www.romny.osp-ua.info

Правоохоронна діяльність та цивільний захист населення

 

Правоохоронні установи
Цивільний захист та запобігання виникненню надзвичайних ситуацій
Надання допомоги військовослужбовцям та переселеним особам

 

 

15.04.2019

Засудили неповнолітнього!

Вироком Роменського міськрайонного суду від 02.04.2019 засуджено неповнолітнього Н., який в травні 2018 року на території Недригайлівського району, спільно з повнолітньою особою, яка засуджена раніше, незаконно заволодів транспортним засобом – мотоциклом, тобто вчинив злочин, передбачений ч. 2 ст. 289 КК України.

Нагляд за розслідуванням та підтримання державного обвинувачення в провадженні здійснювалося Роменською місцевою прокуратурою.


За вироком суду до неповнолітнього застосовано покарання у виді громадських робіт. Враховано вік обвинуваченого, його щире каяття, сприяння розкриттю злочину, відсутність шкоди. Разом з тим, за вчинення злочинів вказаної категорії законом передбачається і позбавлення волі. 


Вирок суду не набрав законної сили.


Шановні батьки! Звертайте увагу на своїх дітей, з’ясовуйте круг їх інтересів, контролюйте з ким вони спілкуються, де проводять час після школи, чим займаються тощо. Спілкуйтеся з ними частіше. Роз’яснюйте за що їх може бути притягнуто до відповідальності. Адже діти це наша опора в майбутньому, а надійність такої опори залежить від нас сьогодні!


 

28.03.2019

Роменською місцевою прокуратурою контролюється хід досудового розслідування кримінального провадження  відносно особи, яка запропонувала працівникам правоохоронних органів 1000 гривень за позитивнее вирішення питання про його незаконного перебування на території України. 

Так, співробітниками Роменського відділу поліції під час несення служби по охороні громадського порядку на міському стадіоні під час перевірки документів у особи, яка порушувала громадських порядок, було встановлено, що він є громадянином сусідньої держави, і незаконно перебуває на території України більше 12 років. Аби уникнути відповідальності за незаконне перебування на території України, він намагався дати працівникам поліції 1000 гривень. Працівники поліції  задокументували факт спроби дачі неправомірної вигоди. 

Наразі за даним фактом розпочато кримінальне провадження та винному повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 369 Кримінального кодексу  України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).
За вказаний злочин  законом передбачено покарання до 5 років позбавлення волі.


Застерігаємо

Незважаючи на постійні застереження у засобах масової інформації, громадяни продовжують легковажно відноситися до свого майна та довіряти  незнайомим чи малознайомим особам. Так, у тенета афериста потрапили неповнолітній мешканець міста Ромни та мешканець Роменського району.

Так 01.06.2017 року гр. О., проходячи поблизу стадіону ім. Окіпного, що по бульвару Шевченка, 4, в м.Ромни побачив спортивний велосипед «Titan Alligator» сіро-зеленого кольору та вирішив ним заволодіти.


Гр. О. звернувся з проханням до неповнолітнього потерпілого надати дозвіл проїхатися на велосипеді до магазину, запевнивши його  в тому, що поверне велосипед, хоча такого наміру не мав.

Потерпілий,  повіривши та не запідозривши обману, дозволив гр.. О. взяти спортивний велосипед «Titan Alligator». Отримавши велосипед, гр.  О. поїхав, після чого  продав велосипед. Внаслідок шахрайських дій потерпілому заподіяно матеріальну шкоду на загальну суму 6 335 грн. 55 коп.

Крім того, 12.04.2018 року гр. О.  разом зі своїми знайомими розпивали спиртні напої та відпочивали. Після чого гр. О., не маючи наміру в подальшому повернути мобільний телефон, повідомив потерпілому неправдиву інформацію, що йому необхідно зателефонувати, та попрохав передати йому мобільний телефон. Потерпілий, не підозрюючи обману, добровільно передав свій мобільний телефон гр. О. який відійшов в бік від місця відпочинку та заволодів мобільним телефоном марки «Samsung» заподіявши потерпілому матеріальної шкоди на загальну суму 5203 грн.

Враховуючи що вказані злочини скоєні обвинуваченим в період іспитового строку вироком Роменського міськрайонного суду О. засуджено  до 4 років позбавлення волі.

Застерігаємо громадян, бути пильними та самим подбати про збереження власного майна.


Будьте уважними та не дайте задурити вам голову. Пам’ятайте, що людину досить складно обманути, коли вона сама не хоче бути обманутою.

 


Роменська місцева прокуратура на сторожі боротьби із злочинами, вчиненими проти банківської системи

Роменською місцевою прокуратурою спільно з Роменським відділом поліції завершується досудове розслідування у кримінальному провадженні відносно мешканки м. Ромни, яка будучи співробітником банку шахрайським шляхом заволоділа грошовими коштами банківської установи.

Відповідно до обставин справи працівниця банку упродовж червня-липня 2018 року оформила від імені своїх колишніх клієнтів без їх відома два договори про отримання банківського кредиту. В подальшому, після зарахування на кредитні картки грошових коштів в загальній сумі 60600 грн., підозрювана використала їхдля задоволення власних потреб.


На даний час за обома епізодами злочинної діяльності вказаній особі повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 190 КК України, а саме заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), вчинене повторно.


За даний злочин передбачене одне з альтернативних основних покарань у виді штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, виправних робіт на строк від одного до двох років, обмеження волі на строк до п'яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років.За матеріалами Роменської місцевої прокуратури

26.03.2019

Повернення земельних ділянок у власність держави

Захист інтересів держави у сфері земельних правовідносин є одним із пріоритетних напрямів у діяльності органів прокуратури, а позови із земельних питань – однією з найбільш актуальних складових позовної роботи прокурорів.

Роменською місцевою прокуратурою за результатами опрацювання інформації ГУ Держгеокадастру у Сумській області щодо використання земельних ділянок для ведення фермерського господарства встановлено випадок відведення у позаконкурентний спосіб громадянину земельної ділянки державної власності для створення фермерського господарства, який всупереч вимогам закону, передав земельні ділянки в суборенду сільськогосподарському товариству для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.  


За таких обставин, Роменською місцевою прокуратурою 15.03.2019 до Господарського суду Сумської області заявлено позов в інтересах держави  до  Фермерського господарства  про визнання незаконними та скасування наказів, визнання недійсними договорів оренди земельних ділянок, а також повернення земельних ділянок вартістю 9 млн. грн.


 

20.03.2019

Роменська місцева прокуратура попереджає жителів міста  про недопущення протиправної поведінки, зокрема про недопущення фактів крадіжок з магазинів продуктів харчування.

У зв’язку зі збільшення кількості магазинів з відкритим доступом до товарів ( супермаркетів) почастішали випадки крадіжок.

Як не прикро, але часто  крадіжки вчиняються молодими особами , або ж взагалі неповнолітніми, які раніше не мали проблем з законом.


Так, Роменської місцевою прокуратурою спрямовано до суду обвинувальний акт відносно 24- річної жительки  міста Ромни, яка вчинила протиправні дії, а саме: крадіжку продуктів харчування та алкогольних напоїв в одному із сумермаркетів міста. Як пояснила суду громадянка А. мала велику спокусу перед святом, проте не бажала витрачати кошти на дорогі продукти та напої, саме  тому й вирішила вчинити крадіжку.


Роменським міськрайонним судом громадянку А. засуджено до покарання у вигляді штрафу, беручи до уваги щире каяття та відшкодування збитків.


Окрім того, неповнолітній С. вирішив спробувати алкогольний напій Віскі «Джеймісон», за браком коштів викрав з полиці вказаний напій. Роменською місцевою прокуратурою дії неповнолітньої особи С. кваліфіковано за ч. 1 ст 185 КК України –крадіжка та  направлено до суду  для вирішення питання про притягнення до відповідальності.

 

За повідомлення Роменської місцевої прокуратури

 

За злочин треба відповідати

Набрав чинності вирок Роменського міськрайонного суду, яким засуджено двох молодих осіб, які 24.09.2018 р. близько 20 години  здійснили крадіжку металевих тросів загальною протяжністю 70 метрів, що знаходилися вздовж автодороги Кролевець-Конотоп-Ромни-Пирятин в с. Хмелів Роменського району. Злочинними діями було  завдано  матеріальну шкоду ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» ДП «Сумськийоблавтодор» Філія «Роменський райавтодор» на суму 7560 грн.

Окрім того такі дії крадіїв створили небезпеку і для водіїв.

Будьте уважні на дорозі, відсутність таких канатів може стати причиною трагічних наслідків. Повідомляйте правоохоронні органи про факти крадіжки/відсутності об’єктів огородження, дорожніх знаків. Бережіть себе та своїх рідних.

За вчинене  правопорушники відбуватимуть покарання  у вигляді 3 (трьох) місяців арешту.

19.03.2019

За матеріалами СБУ засуджено торгівця зброєю з району проведення операції Об’єднаних сил

Оперативники спецслужби встановили, що мешканець Сумщини у 2015 році під час проходження військової служби у Луганській області зробив кілька сховищ зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами для їх подальшої реалізації.

Після демобілізації чоловік розшукував серед своїх знайомих  потенційних «клієнтів» та пропонував їм придбати небезпечний «товар», прихований на території проведення ООС.

Співробітники СБ України затримали зловмисника у Новоайдарському районі Луганської області під час спроби продажу чотирнадцяти гранат Ф-1 із запалами та майже п’ятсот набоїв до АКМ.

За матеріалами СБУ Новоайдарський районний суд Луганської області визнав зловмисника винним за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України та призначив йому покарання у вигляді трьох з половиною років позбавлення волі.

Вирок набув законної сили


Прес-група УСБУ в Сумській області

15.03.2019

Доведеться відповідати

На контролі Роменської місцевої прокуратури перебуває кримінальне провадження за фактом крадіжки. Мешканець Конотопського району, вночі проник   до сараю одного із господарств с. Дзеркалка Роменського району звідки викрав корову, завдавши потерпілим збитки на суму 20 000 гривень. За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження та винному повідомлено про підозру за ч.3 ст. 185 Кримінального кодексу України. За вказаний злочин  законом передбачено покарання позбавленням волі на строк від трьох до шести років.

11.03.2019

Діяльність Роменської місцевої прокуратури у сфері у сфері протидії корупції поза межами кримінального провадження

Відповідно до діючого законодавства органи прокуратури України, поряд з органами Національної поліції, НАЗК та НАБУ віднесені до спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

Віднесення органів прокуратури до вказаних суб’єктів цілком відповідає вимогам сьогодення, оскільки прокуратура координує діяльність всіх правоохоронних органів у сфері запобігання та протидії злочинності та корупції, в тому числі адміністративно караній, на неї покладено організацію та здійснення процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, віднесених до підслідності всіх органів досудового розслідування, в тому числі із ознаками корупції, законодавством визначено ряд інших повноважень та покладено обов’язок участі у розгляді справ про адміністративні правопорушення, пов’язаних з корупцією.

Усього протягом минулого року Роменською місцевою прокуратурою виявлено 7 фактів вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією посадовцями різних рівнів та спрямовано відповідні матеріали до галузевого відділу прокуратури області для подальшого погодження.

За кожним фактом уповноваженими суб’єктом – працівниками УЗЕ в Сумській області складено та спрямовано до суду протоколи про вчинення адміністративних правопорушень.

Іншим напрямком діяльності прокуратури є реалізація повноважень, визначених ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», а саме з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення або невиконанню вимог цього Закону в інший спосіб, за поданням спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції проводиться службове розслідування в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України

За минулий рік місцевою прокуратурою внесено 38 подань у порядку ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції». За результатами їх розгляду притягнуто до дисциплінарної відповідальності 15 посадових осіб органів місцевого самоврядування та  1 посадову особу Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Переважна більшість цих подань стосувалася порушення встановленого законом  порядку оприлюднення інформації та порушення вимог фінансового контролю.

Що стосується діяльності органів прокуратури спрямованої на відшкодування збитків, шкоди, завданих державі внаслідок скоєння корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень варто зазначити наступне.

Так, 26.01.2018 Липоводолинським райсудом  розглянуто позов керівника Роменської місцевої прокуратури Сумської області про стягнення з Колядинецького сільського голови Липоводолинського району на користь держави в особі Колядинецької сільської ради 17460 грн. шкоди, завданої внаслідок вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією.

Крім того, заявлено аналогічний позов про стягнення з директора Лебединського районного територіального центру 45211 грн. шкоди, заподіяної вчиненням адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, розгляд якого триває.

Окремим напрямком діяльності є забезпечення обов'язкової участі прокурорів у розгляді судами справ про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені статтями 172-4 - 172-9172-9-2 КУпАП. Така вимога безпосередньо встановлено в КУпАП.

Протягом 2018 року завдяки принциповій позиції прокурорів Роменської місцевої прокуратури місцевими судами винесено 28 постанов відносно 28 осіб про притягнення останніх до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією із накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу.                                                                                                                

06.03.2019

Незаконна порубка дерев

В жовтні минулого року стосовно жителя Роменського району набрав законної сили вирок суду за ч. 1 ст. 246 КК України за фактом незаконної порубки лісу на території Волошнівської сільської ради Роменського району. За результатами судового розгляду встановлено причетність особи до злочину та заподіяння нею шкоди на суму 55 тис. грн.

У зв’язку з цим Роменською місцевої прокуратурою 05.03.2019 до Роменського міськрайонного суду заявлено позов в інтересах держави про стягнення з винуватої особи 55 тис. грн. шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу незаконною порубкою дерев у лісі.

Прокурор Роменської місцевої прокуратури                             Я. Клименко 

28.02.2019

П’яний за кермом

Роменською місцевої прокуратурою контролюється хід слідства в кримінальному провадженні за фактом зупинки 23 лютого 2019 року працівниками поліції одного з жителів Роменщини з ознаками алкогольного сп’яніння. По дорозі в медичний заклад чоловік запропонував працівникам поліції гроші за не притягнення його до відповідальності.

Однак, незаконні дії особи були задокументовані. За вказаним фактом розпочато досудове розслідування за ч. 1 ст. 369 КК України – пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі.


Роменською місцевою прокуратурою спільно зі слідчими Роменського відділу поліції вирішується питання щодо повідомлення особі про підозру.


За інформацією Роменської місцевої прокуратури             
                

12.02.2019

На Сумщині СБУ блокувала діяльність організованого угруповання вимагачів

На Сумщині співробітники Служби безпеки України спільно зі слідчими відділу розслідування злочинів загально кримінальної спрямованості СУ ГУНП під процесуальним керівництвом прокуратури припинили діяльність організованого угруповання, учасники якого спеціалізувались на вимаганні коштів у місцевих приватних підприємців.

Оперативники спецслужби встановили, що учасники групи, серед яких були особи з кримінальним минулим, систематично вимагали кошти від представників місцевих комерційних структур, погрожуючи насильством.


Правоохоронці, зокрема, задокументували вимагання зловмисниками восьми тисяч гривень у місцевого підприємця та затримали зловмисників під час одержання ними частини обумовленої суми. Спецоперація відбувалась на одній з центральних вулиць Охтирки.


У ході санкціонованих обшуків у помешканнях фігурантів справи виявлено готівку та банківські картки, які підтверджують проведення нелегальних оборудок.


Наразі у межах кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст. 189 Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру.


Тривають слідчі дії для встановлення та затримання всіх причетних до скоєння правопорушення.Прес-група УСБУ в Сумській області


 

17.05.2018

У Сумах СБУ вилучила зброю з району проведення операції об’єднаних сил

Співробітники Служби безпеки України виявили у Сумах зброю та боєприпаси, незаконно вивезені з району проведення операції об’єднаних сил.

Правоохоронці встановили, що мешканець обласного центру зберігав військові засоби ураження у власному підсобному приміщенні поблизу місця проживання. Під час санкціонованого обшуку у споруді співробітники СБУ вилучили гранатомет РПГ–22, чотири гранати Ф-1 та дві тротилові шашки. Оперативники спецслужби задокументували факт протиправного завезення зброї до регіону з Донеччини.


Наразі вирішується питання щодо відкриття кримінального провадження за ст. 263 Кримінального кодексу України та повідомлення зловмиснику про підозру у вчиненні злочину.


Операція з викриття незаконних дій проводилась спільно з поліцією під процесуальним керівництвом прокуратури.Прес-група УСБУ в Сумській області

 

У Сумах СБУ попередила постачання наркотиків затриманим у СІЗО

 

Співробітники Служби безпеки України попередили у Сумах постачання наркотичних речовин особам, які утримуються в обласному слідчому ізоляторі.

Правоохоронці встановили, що молодший інспектор-кінолог одного з відділів СІЗО планував за грошову винагороду передати зацікавленим особам  наркотики та інші заборонені предмети.


Оперативники спецслужби затримали зловмисника на території режимного об’єкта під час спроби передати вищевказаним особам  канабіс, опій ацетильований, метадон, а також мобільні телефони та стартові пакети мобільних операторів.


У рамках відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 307 та ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України тривають слідчі дії.


Операція з викриття зловмисника проводилась спільно зі співробітниками Державної кримінально-виконавчої служби під процесуальним керівництвом прокуратури.


 Прес-група УСБУ в Сумській області

02.05.2018

Співробітники СБУ блокували масштабне незаконне переправлення нелегалів до країн ЄС

Співробітники Департаменту контррозвідки спецслужби та Управління СБУ в Сумській області викрили міжнародне організоване угруповання, учасники якого незаконно переправляли вихідців з країн Близького Сходу та Середньої Азії до країн Євросоюзу.

Встановлено, що до угруповання входили громадяни України, європейських та азійських країн, які сприяли зацікавленим іноземцям у незаконному в’їзді до Євросоюзу. Вони розшукували потенційних «клієнтів», як серед іноземців, що перебувають в Україні, так і серед мешканців країн із підвищеною терористичною загрозою.


Ділки виготовляли замовникам підроблені візи до країн, переліт в які передбачав пересадку в країнах ЄС. В європейських аеропортах нелегали зверталися до владних установ країни щодо отримання статусу біженця.


За інформацією спецслужби, зловмисники встигли переправити до країн Євросоюзу кілька десятків осіб. За свою «послугу» ділки отримували до півтори тисячі доларів США з кожного мігранта.


Оперативники спецслужби затримали у Києві організатора каналу, який є вихідцем з однієї з країн Близького Сходу, та отримав українське громадянство, і його спільника під час передачі чергових комплектів підроблених документів.


Під час санкціонованих обшуків за місцями їх проживання та роботи правоохоронці вилучили значну кількість підроблених документів та комп’ютерну техніку з програмним забезпеченням для їх виготовлення.


У рамках відкритого СБУ кримінального провадження вирішується питання щодо повідомлення організатору переправлення нелегалів про підозру в скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 332 та ст. 358Кримінального кодексу України.


Відповідно до норм міжнародного права та українського законодавства здійснюється комплекс процесуальних заходів щодо притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до незаконного переправлення мігрантів, у тому числі іноземних громадян.


Операція проводилась під процесуальним керівництвом прокуратури.

 

 

Прес-група УСБУ в Сумській області
 

24.04.2018

На Сумщині СБУ викрила митника на хабарах за ввезення авто на єврономерах

Співробітники Управління СБУ в Сумській області спільно з прокуратурою викрили старшого зміни митного поста «Юнаківка» Сумської митниці на вимаганні хабарів від водіїв автомобілів на іноземній реєстрації.

Оперативники спецслужби задокументували, що посадовець встановив «таксу» за не створення перешкод у ввезенні на митну територію України автомобілів з реєстраційними номерами країн Європи – одна тисяча гривень з кожного авто.


Співробітники спецслужби затримали митника під час отримання чергової неправомірної вигоди у сумі дві тисячі гривень за оформлення двох автомобілів.


Триває досудове розслідування у рамках кримінального провадження, відкритого слідчими СБУ за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.


Проводяться невідкладні слідчо-оперативні дії для встановлення інших працівників митниці можливо причетних до вимагання грошей з водіїв.Прес-група УСБУ в Сумській області

29.03.2018

У Сумах за матеріалами СБУ засуджено терориста

За матеріалами Служби безпеки України у Сумах засуджено місцевого жителя за замах на вчинення терористичного акту.

Правоохоронці встановили, що мешканець обласного центру був завербований російськими спецслужбами. Співробітники СБУ задокументували, що на початку грудня 2017 року зловмисник отримав завдання від своїх кураторів щодо здійснення  терористичного акту на одному з військових об’єктів у День Збройних Сил України. Вибуховий пристрій, еквівалентний майже двом кілограмам тротилу, був переданий через «закладку».


Співробітники СБ України затримали зловмисника при спробі закласти вибухівку під військовим об’єктом.


Під час обшуків за місцем проживання зловмисника було виявлено комп’ютерну техніку з доказами протиправної діяльності на користь країни-агресора.


У ході досудового розслідування терорист надав слідству всю необхідну допомогу. Суд визнав затриманого винним у скоєнні злочину, передбаченого   ч. 2 ст. 15 та ч. 2 ст. 258 Кримінального кодексу України та призначив йому покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі.

15.03.2018

СБУ блокувала на Сумщині надходження зброї та боєприпасів з району проведення АТО

Співробітники СБ України спільно з поліцією блокували на Сумщини надходження зброї та боєприпасів з району проведення антитерористичної операції.

Правоохоронці встановили, що двоє раніше засуджених мешканців міста Тростянець та одного із сіл Білопільського району області придбали військові засоби ураження в осіб, які часто відвідували cхід України.


Під час санкціонованих обшуків за місцем проживання обох зловмисників правоохоронці вилучили гранатомет РПГ-22, десять гранат Ф-1 та РГД-5 із запалами, а також сто двадцять набоїв калібру 5,45 мм. За оперативною інформацією, чоловіки самі планували використати арсенал зброї для кримінальних правопорушень.


Відкрито кримінальні провадження за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру в скоєнні злочину.


Триває досудове слідство.Прес-група УСБУ в Сумській області


 

14.03.2018

У Сумах відбулися спортивні змагання пам'яті Героя України Олександра Аніщенка

Спортивні змагання пам’яті Героя України полковника СБУ Олександра Аніщенка відбулися у Сумах.

Спортивний турнір з футзалу, започаткований у 2017 році, відбувся у Сумському державному педагогічному університеті ім. А.С. Макаренка, де з 1987 до 1993 року навчався Олександр Аніщенко.


У змаганнях взяли участь кілька команд, зокрема викладачі навчального закладу та співробітники Управління СБУ у Сумській області, які свого часу навчалися та проходили службу разом з Олександром.


Після закінченню заходу відбулося нагородження переможців турніру пам’ятними кубками, дипломами та грамотами.


Проректор Сумського ДПУ ім. А.С. Макаренка з науково-педагогічної роботи Василь Зігунов, який протягом багатьох років товаришував з Олександром Аніщенком, зазначив, що турнір є яскравим прикладом того, що пам'ять про Героїв, які віддали свої життя за вільну та суверенну Україну, житиме у добрих справах, прагненнях та досягненнях кожного з нас.

 

13.03.2018

СБУ викрила на хабарі депутата Сумської міськради

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою викрили на хабарі голову однієї з постійних комісій Сумської міської ради.

Оперативники спецслужби встановили, що депутат міськради вимагав від приватного підприємця чотири з половиною тисячі доларів США за  сприяння у продовженні терміну оренди земельної ділянки.

Правоохоронці затримали посадовця згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час отримання від посередника всієї суми хабара на одній з центральних вулиць Сум.


У рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, депутату повідомлено про підозру в скоєнні злочину.


Тривають слідчі дії.


Прес-група УСБУ в Сумській області

28.02.2018

 

На Сумщині СБУ затримала на хабарі прикордонника

У Глухові співробітники Служби безпеки України спільно з військовою прокуратурою, підрозділами внутрішньої безпеки Нацполіції та ДПС, а також Управлінням захисту економіки Нацполіції в Сумській області викрили на хабарі інспектора Сумського прикордонного загону та оперуповноваженого місцевого підрозділу Нацполіції.

Правоохоронці встановили, що посадовець Держприкордонслужби у змові з поліцейським вимагав вісім тисяч доларів США від місцевого мешканця за непритягнення до кримінальної відповідальності його сина за можливе вчинення злочину.


Прикордонника затримали у центрі міста під час одержання всієї суми хабара. Його поплічник, працівник поліції, намагаючись уникнути відповідальності, наразі переховується від слідства.


Затриманому інспектору ДПС повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України.


Тривають невідкладні оперативно-розшукові дії, зокрема щодо встановлення місцезнаходження та притягнення до відповідальності іншого учасника.


15.02.2018

Шановні жителі Сумщини!
Якщо Ви помітили поблизу об’єктів паливно-енергетичного комплексу регіону підозрілих осіб або маєте інформацію про можливі терористичні або диверсійні прояви на вказаних об’єктах, звертайтесь до Управління СБ України в Сумській області за телефоном (0542) 610-069 або на електронну адресу usbu_sum@ssu.gov.ua .

У разі, якщо Ви помітили предмети, які можуть виявитися вибуховими пристроями, необхідно:

- не порушуючи обстановки біля місця знаходження підозрілого предмету, здійснити невідкладні заходи щодо організації особистої безпеки та оточуючих;


- терміново повідомити за телефоном «102» про виявлений вибуховий пристрій або підозрілий предмет (назвати своє прізвище, домашню адресу, номер телефону, точне місце знаходження небезпечної знахідки) та місце, де Ви чекатимете на прибуття правоохоронців.
 

14.02.2018
СБУ викрила на хабарі діючого та двох колишніх правоохоронців

Співробітники Служби безпеки України спільно з ДПСУ під процесуальним керівництвом прокуратури викрили у Сумах на хабарі трьох учасників злочинного угруповання, з числа діючого та двох колишніх правоохоронців.

Оперативники спецслужби встановили, що двоє екс-працівників МВС та інспектор Держприкордонслужби вимагали від місцевого жителя понад сорок тисяч гривень за сприяння в ухиленні від кримінальної відповідальності за можливу причетність до скоєння злочину. Співробітники СБ України задокументували отримання зловмисниками першої та другої частин хабара у розмірі п`ятнадцять тисяч гривень.

Правоохоронці затримали прикордонника на одній з вулиць обласного центру під час отримання двадцяти семи тисяч гривень – третьої частини неправомірної вигоди.

У рамках відкритого слідчими СБУ кримінального провадження за ч. 5 ст. 27 та ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України двом зловмисникам оголошено про підозру у скоєнні злочину. Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру третьому учаснику угруповання.

Триває досудове розслідування, зокрема щодо встановлення інших посадових осіб, причетних до протиправних дій.

23.01.2018
На Сумщині СБУ викрила на хабарі керівника відділу Державної екологічної інспекції

У Сумах співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою викрили на хабарах керівника одного із відділів обласної Державної екологічної інспекції.

Правоохоронці встановили, що державний службовець, який також є депутатом Сумської обласної ради, вимагав від свого підлеглого щомісячну «данину» у розмірі дві тисячі гривень за безперешкодне перебування на посаді.

Оперативники СБ України затримали зловмисника в місті у власному автомобілі під час отримання чергової частини хабара у сумі чотири тисячі гривень.

Триває досудове розслідування у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру в скоєнні злочину.31.10.2017
 

 

27.04.2017

СБУ закликає громадян бути пильнимиСлужба безпеки України закликає громадян бути пильними та інформувати правоохоронців про залишені без нагляду підозрілі предмети або транспортні засоби.

Особливу увагу слід звертати на тих осіб, поведінка яких викликає насторогу. Вони можуть проявляти незрозумілий підвищений інтерес до об'єктів транспортної інфраструктури, місць масового перебування людей, підприємств, військових об'єктів, будівель органів влади та управління.

У разі виявлення зброї чи вибухових пристроїв, наявності даних про факти прибуття та перебування в регіоні підозрілих осіб, а також фактів чи інформації про наміри здійснення сепаратистської та терористичної діяльності просимо повідомити про це до Управління СБ України в Сумській області за номером гарячої лінії 610-069 та на електронну поштову скриньку usbu_sum@ssu.gov.ua.

Інформація, що надійде до Служби безпеки України, буде перевірена.


Прес-група УСБУ в Сумській області30.03.2017

На Сумщині презентовано написану школярами книгу про Героя України

Презентація написаної сумськими школярами книги «Олександр Заступник Сумський» про Героя України Олександра Аніщенка пройшла в обласному управлінні СБУ.

Полковник спецпідрозділу СБУ загинув у травні 2014 року під Слов’янськом, де під ворожим обстрілом, маючи численні поранення, він продовжував вести вогонь, прикриваючи своїх товаришів.

Юні автори видання - учні Сумської спеціалізованої школи І ступеня № 30 – описали життєвий шлях свого земляка у вигляді легенди про сучасного Героя. Перший примірник учні подарували мамі Олександра  - Зінаїді Миколаївні, з якою вони багато спілкувалися, працюючи над виданням.

Творчий наставник десяти-одинадцятирічних письменників Людмила Говійна зазначила, що до написання та ілюстрування книги долучилися сорок два учня четвертих класів  школи. Книга містить щирі роздуми школярів про цінність миру та людського життя, любов до рідної Сумщини та України.

У заході взяли участь педагоги, представники органів місцевого самоврядування, видавці книги, колектив Управління СБУ в Сумській області.

Співробітники Управління подякували педагогам та школярам за добрі слова про Олександра, який загинув, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України, і запевнили, що також роблять усе можливе для увічнення пам’яті своїх бойових побратимів.

Актуально і зворушливо під час заходу пролунали слова маленької  співавторки книги:«Усі люди! Моліться за мир у кожній країні».


Прес-група УСБУ в Сумській області 
17.03.2017

Відбулися спортивні змагання пам'яті Героя України

16 березня ц.р. у Сумах відбулися спортивні змагання  пам’яті Героя України Почесного городянина Сум полковника СБУ Олександра Аніщенка.

Спортивний турнір (змагання з футзалу та волейболу) відбувся у спорткомплексі Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка, в якому з 1987 по 1993 роки навчався Олександр Аніщенко.

У заході взяли участь збірні команди викладачів навчального закладу та співробітників Управління СБУ в Сумській області, які особисто знали Олександра, навчалися разом з ним та проходили службу.

Перед початком змагань студенти вишу продемонстрували присутнім свої спортивні досягнення, а по закінченню заходу відбулося нагородження переможців  пам’ятними кубками, дипломами  та грамотами.

Ректор Сумського ДПУ ім. А.С. Макаренка Юрій Лянной зазначив, що пам'ять про Героїв, які віддали свої життя за свободу України, живе в добрих справах, які ми присвячуємо їм, і виступив з ініціативою, яка знайшла відгук у всіх присутніх, щорічно   проводити турнір пам’яті Героя України Олександра Аніщенка напередодні професійного свята співробітників української спецслужби.


 

Прес-група УСБУ в Сумській області

 


02.02.2017
 

Вечір пам’яті Героя України Олександра Аніщенка

провели на Сумщині співробітники СБУ і студенти педагогічного університету

У Глухівському національному педагогічному університеті ім. Олександра Довженка відбувся вечір пам’яті Героя України Олександра Аніщенка.

У заході взяли участь батьки Олександра Григорій Миколайович та Зінаїда Миколаївна, викладачі та студенти університету, колеги загиблого в АТО офіцера, співробітники УСБУ в Сумській області.

Майбутні вчителі підготували відеофільм про керівника сумського спецпідрозділу «Альфа», його героїчний вчинок під час бою поблизу Слов’янська, коли він ціною власного життя врятував бойових побратимів.

Батько Героя побажав усім найскорішого миру на українській землі і подякував керівництву Служби, бойовим побратимам Олександра за пам'ять, щиру підтримку родин загиблих співробітників і патріотичне виховання молодої генерації української спецслужби.

Присутні вшанували пам'ять всіх українських воїнів, які загинули, захищаючи українську землю від російсько-терористичної агресії.

Прес-група УСБУ  в Сумській області

 

 

25.01.2017
 

На Сумщині CБУ затримала поліцейського за вимагання хабара з учасника АТО

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою викрили на хабарництві працівника сектору кримінального розшуку Краснопільського відділу поліції Сумщини, який вимагав гроші з учасника антитерористичної операції.

Правоохоронці встановили, що мешканець одного з сіл району був демобілізований наприкінці минулого року. Під час участі в антитерористичній операції його військовий квиток згорів при бойовому зіткненні з терористами. Дізнавшись про це, старший лейтенант поліції почав вимагати чотири тисячі гривень з бійця за непритягнення до адміністративної відповідальності.

Співробітники спецслужби затримали поліцейського у власному автомобілі поблизу залізничного переїзду в одному з сіл Сумщини під час отримання всієї суми хабара.


Прес-група УСБУ в Сумській області 

 
 

18.01.2017

 

На Сумщині СБУ затримала бойовика терористичної організації "Оплот"


Співробітники Служби безпеки України затримали на Сумщині бойовика терористичної організації "Оплот".

Правоохоронці встановили, що раніше судимий мешканець Старобешівського району Донеччини приєднався у 2014 році до бойовиків. У складі незаконного збройного формування він перевозив вантажі терористів, зокрема боєприпаси, та ремонтував техніку.

Зі слів бойовика, щоб не платити заробітну плату, його звинуватили у крадіжці зброї та утримували у в’язниці т.зв. "МГБ ДНР". Після звільнення чоловік тривалий час переховувався в Росії. Співробітники спецслужби затримали його в одному з сіл Сумщини, куди він приїхав до родичів - вимушених переселенців з Донбасу.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України.

Триває досудове розслідування.

Відео: https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/2558#sthash.wear6e5o.dpbs

 

 
10.01.2017

СБУ затримала росіянина, який за допомоги ФСБ переправляв нелегалів через український кордон

Громадянина Росії, який організував канал переміщення нелегалів через державний кордон України, затримала Служба безпеки України спільно з прикордонниками у Краснопільському районі Сумщини.

Росіянин переправляв нелегалів в обох напрямках за сприяння прикордонної служби ФСБ РФ.

Оперативники спецслужби затримали зловмисника під час спроби незаконного переміщення до Росії громадянки однієї з країн Закавказзя.

Вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ст. 332 Кримінального кодексу України.

Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.


Прес-група УСБУ в Сумській області


06.01.2017

Програма Служби безпеки України«На тебе чекають вдома»

Служба безпеки України в рамках спеціальної програми «На тебе чекають вдома» здійснює заходи щодо повернення на підконтрольну Україні територію та звільнення від кримінальної відповідальності громадян, які добровільно відмовилися від участі у незаконних збройних формуваннях (НЗФ) т.зв. «ДНР/ЛНР».


СБ України допомогла повернутися до мирного життя вже понад 200 нашим співвітчизникам.

Найбільш поширені питання про Програму

1.На кого поширюється дія Програми?
Вона поширюється на осіб, які добровільно відмовилися від участі в діяльності терористичних груп та НЗФ, не брали участі у вбивствах, тортурах, зґвалтуваннях, нападах на підприємства, установи, організації та інших тяжких злочинах; щиро готові сприяти в розкритті злочинів, вчинених у зв'язку із створенням або діяльністю такої групи чи формування, та припиненні їх діяльності.

2. На якій підставі учасники Програми звільняються від кримінальної відповідальності?

Підстави для звільнення від кримінальної відповідальності для учасників терористичних формувань «ДНР/ЛНР» передбачені частиною 2 статті 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації), частиною 6 статті 260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) та іншими статтями Кримінального кодексу України.

3. Як стати учасником Програми?

Необхідно звернутись до співробітників СБ України безпосередньо або через родичів, знайомих за допомогою одного із доступних засобів зв’язку (контакти вказані нижче).

4. Що потрібно знати бажаючим скористатися Програмою для того, щоб забезпечити особисту безпеку?

Останнім часом Службою безпеки України фіксуються факти активної протидії в реалізації Програми з боку т.зв. «ДНР/ЛНР» і пов'язаних з ними спецслужб. Ними проводяться спеціальні технічні заходи, що дозволяють протягом короткого часу ідентифікувати місце розташування і особистість людини, що телефонує на номери телефонів довіри СБ України.

Якщо Ви перебуваєте на непідконтрольній Україні території, в тому числі на території Росії, в інтересах Вашої безпеки категорично не рекомендуємо телефонувати на номери телефонів, що зазначені в поширених раніше оголошеннях, листівках та інших матеріалах. Для безпечного зв'язку з представником Програми використовуйте електронну пошту doroga.mira.sbu@gmail.com або можливість безпосередньо звернутися в СБ України через людину, якій Ви довіряєте на підконтрольній Україні території.

Більш детальна інформація щодо програми «На тебе чекають вдома» розміщена на офіційному сайті Служби безпеки України: www.sbu.gov.ua.
КОНТАКТИ:

тел.: 050-831-26-22 або 073-042-06-02

(для дзвінків ТІЛЬКИ з підконтрольної Україні території)

E-mail: doroga.mira.sbu@gmail.com   

Сторінка Facebook для листування: https://www.facebook.com/dorogamira

Також із зазначених питань мешканці Сумщини можуть звернутися безпосередньо до  Управління СБУ в Сумській області (м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 32), за допомогою електронної пошти (usbu_sum@ssu.gov.ua) або зателефонувавши на цілодобову «лінію довіри» за тел.: (0542-) 607-490 та 610-069.


Прес-група УСБУ в Сумській області


03.01.2017
 

В Ромнах розпочали роботу пункти обігріву

№ з/п
Найменування установи (організації або закладу)
Адреса
Контактний телефон
1
ДПРЧ-14 УДСНС України у Сумській області
м. Ромни, вул. Гетьмана Мазепи, 5
2-15-45
2
Управління праці та соціального захисту населення Роменського міського виконавчого комітету
м. Ромни, бульвар Шевченка, 8
5-17-06
3
Роменська ЦРЛ
м. Ромни, бульвар Московської, 24
2-24-26
4
Міжрегіональний центр швидкого реагування ДСНС в Сумській області
м. Ромни, вул. Маяковського, 64
7-10-50
5
ВАТ «СУМИОБЛАВТОТРАНС» Роменська Автостанція
м. Ромни, вул. Горького, 89
2-22-10
6
Полтавська дирекція залізничних перевезень
м. Ромни, вул. Горького, 91
2-25-88
7
Роменський міськрайонний центр зайнятості населення
м. Ромни, вул. Луценка, 2
2-26-84
8
Територіальний центр соціального обслуговування(надання соц. послуг) Роменської міської ради
м. Ромни, вул. Луценка, 19
2-15-08

 

 

16.11.2016
 

На Роменщині поліцейські проводять «тиждень безпеки» дорожнього руху

З 14 по 20 листопада на території Роменщини співробітники поліції, які забезпечують безпеку дорожнього руху, проводять комплексні організаційно-профілактичні заходи під умовною назвою «тиждень безпеки» дорожнього руху.

Метою даних заходів є попередження та не допущення скоєння дорожньо-транспортних пригод, виявлення та припинення фактів порушень Правил дорожнього руху, які безпосередньо впливають на стан аварійності, особливо керування транспортними засобами в стані сп’яніння.

Так, аби забезпечити безпеку дорожнього руху на території міста та району щодоби для несення служби залучаються екіпажі з числа особового складу місцевого відділку поліції.

Під час несення служби поліцейські проводитимуть роз’яснювальну роботу з громадянами про недопущення керування транспортними засобами в нетверезому стані та про обов’язковість дотримання правил дорожнього руху, а також відпрацьовуватимуть територію, що найбільш наближена до місць відпочинку та розваг.

Правоохоронці ж звертаються до громадян з проханням неухильно дотримуватись правил дорожнього руху. Адже дорога поважає дисциплінованих учасників дорожнього руху, а легковажності не сприймає.

За інформацією сектору БДР Роменського ВП  

 

31.08.2016

Роменська місцева прокуратура інформує про порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності слідчого чи прокурора під час досудового розслідування

Як інформує Роменська місцева прокуратура, 13 квітня 2012 року Верховною Радою України був прийнятий новий Кримінальний процесуальний кодекс України, який став ще одним кроком в утвердженні найвищого пріоритету держави: прав, свобод людини та їх гарантій. Однак не зважаючи на те, що процесуальний закон діє уже майже чотири роки, пересічні громадяни, які стали учасниками кримінального провадження не сповна розуміють та використовують положення Кримінального процесуального кодексу України у частині оскарження рішень, дій чи бездіяльності слідчого та прокурора під час досудового розслідування кримінального провадження.

Оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування законодавцем виділено в самостійний інститут (глава 26 КПК України) кримінально-процесуального права, який спрямований на забезпечення законності під час кримінального провадження та є дієвим засобом поновлення порушених прав і законних інтересів осіб.

Так, статтею 303 КПК України встановлено вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності, які можуть бути оскаржені під час досудового слідства.Скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, які передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України, можуть бути подані особою протягом 10 днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.

Закон містить і правові підстави для неприйняття до провадження та повернення скарги, у разі, якщо: скаргу подала особа, яка не має права подавати скаргу; скарга не підлягає розгляду в цьому суді; скарга подана після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.

Слідчий суддя, суд відмовляє у відкритті провадження лише у разі, якщо скарга подана на рішення, дію чи бездіяльність слідчого, прокурора, що не підлягає оскарженню. Копія ухвали про відмову невідкладно надсилається особі, яка подала скаргу, разом із скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.

За результатами розгляду скарг виноситься ухвала (про скасування рішення слідчого чи прокурора; зобов’язання припинити дію; зобов’язання вчинити певну дію; відмову у задоволенні скарги), яка не може бути оскаржена в апеляційному порядку, окрім ухвали про відмову у задоволенні скарги на постанову про закриття кримінального провадження.

Підозрюваний, обвинувачений, потерпілий мають право звернутися до прокурора вищого рівня щодо недотримання розумних строків слідчим, прокурором під час досудового розслідування. У такому разі прокурор вищого рівня зобов’язаний розглянути скаргу протягом 3 днів після її подання і в разі наявності підстав для її задоволення, надати відповідному прокурору обов’язкові для виконання вказівки щодо строків вчинення певних процесуальних дій або прийняття процесуальних рішень. Особа, яка подала скаргу, невідкладно письмово повідомляється про результати її розгляду.

Прокурор Роменської місцевої

прокуратури                                                                                  В. Криштоп

04.08.2016

На сторожі справедливості і безпеки наших громадян

4 серпня – день підписання президентом Закону України "Про Національну поліцію". Тому, саме сьогодні українці святкування Дня Національної поліції. 

Міський голова Сергій Салатун привітав працівників Роменського відділу поліції (м.Ромни) Головного управління національної поліції в Сумській області зі святом та вручив грамоти кращим поліцейським за відмінну службу.

У своїй промові очільник міста зазначив: «Ваша служба складна і небезпечна. Ви завжди на сторожі справедливості і безпеки наших громадян. Але мужність і стійкість не менш необхідні, коли треба не поступитися совістю, залишитися вірним закону. Бажаю Вам успіху на шляху до знищення кримінальних та корумпованих правопорушень, міцного здоров’я, родинного затишку. Зі святом Вас, правоохоронці!».


За повідомленням відділу з питань надзвичайних ситуацій

та цивільного захисту населення

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2021
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua