Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Ср, 24 липня



Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Інтернет-простір в бібліотеках міста
18.06.2012




Стрімкий розвиток інформаційних технологій на сучасному етапі зумовлює інноваційні перетворення у всіх сферах людської діяльності, що, у свою чергу, потребує оперативного та повного інформаційного забезпечення цих процесів. 

Найбільший потенціал для цього є у публічних бібліотек, які завжди виконували роль посередників між людиною та інформацією.
Сучасна бібліотека – це не тільки зібрання книжкових колекцій, але й величезний світ соціальних комунікацій для людей, об’єднаних пошуком знань. Час диктує свої вимоги, тому не викликає сумніву той факт, що досягти належного рівня у задоволенні інформаційних потреб користувачів можна лише за рахунок впровадження сучасних інформаційних технологій. 

З 2009 року в Україні діє програма «Бібліоміст», яка впроваджена Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у рамках партнерства з Фундацією Білла та Мелінди Гейтс та Міністерством культури і туризму України. Метою цієї програми є сприяння розвитку сучасної системи публічних бібліотек в Україні, надаючи фінансування на конкурсній основі. 

Міська централізована бібліотечна система неодноразово брала участь в конкурсах, які оголошувала програма «Бібліоміст». І от, нарешті, проект Роменської міської центральної бібліотечної системи переміг в третьому раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету». 

Під час визначення фіналістів важливими критеріями відбору були підтримка влади та бачення колективу бібліотеки, як ефективно використати обладнання й безкоштовний доступ до Інтернету для розвитку громади. 

І тепер бібліотеки міста, заручившись підтримкою своїх партнерів, зможуть спільно працювати над реалізацією проекту, надаючи вільний доступ до Інтернету для всіх користувачів та впроваджуючи нові бібліотечні послуги, які задовольнятимуть потреби соціально-незахищених груп населення нашої громади. Кожна бібліотека заручилася фінансовою підтримкою з боку влади, яка виконала взяті на себе зобов’язання, необхідні для підготовки приміщення , організації роботи і підтримки доступу до Інтернету.
Міський голова Микола Кирилович Калашник взяв під особистий контроль виконання робіт у бібліотечних закладах міста, що в подальшому повинно було сприяти перемозі у Проекті. 

Так, на виконання ремонтних робіт, встановлення металевих дверей, грат з міського бюджету було виділено 50 тис грн., а на заміну електромережі - 15 тис.грн. 

Великий обсяг робіт виконано бригадою ремонтників ПрАТ «Слобожанська будівельна кераміка»( директор філії В.І.Марюха) по облаштуванню філіалу №1 центральної міської бібліотеки для дорослих по вул. Червонопрапорній , 4.
Безповоротну благодійну допомогу надав депутат міської ради Г.Негреба та приватний підприємець О. Шкіль. 

Як переможців, визнано чотири бібліотеки міста: центральна міська бібліотека для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича, центральна міська бібліотека для дітей, філіал №1 центральної міської бібліотеки для дорослих та філіал №1 центральної міської бібліотеки для дітей. Протягом серпня 2012 року ці заклади отримають набори комп’ютерного обладнання в кількості 13 одиниць , 4 принтери та ліцензійне програмне забезпечення для надання користувачам бібліотек вільного безкоштовного доступу до мережі Інтернет. 

Обладнуючи бібліотеки комп’ютерами, програма «Бібліоміст» має на меті сприяти розвитку інноваційних бібліотечних послуг, що найкраще задовольнятимуть інформаційні потреби місцевого населення, тим самим підсилюючи роль бібліотек як важливого осередку громади.
Надання бібліотеками нових послуг з використанням безкоштовного доступу до інтернет-технологій стане помітною подією в житті міста, створить рівні можливості для людей різних соціальних верств населення у пошуку інформації. 


За інформацією відділу культури

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa