Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 5 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Роменська ОДПІ: про податкові нововведення у 2015 році
11.02.2015

 
Нещодавно в Роменській ОДПІ Головного управління ДФС у Сумській  області відбувся брифінг  на тему: «Новації законодавства: реформування податкової системи та особливості адміністрування податків у 2015 році». Участь у ньому взяв в.о. начальника Роменської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області Роман Володимирович Куріцький та представники мас-медіа.

«Дуже багато змін прийнято до Податкового кодексу та інших законодавчих актів. Чимало запитань виникає у нас як у спеціалістів, відповідно ще більше запитань у платників. Попрацювавши у стислі терміни над вивченням змін, ми готові до діалогу з платниками щодо надання податкових роз”яснень, – зазначив в.о. начальника Роменської ОДПІ Роман Володимирович. - Особливо це стосується місцевих податків. Адже тепер територіальні громади для того, щоб жити громадянам було комфортно, мають самі заробляти кошти, відповідно платники мають сплачувати податки, а ми (фіскальна служба) їх адмініструвати. Важливо, щоб три сторони цього процесу чітко розуміли, для чого це необхідно.

Кожен платник, який прийшов сьогодні, хоче знати, яким чином йому організувати бізнес і як працювати, не порушуючи чинне законодавство».

Я нагадую, що у зв”язку з реорганізацією територіальних органів Мін доходів, з метою реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014р.”Про утворення територіальних органів державної фіскальної служби” Міністерство доходів і зборів України було  реформовано у Головне управління ДФС у Сумській області. Роменська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області зареєстрована та працює  перша в Сумській області.

Романе Володимировичу, розкажіть про підсумки роботи Роменської ОДПІ за 2014рік?

За результатами проведеної роботи Роменською ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області було мобілізовано до Зведеного бюджету податків та платежів у сумі 2140,0млн.грн., тобто третину надходжень по області до Зведеного бюджету. Загальна сума надходжень до Державного бюджету склала 1943,4млн.грн.   До місцевих бюджетів надійшло 196,8млн.грн., що становить 110% до прогнозного завдання. В порівнянні з іншими ДПІ області (наприклад ДПІ у м. Суми, Охтирська ОДПІ) Роменська ОДПІ зібрала найбільше коштів до Зведеного бюджету надходжень по області).

Розкажіть про податкові зміни з 01 січня 2015 року та основні напрямки податкової реформи ?

Так, дійсно з 01 січня 2015 року було введено в дію пакет законодавчих актів, які внесли значні зміни в Податковий кодекс України та трудове законодавство, закон України № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи) ».

«Проте, пріоритети нашої роботи лишаються незмінними: якісне обслуговування платників із застосуванням новітніх технологій, спрощення документообігу, мінімум витрат часу представників бізнесу на спілкування з державою, і максимум – на основну діяльність. Ми прагнемо постійного діалогу з платником, як з рівноправним партнером, який повинен залишитися задоволеним», - зазначив Роман Володимирович.

«Законом  визначено  скорочення кількості податків з 22 до 9, серед яких залишилися: податок на прибуток, податок на доходи фізичних осіб, податок на додану вартість, акцизний податок, рентна плата, збори, а також місцеві податки: податок на майно та єдиний податок».

Романе Володимировичу, у 2015 році українці продовжуватимуть сплачувати військовий збір за ставкою 1,5%?

Так, з доходів фізичних осіб у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. Збір також стягуватиметься у разі виграшу у державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри, спадщини та ін.

Романе Володимировичу, скажіть будь ласка, які зміни чекають платників відповідно до  Закону України від 28.12.2014 року № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування» частину 11 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ?»

Цей Закон доповнено пунктом 7, згідно з яким орган фіскальної служби застосовує такі штрафні санкції:

- за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності з ЄСВ - у розмірі 10 НМДГ (170 грн.) за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою;

- за ті самі дії, учинені платником єдиного внеску, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, — штраф у розмірі 60 НМДГ (1020 грн.) за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою звітності, передбаченою Законом про ЄСВ.

Також збільшено розмір штрафів, зазначених у п.п. 2 і 3 ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ:

- за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску до  20% (замість 10%)  своєчасно не сплачених сум;

- за донарахування органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого ЄСВ до 10%  (замість 5%) зазначеної суми за кожен повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50% суми донарахованого єдиного внеску». 

Які зміни передбачені  Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71 , якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати (у 2015 році- 12180 грн.)?

До суми такого перевищення застосовується ставка 20 відсотків. До доходу, який не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати застосовується ставка 15 %. Для пасивних доходів ставки ПДФО складають:

5 відсотків - для доходів у вигляді дивідендів незалежно від їх суми;

20 відсотків - для усіх інших видів пасивних доходів (проценти, роялті, інвестиційний прибуток), незалежно від їх суми.  

Романе Володимировичу, розкажіть про нововведення по податку на нерухоме майно?

- Відтепер базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.


Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від місця розташування та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати (1218 грн.), встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування».

Пільги щодо сплати податку на нерухоме майно передбачають зменшення бази оподатковування об'єктів житлової нерухомості та повного або часткового звільнення від сплати податку. Зокрема, база оподатковування зменшується на:

• для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

• для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів. Зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

На 2015рік оподаткування не житлової нерухомості передбачено у розмірі до 1% мінімальної з/плати.

Романе Володимировичу, як буде нараховуватися фізичним особам податок на нерухоме майно за базовий період 2014 рік ?

Відповідно до  Податкового кодексу України у 2015 році фізичним особам буде нараховуватися податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за базовий період 2014 рік, розрахований з житлової площі об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки за період з 01.01.2014 по 31.03.2014 (включно) та із загальної площі об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки з 01.04.2014 по 31.12.2014 (включно) по ставках та пільгах, які застосовувались при розрахунку податку у 2014 році.

Розкажіть, будь ласка,  про нововведення по акцизному податку у 2015р.?

З 01.01.2015р. до платників акцизного податку віднесли осіб - суб'єктів господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів. Дані суб'єкти господарювання підлягають обов'язковій реєстрації як платники податків за місцезнаходженням пункту продажу товарів.

Для підакцизних товарів, які реалізуються в роздрібній мережі, ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості (з ПДВ), у розмірі 5%.

Суми податку перераховуються до бюджету суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації за місячний податковий період.

Романе Володимировичу, які зміни стосуються суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності ?

Відтепер суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на чотири групи платників єдиного податку. Збільшено поріг перебування у першій групі «єдинщиків» до 300000 грн, а для другої грипи – до 1500000 грн. А платники єдиного податку третьої - шостої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податку третьої групи відповідно до норм глави 1 розділу ХІV Податкового Кодексу України.

А ось до четвертої групи платників єдиного податку віднесені сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків. Нововведенням є те, що з 01.07.2015р. платники 3 групи, а 01.01.2016р. платники 2 групи (крім роздрібної торгівлі на ринках) будуть застосовувати РРО.

Також Закон передбачає, що платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп (крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі), які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм Податкового Кодексу перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Чи необхідно фізичним особам – підприємцям реєструвати трудові договори з найманими працівниками в центрі зайнятості?

Починаючи з 1 січня 2015 року зникла норма, яка зобов'язувала роботодавців - фізосіб реєструвати трудові договори з найманими робітниками в службі зайнятості. Статтю 24 Кодексу законів про працю, яка висувала таку вимогу, виключили з цього документа.       Взамін цього законодавством встановлено загальну норму відносно повідомлення територіального органу ДФСУ про прийом найманих працівників, на даний час форма повідомлення відсутня.

Зокрема, частину третю статті 24 Кодексу законів про працю тепер викладено в такій редакції: "Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України".

Наразі триває  кампанія декларування доходів громадян, які побажання для громадян?

Маючи нагоду, я хочу звернутися до громадян, які у 2014році отримали доходи , які не підлягали оподаткуванню при їх нарахуванні чи виплаті та з”явитися до Роменської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області і виконати свій громадянський обов”язок подавши декларацію про майновий стан і доходидо 1 травня 2015року.       


 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa