Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Вт, 7 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Співпраця влади і громади у відбудові пам’яток історії
08.05.2012На території міського цвинтаря знаходиться фамільний склеп-усипальня родини Навроцьких – Григорія Миколайовича та його дружини Ольги Парменівни. 

Навроцький Григорій Миколайович (1833 -1907рр) -державний, громадський діяч, благодійник, почесний громадянин м. Ромни. 

Народився 6 січня 1833 року, в сім'ї роменського дворянина. У 1857р. закінчив юридичний факультет імператорського Харківського університету, отримавши ступінь кандидата права. З 1858р. почалась його громадська діяльність в Роменському повіті. З 17 травня 1861р. по 15 липня 1871р. займав посаду мирового посередника в дільниці Роменського повіту. 

У 1885р., за клопотанням Думи, Навроцький Г.М. обраний почесним громадянином міста Ромни за багатолітні старання в проведенні Ландварово-Роменської залізниці та Роменсько-Кременчуцької колії. Саме Навроцький, коли тільки дійшли відомості про можливість залізничного сполучення між Литвою та Північною Україною, ще в кінці 60-х років, з власної ініціативи почав збирати різні статистичні дані, необхідні для складання проекту проведення зялізниці саме через Ромен. Він організував і очолив місцевий залізничний комітет при управі (обраний його член-секретарем).
У 1868р. отримав від земства 114 крб. на друкування журналу залізничного комітету. 

У тому ж році Навроцький запрошує залізничних інженерів для детального обстеження і складання проекту будівництва колії від Бахмача до Ромен. За креслення і проект земство в січні 1869р. вислало на ім'я завідуючого Курсько-Київською залізницею Миколи Ададурова 1199 крб. 82 коп. 

Тоді ж, за ініціативою Навроцького, укладено проект проведення залізниці не тільки до Ромен, а й далі на південь, до Кременчука, на що він витрачав і свої власні кошти, без будь-якої гарантії оплати з боку земства. Саме Навроцький, разом з роменським дворянином, штабс-капітаном Максимом Мазаракі, декілька років підряд оббивали пороги високопоставлених чиновників у Петербурзі, і таки зробили все можливе, аби запланована залізниця не зупинилась на Курсько-Київській лінії (Бахмач), а була продовжена до Ромен.
Помер Григорій Миколайович у Києві 25 грудня 1907р.і похований на цвинтарі у м.Ромни.

За довгі роки відбулося руйнування усипальниці. За ініціативою громади міста, за підтримки міського голови Миколи Калашника, заплановано проведення реконструкції фамільного склепу, який знаходиться на цвинтарі по вул. Дудіна. 

Сьогодні вже почалися роботи по відновленню споруди: вивезено сміття, відбулося урочисте перепоховання праху Почесного громадянина міста та його дружини. 

Під час заходу керівник міста зазначив, що відбудовуючи та зберігаючи минуле, ми будуємо майбутнє. 


За інформацією відділу з питань внутрішньої політики

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa