Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Вт, 2 червняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Податкова інформує
12.10.2012

Заробітна плата «в конвертах» - шлях до зменшення суми сплачених податків, заснований на свідомому ухиленні від оподаткування. Досягнення нової якості життя співвітчизників потребує гармонійного балансу інтересів суспільства, держави і бізнесу, соціальної відповідальності суб'єктів господарювання

І це повинні усвідомити всі - і роботодавці, і самі працівники. Інфляція, безробіття, соціальна незахищеність незаможних верств населення, зростання заборгованості із заробітної плати - ось далеко не повний перелік наслідків фінансово-економічної кризи. Саме у сфері виплати заробітної плати визначено найбільше випадків ухилень від оподаткування та порушень законодавства, а саме: наявність і виплата зарплати «в конверті», або її виплата у розмірі, меншому від прожиткового мінімуму.

Виплата зарплати «в конвертах» та у розмірах нижче мінімальних гарантій, встановлених державою, позбавляє наших громадян належного захисту на випадок непрацездатності та прирікає на отримання мізерної пенсії. Від цих зловживань зазнає значних втрат Пенсійний фонд, інші страхові фонди, а до місцевих бюджетів не надходять необхідні кошти, що безпосередньо пов'язано з рівнем життя і свідомо позбавляє громадян вирішити безліч соціальних проблем.

Ці проблеми потребують усвідомлення кожним роботодавцем, кожним підприємцем та кожним найманим працівником. Трудові відносини між найманим працівником і роботодавцем мають бути зафіксовані у трудовій угоді, якою визначаються умови оплати праці та розмір заробітної плати.

В Роменській об’єднаній державній податковій інспекції активно проводиться роз'яснювальна робота та співбесіди з суб'єктами господарської діяльності - фізичними особами та юридичними особами, під час яких доводиться інформація про необхідність підвищення розміру заробітної плати найманим працівникам та своєчасності сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб. На сьогоднішній день триває робота по виведенню заробітної плати з «тіні», по ліквідації заборгованості із заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях державного та приватного секторів економіки, а також виплати заробітної плати найманим працівникам «в конвертах».

Відділом адміністрування податків з фізичних осіб згідно аналізу фінансово-господарської діяльності, постійно проводиться роз'яснювальна робота з суб'єктами господарювання, які при наявності найманих працівників не перераховують або несвоєчасно перераховують податок до бюджету. З початку року проведено 75 зустрічей з питання підвищення рівня заробітної плати, за результатами яких до бюджету перераховано 37 тис. грн.

На підставі проведеної роз'яснювальної роботи з суб'єктами господарської діяльності щодо збільшення податкового навантаження та забезпечення надходжень до бюджету податку на доходи фізичних осіб, з початку року додатково залучено до реєстрації 97 найманих працівників.

 

Роменська ОДПІ

 
 
 

Платники податків вже мають змогу зареєструватися
платником єдиного податку 5 або 6 групи!

 

ДПС України нагадує, що з 12 серпня 2012 року введені дві додаткові групи платників єдиного податку для фізичних – 5 та юридичних осіб – 6.

Граничний розмір доходу для цих груп встановлено на рівні 20 млн. грн. Максимальне число найманих працівників для 5 групи – 20, для 6 – 50. Ставка податку при сплаті ПДВ – 7%, при включені ПДВ до складу єдиного податку – 10% для обох груп.

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання повинен подати до органу державної податкової служби заяву (пп.298.1.1 п.298.1 ст.298 ПКУ).

Звертаємо увагу на те, що в разі перевищення гранично допустимого розміру доходу платники єдиного податку 3 і 4 груп можуть подати заяву про перехід в групи 5 і 6 не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, в якому відбулося перевищення.

 
 
Роменська ОДПІ
 
 
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa