Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 5 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Сім'я очима молоді
15.02.2012

Роменський міський центр соціальних служб для сім'ї дітей та молоді долучився до проведення до обласного соціологічного дослідження щодо актуальних питань створення і функціонування сім'ї «Сім'я очима молоді». В процесі дослідження опитано 100 студентів Роменського коледжу Київського національного економічного університету. Серед опитаних 57 юнаків і 43 дівчат. 89 чоловік віком 16-18 років, 11 опитаних віком 19-25 років. 

Дане анкетування дало змогу ознайомитися із поглядами молоді на життєві питання та їх пріоритетність. Цікаво, що 67 % опитаних вважають найбільш оптимальним для вступу в шлюб вік 21 – 25 років; 17% опитаних вважає, що починати сімейне життя можна в віці 18-20 років. 16% опитаних стверджує, що вступати до шлюбу слід у віці 26-35 років (переважно це думка юнаків). 

Останнім часом в нашому суспільстві популярним став цивільний шлюб. 44% опитаних ставляться до нього позитивно (майже дві третіх з цієї кількості - дівчата); 14% - негативно; не надають цьому значення 50 % (дві третіх з цієї кількості - юнаки). З цього можна зробити висновок, що реєстрація шлюбних відносин залежить від бажання та наполегливості дівчат, адже для більшості опитаних юнаків це питання не має значення. 

58 % опитаних вважають, що главою сім'ї повинен бути чоловік; 29% респондентів думають, що усі рішення у сім'ї повинні прийматися спільно; за жіноче главенство у сім'ї – 13% (і звичайно, що ці відповіді належать дівчатам). 

Радує те, що 70% молодих людей воліють мати 2 дітей в сім'ї, 8% опитаних планує мати троє і більше дітей, 22% - 1 дитину.
Переважна більшість (78%) вважають недопустимим зробити аборт за соціальними причинами, 14 % затрудняються відповісти на дане питання та 8 % погоджуються. 

Матеріально забезпеченими для створення сім'ї вважають себе 12% опитаних, 27 % розраховують на допомогу батьків, а 61 % матеріально неготові створити сім'ю. 

Приємно було дізнатись, що 52% опитаних не допускають розлучень з чоловіком (дружиною). Якщо ж розглядати відповіді на це запитання у відношенні до статей, то негативно до розлучень відносяться хлопці 56% із опитаних юнаків, що на 10 % більше від кількості дівчат такої ж думки. 26 % затрудняються відповісти на дане питання; на жаль, 22 % позитивно ставляться до розлучень.
Найбільшою людською цінністю респонденти вважають сім'ю, на другому місці –здоров'я, на третьому – наявність дітей, четверте та п'яте місця, розділили фінансове благополуччя та кар'єра. 


Валентина Жогло,
директор Роменського міського центру
соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді


[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa