Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Сб, 28 березняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Обговорено ставки єдиного податку
24.01.2012

З метою дотримання засад державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності щодо громадських обговорень проектів регуляторних актів в залі засідань міської ради відбувся «круглий стіл» по обговоренню проекту регуляторного акту про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів підприємницької діяльності-фізичних осіб, що вводяться в дію відповідно Податкового кодексу з січня 2012 року.

Участь в засіданні взяли заступник міського голови Яковенко О.Ф., начальник Роменської податкової інспекції Полив’яний О.В., представники фінансового управління виконавчого комітету, управління економічного розвитку міської ради, члени ради підприємців, керівники профспілкових і громадських організацій підприємців та приватні підприємці.

Яковенко О.Ф. доповів, що проект рішення про встановлення ставок єдиного податку було розглянуто на сімнадцятій сесії міської ради 23 грудня 2011 року. Даним проектом запропоновані такі розміри щомісячних ставок:

- для першої групи підприємців – 10% мінімальної заробітної плати;
- для другої групи підприємців – 20% мінімальної заробітної плати.
За найманих працівників єдиний податок не сплачується.

Згідно Податкового кодексу єдиний податок є місцевим податком і вся сума від його сплати йде в місцевий бюджет. Ці кошти будуть використовуватись на капітальні видатки: будівництво, реконструкції, капітальні ремонти об’єктів комунальної власності міста (школи, дитячі садки, заклади культури, заклади охорони здоров’я, водоканалізаційна мережа, зовнішнє освітлення міста).

Голова ради підприємців та голова профспілки працівників кооперації та інших форм підприємництва Козаченко Н.П. озвучила думку членів ради підприємців щодо запропонованих ставок єдиного податку. Максимальні розміри ставок 10 і 20% суттєво збільшать фінансовий тиск на підприємців з урахуванням сплати ними єдиного соціального внеску.

Такі ставки будуть значно більше ставок, що сплачувались підприємцями в 2011 році. Тому рада підприємців надає свої пропозиції по встановленню ставок єдиного податку по кожній групі в залежності від виду діяльності та його прибутковості в градації для першої групи – від 5 до 10%, для другої групи – від 10% до 18%.

Заступник начальника управління економічного розвитку Головко Т.І. надала роз’яснення, що у разі прийняття даної пропозиції необхідна підготовка нового проекту регуляторного акту та місяць на його обговорення, а ставки єдиного податку повинні бути прийняті в січні поточного року.
Начальник податкової інспекції зазначив, що прийняття ставок єдиного податку в залежності від виду діяльності створить додаткові труднощі для самих підприємців в частині внесення у свідоцтво видів діяльності відповідно до нового КВЕД.

В ході подальшого обговорення проекту рішення, підприємцями була внесена пропозиція щодо розміру ставок єдиного податку для першої групи -8%. для другої групи – 15%.


Управління економічного розвитку міської ради

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa