Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 7 березняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Сімейна медицина - важливий етап реформування галузі
16.05.2013

 

На цьому наголосила заступник голови облдержадміністрації Тамара ІЩЕНКО, відвідуючи амбулаторію сімейного лікаря у Ромнах
 
СІМЕЙНА МЕДИЦИНА – ВАЖЛИВИЙ ЕТАП РЕФОРМУВАННЯ ГАЛУЗІ«Пріоритетом реформ у галузі охорони здоров’я, ініційованих Президентом, є розвиток первинної ланки на засадах сімейної медицини та наближення медичних послуг до людей», – підкреслила заступник голови облдержадміністрації Тамара ІЩЕНКО.

 
«Результативність роботи амбулаторій сімейної медицини свідчить, що реформування первинної ланки медицини працює на благо людям. Так, відкриття торік амбулаторії у Ромнах як структурного підрозділу міського центру первинної медико-санітарної допомоги вирішило питання обслуговування понад 1,5 тисячі роменчан, котрі мешкають віддалено від центру міста», – зауважила Тамара Іщенко.
 
 
За словами сімейного лікаря, фахівця з двадцятирічним стажем Тетяни ЛАДИКИ у приміщенні амбулаторії створені всі умови для надання допомоги на первинному рівні. Тут працює педіатричний, маніпуляційний кабінети та кабінет сімейного лікаря, укомплектовані необхідним обладнанням. У розпорядженні амбулаторії автомобіль.
 

СІМЕЙНА МЕДИЦИНА – ВАЖЛИВИЙ ЕТАП РЕФОРМУВАННЯ ГАЛУЗІ
«Щодня до дільниці звертається близько 30 людей, третина з яких – діти, крім того, надходить до 6 викликів додому. У нас налагоджена профілактична робота з населенням, а відтак – відсутня малюкова, дитяча та материнська смертність», – розповіла про особливості своєї роботи Тетяна Ладика.
 
 
«Ми на власному прикладі пересвідчилися в ефективності роботи амбулаторії сімейної медицини. Тут відсутні черги, налагоджено дієвий контакт з людьми лікаря, котрий обізнаний з проблемами кожної родини. За потреби можна викликати лікаря додому, здати необхідні аналізи та зробити кардіограму. Лікар уважно ставиться до нас та до нашого здоров’я, тож я спокійна за свою родину», – зазначила молода мама Інна МАТЯШ.
 
Реорганізація та модернізація первинної ланки здійснюється паралельно з підготовкою кадрів для установ сімейної медицини. Так, з 2002 року на базі Сумської філії Харківської медичної академії післядипломної освіти підготовлено понад 300 сімейних лікарів. У медичному інституті Сумського державного університету з 2005 року відкрито магістратуру за фахом «загальна практика-сімейна медицина», а з 2010 – аспірантуру.
 
Крім того, існує й система місцевих стимулів, зокрема, забезпечення сімейних лікарів житлом, земельними ділянками, безкоштовний проїзд транспортом та надбавки до заробітної плати, поінформувала Тамара Іщенко.
 
 

СУМСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa