Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Ср, 8 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Громадська рада
28.03.2012

 

На спільному засіданні громадських рад міста і району намагалися досягти порозуміння і взаємовигідного компромісу між виробниками, переробниками і споживачами молочної продукції. 

В. о. начальника управління агропромислового розвитку РДА Наталія Місюра охарактеризувала стан тваринницької галузі в районі. Одним із основних факторів, що впливає на зменшення поголів’я дійного стада, є низька закупівельна ціна на молоко і часом тривалі затримки у розрахунках зі здавачами продукції. Зокрема, це характерно для ТОВ „Гадяч-сир”. За словами учасників засідання, нині вигідніше займатися рослинництвом. 

Не краща ситуація і в громадському секторі. Волошнівський сільський голова Іван Качмарський та очільники інших територіальних громад відзначали значне зменшення кількості корів у присадибних господарствах. Якщо раніше за кращі сінокоси і пастівні „билися”, то зараз вже ні. Все більше людей залишають лише одну корову – "для себе”. Тож переробникам варто замислитися про майбутнє.
Представник сфери торгівлі, директор ТОВ „Оазис-центр” Юрій Могилко зазначив, що продукція придбається безпосередньо у виробників і торгова надбавка складає 5-8 відсотків. У середньому це 58 копійок. 

Нині, за інформацією представників молокопереробних підприємств, закупівельна ціна на молоко – 2-2,15 грн. за літр. Відпускна ціна – 5,43 грн. 

Розповіли вони й про стимулювання здавачів сировини: реалізація кормів за нижчими цінами, дешевша вартість парування корів тощо. На жаль, так і не прозвучала „розкладена по полицях” інформація про складові витрати переробки молока. Хоча, як справедливо констатував голова районної громадської ради В’ячеслав Леонов, за такої різниці між закупівельною і відпускною вартістю продукції основна „накрутка” цін відбувається саме у переробників. 

Заслуговувала на увагу пропозиція щодо співпраці директора молокозаводу з Бурині Едуарда Шульги: підвищення закупівельних цін за умови, що всі в одній чи кількох сільрадах здаватимуть сировину лише на його підприємство. Хоча питання дискусійне. З одного боку, найкращим аргументом є вища ціна – якщо й не всі, то переважна більшість співпрацюватиме з тим, хто запропонує кращі умови. І не потрібно ніяких „умовлянь”. З іншого – не раз і не два колеги-переробники „перебивали” ціну, щоб „видавити” конкурента, а потім закуповували молоко ще дешевше, ніж попередник, бо селянам нікуди було дітися. Та в будь-якому випадку без довіри і сумлінного виконання зобов’язань та взаємовигідного партнерства обох сторін навряд чи можлива співпраця. 

Альтернативою може стати досвід сільськогосподарського кооперативу „Ярославна” з Путивльщини. Нині його члени здають молоко оптом на переробні підприємства, але вже будують власний молокозавод. Можливо, якби на Роменщині працювало кілька невеликих молокопереробних підприємств, то й „гіганти" теж змушені були дорожче купувати, дешевше продавати і більше дбати про якість, борючись за покупця. 

Підбиваючи підсумки зібрання, голова районної громадської ради В’ячеслав Леонов підкреслив, що представницькі органи міста і району виступають за партнерські відносини, яких зараз, на жаль, немає, і розраховують на розуміння з боку переробників. Але в разі відсутності діалогу, захищаючи споживачів молочної продукції і здавачів сировини, буде направлено відповідні звернення в органи державної влади, Антимонопольний комітет та інші контролюючі організації. 


За інформацією міськрайонної газети «Вісті Роменщини»Скільки коштує молоко?

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa