Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 5 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Єврорегіон "Ярославна" - 5 років спільних дій на благо людей
28.11.2012

Завдяки наполегливій роботі голови Сумської облдержадміністрації Юрія ЧМИРЯ та його колеги, губернатора Курської області Олександра МИХАЙЛОВА, обидва регіони вийшли на новий рівень розвитку та міжнародного співробітництва

Про успіх Єврорегіону свідчить світове визнання та неабияка підтримка «Ярославни» з боку Президентів України та Російської Федерації.

«Сама ідея створення Єврорегіону викликана життєвою необхідністю поглиблення співробітництва між нашими областями, що історично пов’язані між собою. І сьогодні спільно з нашими колегами ми працюємо над розвитком регіонів, покращенням життя людей», – зазначив у ході експертної дискусії на тему «Єврорегіон «Ярославна»: коли кордон об’єднує» заступник голови облдержадміністрації Ігор ЯГОВДИК.

За його словами, хоча Єврорегіон «Ярославна» достатньо молодий, його досягненням можуть позаздрити інші прикордонні області України та Російської Федерації, що працюють разом більше 10 років.

Підтвердженням слів посадовця є красномовні цифри – за роки співробітництва Сумщини та Курщини зовнішньоторговельний обіг між областями зріс майже втричі та складає близько 50 мільйонів доларів США, з яких 98% – частка експорту.

Це означає, що товари Сумщини користуються неабиякою популярністю у сусідів та стрімко завойовують російські ринки.

Одним із найвагоміших досягнень у рамках Єврорегіону «Ярославна» Ігор Яговдик назвав відкриття 6 місцевих пунктів пропуску, спрощення порядку перетину кордону, що дозволило жителям Сумської та Курської областей частіше відвідувати своїх рідних та знайомих по інший бік кордону.

У перспективі – створення додаткових пунктів пропуску та їх належне облаштування.
Сумщина та Курщина успішно втілюють спільні культурні та освітні проекти, підтримують молодіжні ініціативи.

Попереду, за словами Ігоря Яговдика, чимало роботи у налагодженні співробітництва з питань підтримки малого та середнього бізнесу, а також – розвитку агропромислового комплексу.

Найближчим часом планується створити спільний туристичний маршрут, який пролягатиме територією двох областей та передбачатиме вільний перетин кордону.

«Наша робота гуртується в першу чергу на дружбі та повазі. Ми переймаємо один у одного передовий досвід, ділимося напрацюваннями, що сприяє швидкому розвитку як Сумщини, так і Курщини», – підкреслив заступник голови облдержадміністрації.

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa