Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 5 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Податкова інформує
30.01.2012

Податкова міліція України визначила сім основних напрямів роботи на 2012 рік. Про це було оголошено під час оперативного наради, що відбулася 26 січня у Києві під головуванням першого заступника Голови ДПС України – начальника податкової міліції Андрія Головача. 

Відповідно до озвучених планів, пріоритетами діяльності податкової міліції на цей рік є:
- встановлення перепон незаконному виводу валюти за кордон в офшорні компанії (разом з Національним Банком України);
- контроль витрат державного бюджету, зокрема – за отриманими субвенціями та тендерними процедурами;
- контроль за діяльністю державних монополій;
- боротьба з незаконним відшкодуванням ПДВ під час експертно-імпортних операцій;
- контроль надходжень до місцевих бюджетів;
- боротьба з „конвертаційними центрами” та замовниками їхніх послуг;
- боротьба з фальсифікатом та незаконним використанням акцизних марок.

За підрахунками податкової міліції, втрати державного бюджету по окремих напрямках сьогодні становлять десятки мільярдів гривень. Зокрема, через непрозорі та нечесні тендери держава втрачає від 50 до 60 мільярдів гривень щорічно.

Ще одним пріоритетом роботи податкової міліції стане виявлення податкових злочинів, пов’язаних з використанням новітніх технологій. Для цього у структурі податкової міліції створені відповідні підрозділи та здійснюється набір фахівців.

Збір з податку на додану вартість забезпечено у сумі 76,2 млрд. грн., що на 42 відсотки більше, ніж у 2010 році .

Сума відшкодованих збитків у закінчених кримінальних справах становить 488,3 млн. грн., що у двічі більше, ніж у 2010 році та є найбільшим показником відшкодування у кримінальних справах за всі роки існування податкової міліції.


На Роменщині розпочато кампанію декларування доходів громадянами

З 1 січня 2012 року розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих громадянами протягом 2011 року. Декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податків вимог Податкового кодексу, згідно з якими окремі категорії громадян відповідно до законодавства зобов’язані подати та/або мають право подати річну податкову декларацію для отримання податкової знижки, та спрямовано на налагодження партнерських відносин з платниками податків, створення сприятливих умов для виконання громадянського обов’язку перед державою та суспільством. 

Відповідно до пп.49.18.4 п.49.18 статті 49 Податкового кодексу термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи, що подається за базовий звітний (податковий) період, який дорівнює календарному року, для платників податку на доходи фізичних осіб встановлено до 1 травня року, що настає за звітним.
З
вертаємо увагу громадян, що у 2012 році змінено форму податкової декларації. 

Так, наказом Мінфіну від 07.11.2011р. № 1395 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» затверджено нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи та додатки до неї відповідно до п.179 статті 179 Податкового кодексу. 

Суттєвою відмінністю цьогорічної кампанії декларування доходів є обов’язок фізичних осіб, які протягом звітного року отримували дохід у вигляді заробітної плати та суми винагород за цивільно-правовими договорами від декількох податкових агентів і при цьому загальна сума такого доходу за будь-який календарний місяць перевищувала десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом станом на 1 січня звітного податкового року (2011р.- 9410 грн.), подавати декларацію про майновий стан і доходи за своїм місцем реєстрації (пп. «є» п.176.1 статті 176 Податкового кодексу). Податковими агентами щодо податку на доходи фізичних осіб виступають юридичні та фізичні особи – СГД та особи, які займаються незалежною професійною діяльністю. 

Фізичні особи-підприємці, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, подають до органу ДПС податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами звітного року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного податкового року (пп.49.18.5 п.49.18 статті 49 Податкового кодексу). 

Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів. 

Платник заповнює декларацію самостійно або це може зробити нотаріально уповноважена ним особа в порядку, передбаченому главою 2 розділу II Податкового кодексу. За неповнолітніх осіб або осіб, визначених судом недієздатними, декларацію подають їх батьки (опікуни, піклувальники).

Звільнення від подання річної декларації про майновий стан і отримані доходи 

Обов’язок платника податку з подання декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи виключно від податкових агентів, зобов’язаних подавати звітність з цього податку у встановленому порядку, і при цьому, загальна сума таких доходів за будь-який календарний місяць не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом станом на 1 січня звітного податкового року (в 2011р.-9410 грн.). 

Платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації незалежно від видів та сум отриманих доходів у випадках: 

- якщо вони є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб ( у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;
- перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі;
- перебувають у полоні або ув’язненні на території держав на кінець граничного строку подання декларації;
- перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
- перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року.

Терміново! До уваги платників податків!
Змінені форми звітності з ПДВ!

Роменська МДПІ повідомляє, що з 1 лютого 2012 року податкова звітність з податку на додану вартість повинна подаватись до органів податкової служби за новими формами.
Роз’яснення з приводу заповнення даних форм можна переглянути в розділі «На допомогу платникам податків»/ «Податкове законодавство» / «Про податок на додану вартість»
Уряд затвердив порядок подання
податківцям інформації про платників податків

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок подання органам державної податкової служби інформації про платників податків, об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, для забезпечення ведення їх обліку, а також обчислення та справляння податків і зборів (Постанова Кабінету Мііністрів України від 21.12.2011№ 1386). 

Відповідно п. 3 вищезазначеного Порядку, органи, що ведуть облік або реєстрацію рухомого і нерухомого майна та інших активів, які є об’єктом оподаткування, подають щомісяця до 10 числа органам державної податкової служби за місцезнаходженням інформацію про власників та/або користувачів таких майна та активів, розміщених на відповідній території, а також про нерухоме майно, транспортні засоби, зареєстровані у зазначених органах та їх власників.
І
нформація, отримана органами державної податкової служби, вноситься до інформаційних баз даних ДПС та використовується з урахуванням вимог, передбачених для інформації з обмеженим доступом. ПОРЯДОК подання органам державної податкової служби інформації про платників податків, об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, для забезпечення ведення їх обліку, а також обчислення та справляння податків і зборів. 

До уваги платників податків, які планують перейти на спрощену систему оподаткування протягом року

З 1 січня 2012 року набрав чинності Закон України від 04.11.2011 №4014-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності". У зв’язку з цим до Міністерства фінансів надходять запити щодо роз’яснення окремих положень даного закону. Тому Управління комунікацій (Прес-служба) Міністерства фінансів надає інформацію щодо реєстрації підприємців платниками єдиного податку. 

Якщо підприємець вирішить перейти на спрощену систему оподаткування протягом року, то він повинен врахувати наступне:
- рішення про перехід на спрощену систему оподаткування може бути прийняте тільки один раз протягом календарного року;
- заяву про вибір спрощеної системи оподаткування слід подавати не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку того кварталу, з якого підприємець бажає стати платником єдиного податку. 

Якщо ж підприємець тільки зареєструвався і має намір одразу стати платником єдиного податку, він може подати заяву про вибір спрощеної системи оподаткування до закінчення того місяця, в якому відбулася його державна реєстрація. У такому разі, відповідно до пункту 299.6 Податкового кодексу України, свідоцтво платника єдиного податку йому повинні видати податкові органи одразу – у день отримання від нього такої заяви. 

Необхідно звернути увагу і на те, що підприємці, які переходять на спрощену систему оподаткування із загальної, до заяви про вибір спрощеної системи оподаткування обов’язково додають розрахунок доходу за попередній календарний рік. 

Форму розрахунку доходу за минулий рік затверджено наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 №1675.
Варто зауважити, що у загальному випадку свідоцтво платника єдиного податку видають протягом 10 календарних днів після отримання заяви від підприємця. 

Необхідно пам’ятати і те, що оригінал такого свідоцтва потрібно ретельно зберігати і пред’являти контролюючим органам при перевірці. А от копія його повинна розміщуватися на робочому місці найманого працівника підприємця.

Роменська МДПІ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa