www.romny.osp-ua.info

Новини культури 2012

28.12.2012

„Надвечір’я” зустрічає Новий рік.

Напередодні Нового 2013 року відбулося чергове засідання клубу «Надвечір’я», темою якого стала літературно-народознавча подорож «У звичаях, традиціях народу, ти душу краю рідного пізнай». Захід пройшовна базі відділення соціально-побутової адаптації.

Завідуюча відділом обслуговування центральної міської бібліотеки для дорослих Лариса Пасєвіна ознайомила присутніх із зимовим циклом свят. Всі члени клубу здійснили заочну мандрівку світом та дізналися про святкування Нового року в різних країнах .
Учасники колективу «Співочі голоси» підготували інсценізований новорічно-різдвяний вертеп, виконували українські народні пісні. Всіх присутніх привітали з наступаючим Новим 2013 роком Дід Мороз і Снігуронька.

Начальник відділу культури Баляба Т.І.


27.12.2012
Конкурс „Ромен” набирає обертів!
 
22 грудня 2012 року в Роменській дитячій музичній школі відбувся VІ Регіональний конкурс виконавців гри на народних інструментах «РОМЕН», в якому взяли участь 92 учні з музичних шкіл та шкіл мистецтв чотирьох областей України , а саме : Роменської ДМШ, Конотопської ДМШ № 1, 2, Шостинської ДМШ № 2, Сумської ДМШ № 1, 2,3, Сумської СШ № 29 І-ІІІ ступені естетичного профілю, Липоводолинської ДМШ, Бобрицької ДМШ , Садівської ДШМ, Лебединської ДШМ (Сумська область), Талалаївської ДМШ (Чернігівська область), Лохвицької ДМШ (Полтавська область), Люботинської ДМШ (Харківська область).

Відкрив конкурс заступник міського голови Володимир Дудко.

Роменську дитячу музичну школу представляли 21 учень. 
З них призові місця вибороли :

в номінації «баян, акордеон»
:
Науменко Яна, Рогинський Максим (викладач Дахно З.Г.)
Заворотько Анна (викладач Базанова Г.І.)
Турченко Михайло (викладач Манько В.Г.);

в номінації «домра»:
Мороз Аліна, Дяченко Іван, Мироненко Еленада (викладач Карнаух Л.В.);

в номінації «балалайка»:
Мироненко Максим, Гриценко Денис (викладач Сизов В.П.)

в номінації «гітара»
Цимбал Дмитро (викладач Тітенко В.Д.)
 

Конкурс проходив за підтримки Роменської міської ради та відділу культури виконавчого комітету міської ради. Всі учні були нагороджені грамотами та новорічними подарунками.

Прикрасою конкурсу став концерт випускників Роменської ДМШ, нині студентів ІІІ курсу Сумського ВУМіК ім.Бортнянського Жирних Олександра та Мочакова Олександра.

В рамках конкурсу відбулася презентація власних творів композитора, викладача-методиста Роменської ДМШ Манька Василя Григоровича.

Головами журі у номінації «баян, акордеон» та «домра, балалайка, бандура, гітара» були викладачі Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д. Бортнянського Лелюшкіна Раїса Іванівна та Лелюшкін Юрій Григорович (голова предметно-циклової комісії народних інструментів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д. Бортнянського ), які наряду з іншими членами журі, високо оцінили проведення та організацію конкурсу, відмітили високий рівень учасників.

Зацікавленість конкурсом зростає з кожним роком, про що свідчить збільшення кількості його учасників.

За інформацією відділу культури


27.12.2012
Звітують таланти Ромену
 
Міський голова Микола Калашник привітав учасників І етапу обласного культурно – мистецького фестивалю „Талантами уславлена земля – це рідна Сумщина моя! ”
Захід відбувся у міському будинку культури, а учасниками фестивалю стали творчі колективи та окремі виконавці міста.
Завітали на свято гості із обласного центру: головний спеціаліст управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації Тетяна Коршак , провідний методист обласного науково – методичного центру культури і мистецтва Наталія Бойко та начальника методико – технічного відділу обласного науково – методичного центру культури і мистецтва Микола Могиленко.
 
За підсумками І етапу фестивалю, Грамотами обласного управління культури і туризму Сумської ОДА нагороджено: хореографічний колектив „Імпульс” ЗОШ №7 (керівник – Алла Нікітенко), керівник народного аматорського вокально-інструментального ансамблю сучасної та народної пісні „Зорецвіт” міського будинку культури Надія Демченкова.
Відзнаки Виконавчого комітету Роменської міської ради отримали: заступник директора міського будинку культури Тетяна Литвиненко, солістка міського будинку культури Ліана Лакіза, учитель музики СЗОШ №1 ім. П.І. Калнишевського Лариса Вовненко, ансамбль спортивного бального танцю „Реверанс” СЗОШ №1 ім. П.І. Калнишевського (керівники – Людмила Донецька, Роман Атаманов).
З великим задоволенням роменці та гості міста переглянули концертну програму, в якій взяли участь найкращі творчі колективи та окремі виконавці Роменського міського будинку культури, Роменської дитячої музичної школи, СЗОШ №1 ім. П.І. Калнишевського, ЗОШ №11, ЗОШ №4, центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.
На виставці творчих робіт, яка була розгорнута у фойє міського будинку культури, власні роботи представили місцеві майстри: Лариса Терещенко, Сергій Тріус, Віра Анашина, Наталія Коцур, Олена Доценко, Анна Ганзя, Аліна Сєлєзньова.
 
За інформацією відділу культури


13.12.2012
Всеукраїнський тиждень права в бібліотеках міста.
 
З 10 по 15 грудня в країні проходить Всеукраїнський тиждень права, активну участь в якому взяли бібліотеки міста.
11 грудня в Центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича відбувся правовий діалог «Територія закону» для учнів 10 класу ЗОШ №4, метою проведення якого стало поглиблення правових знань та правової культури у молоді.
Головний спеціаліст служби у справах дітей Ірина Щаденко розповіла учням про роботу своєї служби та про те, як не стати молодій людині на стежку скоєння правопорушення. Прокурор Роменської міжрайонної прокуратури Ігор Ступнік познайомив молодь з новими принципами розслідування злочинів та притягнення до кримінальної відповідальності неповнолітніх згідно нового Кримінально-процесуального кодексу. З основними правами людини та з історичною довідкою про виникнення права, учнів познайомили у формі відео лекторію з елементами гри директор Центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Валентина Жогло та фахівці центру  Ольга Бондаренко та Любов Байдужа. 
Користувачі центральної міської бібліотеки для дітей багато цікавого дізналися про право із книжково-ілюстрованої виставки «Порушення прав казкових героїв». 

З метою розвитку інтересу до вивчення права, правової літератури, виховання правової свідомості та запобігання правопорушень для учнів 9-б класу ЗОШ №5 у філіалі №1 центральної міської бібліотеки для дітей проведено урок права «Сумління. Порядність. Відповідальність.» З учнями спілкувався оперуповноважений кримінальної міліції у справах дітей капітан міліції Гамарник Володимир Олександрович, який ознайомив їх із статтями Кримінального кодексу України та відповідальністю, яку несуть злочинці. Розповів про стан правопорушень серед підлітків у Ромнах. Бібліотекар Васильченко Валентина розглянула з учнями правові ситуації, розв’язала правові рівняння. Учні об’єктивно оцінювали свою поведінку, поділилися думками, як діяти в небезпеці. 

Правові години «Поважайте права і закони» у бібліотеці сімейного читання та «Рівність усіх перед законом» у філіалі №1 центральної міської бібліотеки для дорослих проведені з метою формування у молоді правової свідомості, здатності до самоконтролю, поваги моралі і правопорядку. 

Начальник відділу культури
Баляба Т. І.


11.12.2012

 
ВЕЧІР ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО
         7 грудня 2012 року у столичному Будинку кіно відбувся прем'єрний показ документальної стрічки режисера Андрія Михайлика «Шлях до перемоги» про 18 Чемпіонат світу із рятувального собаківництва, який нещодавно відбувся в Україні, у м. Ромни Сумської області.
      На презентацію фільму були запрошені основні організатори собачого мундіалю – Сергій Біляєв, начальник 2 Центру МНС України, його заступник Михайло Бондаренко, начальник Кінологічного центру 2 СРЦШР Ігор Заповітряний, начальник кінологічної служби МНС України Олег Чернов, а також українські фахівці-документалісти разом з киянами та гостями міста.
       Громадськість мала змогу ознайомитися з «дорожньою картою», яку пройшли роменські рятувальники на шляху до своєї перемоги – від створення кінологічного підрозділу до чемпіонства, а також особисто поспілкуватися з «винуватцями» заходу.

За інформацією 2 Центру МНС України
10.12.2012
 
„Джерелам надій”  - десять років!
 У міському будинку культури відбувся Х – й міський  дитячий конкурс “Джерела надій”.
Проведення такого масштабного дійства було б не можливим без підтримки міського голови та міської ради. Організаторами проведення конкурсу виступили відділи культури та освіти виконавчого комітету міської ради , міський Будинок культури. Мета конкурсу - підвищення ролі вокального та хореографічного мистецтва у вихованні підростаючого покоління, залучення учнівської молоді до подальшого розвитку та популяризації цих жанрів народної творчості. Під час проведення конкурсу вирішується ціла низка завдань: це і збереження та пропаганда кращих зразків народної пісні та хореографії, пошук кращих оригінальних зразків хореографічної творчості; виявлення кращих колективів навчальних та культурно-мистецьких закладів, постановок та виконавців у вокальному та хореографічному жанрах, підтримка талановитих хореографів, колективів та окремих виконавців; підвищення професійної майстерності учасників та обмін досвідом творчої діяльності кращих виконавців нашого славного міста.
 
 
 
 

 
У ювілейному 2012 році у вокальному жанрі взяло участь 39 солістів та 11 ансамблів( всього 140 учасників віком від 7 до 17 років).
Переможцями цього року в номінації українська народна пісня  стали: Анастасія Охтеменко ,Владислава Морус, Аліна Миколенко( ДМШ)- ІІІ місце;  Аліна Іванченко, Марія Завадько ( ДМШ) – ІІ місце; Кисіль Лілія( ДМШ), Анастасія Васькевич    ( ЗОШ № 7) – І місце.
 У категорії ансамблі переможні місця розподілились таким чином: вокальний ансамбль ЗОШ № 11 – ІІІ місце, вокальний ансамбль „Веселка”( ДМШ) – ІІ місце, вокальне тріо „Радість” (ЦПО та РТМ) та вокальний ансамбль „Посульські барви”( СЗОШ №1 ім. П.І.Калнишевського) – І місце.
 У номінації українська естрадна пісня переможцями визнано наступних учасників: Олександр Черкаський( ЗОШ № 9), Євгенія Пелимська ( ЗОШ № 9),Марина Мирна ( ЗОШ № 10) – ІІІ місце; Вовненко Ярослав ( СЗОШ № 1 ім. П.І.Калнишевського), Кисіль Лілія (ДМШ), Ілля Романов ( ЦПО та РТМ),  Катерина Юрченко ( ЗОШ № 11), Ольга Близнюк  ( ДМШ) – ІІ місце; Роман Стукало ( ЗОШ № 10), Аліна Іванченко ( ДМШ) , Надія Леонтьєва ( ЗОШ № 11), Яна Леонтенко ( ЦПО та РТМ), Поліна Кашенко ( ЗОШ № 5)  –    І місце.
У категорії ансамблі переможцями стали: вокальний ансамбль”Дзвіночки”(С ЗОШ №1 ім. П.І.Калнишевського), вокальний дует у складі Іллі Романова та Юлії Дуброви( ЗОШ № 11), хоровий колектив ДМШ – ІІ місце; вокальний ансамбль „Радість”( ЦПО та РТМ), вокальний ансамбль „Посульські барви”( СЗОШ № 1 ім. П.І.Калнишевського) –      І місце.
 Володарями гран – прі у пісенному жанрі визначено Адаменко Дарію”( СЗОШ № 1 ім. П.І.Калнишевського кер. Лариса Вовненко) та вокальний ансамбль „Ромен - цвіт     ( ЗОШ № 7 кер. Світлана Орєхова).
У хореографічному жанрі змагалися 19 хореографічних колективів ( близько 300учасників). Переможні місця  в номінації народний танець вибороли хореографічні колективи: “Янголоята”( ЗОШ № 7)- ІІІ місце, „Фантазія” ( ЦПО та РТМ) – ІІ місце, зразковий аматорський хореографічний колектив „Дивограй” ( МБК) – І місце.
У номінації бальний танець переміг ансамбль бального танцю „Реверанс ” ( СЗОШ № 1 ім. П.І.Калнишевського). 
Номінація сучасний танець визначила своїх переможців серед хореографічних колективів. Ними стали: „Перлинки”, „Віват” (МБК), ”Модерн” ( Завод Продтоварів), „Ексклюзив”( ЗОШ № 8) – ІІІ місце;  „Перлинки” (МБК) „Янголята”( ЗОШ №7), „Максимум” ( ЦПО та РТМ) – ІІ місце ;  зразкові аматорські хореографічні колективи „Дивограй” , „Віват”, „Перлина” (МБК) – І місце.
Володарем гран – прі став зразковий аматорський хореографічний колектив „Дивограй”( МБК, кер. Людмила Бабіч).  
 Особливі слова подяки за підготовку учасників конкурсу висловлюємо на адресу керівників: Ларисі Вовненко, Світлані Орєховій, Надії Демченковій, Вірі Булим, Інні Карпенко, Людмилі Бабіч, Катерині Рубаник, Катерині Лук’ яненко, Олександрі Васюті, Людмилі Донецькій, Олені Янголь, Тетяні Скрипченко, Олесі Рильській, Олені Захарчук.
 Вітаємо всіх учасників та переможців конкурсу. Нагородження переможців та великий святковий гала – концерт відбудуться 19 грудня 2012 року  о 15.00 год. у приміщенні міського Будинку культури.
 Начальник відділу культури
Т.І.Баляба

28.11.2012

Засідання Ради з питань розвитку культури при відділі культури
 
 
 
 


На засіданні Ради з питань розвитку культури в м. Ромни відбулося обговорення поданих матеріалів кандидатур на отримання Стипендії голови обласної державної адміністрації для провідних творчих працівників області, а саме: Віра Анашина - вишивальниця, майстер народної творчості; Володимир Дуброва - журналіст; Людмила Грицай - поетеса; Віктор Клейніх - поет і письменник; Любов Усова - ветеран культури і мистецтва.

В ході голосування більшість голосів отримав кандидат на здобуття Стипендії Дуброва Григорій Володимирович.
Питанням другим на порядку денному стояло обговорення претендентів на щорічну відзнаку „Ромен-цвіт” за підсумками 2012 року. Одностайно члени Ради підтримали кандидатури Людмили Грицай, яка в цьому році випустила збірку своїх творів „Крила”, та корифея роменської сцени, місцевого гумориста, керівника народного хору „Ветеран” Миколи Дядечка.


Начальник відділу культури Т.І. Баляба26.11.2012

Вшановуємо пам'ять жертв голодоморів 1932 – 1933 років

Щорічно, в четверту суботу листопада, вся Україна вшановує пам'ять жертв Голодоморів 1932-1933 років.
Ці роки - незагоєна рана України. Її народ нищили фізично і духовно, і навіть важко уявити, скільки сили знадобилося, щоб вижити, вистояти, не зламатись...


Працівники центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича підготували і провели для відвідувачів відділення соціально-побутової адаптації вечір-реквієм «Бринить сльоза на віях у калини». Підопічні відділення - люди похилого віку, котрі знають про голод із розповідей своїх батьків, старших братів чи сестер, а деякі і самі пам’ятають події 1932-33 років, ділилися своїми спогадами. Присутні вшанували пам'ять жертв Голодоморів хвилиною мовчання.

У читальному залі центральної міської бібліотеки всі бажаючі змогли ознайомитися з тематичною виставкою «Свіча поминальна - свіча надії».

Працівниками філіалу №1 Центральної міської бібліотеки для дітей оформлено тематичну книжкову виставку «Криваве клеймо 33», на якій представлені папки, спогади, книги про 1932 – 1933 роки.

У читальному залі бібліотеки проведено годину скорботи «Свіча пам'яті не згасне».У заході взяли участь учні 5-х, 6-х класів загальноосвітньої школи I-III ступенів № 11 .

За інформацією відділу культури


23.11.2012


                                                                     Країна, якої немає на карті

У діяльності кожної установи є дата, яка має одну унікальну властивість: віддаляючись у часі, вона не втрачає для наступних поколінь ні свого значення, ні своєї привабливої сили.


Таким закладом сьогодні є Центральна міська бібліотека для дітей – територія дитинства, спілкування, набуття, закріплення знань, отримання нової інформації.

Свято «Країна, якої немає на карті» відбулося в Центральній міській бібліотеці для дітей. На захід зібралися всі, хто поважає та любить книгу. Господиня «книжкового дому», Ольга Божко, зацікавила юних роменців, поринувши разом з дітьми в історію виникнення бібліотеки.

Користуючись нагодою, начальник відділу культури Тетяна Баляба привітала всіх працівників бібліотеки зі святом та вручила колективу Центральної міської бібліотеки для дітей відзнаку - Грамоту відділу культури Виконавчого комітету міської ради, висловивши вдячність за сумлінну працю та побажавши подальших успіхів на теренах бібліотечної справи.
Окрема вдячність висловлена пенсіонерам, колишнім спеціалістам – бібліографам: Ніні Дзигі, Валентині Прокопенко.
Як дорослі так і юні учасники свята, учні 9-го класу загальноосвітньої школи I-III ступенів №3, стали учасниками та глядачами театралізованого дійства, до якого долучилися артисти – школярі - Родіон Юрик та Максим Кот.

За інформацією відділу культури


22.11.2012
                                                         Навчання бібліотечних працівників
 
 
 
 
 У центральній бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка – Давидовича відбувся міський семінар бібліотечних працівників централізованої бібліотечної системи.

Тема для обговорення - «Планування роботи бібліотек на 2013 рік та подання звітності за 2012 рік».
Директор міської централізованої бібліотечної системи Ніна Рослова звернула увагу на слабкі та сильні сторони у роботі бібліотекарів міста.

Провідний методист централізованої бібліотечної системи Олена Дудка ознайомила працівників книгозбірень з особливостями планування роботи на 2013 та підготовки звітності за 2012 роки. Провідний бібліограф Валентина Салогуб проконсультувала бібліотекарів з питань організації довідково - бібліографічної, інформаційної та краєзнавчої роботи.

Питання планування роботи з дітьми висвітлила заступник директора міської централізованої бібліотечної системи по роботі з дітьми Ольга Божко.

Завідуюча відділом обслуговування центральної міської бібліотеки для дорослих Лариса Пасєвіна звернула увагу присутніх на такий напрямок як робота з незахищеними верствами населення та презентувала видані бібліотекою методико - бібліографічні матеріали «Бібліотека і люди похилого віку».

Наприкінці семінару обговорено низку питань, які стосуються розвитку бібліотечної справи.

За матеріалами відділу культури

13.11.2012

                                                                                                     
 Постать в історії української літератури
Наша українська земля надзвичайно щедра на літературні таланти. Її літературна панорама відзначається не лише широтою хронологічних рамок, але й кількістю талановитих майстрів слова та якісністю їх творчості, що набула заслуженої популярності серед народу. Такою постаттю є видатний поет, прозаїк, художник, громадсько-культурний діяч Богдан Лепкий, 140-річчя якого українська спільнота відзначила 9 листопада.    

 
 
 
 

Богдан Лепкий народився 1872 року в с. Крегулець Гусятинського округу (нині Тернопільська область) у родині священика.
Творча спадщина Б.Лепкого становить понад 80 власних книг, у тому числі цикл романів «Мазепа», повісті, оповідання, казки, спогади, переклади, літературознавчі критичні нариси, статті літературного та мистецького спрямування. Він також є автором низки поетичних збірок.
З нагоди ювілею Богдана Лепкого працівниками центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича підготовлено та проведено літературну подорож «Літописець долі рідного народу». Підопічні відділення соціально-побутової адаптації територіального центру соціального обслуговування населення разом з бібліотекарем відділу обслуговування ЦМБ для дорослих Світланою Панасівною Круподер подорожували сторінками життя і творчості видатного митця, який усе життя і весь талант присвятив своєму народові, збагаченню його літератури, культури і традицій.
 
 За матеріалами відділу культури


07.11.2012

Рада з питань розвитку культуриПри відділі культури виконавчого комітету міської ради відбулося засідання Ради з питань розвитку культури.
Дорадчим органом розглянуто низку питань в галузі культури. Зокрема, висунення кандидатур провідних творчих працівників міста на призначення стипендії голови обласної державної адміністрації та перспективи розвитку галузі культури міста на 2013 рік.

Так, під час засідання редактором літературно-історичного альманаху «Ромен» Віктором Клейніхом висловлено пропозиції щодо створення літературної студії при Центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка – Давидовича. Членом дорадчої ради «Взаємодія», діячем культури Віктором Тогобіцьким порушені питання відродження в місті Ромни літературно-мистецького кобзарського свята з подальшим розвитком до обласного та Всеукраїнського рівнів.

Окрема увага під час засідання приділена питанню співпраці міського відділу культури з громадськими об’єднаннями у реалізації заходів та програм міського рівня.

За інформацією відділу культури


30.10.2012

 
 
 
 
 
Шановні мешканці міста Ромни!
 
Якщо Ви бажаєте поринути в безмежний океан інформації, завітайте до безкоштовного Інтернет-центру центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса       Антоненка-Давидовича!
                Графік роботи:                                          понеділок – п’ ятниця     з 9.00 до 18.00                                   субота, неділя                   з 10.00 до 17.00
Санітарний день   -     остання середа місяця
 
                                 Адміністрація бібліотеки


26.10.2012
 
 
Заслужена відзнака
 
Нещодавно в приміщенні Сумської обласної ради відбулося урочисте вручення Сумської обласної літературно-краєзнавчо-мистецької премії ім. Пилипа Рудя, яка призначається з метою стимулювання творчої праці видатних діячів літератури, журналістики, краєзнавства, культури і мистецтва, які зробили важливий внесок у літературно-краєзновчо-мистецьку скарбницю рідного краю, засвідчення їх видатних особистих досягнень.

 
 
 
 

В межах установленої загальної кількості чотири щорічні Премії у номінаціях : «Художня література» (поезія та проза); «Журналістика»; «Культура і народна творчість»; «Мистецтво» (театральне, музичне, художнє, хореографічне).
 Переможцем у номінації «Мистецтво» вперше став наш земляк, вчитель-методист Роменської дитячої музичної школи, член Національної Ліги українських композиторів Манько Василь Григорович.
Щиро вітаємо нашого талановитого земляка за високу оцінку його праці та бажаємо йому міцного здоров’я, наснаги, творчого натхнення, нових музичних доробків та талановитих учнів!
 
 
 
Начальник відділу культури


25.10.2012
 
 
 
 
 
 
 
 
23 жовтня 2012 року в житті нашого міста сталася непересічна подія –  церемонія відкриття Інтернет-центру в центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича, Інтернет-світлиці у філіалі № 1 центральної міської бібліотеки для дорослих, Інтернет- вітальні в центральній міській бібліотеці для дітей, Інтернет-читальні у філіалі №1 центральної міської бібліотеки для дітей, створення яких стало можливим завдяки перемозі міської централізованої бібліотечної системи у конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету ІІІ» започаткованого Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у рамках програми «Бібліоміст» та за активної підтримки місцевої влади.
В урочистостях відкриття Інтернет-центру взяли участь: міський голова М.К.Калашник, заступник міського голови з гуманітарних питань В.Г.Дудко, координатор по роботі з партнерами програми «Бібліоміст» Н.Новакова (м. Київ), регіональний представник програми «Бібліоміст» в Сумській області О.Пікулицька, начальник відділу культури виконавчого комітету міської ради Т.І.Баляба, соціальні партнери проекту: директор міськрайонного центру зайнятості Я.І.Зубан та директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) О.С. Шкромида, вчителі, учні та бібліотекарі шкіл міста, представники місцевих ЗМІ, творча інтелігенція міста, користувачі бібліотеки.
Свято розпочалося урочистим перерізанням символічної  стрічки міським головою      М.К. Калашником та координатором  по роботі з партнерами програми «Бібліоміст»                 Н. Новаковою. Звертаючись до присутніх, міський голова зазначив, що програма «Бібліоміст» - важлива соціальна ініціатива, яка надає можливість читачам бібліотек скористатися сучасними інформаційними технологіями і запевнив в подальшій підтримці бібліотечних закладів владою міста. Привітавши всіх з відкриттям Інтернет-центру, Наталія Новакова висловила сподівання, що нові бібліотечні послуги збільшать кількість користувачів бібліотек і перетворять їх на сучасні центри громадської активності.
Першим користувачем став міський голова Калашник М.К., отримавши символічний квиток на позачергове відвідування новоствореного Інтернет-центру, надіславши електронного листа-подяку директору програми «Бібліоміст» Матею Новаку.
Всі присутні ознайомилися з новими бібліотечними послугами і стали свідками привітання працівників обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Н.Крупської м. Суми  за допомогою відеозв'язку.
З визначною подією всіх присутніх привітали учні ЗОШ № 4, у виконанні яких прозвучали поздоровлення у віршованій формі.
Не менш урочисто відбулося відкриття Інтернет-світлиці у філіалі №1 ЦМБ для дорослих де символічну стрічку перерізали міський голова М.К. Калашник та директор ПрАТ СБК          В.І. Марюха, які доклали чимало зусиль, щоб бібліотека мала сучасний вигляд. Всіх присутніх привітали музичними виступами голова квартального комітету № 21  В.М. Данилко та учні ЗОШ № 10.
Для всіх маленьких читачів міста відкриття Інтернет-вітальні у ЦМБ для дітей та Інтернет-читальні у філіалі №1 ЦМБ для дітей стало справжнім святом. Працівники бібліотек разом з маленькими школярами підготували театралізовані виступи, свідками  яких стали заступник міського голови з гуманітарних питань Дудко В.Г., координатор по роботі з партнерами програми «Бібліоміст» Наталія Новакова (м.Київ), регіональний представник у Сумській області Пікулицька О.В., начальник відділу культури Баляба Т.І.,заступник директора СОДБ ім. М.Островського м. Суми   Головченко Т.П., директор центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Осауленко Н.Ф., директор центру позашкільної роботи Васюта О.В. Інтернет – вітальня та Інтернет- читальня допоможуть перетворити на реальність дитячі мрії.
Двері в Інтернет відкриті! Запрошуємо Вас в інформаційний Всесвіт!
 
 За інформацією відділу культури


24.10.2012

                                                                   До Дня визволення України

28 жовтня минає 68-а річниця з дня визволення України від фашистських загарбників.
В цей день наш народ уславлює воїнів-переможців, ушановуючи пам'ять всіх визволителів, боротьба, самовіддана праця і мужність яких сприяли звільненню України від окупантів.
22 жовтня в читальному залі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича відбулася година мужності «Перемогу невгасиму славлять внуки і сини» для учнів 8 класу ЗОШ №4. Бібліотекар читального залу Світлана Кубатко підкреслила, що історія визволення України, як і всієї війни, писалася доблестю і самопожертвою воїнів, талантом полководців. Присутні учасники Великої вітчизняної війни Строй Григорій Кузьмич та Савченко Іван Панасович у своїх виступах поділилися спогадами про тяжкі часи страшного воєнного лихоліття, що розметало, понівечило і розтоптало мільйони людських доль, про важкі бої та непоправні втрати.
 


Солдатська пам'ять – це той голос історії, який ми повинні слухати щодня, як голос істини про Велику Вітчизняну війну.

За матеріалами відділу культури
 
22.10.2012

Конкурс етюдів в Роменській ДМШ
 


Вже шостий рік поспіль в дитячій музичній школі проводяться цікаві конкурси етюдів за закритою завісою. Ця подія викликає цікавість у дітей і тому кількість учасників з кожним роком збільшується. В цьому році на фортепіанному відділі брали участь 35 учнів з 3-го по 7-й клас. В кожному класі були виявлені переможці, які найбільш вдало виконали конкурсний етюд.
3 клас: І місце – Чала Аліна (викладач Дрижак Л.М.)
ІІ місце - Тищенко Олександр (викладач Погребняк О.Й.)
ІІІ місце – Пушкар Юлія (викладач Назаренко А.Г.)

4 клас: І місце – Коновал Ірина (викладач Погребняк О.Й.)
ІІ місце - Волик Єва (викладач Назаренко А.Г.)
ІІІ місце – Овсієнко Діана (викладач Герасько К.І.)

5 клас І місце – Тріус Владислава (викладач Погребняк О.Й.)

6 клас І місце - Балюра Катерина (викладач Назаренко А.Г.)
Кисіль Лілія (викладач Герасько К.І.)
ІІІ місце – Капля Валентина (викладач Іващенко Н.М.)
Московець Степан (викладач Підвеза Л.І.)

7 клас ІІ місце – Томашевська Тетяна (викладач Герасько К.І.)

Вітаємо юних музикантів з успішним виступом!

За матеріалами відділу культури


22.10.2012

Апасіоната Альони Черні

З 20 по 28 жовтня 2012 року в м. Києві проходить 42-й Міжнародний кінофестиваль „Молодість”.


В рамках цього проекту 21 жовтня викладачі Роменської дитячої музичної школи на чолі з начальником відділу культури Балябою Т.І. відвідали столицю України і стали учасниками презентаційного показу документального фільму режисера Крістіана Лабхарта „Апасіоната”, присвяченого видатній сучасній виконавиці, нашій землячці, випускниці Роменської дитячої музичної школи Альони Черні, який відбувся в приміщенні кінотеатру „Київ”. В основі фільму – втілення в життя мрії піаністки подарувати музичній школі м. Ромни рояль, яка здійснилася в січні 2012 року.Всіх присутніх з цією подією привітав посол Швейцарії в Україні пан Шнайдер. Начальник відділу культури Баляба Т.І. та директор дитячої музичної школи Охотник Т.Г. подякували швейцарській піаністці Альоні Черні за чуйне серце та прекрасний подарунок талановитим юним музикантам.По завершенні фільму, в Київському Домі освіти та культури „Майстер Клас”, пройшов концерт швейцарської піаністки Альони Черні та національного камерного ансамблю „Київські солісти”. У програмі прозвучали концерти для фортепіано з оркестром В.А. Моцарта та
І.С. Баха.Відділ культури


 
15.10.2012
 
 
День козацької слави
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
У глибину століть сягає історія нашого народу, і чим більше минає часу, тим яскравіше ми її уявляємо. А символом незламної волі та могутності України до наших днів є козацтво.
            Напередодні Дня українського козацтва в читальному залі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича відбулася зустріч учнів 8 –Б класу ЗОШ № 4 з заступником отамана Роменського районового козацького товариства Мирончуком О.М., яка мала характер історичної подорожі «Вічне дерево роду козацького» і метою якої стало виховання патріотизму молоді та поваги до традицій і здобутків українського козацтва.
            Працівниками читального залу оформлено виставку-галерею «Постаті славні і трагічні», присвячену Дню українського козацтва, з якою можуть ознайомитися всі бажаючі.
 
 
 
 За інформацією відділу культури15.10.2012

                                                                              Тиждень правового виховання

 
 
 
 


Останнім часом невпинно зростає підліткова і молодіжна злочинність. Серед молодих громадян поширюється соціальна апатія, зневіра, алкоголізм, наркоманія. Тому виховання поваги до закону – основне завдання, яке ставлять перед собою працівники бібліотеки сімейного читання. Цікавим для учнів 7-А класу ЗОШ №7 став юридичний діалог «Межу закону не переступіть». З підлітками спілкувався оперуповноважений відділу кримінальної міліції у справах дітей Гамарнік В.О. Він ознайомив присутніх із ситуацією, яка склалася в місті з молодіжною злочинністю, тенденціями її зростання, з найбільш гучними злочинами, скоєними підлітками за минулий рік. Діти отримали змістовні відповіді на ряд питань, які їх хвилюють.

Бібліотекарі підготували огляд літератури «Що таке закон? Чому ти повинен його знати?»За інформацією відділу культури03.10.2012
 
 
 
 
 
« Не скупіться на добрі слова…»
 
 
 
             У Міжнародний день людей похилого віку та День ветеранів вся Україна вшановує мудрих і багатих літами людей. Народна мудрість говорить : «Життя прожити – не поле перейти». Тому той, хто власною дорогою життя дістався старості – щаслива людина.
            З метою виховання у юних читачів шанобливого ставлення до літніх людей, співчуття до них та милосердя, поваги та пошани до ветеранів працівниками бібліотеки сімейного читання 1 жовтня 2012 року проведено стежину добра «Не скупіться на добрі слова, бо у світі так мало добра…» з учнями 8 – А класу ЗОШ №7. До свідомості кожного учасника донесено думку, що наші батьки й матері, дідусі й бабусі заслуговують щодня на  добре дбайливе ставлення до них, на підтримку і допомогу. Наш обов’язок – дарувати їм своє тепло, увагу, любов, вдячність,  робити їх життя повноцінним.
          Кожен з нас береже в душі щиру гордість за батьків і дідів, які захищали країну, глибоку вдячність тим, хто вистояв і переміг у війні, хто віддав своє життя в ім'я миру і спокою, не доживши до сьогоднішніх днів.
 
             Допомогти людям похилого віку знайти нові мотивації в житті, зруйнувати бар'єри самотності – мета благородна і варта тих зусиль, що докладаються працівниками відділу соціально-побутової адаптації територіального центру. Долучаються до цієї благородної місії і працівники центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича. З нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветеранів ними проведено вечір-вшанування «Спинись осінь на порозі», де присутні почули багато теплих слів, вітань з нагоди свята. З вуст самих відвідувачів центру звучали вірші, пісні та гумор.

          Бажаємо всім ветеранам та людям поважного віку України міцного здоров’я, добра, радості, довголіття, миру та злагоди в ваших душах. Хай в цьому стрімкому світі завжди по-особливому світиться сімейний теплий вогник – вічне джерело натхнення і любові.
 
 
За інформацією відділу культури
 
 
 

02.10.2012
 
 
До XVIII  Чемпіонату світу серед кінологів-рятувальників
 
 
 
 
 
 
 
 
 
       26 вересня 2012 року місто Ромни перетворилося на міжнародну кінологічну столицю. Саме тут відбулося відкриття XVIII Чемпіонату світу серед кінологів-рятувальників. До мальовничого містечка на Сулі прибуло 15 команд кінологів-рятувальників з 11 країн світу. Це і  найближча сусідка Росії, і далекі Аргентина та Південна Корея, а також Іспанія, Німеччина, Польща, Словакія, Словенія, Угорщина та Чехія.  Україну на змаганнях представляли 2 команди – Української служби порятунку та 2 Спеціального центру МНС України.
       Урочистості розпочалися з проходження кінологів-рятувальників вулицями тисячолітнього Ромена. Змагання продовжилися на території кінологічного центру МНС України, побудованого в м. Ромни на базі 2-го Спеціального регіонального центру швидкого реагування оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України.
       А 28 вересня святковим концертом учасників чемпіонату привітали аматори сцени м.Ромни. Свою майстерність, ліричні та веселі пісні від всієї широти української щирої душі дарували слухачам народний аматорський вокально-інструментальний ансамбль сучасної та народної пісні „Зорецвіт”(МБК, керівник Н. Демченкова), чоловічий ансамбль МБК (керівник Н. Демченкова), зразковий аматорський хореографічний колектив „Перлина”(МБК), вокалісти міського будинку культури Л. Лакиза, М. Миколаєнко, О. Пілюгін, Т. Флай, Я. Леонтенко, Т. Литвиненко,
Н. Демченкова
       Наші почуття переповнює гордість за успіх команди з України, які вибороли в змаганнях перше місце серед інших команд. Це просто чудово, що Міжнародна організація собак-рятівників мала змогу провести чемпіонат саме на Роменщині.
 
За інформацією відділу культури


01.09.2012
 

Шановні бібліотекарі міської централізованої бібліотечної системи м. Ромни !

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки в житті суспільства.
Сьогодні книгозбірні – це інформаційні, культурні, освітні заклади, які роблять вагомий внесок у розвиток українського державотворення, сприяють розбудові громадянського суспільства.
Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань і мудрості народу є бібліотекарі – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного. Саме ви, бібліотекарі, допомагаєте читачам бути обізнаними у сучасних проблемах, пізнавати реальну картину світу. Нині бібліотеки є тими інформаційними ланками, які поєднують читачів і управлінські структури, роблять діяльність органів влади прозорою і відкритою для населення. Подальший розвиток бібліотечної справи – це запорука розвитку суспільства.
Бажаю вам, шановні бібліотекарі, творчої наснаги, міцного здоров’я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі.

Начальник відділу культури Т.І.Баляба29.09.2012

                                                                       „Кольори ви мої, кольори…”


26 вересня 2012 року в картинній галереї ім. І.П. Кавалерідзе при МБК відкрилась виставка «І минуле й майбуття - в нитці вишите життя» чудової жінки, прекрасної людини, талановитої роменчанки Віри Олександрівни Анашиної, яка народилася 15 квітня 1957 року в нашому славному Ромені. Все своє життя майстриня прожила на рідній землі, навчаючись та працюючи на заводах АТС та Поліграфмаш економістом. А всього п’ять років тому в один з осінніх днів вересня вона взяла в руки голку, нитку і почала вишивати свою першу картину „Вовчиця”. І ця справа захопила її.
Кожна картина - це наче продовження душі Віри Олександрівни. В залі ви побачите 34 роботи, які є відображенням настрою та життя вишивальниці. За свій недовгий творчий період вона вже має близько 70-ти картин і не припиняє працювати. Кропітке, але таке приємне заняття, дало нам можливість насолоджуватись її роботами. В колекції Віри Анашиної є квіти, і мальовничі пейзажі, портрети, натюрморти, картини біблейської тематики, вишиті рушники та сорочки. Коли дивишся на її роботи – відчуваєш об'ємність зображених на ній предметів, і тільки підійшовши зовсім близько, розумієш, що це картина вишита дрібним хрестиком. Також в скарбниці Віри Олександровни є ікони, вишиті бісером.


Це вже друга виставка майстрині в міському будинку куультури.
Виставка працюватиме до 29 жовтня 2012 року.
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати нашу експозицію та насолодитись чудовими вишитими картинами.

За інформацією відділу культури29.09.2012
День відкритих дверей
 
«Бібліотека. Інформація. Знання. Успіх».
 
            В бібліотечних закладах міста напередодні професійного свята Всеукраїнського дня бібліотекарів пройшли дні відкритих дверей.
Шанувальники книги, учні СЗОШ № 2 ім. академіка Йоффе у переддень Всеукраїнського дня бібліотек завітали до центральної міської бібліотеки для дорослих ім.. Бориса Антоненко-Давидовича на день відкритих дверей: «Бібліотека. Інформація. Знання. Успіх».
            У народі кажуть, що дім без книг - це тіло без душі. Справді, важко сьогодні уявити, що на початку третього тисячоліття серед нас може повноцінно існувати людина, байдужа до книг. У світі бурхливої інформатизації - основна проблема - це проблема вибору інформації. Як відрізнити інформацію від непотрібної, шкідливої? Як навчитись розрізняти добро і зло, корисне від шкідливого, як запобігти помилкам на життєвому шляху? В цьому підкаже книга. Книга - творіння багатьох людей, які долучаються до її створення. Це і письменники, і художники, і упорядники, і друкарі. Про їхню працю розповів редактор історико-краєзнавчого альманаху «Ромен» Клейніх В.І.
       Читання - це велика духовна цінність, яка розкриває красу поетичного слова, красу української пісні, яку так майстерно виконали лауреати багатьох пісенних конкурсів Момот С. та Момот В.
        Так, комп’ютерну революцію не зупинити. Але для великої кількості людей комп’ютер не замінить книгу. Книга - це знання, а знання   це – успіх. Тому завжди будуть читачі книг. Леся Українка вклала прекрасні слова в уста чарівної Мавки. Трохи перефразовуючи, можна сказати
                  Я - читач! Я не вмер!
                  Я вічно буду жити
                  Я в серці маю те, що не вмирає!
                  Любов до книги, жагу до знання
                   І гімн співаю книзі я безцінний,
                   І прославляю я її в віках!
 
 
 
 
 

 
  «Доторкнись до книги серцем»
 
            Дитяча бібліотека – неоціненна скарбниця мудрості, що дозволяє кожному, хто дружить з книгою, пізнати хід історії, наповнити серця та душі світлим і добрим почуттям. І тому в перший місяць осені у філіалі №1 центральної міської бібліотеки для дітей пройшов День відкритих дверей «Доторкнись до книги серцем».
           Маленькі користувачі познайомилися з книжковою виставкою «Книги, які читали твої батьки». Разом з бібліотекарями діти здійснили екскурс в історію бібліотеки «Наша бібліотека в спогадах» та прослухали бібліографічний огляд літератури «Диво на ім’я книга».
           На закінчення свята були відзначені кращі читачі «Літо – 2012» - Іванова Вікторія (ЗОШ №11, 4-А клас) та Ларінцева Юля (ЗОШ №11, 6 клас).
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
За інформацією відділу культури                 
 
 
 
 
 
 26.09.2012


 
„Час рікою пливе”
 
   Для учасників любительського клубу „Мої роки – моє багатство” міського будинку культури 22 вересня 2012 року керівником клубу Родінко Валентиною та організатором культурно-дозвіллєвої діяльності Галенко Яною проведено творчий вечір відпочинку «Час рікою пливе».
  Учасники клубу мали змогу поспілкуватися за чашечкою гарячого духмяного чаю і поділитися своїми творчими здобутками зі співбесідниками. Гості вечора співали пісні, декламували вірші та гуморески, розповідали   романтичні цікавинки зі свого життя, пригадували молоді роки.
   На вечір було запрошено редактора інтернет-видання «Національний пріоритет», журналіста, поета О. А. Бариш-Тищенко та поетесу, композитора, педагога З.Л. Солярик (Олесю Ластівку). Які ознайомили  присутніх зі своєю творчістю.
Всі учасники творчого вечора отримали задоволення від зустрічі та   спілкування.
 
 За матеріалами відділу культури26.09.2012
 
 
На фестивалі „Партизанські зірниці”
         У м. Путивль відбувся обласний фестиваль патріотичної пісні «Партизанські зірниці».
Місто  Ромни на фестивалі представив народний аматорський вокально-інструментальний ансамбль сучасної та народної пісні «Зорецвіт» міського будинку культури, керівник Надія Демченкова. У виконанні ансамблю прозвучали пісні «Не для меня», «Что ж ты роза», а також «Баллада о матери» у виконанні Тетяни Литвиненко та «Поклонимся великим тем годам» у виконанні Валентини Любивої.
Публіка була приємно вражена виступом колективу «Зорецвіт».
За матеріалами відділу культури25.09.2012
 
Слався Ромен, віковічная тайно,
Тиха верба, соловей у гаю.
Місто моє молоде й незвичайне,
Квітка-ромен у козацькім краю!
 
          Золотава осінь тихою ходою зійшла на землю, наповнила повітря невимовними запахами квітів, дощу, бабиного літа… А для роменців осінь принесла ще й низку свят, таких як День міста, Іллінський ярмарок, відзначення 69-ї річниці визволення Ромен від фашистських загарбників.
          Святкування розпочалися 15 вересня 2012 року урочистим відкриттям Іллінського ярмарку та підняттям Державного Прапору України і прапору міста. З привітальним словом до всіх присутніх звернулися голова облдержадміністрації Юрій Павлович Чмирь та міський голова Микола Кирилович Калашник. Після привітання відбулося покладання квітів до пам’ятника Великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка.
          Гостинно зустрічав відвідувачів Іллінський ярмарок, який вирував на центральній площі міста. Тут і виставка-продаж продукції промислових підприємств міста, і промислів рідного краю, і художніх робіт місцевих майстрів, і виставка квіткових композицій «Осінній Ромен», і кульковий фестиваль «Салют Ромену», і виставка робіт вихованців Роменського центру реабілітації дітей-інвалідів, і караоке «Співучий Ромен», і виставка «Мій домашній улюбленець» та багато іншого. В рамках проведення Іллінського ярмарку пройшли показові виступи вихованців міських спортивних громадських організацій та вихованців ДЮСШ та вихованців авіамодельного гуртка, змагання зі стріт-болу, першість області з футболу, молодіжна акція «Я люблю Україну». А на центральній сцені міста дарували роменцям та гостям міста свої чарівні виступи художні колективи Сумської області. Завітав до нас зі святковим концертом і народний хор «Рідна пісня», м. Конотоп.
 
 
 
 
 


          Наприкінці першого дня святкувань відбулися урочистості з нагоди Дня міста, прологом до яких пройшла акція «Ми об’єдналися під прапором міста». Міський голова Калашник М.К. привітав мешканців і гостей міста зі святом, з нагоди Дня міста відзначив кращих грамотами виконавчого комітету Роменської міської ради та занесенням на міську Дошку пошани. Після завершення урочистостей людські душі і серця заполонив фестиваль «Оксамитовий шансон», гостем якого став Сергій Пожаров. Роменці насолоджувалися піснями та довго не відпускали співака зі сцени. На завершення свята високо в небі яскравими зірками розсипався святковий феєрверк.  
           16 вересня закарбувалося в пам’яті роменців як День визволення Ромен від фашистських загарбників. Цього року ми відзначили 69-ту річницю визначної події.
             Ранок 16 вересня 2012 року розпочався з урочистого покладання квітів біля пам’ятників загиблим у роки Великої Вітчизняної війни та урочистостей на Алеї героїв.

 
 
 
 

             Відзначенню 69-ї річниці визволення Ромен від фашистських загарбників був присвячений і концерт викладачів та учнів дитячої музичної школи «Дякуємо за щасливе дитинство», який відбувся в парку культури і відпочинку ім. Т.Г. Шевченка. Учасники концерту привітали зі святом ветеранів Великої Вітчизняної війни, побажали їм здоров’я та довгих років життя. Цій визначній історичній події були присвячені і виставка голубів та виступ духового оркестру другого спеціального регіонального центру швидкого реагування оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України.
             На завершення святкувань на центральній площі міста вокально-інструментальний ансамбль «Ромен-цвіт» під керівництвом Романенко Г.О. подарував роменцям та гостям нашого міста приголомшуючий святковий концерт «40 років з піснею в серці». Тихого осіннього вечора звучали шлягери 80-х та сучасні пісні. Виконавці вразили глядачів своїм професіоналізмом, колоритністю голосів, невимовним шармом.
             Радість, гарний настрій та приємні враження панували в нашому місті у ці святкові дні.
            
         За інформацією відділу культури 19,09,2012

„Дякуємо за щасливе дитинство”

16 вересня 2012 року в парку культури та відпочинку ім. Т.Г.Шевченка відбувся концерт Роменської дитячої музичної школи, присвячений 69 річниці визволення Роменщини від фашиських загарбників.

Глядачі радо зустрічали найменших учасників - Іванченко Аліну (викладач Карпенко І.В.), ансамбль»Дзвіночок»(керівник Лелюх С.Я.). Чудовими піснями порадували слухачів Завадько Марія, Юрченко Катерина, Миколенко Аліна (викладач Карпенко І.В.), Гончаренко Олександр, Близнюк Ольга (викладач Булим В.П.).

Прозвучали пісні воєнних років у виконанні тріо дівчаток-баяністів: Панкратової Анастасії, Стромиленко Катерини, Котик Віти (викладач Манько В.Г.), дуету баяністів Рогинського Максима і викладача Дахно З.Г.

Ліричні твори виконав Цимбал Дмитро, гітара (викладач Тітенко В.Д.). А запальними творами порадували учні народного відділу Конон Денис, Конон Максим (викладач Підвеза О.В.), Павленко Костянтин, Кузнєцов Віталій (викладач Прокопенко Л.В.), Заворотько Анна (викладач Базанова Г.І.), Котик Віта (викладач Манько В.Г.), Науменко Яна (викладач Дахно З.Г.)

Прикрасою концерту були ансамбль ложкарів ( керівник Пятчанін К.Г.), ансамбль «Веселка» (керівник Карпенко І.В., концертмейстер Тітенко В.Д.), хор старших класів (керівник Карпенко І.В)

Учасники концерту привітали ветеранів Великої Вітчизняної війни зі святом – 69 річницею визволення Роменщини від фашистських загарбників, побажали їм міцного здоров’я та довголіття.

За інформацією відділу культури19,09,2012

«Мої Ромни – моя земля квітуча, моєї Батьківщини рідний край»

З любов’ю до свого, до рідного, святого
Як з вирію птахи великі і малі,
ми прагнемо до отчого порога
ми линемо до рідної землі
Д.Білоус


Роменщина – один з мальовничих і чарівних районів Сумщини, де живуть і трудяться працелюбні та обдаровані люди. Наш сивочолий і вічно молодий Ромен є невід’ємною частиною України. Ми пишаємось і любимо своє славне місто, яке чудового осіннього дня, 15 вересня, святкувало свій день народження. Розкрити красу нашого міста, його славну історію і сьогодення роменцям та гостям міста допомогла книжкова експозиція «Мої Ромни – моя земля квітуча, моєї Батьківщини рідний край», де представлені видання із фондів Роменської міської централізованої бібліотечної системи - монографії, історичні, наукові, документальні нариси, історико- краєзнавчі довідники, збірки творів місцевих письменників, яка експонувалася біля виконавчого комітету міської ради. Відрадно, що виставка не залишила байдужими жителів міста та його гостей. Особливо зацікавили їх видання упорядника Григорія Стрельченка «Роменщина. Час. Події. Люди.» та «Роменщина літературна».

Вирувало свято і біля кулькового містечка, яке було оформлене для жителів та гостей міста на галявині парку культури і відпочинку ім. Т.Г. Шевченка.

За інформацією відділу культури
14.09.2012

                                                           Полум’ям подвигу героїв наші горять серця

69 років тому над змученим дворічною фашистською окупацією Роменським краєм нарешті засяяло світло визволення. Принесли його радянські воїни, що ціною власного життя здобували перемогу над ворогом.
Напередодні визволення Роменщини від фашистських загарбників, вшановуючи пам'ять про тих, хто звільняв наш край, у читальному залі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича проведено урок мужності «Полум'ям подвигу Вашого, наші горять серця». Перед учнями 8-го та 9-го класів ЗОШ № 3 виступив учасник бойових дій, ветеран Великої Вітчизняної війни Строй Григорій Кузьмич, який поділився спогадами про свій бойовий шлях. Бібліотекар читального залу Майборода Тетяна розповіла про осінь 1943 року, коли радянські війська звільнили наш край від німецьких окупантів. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять тих, хто проявив нечуваний героїзм і доблесть у боях за древній Ромен.

За інформацією відділу культури.13.09.2012

                                                         Видатні майстри Роменської землі


Роменська земля здавна славилась видатними майстрами, талановитими людьми, які прославляли український народ. І зараз з появою різних нових напрямків мистецтва таких людей стає дедалі більше. Тож ви маєте змогу познайомитися з такими майстринями у картинній галереї ім. І.П. Кавалерідзе при МБК.

11 вересня в картинній галереї ім. І.П. Кавалерідзе при МБК, напередодні Дня міста відкрилась виставка двох талановитих жінок, які своїми руками роблять красу від, якої неможливо відвести очей. Їх роботи дуже різні та виконані у різних стилях. Тому виставка має яскраве та різноманітне забарвлення. І кожний зможе знайти тут щось своє.
Роменська земля здавна славилась видатними майстрами, талановитими людьми, які прославляли український народ. І зараз з появою різних нових напрямків мистецтва таких людей стає дедалі більше. Тож ви маєте змогу познайомитися з такими майстринями.

Даценко Олені 25 років, вона проживає в м. Ромни. Домогосподарка, займається вихованням маленької донечки. Два роки тому закінчила Сумський Національний Аграрний Університет, отримавши вищу освіту з спеціальності інженер-механік. Але їй до вподоби все красиве, цікаве, зроблене своїми руками. У вільний час робить вироби для декору, вишиває, в’яже, плете, полюбляє декупаж та використовує цю техніку на любих предметах(пляшки, дощечки для нарізання, коробки), плете з паперу чудові корзини та різні вироби. На перший погляд важко сказати що ці гарні корзини вироблені саме з паперу а не з лози. І лишається тільки дивуватись іі майстерності. Вона вправно розвиває свою майстерність. Любов до краси перейшло від матері, яка цікавиться бісероплетінням.

Багато людей цікавляться роботами Олени та замовляють їх для себе та на подарунок близьким людям. Вона любить своє хобі та з великим задоволенням поділиться своїм вмінням з бажаючими навчитись робити таку красу.
Наступна наша майстриня Кострова Олександра Степанівна народилась 6 березня 1953 р. в с. Перехрестівка. Навчалась в путивльській сільськогосподарській школі на бухгалтера сільського господарства. Працювала на різних посадах, зокрема трудову діяльність розпочала на Дніпропетровському трубопрокатному заводі ім. Леніна, бухгалтером. Також працювала в Роменській виправній колонії – товарознавцем, ДГАФ «Надія» - секретар директора, вагар. В даний час на пенсії . В Перехрестівській школі веде для учнів гуртки декоративно-прикладного мистецтва з бісероплетіння, вишивки, в’язання і т.ін. У вільний час пише вірші, займається оформленням саду, квітників, фонтанів, вишиває хрестиком, стрічками та бісером, в’яже спицями та крючком, займається макраме,фріволіте, квілінгом, орігамі, декупажем, бісероплетінням та ін..

Любов до всього прекрасного привила і своїй дочці Юлії, яка проживає в м. Суми та працює там в Управлінні внутрішніх справ, має звання капітана міліції. Деякі вироби Юлі також представлені на виставці.
Всі бажаючі можуть відвідати виставку до 24 вересня 2012 року. Будемо раді Вас вітати!!!

За матеріалами відділу культури

13.09.2012
 
До Дня фізкультури та спорту
 
 Спорт в житті кожної людини займає не останнє місце та має величезне значення. Щоб завжди мати гарне здоров’я та бути у постійному життєвому русі, людині потрібно займатися спортивними вправами, а особливо це стосується дітей молодшого шкільного віку, які в цей час надзвичайно рухливі, непосидючі, імпульсивні та енергійні.
 
Тому 7 вересня 2012 року в ЗОШ №3 м. Ромни організатором культурно-дозвіллєвої діяльності міського будинку культури, Галенко Яною, була проведена цікава конкурсно-ігрова спортивна програма „Веселі старти” до Дня фізкультури та спорту.
 
У цій програмі брали участь діти 3-4 класів, які з превеликим задоволенням та цікавістю приймали участь в різноманітних іграх, конкурсах та естафетах. Вони були, як спортивного характеру, так і розважально-гумористичного. Також програма містила у собі командні ігри (колективні).  Після кожної гри команда мала змогу отримати жартівливу грамоту „Справжні спортсмени” чи „Супер спортсмен”.
 
Подібні заходи допомагають школярам краще розуміти одне одного, здружитися, розвинути свої спортивні здібності та отримати навички у колективних іграх. А так, як у „Веселих стартах” окрім учнів 3-х класів приймали участь і 4-ті класи, то під час змагань вони мали змогу допомогти під час труднощів у деяких іграх своїм маленьким товаришам.
 
Тож , ця ігрова програма розвиває у дітей не лише спортивні здібності, вміння та навички, а й допомагає знайти справжніх друзів, навіть якщо вони і трішички молодші за вас!
 
За інформацією відділу культури13.09.2012
                                       Презентація видання „Роменщина літературна”

 
12 вересня, напередодні Дня міста, у читальному залі центральної міської бібліотеки для дорослих ім.. Бориса Антоненка – Давидовича на засіданні літературної вітальні «У рідному слові, у пісні злилися» відбулася подія, яка має велике значення для культурного життя нашого краю – презентація видання «Роменщина літературна» упорядника Григорія Стрельченка .                                                                                                                                             
            Про видання, яке довго чекали і краєзнавці, і вчителі, і бібліотечні працівники, і всі, кому не байдуже поетичне слово говорили – заступник міського голови Дудко В.Г., начальник відділу культури виконавчого комітету міської ради Тетяна Баляба, яка вручила Григорію Стрельченку Подяку від відділу культури виконавчого комітету міської ради, краєзнавець Григорій Діброва, головний редактор альманаху «Ромен» Віктор Клейніх.
            Свої поетичні твори читали автори, поезії  яких увійшли в дане видання -  Валентина Донецька , Ніна Правдюк, Любов Матузок, Катерина Лук’яненко.
            Славний продовжувач традицій кобзарського мистецтва, наш сучасник, бандурист, переможець Всеукраїнського конкурсу «Червона рута» 2011 року  Олександр Тріус виконав баладу «Про Байду Вишневецького». Самодіяльна поетеса Любов Усова зачарувала всіх піснею «Лелека», слова якої увійшли до збірки «Роменщина літературна».
            І, звичайно, про свою копітку працю над книгою, яка ввібрала в себе не тільки видатні й відомі постаті у літературному середовищі Роменщини, а й тих, хто робить перші кроки в літературній творчості, розповів упорядник Григорій Стрельченко. Він висловив глибоку подяку всім, хто допомагав у виході даного видання, зокрема, спонсорам - приватному підприємцю  Бондаренко Е., директору ПАТ «ГТФ», почесному громадянину міста Лакізі О.В. та депутату сумської обласної ради, директору філії ПРАТ «Слобожанська Будівельна Кераміка» Марьосі В.І.
            Це видання стане чудовим дарунком учителям-словесникам, учням, студентам, краєзнавцям, всім, хто причетний до культури нашого краю.
      
Начальник відділу культури
виконавчого комітету міської ради                                             Т.І.Баляба
           
5.09.2012
“Солов’ їний” спів на Тростянецікій землі.

Нещодавно в м. Тростянець Сумської області фінішував  ХХІІ Всеукраїнський сільський фестиваль мистецтв „Боромля - 2012”.
 
 
           Цього року на Сумщину із творчим доробком завітали більше 200 аматорів та професійних артистів. Свій талант глядачам дарували творчі колективи та окремі виконавці з Полтавської, Київської, Харківської та Сумської областей.              
            Наше місто успішно представив учень  СЗОШ № 1 ім. П.І.Калнишевського Вовненко Ярослава , який став лауреатом першої премії у своїй віковій категорії , виконавши пісню „Солов ї”.
           Вітаємо Ярослава з перемогою! Бажаємо йому та його наставнику, Вовненко Ларисі  міцного здоров я , творчого натхнення і подальших успішних виступів на сценічних майданчиках міста, області та України.
 За інформацією відділу культури.
 
 20.08.2012
Рятувальники ярмаркують
16 серпня 2012 року рятувальники 2 Спеціального регіонального центру швидкого реагування МНС України взяли участь у Національному Сорочинському ярмарку.
Від Роменського підрозділу МНС на батьківщину Миколи Гоголя були відряджені найталановитіші виконавці для формування позитивного образу рятувальника. Серед них – візитівка 2 СРЦШР, лауреат вітчизняних та міжнародних конкурсів, духовий оркестр під керівництвом Валерія Лук`яненка.
До Великих Сорочинців також вирушив й інший колекив Центру, який ще не відсвяткував свій перший річний ювілей, але вже добре знаний на Роменщині – гурт «Град». Його керівник, Олександр Надточий, велику увагу приділяє  творам  патріотичного спрямування.
Роменці вразили гостей ярмарку бездоганним та віртуозним виконанням різноманітних творів – від класичних до естрадних та народних.  Публіка була у захваті від неперевешених солістів 2 Центру – старшого лейтенанта служби цивільного захисту Вікторії Пачковської, рядових служби цивільного захисту Андрія Гриценка та Сергія Лук`яненка.
«Для популяризації героїчної професії рятувальника, патріотичного виховання молоді роль аматорів сцени МНС важко переоцінити. Щороку наші  талановиті працівники є бажаними гостями на Національному Сорочинському ярмарку. Їхнє мистецтво згуртовує, окрилює та надихає. Вони дарують людям радість, насолоду й відчуття гармонії», - зазначив начальник 2 СРЦШР полковник цивільного захисту Сергій Біляєв.
 
За інформацією 2-го  Спеціального регіонального центру швидкого реагування МНС України
 
 
 
Чергове засідання творчого об’єднання „Імпульс”

Високий темп життя, соціальні зміни, що відбуваються у суспільстві, стають сильними стресовими факторами для сучасної людини. Різні верстви населення потребують психологічної підтримки, тому користувачі, свідомо чи на рівні підсвідомості, звертаються до бібліотеки для вирішення своїх психологічних проблем.

От і на чергове засідання–гру «Хто стоїть на варті мого «я»?» творчого об’єднання «Імпульс» у філіалі №1 центральної міської бібліотеки для дорослих зібралася чисельна аудиторія.

Голова об’єднання Панченко Олександр розповів про основи техніки впливу на людей, шляхи, які дають змогу привернути увагу до себе та примусити людину змінити свою позицію, при цьому не завдаючи їй образ і не викликаючи в неї обурення.
 

Бібліотекарем Палажченко Валентиною Миколаївною проведена психологічна гра «Проблема – вирішення», де присутні обговорювали свої життєві ситуації і всі разом знаходили шляхи їх вирішення. Жвавий інтерес і зацікавленість прийняли в обговоренні члени клубу Жуган Тетяна, Зелік Віта, Гадяцька Валентина, Александрова Вероніка, Шевченко Віталій. Крім того, всі контакти з читачами обов’язково супроводжуються рекомендацією необхідної літератури.

Відділ культури
16.08.2012
З Україною в серці!
 
10 серпня 2012 року в картинній галереї ім. І.П.Кавалерідзе міського будинку культури відкрилась фотовиставка Вікторії Долини «Рік по тому… З Україною в серці!..»
Вікторія Долина народилася в 1985 році в місті Ромни, зростала та навчалась в загальноосвітній школі № 7, вчилась в Роменській художній школі. На даний час Вікторія проживає в м. Полтава , де успішно розвиває свою майстерність. Вона вже має багато успішних проектів: «Сімейне фото», «Квітковий настрій» та багато інших.
Сьогодні Вікторія представляє свої роботи, в яких присутня українська тематика.   Любов до рідної країни надихнула її на створення цієї виставки, яка відкрилася і присвячується Дню Незалежності України.
В даній експозиції Вікторія намагалася зібрати найбільш яскраві фотографії. Більшість із них зроблені на проектах, де брали участь і діти, і дорослі. Як приклад - виїзна фотосесія в образі україночки в яблуневий сад під Полтавщиною. 
Звичайно ж, авторка не змогла обійтися і без фотографій природи, що втілюють в собі символи України, такі як   соняшник, мак , пшениця… Вони займають окреме місце в експозиції.
Особливої уваги заслуговують роботи на тему „Євро - 2012”, які створені креативною командою та проведені на стадіоні .
Запрошуємо на виставку, яка буде працювати до 31 серпня 2012 року.
 
За інформацією відділу культури
 
 
07.08.2012

2 серпня в Україні відзначався День ВДВ

Улюблену протягом багатьох десятиріч абревіатуру українським десантникам повернув Президент України Віктор Янукович, який напередодні свята підписав указ про відзначення щорічно 2 серпня Дня високомобільних десантних військ (нагадаємо, що раніше вони носили назву «аеромобільні»).У Ромнах з нагоди Дня десантника також пройшли святкові заходи. Організаторами урочистостей четвертий рік поспіль стали: депутат міської ради, начальник 2 СРЦШР МНС Сергій Біляєв, полковник служби цивільного захисту, колишній десантник (хоча він сам стверджує, що «колишніх» не буває) та голова міськрайонної організації «Ветерани Афганської війни Роменщини» Віталій Коломієць.Святкове дійство розпочалося з того, що десантники всіх поколінь Роменщини на бронетехніці – БТРі та БРДМі – урочисто об`їхали всі вулиці міста та поклали вінки до Пам’ятника загиблим афганцям Роменщини, Меморіалу слави та до Братської могили загиблим при визволенні м.Ромни.Основна програма відбулася на центральній площі міста. Це були виступи під справжнім куполом парашуту духового оркестру та гурту «Град» 2 Спеціального регіонального центру швидкого реагування МНС, показові виступи вихованців спортивного клубу «Юність» під керівництвом Богдана Дмитренка. Як і завжди, роменців та гостей міста порадували своїм мистецтвом талановиті вокалісти 2 СРЦШР МНС старший лейтенант служби цивільного захисту Вікторія Пачковська, прапорщик служби цивільного захисту Олександр Сердюк та Одександр Надточий.Привітати еліту Збройних сил з професійним святом прийшли мер міста Микола Калашник, перший заступник Роменської райдержадміністрації Володимир Татарінов та ветеран ВДВ Микола Гусєв.- Ті, хто служив в ВДВ, точно ніколи про це не забудуть, - зазначив Сергій Біляєв у своєму виступі. - День десантника - це свято мужніх, сильних тілом і духом людей, справжніх патріотів своєї Батьківщини, еліти Армії. Тих, хто не з чуток знає, що таке справжня чоловіча дружба, гідність і честь, хто завжди першим штурмував найспекотніші точки, вступаючи на захист Вітчизни, тих, кого не раз обіймало в своїх обіймах синє піднебесся. Девіз «Ніхто, крім нас!» дуже добре характеризує десантників, і цьому вислову, на мій погляд, повинні слідувати всі – і молоде покоління, для кого в першу чергу проводиться даний захід, і більш дорослі люди. Особливої актуальності цей девіз набуває для тих, хто нині перебуває при владі.Організатори свята дякують міській та районній владі за підтримку у проведенні заходу.02.08.2012

Літописець української культури

Літописець української культури двадцятого століття Олекса Якович Ющенко прожив рясне подіями життя, та де б не був, думками линув до батьківського порога. Саме Олекса Ющенко найбільше написав про Ромни і наш край. Йому належать цикл поезій «Роменський шлях», поеми «Шевченко на ярмарку в Ромні», «Роменська мати», вірш «Роменський герб». Його творчість переплетена яскравими враженнями про мистецьке і літературне життя краю, насичена високою духовністю постатей, що уславили Роменщину.Про це йшла мова на Дні краєзнавства «Слова і думи полум’яні немов колосся золоте» проведеного працівниками центральної міської бібліотеки для дорослих ім.. Бориса Антоненка-Давидовича у відділі соціально-побутової адаптації територіального центру з нагоди 95-ї річниці від дня народження заслуженого діяча мистецтв України, лауреата літературних конкурсів імені Павла Тичини, Миколи Хвильового, Михайла Коцюбинського – Олекси Яковича Ющенка.

Начальник відділу культури Т.І.Баляба27.07.2012.


Засідання Ради з розвитку культури

26 липня 2012 року відбулося засідання Ради з розвитку культури міста. Начальник відділу культури Баляба Тетяна Іванівна винесла на розгляд наступні питання:
1. Звернення до міського голови виконавчого директора громадської організації Роменське земляцтво Ф.С. Одягайла щодо:
- доповнення Алеї бойової Слави портретом героя російсько-турецької війни 1768 – 1774рр Петра Калнишевського та портретом героя вітчизняної війни 1812 р генерал-майора Д. Юзефовича;
- встановлення в центрі міста родинного прапору князів Глинських та дворянського гербу видатних представників української еліти Полетик;
- встановлення на місті зруйнованого Олександро-Невського храму хреста та білборду з його зображенням;
- питання щодо тематики робіт всеукраїнського пленеру скульпторів, який розпочав свою роботу в м. Ромни 13 липня 2012 року.
2. Обговорення та затвердження кандидатури представника від галузі культури до складу робочої групи по встановленню ділових стосунків з одним із Петербурзьких мікрорайонів.
3. Проведення в місті Ромни І етапу обласного культурно-мистецького фестивалю „Талантами уславлена земля – це рідна Сумщина моя”.Під завершення засідання ради обговорювався ряд нагальних питань, серед яких і пропозиція депутата Роменської міської ради Книги В.Ю. щодо присвоєння імені І.Й.Шварца Роменській дитячій музичній школі та започаткування щорічного музичного конкурсу виконавців творів вищевказаного композитора.

У ході обговорення прийнято відповідні рішення, які викладені в протоколі засідання ради з розвитку культури.

Начальник відділу культури Т.І. Баляба


На шляху до впровадження новітніх технологій

24 липня 2012 року команда програми „Бібліоміст” запросила до Києва начальника відділу культури Балябу Тетяну Іванівну та директора міської централізованої бібліотечної системи Рослову Ніну Миколаївну взяти участь в одноденній зустрічі директорів центральних бібліотек ЦБС, що стали фіналістами третього раунду конкурсу „Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до мережі Інтернет”.У бібліотек є два шляхи: вони можуть не змінюватися і залишатися на узбіччі, оскільки стануть не потрібними користувачам; або ж вони модернізуватимуться, і відвідування зростатиме. Бібліотечні працівники добре розуміють важливість впровадження новітніх технологій в бібліотеках нашого міста, тому і прийняли участь в написанні гранту програми „Бібліоміст”. Вільний доступ до актуальної інформації є необхідною передумовою функціонування сучасного глобалізованого суспільства. Але значний відсоток українців не мають можливості користуватися Інтернетом. Більшість з них - мешканці невеликих населених пунктів, які не мають необхідної техніки та навичок. Прогама „Бібліоміст” працює над подоланням інформаційної нерівності. Тепер бібліотеки міста надаватимуть безкоштовний онлайн-доступ та можливості навчання, а також розширюватимуть спектр послуг і коло відвідувачів.

На зустрічі з представниками програми „Бібліоміст” обговорили низку питань, зокрема: процес поставки обладнання, налагодження роботи центрів вільного доступу до Інтернет, звітність в рамках проекту, обмін досвідом, ідеями.

Відділ культури


02.07.2012.

Свято краси і юності

День молоді — свято України. І відзначається воно щорічно в останню неділю червня відповідно до Указу Президента України від 22 червня 1994 року N 323/94 «Про День молоді». Свято встановлене «На підтримку ініціативи молодіжних об'єднань і організацій України». 


Молодь завжди є окрасою, надією і рушійною силою суспільства. Вона спроможна сказати нове, свіже слово в науці, культурі та мистецтві, бути зразком здорового способу життя та щасливої української родини. Для тих, хто молодий тілом і душею, хто живе яскраво, повноцінно і цікаво, немає нічого недосяжного.
У нашому місті День молоді був насичений різноманітними подіями: спортивними заходами (берег річки Сули, спорткомплекс ім.В.Окіпного), акціями «Юності краса і сила» ( парк культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка), «Щасливе молоде подружжя» (центральна площа міста), які завершив святковий концерт на центральній площі міста, щиро подарований роменцям артисти Палацу культури «Хімік» ПАТ «Сумихімпром» з м.Суми. На останні акорди завершальної пісні небо над містом увінчалося яскравим неповторним святковим феєрверком.
Шановна молодь! Бажаємо вам із притаманною юності глибиною почуттів любити Батьківщину, не розчаровуватися у житті, бачити у всьому, що вас оточує, лише прекрасне. Будьте справедливими та впевненими у своїх силах! Здоров'я, справжнього кохання, здійснення мрій і задумів!

Відділ культури

06.06.2012.

«Ти особливий» 

7 червня 2012 року учасники лялькового театру «Світанок» МБК в приміщенні міського будинку культури показали лялькову виставу «Ти особливий» за мотивами однойменного мультфільму . Глядачами цього дійства стали учні СЗОШ №1 ім. П.І.Калнишевського та ЗОШ №3. Вистава вчить ставитися до інших так, як хочеш, щоб ставилися до тебе; не навішувати ярлики та поважати один одного.
Таку вистава планується показати також учням ЗОШ №6,№7 та СЗОШ №2 ім. акад. А.Ф. Йоффе . 


Молодь – дітям

Протягом роботи літніх пришкільних майданчиків учасниками молодіжного клубу МБК планується проводити конкурсно-ігрову програму для дітей молодшого шкільного віку «Веселі старти». Так, 6 червня вищезгадана програма була проведена з учнями СЗОШ № 1. Діти охоче брали участь в конкурсах, іграх та естафетах.
Ігрову програму учасники молодіжного клубу планують проводити і надалі з учнями ЗОШ № 3, № 6, № 7 та № 11.
За інформацією відділу культури.


Від Путивля до Карпат. Мало кому з людей невідомий цей вислів, з яким незмінно поєднується прізвище легендарного командира народних месників Сидора Артемовича Ковпака. Наш край має всі підстави пишатися цією людиною, адже двічі Герой Радянського Союзу прославив Сумщину на весь світ. 

З нагоди відзначення його 125-річчя від дня народження бібліотекарі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича В.Салогуб та Л.Пасєвіна підготували і провели краєзнавчу годину «Легендарний партизанський генерал» для відвідувачів відділення соціально-побутової адаптації.
Присутні ознайомилися з життям та діяльністю незвичайного партизанського командира, прослухали спогади колишнього вихованця Путивльського дитячого будинку ім. С.А.Ковпака Валерія Деревського, який зустрічався з Сидором Артемовичем. На заході звучали пісні років війни у виконанні учасників гуртка «Співочі голоси».
Користувачі бібліотеки сімейного читання мали змогу відвідати День краєзнавства «У Путивль до Ковпака», дізнавшись багато цікавого про боротьбу з’єднання партизанських загонів під проводом С.А.Ковпака в тилу ворога в роки Великої Вітчизняної війни.


Начальник відділу культури Т.І.Баляба«Там бере початок Україна, де росте біля хати калина»

В рамках засідання клубу «Надвечір’я» для відвідувачів відділення соціально-побутової адаптації відбувся етнографічний екскурс «Там бере початок Україна, де росте біля хати калина». 
 
Присутні мали змогу здійснити екскурс по різних куточках України, ознайомитися з народними звичаями та обрядами українців, переглянути експонати представлені на виставці вишиванок А.Кузьміної та Т.Молчанової підопічних відділення. Звучали пісні, гуморески у виконанні Р.Юхно, А.Ткаченко, Н.Пух, Л.Ратвай, подружжя Миколи та Наталії Карпенків, інших учасників гуртка «Співочі голоси».Начальник відділу культури Т.І.Баляба
1 червня в картинній галереї ім. І.П.Кавалерідзе пройшло відкриття виставки талановитого молодого художника Івана Ріпчанського присвячене до Дня захисту дітей.
Ріпчанський Іван Юрійович народився 5 вересня 1996 року в. м. Ромни у родині медиків. 2003 вступив до Роменської загально освітньої школи І – ІІІ ступенів № 3.
Зараз Іван, учень 9 класу, успішно складає державну підсумкову атестацію на свідоцтво про базову середню освіту. У планах – отримання повної загальної освіти та вступити до ВНЗ.
Ваня – творчо обдарована особистість, важко уявити напрямок, у якому б хлопець не досяг певних успіхів. Випускник музичної школи 2012 року по класу баян. Майже 5 років займається у спортивній секції по біатлону, за плечима – перші значні перемоги. У минулому році посів І місце у відкритій обласній першості з біатлону.
З 9 років Іван пише вірші. У 2010 році збірка його поезії «Краплинка до краплинки», видана шкільною редакцією, визнана найкращою у міському етапі Всеукраїнського конкурсу «Об’єднаємося, брати мої». Найулюбленіші теми: природа та Велика Вітчизняна війна. Любить читати, особливо поезії Т.Г. Шевченка. Ваня говорить, що саме під впливом прочитаних творів Кобзаря легко лягають рядки нових віршів. Першим цензором, звичайно, є мама. Саме від неї хлопець успадкував хист до живопису.
З 4-го класу учень відвідує ізостудію «Ромен-цвіт». Сім’я, краєвиди рідної Роменщини, архітектурні пам’ятники міста знайшли відображення у його картинах. Техніка різноманітна, але «акварель найвиразніше передає яскраві барви життя», - так вважає юний художник. І це зрозуміло, адже світ дитинства неповторний та яскравий.
Творчі досягнення (малюнки):
«Вознесенська церква» - ІІ місце обласного конкурсі «Юні художники Сумщини»;
«Втеча» - лауреат Всеукраїнського конкурсу художніх робіт серед учнів старших класів «доля радянських військо полонених»;
«Центр мого міста» - І місце міського конкурсу «Моє рідне місто».
На виставці були присутні батько, адміністрація школи в якій навчається Іван, класний керівник, друзі та однокласники. Молодий художник отримав привітання від начальника відділу культури Баляби Тетяни Іванівни. Всі залишились під приємним враженням від переглянутої експозиції.
Всі бажаючі можуть завітати до галереї. Виставка працює до 28 червня.

За інформацією міського будинку культури«Феєрія юних талантів»

У міському фестивалі «Феєрія юних талантів», який проходив у Міжнародний день захисту дітей, взяли активну участь учні Роменської дитячої музичної школи.
У номінації «українська народна пісня» І місце посіла учениця 1 класу Завадько Марія та учениця 5 класу Кисіль Лілія, ІІ місце – Миколенко Аліна (викладач Карпенко І.В.).
У номінації «українська естрадна пісня» Бердник Юлія посіла ІІ місце, Гончаренко Олександр – ІІІ місце (викладач Булим В.П.).

«Класичний меридіан» - 2012

У Києві відбувся VІІІ Всеукраїнський конкурс на краще виконання творів німецьких композиторів «Класичний меридіан», у якому від Роменської ДМШ у номінації «фортепіано» взяла участь учениця 2 класу Коломієць Аліна (клас викладача Петренко Л.М.) та стала Дипломантом ІV (заохочувальної) премії. Міжнародний інструментальний конкурс ім. Є. Станковича - 2012

У Міжнародному інструментальному конкурсі ім. Є. Станковича (м. Київ), який проходив у дитячій академії мистецтв учениця 5 класу Роменської ДМШ Капля Валентина (викладач Іващенко Н.М.) взяла участь та отримала Диплом Дипломанта. За інформацією Роменської ДМШ01.06.2012.

До Міжнародного дня захисту дітей

1 червня – це не лише початок літа. І не тільки перший день довгоочікуваних літніх канікул. Цього дня світ відзначає День захисту дітей, який вважається одним із найдавніших міжнародних свят.
Традиційно в цей день у філіалі №1 центральної міської бібліотеки для дітей пройшло свято «Мир дітям планети Земля». Учні 1-2 класів ЗОШ №5 (класні керівники Чирва Лариса Миколаївна, Усик Тетяна Михайлівна) взяли участь у веселій подорожі до країни Літляндії. Подорожуючи по країні казок, діти грали, співали, проявляли свою ерудованість, спритність. За активну участь в конкурсах переможцями визначено: Гашенко Сергія, Біленко Владислава, Панченко Анастасію, Стайко Ігоря, Кизим Назара, Івко Арсена, Карнаух Юлію. 
Кожна дитина розуміє свої права по різному. Для одного захист його прав і свобод – це боротьба за виживання, для іншого – захист від насильства у сім'ї, ще для когось – можливість висловити свою думку. Ерудит – лото «Наші права – щасливе дитинство», проведене з дітьми пришкільного майданчика «Сонечко» ЗОШ №3 у центральній міській бібліотеці для дітей, навчило їх не лише знати і вміти захищати свої права, але й дотримуватися виконання прав інших людей. У формі лото діти зібрали воєдино всі основні статті Конвенції про права дитини. Кожний учасник отримав в подарунок цікавий журнал. Захід закінчився переглядом мультфільмів.
Пізнавальна гра «У літечко веселе ми відкриваємо двері» проведена для учнів 2-х класів ЗОШ №7 у бібліотеці сімейного читання. Діти отримали багато корисної інформації з історії виникнення цього свята, яке покликане нагадувати всім людям, що дитинство слід охороняти і захищати, та довідались як святкують Дні дітей в різних країнах світу.


За інформацією відділу культури


28.05.2012.

«Мелодії моєї душі» 

26 травня в міському будинку культури відбувся сольний концерт Ліани Лакізи «Мелодії моєї душі». Неперевершено у виконанні Ліани прозвучали світові хіти на англійській та французькій мовах, а також пісні сучасних українських та російських виконавців.

 

У концерт і також взяли участь друзі солістки: Олександр Пілюгін, Тетяна Флай, Яна Леонтенко. Особливої привабливості виступам Ліани надавали танцювальні колективи «Перлина», «Дивограй» та «Реверанс». Кожен номер концерту супроводжувався цікавим відеорядом. Глядачі отримали величезне задоволення від переглянутого концерту. 

За інформацією міського будинку культури


«Парад ансамблів» фортепіанного відділу Роменської дитячої музичної школи

У Роменській дитячій музичній школі викладачі фортепіанного відділу провели концерт «Парад ансамблів». У ньому взяли участь 18 фортепіанних ансамблів. Гарно виступили родинні ансамблі у складі Нищоти Єлизавети та Нищоти Романа, (викладач-Охотник Т.Г.), Балюри Катерини та Балюри Євгенія (викладач- Назаренко А.Г.). Родзинкою концерту стали виступи ансамблю тріо «Міні джаз», які в цьому навчальному році стали Лауреатами І ступеню Всеукраїнського конкурсу «Класичний меридіан» (м. Київ) та учасниками Гала-концерту цього конкурсу; лауреатами міжрегіонального фестивалю-конкурсу «Пролісок» (м. Суми); регіонального конкурсу «Шлях до зірок» (м. Конотоп) та фортепіанного квінтету (викладач Погребняк О.Й). Серед почесних гостей концерту була присутня Петренко С.М., мама Альони Черні, всесвітньовідомої піаністки, колишньої випускниці, яка у 2012 році подарувала для музичної школи рояль «ЯМАХА» .

Начальник відділу культури Т.І.БалябаКонкурс «Чарівні звуки романсу»

У Роменській ДМШ проведено конкурс «Чарівні звуки романсу» серед учнів класу сольного співу, в якому взяли участь учні викладачів Булим В.П. та Карпенко І.В. У виконанні учнів прозвучали романси О. Гурільова, М. Глінки, С.Гулака-Артемовського, Я. Степового, М. Лисенка.
Переможцями стали:
Молодша група: Завадько Марія - І місце , Миколенко Аліна- ІІ місце,
Гончаренко Олександр - ІІІ місце;
Старша група - Мура Христина – І місце, Яременко Аліна – І місце,
Бойченко Володимир – ІІ місце, Черцова Валерія – ІІІ місце.

Начальник відділу культури Т.І.Баляба
Випускний вечір Роменської дитячої музичної школи 25 травня 2012 року у міському будинку культури відбулися урочистості з нагоди вручення свідоцтв про закінчення випускникам Роменської дитячої музичної школи. У цьому році їх отримали 33 учні:
по класу фортепіано – 15 учнів, баяна – 10, акордеона – 2, скрипки – 3, балалайки – 1, домри – 1, сольного співу – 1.
З вітальним словом до випускників дитячої музичної школи звернувся заступник міського голови Дудко В.Г.
У ході урочистостей начальник відділу культури Баляба Т.І відзначила Грамотою відділу культури виконавчого комітету міської ради випускницю Роменської музичної школи Нищоту Є., яка отримувала дипломи з відзнаками та була постійним призером конкурсів та фестивалів різних рівнів, а також виступила з двома сольними концертними програмами.
Подяку відділу культури виконавчого комітету було оголошено випускнику Роменської музичної школи Коновалу В., який став володарем першої премії VІ Міжнародного конкурсу-фестивалю «Кримські хвилі» та посідав призові місця у конкурсах , фестивалях різних рівнів , а також виступив з двома сольними концертними програмами.
Зі святом, випускників привітали: директор музичної школи Охотник Т.Г., заступник директора з навчальної роботи Картава Н.А., викладачі, батьки та першокласники.
На добру згадку для присутніх у залі випускники підготували святковий концерт, на якому звучали твори видатних класичних композиторів.
Нехай щастить вам, діти! В добру путь по дорозі життя!

Начальник відділу культури Т.І.Баляба


22.05.2012.

День працівників культури та майстрів народного мистецтва


18 травня 2012 року, напередодні професійного свята Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва в приміщенні Роменського міського будинку культури відбулися урочистості та святковий звітний концерт солістів та колективів будинку культури.
Перед початком урочистостей у фойє розгорнулась виставка місцевих народних умільців, а саме: художників С. Тріуса, Л. Терещенко; майстра з маркетрі О. Матвієнка; вишивальниць – В. Анашиної, Н. Загорулько, О. Оніщенко; майстрині виробів з солоного тіста С. Ковальової. Роботи з бісероплетіння представила Н. Коцур. Не залишили байдужими глядачів авторські роботи А. Золотко.
В ході урочистостей міський голова М.К. Калашник вручив грамоти виконавчого комітету міської ради :духовому оркестру 2-го спеціального регіонального центру швидкого реагування оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України (керівник В. Лук’яненко), солісту Роменської дитячої музичної школи В. Коновалу, керівнику народного аматорського вокально-інструментального ансамблю сучасної та народної пісні «Зорецвіт» міського будинку культури Н. Демченковій, балетмейстеру зразкового аматорського хореографічного колективу «Дивограй» міського будинку культури А. Семенець, бібліотекарю філіалу №1 центральної міської бібліотеки для дорослих В. Палажченко. Начальник відділу культури Т. Баляба відзначила грамотами: балетмейстера зразкового аматорського хореографічного колективу «Перлина» Н. Мечову, звукорежисера П. Ярмоша та солістку Т. Литвиненко міського будинку культури; майстриню-вишивальницю В. Анашину; викладачів Роменської дитячої музичної школи Л. Карнаух та С. Лелюх.
Подяки за підтримку галузі культури отримали: генеральний директор ВТКП «Роменський меблевий комбінат», депутат міської ради С. Салатун; директор ТОВ «Ганг Д», депутат міської ради Г. Негреба, директор філії ПрАТ «Слобожанська будівельна кераміка» В. Марюха та приватний підприємець С. Ковнєв.
У концертній програмі з нагоди професійного свята свою майстерність глядачам дарували: духовий оркестр 2-го спеціального регіонального центру швидкого реагування оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України, зразкові аматорські хореографічні колективи «Перлина», «Дивограй», «Віват», народний аматорський вокально-інструментальний ансамбль сучасної та народної пісні «Зорецвіт», солісти міського будинку культури В. Любива, Н. Демченкова, Т. Литвиненко, Л. Усова, О. Пілюгін, Л. Лакіза, О. Надточий, С. Івко, А. Чорноус. 

 


 
Висловлюємо всім щиру подяку за увагу та підтримку галузі культури. Для майстрів та аматорів сцени – це найголовніше.


Начальник відділу культури Т.І. Баляба21.05.2012.

Творча зустріч з поетом-земляком, письменником, публіцистом Миколою Гриценком

18 травня в центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича відбулася творча зустріч з поетом-земляком, письменником, публіцистом Миколою Гриценком з нагоди 50-літнього ювілею «Я на землю прийшов перед літом і весна мені сили дала». 

 

Представники громадськості, діячі культури, молодь, товариші і колеги по перу мали унікальну можливість зустрітися з талановитим автором, членом Національної спілки журналістів та письменників, автором книг прози, поезії, публіцистики, Лауреатом Всеукраїнських літературних премій ім. Глібова, О. Олеся, І. Кошелівця, переможця Міжнародного літературного конкурсу «Гранослов-93», а також співкоординатором Всеукраїнських літературних конкурсів «Коронація слова» та «Золотий лелека», автором низки популярних пісень. 

Присутні відчули красу і силу слова М. Гриценка, прослухавши уривки з прозових творів автора у виконанні відомого київського письменника, радіожурналіста, артиста театру і кіно – Василя Довжика. Колеги по перу та шанувальники побажали ювіляру творчої наснаги і великої читацької аудиторії, нових літературних здобутків і цікавих зустрічей. Начальник відділу культури Т.І. БалябаУ переддень свята Дня Перемоги у центральну міську бібліотеку для дорослих ім. Бориса Антоненко-Давидовича на зустріч з ветеранами, учасниками бойових дій Ласкавим О.О. і Савченко І.П. завітали учні 8 класу СЗОШ №2 ім. Академіка Йоффе. Схвильовано учні слухали спогади ветеранів про тяжкі бої, про своїх побратимів. Сумними були наслідки фашистської окупації Роменщини. Всього замучили і стратили в місті більше 7 тис чоловік. Про мужність і відвагу уродженців краю в боротьбі з ворогом на фронті, антифашистську боротьбу в тяжких умовах окупації розповів краєзнавець Г.Діброва. Йде час, та любов і шана до захисників Вітчизни не згасають. Письменники присвячують їм свої твори, а поети вірші, оспівуючи їх подвиги. Про це говорив у виступі місцевий поет, військовий запасу Плашкін В.О.
Звертаючись до минулого, до тривожної юності дідів і батьків, вслухаючись у мудрий голос історії, ми повніше осягаємо ціну сьогодення, зважуємо на терезах уроків війни та всього, що за нею було своє бачення обрисів майбутнього України. А зустріч з ветеранами - це прекрасний привід для виховання підростаючого покоління в дусі патріотизму і гарячої любові до України.


Начальник відділу культури Т.І. Баляба


Всеукраїнський огляд-конкурс «Нові імена України»

Український фонд культури надає особливого значення роботі з творчою молоддю, обдарованими дітьми.
З 1991 року діє програма Українського Фонду культури «Нові імена України», за якою відбуваються Всеукраїнські огляди-конкурси, в них взяли участь сотні юних обдарувань віком від 6 до 20 років.
Програма спрямована на виявлення і підтримку юних та молодих мистецьких талантів усіх видів і жанрів творчої і виконавської діяльності в галузі літератури, музики, вокалу, образотворчого мистецтва та народної творчості.
7 юних музикантів з Роменської дитячої музичної школи взяли участь у цьому конкурсі.
Так, Балюра Катерина (викладач Назаренко А.Г.), Орел Любов (викладач Охотник Т.Г.), Мороз Аліна (викладач Карнаух Л.В., концертмейстер Гречановська А.В.) отримали Дипломи дипломантів фестивалю.
(фото)
Кисіль Лілія (викладач Герасько К.І.); Нищота Роман (викладач Охотник Т.Г.), Нищота Єлизавета (викладач Шестак К.Г.), Мироненко Єленада (викладач Карнаух Л.В.) стали учасниками конкурсу. 

За інформацією дитячої музичної школи


ІІІ регіональний конкурс виконавців на народних інструментах «Конотопська розсипуха»

З метою популяризації народної музики, підвищення рівня виконавської майстерності учнів відділу народних інструментів, у м. Конотоп на базі дитячої музичної школи відбувся ІІІ регіональний конкурс виконавців на народних інструментів «Конотопська розсипуха».
У ньому взяли участь 16 учнів з Роменської дитячої музичної школи. Дует у складі учня 6 класу Коновала Валентина та викладача Підвези О.В. став володарем Гран-Прі.
Учні достойно представили навчальний заклад. Призові місця посіли: Коновал Валентин (баян) – викладач Підвеза О.В., Савенко Артем (гітара) – викладач Тітенко В.Д. – І місце; Мироненко Єленада (домра), Дяченко Іван (домра), Мироненко Аліна (домра) – викладач Карнаух Л.В., концертмейстер Гречановська А.В., Рогинський Максим (баян) – викладач Дахно З.Г., ансамбль ложкарів – керівник Пятчанін К.Г. - ІІ місце.
ІІІ місця отримали Науменко Яна (баян) – викладач Дахно З.Г. та Цимбал Дмитро (гітара) – викладач Тітенко В.Д. 

 


За інформацією дитячої музичної школи


Наша мрія здійснилася! 

Зразковий аматорський хореографічний колектив «ДИВОГРАЙ» міського будинку культури (керівник Семенець Анна Сергіївна) неодноразово ставав призером міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних фестивалів та конкурсів, які проходили в Сумах, Харкові, Шостці, Прилуках та ін. Але мрія про візит з танцювальною програмою до столиці не залишала юних талантів.
І ось, нарешті, «ДИВОГРАЙ» отримав запрошення до Києва на міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «МЕЛОДІЯ ВЕСНИ» (27-28 квітня 2012 року). 

У фестивалі брали участь представники країн СНГ та дальнього зарубіжжя. Аж 54 колективи виборювали звання найкращого та найсильнішого.
Зразковий аматорський хореографічний колектив «ДИВОГРАЙ» здобув почесне 1- місце.
Журі відзначило техніку виконання, оригінальність сюжету постановки та артистичність учасників.
Колектив «ДИВОГРАЙ» нагороджений дипломом 1-шого ступеню, кубком, цінними подарунками та солодощами, а також отримав запрошення до фестивалю на березі Чорного моря.
Керівник Семенець А.С. щиро дякує батькам за моральну та фінансову підтримку!!! А всім юним переможцям здоров’я, успіхів, наполегливості та здійснення мрій!

За інформацією міського будинку культури
Інформація відділу культури виконавчого комітету Роменської міської ради про відзначення 125-річчя від дня народження Кавалерідзе Івана Петровича

26 квітня 2012 року громада Ромен відзначила 125 річницю від дня народження І.П.Кавалерідзе. Готуючись до цієї визначної дати закладами культури та освіти міста проведено цілий ряд відповідних заходів, а саме : організації ювілейних виставок, проведення краєзнавчих годин, засідань «Круглих столів», годин інформацій, випуск стіннівок «Іван Кавалерідзе очима сучасника», оформлення тематичних виставок художньої літератури, випуски буклетів, перегляд відеофільмів про видатного земляка.
Протягом квітня в Роменському краєзнавчому музеї працює тематичний кінолекторій «Життя і творчість Кавалерідзе І.П.»
Основні заходи, спрямовані на відзначення славної дати, відбулися 26 квітня.
Делегація, у складі представників творчої інтелігенції міста, Сумського та Роменського земляцтва, на чолі з міським головою Калашником М.К. відвідали доньку І.П. Кавалерідзе та вручили їй подарунок. Біля меморіальної дошки відомого скульптора та кінорежисера відбулося покладання квітів. Надалі делегація стала учасником презентації тематичної виставки «Поза часом і простором» - до 125-річчя від дня народження І.П. Кавалерідзе, яка відбулася в приміщенні Роменського краєзнавчого музею. 

 

Святкові заходи продовжилися о 14 год. в приміщенні зали засідань виконавчого комітету Роменської міської ради, де відбулася науково-практична конференція з нагоди 125-річчя від дня народження І.П. Кавалерідзе «Прометей ХХ століття». З доповідями про життєвий шлях та творчість відомого мистецького діяча виступили:
методист центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю Гайдук Л.М. - «Життєвий шлях І.П. Кавалерідзе»; мистецтвознавець, член Національної Спілки художників України, заслужений працівник культури України, голова Роменського відділення Українського фонду культури Єфремова В.О. - «Його монументами говорить держава»; завідувач Роменського краєзнавчого музею Голуб О.А. – «І.П. Кавалерідзе та кінематограф»; краєзнавець, поет, член Національної Спілки журналістів України, голова Роменської міжрайонної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, лауреат премії канадського товариства друзі України ім. Блажко Діброва Г.В. - «Творчість І.П. Кавалерідзе в культурно-мистецькому житті Ромен».
В ході конференції відбувся перегляд фільму про життя і творчість Кавалерідзе І.П. - «Найкращий день сьогодні». Наприкінці роботи науково-практичної конференції для її учасників прозвучали музичні вітання від самодіяльних артистівміста: учня Роменської дитячої музичної школи, лауреата обласних та Всеукраїнських конкурсів та фестивалів В. Коновала, а також В. Любивої, Н. Полєжай, Т. Литвиненко. Також відбулося покладання квітів до пам’ятників роботи відомого скульптора І.П. Кавалерідзе «Героям революції 1917 року» та пам’ятнику Т.Г. Шевченка. 

Святкові заходи завершилися презентацією виставки живопису, (наданої Сумським земляцтвом у м.Києві), присвяченої 135-річчю з дня народження М.О. Макаренка «Сумщино, любове моя», яка відбулася у художній галереї ім. І.П. Кавалерідзе Роменського будинку культури.


Начальник відділу культури Т.І. Баляба


У ритмі танців

Щороку, 29 квітня відзначається День танцю, започаткований рішенням ЮНЕСКО ще в 1982 році в день народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новера. Тож, цього дня весь танцюючий світ - театри опери і балету, сучасні танцювальні трупи, ансамблі сучасного бального і народного танцю та інші, як професійні, так і самодіяльні артисти - відзначає своє професійне свято.
Концерт, присвячений Дню танцю, організований зразковим хореографічним колективом «Перлина» на чолі з умілим організатором та керівником, талановитим педагогом і балетмейстером Наталією Мечовою, був проведений напередодні, 27 квітня в міському Будинку культури. 


До проведення свята також залучились інші танцювальні групи, зокрема, «Янголята» (ЗОШ № 7, керівник – Янголь Олена), «Vision dance» (СЗОШ № 1, керівник – Олена Тернова), «Імпульс» (ЗОШ № 7, керівник Алла Нікітенко), «Віват» (МБК, керівник - Катерина Лук’яненко), «3D motion» (керівник Андій Тріус) та вокалісти, такі як Ліана Лакіза й Тетяна Литвиненко.
Концерт став своєрідним випускним вечором для двох учасниць зразкового аматорського хореографічного колективу - Симоненко Тетяни та Отришко Анастасії, які цього року покидають «стіни» свого улюбленого колективу «Перлина».
У концертній програмі були представлені, як нові, так і вже улюблені композиції. Глядачі отримали багато позитивних емоцій. Всі номери супроводжували бурхливі овації. Особливо виступ солісток з їх власним танцем, хлопців трейсерів, та наймолодшої групи «Перлинок», для яких цей концерт став дебютом (маленькі козачки та україночки, яким лише по 5 років).
Вітаємо всіх хореографів міста, учасників хореографічних колективів та всіх хто до цього причетний з Міжнародним днем танцю, та бажаємо подальших успіхів, творчих здобутків та натхнення!


За інформацією міського будинку культуриЗагальносистемний День краєзнавства «Твоїм теплом зігріті душі»

Якби була Книга рекордів Гіннеса, де фіксувалися б випадки унікальної самопожертви, благородства і любові, ця жінка неодмінно посіла б в ній одне з почесних місць. Не маючи власних дітей, вона створила унікальний сімейний будинок, де знайшли прихисток діти, до яких особливо немилосердно поставилося життя, - вони залишились без батьків або ж ті від них відмовилися.
Ця жінка – Мати-героїня Олександра Аврамівна Деревська, з нагоди 110-річного ювілею якої у бібліотеках міста проведено загальносистемний День краєзнавства «Твоїм теплом зігріті душі».
Бібліотекарі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича розповіли учням 8 класу ЗОШ №4 про нелегкий життєвий шлях Олександри Деревської, її велике і добре серце, яке вона порівну ділила між своїми вихованцями, обігріваючи кожну маленьку стражденну душу. Валерій Омельянович Деревський – один із вихованців Деревських – поділився спогадами про своє життя в багатодітній родині.
Багато дізналися про життєвий подвиг Олександри Деревської і учні 6 класу ЗОШ №5 з розповіді бібліотекарів філіалу №1 ЦМБ для дітей.
Вірші про матір, слова подяки Матері –героїні звучали і з вуст самих школярів.
Розповідь про цю дивовижну жінку, її працьовиті руки і теплу душу прослухали і користувачі бібліотеки сімейного читання – учні 6 класу ЗОШ №7. 
Начальник відділу культури Т.І.Баляба


 


У смт. Ямпіль відбувся обласний дитячий конкурс виконавців сучасної естрадної пісні «Чарівний ключик». В ньому взяла участь учениця 1 класу Роменської дитячої музичної школи Завадько Марія (сольний спів, викладач Карпенко І.В.), яка не просто приймала участь, а посіла ІІ місце та отримала Диплом.
Вітаємо переможницю з її нагородою!

Директор дитячої музичної школи Т.Г. Охотник


«Шукаємо таланти» 

20-21 квітня зразковий аматорський хореографічний колектив «Перлина» та дитячий хореографічний колектив «Перлинки» взяли участь у шостому Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв «Шукаємо таланти» (м. Полтава). 

Організаторами проекту виступили громадська організація «Європейська молодіжна ліга», асоціація діячів естрадного мистецтва України, автор і керівник проекту – Віталій Нечитайло. 

Колективи були представлений у двох вікових групах: молодша (від 5-9 років) – «Перлинки» з хореографічними композиціями «Домовички» та «Неймовірні перетворення»; середня (від 10-16) – «Перлина» з хореографічними композиціями «Барабанщиці» та «Дівочі мрії». Обидва колективи кожній у своїй номінації зайняли почесне друге місце, та були нагороджені дипломами. 

Ми вітаємо колективи та їх керівника Наталію Мечову, та бажаємо творчих успіхів та подальших перемог! За інформацією міського будинку культури

ЗАХОДИ щодо відзначення в місті 125-річчя від дня народження Кавалерідзе І.П.

№ зп
Назва заходу
Термін виконан., місце проведен
Відповідальний за проведення
1.
Робота тематичного кінолекторію «Життя і творчість Кавалерідзе І.П.»
Квітень
Роменський краєзнавчий музей (Панченко В.В.)
2.
Організація та проведення тематичних екскурсій по виставці «Поза часом і простором»
квітень
Відділ освіти (Горбик З.Г.)
3.
Покладання квітів до пам’ятних місць, пов’язаних з Кавалерідзе І.П.
26.04.
2012
Роменський краєзнавчий музей (Панченко В.В.)
4.
Відкриття тематичної виставки «Поза часом і простором» до 125-річчя від дня народження Кавалерідзе І.П.
26.04.
2012
Роменський краєзнавчий музей (Панченко В.В.)
5.
Проведення науково-проктичної конференції з нагоди 125-річчя від дня народження Кавалерідзе І.П.
16.04.
2012
Відділ культури
(Баляба Т.І.),
Відділ освіти (Горбик З.Г.),
Відділ з питань внутрішньої політики (Кревсун О.О.), Роменський краєзнавчий музей (Панченко В.В.), відділ організаційної та кадрової роботи (Сосненко Л.Г.)
6.
Організація ювілейної виставки «За покликом серця»
06.04.
2012 , ЦМБС
Відділ культури
(Баляба Т.І.)
7.
Проведення краєзнавчої години «Людина епохи українського ренесансу»
11.04.
2012
ЦМБС
Відділ культури (Баляба Т.І.)
8.
Проведення конференції «Іван Петрович Кавалерідзе, відомий український скульптор, кінорежисер, драматург»
20.04.
2012 ЦМБС
Відділ освіти
(Горбик З.Г.)
9.
Проведення засідання «Круглого столу» - «Іван Кавалерідзе – основоположник українського кіно»
Квітень
Відділ освіти
(Горбик З.Г.)
10
Проведення години-інформації «Життя і творчість І.П. Кавалерідзе»
Згідно плану
Відділ освіти (Горбик З.Г.)
11
Організація випусків стінгазет «Іван Кавалерідзе очима сучасника»
До 25.04.
2012
Відділ освіти (Горбик З.Г.)
12
Оформлення тематичної виставки художньої літератури «125-річчю Кавалерідзе І.П. присвячується»
До 26.04.
2012
Відділ освіти (Горбик З.Г.)
13
Організація та проведення переглядів відеофільмів про Кавалерідзе І.П.
Квітень
Відділ освіти (Горбик З.Г.)
14
Відкриття виставки художників в картинній галереї ім. Кавалерідзе І.П.
26.04.
2012
МБК, художня галерея ім.Кавалерідзе
Відділ культури (Баляба Т.І.)
15
Проведення міжнародного пленеру скульпторів
Липень
Відділ культури (Баляба Т.І.)
Начальник відділу культури Т.І.Баляба


Вдалий «Шлях до зірок» юних музикантів

У м. Конотоп відбувся VІ Регіональний конкурс юних виконавців «Шлях до зірок», який з цього року має статус обласного. В ньому взяли участь 11 солістів та два фортепіанні ансамблі з Роменської дитячої музичної школи . Результати виступів учнів - вражаючі! 

Володарем Гран-прі стала Балюра Катерина. Звання Лауреатів І ступеня отримали Нищота Роман та Коломієць Аліна. Лауреатом ІІ ступеня стала Волик Єва, а Лауреатами ІІІ ступеня – Дон Тетяна та Московець Степан. Дипломи з відзнакою отримали Кисіль Лілія та Самойлик Оксана. У номінації «фортепіанні ансамблі» дует учнів музичної школи у складі Москалика Андрія та Вовненка Ярослава посів ІІІ місце, а фортепіанний ансамбль «Міні-джаз» стали Лауреатами І ступеня.
Вітаємо переможців та їх викладачів з високими досягненнями та бажаємо їм подальших успіхів та творчого натхнення.

Начальник відділу культури Т.І.БалябаДуховий оркестр 2-го Спеццентру МНС України відкрив сезон футболу у Сумах

17 квітня у обласному центрі на стадіоні «Ювілейний» стартував новий футбольний сезон серед команд 2 ліги. На його відкриття був запрошений духовий оркестр 2-го Спеціального регіонального центру швидкого реагування МНС України зі своєю концертною програмою. Протягом 2 годин роменські музиканти разом з незмінними солістами Олександром Сердюком та Вікторією Пачковською дарували сумській публіці та гостям міста своє мистецтво, чим викликали масу позитивних емоцій та естетичної насолоди у останніх. 

Духовий оркестр нашого Центру - це не тільки браві музиканти, що красиво крокують та піднімають дух слухача.
«Це кропітка і наполеглива праця людей, об'єднаних любов'ю до військової музики, що вкладають частинку свого серця у свою улюблену справу. Оркестр - це держава в мініатюрі, де горе і радість - все навпіл, де 20 яскравих творчих особистостей працюють як годинниковий механізм. Виконавська майстерність на духових інструментах у моєму розумінні - це інша реальність, особлива духовність, велика музика, серйозні посилання, глибокий зміст. Я сприймаю оркестр як форму і засіб духовного обміну між людьми.
Для нашого оркестру 2012 рік є ювілейним, у цьому році йому виповнюється 15 років. Я дуже радий тому, що протягом тривалого часу колектив працює стабільно, з творчим ентузіазмом і грандіозними планами на майбутнє. Музиканти завжди знаходяться в постійному творчому пошуку. На концертах колективу багато молоді. Щирі прихильники стверджують, що неповторне, світле, трепетне, акварельне звучання духових інструментів очищає душу від нагромаджень сучасного світу.
Як відомо, литаври і мідні труби оркестрів живили патріотизм всіх народів. І своїм основним завданням музиканти духового оркестру 2-го Центру МНС вбачають у збереженні та відродженні народної культури, відродженні в душах людей патріотизму, любові й поваги до рідного краю, рідної мови, рідної музики» - зазначив начальник 2 СРЦШР МНС полковник служби цивільного захисту Сергій Біляєв.

За інформацією 2-го Спеццентру МНС України


Звітний концерт Роменської дитячої музичної школи


У міському Будинку культури відбувся творчий звіт Роменської дитячої музичної школи. Учасники - інструментальні та вокальні творчі колективи: хор молодших та старших класів, оркестр народних інструментів, ансамблі домр, балалайок, скрипок, народної музики, три вокальні ансамблі «Дзвіночок» (наймолодші учасники), «Козачата», «Веселка» (старші класи). На високому прозвучали джазові твори у виконанні фортепіанних дуету та тріо. 

У концерті брали участь і кращі вокалісти, учасники різних конкурсів та фестивалів: Балюра Катерина, Нищота Єлизавета, Коновал Валентин, Науменко Яна, Кисіль Лілія, Мироненко Єленада та інші.

За інформацією дитячої музичної школиРоменські танцюристи – кращі 

У древньому Чернігові відбувся відкритий Всеукраїнський конкурс-фестиваль хореографічних колективів, у якому взяв участь гурт "Smile dance" 2-го Спеціального регіонального центру швидкого реагування МНС України (керівник Анастасія Мельник).
Справжній феєрверк талантів продемонстрували всі його учасники. Авторитетне журі визначило переможців конкурсу-фестивалю. Серед них - Роменський колектив "Smile dance", який з композицією "Dont stop" у стилі сучасної хореографії (мала форма) зайняв І місце у віковій категорії юніори (12-15 років). Начальник 2 СРЦШР МНС Сергій Біляєв привітав керівника хореографічного колективу Центру - механіка-радіотелеграфіста вузла зв’язку сержанта служби цивільного захисту Анастасію Мельник та подякував за пропаганду сучасної прогресивної культури і здорового способу життя, духовних цінностей для дітей та молоді. 


За інформацією 2-го Спеціального регіонального центру швидкого реагування МНС України


Знай наших!

У міжнародному конкурсі від редакції журналу «Музичний керівник» Видавничого дому Міжнародного центру фінансово-економічного розвитку «Україна» взяв участь викладач-методист Роменської дитячої музичної школи Манько Василь Григорович та отримав звання Лауреата конкурсу «Подаруй дітям пісню». 
 

У ХVІ Всеукраїнському конкурсі гри на народних інструментах «Провесінь» (м. Кіровоград) взяли участь учні по класу балалайки Мироненко Максим та Гриценко Денис (викладач Сизов В.П. концертмейстер Вертій О.Г.).

У ХІ Всеукраїнському юніорському конкурсі вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності (м. Ніжин) взяла участь учениця Мироненко Єленада по класу домри (викладач Карнаух Л.В., концертмейстер Гречановська А.В.), яка стала Лауреатом ІІІ ступені. У обласному дитячому конкурсі народної пісні «Чарівні джерела» на базі Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського хоровий колектив (керівник Карпенко І.В., концертмейстер Яцюк А.М.). посів ІІІ місце. У обласних конкурсах серед учнів шкіл естетичного виховання на базі Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського взяли участь 6 учнів:
- Нищота Єлизавета по класу фортепіано (викладач Шестак К.Г.) – учасник;
- Науменко Яна по класу акордеона (викладач Дахно З.Г.),
- Рогинський Максим по класу баяна ( Дахно З.Г.),
- Котик Віта по класу баяна (викладач Манько В.Г.),
- Стромиленко Катерина по класу баяна (викладач Манько В.Г.),
- Яцун Дмитро по класу духових інструментів (викладач Солоха В.Я.).

За інформацією дитячої музичної школи


«Кубок Vizavi 2012»

У м.Суми пройшов Всеукраїнський фестиваль мистецтва «Кубок Vizavi 2012», у якому взяли участь колективи міст Харків, Суми, Охтирка, Путивль, Глухів, Київ та нашого міста. Місто Ромни представив зразковий аматорський хореографічний колектив «Дивограй» (керівник Семенець Анна Сергіївна).
У категорії «Ювінали І» (номінація «народний та стилізований танець) вони здобули почесне ІІ місце, у категорії «Ювінали ІІ (номінація «вільна танцювальна категорія») колектив виборов ІІІ місце. 

Почесне журі відмітило неординарну постановку танцю «Матрьошки», а також оригінальність костюмів учасників «Дивограю», за що керівник отримала Міні-трофей, який надає право колективу на участь у розиграші Великого кубка та цінних подарунків від організаторів фестивалю. 

З дипломами, кубками, міні-трофеями, солодощами та гарним настроєм танцюристи повернулися додому.
Тож бажаємо зразковому колективу «Дивограй» творчих злетів, подальших успіхів та наснаги достойно представляти наше місто на всеукраїнських і міжнародних фестивалях!


Начальник відділу культури Баляба Т.І.У сузір’ї поетів світового значення невгасимо сяє ім’я генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка.
У Роменському краєзнавчому музеї до Шевченківських свят на базі виставки «Шевченко і Роменщина» відбувся культурно-мистецький захід «І знов бандури струни оживуть».
Завідувачка відділом історії краю Наталія Савченко для учнів міської ЗОШ № 6 (директор Мицик В. М.) презентувала музичну вітальню, в якій прозвучали твори Великого Кобзаря, наповнені болем за долю багатостраждальної неньки України.
На виставці представлені меморіальні речі: музичний інструмент торбан (поч.19 ст.), що належав поетові, посмертна маска Т. Г. Шевченка, прижиттєве видання «Кобзаря» 1840 р., рідкісні документи, фото, твори українських художників, а саме Тимофія Сафонова «Думи мої, думи» та Івана Їжакевича «Катерина». 


Для учнів також були проведені тематична екскурсія, літературна вікторина. Вихованці навчального закладу декламували вірші Великого Кобзаря; учасників зустрічі обдарували буклетами «Шевченко і Роменщина».
Історія Роменщини нерозривно пов’язана з іменем Т. Г. Шевченка. Вперше, після чотирнадцятилітньої розлуки з Україною, поет у 1843 році зупинявся в селі Андріївка (нині Роменського р-ну Сумської області) в маєтку дворянина В.М.Репніна.
Перебування у 1845 р. на Іллінському ярмарку в Ромнах залишило глибокий слід у свідомості Кобзаря. Враження від тих відвідин він записав до свого щоденника: "В 1845 г. я случайно видел зто знаменитое торжище. Три дня кряду глотал пыль и валялся в палатке Павла Викторовича Свички". Шевченко 17 разів згадує літописний Ромен, на березі його вічно спокійної, тихоплинної Сули, у творах «Великий льох», «Наймичка», «Княжна», «Москалева криниця» та інших.
Т. Г. Шевченко — велетень духу, митець могутньої творчої сили, його безсмертна спадщина є однією з найбільших вершин людського генія.

Науковий співробітник ДІКЗ «Посулля» Світлана ЗахароваУ центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича відбувся літературно-музичний вечір «Як добре, що на світі є жінки». Учасниками заходу стали користувачі бібліотеки, місцеві поети. Щирі слова вітань прозвучали від голови Роменської міської організації ветеранів України Бориса Федоровича Шамрая.
Вірші, присвячені жінкам, читав місцевий поет Віктор Плашкін, а пісню про матір виконав Валерій Деревський.
Всіх учасників заходу привітав ансамбль «Співочі голоси» відділення соціально-побутової адаптації. До Шевченківських днів
 

Здавна в українському календарі є дні, які так і називаються – Шевченківські. Серед блискучого сузір’я діячів української культури, які навічно увійшли до світової скарбниці творців духовних цінностей, Тарас Шевченко посідає особливе місце.
«Хай славен буде у віках його безсмертний геній», - саме під такою назвою проведено літературну зустріч, яка стала ще одним кроком до розуміння духовного світу Тараса Шевченка, його вічного слова. 

Отже, прагнення глибше пізнати силу творчості Кобзаря зібрало учнів загальноосвітньої школи I-III ступенів №4 у читальному залі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича.
«Сила творчості генія – в правді про долю свого народу», - такою була основна думка виступу громадської діячки Роменщини Надії Карпенко. 

Кобзарські шляхи Роменщиною не раз розкривав у своїх наукових розвідках краєзнавець Григорій Діброва. Школярі з цікавістю слухали про відвідини Кобзарем нашого краю.
Про вплив Тараса Шевченка на творчість письменників повідав поет Андрій Кубах.
Співучість і красу української пісні, яку так любив Шевченко, дали можливість відчути місцеві аматори: Михайло Богданов та Володимир Момот. Своєрідним продовженням літературної вітальні стало покладання квітів від влади міста та району, громадськості Роменщини до пам’ятника Великого Кобзаря.


Начальник відділу культури 
Т.І. Баляба
28.02.2012.

«Мови нашої слова наче музика жива»

В день святкування Міжнародного дня рідної мови, 21 лютого, в читальному залі Центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича для учнів 10-А та 10-Б класів ЗОШ № 4 відбувся мовний діалог «Мови нашої слова наче музика жива». Про тернистий шлях становлення української мови розповів присутнім голова Роменської міськрайонної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Григорій Діброва. Перед учнями також виступила громадський діяч, донька поета Йосипа Дудки Надія Карпенко. Змістовно звучали вірші українських поетів про мову, які декламували учні. Окрасою зустрічі став виступ майстрів сцени подружжя Світлани та Володимира Момот.

За інформацією Центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича
© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua