Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Пт, 24 травняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Здешевлення вартості іпотечних кредитів
07.06.2012

Державною програмою здешевлення іпотечних кредитів передбачено, що держава компенсує 13% з 16% кредиту отриманого на будівництво (реконструкцію) чи придбання житла в об’єктах незавершеного будівництва або не реалізованого замовниками в об’єктах, прийнятих в експлуатацію після 2009 року. Основні вимоги до потенційного учасника - необхідність поліпшення житлових умов і платоспроможність. 

Верхня межа платоспроможності для учасника іпотечної програми: середній максимальний річний дохід сім'ї не повинен перевищувати десятикратного розміру середньомісячної заробітної плати у Сумській області (приблизно 280 тис. грн. в рік). Нижня межа: щомісячний платіж за кредитним договором не повинен перевищувати 40 відсотків сукупного середньомісячного доходу сім’ї. При цьому сума, що залишається після здійснення щомісячних розрахунків за кредитним договором, повинна бути не меншою одного прожиткового мінімуму на позичальника та кожного члена його сім’ї, який проживає разом з позичальником. 

. В період отримання часткової компенсації квартира повинна бути основним місцем проживання позичальника. Людина не має права відчужувати або здавати в оренду квартиру протягом усього часу отримання державної компенсації. 

Згідно з програмою, перший внесок позичальника - не більше 25% від суми кредиту. Компенсація частини процентної ставки по кредиту буде проводитися місцевими органами влади на особистий рахунок людини через органи казначейства. Термін кредитування - 15 років, термін часткової компенсації - 10 років. Нормативна площа - 40 кв. м на одну людину або на сім'ю з двох осіб, плюс 18 кв. м на кожного наступного члена сім'ї, але не більше 58 кв. м. 

Щоб взяти участь в програмі, потрібно звернутися до Роменської філії Сумського обласного управління АТ «Ощадбанк» ( адреса: вул. Соборна, 1 тел. (05448) 5 14 61, (050) 3252745, контактна особа: Олефір Оксана Вікторівна – завідувач сектором кредитування відділу розвитку банківського бізнесу) . Після чого банк аналізує кожен об'єкт, розглядає можливість видачі кредиту і разом з Головним управлінням економіки Сумської обласної державної адміністрації відпрацьовує можливість отримання громадянином часткової компенсації за таким кредитом. Далі людина обирає конкретну квартиру в конкретному будинку і підписує два договори: один на купівлю квартири (учасник програми, банк, забудовник), другий - на виплату компенсації Нормативна вартість 1 кв. метра житла встановлюється для: м. Суми - 5 тис. грн., інших населених пунктів - до 4 тис. грн. Допускається перевищення нормативної площі і розрахункової вартості житла не більше ніж на 25%. 

Для укладення договору часткової компенсації процентів позичальник подає до Головного управління економіки Сумської обласної державної адміністрації:
заяву про надання часткової компенсації процентів;
копію паспорта;
копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (не подається фізичним особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);
довідку про склад сім'ї;
копію свідоцтва про шлюб (за наявності);
копію свідоцтва про народження дитини (дітей) (за наявності);
документи про доходи позичальника та членів його сім'ї за останні шість місяців.
З переліком об'єктів житлового будівництва ви можете ознайомитися у відділі обліку і розподілу житла виконавчого комітету Роменської міської ради (б-р Шевченка, 2, каб. № 4, тел. 2 13 74)

Начальник відділу обліку і розподілу житла Н.О. Беспальча

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa