www.romny.osp-ua.info

АРХІВ НОВИН РОМЕНСЬКОЇ ОДПІ за 2013 рік

 

26.11.2013

 

До місцевих бюджетів Роменщини  надійшло близько 150 мільйонів гривень

    
Завдяки розвитку партнерських відносин з платниками податків Роменської ОДПІ Головного управління Міністерства доходів і зборів у Сумській області досягнуто ефективних результатів по забезпеченню надходжень до місцевих бюджетів.

    
Протягом січня-жовтня 2013 року до місцевих бюджетів зібрано близько 150 мільйонів гривень, що дозволило забезпечити позитивну динаміку у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – 108%.

   
По найбільш вагомому джерелу надходження місцевих бюджетів – податку на доходи фізичних осіб - забезпечено 96 мільйонів гривень, що на 9,5 мільйонів (або на 11 %) більше, ніж у січні-жовтні минулого року.

    
Високого рівня наповнення місцевої казни досягнуто завдяки сумлінності платників податків, які усвідомлюють всю важливість своєчасної та повної сплати податків.

 

 

На Роменщині розпочато звірку об’єктів житлової нерухомості

    
З метою проведення звірки щодо об‘єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, розмірів житлової площі таких об‘єктів, прав власності на таке нерухоме майно, Роменська ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області запрошує громадян - власників об’єктів житлової нерухомості до кінця 2013 року відвідати податкову за адресою: м. Ромни, вул. Пролетарської солідарності, 37б та Липоводолинське і Недригайлівське відділення.

   
При собі мати оригінали документів про право власності на об’єкти нерухомості з даними про розмір житлової площі таких об’єктів нерухомості та документ, що засвідчує особу.

 

 

 

Про нові правила розрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, розповідали в  Роменській ОДПІ

 Чергова зустріч з представниками малого та середнього бізнесу за участі заступника начальника Світлани Катерної  відбулась в Роменській ОДПІ.

    
Заступник начальника під час зустрічі розповіла суб’єктам господарювання про те, що змінено принцип розрахунку податку на житлову нерухомість для фізичних осіб.

    

«Податок буде обчислюватися сукупно за всіма об’єктами житлової площі, що перебувають у власності платника податку. Також переглянуто розміри житлової нерухомості, до яких застосовуватиметься пільга. Відтепер „Пільгові розміри площі” розраховуватимуться виходячи із сумарної житлової площі об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку, незалежно від їх кількості», - повідомила Світлана Олександрівна.

      

Фізичним особам, у власності яких одна або кілька квартир, податок необхідно сплачувати лише за кількість квадратних метрів сукупної житлової площі, що перевищують 120 кв. м.

      

Що стосується власників будинків, то „пільгова площа” визначена у розмірі 250 кв. м. незалежно від їх кількості.

    

Якщо особа має у своїй власності будинок і квартиру, то розмір площі, на яку діє пільговий режим, становить 370 кв. м. сукупної житлової площі за всіма такими об’єктами.

      

Представників бізнесу було проінформовано, що змінено порядок сплати суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Тепер фізичні особи будуть сплачувати податок за місцем реєстрації, а не за місцем знаходження об’єктів нерухомості.

       

Світлана Олександрівна  порадила суб’єктам господарювання до кінця поточного року здійснити звірку даних щодо об‘єктів нерухомості з даними реєстру платників податків. Для цього платникам податків потрібно звернутись в Центр обслуговування платників за місцем своєї реєстрації.

 

21.11.2013

Роменський ЦОПП продовжує обслуговувати велику кількість платників податків


 З початку року Центр обслуговування платників податків у Роменській ОДПІ надав більше 14 тисяч послуг. У переважній більшості клієнти звертались, аби подати кореспонденцію, отримати свідоцтво про право сплати єдиного податку суб'єкта малого підприємництва - фізичною особою та номер облікової картки платника податків.
 
Найменша кількість відвідувачів звернулась, аби засвідчити копію свідоцтва ПДВ або отримати корінець повідомлення про відкриття рахунків у фінансових установах.

 

 
Нагадуємо, що з 28 жовтня 2013 року змінено режим роботи Центру обслуговування платників податків:

понеділок – з 9-00 до 18-00 год.;
вівторок – з 9-00 до 20-00 год.;
середа – з 9-00 до 18-00 год.;
четвер – з 9-00 до 20-00 год.;
п’ятниця – з 9-00 до 18-00 год.;
субота – з 9-00 до 16-00 год.


Звертаємо увагу, що зміна режиму роботи не призведе до незручностей для клієнтів, які й надалі матимуть змогу вчасно та якісно отримувати всі необхідні послуги.
 

 Самостійно виправляємо помилки в податковій декларації в електронній формі засобами Інтернет

Платник податків має можливість самостійно виправити помилки у податковій декларації в порядку, визначеному статтею 50 Податкового кодексу України.

 
У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Податкового кодексу – 1095 днів) платник податків самостійно, у тому числі за результатами електронної перевірки, виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

 
Платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний:


- або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3 % від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;


- або відобразити суму недоплати у складі податкової декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі 5 % від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.

 

 


 Налагодження продуктивної співпраці – завдання сервісу «ПУЛЬС»

 

 
Антикорупційний сервіс «Пульс», який був запроваджений ще у 2012 році, повсякчас доводить свою ефективність. Завдяки «Пульсу» представники бізнесу мають можливість повідомляти про неправомірні дії або бездіяльність працівників органів Міндоходів та оперативно вирішувати суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час митного оформлення товарів та транспортних засобів через митний кордон України.

 Так, до Роменської ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області за 10 місяців 2013 року на сервіс «Пульс» надійшло 1 звернення щодо перевірки СГ.

 Порушене громадянином питання було оперативно розглянуто відповідно до чинних нормативно-правових актів, що забезпечують діяльність сервісу «Пульс». Відповідь на отримане запитання фахівці Роменської ОДПІ надали платнику своєчасно та в повному обсязі.
 

Платники податків у свою чергу заявили, що робота сервісу «Пульс» насправді є дуже ефективною щодо мобільності та змістовності вирішення поставлених запитань.


Роменська ОДПІ нагадує усім платникам податків, що антикорупційний сервіс Міністерства доходів і зборів України «Пульс» працює за принципом call-back цілодобово. Телефон гарячої лінії: (044) 284-00-07 

 

 

 

 

Працівники Міндоходів Роменщини привітали працівників радіо, телебачення та зв’язку зі святом!

 Днями працівники телебачення, радіо та зв’язку України відзначили своє професійне свято. Начальник Роменської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Сумській області Микола Миколайович Іващенко та спеціаліст інформаційно- комунікаційного підрозділу Валентина Юрченко також привітали їх зі святом.

 

-„Ваша плідна праця і вагомі здобутки є запорукою успішного розвитку інформаційного простору всіх напрямів. Завдяки Вам ми щодня дізнаємося про найголовніші події у світі. Щиро бажаємо, щоб ваша професія завжди приносила радість та задоволення, щоб новини були цікавими. Від вашої щоденної кропіткої праці залежить наскільки проінформованим та свідомим буде наше суспільство.

 

 Сьогодні важливим показником наших досягнень є Ваша співпраця з Міністерством доходів і зборів. Лише нашими спільними зусиллями ми зможемо досягти поставлених цілей, покращуючи імідж нашої країни. Тож бажаємо Вам професійної наснаги в повсякденній роботі та успіхів в усіх починаннях, щоб кожен Ваш день був наповнений новою, цікавою та позитивною інформацією, перспектив та благополуччя”, – наголосив в своєму вітальному слові Микола Миколайович.

 

Працівники Міндоходів подякували за дружні та міцні зв’язки, а також за допомогу у висвітленні нашої діяльності.

 

 

 

Платники єдиного податку-фізичні особи, які мають статус пенсіонера або інваліда звільняються від сплати ЄСВ.

 

Суб’єкти господарювання-фізичні особи, які здійснюють свою діяльність за спрощеною системою оподаткування, особисто звільняються від сплати єдиного соціального внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу відповідно до п.4 ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464-VI .

17.10.2013

 

 

 

До уваги платників податків! Термінове оголошення

    
Роменська ОДПІ нагадує, що звіт по ЄСВ, надісланий поштою,   вважається своєчасно НЕ ПОДАНИМ відповідно до (
п.2.1Порядку Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів від 09.09.2013 № 454, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.09.2013 за № 1628/24160).

 

     

 

 

Останній день сплати – 18 жовтня 2013 р., останній день подання звіту щодо сум нарахованого ЄСВ – 21 жовтня 2013р.

 

    

 

Також, звертаємо вашу увагу на те, що кожного місяця в приміщенні Роменської ОДПІ та її відділеннях проводиться видача безкоштовних електронних ключів в т.ч. і по ЄСВ. Записатися можна за телефоном 5-31-40,5-13-59.

 

 

 

 

«Спрощенці» Роменської ОДПІ сплатили до бюджету близько 6,5 млн. грн.

 

 

 Така сума єдиного податку надійшла до місцевих бюджетів області за період з січня по вересень 2013 року. Це перевищує надходження за відповідний період минулого року на 1,1млн. грн., або на 117%.

    

«На сьогодні в Роменській ОДПІ більшість зареєстрованих суб’єктів підприємницької діяльності фізичних осіб використовують спрощену систему оподаткування. Ми спостерігаємо чітку тенденцію  до збільшення їх кількості. Якщо на початок року таких СПД було  2,4 тис., то на 01.10.2013 року їх чисельність становить понад  2,6тисяч» - зазначила Світлана Катерна, заступник начальника Роменської ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області.

    

Найчисельнішою серед «спрощенців» є 2 група – понад  1,5  тисячі або 107,2 %. До першої групи спрощеної системи оподаткування в Роменській ОДПІ належать близько 1 тисячі «спрощенців»,  до третьої – 55 суб’єктів  господарювання,   до п’ятої групи - 1.

    

Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа поточного місяця.

    

«Спрощенці» третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за звітний квартал.

    

Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку визначені статтею 295 Податкового кодексу України.

                                                                                             

 

 

 

Як  подається звіт по ЄСВ до органів доходів і зборів?

 

 

Відповідно до п. 2.1 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів від 09.09.2013 № 454, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.09.2013 за № 1628/24160 (далі – Порядок) звіт до органів доходів і зборів подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем взяття на облік в органах доходів і зборів в один із таких способів:


     - засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису відповідальних осіб у порядку, визначеному законодавством;


     - на паперових носіях, завірених підписом керівника страхувальника та скріплених печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації;


     - на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не більше п’яти.


Електронна форма звіту до органів доходів і зборів формується страхувальником з використанням спеціалізованого програмного забезпечення, актуальні версії якого безкоштовно надаються в органі доходів і зборів за місцем взяття на облік та розміщені на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України (п. 2.2 Порядку).
     

Згідно з п. 2.9. Порядку електронна форма звіту, що подається на електронних носіях, повинна бути ідентичною звіту на паперових носіях.
    

 Відповідно до п. 2.10. Порядку звіт страхувальником повинен подаватися в повному обсязі. Звіт, складений з порушенням вимог цього Порядку, та поданий без всіх необхідних таблиць, не вважається звітом і вважається таким, що не подавався. Відповідальним за правильність заповнення звіту є страхувальник (п. 2.17 Порядку).

 

     

 

Роменська ОДПІ нагадує, що  звіт,  надісланий  поштою,   вважається своєчасно  НЕ ПОДАНИМ  відповідно до (п.2.1Порядку). Останній день сплати – 18 жовтня 2013 р., останній день подання звіту щодо сум нарахованого ЄСВ – 21 жовтня 2013р.

 

    

 

Також, звертаємо вашу увагу на те, що кожного місяця в приміщенні Роменської ОДПІ та її відділеннях проводиться видача безкоштовних електронних ключів в т.ч. і по ЄСВ. Записатися можна за телефоном 5-31-40, 5-13-59.

 

 

Пільгове оподаткування IT

 

 

Відповідно до норм п. 261 підр. 2 р. XX «Перехідні положення» ПКУ тимчасово, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року, звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання програмної продукції.

 

Для цілей цього пункту до програмної продукції відносяться:

 

– результат комп'ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп'ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів;

 

– криптографічні засоби захисту інформації.

       

При цьому звільнення від оподаткування ПДВ поширюється на операції з постачання програмної продукції незалежно від реєстрації платника ПДВ як суб'єкта, який застосовує особливості оподаткування податком на прибуток підприємств суб'єктів індустрії програмної продукції, передбачені п. 5 підр. 10 р. XX ПКУ.

       

Водночас, під пільговий режим оподаткування не підпадають операції з імпорту програмної продукції та операції з постачання послуг у сфері інформатизації.

 

 

 

Протягом 5 робочих днів здійснюється  реєстрація платником ПДВ

   

Реєстрація платником ПДВ здійснюється за добровільним рішенням або за обов’язковою реєстрацією. В обох випадках платник повинен подати реєстраційну заяву за ф.№1-ПДВ. Така заява подається до органу Міндоходів за місцезнаходженням платника. У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації платником ПДВ орган Міндоходів на 5-й робочий день видає Свідоцтво платника ПДВ. Свідоцтво видається фізичній особі-підприємцю або безпосередньо керівнику юридичної особи або представнику таких суб’єктів господарювання.

   

Що стосується строків подання реєстраційної заяви за ф.№1-ПДВ, то є певні відмінності для обов’язкової та добровільної реєстрації.

    

Зокрема, для обов’язкової реєстрації реєстраційна заява за ф.№1-ПДВ подається не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій (перевищення 300 000 грн.). Датою реєстрації особи платником ПДВ, яка вноситься до Реєстру платників податку на додану вартість та зазначається у Свідоцтві, є дата, що відповідає даті здійснення запису в зазначеному Реєстрі про таку реєстрацію.

 

   

Для добровільної реєстрації реєстраційна заява за ф.№1-ПДВ подається не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платником ПДВ та матимуть право на податковий кредит та виписку податкових накладних. Датою реєстрації особи платником ПДВ, яка вноситься до Реєстру платників податку на додану вартість та зазначається у Свідоцтві, є дата першого дня місяця наступного за місяцем, в якому подано реєстраційну заяву.

   

Реєстрація платників ПДВ  здійснюється на підставі ст.183 Податкового кодексу України та вимогами Положення про реєстрацію платників податків на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 07.11.2011 № 1394 (із змінами та доповненнями).

 

В.Юрченко,

інформаційно-комунікаційний

 підрозділ  Роменської ОДПІ 

10.10.2013

 

ТЕРМІНОВЕ ОГОЛОШЕННЯ

 

 

16 жовтня 2013р. в приміщенні Роменської ОДПІ відбудеться видача безкоштовних електронних ключів для подання звітів в електронному вигляді в т.ч. по ЄСВ. Записатися на отримання електронних ключів  за тел. 5-13-59.  


До уваги роботодавців фізичних та юридичних осіб! Звіт по ЄСВ за вересень 2013р. подається до Роменської ОДПІ до 21 жовтня 2013р., останній день сплати 18 жовтня 2013р.

11.06.2013

 

 

 

 

 

Доходи громадян з іноземних джерел необхідно включати до річної податкової декларації

 

 

 

Норма про визнання об’єктом оподаткування іноземних доходів, у тому числі грошових переказів з-за кордону, міститься в українському законодавстві вже більше 10 років.

Відповідна норма була передбачена спочатку Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22 травня 2003, а потім увійшла до Податкового кодексу, який набрав чинності з 1 січня 2011 року. Зокрема, діюче законодавство передбачає, що при отриманні таких доходів громадянин має подати річну декларацію, в якій зазначити отриману суму та, відповідно, сплатити з неї податок на доходи фізичних осіб. Відповідно до Податкового кодексу, кошти, які перераховані з-за меж України на поточні чи карткові рахунки громадян вважаються іноземними доходами.

 

Ставка податку залежить від суми отриманих коштів. Якщо сума перевищує десятикратний розмір мінімальної місячної зарплатні (у січні-листопаді 2013 року – 1147 грн.), застосовується ставка 17%, в інших випадках – 15%.  При цьому Податковий кодекс передбачає, що у разі наявності міжнародних договорів, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном.

 

Тобто громадяни України, які у 2012 році отримували будь-які оподатковувані доходи з іноземних джерел, у тому числі перекази з – за кордону, повинні були включити такі доходи до складу загального річного оподатковуваного доходу та до 1 травня 2013 року подати річну податкову декларацію. За підсумками деклараційної кампанії поточного року громадяни збільшили задекларований обсяг іноземних  доходів, отриманих у 2012 році, у вісім разів – до 9 млрд. грн. (за 2011 рік було задекларовано 1 млрд. грн.). Сплата податку з таких заробітків зросла майже вп’ятеро, і склала 580 млн. грн.

 

З огляду на активну суспільну дискусію з приводу оподаткування грошових переказів з-за кордону, Міністерство доходів і зборів України підкреслює, що мова йде не про запровадження нового податку, а про виконання прямої норми закону, яка діє з  2003 року.

 

 

 

 

 

 

 

 

Чи можна виправити арифметичні помилки, допущені в податковій накладній?

 

Арифметичні помилки, допущені в податковій накладній  виправленню не підлягають. Податкова накладна з помилками, включаючи і арифметичні не розцінюється як документ і не може бути підставою для формування податкового кредиту.

 

Внесення змін або коригування показників податкової накладної здійснюється у випадку коригування податкових зобов’язань платника відповідно до ст.192 Податкового кодексу України. А саме, якщо після постачання товарів чи послуг змінюється сума компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів чи послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів чи послуг.

 

Також, звертаємо увагу, що у разі порушення продавцем порядку заповнення податкової накладної або порядку її реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів чи послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на постачальника. Ця заява є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви потрібно додати копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів чи послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів чи послуг.

 

Порядок заповнення податкової накладної визначений ст.201 Податкового кодексу України та наказом Міністерства фінансів України від 01.11.11 №1379 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної».

 

 

 

 

 

 

 

Як фізичній особі – підприємцю (ФОП) – платнику єдиного податку (ЄП) виправити помилку у книзі обліку доходів (книзі обліку доходів і витрат)?

 

Відповідно до підпункту 296.1.1 пункту 296.1 статті 296 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої та п´ятої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумком робочого дня, відображення отриманих доходів.

 

Форма книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

 

Платники єдиного податку третьої та п´ятої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики (підпункт 296.1.2 пункт 296.1 стаття 296 ПКУ).

 

Форми книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядки їх ведення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 15.12.11 №1637, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.12.11 за №1534/20272 (далі – Порядки №1637).

 

 

 

Відповідно до вимог Порядків №1637, записи у книзі обліку доходів (книзі обліку доходів і витрат) виконуються розбірливо чорнилом темного кольору або пастою кулькових ручок. У разі внесення виправлень новий запис засвідчується підписом платника податку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тимчасове припинення підприємницької діяльності не передбачено

 

 

 

Порядок проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця визначено Законом України від 15 травня 2003 року №755-IV “Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб –підприємців” із змінами та доповненнями.

 

Зазначеним Законом та іншими нормативно – правовими актами не передбачено тимчасове припинення підприємницької діяльності.

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРО ПЕРЕВАГИ ПОДАННЯ ЗВІТНОСТІ В ЕЛЕКТРОННОМУ ВИГЛЯДІ

 

 

 

Подання податкової звітності в електронному вигляді має багато переваг як для платників податків, так і для податкової служби, зокрема платники податків отримують:

 

· економію робочого часу, а також власних коштів на придбання бланків звітних документів (немає необхідності відвідувати податкову інспекцію, купувати бланки звітності); 

 

·  звітність, надіслана до податкового органу електронною поштою через мережу Інтернет із застосуванням посилених сертифікатів ключів електронного цифрового підпису, не потребує дублювання на паперових носіях, а також їх зберігання;

 

· уникнення витрачання часу у чергах до податкового інспектора або «вікна» прийому звітності при поданні звітності, оскільки достатньо її лише сформувати в електронному вигляді за допомогою спеціальних програм та передати через мережу Інтернет до податкового органу;

 

· гарантію автоматичної перевірки підготовлених документів на наявність арифметичних помилок та описок;

 

· суттєве скорочення термінів проведення перевірки щодо правомірності заявлених до відшкодування сум ПДВ та забезпечення своєчасного їх відшкодування платнику податку;

 

· оперативне оновлення форматів подання документів в електронному вигляді по телекомунікаційним каналам зв'язку (у разі зміни форм податкових декларацій, інших документів, які є підставою для нарахування і сплати податків, або при введенні нових форм декларацій платник податків автоматично отримує можливість оновлення версій форматів);

 

· інформацію щодо стану розрахунків стосовно сплати податків та заборгованості перед бюджетом (податковий орган щомісячно висилає повідомлення про наявну заборгованість перед бюджетом); підтвердження доставки звітності (податковий орган висилає квитанцію про отримання податкової декларації каналами телекомунікаційного зв'язку);

 

· конфіденційність інформації;

 

· оперативність обробки отриманої інформації у податковому органі.

 

 

 

Шановні платники податків!

 

З інформацією щодо подання звітності в електронній формі ви маєте змогу ознайомитись на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України http://minrd.gov.ua/ урубриці «Електронна звітність».

 

04.06.2013

 


Оголошення

 

Про проведення семінару для платників податків

 

Роменська об’єднана державна податкова інспекція повідомляє, що 6 червня 2013 року у приміщенні ДПІ у м. Сумах ( м. Суми, Покровська площа, 2   зал засідань) буде проведено семінар - нараду з представниками Міністерства доходів і зборів України з платниками податків, які використовують реєстратори розрахункових операцій у своїй роботі та представників сервісних організацій, що обслуговують касові апарати.

 

 

 

 

 

Отримав грошовий переказ з-за кордону - сплати податок

 

Роменська ОДПІ нагадує, що якщо  ви отримали грошовий переказ з-за кордону, то такий переказ обов'язково  оподатковується.

     

Адже грошові перекази, отримані громадянами України на поточні або карткові рахунки з-за кордону, потрібно розглядати як іноземні доходи. Відповідно, вони підлягають оподаткуванню за результатами подання річної податкової декларації  за ставками 15% або 17%, повідомляє Міністерство доходів і зборів України на офіційному сайті відомства.

      

Зокрема, ставка податку в 17% застосовується, якщо сума переказів з-за кордону в місяць перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати (у 2013 році встановлено на рівні 1147 грн.).

      

При отриманні доходів у вигляді валютних цінностей або інших активів, їх вартість перераховуються у гривні за валютним курсом Нацбанку України, діючої на момент одержання таких доходів.

 

 

 

 

 

Отримали рішення-повідомлення – своєчасно сплатіть земельний податок

 

 Роменська ОДПІ повідомляє, що відповідно до ст. 286.5 Податкового кодексу України фахівці податкового органу видають громадянам – платникам земельного податку до 1 липня поточного року податкове повідомлення – рішення із зазначенням нарахованої суми земельного податку.

      

Плата за землю фізичними особами здійснюється протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Фізичні особи у сільській місцевості земельний податок можуть сплатити через каси сільських рад за квитанцією про приймання податкових платежів.

      

Звертаємось до платників податків, будьте уважні, не ждіть останнього дня та сплатіть податок своєчасно і в повному обсязі!

    

Крім того нагадуємо, що у разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником – починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності.

     

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року орган державної податкової служби надсилає податкове повідомлення – рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

 

28.05.2013

Подайте реєстраційну заяву, щоб стати платником ПДВ

 

Особа, що підлягає обов’язковій реєстрації чи прийняла рішення про добровільну реєстрацію як платник податку на додану вартість, подає до територіального органу Міндоходів України за своїм місцезнаходженням реєстраційну заяву.

У разі обов’язкової реєстрації така заява подається не пізніше 10 числа місяця, наступного за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій. Тобто, коли загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягає оподаткуванню, нарахована протягом останніх 12 місяців, сукупно перевищує 300 тис. грн. (без урахування ПДВ).

При добровільній реєстрації необхідно подати заяву не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку періоду, з якого така особа буде вважатися платником ПДВ.

Не зареєстрований як платник податку на додану вартість суб’єкт господарювання не має права подавати податкові декларації з ПДВ. Водночас, він може самостійно сплатити нараховану суму податку. Штрафи за неподання податкових декларацій до такої особи не застосовуються.

Порядок реєстрації платників податку на додану вартість визначений ст. 183 Податкового кодексу України.

 

 

Міністерство доходів і зборів повідомляє


Міністерство доходів і зборів України листом "Подання податкових декларацій збору за спеціальне використання води та податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів" від 15.05.2013 роз'яснило, що оскільки оприлюднення нових форм податкової звітності по збору за спеціальне використання води відбулося у першому кварталі 2013 року, за новими формами платники повинні складати податкову декларацію починаючи з другого кварталу 2013 року.

Оскільки платники збору за спеціальне використання води обчислюють суму збору наростаючим підсумком з початку року, то подання податкових декларацій за новими формами платникам збору слід здійснювати за результатами I півріччя 2013 року.

Крім того, лісокористувачі, так як і платники збору за спеціальне використання води, складають розрахунок наростаючим підсумком з початку року, тому подання податкового розрахунку за новою формою, платниками збору за спеціальне використання лісових ресурсів слід здійснювати за результатами I півріччя 2013 року.

 

 

 

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є фізичні та юридичні особи

 

Відповідно до п.265.1 ст. 265 розділу ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості.

Визначення платників податку в разі перебування об’єктів житлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:а) якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;б) якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;в) якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

Згідно із пп.265.5.1 п. 265.5 ст. 265 ПКУ ставки податку встановлюються сільською, селищною або міською радою в таких розмірах за 1 кв. метр житлової площі об’єкта житлової нерухомості: для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року; для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів, ставка податку становить 2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

При цьому, п. 265.4 ст. 265 ПКУ передбачено пільги із сплати податку, а саме: база оподаткування об’єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:а) для квартири - на 120 кв. метрів; б) для житлового будинку - на 250 кв. метрів. Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об’єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.

Згідно із п.1 р.XIX «Прикінцеві положення» ПКУ ст.265 ПКУ набрала чинності з 1 січня 2013 року.

 

 

Порядок обчислення сум податку на нерухоме майно,

 відмінне від земельної ділянки фізичними та юридичними особами

 

Відповідно до п. 265.7 ст. 265 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) обчислення суми податку з об’єктів житлової нерухомості, які знаходяться у власності фізичних осіб, проводиться органом державної податкової служби за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості.

Податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, та платіжні реквізити надсилаються органами державної податкової служби платникам за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості до 1 липня звітного року за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу.

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Орган державної податкової служби надсилає податкове повідомлення-рішення зазначеному власнику після отримання інформації про виникнення права власності на такий об’єкт.

Платники податку на підставі документів, що підтверджують їх право власності на об’єкт оподаткування та місце проживання (реєстрації), мають право звернутися до органів державної податкової служби для звірки даних щодо житлової площі житлової нерухомості, пільги зі сплати податку, ставки податку та нарахованої суми податку.

 Орган державної податкової служби проводить перерахунок суми податку і надсилає податкове повідомлення-рішення зазначеному власнику відповідно до цього пункту. 
            Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подають органу державної податкової служби за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт.

У разі набуття права власності на об’єкт житлової нерухомості протягом року податок нараховується з дня виникнення права власності на такий об’єкт.

Згідно із п. 265.8 ст. 265 ПКУ порядок обчислення сум податку в разі зміни власника об’єкта оподаткування податком.

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

Орган державної податкової служби надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

 

 

Податок на доходи фізичних осіб підлягає сплаті суб’єктом господарювання

до відповідного місцевого бюджету регіону України, в яких працюють наймані працівники

 

 Підпунктом 14.1.30 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) передбачено, що поняття „відокремлені підрозділи” для Розділу IV ПКУ вживається у значені, визначеному Господарським кодексом України (далі – ПКУ).
 Згідно з п. 1 ст. 55 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV (далі – ГКУ) суб’єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов’язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством. При цьому зазначені суб’єкти мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи.

Статтею ст. 64 ГКУ визначено порядок організації структури підприємств, відповідно до якої підприємство може складатися з виробничих структурних підрозділів (виробництв, цехів, відділень, дільниць, бригад, бюро, лабораторій тощо), а також функціональних структурних підрозділів апарату управління (управлінь, відділів, бюро, служб тощо). Функції, права та обов’язки структурних підрозділів підприємства визначаються положеннями про них, які затверджуються в порядку, встановленому статутом підприємства або іншими установчими документами.

При цьому підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.

Водночас при створенні підприємством філії, представництва, відділення та інших відокремлених підрозділів питання про розміщення таких підрозділів підприємства необхідно погоджувати з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку.

Порядок сплати (перерахування) податку до бюджету передбачено ст.168 ПКУ відповідно до якої податок, утриманий з доходів резидентів, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу України.

Відповідно до ст.64 Бюджетного кодексу України від 08 липня 2010 року № 2456-VI податок на доходи фізичних осіб, який сплачується податковим агентом – юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента – юридичної особи, зараховується до відповідного місцевого бюджету за її місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що сплачуються фізичній особі.

Підпунктом 168.4.3 п.168.4 ст.168 ПКУ передбачено, що суми податку на доходи, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

У разі якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб за такий відокремлений підрозділ, усі обов’язки податкового агента виконує юридична особа. Податок на доходи, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

Юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням не уповноважених сплачувати податок відокремлених підрозділів, відокремлений підрозділ, який уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) до бюджету податок, за своїм місцезнаходженням одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні рахунки, відкриті в органах, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, за місцезнаходженням відокремлених підрозділів (пп.168.4.4 п.168.4 ст.168 ПКУ).

Згідно із п. 63.3 ст.63 ПКУ з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік в органах ДПС за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку) у порядку, встановленому Наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 „Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за № 1562/20300 (далі-Наказ).

Так, п.п. 7.1 п. 7 Наказу визначено, якщо відповідно до законодавства у платника податків, крім обов’язків щодо подання податкових декларацій (розрахунків, звітів) та/або нарахування, утримання або сплати (перерахування) податків, зборів на території адміністративно-територіальної одиниці за своїм місцезнаходженням, виникають такі обов’язки на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, то він зобов’язаний стати на облік за таким неосновним місцем обліку у відповідному органі державної податкової служби.

Враховуючи вищевикладене, податок на доходи фізичних осіб підлягає сплаті до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) власних або орендованих приміщень (будівель) в різних регіонах України, в яких працюють наймані працівники такого суб’єкта господарювання.

 

Роменська ОДПІ

23.05.2013

 

 


УВАГА !Повідомляйте про об’єкти оподаткування

 

 

Платники податків незалежно від обраної ними системи оподаткування мають повідомляти про всі об’єкти оподаткування пов’язані з його діяльністю. А саме, протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття такого об’єкта необхідно повідомити про нього до податкового  органу ,   за встановленою формою.

     

Форма звітності №20-ОПП «ПОВІДОМЛЕННЯ про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність» затверджена наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. №1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів».

 

Неподання у строки повідомлення про об’єкти оподаткування тягне за собою накладення штрафу:

 

на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень;

 

на юридичних осіб - 510 гривень.

 

У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу:

 

на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень;

 

на юридичних осіб - 1020 гривень.

 

Відповідальність за порушення встановленого порядку регламентована ст.117 ПКУ.

 

 

 

Сплата єдиного внеску платником єдиного податку, який є інвалідом

 

 

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 цього Закону фізичні особи — підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, є платниками єдиного внеску.

 

Однак, згідно з частиною четвертою вищезазначеної статті звільняються від сплати за себе єдиного внеску фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їхньої добровільної участі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

          

Отже, фізична особа — підприємець — платник єдиного податку, яка є інвалідом, отримує пенсію або соціальну допомогу, звільняється від сплати за себе єдиного внеску.

 

 

 

Розрахунок суми збору за першу  реєстрацію  транспортного   засобу подається  в  десятиденний   термін

 

Після першої реєстрації в Україні транспортних засобів юридичним особам необхідно в десятиденний строк подати розрахунок суми збору за такі транспортні засоби. Розрахунок подається до відповідного податквого органу за місцезнаходженням юридичної особи та за місцем реєстрації транспортного засобу. Форма, за якою необхідно подавати  звітність, затверджена наказом Мінфіну України від 21.12.2012 № 1405 «Про затвердження форми Розрахунку суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів».

      

Слід звернути увагу на те, що до розрахунку обов’язково додаються копії реєстраційних документів, завірені відповідним уповноваженим державним органом України, який проводив реєстрацію ТЗ.

      

Водночас, від сплати збору за першу реєстрацію звільняються транспортні засоби будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинків-інтернатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці, геріатричних пансіонатів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів.

     

До переліку включаються також легкові автомобілі для інвалідів з об’ємом циліндрів  двигуна до 1500 см3, придбані за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів та/або безоплатно передані інвалідам. У разі зміни власника транспортних засобів з вищезазначених організацій на будь-якого іншого, їх нові власники зобов’язані сплатити збір у порядку та на умовах, передбачених Розділом VII Податкового кодексу України.  

 

 

 

УВАГА ! Податкова інформує

 

Роменська об’єднана державна податкова інспекція повідомляє, що громадяни, які мають більше одного об’єкта житлової нерухомості повинні до 1 липня 2013 року подати заяву на отримання пільги по сплаті податку на нерухоме майно, та надати копії документів, підтверджуючих власність. Довідки за телефоном : 5-13-59, 5-31-40.

 

 

В.Юрченко, зав. сектору 
взаємодії з ЗМІ та громадськістю Роменської ОДПІ19.02.2013
Спортсмени Роменщини декларують свої доходи
 Днями до Роменської ОДПІ завітав відомий у місті Ромни  та Роменському районі майстер спорту СРСР, Майстер спорту України, 10-ти кратний абсолютний Чемпіон України, 5-ти кратний абсолютний Чемпіон всесоюзних турнірів, унікальна людина – легенда гирьового спорту - Левченко Михайло Іванович, щоб виконати свій громадянський обов’язок, подати податкову декларацію про майновий стан і доходи отримані за 2012 рік, і  своїм прикладом донести необхідну інформацію про кампанію декларування до кожного громадянина рідного  краю .

Фахівці податкової із задоленням зустріли гостя та допомогли заповнити декларацію.
 
Спортсмен висловив думку щодо компанії декларування доходів громадян: ”- Я думаю, що кожна людина знає про те, що потрібно декларувати доходи. Адже це не можливо не знати. На телебаченні, радіо в пресі податківці постійно  розповідають як про зміни в Податковому кодексі так і про щорічну кампанію декларування доходів громадян.
 
Дотримання громадянами своїх конституційних обов'язків з декларування доходів є свідченням високого рівня податкової культури і поваги до своєї країни. Сплачуючи податки, ми допомагаємо малозабезпеченим, соціально незахищеним верствам населення. Головна сила держави - у його народі, а багатство – у податках, які вчасно сплачуються. Виконання свого громадського обов’язку повинен наслідувати кожен свідомий платник податків у нашій державі: як політик, так і спортсмен, як державний службовець, так і простий пересічний громадянин. Сумлінність кожного громадянина, зокрема, у сплаті податків, допоможе нам піднести Україну не тільки до нових висот, а й до економічного зростання» - зазначив спортсмен. ”
 
На особистому прикладі Михайло Іванович продемонстрував перед податківцями свої досягнення у спорті - жим гирі 32 кг спочатку однією рукою, а потім   мізинцем.
Спортсмен – гирьовик, Михайло Іванович Левченко  висловив подяку податківцям в одержанні кваліфікованої допомоги при заповненні декларації та закликав відомих людей, також зареєстрованих у Роменській ОДПІ, завітати до податкової інспекції до 1 травня 2013р. і виконати  своєчасно свій  конституційний обов’язок.
 
Роменська ОДПІ

18.02.2013
 
Податкову декларацію плати за землю необхідно подати до 20 лютого

Платники плати за землю-юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до органів державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік, з розбивкою річної суми рівними частками в розрізі місяців.
 
Податкова декларація з плати за землю подається за місцезнаходженням земельної ділянки. Якщо у власності чи користуванні юридичної особи є декілька земельних ділянок на території різних органів місцевого самоврядування, то декларації по земельному податку чи орендній платі подаються окремо – в розрізі місцевих рад.
 
Плата за землю  сплачується щомісячно протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця.
 
Отже, не забудьте своєчасно, до 20 лютого цього року, подати до органів державної податкової служби податкову декларацію, що застереже вас від застосування штрафних санкцій.
 
 
До уваги платників фіксованого сільськогосподарського податку
 
До 20 лютого 2013 рокуплатники фіксованого сільськогосподарського податку мають надати до  Роменської ОДПІ податкову декларацію на поточний рік.

Фіксований податок сплачується з площі власних сільськогосподарських угідь, або наданих у користування, в т.ч. за договорами оренди. Податковим кодексом України зазначено, що у разі сплати  фіксованого сільськогосподарського податку не сплачуються до бюджету податок на прибуток, земельний податок,  збір за спеціальне використання води, збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності.
 
Фіксований сільськогосподарський податок сплачується щомісячно протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця.
 
Порядок набуття, сплати та скасування статусу фіксованого сільськогосподарського податку визначено у главі 2 розділу XIV Податкового кодексу України.
 
 
Доходи від надання в оренду власного майна фізичною особою оподатковуються
Податковим кодексом України встановлено, що дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.
 
Доходи від надання в оренду власного майна фізичною особою оподатковуються за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу:
 
- 15% — якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року;
 
- 17% — з суми, що перевищує вищезазначений десятикратний розмір.
 
Слід зазначити, що згідно з п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку — орендодавець. Такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені цим Кодексом для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації, яку платник податку має подати до 1 травня року, що настає за звітним.
 
 
Садовий або дачний будинок не оподатковується податком на нерухоме майно
 
За одну дачу або садовий будинок громадяни не будуть сплачувати податок на нерухоме майно.
 
Також цей податок не будуть сплачувати громадяни, які мають у власності квартиру житловою площею до 120 квадратних метрів або будинок житлова площа якого менша 250 квадратних метрів.
Громадянам надані також і інші пільги, зокрема, не оподатковуються об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним сім’ям, прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю; будівлі дитячих будинків сімейного типу; об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності); об’єкти житлової нерухомості, що розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, гуртожитки.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки  запроваджений з 1 січня 2013 року.
 
      Про подання податкової звітності в електронному вигляді
Подання податкової звітності в електронному вигляді, має багато переваг як для платника податків, так і для податкової служби, зокрема платники податків отримують:
 
–        економію робочого часу платників податків, а також власних коштів на придбання бланків звітних документів (немає необхідності відвідувати податкову інспекцію, купувати бланки звітності); звітність, надіслана до податкового органу електронною поштою через мережу Інтернет із застосуванням посилених сертифікатів ключів електронного цифрового підпису, не потребує дублювання на паперових носіях, а також їх зберігання;
 
–        уникнення витрачання часу у чергах до податкового інспектора або «вікна» прийому звітності при поданні звітності, оскільки достатньо її лише сформувати в електронному вигляді за допомогою спеціальних програм та передати через мережу Інтернет до податкового органу;
 
–        гарантію автоматичної перевірки підготовлених документів на наявність арифметичних помилок та описок;
 
–        суттєве скорочення термінів проведення перевірки щодо правомірності заявлених до відшкодування сум ПДВ та забезпечення своєчасного їх відшкодування платнику податку;
 
–        оперативне оновлення форматів подання документів в електронному вигляді по телекомунікаційним каналам зв’язку (у разі зміни форм податкових декларацій, інших документів, які є підставою для нарахування і сплати податків,або при введенні нових форм декларацій платник податків автоматично отримує можливість оновлення версій форматів);
 
–        інформацію щодо стану розрахунків стосовно сплати податків та заборгованості перед бюджетом (податковий орган щомісячно висилає повідомлення про наявну заборгованість перед бюджетом); підтвердження доставки звітності (податковий орган висилає квитанцію про отримання податкової  декларації каналами телекомунікаційного зв’язку);
 
–        конфіденційність інформації;
 
–        оперативність обробки отриманої  інформації у податковому органі.
 
 
Арбітражні керуючі – самозайняті особи
 
Новою редакцією Закону України від 14.05.92р. №2343 «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», що набрала чинності 19 січня 2013 року передбачено, що арбітражні керуючі (розпорядники майна, керуючі санацією, ліквідатори) вважатимуться самозайнятими особами - платниками податку, які провадять незалежну професійну діяльність, за умови, що такі особи не є працівниками в межах такої незалежної професійної діяльності.
 
Для цілей даного Закону термін «арбітражний керуючий» застосовуватиметься  в такому значенні: це фізична особа, призначена господарським судом у встановленому порядку у справі про банкрутство як розпорядник майна, керуючий санацією або ліквідатор з числа осіб, які отримали відповідне свідоцтво і внесені до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) надаватиметься особі, яка отримала відповідне свідоцтво (а не ліцензію, як раніше)  та внесена до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
                                                                                                        Роменська ОДПІ
 


06.02.2013
Міндоходів пропонує посилити захист громадян від тютюнового та алкогольного фальсифікату
Міністерство доходів та зборів планує запровадити акцизні марки нового зразка з трирівневим захистом від підробки. Ця інновація передбачена у проекті постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Введення нових марок є одним з етапів створення комплексної автоматизованої системи обліку обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Система контролюватиме торгівлю підакцизними товарами на всіх етапах – виробництво, оптове постачання, роздрібний продаж тощо.
На думку експертів Міндоходів, прийняття проекту цієї постанови забезпечить ефективний державний контроль за обігом підакцизних товарів та своєчасне надходження коштів до державного бюджету від сплати акцизного податку. Передбачені заходи захистять споживачів від фальсифікованої продукції і убезпечать від отруєння неякісною продукцією та іншої шкоди, що можуть завдати контрафактні товари.
Окрім цього, Міндоходів пропонує підвищення вартості акцизних марок, оскільки розмір плати за них не збільшувався з 2008 року, в той час як виробники підняли ціни на свою продукцію за цей час у декілька разів. Наприклад, мінімальна ціна на горілку у 2008 році становила 14 грн., а у 2013 році – 30,1 грн., що більше ніж в 2,2 раза. Середня ціна сигарет з фільтром у 2012 році становила 9,43 грн., що у порівнянні з 2008 роком більше в 2,8 рази (3,34 грн.).
 ***
Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
  
Чи може скористатись пільгою з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки ФО, яка має у власності два (чи більше) об’єкти житлової нерухомості, якщо один з них не є об’єктом оподаткування?
Відповідно до пп.265.3.1 п.265.3 ст.265 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) базою оподаткування є житлова площа об’єкта житлової нерухомості.
У разі наявності у платника податку кількох об’єктів оподаткування база оподаткування обчислюється окремо за кожним з таких об’єктів (пп.265.3.4 п.265.3 ст.265 ПКУ).
Пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки передбачено п.265.4 ст.265 ПКУ, а саме: база оподаткування об’єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:
а) для квартири - на 120 кв. метрів;
б) для житлового будинку - на 250 кв. метрів.
Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об’єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.
Разом з тим пп.265.2.2 п.265.2 ст.265 ПКУ визначено перелік житлової нерухомості, яка не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:
а) об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності);
б) об’єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом;
в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;
г) садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об’єкта на одного платника податку;
ґ) об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним сім’ям та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю;
д) гуртожитки.
Таким чином, фізична особа може скористатися пільгою зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, маючи у власності два (чи більше) об’єкти житлової нерухомості, один з яких не є об’єктом оподаткування.
 
Чи є орендодавець платником збору за спеціальне використання води
Якщо суб’єкт господарювання при здійсненні господарської діяльності використовує воду для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб та має дозвіл на спеціальне водокористування (договір на поставку води з водокористувачем-постачальником води), він не є платником збору за спеціальне використання води.
У разі, якщо цей суб’єкт господарювання надає в оренду власне приміщення іншому суб’єкту господарювання, який використовує воду для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, то такий орендар також не є платникам Збору.
Якщо ж суб’єкт господарювання, який орендує приміщення використовує воду на інші, ніж власні питні та санітарно-гігієнічні потреби і при цьому він не має окремого дозволу на спеціальне водокористування, то платником Збору є водокористувач-орендодавець за весь фактичний обсяг використаної води (у тому числі за фактичний обсяг води, використаної орендарем).
Коло водокористувачів, які є платниками збору за спеціальне використання води, та водокористувачів, які не є платниками збору визначено статтею 323 Податкового кодексу.
 
Яким чином ФО повідомити органи ДПС про вибір іншого об’єкта житлової нерухомості, ніж в якому він зареєстрований, для застосування пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
 Відповідно до пп.265.2.1 п.265.2 ст.265 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - податок), є об’єкт житлової нерухомості.
База оподаткування об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється органом державної податкової служби на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно (пп.265.3.2 п.265.3 ст.265 ПКУ).
Згідно з пп.265.4.1 п.265.4 ст.265 ПКУ база оподаткування об’єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи - платника податку, зменшується: а) для квартири - на 120 кв. метрів;б) для житлового будинку - на 250 кв. метрів.
Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об’єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.
Обчислення суми податку з об’єктів житлової нерухомості, які знаходяться у власності фізичних осіб, проводиться органом державної податкової служби за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості (пп.265.7.1 п.265.7 ст.265 ПКУ).
Податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, та платіжні реквізити надсилаються органами державної податкової служби платникам за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості до 1 липня звітного року за формою, встановленою у порядку, визначеному ст.58 ПКУ (пп.265.7.2 п.265.7 ст.265 ПКУ).
Отже, фізична особа, у власності якої перебуває декілька об’єктів житлової нерухомості, має право один раз за базовий податковий (звітний) період застосувати пільгу щодо об’єкта житлової нерухомості, звернувшись до 1 липня звітного року з письмовою заявою про вибір об’єкта житлової нерухомості до органу ДПС за місцем знаходження такого об’єкта житлової нерухомості.
  
З 1 січня 2013 р. дохід від продажу або обміну авто не обкладається податком на доходи фізичних осіб
З 1 січня 2013 року набули чинності положення Податкового кодексу України про оподаткування доходів від продажу автомобілів, мотоциклів, мопедів.
Так, з початку року не обкладається податком дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, та/або мотоцикла, і/або мопеда.
Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох і більше об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.
Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об'єктів рухомого майна регламентовано ст.173 Податкового кодексу, в яку Законом України від 02.10.12 №5413-VI внесено зміни.
 
 Спрощенці II-ї групи переходять на річну звітність
Починаючи з 2013 року для фізичних осіб-підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування та обрали для себе ІІ групу, запроваджуєтьсярічний звітний період замість квартального. Відповідна норма передбачена Законом України № 5503-VI. від 20.11.2012 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків та зборів”. Це значно спростить процедуру ведення бізнесу, зменшить обсяг звітності для цієї категорії підприємців та витрати робочого часу.
Водночас, звертаємо увагу платників єдиного податку ІІ групи на те, що за звітний період - 4 квартал 2012 року  податкову декларацію необхідно подати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного періоду, тобто не пізніше 11 лютого 2013 року.
 
 Спадок, отриманий від батьків, не оподатковується
Якщо Ви отримали спадщину від члена сім’ї І-го ступеня споріднення, то вартість успадкованої власності оподатковується за 0-ю ставкою податку на доходи фізичних осіб.
Фізична особа, яка отримує спадщину від члена сім’ї ІІ-го ступеня споріднення, сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % від вартості успадкованого.
Якщо ж майно успадковує фізична особа, яка має статус дитини-сироти, але якій виповнилось 18 років, від члена родини ІІ-го ступеня споріднення, то вартість об’єкта спадщини також підлягає оподаткуванню за ставкою 5%. Нагадуємо, що особа, у разі досягнення нею повноліття, втрачає статус дитини, дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.
Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.
 Відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України членами сім’ї фізичної особи І-го ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, які мають ІІ-й ступінь споріднення.
  
ФОП на загальній системі оподаткування – звітуйте.
Фізичні особи - підприємці повинні надавати до органу державної податкової служби (за місцем своєї податкової адреси) податкову декларацію про майновий стан і доходи за результатами календарного року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. У зв’язку з тим, що 9 лютого 2013 року – останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. Тому в цьому році декларація про майновий стан і доходи ФО підприємцями подається не пізніше 11 лютого 2013 року.
Слід зазначити, що така декларація подається незалежно від того чи проводилась протягом звітного року підприємницька діяльність чи ні. Також в ній зазначаються авансові платежі з податку на доходи.
 
 З 16 років можна займатися підприємницькою діяльністю
Фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і бажає займатися підприємницькою діяльністю, може бути надана повна цивільна дієздатність.
У разі наявності письмової згоди на це батьків (усиновлювачів), піклувальника або органу опіки та піклування така особа може бути зареєстрована як підприємець. За цієї умови фізична особа з моменту державної реєстрації її як підприємця набуває повної цивільної дієздатності.
Відповідна норма передбачена ч. 3 ст. 35 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями.
Водночас, нагадуємо, що питання взяття на облік самозайнятих осіб в органах державної податкової служби визначено у ст. 65 Податкового кодексу України.
 Роменська ОДПІ 
Шановні громадяни!
Роменська об”єднана   державна податкова інспекція повідомляє, що з 1 січня 2013 року розпочалася  кампанія з  декларування громадянами свого майнового стану і доходів, отриманих  протягом 2012 року. Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2012р., передбачено для тих громадян, які отримували доходи не від податкових агентів, та доходи, з яких протягом року податок не утримувався. Для зручності обслуговування громадян Державна податкова служба України впровадила новий сервіс  „Заповнення декларації про майновий стан і доходи”, що дозволяє заповнити та подати декларацію в електронному вигляді.

Шановні громадяни! Не відкладайте свій візит до податкової інспекції на останній день подання декларацій. Закликаємо платників сумлінно виконати свій громадянський обов’язок та своєчасно прозвітувати про отримані доходи.
Термін подання декларацій до 1 травня 2013р. Дякуємо за своєчасно подані декларації.
 
Під час телефонного зв’язку  «гаряча лінія » найгарячішими виявилися питання оподаткування нерухомості

Днями в Роменській ОДПІ відбулася  телефонна “гаряча лінія” з  завідувачем сектору взаємодії із ЗМІ та громадськістю Валентиною Юрченко. Питання, які надходили  переважно стосувалися найактуальнішої теми року, що розпочався, - оподаткування об’єктів житлової нерухомості. Впродовж години роменці цікавилися нюансами застосування цього податку у тій чи іншій ситуації. Зокрема, найпопулярнішим виявилося питання оподаткування за наявності у платника двох об’єктів житлової нерухомості. У такому випадку, Валентина Юрченко повідомила, що  власник житлових об’єктів в праві визначити самостійно, на  яку площу братиме пільгу, а за яку платитиме податок. 
 
Учасники телефонного спілкування отримали також консультацію щодо можливих пільг, передбачених ПКУ щодо сплати податку на нерухомість. Було зазначено, що податок не сплачуватиметься, якщо площа квартири не перевищує 120 кв.м., а житлового будинку – 250 кв.м. Взагалі не оподатковуватимуться садові та дачні будинки, дитячі будинки сімейного типу та житло багатодітних родин, а також об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави.
 
За годину телефонного консультування окрім питань оподаткування нерухомості від роменчан надійшли дзвінки з приводу надання інформації про декларування неоподаткованих доходів, можливості електронного звітування та користування сервісами від ДПС.
На усі запитання були надані компетентні та вичерпні відповіді.  
 
                 Кампанія декларування доходів громадян за 2012 рік – триває !
Роменська ОДПІ нагадує: у 2013 році декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб норм Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), згідно з яким громадяни зобов’язані подати та/або мають право подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи  (податкову декларацію) за наслідками звітного податкового року для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого ними із заробітної плати податку.
 
Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2012 році, подається до 1 травня поточного року. У 2013 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2012 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року. Декларація подається громадянами до податкової інспекції за місцем реєстрації.
 
Форма податкової декларації та Інструкція щодо її заповнення затверджена наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 №1395 (із змінами і доповненнями, внесеними наказами МФ України від 03.02.12 № 84 та від 06.07.12 № 806). Декларація складається з восьми розділів та семи додатків. Декларацію можна отримати безкоштовно в органах державної податкової служби, а також роздрукувати з веб-порталу ДПС України: www.sts.gov.ua.
       
Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі:
- отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2012 року податок не утримувався;
 
 
- отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);
 
- отримання іноземних доходів;
 
Обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи:
- виключно від податкових агентів;
 
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб.
 

Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. Зокрема, це громадяни, котрі сплачували протягом минулого року за навчання закладам освіти, страхували себе або членів своєї сім’ї, сплачували внески у недержавні пенсійні фонди, перераховували кошти у вигляді пожертвувань неприбутковим організаціям, усиновлювали дітей, сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом, понесли витрати у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива. Таким громадянам ПКУ надано право подати декларацію на податкову знижку та отримати повернення частини сплаченого протягом 2012 року в бюджет податку на доходи. Умови, порядок надання податкової знижки, перелік витрат, дозволених для включення до складу податкової знижки та обмеження щодо права на її  нарахування  визначені у ст. 166 ПКУ.
 
Для того, щоб правильно заповнити податкову декларацію платники податку, які зобов’язані подавати декларацію або мають право на таке подання з метою повернення надміру сплачених податків, у тому числі при реалізації права на податкову знижку, повинні вести облік отриманих доходів.
 
Заповнюючи декларацію, пам’ятайте, що від нас з вами залежить добробут не тільки нашої держави, а й кожного окремого співвітчизника.
 
Перед поданням декларації можна попередньо звернутися за телефоном до податкової інспекції за місцем реєстрації та додатково з’ясувати всі незрозумілі для платника податку питання щодо порядку заповнення та надання податкової декларації.
 
Шановні громадяни! Не відкладайте свій візит до податкової інспекції на останній день подання декларацій. Закликаємо платників сумлінно виконати свій громадянський обов’язок та своєчасно прозвітувати про отримані доходи.
 
Про особливості заповнення Податкового розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України за січень 2013 року
 
Пунктом 31 розділу I Закону України від 20 листопада 2012 року N 5503-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів" ставки збору за користування радіочастотним ресурсом України змінені з 04 січня 2013 року.
 
Оскільки ставки збору змінилися протягом місяця, а базовий податковий (звітний) період для збору дорівнює календарному місяцю, то платникам збору за користування радіочастотним ресурсом України пропонується у Податковому розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України, затвердженому наказом ДПА України 24.12.2010 N 1018, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12.01.2011 за N 28/18766, за січень 2013 року проставляти ставки збору у наведеному у додатку розмірі, які обраховані за формулою:
 
Co = (C1 х 3 + C2 х 28) : 31,
де Co - обрахована ставка на січень 2013 року;
C1 - ставка до 4 січня;
C2 - ставка з 4 січня.
 
Обраховані ставки, що пропонується застосовувати при визначенні податкових зобов'язань по збору за користування радіочастотним ресурсом України за січень 2013 року
 
N
з/п
Вид радіозв'язку
Діапазон радіочастот
Ставка збору за січень 2013 року за 1 МГц смуги радіочастот на місяць, гривень
1.
Радіорелейний зв'язок фіксованої радіослужби
0,03 - 300 ГГц
0,42
2.
Радіозв'язок фіксованої, рухомої сухопутної та морської радіослужб
0,03 - 470 МГц
405,72
3.
Радіозв'язок у системі охоронної та охоронно-пожежної сигналізації
30 - 470 МГц
405,72
4.
Радіозв'язок з використанням радіоподовжувачів
30 - 470 МГц
203,50
5.
Радіозв'язок у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів
1427 - 2400 МГц
2400 - 2483,5 МГц
5150 - 5850 МГц
10,25
6.
Радіозв'язок у системі з фіксованим абонентським радіодоступом стандарту DECT
30 - 3000 МГц
20,47
7.
Транкінговий радіозв'язок
30 - 470 МГц
1258,11
8.
Пошуковий радіозв'язок
30 - 960 МГц
16228,83
9.
Радіолокаційна та радіонавігаційна радіослужби
30 - 3000 МГц
3 - 30 ГГц
40,95
10.
Радіозв'язок супутникової рухомої та фіксованої радіослужб
30 - 3000 МГц
3 - 30 ГГц
26,88
11.
Стільниковий радіозв'язок
300 - 2200 МГц
10111,02
12.
Радіозв'язок у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації
2 - 7 ГГц
10 - 42,5 ГГц
17,92
6,40
13.
Передавання звуку залежно від потужності:
30 кГц - 30 МГц
 
 
до 1 кВт включно
 
486,35
 
від 1,1 до 10 кВт включно
 
730,81
 
від 10,1 до 100 кВт включно
 
1034,15
 
від 101 до 500 кВт включно
 
1217,16
 
від 501 кВт і вище
 
2022,20
14.
Передавання та ретрансляція телевізійного зображення залежно від потужності:
30 - 300 МГц
 
 
від 1 до 10 Вт включно
 
20,47
 
від 10,1 до 100 Вт включно
 
61,44
 
від 101 Вт до 1 кВт включно
 
101,11
 
від 1,1 до 5 кВт включно
 
162,55
 
від 5,1 до 20 кВт включно
 
304,62
 
від 20,1 кВт і вище
 
405,72
15.
Передавання звуку залежно від потужності:
66 - 74 МГц
87,5 - 108 МГц
 
 
до 100 Вт включно
 
152,30
 
від 101 Вт до 1 кВт включно
 
304,62
 
від 1,1 до 10 кВт включно
 
486,35
 
від 10,1 кВт і вище
 
609,21
16.
Передавання та ретрансляція телевізійного зображення залежно від потужності:
300 - 880 МГц
 
 
до 10 Вт включно
 
14,08
 
від 10,1 до 100 Вт включно
 
28,16
 
від 101 Вт до 1 кВт включно
 
61,44
 
від 1,1 до 5 кВт включно
 
121,60
 
від 5,1 до 20 кВт включно
 
243,17
 
від 20,1 кВт і вище
 
304,62
17.
Види радіозв'язку (служби, системи, радіотехнології, радіоелектронні засоби, випромінювальні пристрої), що не зазначені у пунктах 1 - 16 цієї статті
9 кГц - 400 ГГц
609,21
 
Роменська ОДПІ
 


30.01.2013
 
Податок на нерухоме майно сплачується з місяця, коли виникло право власності на нього
За новостворені (нововведені) об’єкти житлової нерухомості фізична особа буде сплачувати податок, починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
 Якщо право власності протягом календарного року переходить від одного власника до іншого, то попередній власник сплачує податок на нерухоме майно за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування. Новий же власник сплачує податок починаючи з місяця, в якому виникло право власності.
 Тобто, якщо особа продасть квартиру, наприклад, 23 червня 2012 року, то попередній власник повинен буде сплатити податок на нерухомість за січень-травень 2013 року, а новий вже за червень-грудень 2013 року.
При цьому орган ДПС буде надсилати фізичним особам податкові  повідомлення-рішення про розмір нарахованого податку. Такі повідомлення будуть формуватися після отримання інформації про виникнення чи про перехід права власності на такий об’єкт у фізособи від органу держреєстрації прав на нерухоме майно.  Також платники можуть самостійно звернутися до органів ДПС для звірки даних щодо площі житлової нерухомості, податкових пільг, ставок та нарахованої суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
 Відповідно до ст. 265 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями,  сплатити податок фізособа має протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення за місцем розташування об’єкта оподаткування.
 
 
 
Що може відноситись до витрат адвоката
 
При визначенні сукупного чистого доходу фізичних осіб, які здійснюють незалежну адвокатську діяльність доцільно враховувати витрати, пов'язані з організацією такої діяльності.
 
 
 
 
 
До витрат адвоката можуть бути віднесені, зокрема:
 
 
 
 
- орендна плата за користування приміщенням, яке є робочим місцем адвоката, у тому числі його поточний ремонт, обладнання пандусу для під’їзду інвалідів;
 
 
 
 
- технічне забезпечення діяльності робочого місця адвоката та його обслуговування (охоронна та пожежна сигналізація, вогнестійкий сейф, інформаційна вивіска, металеві двері або металеві ролети);
 
 
 
 
- обслуговування технічного обладнання (комп'ютери, у тому числі їх програмне забезпечення, принтери, сканер, ксерокс, факс, телефон тощо);
 
 
 
 
- витрати на виготовлення печаток та штампів, а також їх заміну;
 
 
 
 
- сплата щорічних внесків адвокатів на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування;
 
 
 
 
- відкриття рахунків у банках та їх розрахунково-касове обслуговування (депозитні рахунки);
 
 
 
 
- оплата праці та обов'язкові нарахування на фонд оплати праці помічників, секретарів, стажистів (найманих працівників);
 
 
 
 
- проходження підвищення кваліфікації адвокатом; участь у короткотермінових семінарах, симпозіумах, науково-практичних конференціях; удосконалення професійної майстерності. Придбання та передплата юридичної літератури (книг, журналів, дисків, програм тощо);
 
 
 
 
- витрати на збирання доказів, отримання висновків спеціалістів (експертів) відповідно до умов договору про надання правової допомоги;
 
 
 
 
- витрати на користування електронною базою законодавства;
 
 
 
 
- витрати на підключення та користування мережею Інтернет;
 
 
 
 
- виготовлення бланків (у тому числі ордерів) із зазначенням прізвища, імені та по батькові адвоката, номера і дати видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю;
 
 
 
 
- придбання канцелярського приладдя;
 
 
 
 
- сплата адвокатами внесків до Пенсійного фонду України, у тому числі на користь найманих працівників, та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування;
 
 
 
 
- програмне забезпечення;
 
 
 
 
-  поштові та кур'єрські послуги, необхідні для виконання адвокатської діяльності;
 
 
 
 
- витрати на послуги телекомунікаційного зв’язку, електронні цифрові підписи для ведення бухгалтерського та податкового обліку та для подання податкової звітності, звітності до органів статистики, Пенсійного Фонду України, інших фондів загальнообов'язкового державного страхування.
Дане питання обумовлено вимогами Закону України від 05 липня 2012 року № 5076  „Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.
 
 
 
 
 
Для здійснення незалежної професійної діяльності необхідно стати на облік в органі ДПС за місцем свого постійного проживання
 
 Фізичні особи, які мають намір здійснювати незалежну професійну діяльність, повинні зареєструвати таку діяльність у відповідному уповноваженому органі та отримати свідоцтво про реєстрацію чи інший документ (дозвіл, сертифікат тощо), що підтверджує право на ведення такої діяльності.
 
 
 
 
Протягом 10 календарних днів після реєстрації фізична особа зобов'язана стати на облік в органі ДПС. Для цього необхідно подати заяву та документи до органу державної податкової служби за місцем свого постійного проживання особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) або через уповноважену особу. Взяття на облік здійснюється органом податкової служби не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття заяви. Відповідна норма передбачена
 
 
 
 
Відповідно до п. 178.2 статті 178 Податкового кодексу України, доходи громадян, отримані протягом календарного року від провадження незалежної професійної діяльності, оподатковуються за ставкою 15 відсотків бази оподаткування, а в разі перевищення десятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення.
Нагадаємо, що незалежна професійна діяльність - це участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.
 
 
Облік фізичних осіб, які  провадять незалежну професійну діяльність, ведеться відповідно до вимог статті 65 Розділу ІІ «Адміністрування податків, зборів (обов’язкових платежів)» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями.
 
 
Довідка про відсутність заборгованості з податків і зборів видається через п’ять робочих днів
 
 
 
Для отримання довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов’язкових платежів) (далі – Довідка) платнику податків необхідно звернутися до податкового органу із заявою (довільної форми). У цій заяві обов’язково зазначається:
 
 
 
-нормативний документ, що передбачає надання органом ДПС Довідки;   
 
 
 
-назва установи (організації, закладу), до якої цю Довідку буде подано платником податків.
 
 
 
Строк розгляду заяви платника податків та видача Довідки або відмови в її наданні становить п’ять робочих днів від дня отримання такої заяви податковим органом.
 
 
 
 Довідка про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов’язкових платежів) видається безпосередньо заявнику або його довіреній особі під час відвідування органу ДПС, до якого ним було подано відповідну заяву. Термін вручення Довідки має відповідати визначеному у ній терміну дії. Довідка, як офіційний документ органу державної податкової служби, діє протягом 10 днів з дня видачі і відображає стан розрахунку платника податків з бюджетом на дату видачі довідки.
 
 
 
Якщо платник податків не звернувся до органу державної податкової служби щоб отримати Довідку протягом терміну її дії, то така Довідка підшивається до справи платника податків.
 
 
 
Якщо ж, суб’єкт господарювання має податковий борг, то працівник податкового органу готує лист (у довільній формі) з вмотивованою відмовою щодо видачі Довідки, забезпечує підписання цього листа та відправлення на адресу платника податків.
 
 
 
 
 
Для отримання податкової знижки на навчання подбайте про зберігання документів
 
 
 
 
Якщо у 2012 році Ви сплачували за своє навчання (середньо-професійне або вищу освіту) або навчання члена своєї сім'ї І-го ступеня споріднення, то Ви маєте право на податкову знижку. Тобто Ви можете повернути з бюджету суму витрачених коштів за навчання, але не більше 15 % (ставка податку).
 
 
 
 
Для отримання такої знижки необхідно до 31 грудня 2013 року включно, тобто протягом всього 2013 року, подати до ДПІ за місцем проживання річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.
 
 
 
 
Але найважливіше - наявність документів, що підтверджують суми коштів сплачених за навчання. До переліку таких документів входять квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, договір з навчальним закладом, довідка про отримані у звітному році доходи, документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї І-го ступеня споріднення) тощо.
 
 
 
 
Для прискорення проведення податковим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, рекомендуємо одразу надавати до податкового органу разом із декларацією копії зазначених документів.
 
 
 
 
Оригінали таких документів не надсилаються органу ДПС, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку, достатнього для проведення податкової перевірки.
 
 
 
 
Важливо знати, якщо до кінця 2013 року Ви не скористатися правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2012 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
 
 
 
 
Нагадуємо, що податкова знижка - це сума витрат платника податку у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) протягом звітного року, на суму яких дозволяється зменшення суми загального річного оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати, одержаного за наслідками такого року (стаття 166 Податкового кодексу).
 
 
 
 
 
Юридична особа протягом року може перейти на спрощену систему оподаткування
 
 
 
 
Юридична особа - суб`єкт господарювання протягом звітного року може перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. Для цього необхідно подати до органу державної податкової служби відповідну заяву, але не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.
Відповідна норма передбачена пп. 298.1.4 п.298.1 ст. 298 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
 
 
 
 
Такий перехід може бути здійснений  один раз протягом календарного року та лише за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені для IV та VI груп платників єдиного податку (п.291.4 ст.291 ПКУ).
 
 
 
 
 
 
Як оподатковуються доходи у формі заробітної плати?
Відповідно до пп.14.1.48 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) заробітна плата для цілей р.IV ПКУ - це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності (п.164.6 ст.164 ПКУ).
Згідно з п.167.1 ст.167 ПКУ ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у п.167.2 - 167.5 цієї статті), у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
Якщо база оподаткування, яка визначена з урахуванням норм п.164.6 ст.164 ПКУ щодо доходів, зазначених в абз. першому цього пункту, в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 17 відсотків.
Отже, при оподаткуванні доходів, нарахованих (виплачених, наданих) у формі заробітної плати, спочатку визначається база оподаткування, а потім до бази оподаткування застосовується ставка податку 15 та/або 17%.
 
 
 
 
Кому і як декларувати спадок
Якщо фізична особа протягом 2012 року успадкувала майно (нерухоме, рухоме), кошти, майнові чи немайнові права, то їй необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи  та сплатити податок.
 
 
 
 
Як виняток спадкоємці-нерезиденти, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини, та спадкоємці, які успадкували об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб Декларацію не подають.
Об'єкти спадщини підлягають оподаткуванню за такими ставками податку:
 
 
 
 
• за нульовою ставкою:
при отриманні будь-якого об'єкта спадщини спадкоємцями, які є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення;
 
 
 
 
• за ставкою 5 %:
при отриманні будь-якого об'єкта спадщини спадкоємцями, які не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення;
 
 
 
 
• за ставками 15 або 17 % (залежно від розміру отриманого доходу):
при отриманні будь-якого об'єкта спадщини будь-яким спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента та при отриманні будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента.
 
 
 
 
Декларацію необхідно подати до 1 травня 2013 року до органу ДПС за місцем реєстрації або місцем переважного проживання громадянина, та сплатити податок до бюджету. Спадкоємці-нерезиденти сплачують податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини.
 
 
 
 
Cуму податкового зобов’язання, зазначену в податковій Декларації за 2012 рік фізичні особи повинні самостійно сплатити до 1 серпня 2013 року.  
Подарунки, отримані фізичною особою від фізичної особи у вигляді коштів, майна, майнових або немайнових прав, вартості робіт, послуг оподатковуються аналогічно об‘єктам, отриманим як спадщина.
 
Доходи отримані не від податкових агентів у 2012 році підлягають обов‘язковому декларуванню
До доходів отриманих від особи, яка не є податковим агентом (від нерезидента або фізичної особи, яка не є суб‘єктом господарювання)  належать доходи:
- отримані від надання в оренду (суборенду) або житловий найм нерухомості; 
- при одержанні нецільової благодійної допомоги у разі отримання її від благодійника – фізичної чи юридичної особи, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги  протягом звітного 2012 року перевищувала граничний розмір  1500 гривень;
- спадщина (рухоме та нерухоме майно, кошти, майнові чи немайнові права у межах, що підлягає оподаткуванню (крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями-резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини);
- подарунки (рухоме та нерухоме майно, кошти, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг);
- від операцій з продажу (обміну) нерухомого майна (особою у власності якої перебував об‘єкт нерухомості, відчужений за рішенням суду);
- від операцій з продажу (обміну) рухомого майна (особою, у власності якої перебував об'єкт рухомого майна, відчужений за рішенням суду, третейського суду про зміну власника);
- дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди (крім окремих випадків).
Також громадяни зобов’язані подати річну податкову Декларацію про доходи за 2012 рік якщо отримували окремі види оподатковуваних доходів, які не підлягали оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не звільнені від оподаткування. В такому випадку платник податку зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну Декларацію до 1 травня 2013 року.
Cума податку, зазначена в поданій річній Декларації, сплачується громадянином самостійно до 1 серпня 2013 року.
 
Щодо сплати податку на доходи фізичних осіб відокремленими підрозділами
Прийнятим Верховною Радою Законом України від 24.05.2012 №4834-VI „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм” внесені зміни до підпункту 14.1.30 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, згідно із якими, починаючи з 1 липня 2012 року, відокремлені підрозділи для розділу IV цього Кодексу розуміються у значенні, визначеному Господарським кодексом України (до цього – Цивільним кодексом України), а для інших розділів – у значенні, визначеному Цивільним кодексом України та Законом України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”.
Отже, з 1 липня 2012 року відокремлені підрозділи для цілей розділу IV Податкового кодексу України визначаються з урахуванням норм статті 64 Господарського кодексу України, а не згідно із статтею 1 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців”, тобто, дотримання умови щодо внесення юридичною особою до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців інформації про такі підрозділи не вимагатиметься.
Таким чином, вищезазначені зміни, прийняті до підпункту 14.1.30 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, направлені на остаточне законодавче врегулювання питання сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб особи за місцем здійснення фактичної діяльності виробничих структурних підрозділів (виробництв, цехів, відділень, дільниць, бригад, бюро, лабораторій тощо), а також функціональних структурних підрозділів апарату (управління, відділів, бюро, служб тощо) юридичної особи, які розташовані на іншій території, ніж така юридична особа, і не уповноважені нею нараховувати (сплачувати) цей податок.
 
Подання податкової звітності в електронному вигляді, має багато переваг
 
 
 
 
Подання податкової звітності в електронному вигляді, має багато переваг як для платника податків, так і для податкової служби, зокрема платники податків отримують:
 • економію робочого часу платників податків, а також власних коштів на придбання бланків звітних документів (немає необхідності відвідувати податкову інспекцію,
 • купувати бланки звітності); звітність, надіслана до податкового органу електронною поштою через мережу Інтернет із застосуванням посилених сертифікатів ключів електронного цифрового підпису, не потребує дублювання на паперових носіях, а також їх зберігання;
 • уникнення витрачання часу у чергах до податкового інспектора або „вікна" прийому звітності при поданні звітності, оскільки достатньо її лише сформувати в електронному вигляді за допомогою спеціальних програм та передати через мережу Інтернет до податкового органу;
 • гарантію автоматичної перевірки підготовлених документів на наявність арифметичних помилок та описок;
 • суттєве скорочення термінів проведення перевірки щодо правомірності заявлених до відшкодування сум ПДВ та забезпечення своєчасного їх відшкодування платнику податку;
 • оперативне оновлення форматів подання документів в електронному вигляді по телекомунікаційним каналам зв'язку (у разі зміни форм податкових декларацій, інших документів, які є підставою для нарахування і сплати податків, або при введенні нових форм декларацій платник податків автоматично отримує можливість оновлення версій форматів);
 • інформацію щодо стану розрахунків стосовно сплати податків та заборгованості перед бюджетом (податковий орган щомісячно висилає повідомлення про наявну заборгованість перед бюджетом); підтвердження доставки звітності (податковий орган висилає квитанцію про отримання податкової декларації каналами телекомунікаційного зв'язку);
 • конфіденційність інформації;
 • оперативність обробки отриманої інформації у податковому органі.
Для подання податкової звітності до органів ДПС в електронній формі платникам податків необхідно:
 • з органом ДПС за місцем свого обліку укласти договір про визнання електронних документів (договір можна укласти як в паперовому так і в електронному вигляді);
 • отримати у акредитованому центрі сертифікації ключів, включеному до системиелектронного звітування, посилені сертифікати ключів
 

22.01.2013
 
 
Термінове оголошення
До уваги платників податків !
 
Законом України від 05.07.2012 № 5083-VI «Про внесения змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби та у зв'язку з проведенням адміністративної реформи в Україні» (далі - Закон № 5083) передбачено, зокрема, сплату авансових внесків з податку на прибуток підприємств починаючи з 1 січня 2013 року.
Так, Законом №5083, доповнено п. 2 підрозділу 4 Розділу XX Податкового кодексу України (далі - Кодекс), яким передбачено, що платники податку на прибуток підприємств, які починаючи з 2013 року подають річну податкову декларацію відповідно до п. 57.1 ст. 57 Кодексу, сплачують у ciчні - лютому 2013 року авансовий внесок з цього податку у poзмipi 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев'ять місяців 2012 року, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Таким чином, 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев'ять місяців 2012 року, є узгодженою сумою податкового зобов'язання платника податку, оскільки податок на прибуток у податковій звітності за дев'ять місяців 2012 року самостійно задекларовано таким платником податку.
Водночас відповідно до абзацу четвертого п. 57.1 ст. 57 Кодексу платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку i в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у poзмipi не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.
Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 17.01.2013 № 19 внесено зміни до бюджетної класифікації, затвердженої наказом Міністерства фінасів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію» (із змінами), а саме Класифікацію доходів бюджету доповнено такими позиціями:
 
11023100
"Авансові внески з податку на прибуток підприємств i організацій, що перебувають у державній власності";
11023200
"Авансові внески з податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності;
11023300
"Авансові внески з податку на прибуток підприємств, створених за участю іноземних інвесторів";
11023400
"Авансові внески з податку на прибуток від казино, відеосалонів, гральних автоматів, концертно-видовищних заходів";
11023500
"Авансові внески з податку на прибуток іноземних юридичних ociб";
11023600
 
"Авансові внески з податку на прибуток банківських організацій, включаючи філіали аналогічних організацій, розташованих на територіях України";
11023700
 
"Авансові внески з податку на прибуток страхових організацій, включаючи філіали аналогічних організацій, розташованих на території України";
11023900
"Авансові внески з податку на прибуток організацій i підприємств споживчої кооперації, кооперативів та громадських об'єднань";
11024000
"Авансові внески з податку на прибуток приватних підприємств";
11024100
"Авансові внески з податку на прибуток від iншиx платників податку на прибуток";
11024600
"Авансові внески з податку на прибуток фінансових установ, включаючи філіали аналогічних організацій, розташованих на території України, за винятком страхових організацій ".
 

Декларація єдинника за 2012 рік: подаємо за старою формою
Наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2012 №1159 „Про внесення змін до форм податкових декларацій платника єдиного податку, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 21 грудня 2011 року №1688”, (далі – Наказ №1159) внесено зміни до форми податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи у зв’язку з введенням п’ятої групи платника єдиного податку.
З огляду на те, що згідно із абз.2 п.46.6 ст.46 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення. Тобто, платники єдиного податку – фізичні особи, звітують до податкових органів за звітний період – 4 квартал 2012 року, за формою декларації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 21 грудня 2011 року №1688 (далі – Наказ №1688).
Відносно подання звітності платниками єдиного податку п’ятої групи, то для даної категорії платників рекомендовано декларації подавати за формою згідно Наказу №1688, зокрема платнику необхідно, враховуючи норми абз.2 пп.46.4 ПКУ, разом з декларацією подавати доповнення до такої декларації, які складаються за довільною формою, що вважатиметься нев’ємною частиною податкової декларації.
Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання та повинно містити інформацію про:
 • суму доходу за звітний (податковий) період, що оподатковується за ставкою 7 або 10 відс.;
 • суму доходу, що перевищує обсяги, встановлені підпунктом 5 пункту 291.4 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України у звітному (податковому) періоді;
 • суму доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж передбачено пунктом 291.6 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України, у звітному (податковому) періоді;
 • суму доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права на застосування спрощеної системи оподаткування, у звітному (податковому) періоді.
Разом з тим, звернемо увагу, що з 4 січня 2013 року набрав чинності Закон України від 20.11.2012 №5503-VI „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків та зборів”, яким запроваджено для платників єдиного податку другої групи податковий (звітний) період – календарний рік. Також, передбачено зниження ставок для платників єдиного податку п’ятої групи з 7 та 10 відс. на 5 та 7 відс. відповідно.
 
 
Змінено ставки єдиного податку для фізичних осіб – підприємців
Статтею 8 Закону України від 06.12.12 № 5515-VI „ Про Державний бюджет України на 2013 рік” розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2013 року установлено 1147 грн.
Отже, розмір сплати єдиного податку для суб’єктів господарювання , які застосовують спрощену систему оподаткування , обліку та звітності становить:
 • для першої групи – 114,70 грн. на місяць;
 • для другої групи – 229, 40 грн. на місяць.
 
 
Конкурс дитячої творчості «Податки очима дітей – 2013»
 
Триває перший етап Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Податки очима дітей – 2013».
Конкурс проводиться у три етапи: І етап – районний рівень; ІІ етап – регіональний рівень; ІІІ етап – Всеукраїнський рівень.
Для участі у Конкурсі запрошуються учні загальноосвітніх навчальних закладів двох вікових категорій:
І  категорія:  станом на 1 січня  2013 року виповнилося  9 – 11 років;
ІІ  категорія: станом на 1 січня 2013 року виповнилося 12 – 15 років. 
Конкурс проводиться за такими напрямами дитячої творчої діяльності з податкової тематики: художні твори, твори декоративно-прикладного мистецтва та  літературні твори.
Роменська об’єднана державна поадткова інспекція приймає конкурсні роботи  учасників до 1 квітня 2013 року за адресою: м. Ромни, вул. Пролетарської солідарності 37,б.
Інформацію щодо умов проведення Всеукраїнського  конкурсу дитячої творчості «Податки очима дітей – 2013» можна отримати на сайтах ДПC України –  www.sts.gov.ua та ДПC у Сумській області – www. sumy.sts.gov.ua http://www.dps.dn.ua/, або в Роменській ОДПІ за адресою: м.Ромни, вул. Пролетарської солідарності 37,б, каб. 3, тел. 5-31-40.
Запрошуємо школярів району прийняти участь у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Податки очима дітей – 2013»!
 
 
Шановні орендодавці! Майно в оренду – податки в бюджет!
Здаючи нерухомість в оренду не забувайте нотаріально посвідчувати ці відносини, своєчасно декларувати доходи та сплачувати податки до бюджету.
Громадяни, які надають в оренду іншим громадянам нерухомість (квартири, будинки, кімнати тощо), зобов’язані самостійно нараховувати та сплачувати податок з доходів фізичних осіб до бюджету за ставкою 15% та/або 17%. Податок сплачується протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу.
По закінченні звітного календарного року таким платникам податку необхідно подати декларацію про доходи до податкової інспекції за місцем проживання. Декларацію про отримані доходи у 2012 році необхідно подати до 1 травня 2013 року.
Свідоме ставлення до сплати податків, подана декларація про отримані доходи –
не лише обов’язок громадянина, а й позитивна самооцінка.
 
Показники, які впливають у 2013 році на обчислення ПДФО
 
Законом України „ Про Державний бюджет України на 2013 рік” затверджено показники прожиткового мінімуму для працездатних осіб(ст.7) та розміру мінімальної заробітної плати(ст.8), які застосовуються з 1 січня 2013 року при обчисленні розміру податкових соціальних пільг, розміру доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу, неоподатковуваних розмірів доходів, які розраховуються виходячи з розмірів мінімальної заробітної плати та інших передбачених IV розділом податкового кодексу України.
Так, з 1 січня 2013 року (станом на 1 січня) мінімальну заробітну плату та прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено в однаковому розмірі – 1147 гривень на місяць.
Тому, при обчисленні ПДФО протягом всього 2013 року застосовуватимуться такі показники:
 • граничний розмір місячного доходу (заробітної плати), до якого застосовується ПСП (пп.169.1.4 ПКУ) – 1610 грн.;
 • податкова соціальна пільга в розмірі 100%(пп..169.1.2 ПКУ) – 573 грн 50 коп.;
 • податкова соціальна пільга в розмірі 150% (пп.169.1.3ПКУ) – 860 грн 25 коп.;
 • податкова соціальна пільга в розмірі 200 % ( пп.169.1.4 ПКУ) – 1147 грн.
 
Роменська ОДПІ


17.01.2013


Організація особистого прийому громадян – важливий захід реалізації конституційного права громадян на звернення 
 
Конституцією України та законом України „Про звернення громадян” гарантовано право громадян на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Особисте право на звернення забезпечує громадянам можливість відстоювати свої права та інтереси. Усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади та посадових і службових осіб цих органів, які зобов’язані розглянути звернення і надати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Важливим заходом реалізації конституційного права громадян на звернення також є особистий прийом громадян.
У Роменській ОДПІ згідно із затвердженим графіком, в установлені дні та години проводяться особисті прийоми громадян посадовими особами з питань, що входять до компетенції органів державної податкової служби. За січень місяць поточного року проведено 7 особистих прийомів громадян. Питання, які розглядалися на особистому прийомі громадян стосуються спрощеної системи оподаткування, всі звернення своєчасно розглянуті та надано обґрунтовані відповіді.
Особистий прийом громадян проводиться за попереднім записом. Під час попереднього запису на особистий прийом з’ясовується прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, громадянство, зміст порушеного питання. Попередній запис на особистий прийом до керівництва податкової здійснюється не пізніше ніж за 5 робочих днів до календарної дати прийому. Запис на прийом здійснюється у понеділок-четвер – з 9.00 до 18.00 та у п’ятницю – з 9.00 до 16.45 у каб. № 42 або за телефоном (048) 5-13-57.
У особистому прийомі громадян можуть брати участь їхні представники, повноваження яких оформлені в установленому порядку. Присутність сторонніх осіб під час проведення особистого прийому громадян не допускається.
У разі, коли порушене громадянином питання вирішити під час особистого прийому неможливо через необхідність додаткового вивчення, громадянину пропонується викласти його у формі письмової заяви. Письмова заява, подана громадянином на особистому прийомі розглядається у порядку, встановленим законодавством про звернення громадян. Про результати розгляду звернення громадянину повідомляється письмово або усно (за його бажанням).
Під час особистого прийому в заявника можуть бути витребувані його документи, що засвідчують особу або наявність повноважень на представництво інтересів іншої особи. Відсутність такого документа, згідно з вимогами статті 5 Закону України „Про звернення громадян” та п.17 наказу ДПА України від 18.06.08 №395 „Про затвердження Інструкції про порядок розгляду звернень та особистого прийому громадян в органах ДПС”, може бути підставою для відмови в прийомі.
Взагалі особистий прийом громадян Роменською ОДПІ є важливою ділянкою роботи органів державної податкової служби України та однією з форм зміцнення і розширення зв’язків із платниками податків.
Роменська ОДПІ
 
16.01.2013 р.
З нового року - нові ставки єдиного податку
З 1 січня 2013 року для платників єдиного податку першої групи податок становитиме від 11,47 грн. (мінімальний) до 114,7 грн. (максимальний), для другої групи – від 22,94 грн. (мінімальний)  до 229,4 грн. (максимальний).
Нагадаємо, для першої і другої груп єдиноплатників ставки податку встановлюються у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Слід зазначити, що з 1 січня 2013 року розмір мінімальної заробітної плати складає 1147 грн.
Відповідно п.295.1 ст.295 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), платники єдиного податку першої і другої групи сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа(включно) поточного місяця.
Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал,рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
Якщо останній день строку сплати припадає  на вихідний або святковий день, то срок сплати переноситься на попередній робочий день.
Згідно з пунктом 122.1 ст.122 ПКУ  несплата (неперерахування) фізичною особою - платником єдиного податку, визначеною підпунктами 1 і 2 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу, авансових внесків єдиного податку в порядку та у строки, визначені цим Кодексом, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків ставки єдиного податку, обраної платником єдиного податку відповідно до цього Кодексу.

16.01.2013 р.
Стартувала кампанія „Декларування-2013”
З 1 січня 2013 року розпочалася кампанія з декларування громадянами свого майнового стану і доходів, отриманих ними протягом 2012 року.
Декларації про доходи прийматимуться до 1 травня 2013 року.
Для зручності обслуговування підприємців Державна податкова служба впровадила сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», що дозволяє заповнити декларацію в електронному вигляду.
Для користування послугою платникові треба буде мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, які надаються безкоштовно.
На офіційному веб-порталі податкової служби (www.sts.gov.ua) вже з’явився спеціальний банер, у якому детально пояснюється порядок заповнення декларації та її додатків.
 
16.01.2013 р.
Ставка податку на прибуток знизилась до 19%
Згідно із нормами Податкового кодексу України відбувається поетапне зниження ставки податку на прибуток. Так, з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2013 року включно вона становитиме 19% . З 1 січня 2014 року ставка податку на прибуток знизиться до 16%. Нагадаємо, що минулорічна ставка була 21%.
 
16.01.2013 р. 
Податкова затвердила Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій
В цьому документі визначено перелік реєстраторів, які будуть забезпечувати передачу контрольно-звітної інформації до податкової в електронному вигляді. Користувачам касової техніки при її придбанні або заміні рекомендовано звертатись до центрів сервісного обслуговування або виробників РРО щодо проведення ними відповідного доопрацювання певної моделі у термін до 1 липня 2013 р.
Нагадаємо, що з 1 січня 2013 року використання  електронної контрольної стрічки РРО є обов’язковим. Однак, податкова служба, ідучи на зустріч платникам податків, штрафні санкції за невиконання зазначених вимог до 1 липня 2013 року застосовувати не буде.
Із наказом ДПС України від 21.12.2012 №1159 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій» можна ознайомитися на єдиному веб-порталі органів ДПС України (www.sts.gov.ua).

16.01.2013 р. 
З 1 січня 2013 року розпочалася кампанія з декларування громадянами свого майнового стану і доходів, отриманих ними протягом 2012 року
Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані в 2012 р., передбачено для тих громадян, які отримували доходи не від податкових агентів, та доходи, з яких протягом року податок не утримувався.
Якщо громадяни у минулому році одержували доходи виключно від податкових агентів, то обов’язок щодо подання річної декларації відсутній.
Декларація подається до органу державної податкової служби (ДПІ) за місцем податкової адреси платника податку, тобто за місцем реєстрації (по паспорту), або місцем переважного проживання громадянина.
Термін подання річної декларації про майновий стан і доходи за 2012 рік громадянами, які зобов’язані надати декларацію, – не пізніше 30 квітня 2013 року.
Форма податкової декларації про майновий стан і доходи, відповідно до якої необхідно відображати отримані доходи за 2012 рік, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 N 1395 "Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.12.2011 за N 1532/20270, який набрав чинності з 01.01.2012, із змінами та доповненнями.
Обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:
- від податкових агентів, які згідно з цим розділом не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
   - виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених цим розділом;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу;
- у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до пункту 174.3 статті 174 Кодексу;
- зазначені у пунктах 167.2 - 167.4 статті 167 Кодексу, крім випадків, коли декларування таких доходів прямо передбачено відповідними нормами цього розділу;
- зазначені у підпункті "є" пункту 176.1 статті 176 Кодексу від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує ста двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (ст.179 Кодексу).
Від обов’язку подання декларації звільняються незалежно від виду та суми отриманих доходів платники податку, які є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року. Однак, обов'язок щодо заповнення та подання податкової декларації в цьому випадку покладається на опікуна або піклувальника (п. 179.6 ст. 179 ПКУ). Тобто, податкова декларація про майновий стан і доходи від імені платника податку, який є неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною, має бути подана опікуном або піклувальником до органу державної податкової служби за місцем проживання неповнолітньої особи (особи, визнаної судом недієздатною).
Крім того, платники податку звільняються від обов'язку подання податкової декларації в таких випадках:
а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які: перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув'язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації; перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року; перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;
б) в інших випадках, визначених розділом IV Податкового кодексу України.
Роменська ОДПІ

8.01.2013 р.
Куди подавати декларацію про майновий стан і доходи?
 
З 1 січня 2013 року розпочалася кампанія з декларування громадянами свого майнового стану і доходів, отриманих ними протягом 2012 року.
Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані в 2012 р., передбачено для тих громадян, які отримували доходи не від податкових агентів, та доходи, з яких протягом року податок не утримувався.
Якщо громадяни у минулому році одержували доходи виключно від податкових агентів, то обов’язок щодо подання річної декларації відсутній.
Декларація подається до органу державної податкової служби (ДПІ) за місцем податкової адреси платника податку, тобто за місцем реєстрації (по паспорту), або місцем переважного проживання громадянина.
Термін подання річної декларації про майновий стан і доходи за 2012 рік громадянами, які зобов’язані надати декларацію, – не пізніше 30 квітня 2013 року.
Форма податкової декларації про майновий стан і доходи, відповідно до якої необхідно відображати отримані доходи за 2012 рік, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 N 1395 "Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.12.2011 за N 1532/20270, який набрав чинності з 01.01.2012, із змінами та доповненнями.
 Обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:
- від податкових агентів, які згідно з цим розділом не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
   - виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених цим розділом;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу;
- у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до пункту 174.3 статті 174 Кодексу;
- зазначені у пунктах 167.2 - 167.4 статті 167 Кодексу, крім випадків, коли декларування таких доходів прямо передбачено відповідними нормами цього розділу;
- зазначені у підпункті "є" пункту 176.1 статті 176 Кодексу від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує ста двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (ст.179 Кодексу).
Від обов’язку подання декларації звільняються незалежно від виду та суми отриманих доходів платники податку, які є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року. Однак, обов'язок щодо заповнення та подання податкової декларації в цьому випадку покладається на опікуна або піклувальника (п. 179.6 ст. 179 ПКУ). Тобто, податкова декларація про майновий стан і доходи від імені платника податку, який є неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною, має бути подана опікуном або піклувальником до органу державної податкової служби за місцем проживання неповнолітньої особи (особи, визнаної судом недієздатною).
Крім того, платники податку звільняються від обов'язку подання податкової декларації в таких випадках:
а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які: перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув'язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації; перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року; перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;
б) в інших випадках, визначених розділом IV Податкового кодексу України.

Роменська ОДПІ

08.01.2013 р.
Податкова затвердила Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій
В цьому документі визначено перелік реєстраторів, які будуть забезпечувати передачу контрольно-звітної інформації до податкової в електронному вигляді. Користувачам касової техніки при її придбанні або заміні рекомендовано звертатись до центрів сервісного обслуговування або виробників РРО щодо проведення ними відповідного доопрацювання певної моделі у термін до 1 липня 2013 р.
Нагадаємо, що з 1 січня 2013 року використання  електронної контрольної стрічки РРО є обов’язковим. Однак, податкова служба, ідучи на зустріч платникам податків, штрафні санкції за невиконання зазначених вимог до 1 липня 2013 року застосовувати не буде.
Із наказом ДПС України від 21.12.2012 №1159 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій» можна ознайомитися на єдиному веб-порталі органів ДПС України (www.sts.gov.ua).

Роменська ОДП

08.01.2013 р.
Ставка податку на прибуток знизилась до 19%
Згідно із нормами Податкового кодексу України відбувається поетапне зниження ставки податку на прибуток. Так, з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2013 року включно вона становитиме 19% . З 1 січня 2014 року ставка податку на прибуток знизиться до 16%. Нагадаємо, що минулорічна ставка була 21%.

Роменська ОДП


08.01.2013 р.
Стартувала кампанія „Декларування-2013”
З 1 січня 2013 року розпочалася кампанія з декларування громадянами свого майнового стану і доходів, отриманих ними протягом 2012 року.
Декларації про доходи прийматимуться до 1 травня 2013 року.
Для зручності обслуговування підприємців Державна податкова служба впровадила сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», що дозволяє заповнити декларацію в електронному вигляду.
Для користування послугою платникові треба буде мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, які надаються безкоштовно.
На офіційному веб-порталі податкової служби (www.sts.gov.ua) вже з’явився спеціальний банер, у якому детально пояснюється порядок заповнення декларації та її додатків.

Роменська ОДП

08.01.2013 р.
З нового року - нові ставки єдиного податку

З 1 січня 2013 року для платників єдиного податку першої групи податок становитиме від 11,47 грн. (мінімальний) до 114,7 грн. (максимальний), для другої групи – від 22,94 грн. (мінімальний)  до 229,4 грн. (максимальний).
Нагадаємо, для першої і другої груп єдиноплатників ставки податку встановлюються у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Слід зазначити, що з 1 січня 2013 року розмір мінімальної заробітної плати складає 1147 грн.
Відповідно п.295.1 ст.295 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), платники єдиного податку першої і другої групи сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа(включно) поточного місяця.
Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал,рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
Якщо останній день строку сплати припадає  на вихідний або святковий день, то срок сплати переноситься на попередній робочий день.
Згідно з пунктом 122.1 ст.122 ПКУ   несплата (неперерахування) фізичною особою - платником єдиного податку, визначеною підпунктами 1 і 2 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу, авансових внесків єдиного податку в порядку та у строки, визначені цим Кодексом, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків ставки єдиного податку, обраної платником єдиного податку відповідно до цього Кодексу.

Роменська ОДП

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua