Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Вт, 7 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Податкова інформує
24.05.2012


Декларування на Роменщині: нові правила – перші підсумки


Завершилася кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2011 році. Її підсумкам була присвячена прес-конференція заступника начальника Роменської об’єднаної державної податкової інспекції Олександра Сліпченка, проведена для місцевих ЗМІ.
У цьому році вперше декларування проходило за нормами Податкового кодексу. Як наслідок, у громадян виникало багато запитань, пов'язаних з заповненням декларації та сплатою податку на доходи фізичних осіб. 

Запорукою якісно проведеної кампанії декларування є, по-перше, надання максимально необхідної інформації платникам податків під час проведення агітаційної роботи, по-друге, створення максимально комфортних умов для громадян, які подають декларації, – наголосив Олександр Олексійович. 

У Роменській ОДПІ кампанія декларування була пріоритетною серед першочергових завдань інспекції. Крім проведення різнопланових роз'яснювальних заходів та індивідуальної роботи з платниками податків, роменські податківці креативно підійшли до залучення платників до декларування. 

Так, максимально задіяні засоби телекомунікаційного зв'язку. Матеріали з питань декларування доходів розміщено на веб-сайтах Роменської РДА, Недригайлівської та Липоводолинської РДА, у друкованих засобах масової інформації протягом січня – квітня поточного року постійно розміщувалася інформація щодо декларування доходів громадян.
Логотип та слоган кампанії декларування було розміщено на двох сіті - лайтах на центральних вулицях міста Ромни, в Інтернет- газетах, на веб- сайтах районних РДА та Роменської міської ради. Також Роменською ОДПІ з відповідною символікою були роздані футболки волонтерам, якими проводилася роз’яснювальна робота серед громадян, щодо декларування доходів громадян.
Для проведення масово – роз’яснювальної роботи та агітаційної роботи щодо декларування доходів громадян отриманих у 2011 році було залучено відомих людей міста Ромни, зокрема двох депутатів Роменської міської ради та відомого спортсмена, майстра спорту з важкої атлетики. 

Результат проведеної роботи – це кількість декларантів. Так, до Роменської ОДПІ подано 1388 декларацій від громадян, задекларовано більше 47,7 мільйона гривень доходу, підлягає сплаті до бюджету 1,27 млн.грн. У порівнянні з показниками минулого року кількість поданих декларацій збільшилась на 120 декларацій, а сума податку, яку буде сплачено до місцевих бюджетів, зросла на 158 тис. грн. або в 1,2 рази. 

Найбільша кількість декларацій (660) подано громадянами, які мають у власності земельні паї, самостійно вирощують та реалізують сільськогосподарську продукцію , також надають послуги в сільському господарстві, 350 декларацій подано громадянами, які отримали спадщину в 2011 році, на третьому місці – 239 декларацій подано громадянами від отримання доходів від надання нерухомого майна в оренду. Громадяни, які отримали у 2011 році іноземні доходи задекларували 960 тис.грн., в бюджет надійде 135 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб, майже в 14 разів більше чим протягом попереднього року. 

Задекларували свої доходи адвокати, нотаріуси, репетитори, спортсмени, будівельники тощо.
Я з упевненістю стверджую, що цьогорічна кампанія декларування доходів громадян пройшла успішно, на високому рівні, що є підтвердженням головного: добровільна сплата податків стає правилом для наших громадян.
Висловлюємо вдячність усім, хто сумлінно поставився до виконання конституційного обов'язку, – звернувся заступник начальника Роменської ОДПІ до мешканців міста та району.
Кампанія декларування доходів закінчилась, але попереду робота зі здійснення контролю над сплатою задекларованих сум та аналітична робота, спрямована на виявлення доходів, які залишилися в "тіні". Крім того, до кінця року податкова інспекція приймає декларації від громадян, які мають право на отримання податкової знижки за підсумками 2011 року.


Заробітна плата в «конверті» - життя без майбутнього! 

Людина, яка отримує заробітну плату у конверті, позбавлена соціальних гарантій!
Той, хто отримує «тіньову» заробітну плату, позбавлений оплати тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, та допомоги по вагітності та пологах; виплати втраченого заробітку у зв’язку з втратою працездатності в разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; виплати допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи; одержання пристойної пенсії в старості, по інвалідності, та інших випадках, передбачених законодавством.
Крім того, нелегальна робота – це відсутність захисту від незаконного звільнення, гарантії на безпечні і здорові умови праці, гарантованого права на відпочинок.
На жаль, сьогоднішні відносини між роботодавцями та найманими працівниками здебільшого не відповідають нормам чинного законодавства. Свідомість роботодавців щодо сплати належних сум податків до бюджету, зокрема податку на доходи фізичних осіб, залишається на низькому рівні. 

Суб’єкти господарювання повинні дотримуватися чинного податкового законодавства при виплаті заробітної плати, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків, порушення норм законодавства щодо нарахування та виплати заробітної плати.
Відповідно до норм Податкового кодексу України працедавці – податкові агенти зобов’язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з суми заробітної плати, виплаченої працівникам.
Отримувати доходи – конституційне право, сплачувати з них податки – конституційний обов’язок!


Роменська ОДПІ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa