Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Вт, 7 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Правова держава: Європейський вимір
26.04.2012«Новий Кримінально-процесуальний кодекс суттєво посилює захист прав громадянина» 

На цьому наголосив декан юридичного факультету Сумського державного університету, завідувач кафедри адміністративного, господарського права та фінансово-економічної безпеки, доктор юридичних наук Анатолій КУЛІШ у ході засідання «круглого столу» на тему «Новий Кримінально-процесуальний кодекс України: зміни, що відповідають європейським стандартам».

В обговоренні, що проходило на базі Сумського державного університету, взяли участь представники органів державної влади, науковці-юристи, провідні фахівці в галузі права, аспіранти, студенти.

Серед основних нововведень КПК – скорочення строків кримінального провадження, нові запобіжні заходи під час досудового розслідування, скасування додаткового досудового розслідування, зміна статусу окремих учасників кримінального процесу тощо.

«Венеціанська комісія погодила проект кодексу і нині від направлений на підпис Президенту України. Віктор ЯНУКОВИЧ зазначив, що підпише документ лише після того, як міжнародні експерти дадуть оцінку усім поправкам на предмет відповідності кодексу сучасним демократичним стандартам», – зазначив Анатолій Куліш.

За його словами, зміни у кримінальному законодавстві спрямовані на ліквідацію заангажованості під час розгляду кримінальних справ, аби забезпечити повний, об’єктивний і всебічний розгляд справ і притягнути винних до відповідальності.

Зі слів доцента кафедри кримінально-правових дисциплін Української академії банківської справи, доктора юридичних наук Петра МАЛАНЧУКА, Новий Кодекс звужує коло тих, хто має здійснювати захист. Відтак ключовою фігурою судового процесу стане адвокат, який матиме більше повноважень з метою гарантування захисту законних прав громадян.

«У кримінальному процесі з’явилася нова фігура – слідчий суддя. Тож постає питання у відповідному фінансовому забезпеченні судових органів», – зазначив завідуючий юридичним відділом державної судової адміністрації Андрій ПІДОПРИГОРА.

Разом з тим, в області збільшено штат прокурорів, що братимуть участь у розслідуванні кримінальних справ.

«Кримінально-процесуальний кодекс має перетворитися із засобу боротьби зі злочинністю на засіб захисту потерпілих», – переконана аспірант кафедри адміністративного, господарського права та фінансово-економічної безпеки юридичного факультету СумДУ Вікторія ШАПІРО.

З її слів, введення суду присяжних як нового інституту судового процесу – крок до становлення громадянського суспільства.

За словами заступника декана юридичного факультету СумДУ, доцента кафедри адміністративного, господарського права та фінансово-економічної безпеки, кандидата юридичних наук Миколи ЛОГВИНЕНКА, головне, аби перетворення, пов’язані зі зміною кримінального судочинства, були на благо українському народу та діяли на правовій основі.

Усі запропоновані під час обговорення ідеї буде передано до облдержадміністрації для подальшого формування загальних пропозицій.


За інформацією http://state-gov.sumy.ua

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa