Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Ср, 1 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Нарада по стабілізації цінової ситуації в місті
27.03.2015

26 березня 2015 року під головуванням міського голови проведена нарада з питань стабілізації цінової ситуації на продовольчому ринку міста.

На нараді були присутні   представники малого бізнесу, які здійснюють роздрібну та оптову торгівлю продуктами харчування, виробники продовольчих товарів, громадські організації, депутати міської ради, представники профспілкових організацій підприємців, політичних партій та місцевих ЗМІ.

Головні питання порядку денного – забезпечення реалізації в торговельній мережі міста продуктів харчування за економічно обґрунтованими цінами та запровадження громадського контролю за цінами.

У вступному слові міський голова Сергія Салатуна зазначив,  що в даний час в нашій країні внаслідок ведення бойових дій на Сході, падіння економіки та різкої девальвації гривні склалася напружена суспільно-економічна ситуація, що призвела до зростання цін на товари, в т.ч. і на  продукти харчування. На сьогодні є нагальним питанням пом’якшення цінового тиску на соціально вразливі верстви населення  До вирішення цього питання повинна  залучатись і  громадськість міста, адже діючим законодавством передбачено громадський контроль за цінами. Тому сьогодні пропонуємо обговорити дане питання між  суб’єктами господарювання, їх профспілковими організаціями з однієї сторони та громадськими організаціями, депутатами міської ради з іншої сторони.

Про стан цінової ситуації на продовольчому ринку міста та діючі в області нормативно-правові акти в сфері державного регулювання цін доповіла начальник управління економічного розвитку міської ради Юлія Янчук. Була звернута увага суб’єктів господарювання на забезпечення вимог  Порядку формування роздрібних цін, а саме: дотримання граничних рівнів торговельних націнок на визначений перелік продовольчих товарів та наявність декларацій про зміну оптово-відпускних цін. З метою зниження соціальної напруги магазинам було запропоновано налагоджувати зв’язки з безпосередніми виробниками продуктів харчування щодо постачання товарів за відпускними цінами, запроваджувати проведення   акцій з продажу основних продуктів харчування за зниженими цінами (наприклад по визначених датах чи днях тижня), організовувати пільгове обслуговування певних незахищених категорій населення шляхом надання знижок, керівники ринків мають забезпечити безперешкодний доступ товаровиробників на ринки та надання їм пільг по сплаті послуг ринку.

На сьогодні Згідно Закону України від 28.12.2014 № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)» продовжено мораторій на проведення перевірок суб’єктів підприємницької діяльності, в т.ч. і по питанню дотримання вимог Порядку формування цін. Але разом з тим законодавством, а саме Законом «Про захист прав споживачів», передбачено громадський контроль за регульованими цінами. Тому в умовах дії законодавчо встановленої заборони перевірок суб’єктів господарювання контролюючими органами, доцільним є громадський контроль за регульованими цінами в порядку, визначеному Законом України «Про захист прав споживачів»

Голова Роменського міського громадського об’єднання споживачів «Довіра» у своєму виступі наголосив про необхідність дотримання магазинами ї їх власниками вимог закону в сфері захисту прав споживачів, в т.ч. і вимог щодо формування роздрібних цін і обов’язку суб’єктів господарювання надавати на вимогу споживача інформацію про ціни на товари та запевнив присутніх, що громадськість міста не залишиться осторонь вирішення даного питання.

Від товаровиробників слово мав генеральний директор ТОВ «Роменський завод продовольчих товарів» Олександр Саєнко, який розповів про причини підвищення цін на продукцію, яка виробляється підприємством, та зазначив, що підприємство має лише прямі зв’язки з магазинами щодо постачання хліба та хлібобулочних виробів.

В обговоренні питань порядку денного прийняли участь також представники торгівлі, від імені яких виступила приватний підприємець Наталія Хорошаєва, депутати міської ради та керівники громадських організацій міста.

За результатами обговорення прийняті відповідні рішення.

У заключному слові міський голова подякував всім присутнім та наголосив, що необхідно об’єднуватись всім: владі, громаді та бізнесу і спільно вирішувати нагальні питання, в т.ч. і питання щодо забезпечення законних прав споживачів на придбання соціально важливих продуктів харчування за справедливими цінами.
 


За повідомленням управління економічного розвитку

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa