Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 5 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Виплата заробітної плати – на контролі!
02.02.2015

Питання зайнятості населення та визначення рівня життя громадян завжди актуальне. Сьогодні, на жаль, існують не лише такі поняття, як фактична та виплачена заробітна плата, а й випадки несвоєчасності її виплати.

З метою забезпечення здійснення дієвого контролю за станом виплати заробітної плати управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради здійснюється щотижневий моніторинг з даного питання. Так, в м. Ромни на 01.01.2015 загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати складає 109,4 тис.грн. і у порівнянні з 01.01.2014 зменшилася на 112,4 тис. грн. Між тим, проблемним залишається питання погашення заборгованості з виплати заробітної плати на ВАТ «Роменський завод АТС» (81,3 тис.грн.) та КП «Шляховик» (17,6 тис.грн.). Протягом грудня 2014 року утворилася заборгованість з виплати зарплати у ТОВ «Геопроект» (10,5 тис. грн.).

Для забезпечення погашення заборгованості із виплати заробітної плати до керівників правопорушників застосовуються всі заходи впливу. Активно діє тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат за участю контролюючих та правоохоронних органів. Завданням комісії є проведення індивідуальної роботи з керівниками кожного із підприємств-боржників та прийняття конкретних рішень щодо погашення заборгованості.  Протягом 2014 року відбулося 13 засідань комісії, на них заслухано 43 звіти керівників підприємств-боржників з виплати заробітної плати та до Пенсійного фонду України, прийнято 71 рішення, спрямоване на погашення боргів.

Звертаємо увагу роботодавців міста, що відповідно до Закону України «Про реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці» від 28.12.2014 № 77-VІІІ посилено відповідальність за вчинення порушень трудового законодавства. Зокрема, порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі, тягне за собою накладення штрафу у 3-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої на момент виявлення порушення (ст. 265 Кодексу Законів про працю України).

Згідно з новою редакцією статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій та фізичних осіб - підприємців від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За повідомленням відділу праці УПСЗН

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa