Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Ср, 3 березняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Сімейний затишок – кожній дитині
09.10.2013

Президентом України Віктором Януковичем проголошено нові соціальні ініціативи: “Діти – майбутнє України” та “Сімейний затишок – кожній дитині”. Вони передбачають збільшення державної підтримки, зокрема, дітей з особливими потребами, дітей-сиріт та сімей, які виховують таких дітей, а також удосконалення системи соціальної роботи з сім’ями, що мають дітей і опинилися в складних життєвих обставинах.

           
На базі міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбувся семінар - навчання для прийомних батьків та батьків-вихователів міста.
 
Семінар пройшов у форматі діалогу, в ході якого прийомні батьки отримали відповіді на хвилюючі їх питання. Вони мали можливість поспілкуватися із заступником міського голови з гуманітарних питань Андрієм Клименко, директором міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Валентиною Жогло, начальником служби у справах дітей Лілією Власенко, заступником головного лікаря з дитинства Ніною Скорик, завідуючою педіатричним відділенням центру первинного медико-санітарної допомоги Людмилою Бойко, представниками управління праці та соціального захисту населення та пенсійного фонду.
 
Прийомних батьків інформовано про призначення та виплату пенсій по втраті годувальника та по інвалідності, пенсійне забезпечення прийомних батьків. Обговорено питання щодо забезпечення проходження медичного огляду дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та медичного обслуговування дітей цієї категорії.
 
“Подібні зустрічі плануємо продовжувати. Адже питання дітей-сиріт знаходиться на постійному контролі влади, а наше головне завдання – створити максимально комфортні умови перебування для дітей цієї категорії у їх нових родинах” наголосив Андрій Клименко.
 
Довідково:  У прийомній сім’ї виховується від однієї до чотирьох дітей, а в дитячому будинку сімейного типу – від 5 до 10. По суті, прийомні батьки і батьки-вихователі виконують соціальне замовлення держави. Сума коштів на утримання вихованців дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей складає два прожиткові мінімуми для дітей відповідного віку. Крім того, кожному з батьків-вихователів і одному з прийомних батьків призначається грошове забезпечення (своєрідна зарплата) в розмірі 35% двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку, що не залежить від пенсії, аліментів, стипендії чи державної допомоги на кожну дитину-вихованця та на кожну прийомну дитину.
 
Дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї найповніше забезпечують право дітей, які втратили родину, зростати в сім’ї й мати усе необхідне для повноцінного розвитку особистості. В інтернатних закладах,  навіть за найкращих умов, дитина не виховується в атмосфері сімейного затишку, уваги і розподілу обов’язків, який дає прийомна сім'я/дитячий будинок сімейного типу.
 
На сьогодні в місті створено 7 прийомних сімей, в яких виховується 13 дітей та 1 дитячий будинок сімейного типу, до якого влаштовано 9 дітей.
 
З питань створення прийомних сімей звертайтесь до Роменського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який знаходиться за адресою: бульв. Шевченка, 8/40. Довідки за телефоном 2-26-18.
 

За інформацією міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa