Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Пн, 6 липняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Податкова інформує
23.10.2012
 

Щодо запровадження нових підходів в адмініструванні

 податку на прибуток

У зв'язку з прийняттям Закону України від 5 липня 2012 року №5083-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби та у зв'язку з проведенням адміністративної реформи в України» (надалі по тексту - Закон №5083-VI) звертаємо увагу платників податку на прибуток на зміни в оподаткуванні прибутку підприємств.

           Так, з 1 січня 2013 року до Податкового Кодексу будуть внесені зміни згідно iз Законом України N 5083-VI, зокрема, в частині змін пункту 57.1 статті 57 Податкового Кодексу щодо строків сплати податкових зобов'язань. Це в свою чергу призведе до зміни методики адміністрування податку на прибуток.

          Передбачено, що платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку i в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у poзмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

Платники податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році без подання податкової декларації за звітні (податкові) періоди (календарний квартал, півріччя та дев'ять місяців) та не сплачують авансового внеску.

           Платники податку, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний (податковий) період не перевищують 10 мільйонів гривень, та неприбуткові установи (організації) сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації, яку подають до органів державної податкової служби за звітний (податковий) рік i не сплачують авансових внесків.

           У разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал. Такий платник податку авансових внесків у другому - четвертому кварталах звітного (податкового) року не здійснює, а податкові зобов'язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до органу державної податкової служби в порядку, передбаченому цим Кодексом.

           Платник податку, який за підсумками минулого звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов'язання не нараховував i не мав базового показника для визначення авансових внесків у наступному році, а за підсумками першого кварталу отримує прибуток, має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов'язань.

          У складі piчної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступні дванадцять місяців. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.

         При цьому дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому визначено граничний строк подачі piчної податкової декларації за попередній звітний (податковий) piк, до місяця подання податкової декларації за поточний звітний (податковий) piк.

        Хочемо наголосити на те, ДПС України підготовлено зміни до відповідних форм податкових декларацій з податку на прибуток, які на тeпepiшній час проходять процес погодження з відповідними міністерствами та відомствами у порядку, визначеному законодавством.

       При цьому, пунктом 2 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу встановлено, що платники податку на прибуток підприємств, які починаючи з 2013 року подають річну податкову декларацію відповідно до пункту 57.1 статті 57 цього Кодексу, сплачують у ciчнi - лютому 2013 року авансовий внесок з цього податку у poзмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев'ять місяців 2012 року, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

 
Роменська ОДПІ
 
У роменського перевізника працювало 9 «нелегалів»
 

                Ринок пасажирських та вантажних перевезень відзначається неабияким ступенем «тінізації». Забезпечити ж безпеку громадянам при поїздці в маршрутці неможливо без легалізації найманих працівників та наявності дозвільних документів.

            І це підтвердила одна з перевірок, яку провели податківці Роменської ОДПІ спільно з управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради. Підприємець-перевізник „М” використовував працю найманих працівників, які не були оформлені. Від такої діяльності страждали і шофери, і місцевий бюджет.   

            Після позапланової документальної перевірки бізнесмену-порушнику донараховано податку на доходи фізичних осіб  у сумі  6772,35грн. та застосовано штрафну санкцію в сумі 1693,08 грн. А працівники тепер оформлені і мають соціальну захищеність.

 
Роменська ОДПІ
 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa