Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Ср, 3 березняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Пам’яті земляків
16.09.2013

На базі Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 відбулася міська краєзнавча конференція «Відомі імена Ромен: Григорій Навроцький».

 
Беручи участь у заході, міський голова Микола Калашник зазначив, що той, хто зберігає і примножує надбання поколінь, життя прожив не дарма, особливо це стосується Ромен і його мешканців. Адже саме Ромни завжди були, є, і, сподіваюся, залишаться культурним центром. І кому. Як не нам популяризувати інформацію про славного земляка Григорія Навроцького.
 
У роботі конференції взяли участь представники творчої інтелігенції міста: редактор міськрайонного альманаху «Відродження» Віктор Клейніх, краєзнавець Олександр Іващенко, методист відділу освіти Тетяна Величко, бібліотекар філіалу № 1 Центральної бібліотеки Валентина Палажченко, вчителі історії та учні шкіл міста.
        
Краєзнавці загальноосвітньої школи № 10 презентували сторінки біографії Григорія Навроцького, представили матеріали про його маєток, на території якого зараз знаходиться школа № 10, про вклад родини Навроцьких у розвиток освіти в місті й будівництво Лібаво-Роменської залізниці.
 
Віктор Клейніх, Володимир Таран, Олександр Іващенко доповнили виступи школярів стосовно життя і діяльності Григорія Навроцького.
        
Міський голова Микола Калашник підвів підсумок роботи конференції, зауваживши, що Ромни славне своїми земляками, і дуже добре, що нині починається відродження пам’яті. Також висловив сподівання, що золота нитка пам’яті не урветься і усипальниця родини Навроцьких буде реставрована.
 
 
2014 рік стане історичною віхою для колективу залізничників Роменської залізниці, адже їй виповнюється 140 років.
        
Саме цій події присвячено засідання круглого столу «Історія Роменської залізниці: від минулого до сьогодення!». Захід відбувся в актовому залі локомотивного депо «Ромни» Роменської залізниці. 
       
У роботі «круглого столу», засідання якого підготували вчителі та учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11, взяли участь начальник відділу освіти виконавчого комітету Роменської міської ради Зінаїда Горбик, краєзнавці нашого міста Олександр Іващенко, Ярослав Стрипко, редактор журналу «Відродження» Віктор Клейніх, учителі історії та учні загальноосвітніх шкіл міста, працівники Роменської залізниці, представники місцевих інформаційних видань.
        
Історію виникнення та будівництва Лібаво-Роменської залізниці, дореволюційний етап та період революції в історії залізниці, залізниця в довоєнний період, Роменське депо в період Великої Вітчизняної війни, післявоєнний період та сучасність Південної залізниці представили учні десятого класу навчального закладу.     
 
«Білі плями» в історії залізниці відкрив керівник гуртка юних краєзнавців Центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю Ярослав Стрипко.
        
          
За інформацією відділу освіти

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa