www.romny.osp-ua.info

Новини культури 2014


26.12.2014

ВІТАЄМО  З ПЕРЕМОГОЮ

Напередодні свята Дня св.Миколая в місті Києві пройшли ІІ Всеукраїнський конкурс юних піаністів ім. В.Косенка та Всеукраїнський мистецький конкурс-фестиваль «Різдвяні мініатюри» для талановитої молоді України.

Наші юні піаністи достойно представили Роменську дитячу музичну школу. За участь у ІІ Всеукраїнському конкурсі юних піаністів ім. В.Косенка учениця 3 класу дитячої музичної школи Нехань Анастасія (викладач Катерина Герасько) отримала Заохочувальний диплом. На Всеукраїнському мистецькому конкурсі–фестивалі «Різдвяні мініатюри» в номінації «Фортепіано - молодша група» диплом ІІ ступеня отримала учениця 3 класу Кузько Юлія (викладач Наталія Картава) та в номінації «Фортепіано - середня група» диплом ІІІ ступеня - учениця 3 класу Шеліхова Анастасія та учениця 4 класу Дон Тетяна (викладач Олена Старун).

Завдяки професіоналізму та майстерності викладачів дитячої музичної школи, конкурсанти показали високий рівень підготовки і артистизму у виконанні програми конкурсу.

Вітаємо юних лауреатів, їх викладачів та батьків з перемогою. Бажаємо їм здоров’я, натхнення, нових творчих злетів та веселих новорічних свят.

За повідомленням відділу культури

 

24.12.2014

ІІ Відкритий обласний конкурс виконавців на народних інструментах «РОМЕН»

На базі Роменської дитячої музичної школи 20 грудня 2014 року в рамках відзначення Року Т.Г.Шевченка в Україні пройшов ІІ Відкритий обласний конкурс виконавців на народних інструментах «Ромен», головною метою якого є виявлення та підтримка обдарованих дітей, удосконалення методик навчання гри на народних інструментах.

За традицією  конкурс відкрили міський голова  Сегрій Салатун, секретар міської ради  Володимир Книга, начальник відділу культури виконкому міської ради Тетяна Баляба  та головний спеціаліст відділу культури  Світлана Сухан.

В цьому році у конкурсі взяли участь 88 учасників із Сумської, Чернігівської та Полтавської областей: Роменської ДМШ, Конотопських ДМШ №№ 1, 2, Шостинської ДМШ №2, Сумських ДМШ №№ 1, 2, 3, 4, Сумської спеціалізованої школи № 29 І-ІІІ ступенів естетичного профілю, Біловодської, Садівської, Низівської, Липоводолинської, Талалаївської, Тростянецької, Недригайлівської, Лохвицької шкіл естетичного виховання. Конкурсанти достойно представляли свої школи, показавши  високу майстерність виконання. 

В номінаціях «баян, акордеон» взяли участь 30 учасників, «домра» - 13, «балалайка» - 9, «гітара» - 18, «бандура» - 18.

Роменську дитячу музичну школу представляли вісім учнів, п’ять з яких посіли призові місця в номінаціях:

«баян, акордеон» - Турченко Михайло, Івченко Максим (викладач Василь Манько), Цімбота Андрій (викладач  Зінаїда Дахно);

«домра»: Романенко Наталія та Заглада Ганна (викладач Лілія Карнаух, концертмейстер Ольга Вертій).

Завдяки підтримці міської влади та відділу культури виконавчого комітету усі переможці та учасники конкурсу були нагороджені грамотами і новорічними подарунками.  

На закінчення конкурсу відбувся чудовий концерт студентів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського, які, в свій час, були учасниками конкурсу виконавців на народних інструментах «Ромен». Також, в рамках конкурсу  пройшла презентація власних творів викладача-методиста Роменської дитячої музичної школи, члена Національної ліги українських композиторів Василя Манька.

Члени журі та всі учасники високо оцінили організацію та проведення конкурсу, відмітивши високий рівень його підготовки.

Тож, вітаємо з перемогою! Бажаємо всім учасникам нових звершень, високих досягнень та творчих злетів!

 За повідомленням відділу культури

16.12.2014

БУДИНКУ КУЛЬТУРИ – 50 !

Нещодавно в нашому місті відбулася визначна подія: культурна спільнота міста в оновленій глядацькій залі відзначила 50-річчя Роменського міського будинку культури.

Не дивлячись на свій вік, єдиний в місті, він залишається молодий душею і повен творчого натхнення, адже в його стінах виросло не одне покоління аматорів, які своїм талантом збагачували культуру рідного краю, наповнювали серця роменців радістю, дарували приємні хвилини спілкування з прекрасним.

Перед початком святкової концертної програми гості та мешканці міста мали змогу переглянути виставку майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, які презентували свої роботи у художній галереї ім. І.П.Кавалерідзе міcького будинку культури.

Вітали творчий колектив Будинку культури Роменський міський голова Сергій Салатун, який вручив колективу Подяку виконавчого комітету міської ради та подарунок – цифровий фотоапарат; заступник начальника управління культури і туризму Сумської ОДА Раїса Грицаєнко; директор Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв Ніна Гуріна. В своїх виступах почесні гості дали гідну оцінку роботі творчих колективів будинку культури і побажали всім аматорам сцени бути гідними продовжувачами славних культурно-мистецьких традицій міста. Грамотами управління культури і туризму Сумської ОДА були нагороджені колектив будинку культури (директор Валентина Любива) та старійшина творчого колективу, який 50 років трудиться на культурній ниві міського будинку культури хормейстер, керівник народного аматорського хорового колективу «Ветеран» Микола Дядечко. Подяки Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв отримали Любов Усова та Василь Манько.

У своєму виступі начальник відділу культури Тетяна Баляба перегорнула славні сторінки історії закладу, згадала знані в свій час творчі колективи, їх керівників і кращих виконавців та висловила вдячність міському голові, депутатському корпусу, членам виконавчого комітету за підтримку закладу, виділення коштів на проведення ремонту глядацької зали та придбання м’яких крісел.

Ми пишаємося нашим Будинком культури, його талановитим колективом та вихованцями, які гідно представляють наше місто на різноманітних конкурсах та фестивалях . Шість творчих колективів у 2014 році підтвердили звання „народний”. Клубні формування   поповнюються людьми, яких вабить   любов до музики, пісні, художнього слова, декоративно-ужиткового мистецтва. В закладі проводиться багато яскравих культурно-масових заходів, що формують моральну, політичну та громадську культуру населення нашого міста. 

Тож, так тримати і не зупинятись на досягнутому!


 За повідомленням відділу культури.

 

02.12.2014
 

Підведено підсумок роботи

 

Нещодавно у залі засідань Роменського міського будинку культури пройшов семінар-нарада для керівників клубних формувань МБК щодо планування роботи на 2015рік  та  підготовку відповідної документації для здачі звітності про роботу, проведену в 2014 році.  

У своїх виступах директор будинку культури Валентина Любива, заступник директора з культурно-масової, інформаційної та науково – методичної роботи  Тетяна Литвиненко,  керівник художній Петро Ярмош  та методист  Катерина Рубаник   підвели підсумки роботи аматорських колективів та клубів за інтересами МБК у 2014 році, обговорили методику та заповнення щоденника планування та обліку роботи клубного формування. Керівники клубних формувань отримали рекомендації по оформленню порт фоліо на презентацію колективу та веденню документації любительських об’єднань та клубів за інтересами.


За повідомленням відділу культури.

24.11.2014„Танцююче покоління”На базі Сумського державного університету 22 листопада 2014 року пройшов Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва "Танцююче покоління" за сприяння управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації та Федерації естрадного танцю Донецької області. У цьому грандіозному заході взяли участь  колективи з різних куточків України.

Місто Ромни на фестивалі представляв зразковий аматорський хореографічний колектив «ВІВАТ» міського будинку культури (балетмейстер - К. О. Лук'яненко).

У журі конкурсу були такі визначні діячі мистецтв як Крістіна Шишкарьова (хореограф-постановник проекту "Танцюють всі", балетмейстер-постановник Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей і юнацтва); Анна Єдинак (хореограф-постановник, краща танцівниця contemporary по версии Myway Dance Awards 2012, суперфіналіст телешоу "Танцюють всі 5-й сезон"); Дмитрій Щебет (хореограф-постановник, суперфіналіст телешоу "Танцюють всі 5-й сезон").

Хореографічна композиція "Обережно, мавпенята" відразу викликала прихильність у глядацькій залі. "Віватівці" змагалися с 7-мома колективами, які представляли різні міста України. Висококваліфіковане журі переглянуло представлені номери і оголосило результати. Радісною подією стало вручення нагород. Колектив «ВІВАТ» виборов почесне 1-ше місце у номінації "Естрадний танець" (молодша вікова категорія).

Вітаємо всіх учасників колективу, бажаємо нових високих здобутків та творчого натхнення. Окрема подяка батькам за моральну та фінансову підтримку.
 За повідомленням відділу культури

 

                  

 До вшанування жертв голодоморів 1932-1933 років.

В день Всесвітнього дня дитини та Дня вшанування жертв голодомору в Україні в Роменському міському будинку культури була відкрита виставка робіт учасників дитячої студії образотворчого мистецтва «Чарівна палітра» (керівник Лариса Терещенко) «Святий той колосок, що дихає життям».

Передувала початку створення художніх робіт бесіда керівника студії про страшні картини голоду і поневірянь українського народу. Усвідомивши , що  пережили їх недалекі предки, вихованці виклали на папері  свої відчуття до подій тих років.

Із завданням  створити змістовні картини на тему ГОЛОДОМОРУ В УКРАЇНІ  1932-1933 років , використовуючи навики відповідно до основних законів образотворчого мистецтва, діти впоралися бездоганно.


За повідомленням відділу культури

 

 

 

21.11.2014
 

Революція Гідності
 

Революція гідності, за визначенням Вікіпедії це — політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, викликані відходом політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшою протидією цьому курсу.

«Революція гідності» не тільки сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму, а і показала важливість національної ідеї. Нині саме за неї триває боротьба, і те, наскільки ця боротьба буде успішною, залежить від кожного з нас. Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності. Про те як народжувалась нація, як виборювалась свобода та як формувалося нове українське суспільство - у документальних матеріалах перегляду періодики «Гідності бути!», яка представлена в читальному залі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка – Давидовича.

За повідомленням відділу культури


 

Не згасне свічка пам’яті…
 

Кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінок - Голодомор 1932-1933 років, який призвів до небачених безневинних жертв. Голодомор став національною катастрофою. Важко навіть через 80 років ступати болючими стежками трагедії рідного народу. Але ми повинні знати свою історію.

На передодні річниці голодомору в читальному залі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка - Давидовича відбулася година скорботи «Спинися, голову схили в пам’ять жертв безкровної війни» для учнів 8 –го класу ЗОШ №11. Науковий співробітник музею Савченко Н.В. розповіла про жахливі картину голодомору на Роменщині, а документальний фільм «Народовбивство», переглянутий учнями, дав ясну картину спланованого винищення селянства.

Хай же пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави, на власній землі!

За повідомленням відділу культури

 

 

20.11.2014
 

Подяка за подаровані книги
 

Дарунки книг бібліотекам – це давня форма доброчинності та одне з джерел поповнення фондів книгозбірень в час, коли бібліотеки перебувають на залишковому принципі фінансування. На протязі декількох останніх років в бібліотеках міста діє акція «Читай книги! Даруй книги!», завдяки якій небайдужі читачі приносять до книгозбірень вже прочитані книги з домашніх бібліотек. Дана благодійна акція спрямована не тільки на поповнення фонду бібліотеки, але й на відродження найкращих якостей в людях, що віддали свої книжки на благодійність - доброти, милосердя, взаємоповаги.

Нещодавно бібліотечна система міста отримала вагомий подарунок від земляка, випускника СЗОШ №2 ім. акад.. А.Ф.Йоффе Олександра Джура – приватного підприємця, активного громадського діяча, який в даний час проживає в місті Тернополі. Це книги для дітей дошкільного віку, навчальні посібники для школярів, книги з народознавства

Колективи бібліотек впевнені, що подаровані книги знайдуть своїх читачів та будуть їм корисними, сприятимуть освіті, справі виховання підростаючого покоління, відродженню культури та духовному зростанню.

Щиро дякуємо всім благодійникам. Віримо, що добрі справи завжди повертаються добром.  


За повідомленням відділу культури.

19.11.2014

Всеукраїнський огляд-конкурс «Нові  імена  України» - 2014

З 12 листопада 2014 року   в Києві проходив Всеукраїнський огляд-конкурс «Нові імена України», який проводить Український фонд культури та надає особливого значення роботі з творчою молоддю, обдарованими дітьми. З 1991 року діє програма «Нові імена України», за якою щорічно відбуваються Всеукраїнські огляди-конкурси, в котрих уже взяли участь тисячі юних обдарувань. Програма спрямована на виявлення і підтримку юних та молодих мистецьких талантів усіх видів і жанрів творчої та виконавської діяльності в галузі літератури, музики, образотворчого мистецтва та народної творчості.

Наша землячка, член правління Українського фонду культури Єфремова Валентина Олексіївна, створила в Ромнах відділення фонду, виконавчим директором якого є Стрельченко Віктор Петрович, та завжди сприяє залученню роменчан до культурно-мистецьких подій у столиці України. Так почалися наші зв’язки з Українським фондом культури з 2011 року.

В цьому році викладач Роменської дитячої музичної школи Манько Василь Григорович представив двох своїх учнів по класу баяна Турченка Михайла та Івченка Максима,    які не дивлячись на свій вік,  вже отримали Дипломи Переможців.

Учасників конкурсу вітала дружина Президента України Марина Порошенко.


За повідомленням відділу культури           
                                                              
 

18.11.2014

Цікаве дозвілля
 

 

День 17 листопада має особливе значення для студентів усього світу, адже це – Міжнародний День студентів , щорічне міжнародне свято студентської активності яке  зближує та об’єднує молодих людей .

І саме з цієї нагоди 15 листопада в Роменському міському будинку культури, молодіжний клуб « Провесінь» підготував та провів вечір відпочинку. В програмі заходу звучали пісні, вірші . Учасники клубу приймали участь в конкурсах та розвагах. Всі присутні отримали незабутні враження від свята.

Не менш цікаво пройшов цей день і для відвідувачів  дитячого клубу «Весела рукавичка» який працює на базі Роменського міського Будинку культури. Під час проведення ігрової програми «Веселка мрії» діти умовно подорожували станціями, на яких завзято грали в різні повчальні ігри: відгадували загадки, складали слова з літер  а також відкривали для себе щось нове. Завершилася подорож переглядом мультфільму.

Тож запрошуємо всіх бажаючих відвідати наш Дитячий клуб « Весела рукавичка» який працює щосуботи о 12.00  і ваші діти зможуть відпочити, та дізнатися багато цікавого.  

За повідомленням відділу культури.

14.11.2014

До Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.

В оновленій глядацькій залі Роменського міського будинку культури 13 листопада 2014 року пройшли урочистості та святковий концерт з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. З вітальним словом виступили секретар Роменської міської ради Володимир Книга та начальник відділу культури виконкому Роменської міської ради Тетяна Баляба. Вони відзначили кращих працівників галузі та майстрів народного мистецтва грамотами та подяками.

Сама ж концертна програма складалась з виступів найкращих колективів та співаків міста. Глядачі бурхливими оплесками зустрічали: народний аматорський вокально-інструментальний колектив «Зорецвіт» МБК (керівник Надія Демченкова), народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Осокори» МБК (керівник Тетяна Литвиненко), зразкові аматорські хореографічні колективРоменського міського будинку культури: «Перлина» (керівник Наталія Мечова), «Віват» (керівник Катерина Лук’яненко), «Дивограй» МБК (керівник Людмила Бабич), Тетяну Литвиненко, Надію Демченкову, Тараса Шестопала, Олега Лапка, Олександра Супруненка, Олександра Іващенка, Олександра Пілюгіна, Тетяну Флай, Ліану Лакізу, Юлію Гончаренко. Також всіх працівників культури привітали вокальний ансамбль «Співограй» ЗОШ № 11(керівник Надія Демченкова), тріо «Радість» ЦПО та РТМ (керівник Надія Демченкова), та хореографічний колектив «Імпульс» ЗОШ № 7 (керівник Алла Нікітенко).

Слова щирої вдячності висловлюємо на адресу адміністрації, колектива Роменського міського будинку культури, аматорів сцени та всіх глядачів , які в цей день розділили з нами радість .

За повідомленням відділу культури.

 

12.11.2014
 

„Минає все, лиш слово не мине…”
 

Наша батьківщина – Україна зачаровує співучою українською мовою, яка має багатовікову історію. Піклуватися про свою Батьківщину, берегти чистоту її мови - це священний обов'язок кожного громадянина.

"Ну що б, здавалося, слова...!" - цим емоційним рядком з поезії безсмертного Тараса Григоровича Шевченка розпочалися Шевченківські читання "Вічне і живе Шевченкове слово", проведені 08 листопада 2014 року в філіалі №1 центральної міської бібліотеки для дорослих напередодні Дня української писемності і мови. Ведучі заходу - студенти Київського та Сумського педагогічних університетів Панченко Олександр і Литвин Вікторія розповіли присутнім про тяжкий шлях становлення української мови, про її красу і милозвучність. Присутні з великим задоволенням прослухали щирі духовні пісні та твори за поезією Тараса Шевченка у віртуозному виконанні роменського кобзаря Олександра Тріуса. Словом і піснею привітали жителів мікрорайону Процівка голови квартального комітету Данилко Віра Михайлівна та Шишабарова Олена Володимирівна. Патріотичними віршами про Україну та нашу співучу мову гостей бібліотеки привітала учитель ЗОШ №3 Оксана Кулєцкіх. Присутні були в захваті, прослухавши «Заповіт» Тараса Шевченка у виконанні Шевченка Віталія (студента Київського університету культури і мистецтв) та уривок з поеми «Катерина», прочитаний багатодітною матір’ю Ольгою Орел. У виконанні ансамблю "Любисток" та Литвин Вікторії прозвучали українські пісні та пісні на твори Великого Кобзаря. Святково прикрашена зала бібліотеки вишитими рушниками та картинами, майстерно створеними вишивальницями Нагорною Галиною, Дробоног Ніною, Шевченко Галиною, Данилко Вірою, Лисенко Любов’ю, зачаровувала гостей та учасників заходу, які після дружнього спілкування були щиро вдячні організаторам Шевченківських читань і  тим, кого Бог наділив різноманітними талантами.
 За повідомленням відділу культури

 

28.10.2014

Додому з перемогою!

25 жовтня 2014 року в Обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка, який розташований на Красній площі, в самому центрі Чернігова,  пройшов Всеукраїнський фестиваль танцю "PLANETA dance fest".

Більше 80-ти колективів з різних куточків України від Заходу до Сходу, від Півдня до Півночі прийняли участь у цьому грандіозному заході.

Місто Ромни на цьому фестивалі представляв зразковий аматорський хореографічний колектив «ВІВАТ» Роменського міського будинку культури (балетмейстер - К.О. Лук'яненко).

"ВІВАТ" став бронзовим призером II ступеню у номінації "Вільна танцювальна категорія" (ювенали) серед 15-ти колективів та бронзовим призером III ступеню у номінації "Вільна танцювальна категорія" (юніори) серед 24-х колективів. Крім того, колектив був нагороджений кубком та почесною грамотою за отримання спеціальної премії "Колектив - Чемпіон" Всеукраїнського хореографічного фестивалю "Планета".

Вітаємо всіх учасників колективу, бажаємо їм нових творчих здобутків та незгасаючого натхнення! Висловлюємо щиру вдячність батькам за підтримку!
 


За повідомленням відділу культури
 
 

23.10.2014

Літературне об’єднання «Обрії»


 

На базі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича з лютого місяця 2014 року працює літературне об’єднання «Обрії», керівником якого є місцева поетеса, педагог Людмила Грицай. Мета об’єднання - виховувати любов до прекрасного, навчити розуміти і сприймати справжню поезію, ознайомити з поетичними правилами та законами, розкрити творчі здібності, підтримувати та популяризувати твори талановитих поетів-початківців нашого краю. Засідання, під час яких відбуваються літературні диспути, майстер-класи, покликані підвищити рівень письменницької майстерності, проходять щонеділі в читальному залі центральної міської бібліотеки для дорослих.

На чергове засідання літературного об’єднання, яке відбулося 19 жовтня 2014 року   крім членів об’єднання завітали начальник відділу культури виконавчого комітету міської ради Тетяна Баляба, почесний громадянин міста Микола Лаврик, місцеві літератори, користувачі бібліотеки, поціновувачі поетичного слова.

Члени літературного об’єднання Петро Акімов, Віра Анашина, Людмила Кранга, Олександра Тарасенко, Марина Бобкова, Наталія Петренко, Валентина Бородько, Валерія Правдюк поділилися своїми знаннями, вміннями з написання віршів та представили свої кращі поезії.

Атмосферу справжнього свята душі створили пісні на слова Людмили Грицай, музику до яких написали Наталія Гречана та Володимир Момот, у виконанні учениці Бобрицької ЗОШ Ельвіри Янголь, сімейного дуету Світлани та Володимира Момотів та п'ятирічного Артема Грицай.

Підводячи підсумки засідання літературного об’єднання «Обрії», начальник відділу культури Тетяна Баляба зауважила, що поезія має незвичайну силу, вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність кожної небайдужої людини.

Своїми враженнями від почутого поділилися депутат міської ради, поетеса Зоя Солярик, місцева співачка, поетеса Любов Усова, користувач бібліотеки Анатолій Зідін.За повідомленням відділу культури

17.10.2014

 

 

 

Патріотичні читанняв центральній міській бібліотеці для дорослих

ім. Бориса Антоненка-Давидовича

 

                                                                                             Причастімось високого слова
                                                                                             Зазирнімо поезії в вічі
                                                                                             Бо вона – то дитя любові
                                                                                             І прийдешнього голос віщий.

Кажуть, що поезія – це голос істини, голос правди. Той, хто його чує, здатний піднятися на вершину духу, згуртувати націю, об’єднати людство. І це чудово розуміють поети та шанувальники поезії, які нещодавно зібралися на патріотичні читання «Патріотичні мотиви в творах поетів рідного краю»  в центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича.

З вітальним словом до присутніх звернувся начальник відділу культури Тетяна Баляба, яка зазначила, що поезія має безмежну силу, окриляє та піднімає на боротьбу за власну гідність, свободу, незалежність рідної землі.

Майдан, війна на сході держави здетонували зболеними поетичними рядками в серцях місцевих поетів: Людмили Грицай, Валентини Бородько, Віри Анашиної, Любові Матузок, Олесі Ластівки, Катерини Лук’яненко, редактора літературно-історичного альманаху «Ромен» Віктора Клейніха та особливо в серцях молодих та юних поетів, учнів шкіл та студентів місцевих коледжів.  

Як пише місцева поетеса Людмила Грицай:

«… Лети поете, і за мить
вслід за тобою, як на суд,
на крилах віри полетить
іще безкрилий вчора люд».

З одного боку, сьогоднішні події – трагічні, а з другого героїчні, адже формується нова нація українських громадян. Про це сказав народний депутат України, музикант, поет Едуард Леонов, познайомивши присутніх зі своїми віршами. В ході заходу прозвучали музичні твори у виконанні викладача по класу акордеону Ігоря Завгороднього та дуету бандуристів у складі викладача Олени Фурдуй та учениці Альони Симоненко Роменської дитячої музичної школи.

Останні події в Україні вдихнули друге дихання в патріотичні пориви українців і народилися чесні, безкомпромісні слова, що втілилися в полум’яні рядки пристрасної і хвилюючої поезії. Тож цінуймо закладені в поетичні рядки послання – переживання та мрії про вільну та незалежну державу.

 За повідомленням відділу культури

 

16.10.2014


«Зоряну осінь» підкорили талановиті юні роменціНещодавно у  місті Києві пройшов Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв «Зоряна осінь». Танцювальні колективи із різних регіонів України презентували себе в хореографічному жанрі.

Наш славний Ромен представив зразковий аматорський хореографічний колектив «Дивограй» Роменського міського будинку культури (керівник Людмила Бабич).

В минулому році наші юні таланти стали лауреатами ІІ премії цього фестивалю. За рік колектив фізично та духовно підріс і був готовий знову боротись за перемогу, представивши на цей раз справжній щирий український «Гопак».

Журі конкурсу відмітило належну виконавську майстерність, велику жагу до перемоги  кожного учасника колективу, а тому «Дивограй» серед п’ятнадцяти колективів вікової категорії від 12 до 14 років виборов найвищу нагороду – кубок Гран-прі фестивалю.

Маємо велику гордість за наших талановитих дітей , які вже десять років поспіль підкорюють вершини хореографічного мистецтва.  Бажаємо юним талантам та їх керівнику  процвітання, мистецького духу та творчих успіхів .

Висловлюємо щиру вдячність батькам учасників колективу за підтримку та вагомий внесок у наповнення скарбниці талантів древнього, але вічно молодого, Ромену.

За повідомленням відділу культури.

03.10.2014

Флеш-моб на вулицях міста «Хочеш бути продвинутим? Приходь до бібліотеки»

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек на центральній вулиці міста Ромни відбувся флеш-моб «Хочеш бути продвинутим? Приходь до бібліотеки», організований бібліотекарями відділу обслуговування центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича разом із учнями СЗОШ № 2 ім. Академіка Йоффе та ЗОШ №3.

Діти з книгами та кульками в руках пройшли центральними вулицями міста. Пропонували перехожим долучитися до читання книг та завітати до бібліотеки, роздаючи листівки.

Таким флеш-мобом бібліотекарі вирішили привернути увагу роменців та гостей міста до важливості читання та залучити нових відвідувачів.

 

 за повідомленням Роменської міської центральної бібліотеки

15.09.2014

Невтомний сіяч на ниві українського слова

до 100-річчя від дня народження поета, байкаря Павла Ключини


Ромни… Прадавня українська земля, мальовничий посульський край зі славетною тисячолітньою історією, віковими традиціями, талановитими і працьовитими людьми. Місто має унікальну історію, що пов’язана із сотнями видатних особистостей вітчизняної та світової історії та культури. Споконвіку в нашому краї було в пошані поетичне слово. Наша земля дала світу таких видатних письменників як Борис Антоненко-Давидович, Леонід Полтава, Йосип Дудка, Микола Бажанов та інші. Особливе місце в цій плеяді талантів займає видатний український лірик, талановитий байкар, журналіст, краєзнавець Павло Юхимович Ключина, сто років від дня народження якого ми відзначаємо цими днями.

Народився Павло Ключина 8 вересня 1914 року в селі Великий Самбір Конотопського району на Сумщині. 35 років присвятив себе благородній професії сільського вчителя, у роки війни був на фронті, в цей час починається його літературна діяльність, у 1965 році переходить на журналістську роботу, три останні роки свого життя працює у Роменському краєзнавчому музеї завідуючим літературним відділом. Земний шлях Павла Юхимовича завершився 2 червня 1972 року. Похований він у Ромнах.

В центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича10 вересня 2014 року на краєзнавчу годину «Невтомний сіяч на ниві українського слова» зібралося чимало поціновувачів творчості Павла Юхимовича Ключини.


 
Вшановуючи пам'ять нашого земляка, заступник міського голови з гуманітарних питань Ігор Тетірко зауважив, що кращі вірші громадянського звучання Ключини будили сумління українців в час їх написання, а також зберегли свою актуальність і в наші дні, а начальник відділу культури виконавчого комітету міської ради Тетяна Баляба додала, що в українську літературу він увійшов як оригінальний і обдарований письменник, твори якого мали і мають великий успіх у читача. 

Серед присутніх в залі були й найрідніші люди Павла Ключини – це його син Едуард Павлович, невістка Любов Максимівна та онук Павло Едуардович, який, продовжуючи справу свого діда, працює журналістом.

Представники громадськості міста, літератори, краєзнавці, прихильники творчості поета відгукувалися про Павла Юхимовича, як талановиту неординарну людину. Своїми думками   про творчість Павла Ключини поділилися поет, журналіст Андрій Кубах та краєзнавець Григорій Діброва. Згадувала про зустрічі з Павлом Юхимовичем Надія Карпенко (донька Йосипа Дудки), яка була особисто знайома з ним.

Про Ключину-краєзнавця, музейного працівника розповіла завідувач науково-експозиційним відділом Роменського краєзнавчого музею Наталія Савченко.

З особливою насолодою присутні слухали ліричні твори автора у виконанні десятикласників ЗОШ № 4та байки, які читали відвідувачі відділення соціально-побутової адаптації територіального центру.

Сьогодні ім’ям Павла Ключини названо вулицю в місті Ромни, школи в селах Великий Самбір та Карабутове Конотопського району. На могилі письменника споруджено пам’ятник роботи скульптора Івана Штанова. Ім’я письменника увічнено також на меморіальній дошці, виготовленій для Роменського краєзнавчого музею скульптором Олегом Прокопчуком. Меморіальна дошка встановлена і на будинку в Ромнах, де минули останні роки життя поета.

Павло Ключина назавжди запам’ятався землякам життєлюбом і правдолюбом, поетом і журналістом, людиною чесною і доброю. Про життєве й поетичне кредо автора можна сказати словами його вірша:

                                   Хай гуде надворі осінь чи зима,

                                   А в моєму серці холоду нема.

                                   Я людському серцю, як своєму рад…

 

 

                                   Я люблю вас, люди! Я ваш друг і брат.

За повідомленням відділу культури

02.09.2014

Півторак Сергій Миколайович – митець роменщини

30 серпня виповнилося 45 років роменському художнику, члену Національної спілки художників України, реставратору Державного історико-культурного заповідника «Посулля» Півторак Сергій Миколайович.

Півторак Сергій Миколайович народився 30 серпня 1969 року у с. Вощилиха Роменського району.

Закінчив Харківське державне художнє училище й художньо-графічний факультет Харківського педагогічного університету.

З 2003 року член Національної спілки художників України. Роботи С. Півторака мають в своїх збірках Сумський, Бєлгородський, Лебединський художній, Роменський, Конотопський та Путивльський краєзнавчі музеї.

Учасник різноманітних художніх виставок: регіональних, обласних, загальноукраїнських, міжнародних. Серед них всеукраїнські художні виставки: до 2000-ліття Різдва Христового (Київ, Харків, 2000 р.), до Дня художника (Київ, 2000 р., 2003 р.; Харків, 2001 р.), «Мальовнича Україна» (Івано-Франківськ, 2001 р.; Донецьк, 2001 р.), до 65-річчя Харківської обласної організації Національної Спілки художників України (Харків, 2003 р.), міжнародні: «Міст дружби-2006» (Україно-Грузинська виставка), «Ровеньки-2007» (Україно-російсько-польська виставка) м. Бєлгород. Персональні виставки експонувалися в Роменському краєзнавчому музеї, культурно-мистецькому центрі «Собор», Будинку художника (м. Суми), Києво-Могилянській академії (v/Київ). В Українському культурному центрі (м. Москва), Лебединському художньому музеї, Конотопському краєзнавчому музеї, Сумській муніципальній галереї «Смуга».

Живе і працює в місті Ромни, Сумської області.

26.08.2014

Як і завжди – неперевершена

Напередодні святкування Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України 22 серпня 2014 року у місті Тростянець пройшов XXIV Всеукраїнський сільський фестиваль мистецтв „Боромля-2014”.

      
Наше місто з гідністю представила солістка Роменського міського будинку культури Тетяна Литвиненко з піснею „Моя Україна – червона калина”. Журі конкурсу та всі слухачі були просто заворожені чарівним голосом талановитої співачки, який линув мов стрімка бурхлива ріка, заповнюючи навколо весь простір… Отож, вперше прийнявши участь у конкурсній програмі та справивши на всіх присутніх незабутнє враження, Тетяна Литвиненко   завоювала не тільки глядацькі серця та гучні овації, а й отримала Дипломом, Гран-Прі „Боромпля-2014” та звання „Відкриття фестивалю”.

      
Щиро вітаємо Тетяну з блискавичною перемогою. Так тримати! Ти - наша  гордість і слава! Творчих успіхів тобі на мистецькій ниві!

 

                                                                                                     

За повідомленням відділу культури

 

 

 

21.08.2014


Творчий вечір письменниці

 

В центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича 15 серпня 2014 року відбувся ювілейний вечір «Тетяна Лісненко: шляхетність щедрої душі»

Тетяна Лісненко – автор дев’яти прозово-поетичних збірок, твори якої сповнені натхнення, щирості, любові до свого славного міста Ромен, природи, українського слова, до людей. З-під пера пані Тетяни вийшли у світ поетичні збірки «Сповідь», «Вересневий зорепад», «На полиновім вістрі», «Крок до осені», «Золоті мальви», «Гойдають соняшники небо», «І вишита душі моєї лиштва», «Кобзареве слово невмируще», «І долі в слові поєднались».

 «Найголовніше з моїх достоїнств – незмірна, невиліковна і безмежна любов до рідного слова. Володар слова – найвищий титул, найвище звання , найбільше багатство, що я маю…», зізнається поетеса - член Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Г.Шевченка, голова міської громадської організації «Літературне об’єднання «Дивослово», депутат міської ради трьох скликань.

З ювілейною датою Тетяну Лісненко привітали та вручили Грамоту виконавчого комітету Роменської міської ради заступник міського голови Ігор Тетірко і керуючий справами виконкому Лариса Сосненко. За активну громадську позицію та вагомий особистий внесок в літературну спадщину нашого міста від відділу культури виконкому міської ради головним спеціалістом Світланою Сухан було оголошено та вручено Подяку.

 Громадськість міста, представники влади, творча інтелігенція з захопленням слухали вірші у виконанні ювілярки, мали приємність ознайомитись з творчим становленням Тетяни Лісненко. Поети декламували власну поезію у подарунок пані Тетяні. Задушевний настрій в атмосферу вечора внесли пісні у виконанні учениці Роменської дитячої музичної школи Юлії Бердник (викладач Віра Булим). Відвідувачі свята мали змогу поспілкуватися з письменницею, придбати її книги та отримати на пам’ять автограф.

 

 

 

 

 
За матеріалами відділу культури

18.08.2014

 

 

 

Фестивальна Білопільщина

         
З метою розвитку народної творчості, збереження та популяризації надбань національної культури та на відзначення Дня незалежності України, 15 серпня 2014 року в м. Білопілля пройшло обласне свято „Вишивана моя Україна. ” В заході прийняли участь делегації та творчі колективи з усіх районів та міст Сумської області.

          
Відкрила свято біля пам’ятника Т.Г.Шевченку начальник Управління культури і туризму, національностей та релігії Сумської обласної державної адміністрації Олена Мельник. Потім святкова колона учасників пройшла урочистою ходою вулицями міста до Будинку культури в якому пройшов урочистий концерт.

          
Делегацію з м. Ромни очолила начальник відділу культури Тетяна Баляба. А солістка Роменського міського Будинку культури Тетяна Литвиненко за свій майстерний виступ на сцені отримала Диплом.

 
 

 


 

За матеріалами відділу культури

13.08.2014

                                 

 

 

 

„Поема життя”   у вишивці…

 

 

 

 

         
В художній галереї ім.. І.П. Кавалерідзе Роменського міського будинку культури    12 серпня 2014 року відбулася презентація виставки майстринь-вишивальниць Віри Анашиної та Вікторії Головко «Поема життя». 

         
В експозиції представлені роботи, які є відображенням настрою та життя вишивальниць. Виставка вміщує в себе 22 картини різної тематики, складності та розмірів: це й квіти, і мальовничі пейзажі, портрети, натюрморти. Дивлячись на роботи , відчуваєш об'ємність зображених на ній предметів. І тільки підійшовши зовсім близько, розумієш, що картини вишиті дрібним хрестиком.

         
На виставці Віра Анашина до уваги присутніх.  представила свої вірші.  

         
Тож запрошуємо всіх бажаючих відвідати нашу галерею та доторкнутися до прекрасної творчості двох чудових жінок, які живуть у нашому Ромні, разом з нами дихають, працюють і діляться з нами своїм богом даним талантом.

         
Виставка працюватиме до 31 серпня включно.

 

 

 

 

За матеріалами відділу культури.

08.08.2014

 

 

 

Літературні перлини землі Роменської …

 

 

 

 

                                                                                             Ви, далекі майбутні, крізь довгі літа,

                                                                                            Це до Вас моє слово останнє.

                                                                                             Не судіть Ви жорстоко час мій важкий

                                                                                             І моє тяжке безталання.

                                                                                                           Б. Антоненко-Давидович

          

На вшанування 115– ї річниці з дня народження Бориса Антоненка – Давидовича, ім’я якого має честь носити центральна міська бібліотека для дорослих,
6 серпня 2014 року в читальному залі було проведено краєзнавчу годину «Ув’язнений, замовчуваний, але не забутий».

            

В теплій, невимушеній атмосфері відбулася щира розмова представників місцевої громадськості, творчих людей про долю людини, яка протистояла тоталітарному режиму все своє страдницьке життя, відбувши в таборах та на засланні 23 роки, вистоявши не зважаючи на всі трагічні сторінки життя і залишившись людиною з великої літери. З вітальним словом до присутніх звернулась начальник відділу культури Тетяна Баляба.

       

Про життєвий шлях поета розповів краєзнавець Григорій Діброва. Любов Бориса Дмитровича до всього українського була надзвичайною. Ще в дитинстві він слухав оповідки своєї бабусі про козаччину, про волелюбних людей, що гинули у боротьбі за Україну, що й викликало його потяг до історії України, до рідної мови. Особливо він любив мелодійні українські пісні.

           
Присутні мали змогу отримати насолоду від прослуховування українських народних пісень у виконанні музичного колективу «Співочі голоси» територіального центру соціально – побутової адаптації, а  книжкова виставка « Майстер карбованого слова» ознайомила  з важкою долею письменника.

          
Стежками літературної спадщини поета провели місцеві поетеса: голова літературного об’єднання „Обрії” Людмила Грицай та голова міської громадської організації „Літературне об’єднання „ДИВОСЛОВО” Тетяна Лісненко.

          
Як відомо, найкраще випробування – випробування часом. Час розставив все на свої місця. Книги нашого земляка витримали його і сьогодні вчать своїх читачів шляхетності, людяності, гуманізму.

 


За матеріалами відділу культури

 

24.07.2014

Відроджені шедеври

 

Носіями безцінної інформації про історію та культуру краю є музейні експонати.
 

Одним із перспективних напрямків діяльності, який успішно реалізує Державний історико-культурний заповідник «Посулля», є відродження цінних предметів фондової збірки.  
      

Завдяки тісній співпраці з Національним науково - дослідним реставраційним центром України, проведенореставрацію парсунгетьманів України XVIII ст., колекцій військових обладунків та козацької зброї XVII-XVIII ст., ст.

 

Художник-реставратор заповідника СергійПівторакповернув із забуття твори митцівЯреми Отришка, Тимофія Сафонова, Віри Безпальчевої, Георгія Верейського, Андрія Волошенка. 
 

В Роменському краєзнавчому   музеї були проведені вернісажі персональних виставок художників.

 

03.07.2014

 

 

 

Болгарія зустрічає роменський „ВІВАТ

 

           
Для 11 учасників зразкового аматорського хореографічного колективу "ВІВАТ"Роменського міського будинку культури (балетмейстер – К. Лук'яненко) літо розпочалося новими гастролями! Цього разу - юних танцюристів пекучим сонцем та теплим Чорним морем радо зустрічав Сонячний берег Болгарії.

         
Діти разом з батьками відпочивали в чудовому готелі Black Sea, який знаходиться неподалік від узбережжя. Окрім щоденного купання в морі та басейні, діти мали змогу приймати участь у різноманітних творчих та спортивних заходах, які влаштовували аніматори готелю. Караоке, аквааеробіка, танцкласи, дискотеки... - це ще неповний перелік різноманітних заходів, в яких приймали участь юні "віватівці". Крім того, була й екскурсія в старовинне місто Несебр та веселі катання з екстремальних гірок аквапарку "Nessebar".

         
Але найголовнішим заходом цієї подорожі стала участь танцюристів хореографічного колективу "ВІВАТ" у "Днях української культури в Болгарії" .У місті Бургас "Віватівці" представили на розсуд глядачів дві хореографічні композиції "Всі ми потрібні" та "Мріії здійснюються". Одна з учасниць колективу - Дарина Губаренко - виконала пісню "На нашій Україні”, а керівник колективу - Катерина Лук'яненко - зачитала авторські вірші.

         
Серед глядачів фестивалю були присутні голова "Діаспора Украйна"м. Бургас -     М. Горбан та почесний консул України в місті Бургас - Д. Караненов.

         
На завершення чудового свята всі учасники були нагороджені грамотами, медалями та подарунками.

        
З незабутніми враженнями та новими здобутками танцюристи повернулися додому до рідного міста. Тож, хочеться побажати "віватівцям" натхнення без меж та нових ще більших, ще кращих досягнень!

 

 

 

 

Тетяна Баляба,

начальник відділу культури

22.05.2014

 

 

Великий син великого народу

 

22 травня – важлива дата для українців. Саме в цей день  прах Т. Г. Шевченка  перепоховано   на Чернечій горі в Каневі.  

В Роменському краєзнавчому музеї для учнів Роменської спеціалізованої ЗОШ № 1 ім. П. І. Калнишевського проведено тематичний захід : «Великий син великого народу».

Діти оглянули виставку «Велич духу», яка мовою музейних експонатів розповідає про тернистий життєвий і творчий шлях Кобзаря.

Перлиною експозиції є шевченківський торбан, копія посмертної маски поета, рідкісні примірники друкованих видань, мистецькі твори, документи, фотографії тощо. Окремий розділ експозиції розповідає про перебування Шевченка на Роменщині. 

Роменське ВПУ на «Травневому зорепаді-2014»

 

Нещодавно в м. Сквира Київської області відбувся Всеукраїнський конкурс виконавців естрадної пісні серед учнівської молоді професійно-технічних навчальних закладів «Травневий зорепад», організований ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» та Білоцерківським будинком художньої творчості за підтримки Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації та Сквирської районної державної адміністрації.
 

Щороку конкурс відкриває для громадськості все нові і нові юні зірочки сцени, сприяє їх подальшому розвитку та дає шлях у велике мистецтво. 2014 рік не став виключенням, адже, на мистецьке свято до Сквири завітали солісти, дуети, вокальні гурти професійно-технічних навчальних закладів - близько 30 учасників з усієї України, які продемонстрували високу виконавську майстерність, харизму, драйв.
 

Свою мрію побувати серед талановитої та творчої молоді здійснила й учениця ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Анна Дзюба, яка за підтримки директора навчального закладу Павла Помарана, який постійно сприяє розвитку творчих обдарувань серед учнівської молоді, відвідала «Травневий зорепад».
 

Протягом трьох днів учасники конкурсу демонстрували свої вокальні здібності. Авторитетному журі, до складу якого увійшли високопрофесійні фахівці з вокального мистецтва, було дуже важко визначити переможця у розмаїтті талантів. Велика концертна програма не залишила байдужими і численних глядачів,  які високо оцінили мистецький доробок представників професійно-технічної освіти.
 

Анна Дзюба гідно представила себе та свій навчальний заклад на конкурсі. У результаті відбіркових турів, вона увійшла до числа фіналістів, проявивши, при цьому, творчу індивідуальність та емоційність виконання. Анна нагороджена дипломом Міністерства освіти і науки України та пам’ятними подарунками.
 

«Травневий зорепад -2014» - це було дійсно свято молодості, творчості, краси та любові. Окрім виступів, учасники конкурсу також мали змогу поближче познайомитися, спілкуючись у колі однодумців, знайти нових друзів та знайомих. Також юнаки та дівчата відвідали численні екскурсії, в організації яких сприяв український політик, Народний депутат України, колишній міський голова Сквири Євгеній Суслов.

До 153–ої  річниці перепоховання Т.Г.Шевченка

 

У бібліотечних закладах міста з нагоди річниці перепоховання Т.Г.Шевченка проведено ряд заходів. В центральній міській бібліотеці для дорослих ім.. Б.Д.Антоненка-Давидовича оформлено виставку творів письменників лауреатів Шевченківської премії „У сяйві імені Тараса Шевченка.”

             
Для користувачів центральної міської бібліотеки для дітей проведено захід під назвою „Поетичний медіа–альбом „Тарасової душі криниця”, який послужив залученню користувачів – дітей , учнів молодших класів загальноосвітніх закладів міста до вивчення і збереження творчого надбання Т.Г.Шевченка.  

            
З метою розширення знань про перебування Кобзаря на Сумщині та історію його перепоховання, у філіалі №1 ЦМБ для дорослих проведено літературно-краєзнавчу годину „Шевченко і Сумщина”.

 


За матеріалами відділу культури

14.05.2014

 

 

 

День Перемоги 

Минають літа, відлітають у вічність. Велику ціну заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні. Не щезне в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашистами. Через окопи і партизанські ліси, через підпілля і застінки гестапо, через смерть і безсмертя вона все ж таки до нас прийшла – Перемога! 

 

Це свято не затьмариться в віках.
В цей день нестимуть люди завжди квіти,
Не обміліє пам’яті ріка –
В серцях нащадків буде вічно жити…


На передодні великого свята, в читальному залі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка – Давидовича відбувся вечір вшанування: «Діалог поколінь: пам’ять заради майбутнього», в ході якого звучали спогади про страшну війну, яка спіткала наш народ в 1941-1945 роках, учні 11-го класу ЗОШ №3 співали пісні та читали вірші на воєнну тематику. Справжнім подарунком всім присутнім був святковий концерт вокального ансамблю «Співучі голоси» територіального центру соціально-побутової адаптації. Книжково-ілюстрована виставка: «Подвиг безсмертний – пам’ять нетлінна» представлена в читальному залі, ознайомила всіх бажаючих з трагічними сторінками воєнного лихоліття. 

 

8 травня у філіалі №1 ЦМБ для дорослих була проведена поетично-історична година "Подвиг народу - пам'ять поколінь". Були присутні учасники війни, діти війни та жителі мікрорайону Процівка. Привітали їх голова ради ветеранів Шамрай Борис Федорович, голова Всеукраїнської організації радянських офіцерів Лисенко Петро Матвійович, заступник міського голови, керуючий справами виконкому Бурмака Тетяна Іванівна, а також виконуючий обов'язки міського голови Губарь В'ячеслав Олександрович, який поздоровив учасників та дітей війни. Голови квартального комітету №21 та №20 Данилко Віра Михайшлівна та Шішібарова Олена Володимирівна вручили грамоти з подякою учасникакм трудового фротну війни. Розповіді учасників та дітей війни присутні прослухали зі сльозами на очах; кожен зміг донести інформацію про страшні дні окупації фашистами України. Ведучі Панченко Олександр та Петраш Віта розповіли про хвилючі моменти днів Перемоги 1945 року. Зворушливо була виконана пісня "Майский вальс" у виконанні Стукало Романа. Учитель Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Кулєцких Оксана Миколаївна розповіла про страшну битву під Ржевом, а Локтев Дмитро прочитав вірш присвячений цій битві. Поздоровлення прийняли також від жительки мікрорайону Процівки, яка написала вірш для привітання ветеранів війни, Краснощок Наталія виконала музичне привітання. Кульмінаційним моментом стало виконання гостями та ансамблем "Любисток" військової пісні "Катюша". Були покладені квіти до пам'ятника визволителів Ромен, який знаходиться в парку мікрорайону Процівка. Свято Перемоги закінчилося куштуванням солдатської каші.

 

В центральні міській бібліотеці для дітей під час проведення години-зустрічі «Немеркнуче світло великого подвигу» можливість послухати розповідь ветеранів Великої Вітчизняної війни Савченка Івана Опанасовича та Сіромахи Григорія Павловича мали учні 5-х класів ЗОШ №4.
 

Ветерани розповідали про злочини фашистських окупантів, про мужність радянських людей у боротьбі за свободу Вітчизни, свій бойовий та трудовий шлях.
 

Під час проведення заходу звучали рядки поезії у виконанні учнів, пісні воєнних років, демонструвалися документальні фільми.
 

Нехай небо над кожним українським містом буде справді мирним, а 9 травня у пам’яті багатьох поколінь стане святом Перемоги в останній у світі війні!


Напередодні великого свята Перемоги, в читальному залі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка – Давидовича відбувся вечір вшанування: «Діалог поколінь: пам’ять заради майбутнього», в ході якого звучали спогади про страшну війну, яка спіткала наш народ в 1941-1945 роках. Учні 11-го класу ЗОШ №3 співали пісні та читали вірші на воєнну тематику. Справжнім подарунком всім присутнім був святковий концерт вокального ансамблю «Співучі голоси» територіального центру соціально-побутової адаптації. Книжково-ілюстрована виставка: «Подвиг безсмертний – пам’ять нетлінна», представлена в читальному залі, ознайомила всіх бажаючих з трагічними сторінками воєнного лихоліття. 
 

 8 травня у філіалі №1 ЦМБ для дорослих пройшла поетично-історична година "Подвиг народу - пам'ять поколінь". Присутніх на заході учасників війни, дітей війни та жителів мікрорайону Процівка привітали виконуючий обов'язки міського голови Губарь В'ячеслав Олександрович, керуючий справами виконкому Бурмака Тетяна Іванівна, голова ради ветеранів Шамрай Борис Федорович, голова Всеукраїнської організації радянських офіцерів Лисенко Петро Матвійович. Голови квартальних комітетів №21 та №20 Данилко Віра Михайшлівна та Шішібарова Олена Володимирівна вручили грамоти з подякою учасникакм трудового фротну війни. Розповіді учасників та дітей війни присутні слухали зі сльозами на очах; кожен зміг донести інформацію про страшні дні окупації фашистами України. Ведучі Панченко Олександр та Петраш Віта розповіли про хвилючі моменти днів Перемоги 1945 року. Зворушливо прозвучала пісня "Майский вальс" у виконанні Стукало Романа. Учитель Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Кулєцких Оксана Миколаївна розповіла про страшну битву під Ржевом, а Локтев Дмитро прочитав вірш присвячений цій битві. Поздоровлення прийняли також від жительки мікрорайону Процівки, яка написала вірш для привітання ветеранів війни, Краснощок Наталія виконала музичне привітання. Кульмінаційним моментом стало виконання гостями та ансамблем "Любисток" військової пісні "Катюша".
 

 До пам'ятника визволителям Ромен, який знаходиться в парку мікрорайону Процівка присутні поклали квіти.
 

 По завершенні свята учасників пригостили солдатською кашею.
 


 

 

 

 

 

За матеріалами відділу культури

 

 

 

 


 

                                                             

 

 

 

Ветеранів привітала музична школа                                                              

           
Щороку в травні учні та викладачі Роменської дитячій музичній школі гостинно запрошують на святковий концерт ветеранів Великої Вітчизняної війни , щоб подякувати та низько вклонитися їм за Перемогу. Привітали присутніх зі святом начальник відділу культури Тетяна Баляба та директор школи Тетяна Охотник. Незабутні мелодії «Катюша», «На солнечной поляночке», «В землянке», «Лист до матері», «Ветеранам минувшей войны», які прозвучали у виконанні Дон Тетяни, Морус Владислави, Мальцева Олексія, Цимбала Дмитра, Бердник Юлії, Стукало Романа та ансамблів «Козачата» і   «Дзвіночок», до щему у серцях нагадали про сурові роки війни. Хвилиною мовчання згадали тих, хто віддав своє життя для щастя інших.  

 

 

За матеріалами відділу культури
 

05.05.2014
                                

 

 

   Свято танцю і краси

 

 

 

 

          
З нагоди Міжнародного Дня танцю на центральній сцені міста 25 квітня 2014 року відбувся звітний концерт зразкових аматорських хореографічних колективів Роменського міського будинку культури «Перлина» (керівник Наталія Мечова), «Дивограй» (керівник Людмила Бабич), «Віват» (керівник Катерина Лук’яненко) та дитячого хореографічного колективу «Перлинки» (керівник Наталія Мечова).

          
Учасники продемонстрували 14 танцювальних композицій в різних стилях: українські та російські стилізовані хореографічні композиці,   сучасні естрадні та хіп-хоп постановки.

          
Зі святом всіх учасників  привітала начальник відділу культури виконкому міської ради Тетяна Баляба. Музичні вітання прозвучали у виконанні Олександра Надточія, Тетяни Литвиненко та чоловічого вокального ансамблю «Осокори».

 

За матеріалами відділу культури

 

28.04.2014


 

 

 

 

ЧОРНОБИЛЬСЬКА ТРАГЕДІЯ

          
Творчий вечір з нагоди 28-х роковин чорнобильської трагедії, пройшов у Роменській дитячій музичній школі. На цей захід були запрошені ліквідатори наслідків аварії  чорнобильської катастрофи.  

          
У ході заходу прозвучали класичні твори у виконанні Діденко Альбіни, (клас скрипки, викладач Сошнікова Валентина), Дмітрієвої Емілії – (класу віолончелі, викладач Животовська Лідія Станіславівна ), Павловського Дмитра (клас кларнета, викладач Фомін Сергій), ансамблю скрипалів. До глибини душі пронизували скорботні вірші та пісні у виконанні учнів Бердник Юлії (викладач Булим Віра Павлівна) та Кисіль Лілії (викладач Карпенко Інна), а також гостя вечора , місцевого співака Богданова Михайла. Хор старших класів під керівництвом Карпенко Інни урочисто та піднесено представив пісню Василя Манька   «І доньки і сини».

           
Чудові мелодії фортепіанних творів у виконанні Яременко Неоніли, Балюри Катерини  (викладач Назаренко Алла), Нищоти Романа (викладач Охотник Тетяна), дуету викладачів у складі Картавої Наталії та Охотник Тетяни до щему сколихнули серця усіх присутніх у залі, думки яких поринули у ті страшні події вибуху атомного реактору.  

          
Загиблих ліквідаторів   згадали хвилиною мовчання.

У  центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича відбулася  зустріч з ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС Бабкою Віталієм Миколайовичем та Шкирею Сергієм Миколайовичем,  що мала назву «Ємісце подвигу не тільки на війні». Гості розповіли учням 8-х класів ЗОШ №4 про своє бачення тих трагічних подій, які ми маємо пам’ятати, щоб замислитися, зробити висновки, аби страшне минуле не повернулося ніколи.

          
На годині скорботи «Атомна весна України» користувачі філіалу №1 ЦМБ для дорослих зустрілись з ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС Окіпним Миколою Васильовичем та Банним Миколою Миколайовичем. Їхні емоційні розповіді про жахіття Чорнобиля знайшли відгук у серцях присутніх на заході, які хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто віддав своє життя, рятуючи Україну і світ від атомного лиха.

          
Скільки б не пройшло часу, чорнобильський біль чорною гіркотою осідає в душах українців. Про трагедію, яка навіки оселилась в людських серцях розповів Циганенко Валерій Павлович на уроці мужності «Палаюча земля Полісся» у бібліотеці сімейного читання учням 8- А класу ЗОШ №7.

 

 

 

 

 

 

 

Участь учнів Роменської дитячої музичної школи у VІІІ Регіональному конкурсі юних музикантів «Шлях до зірок»

            
З метою виявлення та підтримки обдарованих дітей, обміном творчими досягненнями , розвитком виконавської майстерності учнівської молоді та пропаганди творів українських композиторів 26 квітня 2014 року у м. Конотопі відбувся VІІІ Регіональний конкурс юних виконавців «Шлях до зірок». 

           

Роменську дитячу музичну школу представляли 13 учнів. Високий рівень виконавського мистецтва показали 8 учнів. Володарем Гран-прі стала Дон Тетяна, учениця 3 класу (викладач Старун Олена). Звання Лауреатів І ступеню отримали Нищота Роман, учень 5 класу (викладач Охотник Тетяна), Дудка Дар’я, учениця 2 класу (викладач Іващенко Наталія). Лауреатом ІІІ ступеню стала Шеліхова Анастасія, учениця 2 класу (викладач Підвеза Людмила), Алфімова Вікторія, учениця 3 класу та Черниш Аліна, учениця 6 класу (викладач Бондаренко Тетяна), Волик Єва, учениця 5 класу (викладач Назаренко Алла), Самойлик Оксана, учениця 3 класу (викладач Шестак Катерина). Дипломи учасників отримали Чала Аліна, Терещенко Валерія, Пушкар Юлія, Пироженко Мирослава, Коломієць Аліна.

          
Вітаємо переможців конкурсу та   їх викладачів та бажаємо подальших творчих успіхів!

 

За матеріалами відділу культури

 

09.04.2014

 

 

 

 КОНКУРС КОНОТОПСЬКА РОЗСИПУХА

 

 Нещодавно у м. Конотопі на базі дитячої музичної школи № 1 відбувся ІІ Відкритий обласний фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах «Конотопська розсипуха».
 

 Роменську дитячу музичну школу представляли 14 солістів-інстументалістів та 2 інструментальних дуети (дует баянів та ансамбль ложкарів «Веселі друзі»).
 

Гран-Прі вибороли Гриценко Денис (викладач Самілик В.М., концертмейстер Вертій О.Г.) та Цимбал Дмитро (викладач Тітенко В.Д.).

 
Лауреатами І ступеню
стали Мороз Аліна (викладач Карнаух Л. В., концертмейстер Гречановська А. В.), Рогинський Максим (викладач Дахно З.Г.).

 
Лауреати ІІ ступеню
- Нужна Людмила (викладач Підвеза О.В.), Романенко Наталія (викладач Карнаух Л. В., концертмейстер Гречановська А. В.), Мироненко Максим (викладач Самілик В.М., концертмейстер Вертій О.Г.

 
Лауреати ІІІ ступеню
- Саєнко Катерина, Дяченко Ілля (викладач Карнаух Л. В., концертмейстер Гречановська А. В.), Івченко Максим (викладач Манько В.Г.), Заворотько Анна (викладач Базанова Г.І.), дует баянів у складі Рогинського Максима та Похмури Олександра (керівник Дахно З.Г.) та ансамбль ложкарів (керівник Пятчанін К.Г. та концертмейстер Тітенко В.Д.).

 
Адміністрація Конотопської ДМШ № 1 висловлює щиру подяку Цимбалу Дмитру за успішний виступ з сольною програмою в рамках проведення фестивалю-конкурсу.

 
Викладачів та учнів вітаємо з перемогою!

 

 

 

 

За матеріалами відділу культури.

 

 

 

 

  

 

 

 

«ВІВАТ» - і знов Лауреат

Зразковий аматорський хореографічний колектив «ВІВАТ» міського будинку культури (балетмейстер - К. О. Лук'яненко) неодноразово доводив талановитість та вміння своїх учасників, приймаючи участь у різних обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Тільки протягом 2013 року юні танцюристи привозили переможні дипломи з міста Шостки, Сум, Харкова та Києва.
 


У м.Суми 06 квітня 2014 року відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва "Кубок Візаві-2014"
 

Колектив «ВІВАТ» став Лауреатом I ступеню у номінації «Естрадний танець» у молодшій віковій категорії (до 7 років) та Лауреатом III ступеню у номінації «Естрадний танець» у середній віковій категорії (10-13 років). Юні танцюристи гідно представили рідне місто на конкурсі.
 

Тож, хочеться привітати всіх учасників колективу та побажати їм нових творчих здобутків та незгасаючого натхнення!
 

 

За матеріалами відділу культури

25.03.2014

 

 

 

Парад  ансамблів

 

У Роменській дитячій музичній школі вже втретє пройшло свято ансамблевої фортепіанної музики «Парад ансамблів», започатковане старшим викладачем Оленою Погребняк.

 

У концертній програмі прийняли участь найталановитіші учні школи: Коломієць Аліна, Дон Тетяна, Балюра Катерина, Терещенко Валерія, Скрипаль Поліна, Капля Валентина, Вовненко Ярослав, Москалик Андрій, Тріус Владислава та інші, у виконанні яких в репертуарі прозвучала музика різних часів та епох:  від Й.С.Баха і П.І. Чайковського до сучасних композиторів.  

 

 Вибухом овацій зустріли слухачі заключні виступи фортепіанних дуетів викладачів дитячої музичної школи Тетяни Бондаренко та Анни Гречановської, Наталії Іващенко та Олени Погребняк.

       
Відомий філософ Сократ сказав: «У кожній дитині є сонце – треба лише вміти запалити його». Так нехай і надалі запалює наші серця ЇЇ ВЕЛИЧНІСТЬ МУЗИКА , яка піднімає дух, веде вперед, завжди є втіхою і опорою для людини.

 

 

За матеріалами відділу культури

11.03.2014

 

 

                      Живи , поете, в пам’яті людській ( до 200-річчя Т.Г.Шевченка)

  

 

 

 

 Всеукраїнський конкурс «Провесінь»

 Учні Роменської дитячої музичної школи взяли участь у ХІХ Всеукраїнському конкурсі гри на народних інструментах «Провесінь» (м. Кіровоград).

 У номінації «балалайка» Мироненко Максим (викладач Володимир Самілик, концертмейстер Ольга Вертій) став Лауреатом ІІ ступеня, Цимбал Дмитро у номінації «гітара» (викладач Володимир Тітенко) отримав Диплом учасника. 

 

 

 

 

 

ЗВУЧИТЬ НАРОДНА ПІСНЯ

У Сумському вищому училищі мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського на базі відділу «Народне пісенне мистецтво» був проведений Відкритий дитячий фестиваль – конкурс народної пісні «Чарівні джерела» в якому взяли участь колективи та солісти з різних районів області (всього192 учасники).

 В номінації «Солісти» у середній віковій категорії Роменську дитячу музичну школу представили кращі учні класу сольного співу: Завадько Марія ( ІІ місце), Морус Владислава (ІІІ місце), Кисіль Лілія. До конкурсу учнів підготувала викладач Інна Карпенко.

 Переможці та викладачі нагороджені дипломами та грамотами.


 

 

 

 

 

Відкрито нову фотовиставку

 

 

 

 

В художній галереї МБК 6 березня 2014 року відбулася презентація фотовиствки молодого полтавського фотографа Вікторії Долини «Потаємні мрії». Це вже четверта виставка Вікторії в нашому місті.


 

Процес створення художньої фотографії – це нелегкий та довгий шлях і починається він з ідеї. Для її досягнення не лише фотограф докладає великих зусиль, а й вся команда плідно працює для реалізації певного образу.

 Кожен сприймає світ по-своєму, тому і виражає свої почуття по-різному, має потаємні мрії, бачення себе в певному образі, в певній місцевості. Так і виникла ідея фотопроекту.


 Тож запрошуємо всіх бажаючих поринути в світ фото та мрій!

 Виставка працюватиме до 25 березня.

 

 

 

За матеріалами відділу культури

 

Серед тих визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові,чия душа сповнена високої любові до Батьківщини, Шевченко по праву займає почесне місце, бо з вогнем у душі захищав свободу і незалежність Вітчизни, честь і гідність народу. Саме тому вся світова громадськість у березні 2014 року з особливим почуттям відзначає 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря.

      

Тарас Шевченко звеличив Україну, звеличив весь український народ. Шевченкова спадщина давно стала найважливішим і нетлінним складником духовного єства українського народу. Увібравши в себе душу народу, він підніс його духовну велич і красу на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ. Про це особливо було наголошено під час вечора –присвяти « І голос твій, і пензель твій, і слово…» , який відбувся в читальному залі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка – Давидовича. Під час заходу звучали вірші та пісні на слова Тараса Шевченка у виконанні відвідувачів відділення соціально-побутової адаптації територіального центру міста.

    

На завершення вечора-присвяти були підведені підсумки загальноміського конкурсу знавців життя і творчості Тараса Шевченка «Живи, поете, в пам’яті людській».

    

Роботи на конкурс представили 24 учасники. Приємно відзначити активність учнівської молоді, а також не байдужих до творчості Шевченка мешканців міста та району, серед яких люди різних професій, уподобань, для яких Шевченко - вічне джерело натхнення та сподівань на краще життя.

    

Підводячи підсумки , начальник відділу культури виконавчого комітету міської ради Тетяна Баляба, підкреслила, що конкурс – це справжнє свято Кобзаря, його вічної, нев’янучої творчості, полум’яного слова.

 

     

Переможці конкурсу  Дудка Едуард (1 місце), Паляничка Оксана ( 2 місце), Миколенко Марина ( 3 місце)  отримали дипломи та  цінні подарунки, а саме твори безсмертного Кобзаря. Решті учасників на згадку про участь в конкурсі Людмила Грицай , місцева поетеса, голова літературного об’єднання “Обрії ” , яке з лютого 2014 року розпочало свою роботу при центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка – Давидовича, вручила збірки письменника-земляка О.Ющенка.

     

Наостанок всі учасники заходу хором виконали пісню «Реве та стогне Дніпр широкий» на слова великого Кобзаря, яка стала своєрідним символом та гімном України.

 

 

«ІМ’Я ТАКЕ ПРОСТЕ – ТАРАС»

Літературно-музична композиція «Ім’я таке просте  - Тарас, а велич і душа глибинна», підготовлена центральною міською бібліотекою для дітей , зібрала любителів поезії Тараса Шевченка в затишному приміщенні центру реабілітації дітей-інвалідів.

          

Поезія і проза перепліталася мелодіями, покладеними на твори поета. Прозвучали вірші у виконанні вихованців центру реабілітації, які яскраво зуміли представити свої виступи.

        

Окрасою свята став виступ юних акторів учнівського театру юного глядача ЗОШ №3 Островерхової Анастасії, Кириченко Дарії, Суюнової Юлії, Линника Артема які підготували і показали сценки «Тарас з мамою» та «Шевченко в дитинстві».

 

        

Захід завершився «Молитвою» Д.Павличка у виконанні учнів ЗОШ №3 Лещак Анастасії, Коваленко Дениса та презентацією «Іду з дитинства до Тараса»,підготовленою працівниками ЦМБ для дітей.

 

За матеріалами відділу культури

 

06.03.2014

 

Батьківщино моя, Україно!

 

У Роменській дитячій музичній школі відбувся конкурс патріотичної пісні «Батьківщино моя, Україно, ти у серці моєму єдина!».
 

 У конкурсі прозвучали пісні українських сучасних композиторів, які оспівують красу та велич України у виконанні учнів класу сольного співу. Переможцями стали Дон Тетяна, Іванченко Аліна, Кисіль Лілія (викладач Карпенко Інна Василівна) та Рибалко Олександра (викладач Булим Віра Павлівна). Завідувач музично-теоретичним відділом Світлана Гараган та викладачі по класу сольного співу у обговоренні відзначили велику зацікавленість учнів до української пісні та виконавську майстерність конкурсантів.
 

 Учасники конкурсу відзначені дипломами.
 

 

 

 

КОБЗАР ВІЧНО ЖИВИЙ

 
У Роменській дитячій музичній школі відбувся творчий вечір, присвячений 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка.

 
Юні музиканти у складі квартету та ансамблю домристів (керівник Лілія Карнаух, концертмейстер Анна Гречановська), ансамблю скрипалів (керівник Валентина Сошнікова, концертмейстер Тамара Єфремова) виконали твори на вірші поета. А у виконанні Дон Тетяни (викладач Олена Старун), Похмурої Олександри (викладач Зінаїда Дахно), Бердник Юлії (викладач Булим Віра Павлівна), Мороз Аліни (викладач Лілія Карнаух, концертмейстер Анна Гречановська) прозвучали сучасні твори українських композиторів.


 Прикрасою концерту були виступи викладача по класу бандури Олени Фурдуй та місцевого співака Михайла Богданова (концертмейстер Анна Яцюк).

 
Зворушливо зі словами вдячності звернулася до присутніх начальник відділу культури виконавчого комітету міської ради Тетяна Баляба, яка вказала на актуальність безсмертних творів Кобзаря та їх популярність вже понад півтора століття.
 

25.02.2014

 

 

 

 

Бібліоновації в практику роботи бібліотек

 

В центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича зібралися працівники міської централізованої бібліотечної системи на семінар – практикум «Сучасна бібліотека: репертуар традиційних та інноваційних послуг для громади».

У ході семінару розглядались нові нетрадиційні підходи до організації діяльності бібліотек, обговорювалось велике коло питань з теорії і практики інноваційної діяльності, проведено тренінг-клас „Використання соціальних мереж та веб-сайту для реклами послуг бібліотеки» де теоретичні консультації супроводжувалися трансляцією цікавих практичних доробок. Обговорено питання розвитку міських бібліотек у контексті сучасних проблем і перспектив, можливості бібліотек щодо задоволення інформаційних та дозвіллєвих інтересів читачів, інноваційні форми і методи роботи серед користувачів. Під час дискусії «Спілкуємося. Вчимося. Працюємо по-новому» виникла цікава жвава розмова, обмін думками, досвідом з питань функціонування сьогоднішньої публічної бібліотеки.


Підводячи підсумок семінару директор міської централізованої бібліотечної системи Рослова Ніна Миколаївна зазначила: «Завдяки професійному навчанню працівники книгозбірень набувають якостей сучасного фахівця, а це перш за все компетентність, здатність до організації роботи та її якісного планування, спрямованість на співпрацю, вміння своєчасно вносити корективи у свою діяльність. Бібліотечні фахівці поступово оволодівають комп’ютерною технікою, інноваційною культурою. Проявляють спроможність сприймати нові ідеї, творчо опановувати та використовувати у своїй роботі цікавий досвід колег».

 

 

 

 

За матеріалами відділку культури

 

 

 

 

 

 

      Вічне Слово кобзаря

  
В Роменській дитячій музичній школі відбувся творчий вечір, присвячений 110-річчю з Дня народження Євгена Адамцевича – Роменського кобзаря. Цікаві сторінки біографії супроводжувалися фотографіями, кобзарськими піснями. Підготувала та провела вечір старший викладач, зав. відділом Світлана Гараган.


 

Зі словами привітань виступив заступник голови Клименко Андрій Борисович та начальник відділу культури Баляба Тетяна Іванівна.


 

Учні школи показали цікавий концерт, на якому прозвучали інструментальні твори на бандурі у виконанні викладача Олени Фурдуй та учениці Симоненко Альони (дует ), Коваль Катерини (викладач Світлана Лелюх ). Твори кантиленного характеру виконали домристи Романенко Наталія та Мороз Аліна (викладач Лілія Карнаух, концертмейстер Анна Гречановська), Мироненко Максим (балалайка, викладач Володимир Самілик Володимир), Кисіль Лілія (сольний спів, викладач Інна Карпенко). Наймолодша учасниця Діденко Альбіна (викладач Валентина Сошнікова, концертмейстер Тамара Єфремова) виконала на скрипці твір сучасного українського композитора, передаючи колорит і настрій українського народу. Жартівливі твори виконали Волик Єва (фортепіано, викладач Алла Назаренко, Рибалко Олександра (сольний спів, викладач Булим Віра Павлівна), Дмитрієва Емілія (віолончель, викладач Животовська Лідія Станіславівна, ансамбль народної музики (керівник Володимир Тітенко).


 

Почесним гостем вечора був Тріус Олександр – роменський бандурист, лауреат Всеукраїнських конкурсів, який виконав відомі музичні твори творчого спадку Євгена Адамцевича. Музичним подарунком викладача школи, члена Національної ліги українських композиторів Василя Манька, стало виконання «Козацького маршу», який композитор присвятив саме Євгену Адамцевичу.

 


 

За матеріалами відділу культури

 

18.02.2014

 

 

 

Афганістан – ти вічний біль…  

 

 

 

До 25- річчя виведення радянських військ з території Афганістана

 

 

 

 

Минають дні, ідуть роки

Життя листки перегортає

А біль Афгану – на віки

В душі чомусь не замовкає.

 

      
Афганістан… Він став синонімом людського лиха, справжнього пекла: палюче сонце зранку, спекотний вітер-афганець, пісок, що не дає дихати, і…завжди хочеться пити.

      
15 лютого минає 25 років з часу виведення радянських військ із Афганістану. На підтримку ініціативи ветеранської громадськості Указом Президента України 2014-й рік оголошений Роком учасників бойових дій на територіі інших держав.

 

 

Правда про афганську війну…Різна вона, і спогади різні. І звучали вони з вуст воїнів-інтернаціоналістів в центральній міській бібліотеці для дітей на годині пам’яті «Відлуння минулих боїв». Шебедя Сергій Миколайович та Чикиш Юрій Іванович - живі свідки воєнних подій в Афганістані. Вони служать прикладом дітям, які є майбутнім нашої країни. Учні 8-А та 8-Б класів СЗОШ №2 ім. акад. А.Ф.Йоффе, затамувавши подих, слухали    розповідь воїнів-афганців про страшні роки війни, про молодих юнаків, які гинули на мінах та від рук душманів, про жаркий клімат , який виснажував бійців, про цинкові гроби, які щодня відправляли на батьківщину безутішним батькам, дружинам.

    
Як вони раділи, коли ця війна для них скінчилася, коли останній солдат покинув територію Афганістану. Юрій Іванович з гордістю згадував, що він був в тій колоні, яка останньою залишила афганську землю. 

    

Під час проведення заходу звучали вірші у виконанні учнів 8-А класу Яременко Нелі, Щербакової Ангеліни, Губар Юлії, Карпенко Олександри, які доповнювалися документальною кінохронікою.

 

На урок мужності: «Гіркої пам’яті ковток» проведений для учнів 1 курсу ДПТНЗ „Роменське вище професійне училище” в центральній міській бібліотеці для дорослих     ім. Бориса Антоненка-Давидовича були запрошені гості – воїни – афганці Бринчак Василь Михайлович та Тарасов Ігор Володимирович. Вони ділилися спогадами про час служби в Афганістані, згадали тих, хто пройшов з ними воєнний шлях, важкі будні тієї жахливої війни. Учні дізналися про події, які до недавна були маловідомі, ознайомилися з книжковою виставкою «Війна… Чужа. Неждана. Непотрібна.» та переглянули документальний фільм про війну в Афганістані.

 

Будь-яка війна несе смерть, каліцтво, «вдягає» в журбу тисячі материнських сердець. У війни холодні очі, у неї свій рахунок, своя безжальна арифметика. В нашому місті шість матерів не дочекалися своїх синів. Болем і щемом у серці відгукнулась розповідь Уманця Оленсандра Сергійовича та Божко Галини Степанівни - батьків загиблих воїнів які прийшли на зустріч з жителями мікрорайону Процівка у філіал №1 центральної міської бібліотеки для дорослих на вечір-зустріч «Крізь пекло афганської війни». Їх надію обірвав «чорний тюльпан» із вантажем «200» з домовинами загиблих синів Уманця Анатолія та Божка Олега. Віддати шану загиблим та привітати присутніх на заході воїнів – афганців Шебедю Сергія, Карася Анатолія, Самойленка Олександра, Дудченка Юрія, Гуртовенко Івана, Василенка Ігора прийшли міський голова Калашник Микола Кирилович та керуюча справами міськвиконкому Проценко Олена Володимирівна.

 

 

Спогади воїнів-афганців, пісні про Афганістан залишаться в душах та серцях тих, хто прийшов на захід назавжди. Як сказали ведучі заходу Кулецьких Оксана та Пертраш Віта: «Ця пам’ять належить не тільки воїнам, які пройшли через криваве пекло Афганістану, вона повинна нагадувати всім, що війна не потрібна людям. Молоде покоління має знати, що серед нас живуть герої, які в 20 - 30 років стали свідками і учасниками бойових подій і нагороджені орденами і медалями.»

 

            

На урок патріотизму «І знову мені Афган наснився» з учнями 10 класу ЗОШ №11 у філіал №1 центральної міської бібліотеки для дітей був запрошений воїн-афганець Іванов Олексанр, який поділився спогадами про свою службу в Афганістані . Олександр Іванович сказав:  «Вихований на ідеалах радянської доби, я щиро вірив, що виконую свій інтернаціональний обов'язок, роблю добру справу, захищаю афганський народ та допомагаю дружній країні. Я добре розумів, що таке військова присяга, обов'язок перед  народом і Батьківщиною, і служив з честю та гідністю. В моїй пам'яті назавжди залишиться бойова дружба, взаємодопомога і підтримка, а ще болючі спогади про тих, хто вже ніколи не повернеться на рідну землю».

 

 

Час іде, а біль не вщухає, пам’ять береже афганські події вже двадцятип’ятилітньої давнини. Вічна пам'ять загиблим! Пам’ятаймо про мертвих, згадаймо і подбаймо про живих!

 

 

За матеріалами відділу культури

14.02.2014

 

 

 

Пам’яті Миколи Омеляновича Макаренка присвячується

Культурно-мистецький проект «Час віддати належну шану» проходе в ювілейну річницю з дня народження Т.Г.Шевченка. На монументі Кобзаря в місті Ромни Сумської області викарбувані слова поета «І оживу і думу вольную на волю із домовини возову». Цей заповіт світоча українського народу відгукнувся громадянським вчинком рятівника Михайлівського Золотоверхого монастиря Миколи Омеляновича Макаренка (1877-1938 ) уродженця Сумщини, володаря Ордена Станіслава 3 ст., вченого світового рівня, патріота України, видатного дослідника в галузі археології, історії мистецтва, художника, музеєзнавця, педагога, громадського діяча.

Як тисячі вчених, духовних діячів тієї доби, Макаренко попав під дамоклів меч сталінських репресій. А приводом став протест вченого-патріота проти знищення Михайлівського Золотоверхого монастиря.  М.Макаренко був арештований, висланий на каторгу у Казань, потім у табори в Томськ, де його і розстріляли 4 січня 1938 року. Реабілітація вченого-патріота відбулася у 1960, 1965, 1989 роках.

Вдячні земляки ось уже дев’ятий рік влаштовують культуро-мистецькі заходи на честь українського патріота. Нещодавно відбулася наукова конференція «Час віддати належну шану» та виставка живопису «Храми України». В проекті прийняли участь Михайлівський Золотоверхий монастир, Київська православна Богословська академія, «Сумське земляцтво у місті Києві», Київська організація Національної спілки художників України, Мистецький центр «Шоколадний будинок» Київського національного музею російського мистецтва, Український фонд культури.


 

Кожний учасник  виставки живопису, а це 30 художників із Києва, Львова, Шостки, Хуста, Івано-Франківська, Глухова, Камьянець-Подольського, привніс своє бачення на сакральні пам’ятки. Глядач відчув подих історії сповнений роздумів, особливої святості, духовності.

Окрасою виставки стали твори заслуженого діяча мистецтв України професора творчої майстерні монументального живопису та храмової культури Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури І.Пилипенка, заслуженого художника України, професора, доцента НАОМА, живописця Г.Ягодкіна, заслуженого діяча мистецтв України Миколи Шелеста.

Відгукнулися й наші постійні учасники уродженці славетної Сумщини, заслужені художники України Г.Ягодкін, М.Нечвоглод та В.Єрмаков, художники О.Масик, Т.Мельничук, Т.Ціун, С.Кривенко, Т.Бикова. Віртуально можна помилуватися мальовничими місцями України в яких бував Т.Г.Шевченко, знайти для себе чарівний острівок спокою за святості. Тут і таємнича краса східної України, неповторні краєвиди Седнева, історичні пам’ятки Чернівців, Кам’янець - Подільського.

Кожний учасник отримав Подяку від намісника Михайлівського Золотоверхого монастиря єпископа Вишгородського Агапіта, які вручив протоієрей, проректор Київської Православної Богословської Академії отець Віталій Клос.

 На виставці була презентована вперше колекція книг які написав М.Макаренко представлених з різних архівів столиці. Отак мальовнича Україна, щедра на духовні пам’ятки, благословила нас сьогодні цим мистецьким заходом. Для її влаштування залучилася команда працівників галереї «Шоколадний будинок», в приміщенні якого в кімнаті №6, в суворі дні з 1924 по 1934 роки минулого століття жив з родиною Микола Омелянович Макаренко.

Цим заходом ми вшанували ім’я українського патріота. Коли будете проходити Економічною брамою до Михайлівського Золотоверхого собору, вклоніться погруддю М.О.Макаренка, це наша з вами совість. 

 

 

 

 

Валентина Єфремова

куратор проекту, мистецтвознавець, заслужений працівник культури України

10.02.2014

 Чергове засідання Ради з питань розвитку культури в місті

 

В приміщенні читального залу ЦМБ для дорослих ім. Б.Д.Антоненка- Давидовича відбулось засідання Ради з питань розвитку культури в м. Ромни під головуванням заступника міського голови Клименка А.Б.
 

У роботі Ради взяли участь член постійної депутатської комісії з питань освіти, культури, духовності, сім’ї, молоді і спорту Книга В.Ю., головний спеціаліст відділу молоді і спорту виконкому міської ради Гончарова І.М., методист ЦПО та РТМ Гайдук Л.М.
 

 На порядок денний засідання було винесено три питання: звіт начальника відділу культури Баляби Т.І. „Про виконання у 2013 році основних завдань та заходів відповідно до Програми розвитку культури в м. Ромни на 2011-2013 роки”, затвердженої рішенням сесії Роменської міської ради від 30.12.2010р.; „Про підготовку та відзначення у 2014 році 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка” та „Про хід виконання розпорядження міського голови від 15.04.2013 № 50 «Про заходи щодо розвитку туризму в місті на 2013-2015 роки»”.
 

 Начальник відділу культури доповіла присутнім по всім трьом питанням.
 

 У ході обговорення відповідальним виконавцям надані відповідні доручення.

 

 

 

 

 

Відкрито нову виставку


У художній галереї  ім. І.П.Кавалерідзе  Роменського міського будинку культури відкрилась виставка  письменниці та художниці Людмили Зайцевої «Поезія моя на полотні». В експозиції представлені близько сорока робіт в техніці батик. Відвідувачі мають можливість познайомитися з творчістю майстрині.

    
Виставка працюватиме протягом місяця. Чекаємо всіх бажаючих з вівторка по суботу.

 

 

 


За матеріалами відділу культури

 

06.02.2014

 

 

 

                                     З нагоди  ювілею Людмили Ромен

 

 

 

 

       
Поетеса, громадський діяч, композитор і виконавиця, народна майстриня, наша землячка – Людмила Ромен (Людмили Валентинівни Шевченко) відсвяткувала 55-річний ювілей з дня народження.

       
У відділенні соціально-побутової адаптації територіального центру відбулася краєзнавча година, присвячена цій даті, «На вістрі часу і поза часом», яку підготували і провели бібліотекарі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича.

      
Людмила Ромен є членом Національної спілки письменників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Асоціації діячів естрадного мистецтва, Академік Української міжнародної академії оригінальних ідей. Вона автор багатьох збірок лірики: «На вітрянім вогні» (1994 р.), «Мовчать дерева роду» (1999 р.), «Горобина ніч» (1996 р.), «Яблука з неба» (2000 р.), «Білий лебідь – лебідь Чорний» (2005 р.), «Вірую. ПроСТО тріолети» (2006 р.), «Грім» (2006 р.) та ін.

      
Завідуюча відділом обслуговування центральної міської бібліотеки для дорослих Лариса Пасєвіна розповіла  про творчу та громадську діяльність уславленої землячки, поціновувачі поетичного слова читали вірші поетеси.

      
Із вітаннями звернулася до ювілярки завідувач відділення соціально-побутової адаптації Наталія Коваленко; побажала Людмилі Валентинівні міцного здоров’я, невпинного руху вперед, успішного здійснення всіх планів та задумів, щасливого життя та плідної професійної діяльності.

 

                                                                                                   За інформацією відділу культури

  

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua