Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Ср, 8 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Вивчення досвіду з децентралізації
17.03.2015
Нещодавно відбулась поїздка керівників загальноосвітніх навчальних закладів м. Ромни на чолі з начальником відділу освіти Іриною Івницькою до м.Суми з метою вивчення досвіду роботи щодо децентралізації бухгалтерії управління освіти і науки  Сумської міської ради.

Зустріла делегацію начальник управління освіти і науки Антоніна Данильченко. Знайомлячи присутніх з системою роботи управління, зазначила, що досвід розвинутих успішних країн світу вказує на те, що децентралізація управління освітою та надання режиму автономії навчальним закладам сприяє розвитку всієї системи освіти, поліпшує її якість та економічну ефективність. За умови децентралізації бухгалтерії керівник навчального закладу не тільки менеджер в освітній діяльності, а й у фінансовій. Головний бухгалтер познайомила роменчан з алгоритмом переведення   ЦБ на шкільну автономію.

Далі делегація відвідала Сумську ЗОШ № 23, де керівник закладу Наталія Педяш детально поділилася досвідом впровадження самоуправління у закладі освіти. А це і   відкриття поточного та спеціального рахунків школи у Держказначействі, і  організація шкільної бухгалтерії, і реєстрацію школи як юридичної особи в пенсійному фонді, фондах соціального страхування, органі державної статистики, податковій адміністрації. 

За результатами поїздки робимо висновок, що підвищення економічної ефективності та якості загальної середньої освіти  можливе виключно шляхом поетапного розвитку автономії шкіл, в тому числі, у фінансово-господарській сфері, надання їм статусу  повної юридичної особи. Обмежені бюджетні ресурси на шкільну освіту потрібно витрачати ефективно з точки зору саме «освітнього кошика» школяра.

за повідомленням відділу освіти                                                  
 
 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa