Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 5 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Податкова інформує
06.01.2012

Конкурс “ Податки очима дітей - 2012”

Щороку державною податковою службою України проводиться конкурс “ Податки очима дітей”, який започатковано у 2001 році.
Мета: формування у юних громадян розуміння ролі та місця податків у житті держави і суспільства, усвідомлення того, що сплата податків – основа могутності держави і добробуту її народу.
У Конкурсі можуть брати участь учні загальноосвітніх навчальних закладів таких вікових категорій:
І категорія: станом на 1 січня року, що триває, виповнилося 9 – 11 років;
ІІ категорія: станом на 1 січня року, що триває, виповнилося 12 – 15 років.
Конкурс проводиться з 1 січня до 30 вересня 2012 року у три етапи за номінаціями: художні твори, твори декоративно¬ - ужиткового мистецтва ( ліплення, вишивка, мозаїка, аплікація; літературні твори (оповідання, новела публіцистичний роздум, замальовка, казка, фейлетон, реферат, поезія).
Роменська міжрайонна державна податкова інспекція запрошує учнів до участі у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості “ Податки очима дітей - 2012”.
За детальною інформацією звертатись за адресою: м.Ромни, вул.Пролетарської солідарності , буд.37-б ( Роменської МДПІ), або за телефоном – 5-31-40.

Фізичним особам — про спрощену систему оподаткування у 2012 році

Законом України від 04.11.2011 р. №4014-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» внесено зміни до розділу XIV ПКУ щодо правових засад застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку.
Відповідно до Закону фізичні особи — підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на три групи.
До першої групи віднесено підприємців, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню й обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 тис. грн.
Для таких підприємців встановлюється ставка податку в межах від 1% до 10% мінімальної заробітної плати .
Друга група — підприємці, що протягом календарного року використовують працю не більше 10 найманих осіб та обсяг доходу не перевищує 1 млн грн, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у т. ч. побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства.
Ставка — від 2% до 20% мінімальної заробітної плати .
До третьої групи належать особи, які мають не більше 20 найманих осіб та обсяг доходу не перевищує 3 млн грн. Ставка для цієї групи — 3% від отриманої виручки за умови сплати ПДВ або 5% без сплати ПДВ.
Платники єдиного податку повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).
Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку: для першої групи є календарний рік, другої, третьої груп - календарний квартал.
Платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
Свідоцтва про сплату єдиного податку та патенти про сплату фіксованого податку на 2011 рік є дійсними до отримання нового Свідоцтва, виданого за новими правилами, але не пізніше ніж до 1 червня 2012 року (але необхідно подати відповідну заяву щодо вибору спрощеної системи до податкової не пізніше 25 січня 2012 року).


З 1 січня 2012 року розпочалась кампанія декларування доходів, отриманих протягом 2011 року

У 2012 році декларування доходів фізичних осіб пов’язано з виконанням платниками податку вимог розділу IV Податкового кодексу України.
Обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи:
- виключно від податкових агентів, крім випадків, прямо передбачених цим розділом;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу;
- у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку.
Термін декларування доходів фізичних осіб - до 1 травня 2012 року.Розмір податкової соціальної пільги

Розмір податкової соціальної пільги на 2012 рік – 536,50 грн. (50% від мінімальної заробітної плати станом на 1 січня звітного податкового року).
Збільшені соціальні пільги – 100% суми пільги (пільги на двох і більше дітей п.169.1.2 ПКУ), 150% суми пільги (одинока матір, батько та ін. п.169.1.3 ПКУ) – 804,75 грн. та 200% (п.169.1.4 ПКУ) - 1073 грн.
Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ) - (1073*1,4 = 1500 грн.).
При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків у випадку та у розмірі, передбачених пп. 169.1.2 ПКУ, визначається як добуток суми, визначеної в абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ, та відповідної кількості дітей.

Роменська МДПІ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa