тобто, кількість додатків 1 відповідає кількості стаціонарних джерел забруднення). 

Діє до 01.10.2011 2755 Який порядок обчислення, подання декларації та сплати по екологічному податку податковими агентами за викиди пересувними джерелами забруднення?
Об’єктом та базою оподаткування по екологічному податку, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення є обсяги та види палива, реалізованого податковими агентами. Суми податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення, обчислюються податковими агентами самостійно щокварталу виходячи з кількості фактично реалізованого палива та ставок податку. Податкові агенти за реалізоване паливо подають податкові декларації по екологічному податку протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації - за місцем знаходження пунктів продажу палива.
Діє до 01.10.2011 Відповідно до п.241.1 ст.241 розділу VIIІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 (далі – ПКУ) податок, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення у разі використання палива, утримується і сплачується до бюджету податковими агентами під час реалізації такого палива. Згідно із п.241.2. ст.241 ПКУ до податкових агентів належать суб’єкти господарювання, які: здійснюють оптову торгівлю паливом (пп.241.2.1. п.241.2 ст.241 ПКУ); здійснюють роздрібну торгівлю паливом (крім тих, які реалізують паливо, придбане у суб’єктів господарювання, зазначених у підпункті 241.2.1 пункту 241.2 цієї статті) (пп.241.2.2. п.241.2 ст.242 ПКУ). Об’єктом та базою оподаткування по екологічному податку, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення є обсяги та види палива, реалізованого податковими агентами (пп.242.1.4 п.242.1 ст.242.ПКУ). Суми податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення, обчислюються податковими агентами самостійно щокварталу виходячи з кількості фактично реалізованого палива та ставок податку (п.249.4 ст.249 ПКУ). 

Ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення у разі використання палива наведені у п.244.1 ст.244 ПКУ. Крім цього, відповідно до пункту 2 підрозділу 5 розділу ХХ "Перехідні положення" ПКУ, за податковими зобов’язаннями з екологічного податку, що виникли: з 1 січня 2011 року до 31 грудня 2012 року включно ставки податку становлять 50 % від ставок, передбачених ст.244 ПКУ; з 1 січня 2013 року до 31 грудня 2013 року включно ставки податку становлять 75 %в від ставок, передбачених ст. 244 ПКУ; з 1 січня 2014 року ставки податку становлять 100 % від ставок, передбачених ст. 244 ПКУ. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу (п.250.1 ст.250 ПКУ). Податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації: за паливо, реалізоване податковими агентами, - за місцем знаходження пунктів продажу палива (п.250.2 ст.250 ПКУ). 

До якого бюджету платники податків сплачують екологічний податок (державного або місцевого)?
Платники екологічного податку, що справляється за викиди стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин та розміщення відходів, а також податкові агенти перераховують суми екологічного податку одним платіжним дорученням на рахунки бюджетів, відкриті в територіальних органах Державного казначейства, які здійснюють розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному законом. Платники екологічного податку, який справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк, перераховують суми податку до державного бюджету. Пвна: Відповідно до п.250.5 ст.250 розділу VIIІ „Екологічний податок” Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники екологічного податку, крім тих, які визначені пунктом 240.2 статті 240 цього Кодексу, та податкові агенти перераховують суми податку, що справляється за викиди, скиди забруднюючих речовин та розміщення відходів, одним платіжним дорученням на рахунки, відкриті в територіальних органах Державного казначейства, які здійснюють розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному законом. Платники екологічного податку, який справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк, перераховують суми податку до державного бюджету, які використовуються відповідно до Закону України "Про поводження з радіоактивними відходами" та Закону України про Державний бюджет України на відповідний рік. За рішенням платника податку сума податку може сплачуватися щомісяця в розмірі однієї третьої частини планового обсягу за квартал із перерахунком за результатами базового податкового (звітного) періоду (п.250.6 ст.250 ПКУ). Згідно із пунктом 10 частини другої статті 69 Бюджетного кодексу України від 8 липня 2010 року N 2456-VI із змінами і доповненнями (далі – Бюджетний кодекс), до надходжень спеціального фонду місцевих бюджетів належать 35 відсотків екологічного податку (крім податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк), у тому числі: до сільських, селищних, міських бюджетів - 25 відсотків, обласних бюджетів та бюджету Автономної Республіки Крим - 10 відсотків, бюджетів міст Києва та Севастополя - 35 відсотків.
До якого бюджету платники податків сплачують екологічний податок (державного або місцевого)? 

Пунктом 51. розділу .ІV „Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу встановлено, що екологічний податок (крім податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк) зараховується у таких пропорціях: 1) до спеціального фонду державного бюджету: у 2011 - 2012 роках - 30 відсотків; у 2013 році - 53 відсотки, з них 33 відсотки із спрямуванням на фінансове забезпечення виключно цільових проектів екологічної модернізації підприємств у межах сум сплаченого ними екологічного податку у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України; з 2014 року - 65 відсотків, з них 50 відсотків із спрямуванням на фінансове забезпечення виключно цільових проектів екологічної модернізації підприємств у межах сум сплаченого ними екологічного податку у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України; 2) до спеціального фонду місцевих бюджетів: у 2011 - 2012 роках - 70 відсотків, у тому числі: до сільських, селищних, міських бюджетів - 50 відсотків, обласних бюджетів та бюджету Автономної Республіки Крим - 20 відсотків, бюджетів міст Києва та Севастополя - 70 відсотків; у 2013 році - 47 відсотків, у тому числі: до сільських, селищних, міських бюджетів - 33,5 відсотка, обласних бюджетів та бюджету Автономної Республіки Крим - 13,5 відсотка, бюджетів міст Києва та Севастополя - 47 відсотків; з 2014 року - 35 відсотків згідно з пунктом 10 частини другої статті 69 цього Кодексу. 

За якою формою подається податкова декларація (нова, нова звітна, уточнююча) по екологічному податку?
Форма Податкової декларації екологічного податку затверджена наказом ДПА України від 24.12.10 № 1010. До Податкової декларації екологічного податку додаються додатки 1 - 7, які є її невід'ємною частиною, а саме: розрахунок податкового зобов'язання з екологічного податку, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (додаток №1); розрахунок податкового зобов'язання з екологічного податку, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення (додаток №2); розрахунок податкового зобов'язання з екологічного податку, що справляється за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти (додаток № 3); розрахунок податкового зобов'язання з екологічного податку, що справляється за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах (додаток №4); розрахунок податкового зобов'язання з екологічного податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) (додаток № 5); розрахунок податкового зобов'язання з екологічного податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів і сплачується за придбання джерел(а) іонізуючого випромінювання (додаток №6); розрахунок податкового зобов'язання з екологічного податку, що справляється за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк (додаток №7). У разі відсутності у платника відповідних об'єктів оподаткування відповідні додатки не додаються, а рядки Податкової декларації прокреслюються. 

Як перевести в тонни фактичні обсяги викидів стаціонарними джерелами забруднення, які обліковуються в інших одиницях виміру (куб. метрах тощо) при заповненні колонки 3 додатку 1 до податкової декларації екологічного податку?
Форма Податкової декларації екологічного податку затверджена наказом ДПА України від 24.12.10 № 1010. До Податкової декларації екологічного податку додаються відповідні додатки 1 - 7, які є її невід'ємною частиною. Одним із них є розрахунок податкового зобов'язання з екологічного податку, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (додаток 1). У колонці 3 „Фактичні обсяги викидів” додатку 1 податкової декларації екологічного податку записуються у тоннах фактичні обсяги викидів, визначені самостійно платниками екологічного податку (заокруглення значення цього показника здійснюється до трьох десяткових знаків за загальновстановленими правилами). Згідно із п.250.12 ст.250 розділу VIIІ „Екологічний податок” Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями органи державної податкової служби залучають за попереднім погодженням працівників органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим та спеціальних підрозділів центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища для перевірки правильності визначення платниками екологічного податку фактичних обсягів викидів стаціонарними джерелами забруднення, скидів та розміщення відходів. Таким чином, оскільки правильність визначення фактичних обсягів викидів стаціонарними джерелами забруднення не належить до компетенції органів ДПС, то платникам екологічного податку для правильного визначення в тоннах фактичних обсягів викидів стаціонарними джерелами забруднення, що обліковуються в інших одиницях виміру (куб. метрах тощо), при заповненні колонки 3 додатку 1 до декларації екологічного податку слід звертатися до відповідних органів виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим та спеціальних підрозділів центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища.
Щодо поняття „стаціонарні джерела" забруднення атмосфери? 

До стаціонарних джерел забруднення можна віднести генератори, міні електростанції, газозварювальне обладнання (установки), які працюють на пальному при спаленні якого утворюються та викидаються в атмосферне повітря забруднюючі речовини або суміш таких речовин. Стосовно з'ясування питання віднесення іншого виробничого обладнання підприємства до „стаціонарних джерел забруднення", то з цього питання слід звертатися до територіальних органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів, оскільки дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення видаються територіальними органами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів. Питання щодо їх видання не належать до компетенції органів ДПС. 

Повна відповідь : Статтею 11 Закону України від 16 жовтня 1992 року №2707-XII „Про охорону атмосферного повітря" із змінами і доповненнями, передбачено, що викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, який видається територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів за погодженням із територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони здоров'я. Стаціонарне джерело забруднення - підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об'єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти (пп. 14.1.230 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 (далі - ПКУ). Підприємство несе відповідальність за виконання в установлені терміни інвентаризації викидів, а також за своєчасне представлення необхідної інформації, щодо ведення техпроцесів (техрегламенти, режимні карти, сировини, що використовується і т. д.) та створення необхідних умов по проведенню вимірів (п. 1.9 Інструкції про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві). Інвентаризацію викидів забруднюючих речовин в атмосферу на підприємстві виконують спеціалізовані організації, відповідні підрозділи підприємств, які мають певний досвід роботи, технічне обладнання і знаходяться на обліку в Мінекобезпеки України (п.1.10 Інструкції). 

В умовах ПКУ об'єктом та базою оподаткування є обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (пп.242.1.1 п.242.1 ст.242 ПКУ). Таким чином, до стаціонарних джерел забруднення можна віднести генератори, міні електростанції, газозварювальне обладнання (установки), які працюють на пальному при спаленні якого утворюються та викидаються в атмосферне повітря забруднюючі речовини або суміш таких речовин, що є об'єктом та базою оподаткування податком за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами. Стосовно з'ясування питання віднесення іншого виробничого обладнання підприємства до „стаціонарних джерел забруднення", то з цього питання слід звертатися до територіальних органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів, оскільки дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення видаються територіальними органами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів. Питання щодо їх видання не належать до 
компетенції органів ДПС. 


РОМЕНСЬКА МДПІЗвернення громадян завжди під особливою увагою

Закон України від 02.10.1996 № 393/96-ВР «Про звернення громадян» регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити до органів державної влади, об’єднань громадян відповідно до їх статуту звернення щодо роз’яснення окремих норм законодавства, пропозицій щодо поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів. Водночас, кількість звернення громадян, є своєрідним індикатором людської довіри до виконавчої влади. Так, за 8 місяців 2011 року до Роменської МДПІ надійшло 9 письмових звернень громадян, за цей же період на особистому прийомі у посадових осіб району побувало 10 громадян.
Серед загальної кількості звернень, що надійшла на розгляд до органів державної податкової служби всі звернення – заяви, з них - 2 депутатські звернення .
Питання, з якими найчастіше звертаються громадяни до податкової приділяється особлива та постійна увага. Задля цього постійно проводиться масово-роз’яснювальна робота серед платників податків шляхом надання консультацій, через засоби масової інформації, розміщення матеріалів на веб – сайтах, сторінках, при проведенні засідань «круглого столу» та на семінарах.
Усі звернення розглянуті у терміни, встановлені законодавством. Аналіз та узагальнення даних щодо розгляду звернень громадян дають можливість виявлення причин, що їх породжують, а також сприяють своєчасному виявленню найбільш гострих проблем, які потребують негайного вирішення та вжиттю заходів для якісного та своєчасного їх вирішення.

В.Юрченко, зав.сектру МРР та звернень громадян
Роменської МДПІ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa