Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 7 березняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Діти – майбутнє України
24.09.2013

«На виконання соціальних ініціатив Глави держави вживається ряд комплексних заходів, спрямованих на соціально-правовий захист дітей, зокрема, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захист їх прав та законних інтересів, створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї, профілактику соціального сирітства.


Альтернативною формою сімейного виховання є прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу», - зазначила Олена Проценко під час проведення засідання «круглого столу» на тему: «Контроль за вихованням та утриманням дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в прийомних сім'ях та дитячому будинку сімейного типу».

Учасники зібрання - керівники структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради, які опікуються відповідною категорією сімей.
 
На сьогоднішній день в місті функціонує 1 дитячий будинок сімейного типу, у якому де виховується 9 дітей, а також 7 прийомних сімей, в яких виховується 13 дітей.
 
Ці родини дають змогу дітям реалізувати свій потенціал, забезпечують належний рівень виховання.
 
Контроль за функціонуванням прийомних сімей та умовами проживання в них дітей у подальшому здійснює служба у справах дітей. 
 
Держава надає постійну соціальну підтримку прийомним сім’ям.   Для здійснення соціального супроводження за прийомною сім'єю закріплюється спеціаліст центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
 
Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надає прийомним сім’ям комплекс правових, психологічних, соціально-педагогічних, соціально-економічних, соціально-медичних та інформаційних послуг, спрямованих на створення належних умов функціонування прийомної сім'ї.
 
Обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із залученням спеціалістів з питань психології, педагогіки, медицини тощо періодично, але не рідше ніж раз на два роки, підвищує виховній потенціал прийомних батьків.
 
Починаючи з 1 січня 2006 року фінансування прийомних сімей здійснюється за рахунок коштів державного бюджету. Раніше прийомні батьки не отримували додаткових коштів від держави. Запровадження єдиного механізму "гроші ходять за дитиною" дозволило всім дітям з відповідним статусом в прийомних сім’ях і дитячих будинках сімейного типу отримувати соціальну допомогу, а прийомним батькам і батькам-вихователям - грошове забезпечення. Раніше на державному утриманні перебували лише вихованці державних закладів.
 
Станом на 01.09.2013 року за інформацією Управління праці та соціального захисту населення заборгованості з виплат прийомним сім’ям та ДБСТ не має.
 
-Органи місцевого самоврядування несуть відповідальність за дітей, які виховуються в прийомних сім'ях та дитячому будинку сімейного типу. Та з іншого боку мають обмежені функції контролю.
 
Наразі Міністерство соціальної політики планує внести зміни до Порядку взаємодії місцевих органів виконавчої влади з питань здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу з метою чіткого визначення механізму взаємодії кожного із суб’єктів під час здійснення заходів щодо забезпечення дотримання прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа;  розробити порядок проведення моніторингу виконання суб’єктами соціальної роботи з дітьми та сім’ями з дітьми обов’язків щодо забезпечення належного утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, сім’ях опікунів, піклувальників.
 
 
За інформацією Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa