www.romny.osp-ua.info

Новини культури 2013

30.12.2013
 
І Відкритий обласний конкурс виконавців на народних інструментах «РОМЕН»

 
Вже сьомий рік поспіль перед новорічними святами на базі Роменської дитячої музичної школи проводиться регіональний конкурс виконавців на народних інструментах «РОМЕН». В цьому році він отримав статус Відкритого обласного. Головною метою конкурсу є виявлення та підтримка обдарованих дітей, виховання в учнів поваги до народних звичаїв.
     
За традицією відкрили конкурс заступник міського голови Клименко А.Б. та начальник відділу культури виконкому міської ради Баляба Т.І.
    
В цьому році конкурс значно відрізнявся від попередніх більшою кількістю учасників: в ньому взяли участь 99 учнів з музичних шкіл та шкіл мистецтв трьох областей України: Сумської, Чернігівської та Полтавської, які достойно представили свої міста та показали високу майстерність виконання.
      
Головами журі були викладачі-методисти Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського Лелюшкін Ю.Г., Лелюшкіна Р.І., Литовченко Т.В. та завідувач відділом народних інструментів Сумської ДМШ №1 викладач-методист Плющ Т.М.
     
Нашу школу представляли 24 учні. З них призові місця вибороли:
 
Володарями Гра-Прі стали Рогинський Максим (викладач Дахно З.Г.), Цимбал Дмитро (викладач Тітенко В.Д.)
     
Звання Лауреата І премії отримав Мироненко Максим (викладач Самілик В.М., концертмейстер Вертій О.Г. – клас балалайки); Лауреата ІІ премії - Бережецький Юрій (викладач Дахно З.Г. – клас баяна), Мороз Аліна (викладач Карнаух Л.В., концертмейстер Гречановська А.М. – клас домри); Лауреата ІІІ премії - Павленко Костянтин (викладач Прокопенко Л.В. – клас баяна), Калуга Владислав (викладач Базанова Г.І. – клас баяна), Бадива Каріна (викладач Карнаух Л.В., концертмейстер Гречановська А.М. – клас домри), Стахів Андрій, лауреат ІІІ ступеня (викладач Самілик В.М., концертмейстер Вертій О.Г. – клас балалайки).
   
 
Завдяки підтримці управління культури і туризму, національностей та релігії Сумської ОДА, Роменської міської ради та відділу культури усі переможці та учасники були нагороджені грамотами та новорічними подарунками .
 
 
За матеріалами відділу культури


Бандуристи – орли сизі...
 
У Роменському краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки «Бандуристе, орле сизий», присвячена 110-річчю українського кобзаря Євгена Олександровича Адамцевича.
Кобзарі Роменщини – Євген Адамцевич, Мусій Олексієнко, Іван Петренко, Федір Терещенко, Григорій Спиця, Микола Мошик, Валентин Заворотько, Віктор Шатан, Ігор Рачок, Олександр Триус вписали золоту сторінку у світову славу кобзарського мистецтва.
На виставці експонуються меморіальні речі кобзарів краю: бандури, книги, документи, фотографії тощо.
 
 
 
 
 
 
Окрасою виставки стала модель пам’ятника Є. О. Адамцевичу роботи скульптора О. Г. Прокопчука.
 
На свято завітали родичі кобзарів краю, шанувальники кобзарського мистецтва, дослідники життя і творчості українських Гомерів - доктори філологічних наук з Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка, О. І. Вертій та Т. П. Беценко.
 
Проникливі українські пісні та думи прозвучали у виконанні Заслуженого діяча мистецтв України Миколи Григоровича Мошика, заслуженого працівника культури України Ігора Карповича Рачка, братчика Київського кобзарського цеху Олександра Олексійовича Триуса.
 
Подарунок зі Швейцарії
 
Напередодні новорічно-різдвяних свят значною подією для викладачів та учнів Роменської дитячої музичної школи стала презентація акордеона, подарованого Маргою Шмід, яка проживає у містечку Стгаллерайнтайль ( Швейцарія).
 
 Марга Шмід надіслала разом з акордеоном листа, в якому розповіла про подарунок своїх батьків - акордеон, який і надихнув її на вступ до музичної школи, по закінченні якої фрау Марга тривалий час грала у оркестрі акордеоністів. Свій акордеон вона з любов’ю назвала «Розальба», що означає «біла роза».
 
 Після перегляду кінострічки «Апасіоната», у якому головною героїнею була колишня учениця Роменської дитячої музичної школи, лауреат багатьох міжнародних конкурсів, відома піаністка Альона Петренко (творчий псевдонім Альоно Черні), яка у 2012 році подарувала школі чудовий рояль, фрау Марга вирішила подарувати і свій інструмент обдарованим дітям України. Поспілкувавшись з Альоною Черні, вона з ясувала, що у Роменській дитячій музичній школі навчається багато обдарованих дітей і такий акордеон буде чудовим подарунком до новорічно-різдвяних свят.
 
 В рамках І Відкритого обласного конкурсу виконавців на народних інструментах «Ромен», який пройшов на базі Роменської дитячої музичної школи 21 грудня 2013 року, відбулася презентація подарованого акордеону зі Швейцарії. На цей захід був запрошений випускник школи Завгородній Ігор, який після закінчення Харківського національного університету мистецтв ім. І.П.Котляревського по класу акордеона продовжує навчання в аспірантурі цього закладу (клас професора А.П. Гайденка). Перед учасниками конкурсу Ігор виступив з сольною програмою на новому акордеоні.
 
 Петренко Світлана Миколаївна, мама Альони Черні, зачитала листа від Марги Шмід, останніми рядками якого були слова: «Саме головне, щоб займаючись музикою, діти отримували задоволення від спілкування з мистецтвом. Мені приємно, що мій інструмент принесе користь і на моїй «Розальбі» будуть продовжувати грати учні у музичній школі на Україні».
 
 
За інформацією відділу культури
26.11.2013
 
 
 
«Мульті-пульті –єралаш»    в центральній міській бібліотеці для дітей
           
Темою останнього в цьому році засідання клубу «Червона шапочка» став калейдоскоп мультфільмів «Стежками улюблених казок».  Дивовижний світ анімації оживили казкові герої улюблених мультфільмів: Вінні-Пух, Антошка, Мальвіна, Буратіно, Незнайко, Чебурашка у виконанні членів клубу – учнів 4-А класу ЗОШ І-ІІІ ступенів №4.
        
Не по роках жвава, весела, вродлива Шапокляк розважала дітей.
         
З великим задоволенням учасники заходу співали, танцювали, розгадували загадки, переглядали   мультфільми.  
       
„Усі дітки люблять слухати казки перед сном або у вільний час. А от коли можна не тільки послухати, але й подивитися цікаву історію, то це просто чудово”, - сказала заступник директора по роботі з дітьми Божко О.В. , підводячи підсумок.
 
Господарі пригостили казковими солодощами всіх присутніх.   
 
За матеріалами відділу культури
 
20.11.2013
До 80-ї річниці Голодомору в Україні:«Пам'ять вічного болю»
 
З нагоди 80-ї річниці Голодомору в Україні 1932-1933 років у Роменському краєзнавчому музеї -  філії    Державного історико-культурного заповідника «Посулля» - створено виставку «Пам'ять вічного болю».
 
Так, експонуються графічні роботи художника з Буринщини М. Бондаренка із циклу “Кулінарна книга. Україна 1932-1933років”, картини художників Н. Кизенка, А. Шепи, В. Бистрякова, Національна книга Пам’яті  жертв Голодомору 1932-1933 років, документи, фотографії, предмети домашнього вжитку українського селянства І половини 20 ст. тощо.
 
Завідувач відділу історії краю Н. Савченко під час презентації тематичної виставки для студентів   Роменського коледжу СНАУ провела акцію «Свіча пам’яті».
Учнівська молодь має можливість відвідати тематичні екскурсії, тематичні уроки-пам’яті «Голодні очі дивляться у вічі», кінолекторій «Великий злам».
 
 
За інформацією
 Державного історико-культурного заповідника «Посулля»
 
14.11.2013
 
                  
Відкрилась нова виставка
 

Нещодавно  в художній галереї ім..І.П.Кавалерідзе Роменського міського будинку культури  відкрилась п’ята персональна виставка роменської художниці Лариси Терещенко «За покликом душі».

У березні цього року Лариса отримала художньо-мистецьку премію ім. Нестора Кізенка у номінації «Народна творчість».  
 
Картини художниці наче живі, вони  дарують безмежну радість, не припиняють дивувати.
 
Всі бажаючі мають змогу переглянути виставку та доторкнутись до прекрасного особисто.  
 
За матеріалами відділу культури
 
07.11.2013
Національні меншини України: етнокультурний вимір
 
«У місті виконуються заходи, які направлені на зміцнення злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин»,  - зазначила начальник відділу культури Тетяна Баляба під  час презентації тематичної книжкової  виставки, розміщеної у центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича.
 
 
 
За інформацією відділу культури 
01.11.2013
 
 
Онлайн консультації в Інтернет-центрі
Однією зі складових політики соціально орієнтованої держави є турбота про здоров'я і добробут літніх людей. Центральна міська бібліотека для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича як соціокультурний центр громади продовжує реалізацію проекту «Вік життю не завада», мета якого наблизити лікаря до людей поважного віку, в рамках якого відбуваються як онлайн - консультації так і зустрічі наживо в Інтернет-центрі бібліотеки.

29 жовтня 2013 р. у Всесвітній день боротьби з інсультом відбулася чергова зустріч з лікарем-невропатологом Хлиніною Інесою Олександрівною на тему: «Судинні захворювання. Інсульт» під час якої учасникам зустрічі була надана консультація з таких питань : як уникнути «судинної катастрофи», основні фактори ризику та ускладнення інсульту . Жвавий та цікавий діалог, корисні поради лікаря дозволять зберегти здоров’я та підтримувати життєвий і фізичний тонус кожному.
 За інформацією відділу культури.
 
28.10.2013
 
 
Шкільний конкурс «Юний віртуоз»
 
 
 
У залі Роменської дитячої музичної школи відбувся конкурс «Юний віртуоз» на краще виконання етюду серед учнів 3-7 класів фортепіанного відділу. Особливістю цього конкурсу є умова, що учні грають за закритою завісою один і той же твір відповідно до кожного класу.
            
Серед абсолютних переможців І місця посіли юні віртуози дитячої музичної школи:
- учениця 3 класу Шеліхова Анастасія (викладач Підвеза Людмила Іванівна),
 
- учениця 4 класу Коломієць Аліна (викладач Петренко Лідія Миколаївна),
 
- учениця 5 класу Волик Єва (викладач Назаренко Алла Григорівна),
 
- учениця 6 класу Тріус Владислава (викладач Погребняк Олена Йосипівна)
 
- учениця 7 класу Балюра Катерина (викладач Назаренко Алла Григорівна).

За здобуті І, ІІ, ІІІ місця переможці конкурсу «Юний віртуоз» нагороджені грамотами.
 
 
 
 

За матеріалами відділу культури
24.10.2013
 
 
Свято книги
                
У центральній міській бібліотеці для дітей відбувся бібліотечний урок «День народження книжки». Цього разу до книжкової світлиці завітали найменші читачі – вихованці дошкільного навчального закладу №1 «Чайка», група «Капітошка».
  
Завдяки учнями 3–го класу загальноосвітньої школи № 3 «капітошки» пройшли  шлях створення книги - від написання письменником до видавництва.
                 
Казковий Чарівник, кумедні мишенята, вчений Кіт зустрілися з мудрою Книгою, яка познайомила присутніх з важливими книжками, такими як Енциклопедія, Історія, Словник, Книжка гуморесок, Книжка пригод.
               

Та й яке ж свято без пісні і танцю! Тож родзинкою свята став танок мишенят, який на славу всіх звеселив та зачарував. А завершився захід музичним вітанням від дитячої вокальної студії «Джерело» міського будинку культури.      
 
За інформацією відділу культури
18.10.2013
 
 
 З  ім’ям Андрія Волошенка…
 
16 жовтня 2013 року для користувачів філіалу №1 центральної міської бібліотеки для дорослих та жителів мікрорайону Процівка проведений краєзнавчий лекторій «Наша вулиця носить ім’я Андрія Волошенка».
 
Мета - популяризація життєвого та творчого шляху нашого видатного земляка: архітектора, художника, майстра художньої графіки, іменем якого названа одна із вулиць міста.
Великий творчий доробок залишив нащадкам Андрій Прокопович Волошенко. Науковий співробітник Роменського краєзнавчого музею Федько Оксана презентувала присутнім полотна художника, які зберігаються в фондах музею - «Озеро у с.Процівка», «Натюрморт», «Хата сестри художника у с. Процівка» та інші. Рідня та знайомі художника ділились своїми спогадами про художника: як він творив свої полотна, якою людиною був.
По закінченню роботи лекторію прозвучали пісні про рідний край у виконанні користувачки бібліотеки Глушко Є.О.
 
 
 
 
За матеріалами відділу культури
 
 
Бібліоклініка: на прийомі у лікаря
      
Починаючи з середини 50-х років минулого століття, поширення хвороб системи кровообігу в більшості країн світу набуло епідемічного характеру тож на сьогодні вони займають перше місце в структурі смертності громадян і нашої держави.
      
Серед найпоширеніших серцевих недуг є ішемічна хвороба серця, в основі якої лежить порушення кровообігу в коронарних судинах, що призводить до недостатності кровопостачання серцевого м’яза.
       
Завдяки Інтернет-центру центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича в рамках проекту «Вік життю не завада» у жителів міста є можливість проконсультуватися з фахівцями місцевої лікарні в режимі скайп-спілкування.
       
Про те, чим обумовлена ішемічна хвороба серця, про симптоми, профілактику, методи лікування та запобігання інфаркту міокарда йшла мова на черговій онлайн-консультаціїз лікарем-кардіологом, завідуючим кардіологічним відділенням Роменської центральної районної лікарні  Камєнєвим Олександром Васильовичем, яка відбулася 15 жовтня 2013 року.
      
Сподіваємося, що жвавий віртуальний діалог між лікарем та учасниками зустрічі, цінні поради фахівця  допоможуть зберегти серце кожного здоровим якомога довше.
 
За матеріалами відділу культури
09.10.2013
 
Фестиваль „Барви життя”
        
Нещодавно у Сумському театрі юного глядача відбувся регіональний етап Всеукраїнського фестивалю творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями «Барви життя».
        
Роменську дитячу музичну школу на фестивалі представила учениця по класу „фортепіано”  Ніколенко Марія (викладач Петренко Лідія Миколаївна), яка в номінації «Інструментальне мистецтво» отримала Дипломом ІІ ступені від управління культури і туризму, національностей та релігій Сумської обласної державної адміністрації.
       
Бажаємо учениці та викладачу подальших успіхів!
 
 
За матеріалами відділу культури
 
 
 
„Золота осінь…”
 
Другий місяць осені, жовтень, починається з особливої дати - Міжнародного дня людей похилого віку, а в Україні це ще й День ветерана.
        
Щорічно в золоту осінню пору людство вшановує тих, хто всі свої сили і знання віддав молодому поколінню.
       
Любительський клуб «Мої роки - моє багатство» міського будинку культури відзначило цей день клубним заходом «Кафе «Золота осінь» в колі друзів - членів клубу та запрошених гостей.
       
З плином часу багато всього змінюється в житті. Та є цінності, що непідвладні часу – любов до Батьківщини, до рідного краю, до батьків, до пісні, до справжніх друзів, якими сьогодні є учасники клубу.
       
Вечір проходив в теплій дружній атмосфері за чашечкою чаю із солодощами. А свої вірші, гуморески та пісні дарували Соломка Т.Г., Якименко Г.П., Тищенко О.А., Каракулько Н.М., Карпенко В.В. та учасники дитячої студії естрадного вокалу «Джерело» (керівник - Чирва Л.О.).
 
 
 
За матеріалами відділу культури
04.10.2013
 
 
                                      Нас об’єднала любов до музики
 
Напередодні свята Дня ветерана та міжнародного дня музикиновостворена дитяча студія естрадного вокалу «Джерело» (керівник - Л.Чирва) та народний аматорський хоровий колектив «Ветеран» (керівник - М.Дядечко) міського будинку культури презентувалисвою творчу програму учасникам вечора-зустрічі «Пам’ятаю юності роки».
            
Запрошені гості тепло вітали учасників цих двох різновікових колективів. Любов до пісні та музики об’єднала їх.
      
 Не одне покоління зачаровує пісня красою мелодії, глибиною почуттів, широтою тем і образів.
          
 З плином часу багато всього змінюється в житті. Та є цінності, що непідвладні часу – любов до Батьківщини, до рідного краю, до батьків, до пісні, до справжніх друзів, якими сьогодні є учасники хору «Ветеран».
 
 
За інформацією відділу культури.
 
 
                                         XIII фестиваль “ Червона Рута “  
 
            
В м. Київ 28 вересня  2013 року  на сцені  виставкового центру ВДНГ відшумів по справжньому  грандіозний гала-концерт  ХІІІ Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики  “ Червона Рута “, на якому можна було побачити велику  кількість виконавців  фольклору і зрозуміти наскільки  багата наша культура на  різноманітні  жанри.
         
Гідним  представником  Роменщини  в якості учасника гала-концерту і переможця XII фестивалю “ Червона Рута “ став наш земляк, місцевий кобзар Олександр Триус .
             
З давніх  давен  говорили : Ромен – колиска кобзарів. Та й сьогодні, як висловився голова національної спілки кобзарів України Володимир Єсипок,  Ромни вважаються кобзарською столицею, де народився Народний Кобзар України Євген Адамцевич, 110-річчя з дня народження якого місто відзначатиме у 2014 році      
           
На гала-концерті було задіяно одразу три сцени; головна,  дитяча і кобзарська.  Участь у концерті взяли представники з усіх куточків і закутків України. Були показані такі жанри як хоровий і сольний спів, сольні та колективні музичні виконання, танці, обряди, кобзарсько-лірницьке  виконавство та  багато  іншого.     
 
        
За інформацією відділу культури
 
Зустріч з казкою
             
І знову зустріч з казкою в дитячій бібліотеці !   
            
Чергове засідання клубу «Червона шапочка» зібрало всіх його учасників на «Казковому полі чудес». Це було надзвичайно цікаве засідання, адже всі мали змогу грати і вигравати. Діти були активними, відгадували загадки та ставали учасниками гри. До фіналу дійшли троє: Гапіч Оксана, Нечипор Даша, Назаренко Іван. Але спритність, ерудованість і хороші знання допомогли Назаренко Івану стати не тільки фіналістом, а й виграти супергру. 
 
            
 
 

За інформацією відділу культури.
 
18.09.2013
 
 Осінь визволення
 
 
З нагоди  70-ї річниці визволення Роменщини від фашистської окупації в Роменському краєзнавчому музеї відкрито виставку «Осінь визволення».
 
Сімдесят років тому в результаті успішно проведених бойових операцій воїнами 38-ї та 40-ї армій Воронезького, а також 60-ї армії Центрального фронтів 15-16 вересня 1943 року звільнили м. Ромен, а за декілька днів увесь Роменський район.
 
Виставка знайомить відвідувачів з безсмертним подвигом людей, що звільняли роменський край, переносить в ті далекі але незабутні полум’яні роки. Всі бажаючі зможуть ознайомитись з документами та фото періоду Великої Вітчизняної війни, а також одностроєм воїнів Радянської армії.   У переддень свята цю виставку із зацікавленням відвідали жителі та гості міста і району.
 
                                      За інформацією Роменського краєзнавчого музею
 
 
 
Тобі,  наше місто, щирі вітання!
 
Під час проведення Іллінського ярмарку в парку культури та відпочинку ім. Т.Г.Шевченка  презентована  виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва , в якій  взяли участь представники об'єднання «Душі Роменської криниця» Роменського міського будинку культури, а саме:  художники Лариса Терещенко та Сергій Тріус; вишивальниці Віра Анашина, Віра Люшина та Ніна Загорулько, майстрині декупажу Олена Даценко, в’язання спицями та крючком Олена Пасько.
 
На сцені літнього майданчику творчі колективи Липоводолинського району - естрадні народні гурти „Світанок”, керівник Іван Яременко, „Чарівні сни”, керівник Анатолій Гусак, та гуморист – Віктор Самілик; Недригайлівського району  - творчий колектив Зеленківського сільського будинку культури, керівник Інна Косенко; Роменського району -  соліст Пустовійтівського СБК Іван Остапенко; м. Ромни  - зразковий аматорський хореографічний колектив „Дивограй”, керівник Людмила Бабіч, соліст міського будинку культури Тарас Шестопал.
           
З нагоди святкування Дня міста, на центральній площі відбувся ІІІ міський фестиваль «Оксамитовий шансон-2013» . У концертній програмі взяли участь самодіяльні аматори сцени: Тарас Шестопал, Ліана Лакіза, Олександр Супруненко, Олександр Пілюгін, Олег Лапко, Максим Миколаєнко, Олександр Іващенко, Тетяна Баляба, Іван Остапенко, Тетяна Литвиненко, чоловічий вокальний ансамбль «Осокори» , зразкові аматорські хореографічні колективи «Дивограй» та «Перлина» Роменського  міського будинку куьтури. Вже вкотре всіх роменців  порадував своїм виступом Сергій Пожаров. Двогодинна концертна програма була наповнена  щирістю, любов’ю.
 
З нагоди свята всі учасники концерту отримали відзнаки - Грамоти та подарунки  Управління культури і туризму, національностей та релігії Сумської обласної державної адміністрації .
          
Під час проведення заходів до 70-ти річчя визволення м. Ромни від фашистських загарбників в парку культури та відпочинку ім. Т.Г.Шевченка відбулась виставка дитячої студії образотворчого мистецтва «Чарівна палітра» (керівник Лариса Терещенко). Представлені кращі роботи вихованців студії. Всі охочі мали змогу оцінити здобутки маленьких художників та поспілкуватись з керівником студії.
 
Під час святкового концерту народного хору „Ветеран” Роменського міського будинку культури ( керівник Микола Дядечко) та учнів Роменської дитячої музичної школи прозвучали пісні та мелодії воєнних років.
           
Вечірню програму свята продовжив святковий концерт вокально-інструментального гурту „Ромен-цвіт», керівник – Георгій Романенко. Зокрема, виступили Юрій Наливайко, Юлія Дмитренко, Ігор Василенко.
 
Концертну програму завершив святковий феєрверк.
 
За матеріалами відділу культури
     
19.08.2013
 
 
«ДИВОГРАЙ» відвідав Болгарію

27 талановитих дітей, учасників зразкового аматорського хореографічного колективу «Дивограй» міського будинку культури, відвідали чудову країну Болгарію.
 
Відпочинок проходив у Міжнародному Молодіжному Центрі «Happy Land», який розташований в одному з наймальовничіших місць Чорноморського узбережжя – Сонячному березі, поблизу старовинного міста Несебр.
           
Діти мали змогу не лише загорати, купатися, розважатися та брати участь у різноманітних ігрових програмах, які влаштовували для них команда аніматорів, але й щоденно починати ранок з активної пробіжки вздовж берега моря, а, також, систематично тренуватися в хореографічному залі Міжнародного Молодіжного Центру і займатися акваеробікою.

Крім того, юні танцюристи взяли участь у конкурсі юних талантів, здобувши призові місця! Так, 1-місце у вокальному конкурсі виборола Шубна Крістіна, а серед учасників танцювального жанру зразковий аматорський хореографічний коллектив «Дивограй» здобув Гран Прі.

Велике враження у дітей викликав аквапарк «Action» з екстримальними і захоплюючими водними гірками та атракціонами.

Керівники Анна Сергіївна та Людмила Віталіївна вдячні батькам за підтримку та допомогу в організації відпочинку!
 
За інформацією відділу культури.
 
06.06.2013

Чарівна палітра 

„Здрастуй, літо!” – під такою назвою під час літніх канікул з 04 по 30 червня у картинній галереї ім. П.І.Кавалерідзе міського будинку культури працює виставка дитячих робіт учасників студії образотворчого мистецтва «Чарівна палітра» міського будинку культури та учня школи-інтернат ім. О.Д. Деревської Єлисея Атаманчука.

Студія «Чарівна палітра» працює в міському будинку культури з грудня 2012 року. На базі студії діє три вікові групи: молодша, середня та старша. На сьогодні в студії займається 20 дітей, маючи для цього не лише талант, а й терпіння. З кожним днем до лав юних художників долучаються нові бажаючі. Очолює студію Лариса Терещенко роботи якої не одноразово захоплювали відвідувачів галереї.

Тож всіх бажаючих запрошуємо відвідати художню галерею ім. І.П.Кавалерідзе міського будинку культури, яка працює з 04 по 30 червня 2013 року.

За матеріалами відділу культури
04.06.2013
                                                                    
 
 
 
Випускний вечір у дитячій музичній школі
 
 
 
 
      
В Роменській дитячій музичній школі відбулися урочистості з нагоди вручення випускних свідоцтв, які отримали 31 учень по класу фортепіано, сольного співу, баяна, акордеона, домри, балалайки, скрипки.
      
Випускників привітали директор дитячої музичної школи Охотник Тетяна Гаврилівна, заступник директора Картава Наталія Анатоліївна, викладач музично-теоретичних дисциплін Палєєва Катерина Геннадіївна та першокласники школи. Зі словами вдячності до викладачів музичної школи звернулися батьки та учні.
      
Кращі випускники школи Науменко Яна, Котик Віта, Гриценко Денис, Мироненко Єленада, Яременко Аліна, Мура Христина, Близнюк Ольга за активну участь у конкурсах та фестивалях різних рівнів, культурно-мистецьких заходах школи та міста були відзначені грамотами .
      
 Урочистості завершилися чудовим концертом випускників дитячої музичної школи 2013 року.
 
 
 
За матеріалами відділу культури
 
 
 
 
Міський фестиваль дитячої творчості  «Феєрія юних талантів»
 
      
 
У рамках проведення Року дитячої творчості на День захисту дітей у міському парку культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка пройшов міський конкурс хореографічних колективів та вокалістів «Феєрія юних талантів».
      
Роменська дитяча музична школа представила на фестивалі у різних номінаціях та вікових категоріях  8 окремих виконавців та вокальний дует. Усі виконавці отримали призові місця. У номінації «українська народна пісня»  призерами стали   Кисіль Лілія – І місце, Охтеменко Анастасія – ІІ місце (викладач Карпенко Інна) , Рибалко Олександра – ІІ місце (викладач Булим Віра ). У номінації «естрадна сучасна пісня»  призові місця отримали: Бердник Юлія – І місце, вокальний дует у складі Стукало Романа та Строя Ігоря – І місце (викладач Булим Віра), Іванченко Аліна, Миколенко Аліна, Морус Владислава – ІІ місце та Завадько Марія – ІІІ місце (викладач Карпенко Інна ).
      
Вітаємо учасників з перемогою!
 
 
 
За матеріалами відділу культури
  
 
 
 
 
Канікул пора – радіє дітвора!
      
Канікули! Це слово знайоме дітям з того часу, як вони переступили поріг школи.
 
Разом з літом розпочинаються довгоочікувані канікули для всіх дітей. Цієї пори безтурботні дітлахи віддають свій вільний час прогулянкам, купанням та іншим дитячим заняттям.
      
 
Щоб відпочинок був більш цікавим, працівники центральної міської бібліотеки для дітей підготували екскурсії : «Бібліотека чекає на тебе»,«Мудрий світ бібліотек» та розважальні заходи: літературна галявина «У літню казку – до дитячого табору», торбинка загадок «Літо – радісна пора» .
      
Першими до бібліотеки завітали учні з пришкільних майданчиків «Сонечко»  міських загальноосвітніх шкіл №1, №2,№3,№4, де на них чекали цікаві ігри, вікторини, перегляди мультфільмів та фільмів про шкільне життя.
 
 
 
Велика літня перерва у школярів розпочалася…

За матеріалами відділу культури
27.05.2013  
 
 
Університети третього тисячоліття
 
На базі Інтернет-центру центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Б.Антоненка-Давидовича спільно з відділенням соціально-побутової адаптації територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) з 2012 року було запроваджено нову соціально-педагогічну послугу – відкрито факультет «Вивчення комп’ютера і робота з ним» Університету третього віку, основною метою якого є втілення в життя концепції навчання людини в поважному віці.
 
У травні 2013року перший набір слухачів факультету «Вивчення комп’ютера і робота з ним» закінчив своє навчання, 21 травня в Інтернет-центрі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича відбулося урочисте вручен­ням студентам - пенсіонерам сер­тифікатів про закінчення факультету університету. Директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Олена Шкромида звернулася зі словами привітання до випускників та викладачів і вручила всім пенсіонерам – слухачам факультету «Вивчення комп’ютера та робота з ним» Університету третього віку сертифікати про його закінчення. Привітала випускників і завідуюча відділом обслуговування ЦМБ для дорослих Лариса Пасєвіна.
 
Студенти під час проведення останніх, підсумкових занять висловлювали переконання, що надання цих інноваційних послуг дуже потрібні для певної категорії людей, а також висловили побажання продовжувати удосконалювати набуті знання.
 
Звучали слова вдячності  від випускників Григорія Діброви та Світлани Шурхало. Вчитися ніколи не пізно! Це твердження продовжують на власному досвіді доводити студенти, а нині вже випускники «Університету третього віку» відділення соціально-побутової адаптації територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
 
 
 
У вересні розпочинає навчання наступна група слухачів факультету «Вивчення комп’ютера і робота з ним». Тож, запрошуємо всіх людей поважного віку, інвалідів, які бажають здобути нові знання та навчитися працювати на комп’ютері до Інтернет-центру центральної міської бібліотеки для дорослих за адресою : м. Ромни, вул. Коржівська, 94,    тел. 5 – 31 – 53
 
За інформацією відділу культури

 
З нагоди 90-річчя І.Й.Шварца
          
У приміщенні Роменської дитячої музичної школи 21 травня 2013 року відбувся творчий вечір, присвячений композитору, Народному артисту, Заслуженому діячу мистецтв, Лауреату Державної премії Росії, нашому земляку - уродженцю міста Ромен Сумської області Ісааку Йосиповичу Шварцу.
        
Про життєвий та творчий шлях композитора розповіла завідувач музично-теоретичним відділом Гараган Світлана Олексіївна. У виконанні викладачів та учнів музичної школи прозвучали інструментальні та вокальні твори, які увійшли в золотий фонд вітчизняного та світового кінематографу. Учениці Близнюк Ольга (викладач Булим В.П.) та Черцова Валерія (викладач Карпенко І.В.) виконали пісні із кінофільму «Звезда пленительного счастья», у виконанні дуетів викладачів Охотник Т.Г. та Картавої Н.А., Сошнікової В.Г. та Охотник Т.Г., Солохи В.Я. та Вертій О.Г. прозвучали твори з кінофільмів «Біле сонце пустині», «Мелодії білої ночі», «Балтійське небо» та ін. Запрошені гості та учасники творчого вечора мали змогу переглянути фрагменти з відомих улюблених кінофільмів.
        
Творчий вклад Ісаака Щварца в розвиток мистецтва дуже великий. Композитором були написані пісні майже до 80-ти фільмів. Тільки у авторстві з поетом Булатом Окуджавою, який став для Ісаака  справжнім другом, створено 32 пісні до кінострічок. Крім цього, Ісаак Шварц був автором симфонічних творів та багатьох  спектаклів.
       
 
 
За матеріалами відділу культури
23.05.2013
 
 
 VІІ відкритий Міжрегіональний фестиваль-конкурс юних музикантів «Пролісок»
       
В м. Суми з 16 по 19 травня 2013 року пройшов VІІ відкритий Міжрегіональний фестиваль-конкурс юних музикантів, започаткований факультетом  мистецтв Сумського Державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка у 2002 році.   
        
В номінації «фортепіано» прийняли участь 75 учасників категорії молодшої групи та 30 учасників категорії старшої групи.

Роменську дитячу музичну школу представили 6 учнів.
        
Дипломи з відзнакою отримали Кузько Юлія (викладач Картава Наталія Анатоліївна), Самойлик Оксана (викладач Шестак Катерина Григорівна), Балюра Катерина (викладач Назаренко Алла Григорівна).
 
 
 
За інформацією відділу культури
 22.05.2013
                                                                                            
 
 
 
  Обласний фестиваль народної інструментальної музики «Веселі музики»
       
У смт. Жовтневому Білопільського району 18 травня 2013 року пройшов обласний фестиваль народної інструментальної музики «Веселі музики».          
       
Роменську дитячу музичну школу представили три колективи: ансамбль ложкарів у складі Конона Максима, Конона Дениса, Щербаня Дмитра, Чирви Сергія, Бережецького Юрія, Гаврилюка Станіслава, Хитрої Катерини, Філатова Богдана та Федька Андрія (керівник Пятчанін Катерина Григорівна), ансамбль народної музики „Веселка” у складі Цимбала Дмитра, Вощика Ігоря, Рябухи Валерія, Рогинського Максима та Бондаренка Романа (керівник Тітенко Володимир Дмитрович) та тріо баяністів у складі викладача Манька Василя Григоровича, учнів Котик Віти та Панкратової Анастасії (керівник Манько Василь Григорович).
        
Колективи дитячої музичної школи отримали Дипломи за високу виконавську майстерність, пропаганду народного музичного мистецтва та активну участь  у фестивалі.
        
 
За матеріалами відділу культури
 17.05.2013  
 
 
 
Учні дитячої музичної школи підкорюють столицю
 
 
 
       
У цьому році 5 учнів дитячої музичної школи взяли участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі «Нові імена України»: Яременко Аліна (вокал) – викладач Булим Віра Павлівна, концертмейстер Картава Наталія Анатоліївна, Нищота Роман (фортепіано) - викладач Охотник Тетяна Гаврилівна, Кисіль Лілія (фортепіано) – викладач Герасько Катерина Іванівна, Мироненко Єленада (домра) – викладач Карнаух Лілія Володимирівна, концертмейстер Гречановська Анна Володимирівна, Балюра Катерина (фортепіано) – викладач Назаренко Алла Григорівна.
       
Балюра Катерина (фортепіано) – викладач Назаренко Алла Григорівна, отримала Диплом.
      

У ІІ Міжнародному інструментальному конкурсі ім. Євгена Станковича в місті Києві демонстрували свою майстерність учениця 6 класу Капля Валентина (фортепіано) - викладач Іващенко Наталія Михайлівна та Діденко Аліна, учениця 1 класу (скрипка) – викладач Сошнікова Валентина Григорівна, концертмейстер Єфремова Тамара Олексіївна. 
      
 
Диплом Дипломанта отримала Діденко Аліна, а викладачі та концертмейстер - від членів журі  -подяки за професійну підготовку учнів до конкурсу.
 
За інформацією відділу культури
 
Війна у пам’яті – біль у серці
 
Все далі віддаляють нас роки від найвеличнішої події – Перемоги над фашистською Німеччиною у Великій Вітчизняній війні. Шістдесят восьма весна вітає всіх тих, хто пережив війну, вітає нас, їхніх нащадків. Ті суворі дні залишилися за перевалами десятиріч, за новими подіями, але пам'ять про подвиг народу ніколи не померкне в серцях нинішнього і майбутніх поколінь людства.
 
В читальному залі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка – Давидовича відбувся вечір слави: « У травневому цвіті знов прийшла Перемога» для учнів восьмих класів ЗОШ №11, працівників центру соціальних служб у справах сім'ї, молоді та спорту, а також підлітків, які перебувають у конфлікті з законом. Ветерани війни Савченко Іван Панасович та Ласкавий Олександр Олександрович поділилися гіркими спогадами про важкі будні війни, про жахливі сторінки побаченого і пережитого воєнного лихоліття.
 
 
На вечір-зустріч «Воєнні світлини розповідають» у філіал №1 центральної міської бібліотеки для дорослих з ветеранами Великої Вітчизняної війни Назаренко Антоніною Петрівною та Охріменко Євгеном Петровичем були запрошені люди похилого віку, які дітьми пережили страхіття війни та молоде покоління їх нащадків. Розповідали ветерани про пекучий жах перших днів війни, про воєнні будні – бої на фронті, відступи, оточення, наступи. Подякувати ветеранам та висловити слова глибокої поваги завітали на захід міський голова Микола Калашник та заступник міського голови, керуюча справами виконкому Олена Проценко. У виконанні колективу «Любисток» та учня школи №10 Стукало Романа звучали пісні про війну. Потім всі учасники заходу поклали квіти біля пам’ятника загиблим воїнам і за давнім звичаєм пом’янули їх.
 
 
Через спогади ветерана війни Савченко Івана Панасовича, книги, пісні воєнних років, кадри кінохронік, учні 5-го класу ЗОШ №3 на краєзнавчій хвилині «У вічній пам’яті народній не закінчилася війна» у центральній міській бібліотеці для дітей доторкнулись до сторінок Великої Вітчизняної війни.
 
 
День пам’яті і слави «Ти прийшла, Перемого, слідами війни З під заліза і попелу цвітом весни» для учнів 3-го класу ЗОШ №7 проведено у бібліотеці сімейного читання. Діти прослухали розповідь Пугача Олександра – дитини війни про його тяжке повоєнне дитинство, непосильну фізичну працю, недоїдання. Завдяки чому діти краще відчули весь трагізм війни, зрозуміли, як нелегко дісталася перемога нашому народу.   
       
 
Без минулого не може бути майбутнього. Тож схиляємо низько голови перед пам’яттю тих, хто назавжди лишився у нашому серці, хто віддав життя за наше майбутнє, за ясне і мирне небо.
 
 
 
За матеріалами відділу культури
 16.05.2013
 
 
                                      ВЕЛИКЕ СВЯТО ПЕРЕМОГИ
 
   
До Дня Перемоги у Роменській дитячій музичній школі була проведена зустріч з ветеранами Великої Вітчизняної війни. В рамках цієї зустрічі учні подарували ветеранам чудовий концерт, в якому взяли участь вокальний ансамбль «Дзвіночок», хоровий колектив «Веселка», інструментальні дуети скрипалів та піаністів, а також індивідуальні виконавці.
    
В актовій залі ДПТНЗ „Роменське ВПУ” 8 травня   пройшла концертна програма з нагоди 68-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні «Вклонімося Великій Перемозі», в якій взяли участь колективи міського будинку культури: учасники вокальної студії «Дебют» (О. Пілюгін, О. Лапко, Л. Лакіза, В. Черцова, Т. Флай, О. Супруненко, О. Іващенко, Я. Леонтенко, Т. Литвиненко), чоловічий вокальний ансамбль «Осокори», народний аматорський вокально-інструментальний ансамбль сучасної та народної пісні «Зорецвіт», зразкові аматорські хореографічні колективи «Перлина», «Дивограй», «Віват». Пісенні вітання дарували всім Н. Полежай, та С. Свічкар. В концерті звучали композиції на воєнну тематику. 
      
В Парку культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка 9 травня   відбувся святковий концерт, присвячений Дню Перемоги, в якому брали  участь народний аматорський хоровий колектив  «Ветеран» міського Будинку культури під керівництвом М. Дядечка та вихованці Роменської дитячої музичної школи.
   

Учасники концерту  Турченко Михайло та Рубцов Олександр  заграли відомі твори на баяні та власний твір свого викладача. Підбадьорили та підняли настрій вокальний дует у складі  Стукало Романа та Строй Ігоря. Нагадали про  часи воєнних років своїми піснями Морус Владислава, Бердник Юлія, Близнюк Ольга та грою на баяні  Нужна Людмила. Прикрасою концерту був виступ Миколенко Аліни, яка проспівала пісню під акомпанемент гітари у виконанні Цимбала Дмитра та ансамблю ложкарів «Веселі друзі».
 
 
 
 За матеріалами відділу культури
 29.04.2013  
 
 
 
Чорний біль над білим цвітом
 
Двадцять сім років минуло від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенна катастрофа, спричинена вибухом на Чорнобильській АЕС. Пригадати ще раз трагічні події 26 квітня 1986 року змогли користувачі міських бібліотек, відвідавши заходи, які в них проводилися  .
           
На вечір–зустріч «Біль Чорнобиля з роками не зникає» з ліквідатором аварії на ЧАЕС Муквичем Олександром Володимировичем до бібліотеки сімейного читання завітали учні 8-го та 11-го класу ЗОШ №7. З його спогадів   діти дізналися про тих, хто пліч о пліч стяв з ним у боротьбі з радіаційною чумою, про тих, хто загинув в Чорнобильському пеклі.
            

В читальному залі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка – Давидовича відбулася екологічна година: «Осліпли очі України в сльозах Чорнобильських дощів», для студентів II курсу Роменського коледжу КНЕУ. Запрошені гості - ліквідатори I категорії на ЧАЕС Аксьонов Володимир Вікторович та Володимир Васильович Кущ поділилися гіркими спогадами про пережиті важкі тижні перебування в зоні ліквідації аварії на ЧАЕС. Учасники заходу здійснили відео екскурсію Чорнобильською зоною.

Жахіття Чорнобиля знайшло відгук у серцях і думах українських письменників. Огляд літератури «Біль обернений у слово», що прозвучав на міськрайонній радіостудії «Ромен» і надав радіослухачам інформацію про твори українських письменників, які відобразили Чорнобильську трагедію.
 
Еколого-інформаційна хвилина «Лежить вмираючи Чорнобиль» проведена для молодих користувачів філіалу №1 ЦМБ для дорослих розкрила суть та наслідки Чорнобильської катастрофи, застерегла про небезпеку, яку несе радіація. Діти, користувачі ЦМБ для дітей стали учасниками бесіди «Чорнобиль – пам'ять невмируща».

 
За матеріалами відділу культури
 23.04.2013
 
 
Тиждень правових знань в бібліотеках міста
 
Ураховуючи важливе значення правової освіти в подальшій розбудові України як правової держави, вихованні у громадян поваги до закону і прав людини, в бібліотеках міської централізованої бібліотечної системи  проведено Тиждень правових знань.
             
На зустріч з підлітками та молодими людьми були залучені фахівці правоохоронних органів. Зокрема, в центральній міській бібліотеці для дітей для учнів    7-Б та 7-В класів СЗОШ №2ім. академіка А.Ф.Йоффе проведена година спілкування «Територія закону», на яку був запрошений начальник відділення кримінальної міліції в справах дітей Ярмолов Сергій Анатолійович. Знати свої права, вміти ними користуватися – основна тема його виступу.
 
 
У рамках тижня правових знань працівники філіалу №1 центральної міської бібліотеки для дітей провели усний журнал: «Захисти мене від лиха і зла, бо я ще дитина мала» з учнями 4 класу ЗОШ №6 (класний керівник Цуканова Л.І.). Діти отримали відповіді на питання: про права дітей, про цінності людського життя, про поведінку в школі, вдома, громадських місцях. Також у читальному залі бібліотеки оформлена книжкова виставка «Правова абетка».
 
 
З метою підвищення правової культури, поваги до права в центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича оформлено панораму правової літератури «Правові знання – веління часу» та випущено юридичний дайджест «Механізм реалізації прав людей в Україні».
 
За інформацією відділу культури
 16.04.2013
 
 
Обласні конкурси серед учнів шкіл естетичного виховання
 
       
В рамках проведення у 2013 році Року дитячої творчості  у Сумському вищому училищі мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського пройшли  обласні конкурси серед учнів дитячих шкіл естетичного виховання.  
       
У конкурсі гри на народних інструментах  Науменко Яна (викладач Дахно Зінаїда Григорівна) посіла  І місце серед учнів старшої групи баяністів та акордеоністів та  ІІІ місце у  олімпіаді з сольфеджіо (викл. Палєєва Катерина Геннадіївна).  Галенко Марія (викл. Палєєва Катерина Геннадіївна ) та Мироненко Єленада (викладач Карнаух Лілія Володимирівна) стали учасниками   олімпіади з сольфеджіо та конкурсу  домристів.  
 
За інформацією відділу культури.
 
 
Звітує вокальне відділення Роменської ДМШ
 
             
В рамках проведення Року дитячої творчості в залі Роменської дитячої музичної школи відбувся концерт вокалістів «Весна дарує нам пісні». У репертуарі звучали українські народні та сучасні естрадні пісні. В концерті приймали участь: хор молодших класів та ансамбль «Дзвіночок» (керівник Лелюх Світлана Яківна), хор старших класів та ансамбль «Веселка» (керівник  Карпенко Інна Василівна),  ансамбль «Козачата» (керівник Булим Віра Павлівна) та солісти. Яскраво прозвучали пісні у виконанні Завадько Марії, Яременко Аліни, Бердник Юлії та ін.
           
Начальник відділу культури виконавчого комітету міської ради Баляба Тетяна Іванівна та директор школи Охотник Тетяна Гаврилівна привітали учасників концерту та побажали творчих успіхів учням та викладачам. 
 
 
 
За інформацією відділу культури
 15.04.2013
 
 
Звітував фортепіанний відділ
 
             
Концертом, який тривав більше години, фортепіанний відділ  Роменської дитячої музичної школи звітував  перед батьками про свої досягнення. В концерті брали участь переможці та  учасники регіональних, обласних, Всеукраїнських, Міжнародних конкурсів та фестивалів.  В програмі звучала музика від класики до джазу.  
          
До уваги слухачів були представлені як індивідуальні виконавці, так і фортепіанні дуети у виконанні учнів та викладачів. Окрасою концерту були виступи учнів : Дон Тетяни (викладач Старун Олена Андріївна), Царициної Надії (викладач Підвеза Людмила Іванівна), Кисіль Лілії (викладач Герасько Катерина Іванівна), Балюри Катерини (викладач Назаренко Алла Григорівна), а також  фортепіанних ансамблів у складі Нищоти Романа - Охотник Тетяни Гаврилівни, Близнюк Ольги - Іващенко Наталії Михайлівни та ансамблю викладачів у складі Картавої Наталії Анатоліївни та Охотник Тетяни Гаврилівни.
   
С теплими привітаннями виступила начальник відділу культури виконавчого комітети міської ради Баляба Тетяна Іванівна, яка побажала учням та викладачам подальших успіхів.
 
За інформацією відділу культури.   
 
 
ОБЛАСНИЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «НАЙКРАЩИЙ ЧИТАЧ УКРАЇНИ – 2013»
 
У Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М.Островського відбувся ІІІ-й заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2013».
                    
Зі святом всіх учасників привітала начальник управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації    Мельник Олена Петрівна.
                  
Кращі читачі області боролися за почесне звання «Найкращий читач України – 2013». Достойно представив наше місто на цьому Конкурсі учень 7 класу ЗОШ №5 ВОЩИК ІГОР, який показав чудові знання української та світової літератури і отримав подяку та подарунки від директора Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М.Островського Тогобіцької Лілії Миколаївни.
 
За інформацією відділу культури.
 10.04.2013
 
 
Дивовижний світ мистецтва
 
 

В художній галереї ім. І.П.Кавалерідзе відбулося відкриття виставки робіт двох талановитих майстрів: художника Анатолія Васильовича Холявко та майстра з маркетрі Олександра Володимировича Матвієнка «У кожного доля і творчість своя».
 
Присутні, а це близько 40 осіб, мали змогу насолоджуватись експозицією, почути авторського вірша Анатолія Васильовича та отримали детальну розповідь від Олександра Володимировича про створення маркетрі. 
 
Майстрів привітали  начальник відділу культури Тетяна Іванівна Баляба, головний редактор літературно-історичного альманаху „Ромен” Віктор Іванович Клейніх, учні, рідні та друзі.
           
Бажаючих переглянути експозицію, яка буде працювати до 30 квітня 2013 року, запрошуємо до художньої галереї ім. І.П. Кавалерідзе роменського міського Будинку культури.
            
Чекаємо на Вас з вівторка по суботу з 9.00 до 17.00, обідня перерва з 12.00 до 13.00 год.

 
За інформацією відділу культури
 02.04.2013
 
Переможними стежками


             
У місті Харкові 1 квітня 2013 року відбувся Міжнародний фестиваль танцю «Megapolis». Учасниками цього чарівного дійства стали колективи з різних країн світу. Зразковий аматорський хореографічний колектив «ВІВАТ» Роменського міського будинку культури також відвідав цей фестиваль і показав свої таланти та вміння. На розсуд журі було виставлено дві композиції: «ШокоБум» у номінації сучасний естрадний танець ( вікова категорія 8-12 років) та «На долонях неба» у номінації Conteporary, Modern, Jazz ( вікова категорія до 14 років).
            
Наші танцюристи з гідністю представили рідне місто і стали срібними та бронзовими призерами фестивалю. Тож, хочеться привітати учасників та побажати подальших успіхів та звершень юним талантам у їхній натхненній праці!
 
За інформацією відділу культури
 
Срібна перемога на Всеукраїнському конкурсі
  
У ХІІ Всеукраїнському   юніорському конкурсі вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності, який щорічно проходить в м. Ніжині Чернігівської області  на базі факультету культури і мистецтв Державного університету імені Миколи Гоголя,   Роменську дитячу музичну школу гідно   представила  учениця по класу домри Мороз Аліна (клас викладача Карнаух Лілії Володимирівни, концертмейстер Гречановська Анна Володимирівна). Серед групи учнів дитячих музичних шкіл в номінації «оркестрові інструменти» вона  виборола ІІ місце та отримала  Срібний Диплом.  
 
 
 


 
 
За інформацією відділу культури
 
Шлях в професію починається з мрії
 
 
           
 З метою підвищення рівня інформованості підлітків з питань профорієнтації, розширення їхніх знань про світ професій, допомоги учням у визначенні власної життєвої професійної траєкторії з урахуванням професійних інтересів та природних здібностей, 1 квітня 2013 року у Центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка- Давидовича  проведено актуальний діалог « Для тебе юність, всі шляхи відкриті» для учнів 9 – го класу ЗОШ № 4.  
            
Бібліотекар відділу обслуговування Свытлана Кубатко під час заходу особливо наголосила, що вибір професійної долі один із найважчих іспитів у житті людини. Директор Роменського міськрайонного центру зайнятості населення  Яків Зубан у своєму виступі дав  важливі рекомендації – поради щодо вибору майбутнього фаху, які допоможуть школярам уникнути розчарувань на початку трудової діяльності.
 
За інформацією відділу культури
 
Всеукраїнський тиждень дитячого читання
           
 
Щороку навесні у бібліотеках України проходить, започаткований у 1993 році, Всеукраїнський тиждень дитячого читання під назвою: « Сузір'я вічного й святого – дитяча книга на землі».  
             
Цього року урочисте відкриття  Тижня відбулося 29 березня    у Центральній міській бібліотеці для дітей .
              
Тиждень розпочався літературно-музичним святом «Завітай у світ книжковий, дивовижний і казковий», в якому взяли участь учні 5-Б класу СЗОШ №1 ім. П.І.Калнишевського  (класний керівник Кушнір Світлана Григорівна). На юних читачів чекала   зустріч з ляльковим театром «Забава» Роменського міського будинку культури, учасники якого  презентували інсценівку «Книга – справжній скарб». 
            
Учасники заходу читали вірші, співали пісні, розгадували загадки про книги.
            
Протягом Тижня діти візьмуть участь у літературних вікторинах, конкурсах, оглядах книжкових виставок, які підготували працівники бібліотечних закладів міста.  
   
За інформацією відділу культури
 28.03.2013

Творимо милосердя разом

26 березня 2013 року в центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича відбувся семінар для бібліотечних працівників міської централізованої бібліотечної системи на тему: «Шляхи та методи удосконалення бібліотечного обслуговування соціально незахищених категорій населення».

Учасники семінару мали можливість познайомитися з діяльністю Роменського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з розповіді соціального представника центру Бондаренко Ольги.

Провідним методистом МЦБС Дудкою Оленою надані методичні поради по обслуговуванню в бібліотеках соціально незахищених категорій населення, визначені напрями за якими може будуватися ця робота.

Консультація провідного бібліографа Салогуб Валентини ознайомила з інформаційними матеріалами з даного питання. Учасники семінару прийняли активну участь в засіданні круглого столу «З досвіду бібліотечного обслуговування соціально незахищених категорій населення», прослухали бібліографічний огляд літератури «В поєдинку з долею».

За інформацією відділу культури
 27.03.2013

ОГОЛОШЕННЯ

4 квітня 2013 року в художній галереї ім. І.П.Кавалерідзе Роменського міського будинку культури о 13.00 годині відбудеться відкриття виставки двох роменських майстрів Олександра Матвієнка та Анатолія Холявко «У кожного доля і творчість своя».

Олександр Володимирович працює в техніці маркетрі – інкрустації по дереву з декоративних порід шпону.

Анатолій Васильович - художник, який вперше представляє свої роботи, тому для автора це дуже важлива подія. Його роботи виконані маслом.

Запрошуємо усіх бажаючих відвідати виставку протягом квітня.

Час роботи : вівторок – субота з 09.00 до 17.00 год.

обідня перерва – з 12.00 до 13.00 год.

За інформацією відділу культури.
 26.03.2013
 
 
 До Всесвітнього дня поезії

 

«Про рідний край поетичним рядком», -
під такою назвою до Всесвітнього дня поезії у центральній міській бібліотеці для дорослих відбулося засідання літературної вітальні.
           
У заході взяли участь знавці поетичного слова: Віктор Клейніх, Людмила Грицай, Віктор Стрельченко, Надія Карпенко, Віктор Плашкін, Олександр Бариш-Тищенко, Любов Шемчук, Людмила Зайцева, Петро Акімов, Володимир Панченко. Славні поети-земляки від щирого серця читали свої ліричні твори.
           
Приємне враження залишив виступ молодих поетів Яременка Антона, Духно Олександри, Іванової Діани – учнів ЗОШ №4 -, які, незважаючи на свій юний вік, мають неабиякий хист до написання віршів.
           
У виконанні  сімейного дуету Наталії та Миколи Рудейко, поетеси Любові Усової звучали улюблені українські пісні.
           
Проникливий виступ бандуриста Олександра Тріуса відобразив славну історію українського народу, його героїчне минуле.
           
Творчість поетів-земляків – невичерпне джерело народної скарбниці, що чарує  красою слова, звеличує душу шляхетними почуттями.
 
 За інформацією відділу культри
 19.03.2013
 
 
В гостях у казки

 
    
16 березня 2013 року у міському будинку культури для вихованців середньої групи зразкового аматорського хореографічного колективу «Віват» учасниками дитячого лялькового театру «Забава» презентовано лялькову виставу „Капітошка”.    Казка , зміст якої розрахований на певну вікову категорію глядачів, мав не лише   кумедний, а й повчальний зміст і був спрямований на виховання у дітей почуття дружби, взаємодопомоги та доброти .  
 
 
 
За інформацією відділу культури
 07.03.2013
 
 
Найкращий читач
                    

5 березня 2013 року в центральній міській бібліотеці для дітей відбувся ІІ-й етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2013», завданням якого було творчо презентувати свою улюблену книгу.
                   
З вітальним словом до присутніх звернувся заступник міського голови   Володимир Григорович Дудко. Він привітав учасників з перемогою в І-му етапі Конкурсу та вручив їм грамоти і подарунки.

Переможцями ІІ-го етапу Конкурсу стали:
серед учнів 6-х класів - ВОВНЕНКО ЯРОСЛАВ (СЗОШ №1 ім. П.І Калнишевського);
серед учнів 7-х класів - ВОЩИК ІГОР (ЗОШ №5).
 
Вони продовжать боротьбу за головний приз у ІІІ-му етапі  конкурсу „Найкращий читач України – 2013” в Сумській обласній бібліотеці для дітей ім.М.Островського.

 
За матеріалами відділу культури
 

Жінкам у подарунок


 
          
Під такою назвою 5 березня 2013 року в художній галереї ім. І.П.Кавалерідзе міського Будинку культури відкрилася виставка самодіяльного художника  нашого міста Тріуса Сергія Олексійовича.
          
Малювати Сергій Олексійович почав у ранньому дитинстві. Спочатку це були роботи олівцем, пізніше - акварельними та масляними фарбами. Автор знаходиться в постійному пошуку, вивчає і намагається оволодіти різними техніками живописного мистецтва. У його творчій палітрі є і натюрморти, і графічні роботи, і портретний живопис.
           
Запрошуємо бажаючих відвідати виставку художніх робіт Тріуса Сергія Олексійовича, яка працює з 5 по 31 березня 2013 року за адресою: бульвар Шевченка, 6, художня галерея ім. І.П.Кавалерідзе міського Будинку культури.
 
За матеріалами відділу культури
 05.03.2013
 
Роменці зустріли ВЕСНУ!

У місті проведено міськрайонне свято «Проводи Зими, зустріч Весни».

Кулінарно–розважальне шоу «Масляна» представив колективу Державного професійно – технічного навчального закладу «Роменське ВПУ».

На центральній сцені міста презентована концертна програма за участю творчих колективів та окремих виконавців міського будинку культури, дитячої музичної школи, Роменського коледжу СНАУ, СЗОШ № 1 ім. П.І.Калнишевського, ЗОШ № 7, ЗОШ № 11, центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, Роменського району – «Вже від нас Зима тікає ,Весна в місто прибуває».

На майданчику біля міськвиконкому була розгорнута виставка дитячих фоторобіт- «Перші вісники Весни», представлена вистава лялькового театру СЗОШ № 1 ім. П.І.Калнишевського. А на майданчику біля міського будинку культури організована та проведена центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю розважально – ігрова програма для дітей, з використанням народних традицій, «Вареник сміється, гра ведеться».

Найспритніші та найсильніші роменці брали участь у спортивних змаганнях та у вже традиційному для Ромен конкурсі «Стовп», де перемогу отримав той, хто зміг вилізти на стовп та торкнутися його верхівки.

За інформацією відділу культури
 04.03.2013
 
Як поводитися в конфліктній ситуації
 

Під такою назвою 28 лютого 2013 року у філіалі №1 центральної міської бібліотеки для дорослих відбулося чергове засідання творчого об’єднання «Імпульс». Гості заходу та члени клубу прийняли активну участь в дискусійному діалозі «П’ять стилів конфліктної поведінки», в якому визначили шляхи та методи вирішення конфліктних ситуацій.
           
Голова квартального комітету № 21 мікрорайону Процівка Данилко Віра Михайлівна влаштувала присутнім зустріч з  представником Роменського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Бондаренко Ольгою Сергіївною, яка опікується проблемними сім’ями цього мікрорайону. Ольга Сергіївна розповіла присутнім про свою професійну діяльність.
           
По завершенню заходу відбулася невелика розважальна програма та приємне чаювання.
 
За матеріалами відділу культури
 
              Вокальний конкурс «Пісня скликає друзів»
 
 
 
             
 
В приміщенні Роменської дитячої музичної школи відбувся конкурс «Пісня скликає друзів».У виконанні юних вокалістів прозвучали естрадні пісні українських та радянських композиторів.
 
У конкурсі брали участь 17 учасників. 
 
У трьох вікових категоріях перемогу здобули: Черцова Валерія, Кисіль Лілія, Миколенко Аліна, Морус Владислава, Охтеменко Настя (викладач Карпенко І.В.), Бердник Юлія, Строй Ігор, Рибалко Олександра, Стукало Роман (викладач Булим В.П.). Гран-прі виборола Завадько Марія (викладач Карпенко І.В.).
 
Директор школи Охотник Т.Г. та завідувач музично-теоретичним відділом Гараган С.О. привітали учасників конкурсу, нагородили дипломами переможців та побажали подальших успіхів у вокальному мистецтві.  
 
 
 
За інформацією відділу культури
27.02.2013

І –Й ЕТАП КОНКУРСУ «НАЙКРАЩИЙ ЧИТАЧ – 2013»


26 лютого 2013 року в центральній міській бібліотеці для дітей та трьох бібліотеках-філіалах відбувся І-й етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач – 2013». Участь у ньому взяли 183 учні 6-7 класів загальноосвітніх  шкіл міста.
 
Діти показали добрі знання української та світової літератури, із захопленням розповідали про свої улюблені твори, вражали ерудицією та вмінням донести до інших цінність та значимість вибраного твору.
 
 
 

Переможцями стали:
Макогон Анна – (ЗОШ №2),
Вовненко Ярослав – (ЗОШ №1),
Приходько Катерина - (ЗОШ №9),
Вощик Ігор – (ЗОШ №5),
Гулай Марина - (ЗОШ №10),
Жмака Оксана – (ЗОШ №10),
Беркут Вікторія - (ЗОШ №7),
Гаврилко Альона - (ЗОШ №7),
Гриб Маргарита – (ЗОШ №8).
 
Всі вони продовжать боротьбу у 2-му етапі конкурсу, який відбудеться 05 березня 2013 року в приміщенні центральної міської бібліотеки для дітей о 14.00.
 
 
 
За інформацією відділу культури.
 
15.02.2013
 
Його душа на полотні.
 
14 лютого у Роменському краєзнавчому музеї відбувся тематичний захід, присвячений видатному українському живописцю Тимофію Сафонову. На зустріч до музейників завітали учні СЗОШ № 2, які дізналися про життєвий і творчий шлях художника, побачили його живописні полотна.
 
Своїми враженнями про творчість визначного майстра з молоддю поділився наш земляк живописець, скульптор, член Національної спілки художників України Олексій Федько.
 
Цього року відзначається 140 років від дня народження Тимофія Сафонова.
 
Народився митець у Києві 4 лютого 1873 р. Закінчив Київську школу малювання Миколи Мурашка, Петербурзьку Академію мистецтв. Його вчителем був великий Ілля Рєпін.
 
Тимофій Сафонов працював з такими видатними художниками, як Нєстєров, Врубель, Васнєцов. Прославився Тимофій Сафонов як педагог, який ніс мистецтво в народні маси, відкривав гуртки для дітей із незаможних родин.
 
За великі досягнення на цій ниві 2 травня 1906 року нагороджений орденом святого Станіслава ІІІ ступеня. У 1913 р. у Петербурзі йому було присвоєно звання професора.
 
Значний відрізок свого життя, з 1914 р. по 1918 р., Тимофій Олексійович проживав у нашому місті, викладав креслення і малювання у Роменському реальному училищі.
 
З 1918 р. працював викладачем у Києві. Був професором Київського інституту народної освіти, керуючим відділом художньої освіти Народного комісаріату освіти.
 
На жаль, життя Тимофія Олексійовича обірвалося у самому розквіті.
 
29 травня 1930 р. у віці 57 років він помер.
 
У колекції Роменського краєзнавчого музею знаходяться чотири роботи Тимофія Олексійовича Сафонова. Запрошуємо ознайомитися із мистецьким доробком майстра.
 
За інформацією Роменського краєзнавчого музею
                                                                                                                   
 
14.02.2013
 

Пам’ яті видатного земляка Миколи Самохіна

 
В художній галереї ім. І.П.Кавалерідзе міського будинку культури відкрито виставку робіт талановитого художника Миколи Самохіна, якому у 2013 році виповнилося б 70 років.
 
«Вклад нашого земляка в розвиток культури міста – неоціненний, а його скромність, душевність, невичерпна енергія і бажання творити щодня, щогодини, щохвилини – справжній приклад для наслідування молодим митцям»,- зазначила під час відкриття виставки начальник відділу культури Тетяна Баляба.
 
Своїми спогадами про Миколу Петровича Самохіна поділились місцеві поети Андрій Кубах, Віктор Клейніх.
 
До уваги глядачів представлені як великі олійні полотна майстра так і графіка.
 
Запрошуємо всіх бажаючих переглянути виставку та згадати Миколу Самохіна – людину з великим серцем, митця від Бога.
 
 
За матеріалами відділу культури.
12.02.2013
 
 
Засідання робочої групи з розвитку туризму в м. Ромни

У залі засідань міської ради відбулося засідання  робочої групи з розвитку туризму в м. Ромни. Нараду провів заступник міського голови Дудко Володимир Григорович.
 
Учасники наради - керівники структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради, кореспонденти місцевих друкованих ЗМІ, директор КЗ Сумської обласної ради „Державний історико – культурний заповідник „Посулля””, завідуюча Роменським краєзнавчим музеєм.  
 
У ході наради обговорено та затверджено новий склад робочої групи, розроблено План заходів щодо розвитку туризму в м. Ромни на 2013 рік
 
Начальнику відділу культури Балябі Тетяні  Іванівні доручено підготувати проект розпорядження міського голови „Про заходи щодо розвитку туризму в м. Ромни на      2013 рік”. 
 
За інформацією відділу культури.
Підведення підсумків за 2012 рік 
 
08 лютого 2013 року в приміщенні читального залу центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Б.Д.Антоненка-Давидовича відбулося розширене засідання Ради з питань розвитку культури в м.Ромни. В її роботі взяли участь заступник міського голови Дудко Володимр Григорович, голова постійної депутатської комісії з питань освіти, культури і духовності Судьїна Валентина Володимирівна, члени Ради з питань  розвитку культури в м. Ромни, голова профспілки працівників культури Животовська Лідія Станіславівна, директор КЗ Сумської обласної ради „Державний історико – культурний заповідник „Посулля” Панченко Володимир Васильович, завідуюча Роменським краєзнавчим музеєм Голуб Оксана Андріївна, керівники та працівники закладів культури.
 
В ході засідання Ради підведено підсумок роботи галузі культури за 2012 рік. Зі звітом „Виконання у 2012 році основних задач в галузі культури та виконання заходів Програми розвитку культури в м.Ромни на 2011-2013 роки” виступила начальник відділу культури Баляба Тетяна Іванівна.
 
Співдоповідачами були керівники закладів культури: директор міської централізованої бібліотечної системи Рослова Ніна Миколаївна, директор дитячої музичної школи Охотник Тетяна Гаврилівна, керівник художній міського будинку культури Ярмош Петро Васильович.  
 
У ході обговорення доповідей взяли участь голова профспілки працівників культури Животовська Лідія Станіславівна, члени Ради з розвитку культури Тогобицький Віктор Павлович, Пілюгін Олександр Георгійович та ін.
 
Під час обговорення звіту, виступаючими було відзначено позитивні сторони   та окреслено ряд проблемних питань у роботі відділу культури, зокрема, збільшення власних надходжень дитячої музичної школи та міського будинку культури, активізація інформаційної роботи з розвитку туризму в місті, паспортизація об’єктів культурної спадщини.
 

 
 Начальник відділу культури                                Т.І. Баляба 
 
«Від сьогодні - Я читач !»


Під такою назвою 28 січня 2013 у центральній міській бібліотеці   для дітей був проведений  бібліотечний урок з учнями 1-го класу ЗОШ № 3. (кл. керівник Субота О.А.).      

Діти зустрілися з дитячою бібліотекою – першою бібліотекою у їхньому житті та дізналися про значення самого слова «бібліотека», що в перекладі з грецької означає: «бібліо» - книга, «тека» - зберігання, тобто книгосховище, де зберігаються книги.   
                                                                                   Бібліотекар Іващенко О.Й. ознайомила першокласників з бібліотекою, правилами користування бібліотечними книгами. Діти читали вірші про книги, відгадували загадки, оглянули книжкову виставку   «А це щось новеньке». Віднині вони - читачі дитячої бібліотеки.
 
 
За матеріалами відділу культури
30.01.2013

VI Регіональна методична конференція викладачів фортепіанних відділів
26 січня 2013 року в Роменській дитячій музичній школі відбулася VІ Регіональна методична конференція викладачів фортепіанних відділів шкіл початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області.

Метою конференції є підтримка педагогічної творчої ініціативи та підвищення професійного рівня викладачів, залучення та активізація діяльності навчальних мистецьких закладів у напрямку естетичного виховання дітей та молоді, обмін досвідом.

В її роботі взяли участь викладачі шкіл Шосткінської та Липоводолинської дитячих шкіл мистецтв, Путивльської, Буринської, Біловодської, Бобрицької, Великобубнівської, Роменської дитячих музичних шкіл. Показові тематичні уроки провели викладачі Погребняк О.Й. (Роменська ДМШ), Новикова О.В. (Шосткінська ДШМ), методичну доповідь представила Петренко Л.М. (Роменська ДМШ).

В рамках конференції був проведений майстер-клас викладача-методиста Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д. Бортнянського Пастуховою Т.О. та концерт учнів і викладачів школи.Відкриваючи конференцію начальник відділу культури Баляба Т.І. зазначила, що одним з найважливіших пріоритетів педагогічного колективу музичної школи міста є виявлення та підтримка обдарованих дітей – майбутньої еліти нашого суспільства. Привітавши гостей зі святами, Тетяна Іванівна побажала творчого натхнення та нових успіхів.

Завідувач фортепіанним відділом Роменської ДМШ Герасько К.І. доповіла про методичну, організаційну, виховну та концертну роботу відділу, залучення учнів до творчих змагань.

При підведенні підсумків колеги відмітили високий професійний рівень педагогічного та учнівського колективів музичної школи і побажали їм подальших успіхів.


За матеріалами відділу культури.

 
 
 30.01.2013

Пам’яті героїв Крут


 З 2006 року 29 січня наша країна на державному рівні вшановує відвагу, вічну пам’ять студентам-гімназистам, які у січні 1918 року полягли у страшному бою біля залізниці Крути.
Бібліотекар філіалу №1 ЦМБ для дітей М.Ф.Касьян провела годину пам’яті для четвертокласників ЗОШ №11 (кл. керівник Ткаченко Л.О.) на тему: «Тут юнь прекрасна і свята встелила землю в мить єдину».   Її розповідь перепліталася з патріотичними віршами, які виконували учні :  Іванова Вікторія, Петренко Ангеліна, Максименко Владислав.
Діти переконалися, що незважаючи на поразку патріотів, бій під Крутами дав початок новій добі в історії України.   

За інформацією відділу культури
 14.01.2013

Дарують свій талант випускники
У Роменській дитячій музичній школі щорічно проходять зустрічі зі студентами музичних училищ, колишніми випускниками школи, які завжди виступають з концертною програмою, звітуючи перед викладачами про свої творчі здобутки.
Присутні на цьому заході заступник міського голови Дудко В.Г. та начальник відділу культури Баляба Т.І. відмітили, що кожен  виступ студентів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського Нищоти Єлізавети, Картавої Юлії, Мочакова Олександра, Жирних Олександра та студента І курсу Харківського музичного училища ім. Б. Лятошинського Коновала Валентина   став різдвяним подарунком для присутніх. Разом з дуетом баяністів  у складі Мочакова Олександра та Жирних Олександра, які виконали сюїту-жарт Ю.Кукузенка «Подорож сіренького козлика , або Сон у літню ніч», усі присутні здійснили музичну подорож до Росії , Мадриду, Венеції ,Варшави, Нового Орлеану, відчуваючи особливості національного колориту цих   країн та міст.

Чекаємо на нові зустрічі!
 
За інформацією відділу культури.

Зустрічайте колядників

Учнів дитячого вокального ансамблю «Веселка» Роменської дитячої музичної школи (керівник Карпенко І.В.) керівники установ, організацій та підприємств міста щорічно запрошують привітати  свої  колективи з Новим роком, Різдвом Христовим, святим Василем.  2013 рік не став виключенням. Діти з задоволенням виконували колядки, щедрівки, новорічні пісні на щастя, на здоров’я , а господарі щедро пригощали колядників солодощами.
 
Веселих всім свят!  
 
 
 
За інформацією відділу культури.
 11.01.2013

«Звеселіла наша хата – надійшли різдвяні свята»
 
Цьогорічні новорічно-різдвяні свята пройшли у бібліотеці сімейного читання, як завжди, весело й цікаво. Цьому сприяли українські вечорниці, проведені на засіданні клубу «Родинна світлиця».

Свято пройшло у формі гостини в сільській хаті гурту колядників та щедрувальників, яких запрошували до святкового столу, частували пирогами та цукерками. У ході літературно-музичної композиції «Ми за звичаєм народним ходим з колядою» гості ознайомилися із звичаями та обрядами, історією святкування новорічно-різдвяних свят в Україні.
 
 

За інформацією відділу культури
 
 09.01.2013

УВАГА! Оголошено конкурс!
 
 Шановні майстри живопису Роменщини!
З метою підтримки, популяризації кращих мистецьких творів та живописних робіт у сучасному українському образотворчому мистецтві та увіковічення пам’яті видатного вченого енциклопедичних знань, історика мистецтва, археолога, художника, пам’яткознавця, професора, уродженця села Москалівка Роменського району Сумської області, громадська організація «Сумське земляцтво у м. Києві» заснувала щорічну обласну мистецьку премію імені Миколи Омеляновича Макаренка, у рамках якої організовується виставка-конкурс живопису «Сумщино, любове моя!».

Презентація художніх робіт конкурсантів відбудеться 7 лютого 2013 року в Золотій залі Українського фонду культури міста Києва.

Переможець отримає грошову винагороду в розмірі 3000 гривень, кожен учасник - Диплом.

Прийом творчих робіт здійснюється до 21 січня 2013 року за адресою м. Київ вул. Рибальська, 11 (офіс ГО «Сумське земляцтво у м. Києві»), тел.: 254-54-43, 254-43-06.
E-mail: sum_zeml@mail.ru

Творчі роботи ( до трьох) подаються автором із супровідним листом.

У листі вказується прізвище художника, його координати, назва роботи, дата написання, техніка виконання.

За результатами щорічного конкурсу та окремим графіком організовуються виставки в м. Києві та м. Суми.
 
 
 
За інформацією відділу культури.
 09.01.2013

“Натхнення” Лариси Терещенко.

В перші дні нового року в художній галереї ім. І.П.Кавалерідзе міського будинку культури відкрилась персональна виставка роменської художниці Лариси Терещенко- „Натхнення”.

Велика любов до рідного краю надихає Ларису на творчість. Її картини наче живі, вони справді дарують безмежну радість та піднімають настрій і не припиняють дивувати. Улюблені жанри художниці– це натюрморт та портрет.
Це вже четверта особиста виставка Лариси Терещенко в галереї ім. І.П.Кавалерідзе.

Лариса є постійним учасником всіх свят, що проводить будинок культури. А нещодавно художниця очолила студію образотворчого мистецтва МБК «Чарівна палітра».

Тепер кожен має змогу доторкнутися до прекрасного світу художниці та повчитися у неї майстерності.


За інформацією відділу культури.
 08.01.2013

Різдвяно – новорічні передзвони.

«Ми йшли на вогник до вашої хати,
Не хотіли добрих людей минати.
Добрий вам вечір!
Добрий вечір, добрий господарю,
Чи дозволите колядувати,
З Новим роком вас вітати,
Щастя й здоров’я побажати?”…


Дзвінко залунали пісні, колядки та щедрівки в приміщенні Центральної міської бібліотеки для дітей під час проведення різдвяно-новорічних передзвонів «Де коляда ходить, там жито родить».

Духовне відродження, шанування традицій нашого народу – все це знайшло відображення в колядках, які виконували Суюнова Юля, Гушлевська Ріта, Миколенко Марина, Козлов Діма.

З найкращими словами побажання міцного здоров’я та успіхів у навчанні діти отримали від господарів дарунки.
 
 
За інформацією відділу культури .

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua