www.romny.osp-ua.info

Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

Передумови проекту

Підписавши Європейську Хартію місцевого самоврядування у 1997 році, Україна не лише декларувала визнання принципів європейського демократичного управління, але й взяла на себе певні зобов’язання, пов’язані із реформами на місцях та їх законодавчою підтримкою. Практичне втілення європейських принципів демократичного врядування та подальше просування децентралізації влади передбачає активне залучення кращого міжнародного досвіду. У 2005 році на офіційний запит Президента України до Уряду Швейцарії про швейцарську допомогу у сфері децентралізації Швейцарське бюро співробітництва (ШБС/SDC) підтримало проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

DESPRO— це Швейцарсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні”, який фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарське бюро співробітництва (ШБС/SDC) та впроваджується Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку (Skat).

Місія проекту полягає в оптимізації системи управління та сприянні ефективному місцевому розвитку в Україні, що, в свою чергу, створить новий імпульс як для демократичних процесів, так і для надання послуг на рівні громади.

Роменська міська рада активно співпрацює з Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні». 06 лютого 2014 року підписано Меморандум про співробітництво між DESPRO та Роменською міською радою для поліпшення та доступу до послуг водопостачання населенню м. Ромни шляхом оптимізації, модернізації та розвитку міської системи водопостачання. Працює  робоча група з реалізації спільної діяльності за цим напрямком. На 60 сесії Роменської міської ради 27.08.2014 року затверджено «Міську програму модернізації та розвитку централізованої системи водопостачання міста Ромни на 2014-2017 роки». За даною Програмою модернізації та розвитку централізованої системи водопостачання міста Ромни на 2014-2017 роки планується отримати кошти проекту DESPRO - 1 млн. грн.

За Швейцарсько – українським проектом “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO між Роменською районною радою, Роменською районною державною адміністрацією, Роменською міською радою та сільськими радами Роменського району підписано Меморандум про співпрацю щодо розробки та впровадження інтегрованої системи поводження з твердими побутовими відходами (ПТПВ) у Роменському районі та міста Ромни.  За цим Меморандумом сторони співпрацюють для закриття існуючого сміттєзвалища та перетворення його на екологічно безпечний об’єкт, проектування та будівництва  санітарного полігону твердих побутових відходів для забезпечення потреб громад Роменського району та міста Ромни у безпечному розміщенні ТПВ.

Міська програма модернізації та розвитку централізованої системи водопостачання міста Ромни на 2014-2017 роки

Меморандум про співробітництво між проектом DESPRO та Роменською міською радою Сумської області

Меморандум про співпрацю щодо розробки та впровадження інтегрованої системи поводження з твердими побутовими відходами (ПТПВ) у Роменському районі та м. Ромни


Продовжується співпраця з Швейцарським центром  ресурсів та консультацій з питання розвитку «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO) з реалізації проекту з модернізації міської системи водопостачання – будівництво водопроводу у мікрорайоні Засулля.  Завершується  1 черга проекту  (загальна вартість 996,0 тис. грн.) - побудовано 513,5 м магістрального водопроводу від вул. (Западинської) Крупської до вул. (Берегової) Артема  в м. Ромни, залишився обсяг робіт від мосту до вул. Западинської на 105,4 тис.грн. Виготовлено проектно-кошторисна документацію  2-ї черги будівництва – «Будівництво магістрального водопроводу по вул. Полтавській та по вул. Гоголя в м. Ромни» (загальна вартість 1064,8 тис.грн.), проведено її експертизу. На 2 чергу виділено з міського бюджету – 355 тис грн.,  очікується отримання коштів ДЕСПРО – 550 тис. грн., у тому числі за кошти проекту ДЕСПРО – оплачено виготовлення ПКД  - 22,3 тис. грн. Розглядаються цінові пропозиції по визначенню підрядної організації з виконання робіт.

 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua