Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 19 травняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Медицина стає ближчою до людей
07.08.2012

З вересня лікарські засоби для людей з гіпертонічною хворобою на Сумщині подешевшають.

МЕДИЦИНА СТАЄ БЛИЖЧОЮ ДО ЛЮДЕЙ«Регулювання цін на лікарські засоби зробить медичні препарати доступними для людей з підвищеним артеріальним тиском, перш за все, для соціально незахищених хворих, сприятиме покращенню стану здоров'я жителів області», – наголосила заступник голови облдержадміністрації Тамара ІЩЕНКО у ході відеоселекторної наради з головними лікарями обласних і районних лікарень та представниками аптечної мережі.

Серед актуальних питань пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб згіпертонічною хворобою головний терапевт МОЗ України Василь НЕТЯЖЕНКО назвав формування списків реєстру хворих на гіпертонічні хвороби; визначення порядку виписування рецептів, їх обліку та затвердження механізму відшкодування вартості лікарських засобів.

За словами посадовця, проект реалізовується у два етапи. Перший етап передбачає запровадження порядку визначення референтних цін; встановлення граничного рівня оптово-відпускних цін на лікарські засоби; контроль за цінами; відпрацювання механізму часткового відшкодування їх вартості за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів; проведення роз’яснювальної роботи серед населення.

На другому етапі визначатимуться джерела та обсяги фінансування часткового відшкодування вартості зазначеної групи ліків з держбюджету та місцевих бюджетів.

«Сумщина готова до реалізації проекту: існує домовленість влади, медичних закладів та аптечних мереж щодо співпраці; розроблені заходи з реалізації програми; закуплено електрокардіографічне обладнання для діагностування захворювання; здійснюється контроль за дотриманням вимог виписування рецептів на лікарські засоби», – повідомила Тамара Іщенко.

За її словами, в області проживає близько 270 тисяч осіб з артеріальною гіпертензією, з яких працездатне населення становить понад 102 тисячі осіб. Головне завдання влади – зробити лікарські засоби доступними для кожної людини, перш за все, для соціально незахищених хворих, підкреслила Тамара Іщенко.

За інформацією Сумської ОДА

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa