Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 5 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Міжвідомча робоча група опрацювала понад 100 офіційних звернень
13.03.2012

Станом на 1 березня 2012 року Міжвідомча робоча група, що діє у рамках програми «Відкрита розмова», опрацювала 108 офіційних звернень від журналістів, ЗМІ та громадськості. Розгляд 93 із них наразі завершують правоохоронні органи, 13 нових – передано на вивчення відповідних відомств. Про це повідомила Прес-секретар Президента України, керівник Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів при Президентові України Дарія Чепак.

За результатами аналізу юристів Інституту масової інформації, 14 випадків зі 108 можна визнати такими, що не стосуються журналістської діяльності або порушення стосовно них не встановлено, тому Міжвідомча робоча група може припинити їх моніторинг. Ще 7 випадків виокремлено як такі, що не стосуються перешкоджання діяльності ЗМІ.

Було проведено 5 засідань Міжвідомчої робочої групи, на яких обговорювалися найбільш резонансні справи, що стосуються діяльності ЗМІ в Україні. Представники ОБСЄ, Представництва Євросоюзу, Посольств країн ЄС і США в Україні та інші незалежні спостерігачі беруть участь у щомісячних засіданнях групи.

Окрім постійного інформування громадськості про свою роботу, Міжвідомча група надсилає звіти до міжнародних установ, які опікуються питаннями свободи слова та ЗМІ. Так, про її діяльність поінформовано Бюро з питань демократії, прав людини та праці Державного департаменту США, Міжнародний фонд «Дім свободи» (Freedom House), Комітет з питань ЗМІ Європейського Парламенту, Моніторинговий комітет Ради Європи та інші.

Також налагоджено листування з представниками Всесвітньої асоціації видавців газет і новин (WAN-IFRA) та Спеціальним уповноваженим ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунею Міятович.

7 листопада минулого року у засіданні взяв участь спеціаліст із моніторингу та дослідження Офісу Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Ілля Догель, який прибув на засідання за дорученням Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуньї Міятович. 

ДОВІДКА

4 липня 2011 р. Прес-служба Президента України представила програму «Відкрита розмова». Програма стала серією заходів із налагодження діалогу між представниками ЗМІ та органами влади, правоохоронними структурами. Першим заходом програми став семінар «Взаємодія зі ЗМІ: Безпека журналістів та особливості роботи охоронних служб – український та міжнародний досвід». У рамках програми відбулися зустрічі керівника Управління державної охорони з іноземними колегами, у тому числі з США.
Міжвідомчу робочу групу з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів створено Розпорядженням Президента України від 6 липня 2011 р., вона діє у межах програми «Відкрита розмова» і є майданчиком для обговорення актуальних і гострих питань у сфері роботи ЗМІ в Україні. Раз на місяць під час зустрічі представники влади та громадськості розглядають заяви про порушення законодавства про свободу слова та захист прав журналістів. 

До складу Міжвідомчої робочої групи входять представники Адміністрації Президента, народні депутати, представники Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, Управління державної охорони, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Державного комітету телебачення і радіомовлення, громадських організацій: «Телекритика», міжнародна організація «Репортери без кордонів» та Інститут масової інформації. Усі засідання проходять у відкритому режимі під головуванням Керівника Міжвідомчої робочої групи, Прес-секретаря Президента України Дарії Чепак. 

Ця група стала «круглим столом», за яким представники влади та громадськості можуть обговорити гострі питання роботи мас-медіа, спільно виробити правила та поради щодо співпраці журналістів і владних органів.


За інформацією http://www.president.gov.ua

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa