Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Сб, 28 березняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Відбулася особиста зустріч Андрія Кондрашова, голови ДПС у Сумській області з представниками великого, середнього та малого бізнесу Сумщини
20.04.2012

Вже рік як запроваджено автоматичну систему повернення ПДВ. 

У відповідності до статті 200.19. Податкового кодексу України право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку мають платники податку, які відповідають одночасно визначеним 7 критеріям, зокрема, у яких середня заробітна плата не менше ніж у два з половиною рази перевищує мінімальний встановлений законодавством рівень у кожному з останніх чотирьох звітних податкових періодів (кварталів). 

Переваги автоматичного відшкодування ПДВ очевидні: 

- терміни камеральної перевірки зменшені з 30 до 20 днів;
- скоротилися строки направлення висновків та перерахування органами Держказначейства коштів на рахунок платника з 5 до 3 днів.
Тож максимально відведений термін для отримання автоматичного бюджетного відшкодування становить лише 26 днів! Це найшвидші темпи в Європі. 

Визначення відповідності платника податку всім критеріям проводиться в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після граничного терміну подачі звітності. Система автоматичного відшкодування працює, незважаючи на «людський фактор» та скептичні висловлювання. Маємо надію, що платники податків прислухаються до рекомендацій податківців, і до кінця року більше половини бюджетного розпису буде здійснюватися автоматично. 

Системна діяльність із залучення сумлінних платників ПДВ реального сектору економіки до автоматичного відшкодування сум ПДВ, яку податкові органи проводили протягом 2011 року, дала позитивні результати.
За деклараціями з ПДВ за січень 2011 року право на автоматичне відшкодування ПДВ було отримано лише 1 платником на суму 3,2 млн.грн., що становило 4,7 відс. від загальної суми ПДВ, що підлягала бюджетному відшкодуванню по області. У грудні 2011 року право на автоматичне відшкодування отримало вже 9 платників податків, на загальну суму 21,2 млн.грн., або 27,0 відс. від загальної заявленої до відшкодування суми ПДВ. 

Всього за податковими деклараціями з ПДВ за 2011 рік автоматичне відшкодування отримано 12 платниками податків на загальну суму ПДВ, заявленого до відшкодування – 373,5 мн.грн., з них найбільші суми по 2 підприємтсвам - ПАТ СМНВО ім.М.В.Фрунзе та ПАТ «Сумський завод «Насосенергомаш». 

За І квартал 2012 року кількість платників, що отримали право на автоматичне бюджетне відшкодування становить 11 СГД, із загальною сумою 77,4 млн.грн. 

В Сумській області є 14 підприємств, які могли б отримати право на автоматичне відшкодування ПДВ, у разі довиконання по 1 - 2 передбачених Податковим кодексом України критеріїв.
Податківці постійно працюють над усуненням розбіжностей, щоб якомога більше заявників «потрапляли» під автоматичне відшкодування ПДВ. 

Основними порушеннями норм чинного законодавства, встановленими в ході проведення перевірок суб’єктів господарювання з питань достовірності бюджетного відшкодування ПДВ є розбіжність згідно бази даних автоматизованої Системи співставлення даних податкової звітності з ПДВ по податковим зобов’язанням та податковому кредиту в розрізі контрагентів. Використання даних Системи дозволило податковим органам не лише досліджувати товарно-грошові потоки платників, виявляти та вживати заходи по руйнуванню схем мінімізації податкових зобов’язань, а і зменшити втручання у діяльність сумлінних платників податків, спонукати платників до добровільної сплати податків.
Розроблено та діє Єдиний реєстр податкових накладних, у якому вже реєструються податкові накладні з сумами податку на додану вартість більше 10 тис. грн.. для товарів вітчизняного виробництва, а також по будь-якій сумі податку для підакцизних та імпортованих товарів. Існування Єдиного реєстру дозволяє в режимі реального часу виявляти ризикові проведені операції. 

Податкова служба області прагне створити сприятливі умови для ведення бізнесу, щоб комфортно почували себе ті, хто своєчасно і сповна забезпечує сплату податків. Спрощення формальностей, підвищення швидкості і якості обслуговування платників залишаються пріоритетами в податковій службі.
Саме тому системна робота по залученню сумлінних платників податку на додану вартість до автоматичного відшкодування ПДВ – є одним з головних акцентів в роботі податківців


Роменська ОДПІ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa