Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Ср, 8 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
До міста Ромен завітав людина-легенда
06.09.2012

На запрошення колективу Роменської СЗОШ № 2 ім. акад. А. Ф. Йоффе до міста Ромен завітав академік і віце-президент Російської Академії Наук, лауреат Нобелівської премії з фізики (2000 р.) Жорес Іванович Алфьоров.


З навчальним закладом він підтримує дружні зв’язки з 2005 року, виділяє щорічно по дві стипендії для обдарованих учнів та одну стипендію в номінації «Кращий учитель школи». У 2005 та 2009 роках запрошував до Санкт–Петербургу на міжнародні конференції делегації учнів та вчителів.

Цьогорічний візит він присвятив пам’яті про свого вчителя й наставника Абрама Федоровича Йоффе, видатного вченого-земляка, який народився в м. Ромни й закінчив тут реальне училище.

Під час своїх зустрічей Жорес Іванович постійно підкреслював важливу роль Абрама Федоровича у створенні школи радянських фізиків, які, у свою чергу, стали відомими світу науковцями.

На зустрічі в міськвиконкомі з керівництвом міста, керівниками навчальних закладів, учителями фізики та історії, працівниками музею, бібліотеки та інтелігенцією міста Жорес Іванович розповів про значення робіт Абрам

а Федоровича Йоффе в розвитку фізики напівпровідників, про його енциклопедичні знання в інших галузях цієї науки, особисту ерудованість, інтелігентність, авторитет і повагу співробітників. Він також відмітив велику організаційно-педагогічну діяльність А. Ф. Йоффе, особливо при створенні більше десятка фізико-технічних інститутів по всій країні.
Жорес Іванович, підсумовуючи свою розповідь і відповівши на запитання, запропонував роменцям установити пам’ятник нашому земляку як вияв великої шани й визнання заслуг Абрама Федоровича Йоффе – всесвітньовідомого вченого.

Разом з керівником науково – виробничого концерну «Наука», Ларкіним С. Ю., та його заступником, директором Алфьоровського фонду в Україні, Гончаровим С. М., Жорес Іванович Алфьоров поклав квіти до пам’ятника Т. Г. Шевченка.

Потім делегація відвідала краєзнавчий музей, ознайомилась з історією нашого міста. Особливо гостей зацікавила експозиція, присвячена Абраму Федоровичу та Роменському реальному училищу. Жорес Іванович прокоментував і уточнив окремі деталі щодо біографії та наукових робіт А. Ф. Йоффе.

Найбільше ж часу вчений присвятив зустрічі з учнями та вчителями в Роменській СЗОШ № 2 ім. акад. А.

Ф. Йоффе. Саме там він ознайомився з напрямками навчально-виховної роботи, матеріально-технічною базою закладу.

Відбулася тепла зустріч з учнями – стипендіатами Алфьоровського фонду (2009 – 2012 рр.) та їх батьками.
Школа пишається ними: Грибовод Вірою, нині студенткою ІІІ курсу Харківського медичного університету; Степаненко Вікторією, студенткою І курсу Харківського національного університету «Юридична академія України»; Петренко Юлією, студенткою І курсу Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка; Ткаченко Лідією, ученицею 11 – А класу, Нюкалом Дмитром, учнем 10 класу та Московець Наталією, ученицею 9 – Б класу – неодноразовими переможцями міських і обласних олімпіад.

Жорес Іванович поклав квіти до меморіальної дошки А. Ф. Йоффе, урочисто відкрив новий кабінет

народознавства, зустрівся з молодшими школярами – учасниками міжнародної інтерактивної гри «Колосок».

Особливий інтерес у нього викликав фізичний кабінет та пілотний проект по використанню нового обладнання фірми PHYWE. Про це йому розповів академік НАН України, директор Сумського інституту прикладної фізики Сторіжко Володимир Юхимович – ініціатор проекту в Україні, який теж взяв участь у зустрічі з Ж. І. Алфьоровим.

А юні фізики продемонстрували обом ученим свої вміння по роботі з лабораторним обладнанням. Найменші кроксівці повідомили про змагання, організовані Всеукраїнським дитячим об’єднанням «КРОКС». Гумористичне привітання академіку підготували учасники лялькового театру «Маслинка».

У музеї школи Жорес Іванович ознайомився з історією розвитку навчального закладу, цікавився зв’яз

ками школи з науковцями, залишив свій запис у книзі відгуків.

Під час зустрічі із членами Євроклубу «Dove of piece» учений англійською мовою відповів учням про важливість у світовій практиці англійської й російської мов й закликав до їх вивчення.

Юні художники ізостудії «Етюд» ім. Л. С. Бреус продемонстрували свою майстерність у малюванні українського рушника та подарували зроблені своїми руками сувеніри.

Завершилася зустріч урочистим концертом у актовій залі.

Постійно звертаючись до учнів у своїх промовах, Жорес Іванович говорив про необхідність й важливість успішного навчання, підкреслював роль науки в житті суспільства, наголошував про пам’ять й повагу до нашого видатного земляка – Абрама Федоровича Йоффе.

Жорес Іванович подякував гостинній роменській землі та її жителям за теплу зустріч, а учням школи пообіцяв запропонувати нові форми подальшого співробітництва з Алфьоровським фондом.

Людина – легенда XXІ століття, Жорес Іванович Алфьоров, справив на всіх, хто спілкувався з ним у цей день, незабутні враження. Ми відчули в ньому авторитетного, визнаного світом ученого, ерудовану й безкомпромісну людину, яка чітко формулює свої погляди на науку, розвиток суспільства й держави. Окрім того, він заворожує слухачів особливим стилем мовлення, неповторним умінням яскраво й образно висловлювати свої думки, блискучою ораторською майстерністю, чудовою дикцією й навіть приємним тембром голосу, який ніколи й ні з ким не сплутати.

Унікальна зустріч із Ж. І. Алфьоровим стане в історії рідного краю знаменною й незабутньою. А для юного покоління роменців – це приклад того, як досягти своїх мрій, реалізувати надії й домагатися намічених цілей, особливо в науці.
Педагогічний та учнівський колективи школи щиро дякують Ж. І. Алфьо

рову за здійснений візит, спілкування з громадою, школярами та

вчителями міста, за можливість відчути найсучасніші напрямки розвитку фізичної науки.

 За інформацією керівництва СЗОШ № 2

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa