Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 5 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Легалізація заробітної плати – гідне забезпечення нашого майбутнього!
25.09.2012

 

Легалізація заробітної плати – актуальне питання сьогодення. Такі явища, як зарплата в «конверті» та робота без оформлення трудових відносин, мають глибокі корені й руйнують суспільство зсередини, позбавляючи майбутнього тих, хто отримує неофіційну заробітну плату.

Більшість неоформлених працівників свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати заробітну плату в “конверті”. Люди втрачають роботу і щоб прокормити свої сім'ї ладні йти на умови, які є дискримінаційними по відношенню до їхніх трудових прав. Роботодавець за таких обставин перебуває у вигідній позиції: приймає людину на роботу без оформлення, видає зарплату в конверті, цим самим економить на соціальних відрахуваннях. Досить часто фізичні особи-підприємці укладають з робітниками замість чинних трудових договорів так звані цивільно-правові угоди (які є нічим іншим як методом звільнення роботодавця від будь-якої відповідальності за життя і здоров'я найманого працівника),берутьлюдей на так званий випробувальний термін. Нелегально, або напівлегально працює значна частина роменців.

З метою забезпечення соціального захисту населення міської владою та контролюючими органами в місті вживаються різні заходи. Серед них, зокрема, обстеження суб’єктів господарювання з питань дотримання діючого законодавства, в тому числі щодо належного оформлення трудових відносин. Обстеження, відповідно до розпорядження міського голови, здійснюються робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. До складу робочої групи входять представники управління праці та соціального захисту населення, відділу державної служби по боротьбі з економічними злочинами Роменського МВ УМВС України в Сумській області, управління Пенсійного фонду України в м. Ромнах та Роменському районі, Роменського міськрайонного центру зайнятості населення.

Протягом поточного року робочою групою здійснено 8 рейдів, обстежено 38 об’єктів, на яких здійснюють діяльність 38 приватних підприємців, виявлено 18 нелегальних працівників. Двох роботодавців притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення трудового законодавства.

            Кожен найманий працівник має знати, що відсутність цивілізованих трудових відносин, офіційно укладеного трудового договору, несе за собою негативні соціальні і матеріальні наслідки для нього – позбавлення пенсійного стажу, належного захисту у випадку непрацездатності, відсутність захисту від не­законного звільнення, гаран­тій на безпечні та здорові умо­ви праці, права на відпочинок тощо.

 
За інформацією управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради                                                                                                                                                                    
 
 
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa