Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Ср, 1 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Нові правила здійснення права власності у багатоквартирному будинку
07.07.2015

З 1 липня 2015 року набрав чинності новий Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який дає змогу мешканцям багатоквартирних будинків ефективно управляти спільним майном.

Цим законом визначаються особливості здійснення права власності у багатоквартирному буднику та змінюється регулювання відносин, пов’язаних з реалізацією прав та виконанням обов’язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління.

Так, згідно з Законом власники квартир та нежитлових приміщень є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку, яке є спільною сумісною власністю співвласників.

Управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками.

За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції – об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку.

Рішення щодо управління багатоквартирним будинком співвласники приймають на зборах. Збори співвласників можуть скликатися ініціативною групою у складі не менше трьох співвласників.

Тобто, згідно з новим законом встановлюється два шляхи управління багатоквартирним будинком: створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) або визначення управителя багатоквартирного будинку. 

Протягом року співвласникам багатоквартирного будинку на зборах співвласників необхідно буде визначитися з формою управління багатоквартирного будинку. До цього моменту послуги з утримання такого будинку надає суб’єкт господарювання, визначений виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у багатоквартирному будинку до набрання чинності цим Законом.

У разі якщо протягом одного року з дати набрання чинності цим Законом співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок.

Отже, Закон відкриває можливості співвласникам реалізувати свої права з управління будинками, в яких вони володіють квартирами  і нежитловими приміщеннями та дозволить  власникам реально стати господарями свого житла. 

Більш детальну інформацію можете отримати у Виконавчому комітеті Роменської міської ради – бульвар Шевченка, 2, каб. 21(юридичний відділ) або за телефоном 2 23 00 кожного вівторка та п’ятниці з 08.00 по 12.00.


Павленко Т.В.,
начальник юридичного відділу
Виконавчого комітету Роменської міської ради
 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa