Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Вт, 7 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
На порядку денному – легалізація заробітної плати!
28.03.2012

У залі засідань виконкому Роменської міської ради відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Вів засідання заступник міського голови Яковенко Олександр Федорович.
Питання порядку денного - розробка комплексу заходів, які дозволять визначити реальний стан справ з питань легалізації виплати заробітної плати, детінізації трудових відносин в місті. 

Як наголосив заступник міського голови Яковенко О.Ф., на сьогоднішній день легалізація заробітної плати залишається проблемою на рівні держави, і її, цю проблему, слід вирішувати спільними зусиллями. Зважаючи на це, робоча група працює у напрямку об’єднання зусиль владних структур, правоохоронних та контролюючих органів, всіх соціальних партнерів на виявлення прихованих доходів, упередження та руйнування схем ухилення суб’єктами господарювання від оподаткування, виявлення «тіньових коштів», організацію роботи щодо дотримання роботодавцями вимог чинного законодавства при виплаті заробітної плати, оформленні трудових відносин. 

Досить гостро стоїть питання нарахування заробітної плати на установленому законодавством мінімальному рівні. Визначено коло страхувальників, які систематично нараховують заробітну плату найманим працівникам нижчу мінімального розміру. До перевірок стану дотримання трудового законодавства такими роботодавцями залучаються посадові особи управління праці та соціального захисту населення та державний інспектор праці. 

Останнім часом поширеною стала практика укладання з найманими працівниками цивільно-правових договорів. Звичайно, такий договір не потрібно реєструвати в центрі зайнятості, робити записи до трудової книжки виконавця договору, вести облік виконуваної роботи та нарахування заробітної плати у встановленому порядку. 

При оформленні цивільно-правового договору, в першу чергу програє найманий працівник. Адже під час виконання робіт за трудовим договором, роботодавець зобов'язаний забезпечити працівникові умови праці, передбачені чинним законодавством про працю, та інші трудові і соціально-побутові пільги і переваги. У разі виконання цивільно-правових договорів, гарантії, встановлені законодавством про працю України, не діють. 

Роботодавці ж повинні усвідомити, що дотримання цивільно-правового договору залежить лише від доброї волі та сумління працівника-фізичної особи підприємця, такий договір повинен містити вид та обсяги роботи, оплата робіт проводиться на підставі підписаного сторонами акту виконаних робіт. Якщо працівник фактично працює згідно конкретного розпорядку роботи, то у разі перевірки відповідні контролюючи органи однозначно визнають такий договір трудовим з усіма наступними негативними для роботодавця наслідками. Крім того, цей процес може ініціювати і сам робітник, у разі виникнення конфлікту з роботодавцем.


В.о. начальника управління 
Н.І. Єфімова

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa