www.romny.osp-ua.info

Новини культури 2016

 

23.12.2016

Різдвяні мініатюри 2016

З 7 по 17 грудня 2016 року у Києві відбувся Всеукраїнський мистецький конкурс-фестиваль «Різдвяні мініатюри». Конкурс-фестиваль проводиться 1 раз на 2 роки.

Засновник – Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів за сприяння Департаменту культури виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

Метою конкурсу-фестивалю є пропаганда української дитячої творчості в її різноманітних формах: театральній, живописній, музичній, хореографічній; виявлення талановитих, перспективних у професійному відношенні дітей, розкриття їх творчого потенціалу, виховання естетичних смаків підростаючого покоління.

У мистецькому конкурсі-фестивалі взяли участь близько 1000 учасників з різних куточків України: солісти та колективи, початківці 7-8 років та дорослі артисти, представники великих та малих міст з різних куточків України в таких номінаціях:вокал,театральне мистецтво,хореографія,живопис,інструменталісти, народні інструменти, струнно-смичкові інструменти,духові та ударні інструменти.

Наше місто у номінації "інструменталісти “(фортепіано) представляла учениця 6 класу дитячої музичної школи Дон Тетяна (викладач Старун О.А.). У запеклій боротьбі за звання найкращого музиканта вона гідно отримала звання Лауреата ІІ ступеню. 

Апофеозом творчого змагання учасників була Урочиста церемонія нагородження переможців та концерт, які відбулися 18 грудня 2016 року у Актовій залі Центральної виборчої комісії м. Києва.

Тож бажаємо переможниці та її викладачу у майбутньому натхнення та безліч нових творчих злетів.

За  повідомленням відділу культури.


20.12.2016

Відкриття приміщення початкової школи СЗОШ № 1
 
20 грудня 2016 року у приміщенні загальноосвітньої школи № 3 пролунав перший дзвоник для учнів 1-х, 2-х класів Роменської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім. П.І.Калнишевського. Нагадаємо, що рішенням сьомої сесії сьомого скликання від 25.02.2016 припинено (реорганізовано) діяльність ЗОШ № 3 шляхом приєднання до СЗОШ № 1. Для чотирьох перших класів (90 дітей) та трьох других класів (77 дітей) облаштовано класні кімнати, для першачків затишні спальні. Створено комп’ютерний клас та маленьку актову залу. Капітально відремонтовано їдальню та санвузли. 

Дана подія стала можливою завдяки спільного зусилля міської влади, депутатського корпусу, батьківської громадськості, трудового колективу СЗОШ № 1 за дієвої підтримки депутатів обласної ради. 

Зокрема з міського бюджету були виділені кошти:

-         на заміну вікон 397,6 тис. грн..

-         на придбання будівельних матеріалів (лінолеум, двері, будівельні суміші) 65,0 тис.грн.

-         на ремонт опалювальної системи 15,0 тис. грн..

-         на придбання меблів та м’якого інвентарю 120,0 тис.грн.

За кошти обласного бюджету придбано вікон на суму близько 12 тис. грн..

Щирі, напутні слова побажань лунали із їх вуст міського голови Сергія Салатуна  на адресу початківців, учителів, батьків. Дякували усім причетним до створення малого «храму науки» начальник відділу освіти Ірина Івницька та директор СЗОШ № 1 Валентина Судьїна. 
 
За повідомленням відділу освіти
 
13.12.2016

Його величність Й.С.Бах

Вже стало доброю традицією проводити тематичні вечори поліфонічної музики в Роменській дитячій музичній школі, які організовує і проводить старший викладач фортепіанного відділу Іващенко Наталія Михайлівна.

Більше ніж три століття минуло з того часу, як жив і творив німецький композитор Йоганн Себастьян Бах. Але інтерес до творчості неперевершеного генія не вщухає в наші дні. Вона вражає своїми масштабами. Композитор створив більше 1000 творів різних жанрів. Про це знають і досконало вивчають  творчість цього композитора учні дитячої музичної школи. 

Музика Й.С.Баха різної складності. Найменші учні виконували старовинні танці: бурре, менуети, полонези. Це Мягкович Володимир 1 кл., Маляр Вікторія  2 кл.( клас викладача Погребняк О.Й.), Зологіна Олександра 2 кл. (клас викладача Іващенко Н.М.), Батичко Дар’я 3 кл. (клас викладача Підвези Л.І.), Крестянов Дмитро 4 кл. (клас викладача Дрижак Л.М.).

В наш час рояль віддалено нагадує такі інструменти, як клавесин та клавікорд, які були сучасними в той час. І щоб наблизити звучання цих інструментів до роялю викладачам і учням потрібно наполегливо працювати над звучанням. Але це вдалося маленьким артистам, які виконували інвенції та фуги: Мелешко Лії 3 кл. (клас викладача Петренко Л.М.), Житковій Анні 4 кл. (клас викладача Шестак К.Г.), Нехань Анастасії 5 кл.(клас викладача Герасько К.І.), Кузько Юлії 5 кл. (клас викладача Картавої Н.А.), Ленець Катерині 6 кл., Дудкі Дар’ї кл. (клас викладача Іващенко Н.М.), Дон Тетяни 6 кл. (клас викладача Старун О.А.), Скрипаль Поліні 6 кл. (клас викладача Охотник Т.Г.). На завершення прозвучали: дует у складі Дудки Дарї та Ленець Катерини, які виконали арію із третьої оркестрової сюїти та концерт для скрипки з оркестром у виконанні Валуйської Дарії 6 кл. (домра), викладача Карнаух Л.В. та концертмейстера Картавої Н.А. (ф-но).
 
За інформацією відділу культури 

        
08.12.2016
Переможемо з піснею
«Переможемо з піснею» - таку назву мали урочистості та концертна програма з нагоди Дня збройних Сил України та Міжнародного Дня волонтера, що пройшли 6 грудня у Роменському міському будинку культури.На захід були запрошені учасники АТО, волонтери міста, родини загиблих героїв. З привітальним словом до присутніх звернувся міський голова Сергій Салатун. З нагоди свята багатьох волонтерів та учасників АТО було нагороджено грамотами виконавчого комітету Роменської міської ради. А волонтер та настоятель храму Всіх Святих, протоієрей отець Димитрій Долгий нагородив найактивніших волонтерів почесними відзнаками.Глядачі були зворушені віршем «Воїнам АТО», що прозвучав у виконанні автора Катерини Лук’яненко.З особливою теплотою сприймалися виступи автора-виконавця, учасника бойових дій Олександра Надточія, солістки Роменського міського будинку культури Тетяни Литвиненко, вокального ансамблю «Співограй» ЗОШ №11. Зі щемом у серці слухали присутні пісню «Біля тополі» у виконанні народного аматорського вокального ансамблю сучасної та народної пісні «Зорецвіт» (кер. Надія Демченкова). Кадри з іменами та фото наших роменчан, що віддали своє життя за Україну, хвилина мовчання за полеглими - все це додало заходу ще більшої теплоти і гордості за наших героїв.Справжнім дарунком для всіх став виступ учасників Народної філармонії (директор Руслана Лоцман). На запрошення ансамблю «Зорецвіт», здійснюючи свій концертний тур містами України, артисти завітали і до Ромен. Для глядачів заслужені артистки України Руслана Лоцман, Тетяна Школьна, Карина Кондрашевська та режисер документального кіно Дмитро Глухенький привезли в дарунок цілу програму авторських патріотичних та народних пісень. «Комбат Маруся», як називають Руслану Лоцман на передовій, провела разом із своїми артистами понад 300 концертів у зоні АТО. Виступи народної філармонії радо зустрічали у всіх військових частинах і гарнізонах, у госпіталях та військових училищах.Дві години, при повному аншлазі, йшла святкова програма, від якої і глядачі і артисти отримали величезне задоволення.за повідомлення відділу культури 
05.12.2016
 
Краєзнавець, журналіст, поет.
Григорію Діброві – 65.

1 грудня в центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича відбувся День краєзнавства «Живу я весь вогняно і крилато», на якому вітали з 65-річним ювілеєм відомого роменського історика, краєзнавця, поета, журналіста, голову міськрайонної організації «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка - Григорія Володимировича Діброву. До свого ювілею він підійшов з вагомим життєвим та творчим здобутком. Надзвичайно широкий та вагомий діапазон літературно-науково-публіцистичних розвідок Г.В. Діброви, які у різні роки друкувались на сторінках як центральної так і місцевої періодики. З-під пера краєзнавця вийшли такі ґрунтовні праці з історії Роменщини як «Іллінський ярмарок» та «Роменщина в полум’ї війни».

На творчий вечір завітали однодумці та шанувальники Григорія Володимировича – місцеві поети, вчителі, краєзнавці, представники громадськості міста. У своїх вітальних виступах присутні підкреслювали величезний внесок краєзнавця у відродження історичної правди, повернення із забуття імен видатних земляків. Зі щирими вітаннями та побажаннями від сумських колег до ювіляра звернулася поетеса, член Національної спілки письменників України, член правління обласного товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка Людмила Ромен. Завідувач Недригайлівським краєзнавчим музеєм Абаровський Іван Кирилович привітав Григорія Володимировича та висловив щиру подяку ювіляру за плідну співпрацю в дослідницькій роботі.
 
За інформацією відділу культури
 
02.12.2016
Домашні улюбленці – наші друзі!
30 листопада в фойє Роменського міського будинку культури біля виставкового стенду скупчилася юрба дітлахів. Вони навперейми щось роздивлялися та обговорювали.

Підійшовши ближче, стало ясно – методист Катерина Рубаник оформила фотовиставку домашніх улюбленців працівників та учасників аматорських колективів МБК, присвячену Всесвітньому дню домашніх тварин «А мій - найкращий».

Кожен з присутніх розповідав про свого найщирішого друга, його уподобання та звички.

«У мене є кіт якого звати Кузя. Він дуже грайливий і любе тихенько підкрадатися, а потім нападати. А ще він дуже хитрий,  може вдавати, що спить, а потім коли, всі підуть, вкрасти щось з столу. Але всеодно я дуже люблю його і ні на що  не проміняю!», - говорила Тетянка.

«Мабуть, я була та і досі залишаюсь однією з небагатьох найщасливіших дітлахів, яким на дні народження дарували не пластмасових ляльок, а живих, справжніх маленьких друзів: кошенят, песиків, папужок і навіть різноманітних гризунів!

Мені важко обрати зі свого домашнього зоопарку когось найкращого, найулюбленішого, для мене це є просто непосильним завданням, бо усіх своїх тваринок я надзвичайно сильно люблю.» - розповідала Маринка. 

«Знаєте як класно, коли у тебе такий великий собака? Завжди почуваєш себе у безпеці, він тобі наче авторитету додає. Мене вражає ще й те, з якою швидкістю Туман засвоює команди: вже за місяць не зовсім наполегливої праці цей пес уже без жодних затримок реагував і виконував аж 5 команд. Він швидко вчиться, він у мене молодець!, діждавшись своєї черги, переконував присутніх Богдан. 

І це дуже добре, що в такий непростий час сьогодення,  діти не тільки тягнуться до прекрасного, а й не черствіють душею.


За повідомленням відділу культури

30.11.2016

Всеукраїнський огляд-конкурс «Нові імена України»

Щороку в Києві проходять всеукраїнський огляд-конкурс «Нові імена України». Їх організовує Український фонд культури , який надає особливого значення роботі з творчою молоддю та обдарованими дітьми. 

Наша землячка, член правління Українського фонду культури, член Національної спілки художників та Національної спілки журналістів Валентина Єфремова створила в Ромнах відділення УФК. Таким чином вона сприяє залученню роменців до культурно-мистецьких подій столиці та участі в конкурсах.

Нещодавно в огляді-конкурсі взяли участь вихованці Роменської дитячої музичної школи. Ансамбль ложкарів «Веселі друзі» (керівник Пятчанін К.Г., концертмейстер Тітенко В.Д.) в номінації «Народна творчість» здобули Диплом лауреата, а 7 учнів в номінації «Мистецтво» - Дипломи дипломантів. Це Терещенко Валерія (викладач Охотник Т.Г.), Чала Аліна (викладач Дрижак Л.М.), Качан Марія (викладач Підвеза Л.І.), Турченко Михайло (викладач Манько В.Г.). Мохнюк Анна (викладач Карпенко І.В., концертмейстер Кваша Л.В.), Діденко Альбіна та Безштанько Ангеліна (викладач Сошнікова В.Г.. концертмейстер Єфремова Т.О.). Безштанько Тихон (викладач Животовська Л.С., концертмейстер Єфремова) отримав диплом учасника. 

Було дуже приємно, що наших учнів-учасників конкурсу прийшли привітати солодощами голова правління громадської організації «Федерація жінок за мир у всьому світі» Т.Ю. Коцеба, представники культурного центру «САН». Від Сумського земляцтва в Києві (голова Рішняк І.М.) дітям принесли солодкі подарунки, а викладачів та концертмейстерів нагородили грамотами «За підготовку лауреатів до конкурсу».

За повідомленням відділу культури
 
29.11.2016
УЧНІ РОМЕНСЬКОЇ ДИТЯЧОЇ МУЗИЧНОЇ ШКОЛИ НА «Барвах  Полтави»
На минулому тижні в суботу 26 листопада 2016 року у м. Полтава відбувся Всеукраїнський відкритий фестиваль - конкурс виконавської майстерності гри на народних інструментах «Барви  Полтави». В ньому брали участь й учні Роменської  дитячої музичної школи. Конкурс зібрав більш ніж 250 учасників з різних областей України:  Харківської, Чернігівської, Вінницької, Полтавської, Донецької, Дніпропетровської, Київської областей. Юні музиканти змагалися в таких номінаціях: баян, акордеон, домра, бандура, гітара та балалайка.

Учні Роменської дитячої музичної школи гідно представили рідне місто в цьому конкурсі:

Омельченко Поліна, 3 кл. (домра) – І місце (викладач Завгородня Л.В.,
                                                                                                          концертмейстер Вертій О.Г.)

Поденко Дмитро, 6 кл. (домра) – ІІ місце (викладач Завгородня Л.В.,
                                                                                                       концертмейстер Картава Н.А.)

Валуйська Дар’я, 6 кл. (домра) – ІІІ місце (викладач Завгородня Л.В.,  
                                                                                                      концертмейстер Картава Н.А..)

Саєнко Катерина, 6 кл. (домра) – ІІІ місце (викладач Завгородня Л.В.,   
                                                                                                       концертмейстер Вертій О.Г.)

Косенко Юлія, 4 кл. (бандура) – Диплом дипломанта(викладач Фурдуй О.О.)

Мельник Анна, 4 кл. (бандура) – Диплом учасника (викладач Фурдуй О.О.)

Турченко Михайло, 5 кл. (баян) -  Диплом учасника (викладач Манько В.Г.)

Цімбота Андрій, 5 кл. (баян) - ) – Диплом учасника (викладач Дахно З.Г.)

Караван Костянтин 3 кл.(баян) – Диплом учасника (викладач Фурдуй Д.В.)

Бажаємо нашим  учням та їх  викладачам  нових творчих злетів та вдалих виступів. Так тримати!

За інформацією відділу культури


23.11.2016

"Поетика революції"

В День Гідності і Свободи до бібліотеки, на героїко-патріотичні читання "Поетика революції", завітали відомі роменські поетеси Катерина Лук'яненко та Олеся Ластівка на зустріч з учнями Роменського відділення КЗ СОР "Сумська обласна гімназія-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей».

Кожний рядок вірша поетес, які були учасниками Революції Гідності, – іще одна цеглинка пам’яті Небесній сотні та спроба зробити її вічною. Поезія настільки різна, як люди, яких зібрав Майдан. Вони стали героями поетичних рядків. Молодь пройшла етапами Єврореволюції у поетичному форматі, познайомившись з відеохронікою пригадала як все починалось, учні читали вірші, присвячені тим буремним подіям, отож відбувся такий собі перегук почувань поетів, які разом з нами ніби прийшли сьогодні на Майдан, щоб відчути там радість перемоги і невимовні біль і тугу за полеглими, - Майдан, що став символом віри й надії, місцем, куди стікається енергія нашого народу і дає імпульс до боротьби за свободу й справедливість.
За повідомленням відділу культури


«Краєзнавчий літопис Григорія Стрельченка»

18 листопада в читальному залі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича відбулася творча зустріч «Краєзнавчий літопис Григорія Стрельченка» з нагоди виходу його четвертої книги «Роменщина. Історія населених пунктів».

Книга, упорядником якої є Григорій Степанович, містить відомості з історії створення та адміністративно-територіального поділу нашого краю і охоплює період від перших поселень до сьогодення. Вона знайомить з багатою на події історію міста і сіл району.

Привітати автора з виходом чергової книги завітали краєзнавці, літератори, колеги, меценати, читачі бібліотеки.

Григорій Степанович подякував усім, хто причетний до виходу книги та поділився планами на майбутнє.
 
 
За повідомленням відділу культури
 
22.11.2016
Роменці знову перші


20 листопада у м.Суми пройшов грандіозний фестиваль «Кубок 9 кімнат». Сотні глядачів та учасників отримали позитив, драйв, новий виклик і чемпіонські титули. На фестивалі змагались як професіонали так і початківці: солісти, дуети та команди у номінаціях Vogue, Break Dance, Crew, Contemporary, Hip Hop, Jazz Fank.

В рамках заходу відбулись майстер класи від професійного журі: Саші Киф (Hip Hop) та Анастасії Місюри (Vogue). 

Наше місто на фестивалі «Кубок 9 кімнат» представляли учасники зразкового аматорського ансамблю танцю „Перлина” (кер. Н.М.Мечова), які зайняли 1 місце у номінації Street dance Rising. Дует у складі Валерії Волошко та Карини Бадиви зайняв 1 місце у номінації Duo Contemporary. Євгеній Агеєнко став першим серед Break Dance - виконавців. «Приз глядацьких симпатій» отримав Антон Беркут. 

Всі переможці були нагороджені медалями, дипломами, кубками та цінними призами від партнерів фестивалю: торгово-разважального центру «Київ», розважального комплексу «Халабуда», кінотеатру «Планета Кіно», Юніор Банк, сімейного розважального центру «Лавіна» та «Лавіна Kids», Dance school SOL, інтернет-магазину «Милих речей». 

Ми пишаємося нашими переможцями, бажаємо їм успіхів та подальших звершень.За повідомленням Роменського міського будинку культури
 
День толерантності
 
16 листопада  жителі багатьох країн світу відзначають Міжнародний день толерантності. Його запровадили  у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Сучасна Європа пронизана інтеграційними процесами. Вона є полем розмаїття культур, плетивом міжнаціональних інтересів, дискурсом корінних народів та народів-мігрантів і, як така, потребує діалогу, толерантність , як європейська цінність, створює той необхідний клімат, в якому розгортається співпраця, а не протистояння. З нагоди міжнародного дня толерантності у Роменській центральній міській бібліотеці для дорослих імені Бориса Антоненко-Давидовича було проведено етичний діалог « Обрії порозуміння: що означає бути толерантним». Присутні на заході учні 8-9 класів  школи №6  з цікавістю прослухали розповідь про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Переглянули відео-презентацію «Толерантність, як основа життя». а практичний психолог школи №11 Заглада Моніка Миколаївна провела гру з серветками, ще раз довівши, що усі люди -  різні, усі люди - рівні і побажала щоб любов, повагу, прощення, взаєморозуміння діти взяли собі за життєве кредо.Учні ознайомились з роботою Пункту європейської інформації, що створений за проектом УБА та при підтримці ЄС, котрий активно популяризує цінності об’єднаної Європи. За повідомленням відділу культури

16.11.2016

Віват – «Віват»

13 листопада в м. Харків відбувся Міжнародний танцювальний конкурс «MEGAPOLIS». 

До складу журі конкурсу увійшли справжні професіонали своєї справи: Єгор Тітаренко (творець і хореограф команди"The First Crew", переможець World Of Dance Germany (Берлін, 2015), "Move Forward Dance Contest " (Москва, 2016)); Андпій Пятаха (учасник телепроекту «Танцюють всі - 4», хореограф-постановник Харківського академічного театру опери і балету, багаторазовий чемпіон України і світу по бальним танцям); Олена Пуль (фіналістка проекту «Танцюють всі», переможниця проекту «Танці з зірками»); Сергій Гуменюк (Президент Федерації бугі-вугі, рок-н-ролу України, керівник діючих чемпіонів світу по хіп-хопу); Оксана Худаєва (кандидат в майстри спорту по гімнастиці, володарка нагороди за особливий внесок у розвиток хореографії в Україні). 

Зразковий аматорський ансамбль танцю «Віват» (керівник – Катерина Лук’яненко) Роменського міського будинку культури неодноразово приймав участь у цьому фестивалі і ставав срібним та бронзовим призером. Але цього разу отримав Золоту нагороду 2-го ступеню. 

Боротьба була надважкою. У номінації «вільна танцювальна категорія 8 – 12 років» змагалося 18 колективів та композиція «Обережно, мавпочки» виборола перемогу.

Крім того «віватівці» стали Срібними призерами й у іншій танцювальній номінації, а на додаток ще й прийняли участь в майстер-класі по хіп-хопу від Єгора Тітаренка. 

Професійні колективи, сольні виконавці з усієї України, Росії та Молдови, цікаві майстер-класи, напружена боротьба з 8-ї години ранку до 22-ї години вечора – все це наповнило шаленими емоціями кожного учасника і кожного глядача цього феєричного заходу.
За повідомленням Роменського міського будинку культури.
11.11.2016
У Вижницю до Назарія
З 3 по 6 листопада у мальовничому містечку на Буковині Вижниця проходив Відкритий фестиваль-конкурс виконавців української естрадної пісні імені Назарія Яремчука «Пісня буде поміж нас». На запрошення заслуженої артистки України Руслани Лоцман відгукнулися і роменські аматори сцени.

Фестиваль проходив яскраво і змістовно. Два конкурсних дні звучали пісні із репертуару Назарія Яремчука та інші естрадні пісні українських композиторів. Для учасників фестивалю-конкурсу було організовано екскурсії до музею-садиби Н. Яремчука, музею Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В. Шкрібляка  та світлиці старожитностей, арт-пленер «Стежками Назарія Яремчука», творчий кіномистецький вечір-спомин «Я любив вас усіх…».

Незабутніми  були  зустрічі із родиною та друзями Назарія Яремчука, відвідування Назарової криниці та спілкування всіх учасників на місцях зйомок пісенних кліпів співака на перевалі Німчич.

Зворушливим стало творче єднання конкурсантів із народними та заслуженими артистами України Валентиною Ковальською, Русланою Лоцман, Оксаною Нікітюк, Тетяною Школьною, Іриною Стиць, Василем Данилюком, Павлом Дворським , ВІА «Смерічка» (кер. А. Клоцька).

Організаторами фестивалю в особі начальника відділу культури Вижницької РДА  Н.М. Додяк була надана можливість, створивши концертні бригади із конкурсантів та професійних артистів провести концерти в різних селах Буковини. Зустрічі із місцевим населенням запам’ятаються всім своєю гостинністю, щирістю і великою любов’ю до свого краю і Назарових пісень.

Тож приємно, що ромен чани теж не підвели свою мала батьківщину. Вокальний дует Роменського міського будинку культури у складі Тетяни Литвиненко та Надії Демченкової  став лауреатом ІІ-ї премії, а Тетяна Литвиненко та автор-виконавець Олександр Надточій кожен у своїй номінації став лауреатом І-ї премії.

Всі учасники фестивалю були у захваті від того, як найменше місто України вміє зустрічати гостей, цінує своїх талановитих земляків та береже традиції і надбання свого краю.За інформацією Роменського міського будинку культури
 
08.11.2016

Презентація роману Євгена Положія «5 секунд. 5 днів»

3 листопада до нашого міста завітав відомий письменник, журналіст, громадський активіст Євген Положій. Презентація його нової книжки «5 секунд. 5 днів.» відбулася у центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича.

Мешкає він в місті Суми. Працює головним редактором газети «Панорама». Автор книг: «Туркін», «Мері та її аеропорт», «Повість про справжнього самурая», «Потяг», «Дядечко на ім’я Бог», «Вежі мовчання», «По той бік пагорбу», «Юрій Юрійович, улюбленець жінок», «Риб’ячі діти», «Іловайськ».

Роман письменника «Іловайськ» здобув спеціальну відзнаку «Коронація слова» та був визнаний найкращою книгою про війну на Форумі видавців у Львові.

У новому романі  автор розповідає ті історії, які не увійшли в «Іловайськ». Але акцент змістився на долі трьох героїв та на подіях, які відбувалися з ними до війни, під час Іловайської трагедії і після демобілізації.

Символізм назви пан Євген пояснює так:«5 секунд – це час, який потрібно головному герою, для того щоб вижити. Полічити до п’яти від моменту поранення, саме так його навчив санітар. 5 днів потрібно іншому герою для того, щоб вийти з оточення самому та витягти поранених товаришів. 5 років – це час, який потрібен народному депутату – антигерою, для того, щоб пограбувати всіх своїх земляків».

На зустріч з письменником завітали: секретар міської ради Валерій Мицик, депутати обласної і міської рад, воїни АТО, волонтери, вчителі та учні шкіл, бібліотекарі, письменники.

Євген Положій розповідав, чому повернувся до теми війни, ділився думками і планами.

Атмосфера на презентації видалась теплою та затишною: усі з відкритими серцями слухали автора.Він зізнався, що найближчі 2 роки не писатиме романи, а якщо усе буде добре, то буде займатися сценарієм фільму за новелою «Життя та смерть Сергія Кабана».  «Це буде історія про війну – кіно, яке донесе до сердець нашу правду», - анонсував автор.

Зустріч відбулася за підтримки громадської організації «Патріоти Роменщини».

 
 
 
 
26.10.2016

Книжки в подарунок

Центральну міську бібліотеку для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича 20 жовтня 2016 року відвідав Коцур Анатолій Петрович, завідувач кафедри Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, доктор історичних наук, професор, заслужений працівник освіти України, випускник Роменської СШ №1. Він подарував бібліотеці свої книги, а також передав книги свого брата Віктора Петровича Коцура, доктора історичних наук, професора, академіка Національної академії педагогічних наук України, ректора ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». 

Відділ культури висловлює слова щирої вдячності за такі необхідні читачам подарунки. 

За повідомленням відділу культури


Василь Шкляр зустрівся з роменцями

До нашого славного міста 20 жовтня 2016 року завітав один із найвідоміших сучасних українських письменників - Василь Шкляр. 

В читальному залі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича зібралося близько сотні шанувальників його творчості. Серед них - секретар міської ради Валерій Мицик, начальник відділу культури міськвиконкому Тетяна Баляба, депутати обласної та міської ради, громадські активісти, волонтери, краєзнавці, письменники, вчителі та учні шкіл, користувачі бібліотеки.

Василь Шкляр презентував свою книгу «Чорне сонце». В романі автор описує справжніх українських людей, які постали з Майдану, з Революції гідності. Василь Миколайович пише про сучасних воїнів АТО, які тримають у своїх дужих руках молоде українське сонце, глибоко відчувають коріння рідної землі, тісний зв'язок зі своїми прабатьками, і тому чорне сонце ніколи не спалить їх душі. В героях творів читачі легко упізнають тих, хто живе поруч із нами, хто бореться і перемагає, навіть ціною власного життя. Герої його культових книг «Залишенець. Чорний ворон», «Маруся» уособлюють незламний дух українського народу, пробуджують національну гідність українців. Авторське читання уривків творів чергувалося з розповідями про літературних героїв.

Зустріч із «батьком українського бестселера» стала справжнім подарунком для численних шанувальників творчості справжнього патріота, воїна Слова. Автор щиро із задоволенням відповідав на питання аудиторії, розповів про творчі плани на майбутнє. Всі бажаючі мали змогу поспілкуватися з письменником, придбати і підписати свою книгу, сфотографуватися на згадку.

Зустріч відбулася за підтримки депутата обласної ради Вікторії Мурич.


За повідомленням відділу культури
 
 
26.09.2016
В бібліотеці презентували збірку поезій
ітературний доробок Роменщини поповнився новою збіркою самобутньої поетеси з села Рогинці Ганни Беримець «Арома рідного краю», презентація якої відбулася 8 вересня в центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича.

Ганна Трохимівна Беримець народилася у 1925 році. У роки Другої світової війни була вивезена примусово на роботу до Німеччини. Після повернення на Батьківщину працювала на сільськогосподарській ниві в науково-дослідних станціях в Україні та в Казахстані на цілині. Все життя писала вірші, як то кажуть, у стіл. На видання патріотичних, пронизаних любов’ю до України, до рідного краю віршів у радянські часи годі було сподіватися. Поетесу неодноразово арештовували, допитували, попереджали. На щастя, до засудження справа не дійшла. Рідні поетеси зберегли її творчу спадщину і тільки через дев’ять років після смерті автора книга побачила світ у приватному видавництві міста Хмельницького. 

Збірку презентували брат поетеси Петро Трохимович Беримець та укладач, поет, член НСПУ, доцент Хмельницького національного університету Міхалевський Віталій Цезарійович. До збірки увійшли поетичні роздуми, написані у важких умовах передвоєнного періоду, на невільничих роботах у Німеччині та у повоєнний час. Перший вірш датований 1938 роком. Щирі поезії Ганни Беримець передають силу вітрів минулого, бурю ліричних переживань, нескореність людського духу. В них відчувається арома рідного краю, залишена стилістика, ритміка та лексика Слобожанщини 30-70-х років минулого століття.

Презентація книги стала справжнім відкриттям, адже ім’я неординарної поетеси Ганни Беримець до цього часу було невідоме роменським поціновувачам поетичного слова. Велике задоволення присутні на заході місцеві поети,  працівники  бібліотек та читачі отримали від прослуховування романтичних віршів поета з Хмельниччини Віталія Цезарійовича Міхалевського. Захід став своєрідним поетичним містком між Хмельниччиною та Роменщиною, а фонди бібліотек поповнили нові збірки поезій.

За повідомленням відділу культури

23.09.2016

Діти за мир і спокій в державі.

Міжнародний день миру відзначають у всьому світі за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства і вогню. Його почали святкувати у 1982 році.

21 вересня, в Міжнародний день миру, учасників дитячих колективів Роменського міського будинку культури біля МБК зібрала акція «Ми хочемо миру». Цього дня діти звернулися до всіх такими словами:

- Ми, учасники дитячих колективів Роменського міського будинку культури хочемо миру в нашій країні. Миру, аби перестали гинути українці на фронті, щоб діти на сході нашої Батьківщини не боялися вибухів гармат, щоб ми всі разом відбудували зруйновані міста і села, і жили в щасливій і багатій країні.
Ми хочемо жити без війни.

Ми хочемо щоб наші однолітки просиналися разом з цвіріньканням пташок без пострілів і бачили схід сонця в повний зріст не пригинаючись від куль.

Ми хочемо щоб вони виходили на вулицю без остраху і бачили усміхнені обличчя своїх друзів і знайомих.

Ми хочемо відчувати себе щасливими і вільними!

Нам подобається дружити, співчувати, грати, співати, танцювати, працювати, і робити ще дуже багато гарних речей разом.

Ми завжди готові протягнути руку - для вітання, для розуміння, для дружби.

І ми сподіваємось, що всі народи теж простягнуть руку назустріч, бо хочуть того ж самого, що і ми.
Ми – за мир!

За повідомленням міського будинку культури.
 
21.09.2016                             

ЗУСТРІЧ «ОБРІЙЧАН» ІЗ СУМСЬКИМИ ПОЕТАМИ,
АБО « СВЯТО СЛОВА»

Коли по-осінньому задумливе місто Ромни святкувало День свого народження, а саме 17 вересня, у центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича відбулася зустріч митців Роменщини та обласного центру – «Свято слова». Літературне об’єднання «Обрії», головою якого є поетеса Людмила Грицай, радо зустрічало гостей: членів Національної спілки письменників України Григорія Єлишевича та Тамару Герасименко, голову сумського літературного об’єднання «Літера» Віталія Меланіча, а також членів цього ж об’єднання – Світлану Петренко, яка і стала ініціатором такої зустрічі, бо відвідує обидва об’єднання, Надію Позняк, Богдану Гусак, Ірину Булахову та Тетяну Прус. У дружному колі поети знайомились із творчістю колег по перу. Усі «Обрійчани», навіть ті, які не змогли бути присутніми, доклали зусиль, щоб це спілкування було цікавим і приємним. 

Після душевного виступу сумчан з натхненням читали свої вірші роменці: Людмила Грицай, заступник голови літературного об’єднання «Обрії» Людмила Кранга, члени цього ж об’єднання – Віра Анашина, Валентина Бородько, яка ще й поетичними рядками привітала від усього творчого колективу Олександру Тарасенко з Днем її народження, Петро Акімов, Олександра Тарасенко, Маргарита Яковлева. Також були на цьому заході й інші гості-земляки: голова громадської організації (літературне об’єднання «Дивослово») Тетяна Лісненко, член цієї ж організації Любов Шемчук та депутат міської ради трьох скликань, поетеса Зоя Солярик (псевдонім Олеся Ластівка), які теж із задоволенням декламували свої поезії перед слухачами-колегами.

Потім митці творче спілкування продовжили вже на центральній сцені в рамках іншого святкового заходу – «Ромен – квітка в поетичному вінку Сумщини». Тут звучали не тільки вірші майстрів слова, а й пісні поета-пісняра, гумориста Григорія Єлишевича, як у виконанні Олександра Пілюгіна, так і самого автора. Читала на сцені свої патріотичні вірші і член літературного об’єднання «Дивослово» Тетяна Пелепей. Ця зустріч залишила після себе багато позитивних емоцій як у серцях роменчан, так і гостей. Надіємося, що подібні заходи стануть доброю традицією.

Члени літературного об’єднання «Обрії» вдячні начальнику відділу культури Тетяні Балябі та працівникам бібліотеки за підтримку, допомогу та надану можливість більш широко познайомитися з поетами Сумщини.
 
Людмила Грицай
 
 
14 вересня 2016 року в залі обласного театру для дітей та юнацтва відбулись урочистості з нагоди 70-річного ювілею голови обласного осередку Національної хореографічної спілки, заслуженого працівника культури України Володимира Васильовича Євтушенка.

Цю знакову подію відзначала вся мистецька Сумщина. Своє життя Євтушенко В.В. присвячує благородній справі – розвитку безцінних хореографічних скарбів нашого народу. Всі свої творчі задуми та мистецькі проекти славетний хореограф втілив у роботі з Народним ансамблем народного танцю «Молодість» Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського, який він очолює вже багато років.

З ім’ям Євтушенка В.В. пов’язана ціла хореографічна школа, яка отримала визнання на світовому рівні. Його сценічними постановками народних танців захоплюються знавці хореографічного мистецтва Болгарії, Румунії, Голландії, Естонії, республіки Білорусь. На сцені Національного палацу мистецтв «Україна» (м. Київ) його творчості щиро аплодувала столична публіка. Вихованці Євтушенка В.В. неодноразово були переможцями конкурсів і фестивалів різних рівнів.

Всі грані його таланту і майстерності одна за одною розкривалися протягом десятиліть і були поціновані почесними державними нагородами.

Цього дня видатного хореографа вітали його найкращі вихованці з різних куточків України і світу.

Наталія Мечова,  керівник зразкового аматорського ансамблю танцю «Перлина» міського будинку культури,  була запрошена разом з колективом до участі у святковій концертній програмі з нагоди ювілею майстра.

Висока оцінка композиції «У серці моря» була нагороджена глядачами  гучними оплесками та оваціями.   
В бібліотеці вшанували пам’ять відомого земляка Леоніда Полтави


Нині ми намагаємося повернути втрачене, вшанувати імена тих, кого доля колись відірвала від рідної землі. Серед цих талановитих постатей особливе місце посідає Леонід Полтава, уродженець с. Вовківці Роменського району. Він довго залишався незнаним у рідному краї, але його творчий доробок був високо оцінений за межами України.

Український поет, громадський діяч в українській еміграції, журналіст радіо «Свобода» та «Голос Америки», драматург, редактор еміграційних видань ОУН, член еміграційних спілок «Слово» та Асоціація діячів української культури, Леонід Полтава як «остарбайтер» був вивезений окупантами до Німеччини. Поет уже ніколи не повернувся в Україну.

Мабуть, символічним є те, що народився Леонід Полтава 24 серпня 1921 року. Трохи більше року не дожив до свого 70-річчя, а відтак і до проголошення незалежності України, за яку він так довго боровся. Це була його мрія, яку він плекав усе життя, наближав своїм полум'яним словом.

16 вересня 2016 року в центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича зібралися місцеві поети, краєзнавці, керівники та члени літературних об'єднань, вчителі шкіл, користувачі бібліотеки,  шанувальники творчості  Леоніда Полтави, щоб  вшанувати пам'ять відомого земляка. Серед присутніх були і гості з Києва: мистецтвознавець, заслужений працівник культури, член ради Сумського земляцтва в Києві Валентина Єфремова, видавець, випускник СЗОШ№2 ім. Академіка Йоффе Віктор Яценко, виконавчий директор громадської організації «Сумське земляцтво» в Києві Ірина Родченко.

До участі у краєзнавчому вечорі-спогаді «З ріки життя Леоніда Полтави», завдяки сучасним ІТ технологіям в режимі Skype зв’язку, долучилася донька письменника Дарія Дика, яка мешкає в Нью-Йорку (США). Пані Дарія поділилася спогадами про свого батька, надіслала і прокоментувала фото з сімейного архіву родини Леоніда Полтави. Присутні мали змогу поспілкуватися з Дарією, задати їй запитання та висловити свої побажання. Пані Дарія Дика пообіцяла приїхати в Україну, відвідати той край, звідки родом її батько Леонід Полтава.За повідомленням відділу культури
 
ЗУСТРІЧ  «ОБРІЙЧАН»  ІЗ  СУМСЬКИМИ  ПОЕТАМИ,
АБО « СВЯТО  СЛОВА»
Коли по-осінньому задумливе місто Ромни святкувало День свого народження, а саме 17 вересня, у центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича відбулася зустріч митців Роменщини та обласного центру – «Свято слова». Літературне об’єднання «Обрії», головою якого є поетеса Людмила Грицай, радо зустрічало гостей: членів Національної спілки письменників України Григорія Єлишевича та Тамару Герасименко, голову сумського літературного об’єднання «Літера» Віталія Меланіча, а також членів цього ж об’єднання – Світлану Петренко, яка і стала ініціатором такої зустрічі, бо відвідує обидва об’єднання, Надію Позняк, Богдану Гусак, Ірину Булахову та Тетяну Прус. У дружному колі поети знайомились із творчістю колег по перу. Усі «Обрійчани», навіть ті, які не змогли бути присутніми, доклали зусиль, щоб це спілкування було цікавим і приємним.

Після душевного виступу сумчан з натхненням читали свої  вірші роменці: Людмила Грицай, заступник голови літературного об’єднання «Обрії» Людмила Кранга, члени цього ж об’єднання – Віра Анашина, Валентина Бородько, яка ще й поетичними рядками привітала від усього творчого колективу Олександру Тарасенко з Днем її народження, Петро Акімов, Олександра Тарасенко, Маргарита Яковлева. Також були на цьому заході й інші гості-земляки: голова громадської організації (літературне об’єднання «Дивослово») Тетяна Лісненко, член цієї ж організації Любов Шемчук та депутат міської ради трьох скликань, поетеса Зоя Солярик (псевдонім Олеся Ластівка), які теж із задоволенням декламували свої поезії перед слухачами-колегами.

Потім митці творче спілкування  продовжили вже на центральній сцені в рамках іншого святкового заходу – «Ромен – квітка в поетичному вінку Сумщини». Тут звучали не тільки вірші майстрів слова, а й пісні поета-пісняра, гумориста Григорія Єлишевича, як у виконанні Олександра Пілюгіна, так і самого автора. Читала на сцені свої патріотичні вірші і член літературного об’єднання «Дивослово» Тетяна Пелепей. Ця зустріч залишила після себе багато позитивних емоцій як у серцях роменчан, так і гостей. Надіємося, що подібні заходи стануть доброю традицією.

Члени літературного об’єднання «Обрії» вдячні начальнику відділу культури Тетяні Балябі та працівникам бібліотеки за підтримку, допомогу та надану можливість більш широко познайомитися  з поетами Сумщини.За повідомленням відділу культури


Шановні друзі! 1 жовтня 2016 року у Роменському будинку культури відбудеться Перший відкритий міжрегіональний фестиваль «РОМНИ-FEST» - «Слобожанщина має талант» різножанровий конкурс мистецтв.

Конкурсна  програма проходить в наступних жанрах (номінаціях):

-оригінальний;

-акробатика (соло, дует, колективне виконання);

-вокал в будь-якому жанрі і напрямку (солісти-вокалісти, вокальні групи, ансамблі);

-хореографія в будь-якому стилі та напрямку (соло, дует, колективне виконання);

-театральний (всі види театрального мистецтва);

-цирковий (всі види циркового жанру).

Реєстрація учасників з 10:00 до 11:00.

Початок фестивалю-конкурсу об 11:00.

Учасниками можуть бути мешканці  всієї України. Вік і стать значення не мають.

Для участі необхідно заповнити анкету-заявку на кожен номер в прийнятній формі,та надіслати за електронною адресою 
romny_fest@i.ua або подати в Роменський будинок культури з понеділка до п'ятниці з 9.00 до 17.00, в суботу – з 10.00. до 12.00; каб. № 2

Інформація про умови проведення конкурсу та анкета-заявка знаходиться на сторінках фестивалю у соц. мережах :VK, facebook 

Організатор фестивалю – Відділ культури виконавчого комітету Роменської міської ради.

Генеральний спонсор міжрегіонального конкурсу «РОМНИ-FEST» - «Слобожанщина має талант» є Аграрна партія України.

Запрошуємо всіх бажаючих.

Контактні особи та організатори фестивалю

Шокота Евгеній 099 015 92 32; 097 955 24 74

Таня Флай 096 066 44 15

Оксана Мусієнко 095 5226311; 067 528 70 49

 
05.09.2016
Професійне свято підприємців
2 вересня в малій концертній залі МБК  відбулися урочистості  з нагоди Дня підприємця в Україні. Щорічно, в першу неділю осіннього місяця, своє професійне свято відзначають люди, які пов’язали свою долю з досить  нелегкою справою – бізнесом. Сьогодні  громада нашого міста  виносить щиру вдячність за участь у вирішенні   економічних   та  соціальних проблем міста: за якісні послуги, гарний настрій та доброзичливість, активну громадянську позицію.

Зі словами привітання на святі виступили: секретар міської ради Валерій Мицик, виконуюча обов’язки  начальника Роменської об’єднаної державної інспекції Світлана Катерна, начальник управління пенсійного фонду України в м. Ромни Алла Біленко та приватний підприємець, депутат міської ради Юлія Магденко. 

Щороку  в місті з метою реалізації державної політики з питань розвитку малого підприємництва, ефективного використання його можливостей для розвитку економіки та пропаганди кращого досвіду підприємницької діяльності проводиться  конкурс «Кращий підприємець року».

За перемогу конкурсі «Кращий підприємець 2016 року»  були нагороджені дипломами та подарунками: 

- в номінації «Краще мале підприємство» у виробничій сфері – ТОВ «Ромнигазбуд» (директор Батій Іван Григорович)

- в номінації «Краще мале підприємство» у сфері торгівлі -  ПП «ОПТ ПЛЮС» (директор Рибалко Анна Миколаївна) 

- в номінації «Краще мале підприємство» у сфері обслуговування - ПП «Пам'ять» (директор Жмінько Віталій Олексійович)

- в номінації «Кращий підприємець – фізична особа» у сфері виробництва» -  Баляба Володимир Миколайович

- в номінації «Кращий підприємець – фізична особа» у сфері торгівлі -  Яічко Любов Володимирівна

- в номінації «Кращий підприємець – фізична особа» у сфері обслуговування – Медведєв Віктор Георгійович

- в номінації «Кращий молодий підприємець» -Пипа Олександр Вікторович

- в номінації «Кращий підприємець-благодійник» - Кірюхін Дмитро Євгенійович.

Своїми музичними дарунками поздоровили  всіх Аліна Іванченко та Роман Стукало (учні ДМШ),інструментальний ансамбль «Ad libitum» (кер. Дмитро Фурдуй), солісти будинку культури Дарія та Євгеній Шокоти, Тетяна Литвиненко. 
 
 
29.08.2016
Зустріла Сумщина ювілейну подію – 25-у річницю незалежності України
23 серпня в Сумському обласному академічному театрі драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна відбувся святковий культурно-мистецький проект «Тобі, єдина Україно, натхнення творчість і любов», який став заключним акордом наймасштабнішого обласного культурно-мистецького фестивалю за участю кращих творчих колективів мистецького аматорства Сумщини.

Скільки районів і міст – стільки відтінків і барв у творчій палітрі Сумщини. Відвідувачі змогли сповна насолодитися роботами майстрів декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, які дивували різноманітністю та оригінальністю. Розквітли рушниками, вишиванками та витинанками, виробами з дерева, шкіри та лози, бісеру та вовни, обереговими ляльками, старовинними строями та картинами народних художників тематичні експозиції «Традиційний одяг: від давнини – до сьогодення», «Кольори Слобожанщини», «Чарівна глина: кераміка, гончарство», «Писанковий всесвіт», «Візерунки любові та єднання: традиційна вишивка, вибійка і ткацтво», «Кролевецький дивосвіт».

В експозиціях прийняли участь роботи учасників ЛОК «Душі Роменської криниця» Роменського міського будинку культури (кер. К. Рубаник), а саме: маркетрі – Олександр Матвієнко, мініатюрні будинки з дерева – Сергій Кихно, картини з солоного тіста – Лідія Калита.

Святкове дійство було продовжено у гостинній концертній залі театру. Під час урочистостей на рівні області та України були оцінені трудові звершення й високий професіоналізм жителів Сумщини. Зі святом присутніх привітали голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко, заступник голови Сумської обласної ради Лілія Ричкіна, Сумський міський голова Олександр Лисенко, які й вручили почесні нагороди.

Краса України здавна надихає людей на творчість, закликає відірватись від буденності, озирнутись навколо, відчути себе часткою прекрасного світу.

Композицією «Моя Україна» відкрили концертну програму аматори Роменського міського будинку культури Тетяна Литвиненко та зразковий аматорський ансамбль танцю «Перлина» (кер. Н. Мечова), які були нагороджені дипломами переможців культурно-мистецького проекту «Тобі, єдина Україно, натхнення творчість і любов» та цінними подарунками. Тож бажаємо нашим митцям та аматорам сцени подальших звершень, натхнення та творчих здобутків.
 
26.08.2016
25-річчю незалежності України присвячується
До 25-річниці Дня  незалежності України  в Роменському краєзнавчому музеї - філії Державного історико-культурного заповідника «Посулля» відбулася презентація виставки “ХХ століття. Шляхами державності”. На захід завітали представники міської, районної влади, краєзнавці, творча інтелігенція, молодь міста.

Матеріали, що представлені на виставці висвітлюють бурхливий процес  державотворення 1917-1920 рр. і 1990-1991 рр.  в історії України, й,  зокрема, на Роменщині. 

Хронологічно виставка охоплює періоди  початку ХХ століття, добу Української Народної Республіки, Української Держави (гетьманат), період Директорії УНР  й втрати її контролю над територією України, союзний  договір  між УСРР і РСФРР,  що призвів до втрати демократичних свобод, суверенітету та державності.Окремий розділ висвітлює історію нашої держави  у період 1990 - 1991 рр. 

Музейні пам’ятки: військова зброя, світлини, документи, листівки, друковані видання, а саме, місцеві часописи «Наше слово»,  «Новий шлях»,  розповідають про активність народних мас Роменщини, посилюють емоційне сприйняття тогочасних подій. 

Лейтмотив виставки - боротьба за реалізацію державницьких ідей у всіх сферах історичного буття українського народу.  

 

 
25.08.2016
Із Днем народження, Україно-ненько!
Вівторок, 23 серпня, ранок у місті розпочався урочистим мітингом з нагоди підняття Державного Прапору України.

Цього дня в Ромнах вперше з’явився «живий» національний прапор України. Це унікальна акція, яка спрямована на виховання почуття патріотизму, вірності Батьківщині, незалежності та цілісності нашої держави, любові до України та її найважливіших символів. Для його створення спеціально вирощувалися квіти чорнобривців та петунії. Прапор із квітів був розміщений навпроти адмінбудівлі Роменської міської ради, а по бульвару Шевченка  стартував мото-автопробіг вулицями міста «Ми об’єдналися під прапором України». 

У середу, 24 серпня о 09.00 год. біля пам’ятнику Т.Г. Шевченку відбувся урочистий мітинг з нагоди 25-річниці Незалежності України, після чого, розпочалась урочиста хода з покладанням квітів,  яка завершилась мітингом біля меморіального знаку Героям-борцям за незалежність України та загальнонаціональним виконанням Державного Гімну України.

По бульвару Шевченка з 17.00 год. працювала виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.  Тут же для роменців діяла фотозона (Благодійний фотопроект)  «Фото Патріота» та паралельно тривав збір коштів на підтримку родини військовополоненого роменця Олександра Морозова. Роменці та гості міста мали можливість зробити незабутні світлини на фоні державного прапору. У цей час діяла акція «Майбутнє України в  наших руках».

Акція «Вишивана моя Україна» з 18.30 год. запросила  всіх поціновувачів національного одягу на урочисту ходу у вишиванках. Після чого жителі та гості міста на центральній площі зробили спільне фото «Роменці на карті України». Дрес-код свята – національний одяг та державна символіка.

А ввечері на головній сцені міста розпочалися урочистості та святковий концерт «Хай квітне щаслива моя Україна! Найкраща, безцінна, любима земля!».         

Під час свого виступу секретар міської ради Валерій Мицик зазначив, що сьогодні Україна іде важким шляхом, але у правильному напрямку, бо гідність і свобода особистості для кожного з нас наразі це одна із найбільших цінностей. «Український народ переміг диктатуру, яка здавалася нездоланною. Глибока шана тим, хто зустрічає свято на передовій. Український народ пишається їхньою сміливістю, самопожертвою і патріотизмом», - наголосив Валерій Миколайович.

Виступи народних та зразкових аматорських колективів МБК: «Зорецвіт» (кер. Н.Демченкова), «Перлина» (кер. Н.Мечова), «Дивограй» (кер. Л.Бабич), «Віват» (кер К.Лук’яненко),  ансамблю викладачів ДМШ, сімейного дуету Дарії та Євгенія Шокотів, дуету «Берегиня», вокального тріо «Мальви» (кер. Л.Вовненко), солістів: Т.Баляби, О.Сердюк, В.Пачковської, М.Синюкової, Т.Флай., О.Пілюгіна, Я.Мудлок., Є.Самозвон, Р.Стукало, В.Юрченко, А.Іванченко та нашої землячки з м.Севастополь Д.Новікової, масові гуляння, дитячі розваги – усе це створювало загальний святковий настрій. Свято зібрало і старих, і малих – роменці святкували День народження України.
18.08.2016
Яскраві барви Олександра Горбика
Днями в художній галереї МБК відкрилась виставка робіт художника Олександра Горбика «Барви життя». В теплій атмосфері гості познайомились з роботами автора. 

Начальник відділу культури Роменської міської  ради Тетяна Іванівна Баляба висловила своє захоплення роботами Олександра та привітала всіх присутніх з відкриттям третьої персональної виставки молодого художника. 

Роменська артистка, улюблениця роменчан Любов Усова прочитала авторського вірша присвяченого художнику. В колі друзів, рідних та знайомих матір автора Лідія Іванівна Горбик розповіла про творче дитинство маленького Сашка.

Сашко був дуже вразливий, надзвичайно обдарований, з надмірно розвиненою уявою. Рано почав малювати. В дитячому садку, в чотири роки, вже малював не  дитячі малюнки. Вихователі були здивовані його здібностями і визнавали, що його розумовий розвиток на багато розвиненіший ніж у його ровесників. 

З кожним роком у своєму мистецтві він стає вищим на ще одну сходинку. Про своє захоплення Олександр говорить так: «Іноді мені здається, що моя енергія – це наслідок дії того величезного потоку життя, який струмує крізь мене, незалежно від моєї волі. І коли я беру до рук пензля, то відчуваю те саме «золоте весло». В своєму житті, я не приймав рішення стати художником. Для мене мистецтво – це дихати, теми малюнків приходять навіть у вісні.»

Роботи художника приваблюють поетичністю, теплотою, добротою і душевною щедрістю. Він тонкий майстер колориту, художник філософського складу, його живописні твори – це роздуми в барвах. У Олександра розвинена надзвичайна спостережливість, уміння виявити найхарактерніші риси людини і природи. З притаманною йому спостережливістю він передає буйну гру сонячних променів, багатство колірних відтінків. Митець бачить красу навіть у звичайному. За художника говорять його картини, де є й добро і любов, що пройшли через його чудове серце, він чутлива до краси, доброти людина, що любить рідну землю та природу. Картини живуть вічним життям, намальовані душею художника!

За повідомленням Роменського міського будинку культури.

12.08.2016
Закладки-капелюшки
В Роменській центральній міській бібліотеці для дітей відбувся майстер-клас «Капелюх для чарівниці» (за серією книг «Тхнусія» К. Уманські). За допомогою бібліотекарів діти виготовляли закладки-капелюхи для малих чарівниць та чарівників, які будуть яскравим аксесуаром улюблених книг. 

 
За повідомленням відділу культури
25.07.2016

Бібліопікнік "Веселися, грай і книжечки читай".

Діти з веселим настроєм приходять до Роменської центральної міської бібліотеки для дітей почитати книгу, переглянути періодику, посидіти за комп'ютером, поспілкуватися з друзями, пограти в цікаві ігри.

За повідомленням відділу культури
 
08.07.2016
Свято Івана Купала в бібліотеці
Свято Івана Купала – одне із найдавніших слов’янських свят, яке майже без змін дожило і до наших днів.

Відпочити та гарно провести вільний час до центральної міської бібліотеки для дорослих імені Бориса Антоненка-Давидовича  7 липня 2016 року зібралися користувачі бібліотеки, члени клубу «Надвечір’я», відвідувачі відділення соціально-побутової адаптації, мешканці міста.  Свято Купала «На калину роса впала - в нас на вулиці Купала» дало змогу присутнім зазирнути в сиву давнину, ознайомитись з історією виникнення, його обрядами та традиціями. Учасники свята під купальські пісні, що звучали у запису, плели вінки, прикрашали Марену, запалювали символічне багаття, брали участь у конкурсах.

Присутні на заході місцеві поети Тетяна Лісненко, Любов Шемчук, Тамара Марченко, Людмила Кранга, Андрій Будаков, Віра Анашина читали вірші про літо, природу, свято Івана Купала.

Свято  живе, бо це – витвір душі народу.  За повідомленням відділу культури

 
24.06.2016
Роменський «ЗОРЕЦВІТ» на Буковині
З нагоди 75-річчя з дня народження Івана Миколайчука 14-18 червня в Буковинському краю - м. Вижниця - відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс українського кіно та пісні імені Івана Миколайчука – «МИКОЛАЙЧУК- ФЕСТ».

Нашу Сумщину на фестивалі гідно представляв народний аматорський вокальний ансамбль сучасної та народної пісні «Зорецвіт» (керівник – Надія Демченкова) Роменського міського будинку культури за підтримки відділу культури виконавчого комітету Роменської міської ради. Колектив виборов I–е місце і став слобожанською окрасою фестивалю.

На гостей чекала неповторна фестивальна програма, під час якої учасники фестивалю змогли доторкнутись до джерел натхненної творчості Івана Миколайчука, відвідали його село Чорторию, поспівали народних пісень на відкритому просторі, поспілкувались з місцевими жителями та збагатились перлинами буковинського фольклору і просто неба знімали власні відеокліпи спільно з фестивальною лабораторією.Оцінювало творчість конкурсантів поважне журі, представлене видатними артистами та кіномитцями України на чолі з Народною артисткою України, Почесним Президентом фестивалю, дружиною актора Марією Миколайчук:- Народна артистка України В.П.Ковальська;- Заслужений діяч мистецтв України І.Я.Кириліна;- Заслужена артистка України, директор фестивалю Руслана Лоцман;- Заслужена артистка України Ірина Стиць;- солістка національної філармонії України Тетяна Школьна;- керівник ВІА «Смерічка» Антоніна Клоцька.

У програмі «Миколайчук-Фесту» були: покази сучасного українського кіно; конкурс відеороликів на українські пісні; конкурс української пісні; народне свято на садибі Івана Миколайчука; мистецькі зустрічі та майстер-класи; творча відео– та фольк-лабораторія, спільні вечері-вечорниці з буковинською кухнею, зйомки фільму-концерту «Миколайчук-Фест».

за повідомленням Роменського міського Будинку культури 

17.06.2016
Творчий вечір солістки Роменського МБК Ліани Лакізи
В Роменському міському будинку культури 10.06.2016  року пройшов творчий вечір молодої, талановитої учасниці студії естрадного вокалу «Дебют» - Ліани Лакізи.

Вона подарувала глядачам найкращі пісні зі свого репертуару. Винуватицю творчого вечора вітали  солісти Роменського МБК : Павло  Шокота, Олександр Супруненко, Олег Лапко, Євгеній та Дарія Шокоти. Свої хореографічні номери подарував зразковий аматорський ансамбль танцю «Перлина» (керівник – Наталія Мечова). 

Приємною несподіванкою для всіх став виступ її маленької  сестрички Софійки. Разом з Ліаною вони виконали пісню «Маленькая страна» з репертуару Наталії Корольової. 

Глядачі отримали неймовірне задоволення від перегляду концерту, щиро дарували їй оплески та квіти.


За повідомленням відділу культури
13.06.2016

Семінар-навчання для координаторів пунктів європейської інформації в бібліотеках

Роменська центральна міська бібліотека для дорослих імені Бориса Антоненка-Давидовича в лютому 2016 року стала однією з переможців проекту УБА за підтримки програми ЄС «Еразмус+(Жан Моне)» «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках». 

Семінар-навчання для координаторів пунктів європейської інформації в бібліотеках за проектом УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» відбувся 30 - 31 травня на базі Головного тренінгового центру УБА у м. Києві, в якому брала участь координатор Пункту європейської інформації центральної міської бібліотеки для дорослих Кубатко Світлана.

Тренінгове навчання за фінансової підтримки програми ЄС «Еразмус+(Жан Моне)» передбачає сформувати спеціальні знання у працівників бібліотек, що допоможуть їм у роботі з інформування населення про ЄС та європейський вибір України. Навчання дозволить працівникам бібліотек успішно вчитися методикам створення пунктів європейської інформації для надання інформаційно-просвітницьких послуг мешканцям місцевих громад районних центрів, невеликих міст і селищ України.

Координатори Пунктів європейської інформації з різних областей України познайомилися з українським та закордонним досвідом роботи центрів європейської інформації, навчилися покроковим рекомендаціям щодо створення пунктів європейської інформації, а саме: як сформувати інформаційні ресурси, організувати обслуговування користувачів, визначити види послуг і рекламувати їх, залучити партнерів та волонтерів,планувати і звітувати та навчати інших бібліотекарів. Координатори ПЄІ отримали електронні носії ( флеш-накопичувачі ), інформаційно-методичні матеріали. 

Дводенний семінар залишив приємні спогади, позитивні враження від інформативних навчальних програм, тренінгів та теплої комфортної атмосфери.

За повідомленням відділу культури
 
13.06.2016

«Перлина» розпочинає своє літо з нових перемог!

В смт. Кириллівка Запоріжської області, у дитячому таборі «Чайка» на березі Азовського моря з 01 по 05 червня 2016 року пройшов Всеукраїнський танцювальний форум-конкурс «У колі друзів», в якому прийняли участь хореографічні колективи з Мелітополя, Курахова, Дніпра, Кривого Рогу, Волновахи, Кіровограду та звісно, наші маленькі «Перлинки».

У програмі форуму відбувся конкурс серед танцювальних колективів з різних напрямків хореографії , де наші «Перлинки» представили на розсуд зіркового журі три композиції, які зайняли призові місця. А саме І місце за номер «Танцювальне покоління», ІІ місце за номер «Із-за гір-гори їдуть мазури», та ІІ місце за номер «Хей, Міккі».

Також діти мали змогу відвідати три майстер-класи від членів журі. Яна Абрамова (супер фіналістка шоу «Танцюють всі -7», артистка танцювального мюзиклу «Барон Мюнгаузен» (3D - шоу)) провела клас з «CONTEMPORARY», Олександр Путілов (сертифікований педагог Dence Centre Myway) провів майстер-клас з «HIP-HOP», Олександр Лєщенко (хореограф – переможець шоу «Майданс», режисер-постановник премії «Yuna», шоу «Суперзірка», переможець шоу «Танцюю для тебе») провів клас з «JAZZ FUNK». Всі відвідувачі майстер-класів поспілкуватися з зірками, отримали від них автограф, фото та море позитивних емоцій.

Всі дні діти відпочивали на азовському узбережжі. Для них проводились конкурси, ігри, та пінні дискотеки. Учасники виступали на одній сцені з зірками Української естради, які відкривали та закривали фестиваль, а саме : Дмитро Яременко, Никіта Ломакін, Мішель Андраде, MMDANCE, BAYKI. 

Закриття фестивалю відзначили нагородженням переможців, подарунками, святковим концертом та незабутнім феєрверком.

За повідомленням відділу культури
 
09.06.2016

УЧНІ РОМЕНСЬКОЇ ДИТЯЧОЇ МУЗИЧНОЇ ШКОЛИ НА ХІІ ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ «КЛАСИЧНИЙ МЕРИДІАН»

На початку літніх канікул 3-5 червня 2016 року в м. Київ відбувся ХІІ Всеукраїнський конкурс музикантів «Класичний меридіан». 

Цей конкурс щороку розширює свою географію учасників. І в цьому році на музичні змагання приїхали юні та дорослі музиканти майже з усіх областей України, які показали дуже високий професійний виконавський рівень. 

З кожним роком змінюється тематика конкурсу і учасники «Меридіану» мають можливість ближче познайомитись з європейською музичною спадщиною. Таким чином, виконання та популяризація творів митців країн Європи різних часів, стилів та напрямків – є нашим скромним внеском у справу євроінтеграції України у культурній сфері.

Музикантів Сумщини на «Класичному меридіані» у номінації «Фортепіано»  представляли учні Роменської дитячої музичної школи Шеліхова Анастасія, Дон Тетяна, Москалик Ганна, у номінації «Ансамблі» - фортепіанне тріо у складі Москалик Ганни, Курочкіної  Кароліни та Маляр Вікторії. Компетентне журі, у складі якого були викладачі Київського інституту ім. Р.Глієра , Національної музичної академії ім..П.І.Чайковського ,Житомирського музичного училища ім.. Косенка дали гідну оцінку нашим конкурсантам. 

Маємо такі результати: 

Шеліхова Анастасія - Диплом ІІІ ступеня, Дон Тетяна – Диплом ІУ степеня (заохочувальна премія), викладач Старун О.А. ; Москалик Ганна– Диплом учасника, фортепіанне тріо- Диплом ІУ степеня (заохочувальна премія), викладач Погребняк О.Й.

Вітаємо конкурсантів і викладачів Роменської ДМШ ,бажаємо постійного вдосконалення в обраній ними сфері, наполегливості та натхнення, та , звісно, яскравих творчих злетів. 
   
 
За повідомленням відділу культури.


31.05.2016

Джерела надій

23 та 24 травня в Роменському міському будинку культури відбувся Міський дитячий фестиваль-конкурс «Джерела надій».

У заході взяли участь 40 колективів та солістів в жанрі «Вокальне мистецтво» та 12 колективів в жанрі «Хореографічне мистецтво». 

Учасників фестивалю-конкурсу привітала начальник відділу культури, голова журі Тетяна Баляба, яка наголосила, що головною метою конкурсу є підвищення ролі вокального та хореографічного мистецтва у вихованні підростаючого покоління, виявлення творчих здібностей дітей у різних видах цих жанрів, надання дітям та підліткам можливості для творчого самовираження та спілкування, встановлення творчих зв’язків між колективами.

Понад двохсот п’ятдесяти учасників демонстрували свої вокальні здібності та хореографічну майстерність в сольних та ансамблевих виступах. 

До суддівського складу увійшли: Тетяна Баляба - начальник відділу культури виконавчого комітету Роменської міської ради, Валентина Любива - директор Роменського міського будинку культури, Тетяна Литвиненко - заступник директора Роменського міського будинку культури, керівник народного аматорського вокального ансамблю «Осокори», Наталія Мечова – балетмейстер Роменського міського будинку культури , керівник зразкового аматорського ансамблю танцю «Перлина». 

Цьогоріч серед конкурсантів лауреатами І-го та ІІ-го ступеня в жанрі «Вокальне мистецтво» визначено: в номінації «Українська народна пісня» Роман Стукало (ДМШ, кер. В.Булим), Анна Мохнюк (ДМШ, кер. І. Карпенко) в номінації «Українська естрадна пісня» Ілля Романов (ЗОШ № 11, кер. Н.Демченкова), вокальне тріо «Мальви» (СЗОШ № 1, кер. Л.Вовненко), ансамбль «Дзвіночок» (ДМШ, кер. Г. Поцелуйко), вокальний ансамбль «Джерельце» (СЗОШ №1 кер. А. Яременко), вокальний дует Ілля Романов та Олександр Онищенко (ЗОШ№11, кер. Н. Демченкова), Крістіна Шубна (ДМШ, кер. І. Карпенко), Марія Завадько (ДМШ, кер. І. Карпенко) в жанрі «Хореографічне мистецтво»: в номінації «Народний стилізований танець» хореографічний колектив «Модерн» (СЗОШ№1, кер.О. Рильська), хореографічний колектив «Фантазія» (ЦПО та РТМ, кер. О. Васюта ), в номінації «Естрадний танець» хореографічний колектив «Фантазія» (ЦПО та РТМ, кер. О. Васюта), хореографічний колектив «Янголята» (ЗОШ№ 7, кер. О. Янголь), хореографічний колектив «Віжин денс» (СЗОШ № 1, кер. О. Тернова), хореографічний колектив «Парті крайс» (СЗОШ №2, кер. О. Волосяна).; в номінації «Бальний танець» ансамбль спортивного бального танцю «Реверанс» (СЗОШ № 1, кер. К.Максименко та З.Омельяненко).

Окремо журі відзначили дипломами «За пропаганду козацької пісні» вокальний ансамбль «Співограй» (ЗОШ № 11, кер. Н. Демченкова), «Наймолодший учасник » Владислав Строй (ЗОШ №10, кер. А. Жила), «За оригінальність інтерпретації» Іван Зінченко (ЗОШ № 11, кер. Н. Демченкова).
Кожен з конкурсантів своїм виступом радував присутніх та отримав гучні оплески вдячних за чудове свято роменців.

Володарями гран-прі фестивалю-конкурсу у вокальному жанрі стала Дарія Адаменко (СЗОШ №1, кер. Л. Вовненко), а у хореографічному дует «Maxi-Time» - вихованці Міжрегіональної служби швидкого реагування, кер. А. Мельник. 

Всі учасники отримали дипломи, а кращі з кращих будуть нагороджені на гала-концерті 1 червня 2016 року. 

Приємно відзначити, що дитячий фестиваль-конкурс «Джерела надій» щораз відкриває нові таланти, зберігає та розвиває вокальний та хореографічний види мистецтва на Роменщині. Тож бажаємо учасникам конкурсу та їх керівникам нових творчих злетів, невичерпного натхнення, мирного неба, сонця й здійснення мрій!
 
 
30.05.2016

«Літо. Сонце. Я і книга»

Відкриття літніх читань «Літо. Сонце. Я і книга» відбулося в перший день канікул. До центральної міської бібліотеки для дітей завітали учні 1-х класів СЗОШ №1 ім. П.І.Калнишевського, де на них чекала зустріч з цікавим світом книг.

Під час подорожі до бібліотеки гостей зустрічали мешканці Читай-міста - книжковий Гном, мудра Книга , Незнайко, веселе Зайченя. Спілкування з ними викликало у дітей зацікавленість та інтерес до книги. Таїнством стало складання магічного слова «БІБЛІОТЕКА» в результаті відгадування чарівних загадок.

Цікавим доповненням свята були: захоплююча вікторина «Відгадай-ка» , яку проводили казкові герої та лялькова вистава «Хто сказав «НЯВ».

Весело та радісно було в цей день в бібліотеці . 


За повідомленням відділу культури
 
 
30.05.2016

Випуск учнів Роменської дитячої музичної школи

В Роменському міському будинку культури 27 травня 2016 року відбулася церемонія вручення свідоцтв випускникам. З цією вагомою в житті подією, юних музикантів привітали: міський голова Сергій Салатун, начальник відділу культури Тетяна Баляба, виконуючий обов’язки директора музичної школи Дмитро Фурдуй та заступник директора з навчальної частини Тетяна Бондаренко.

Щирі побажання всім випускникам та гостям свята, приємних та позитивних емоцій, міцного здоров’я , мирного неба, творчих успіхів та наснаги, душевні слова подяки батькам та викладачам не залишили байдужими присутніх. «В яких би містах я не був, які б концертні програми не дивився, з впевненістю можу сказати одне – наші діти найкращі!» - підсумував свій виступ міський голова. 

Під час проведення урочистостей, учні-першокласники вітали випускників веселими віршами та квітами. Учні класу сольного співу Завадько Марія,Шубна Крістіна,Стукало Роман,Іванченко Аліна (викладачі Карпенко І.В. та Булим В.П.).  подарували всім присутнім чудові веселі, і ліричні пісні. Фінальну пісню «Останній дзвоник», на сцені разом з випускниками виконували Дон Тетяна та Фединяк Софія(викладач Карпенко І.В.).

По завершенню урочистостей випускники та їх викладачі зібрались біля центрального входу Будинку культури для загального фото. 

В добру путь,випускники!!!
 
За повідомленням відділу культури
 
 
25.05.2016

В класичному стилі

В приміщенні Роменської дитячої музичної школи 24 травня 2016 року відбулася лекція – концерт «У світі класичної музики». Цей захід провела викладач – методист закладу Охотник Т.Г. У ході лекції розглядався стиль «класицизм» у мистецтві ХVІІ- початку ХІХ століть. Проведено аналіз характерних особливостей творчості композиторів Епохи Просвітництва: Чимарози, Клементі, Кулау, а також представників Віденської класичної школи Гайдна, Моцарта, Бетховена.

Учні фортепіанного відділу Нехань Анастасія (викладач Герасько К.І.), Шеліхова Анастасія ( викладач Старун О.А.), Дудка Дар’я (викладач Іващенко Н.М.), Скрипаль Поліна та Терещенко Валерія ( викладач Охотник Т.Г.) майстерно продемонстрували твори композиторів – класиків. А завершував концерт –лекцію фортепіанний квартет у складі Москалика Андрія, Коновал Ірини, Тріус Владислави, Бондаренко Тетяни (викладач Погребняк О.Й.) які виконали обробку «Рондо в турецькому стилі» В.А.Моцарта.

Бажаємо учням та викладачам подальших творчих зустрічей та вдалих виступів.
 


За повідомленням відділу культури

Додому з перемогами!

В м. Суми 22 травня 2016 року пройшов хореографічний соціальний проект до Дня сім’ї «DANCE-PICNIC». Мета конкурсу - виявлення та підтримка талановитої молоді у жанрі хореографічного мистецтва, розвиток їх творчих здібностей, залучення юних аматорів до активної участі у мистецькому житті та підвищення ролі хореографічного мистецтва у художньо-естетичному вихованні підростаючого покоління. У конкурсі прийняли участь понад тридцять хореографічних колективів з міста Суми та Сумської області. По завершенню заходу, всі бажаючі мали змогу відвідати майстер-клас по джаз-модерну одного із членів журі - фіналіста телевізійного проекту "Танцюють - всі" 8 сезону Віктора Томашека.

Місто Ромни достойно представили одразу два колективи. Зразковий аматорський ансамбль танцю «Перлина» (керівник Наталія Мечова) виборов два 1 місця у сучасній номінації з хореографічними композиціями «Шоу продовжується» та «Танцююче покоління». А зразковий аматорський ансамбль танцю «Дивограй» (керівник Людмила Бабич) виборов 1 місця у номінації народний стилізований танець та естрадний танець з хореографічними композиціями «Василина», «Українські жарти» та «Білки».

Тож вітаємо юних переможців та бажаємо їм подальших успіхів!
 


За повідомленням відділу культури
 
25.05.2016
«ВІВАТ» ПІДКОРЮЄ КИЇВ
У неділю, 22-го травня 2016 року, у самому серці столиці України, в колонній залі Київської міської державної адміністрації, відбувся Міжнародний телевізійний фестиваль-конкурс «Київська веселка». Не обійшлося це дійство без участі роменців.  І не випадково! Адже 16-го квітня 2016 року наймолодші учасники зразкового аматорського ансамблю танцю «ВІВАТ» (керівник - Лук'яненко К. О.) віком до 7-ми років вибороли 1-ше і 2-ге місця на Міжнародному фестивалі вокально-хореографічного мистецтва «Соняшник», який також проходив у столиці. 

Організаторам дуже сподобались представлені хореографічні композиції. І переможці цього фестивалю були запрошені на Міжнародний телевізійний фестиваль-конкурс «Київська веселка». «Віватівці» привезли до столиці новенький танок під назвою «Україна – це ти». І не дарма юних танцівників запросили вдруге. Висновки журі дуже порадували учасників колективу та їхнього керівника. Наша малеча виборола почесне 2-ге місце у своїй номінації, не дивлячись на значну конкуренцію!

По завершенню конкурсної програми відбувся святковий концерт за участю зірок української естради.

Тож, не дивлячись на втому від дальньої дороги, юні таланти гідно представили наше місто на конкурсі у Києві і отримали незабутні враження від проведеного часу. Вітаємо учасників колективу та бажаємо нових творчих злетів! За повідомленням відділу культури


ВІВАТУ» - ВІВАТ ВІД ПОЛТАВИ!

День Європи в Україні відзначається кожного року в третю суботу останнього місяця весни. І з нагоди цього свята 21-го травня 2016 року в Полтаві відбувся Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Euro Art Fest».

Зразковий аматорський ансамбль танцю «ВІВАТ» міського будинку культури (керівник – Лук’яненко К. О.)також став учасником цього феєричного дійства. 

Кожна хореографічна композиція роменців припала до смаку членам поважного журі, які підтвердили своє враження найвищими оцінками у 9-10 балів. 

А по завершенню конкурсного перегляду, всі артисти пройшлися святковою ходою до Арки Дружби Народів, що знаходиться на Театральній площі міста. Саме тут і були оголошені результати. «ВІВАТ» став лауреатом 1-го ступеню з хореографічними композиціями «Барабани» та «Обережно, мавпенята»; 1-го ступеню з хореографічними композиціями «Emotion» та «На варті Вітчизни» та 2-го ступеню з хореографічною композицією «Українські візерунки».

Після оголошення результатів відбувся Гала-концерт переможців на Театральній площі у місті Полтава, де «віватівці» ще раз впевнено підтвердили своє звання переможців.

Тож, вітаємо юних танцюристів, які гідно представили своє рідне місто Ромни, з такими високими успіхами! 


За повідомленням відділу культури


24.05.2016

Творчий вечір учнів класу викладача Тітенка В.Д. 

У Роменській ДМШ на відділі народних інструментів 18 травня 2016 року пройшов концерт учнів класу викладача Тітенка В.Д. Діти виконували різнохарактерні твори:обробки народних пісень,мелодії з кінофільмів,мультфільмів,класичні твори, етюди тощо. Твори виконувались як сольно,так і ансамблями(ансамбль народної музики та ансамбль гітаристів). Глядачі оплесками вітали такі знайомі всім пісні як: «Вареники», « Цвіте терен», « Гуляє козак весілля», «Розпрягайте хлопці коні», з мультфільму «Як Левеня та Черепаха співали пісеньку», «Чунга-Чанга», пісня з мультфільму « Крошка Енот». Бажаємо викладачу та його учням подальших творчих успіхів і вдалих виступів. 

 
За повідомленням відділу культури
 
 
23.05.2016
Поетичний скайп-марафон «Читай Шевченка! Формат не має значення»
На запрошення бібліотекарів відділу абонемента Сумської обласної наукової бібліотеки, працівники та користувачі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича 19 травня 2016року  взяли участь у поетичному скайп-марафоні «Читай Шевченка! Формат не має значення», присвяченому 155- річчю перепоховання Т.Г. Шевченка на Чернечій горі в Каневі. 

У заході брали участь вісім районних і міських бібліотек населених пунктів Сумської області, в яких свого часу побував Тарас Шевченко.

Представники кожної бібліотеки-учасниці розповідали про перебування Шевченка в своєму краї та читали вірші Шевченка, або про Шевченка. Від центральної міської бібліотеки для дорослих  ім. Бориса Антоненка-Давидовича,  вірш Т.Шевченка «Лілея» читала Островерхова Анастасія, учениця 9 класу ЗОШ№3. З поезією «І золотої, й дорогої…» та «Мені однаково…» виступив постійний відвідувач книгозбірні, учасник заходів, які відбуваються в бібліотеці міста ,Анатолій Іванович Ласкавий. Молода місцева поетеса, співавтор колективної збірки революційної поезії «Говорить Майдан», Катерина Лук’яненко представила присутнім власний вірш «Пробудження Кобзаря». 

Учасники марафону виступали на фоні книжкової виставки, присвяченої життю і творчості Тараса Шевченка, один із розділів якої розповідав про перебування Кобзаря на Роменщині.


 


За повідомленням відділу культури

16.05.2016

ЗАЦВІВ КНИЖКОВИЙ КАШТАН

Весна...Все місто буяє цвітом каштанів...
Біля Центральної міської бібліотеки для дітей зацвіло незвичайне дерево - чарівний книжковий каштан.

Каштановий цвіт та яскраві кольорові книжечки привернули до себе увагу і дорослих і дітей. Саме це дерево заманило на екскурсію до бібліотеки маленьких користувачів - учнів 2-А класу ЗОШ №10(керівник Любич Л.О.), де їх чекали цікаві ігри, вікторини. Подарунком для них стала вистава лялькового театру "Веселка" - "Закон співжиття". 


За повідомленням відділу культури

13.05.2016

Дорогим і любим мамам!

День матері — міжнародне та локальне свято. ВУкраїніофіційно відзначається щорічно, починаючи з2000року, у другу неділю травня.

Маленькі художники, учасників дитячої студії образотворчого мистецтва «Чарівна палітра» (кер. Лариса Терещенко) міського будинку культури, також вирішили приєднатися до цього свята,  подарувавши на розсуд глядачів свої кращі, вже майже професійні, роботи виконані олійними фарбами. 

Експозицію робіт, які учасники студії малювали для своїх мам, можна переглянути до кінця місяця у художній галереї ім. П.І.Кавалерідзе МБК.

Тож запрошуємо всіх відвідати нашу галерею, та доторкнутись до частинки дитячої душі.


За повідомленням відділу культури
 
11.05.2016
До Дня пам’яті та примирення…
Напередодні Дня пам’яті та примирення в міському будинку культури відбувся тематичний вечір «І пам’ять знову ожива…». Він був наповнений спогадами про тяжкі роки радянсько-німецької війни, про загиблих воїнів-солдатів та горе їх матерів. Стороною не обійшли і тяжкі події нашого сьогодення. 

Організаторами і учасниками заходу були клуби:  «Мої роки-моє багатство» (кер. - Наталія Охріменко) і «Гармонія» (кер. - Валентина Родінко).

«Сумною сторінкою для старшого покоління стала Друга світова війна. Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю всіх, хто загинув у боротьбі з ворогом, захищаючи рідну землю. Вони здійснили подвиг заради нас і ми віддячуємо сивочолим ветеранам своєю шаною», – говорили діти війни.

Бурхливими оплесками глядачі вітали народний аматорський хоровий колектив «Ветеран» (кер. - Світлана Ріпчанська, акомпаніатор - Василь Манько) та вокальний ансамбль «Джерела» (кер. - Світлана Ріпчанська).

Солдатський подвиг, гіркота воєнних втрат, біль матерів, радість Перемоги глядачі відчули в піснях, що прозвучали у виконанні солістів: Любові Усової, Ніни Демиденко, Раїси Юхно, Миколи Карпенко.

Пройшовши горнило війни, ветерани назавжди для всіх прийдешніх поколінь залишаються взірцем мужності та відваги.

Нам не забути героїчних подвигів, які здійснили наші солдати і за це ми будемо вдячні їм завжди. А пам'ять про них буде жити доти, доки ми співатимемо воєнні пісні, зберігатимемо вдома фронтові листи та фотографії. Пам'ять не тьмяніє з роками, бо вона вища за всі обеліски, бо це - пам'ять серця. 

За повідомленням відділу культури

10.05.2016

До 71-річниці Дня Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні.

В міському будинку культури 6 травня 2016 року відбулося культурно-мистецьке свято «Згадаємо всіх поіменно…» з нагоди Дня пам’яті та примирення ,та 71-річниці Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні.

Скільки років минуло з тих воєнних часів та не щезне в пам'яті людській, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над нацизмом. Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги. Цей день залишиться для нас завжди затьмареним гіркотою втрат і осяяний сонцем Перемоги.

Саме таким це свято показали зі сцени художні колективи будинку культури та самодіяльні артисти. В тематичній концертній програмі переплелися пісні воєнних років та сучасні композиції, пов’язані з військовими діями на Сході країни.

Нікого не залишили байдужими пісні у виконанні Ліани Лакізи, Тані Флай, Тетяни Баляби, Марини Синюкової, Дарії Шокоти, Євгена Шокоти, Іллі Романова, Олега Лапка, Тетяни Литвиненко, Вікторії Пачковської.

В концерті також взяли участь народний аматорський вокальний ансамбль «Зорецвіт» (кер. Надія Демченкова), вокальний ансамбль «Співограй» ЗОШ №11(кер. Надія Демченкова), зразкові аматорські ансамблі танцю «Перлина» (кер. Наталія Мечова), «Дивограй» (кер. Людмила Бабич), «Віват» (кер. Катерина Лук’яненко).

Це було справді емоційно зворушливе свято, сповнене шани до ветеранів, їх мужності, життєвої мудрості та громадянського обов’язку. І сьогодні ми повинні бути гідними цього життєвого подвигу, утверджуючи мир, злагоду та суспільну гармонію на українській землі.


 


За повідомленням відділу культури
 
 
05.05.2016

До Дня Праці

28 квітня в міському будинку культури відбувся круглий стіл з нагоди Дня охорони праці. Були розглянуті питання умов праці на робочому місці, безпека обладнання, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівниками, обов’язки працівників щодо додержання вимог нормативно-правових актів  та інструкцій з охорони праці, а також санітарно-побутові умови МБК, які повинні відповідати вимогам законодавства.

Директор будинку культури Любива В.А. відкриваючи засідання круглого столу нагадала всім присутнім зміст статті 14 Закону України «Про охорону праці», де наголошено, що працівник зобов’язаний:

дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території закладу;

знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з обладнанням, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту;

проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.

Спеціально уповноважений з питань охорони праці МБК Ярмош П.В. доповів про обов’язки працівників щодо додержанняправил, норм, положеннь, інструкцій та інших нормативно-правових актів з охорони праці.

В кінці заходу присутні ознайомились з виставкою малюнків учасників дитячої студії образотворчого мистецтва «Чарівна палітра» (керівник - Лариса Терещенко) «Охорона праці очима дітей».
 
 
27.04.2016

Правознавчий діалог

19 квітня, В рамках проведення тижня правових знань, 19 квітня 2016 року в читальному залі міської центральної бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненко – Давидовича, для учнів 11 – х класів ЗОШ №4 відбувся правознавчий діалог «Жити по совісті, жити по – праву» за участі заступника голови міськрайонного суду – судді О.Д. Ганзі. Мета заходу - підвищення рівня правової культури молодого покоління, набуття правових знань та навичок у їх застосуванні.

Реалізувати свої права, не порушуючи законних інтересів інших – це своєрідне мистецтво. Досягти такого балансу можливо тільки завдяки високій правовій свідомості, обізнаності, відповідальності, та головне тоді, коли ти в своїх діях керуєшся совістю, порядністю, людяністю, добрими намірами, чесністю, повагою до оточуючих. Суддя Ганзя Олександр Дмитрович розповів про випадки протиправної поведінки підлітків з судової практики, адже в своїй практичній діяльності стикається з підлітковою злочинністю, знає яких іноді фатальних наслідків зазнає життя молодої людини. Він закликав молодь подивитися на свої вчинки свідомо: чи не заподіяли ви зла, неприємностей, незручностей своїми діями, порадив поводитися з іншими так, щоб людям, які оточують кожного, було приємно від спілкування з вами. « Поважайте інших і вас будуть поважати,» - підсумував гість.

За повідомленням відділу культури.
 

Перемога «ДИВОГРАЮ»

Нещодавно в місті Суми відбувся Всеукраїнськький фестиваль танцювального мистецтва «Кубок Візаві».

Наше славний Ромен на ньому гідно представив зразковий аматорський ансамбль танцю «Дивограй»міського будинку культури під керівництвом Людмили Бабич

На розсуд журі колектив представив нову танцювальну композицію «Бабусина коза» в номінації «Ювенали 1. Вільна танцювальна категорія» та вже знайому композицію «Білочки» в номінації «Міні. Вільна танцювальна категорія» і вибороли два почесні 1-і місця.

На яскравій сцені діти отримали фірмовий кубок, дипломи, подарунки та залишили собі на згадку незабутні емоції і море позитиву.

Вітаємо всіх учасників колективу «Дивограй»,керівника, батьків та бажаємо подальших успіхів на ниві танцювального мистецтва. 

 
За повідомленням відділу культури
 

Шлях до зірок

В місті Конотоп 23 квітня  2016 року пройшов ювілейний Х Регіональний конкурс юних музикантів «Шлях до зірок». В ньому активну участь взяли вихованці Роменської ДМШ. Учні фортепіанного відділу гідно виборювали призові місця серед більш ніж 60 учасників. На конкурсі були представлені такі міста: Суми, Київ, Буринь, Ямпіль, Охтирка, Шостка, Конотоп, Радомишль, Путивль,  Бахмач, Середина- Буда, Кролевець. Також були учасники з сільських шкіл: Біловоди,Великі Бубни( Роменський район).

Роменську дитячу музичну школу представляли 17 учнів,які виступали в обох вікових категоріях: молодшій і старшій. Всі учні були відмічені дипломами учасника, а 12 з них вибороли призові місця. 

В молодшій категорії
 журі відзначило наступних учнів: 

Шеліхова Анастасія (клас викладача Старун О.А. ) - ІІ місце 

Сівак Марія (клас викладача Петренко Л.М.) - ІІІ місце 

Жидкова Анна, Завгородня Карина(клас викладача Шестак К.Г.) - ІІІ місце 

Качан Марія (клас викладача Підвеза Л.І.) - ІІІ місце

Пироженко Мирослава(клас викладача Бондаренко Т.В.) - диплом за краще виконання поліфонії

В старшій категорії призерами стали:

Дон Тетяна (клас викладача Старун О.А.) - І місце

Терещенко Валерія (клас викладача Охотник Т.Г.) - І місце

Дудка Дар’я(клас викладача Іващенко Н.М.) - ІІ місце

Скрипаль Поліна (клас викладача Охотник Т.Г.) - ІІ місце

Алфімова Віка,Іващенко Юлія(клас викладача Бондаренко Т.В.) - ІІІ місце

Журі конкурсу високо оцінило якість підготовки наших учнів. Бажаємо нашим вихованцям та їх викладачам тримати задану високу  планку, подальшої плідної праці та нових творчих звершень.

 
За повідомленням відділу культури.
 
 
До 30-х роковин Чорнобильської трагедії…

1986 рік… Весна…Чорнобиль… Неможливо забути ці дати, ці слова. 26 квітня стало чорною датою не лише для українського народу, а й для всього людства. У кожній людській душі той трагічний день відізвався тривожним зойком, відчуттям біди, невизначеності майбутнього.

Напередодні 30-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС, в читальному залі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича, для учнів 9 класу ЗОШ №3 відбувся екологічний прайм-тайм «Дзвони Чорнобиля душу тривожать». Бібліотекарі розповіли про страшну трагедію на атомній станції та про наслідки радіоактивного пилу. Своїми спогадами про трагічні події квітня поділилися, присутні на заході ліквідатори аварії на ЧАЕС: Кущ Володимир Васильвич, Чорнобук Іван Петрович, Коробка Дмитро Петрович та Коваленко Григорій Олексійович.

Присутні переглянули відеофільм про рослинний і тваринний світ Чорнобильської зони у наш час.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих.

Чорнобиль. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною.
 
 
За повідомленням відділу культури
 
 
26.04.2016
Танцювальна родина
23 квітня в концертній залі Роменського міського будинку культури відбулося справжнє свято танцю  під назвою «Танцювальна родина», присвячене Міжнародному дню танцю! 

Відбулося дійсно видовищне та феєричне свято юних танцюристів.  Адже, хто як не хореографічний номер показує нам сутність виконавця, характер, темперамент, стиль життя, уподобання та мрії, піднімає настрій  та дарує неймовірну емоційну насолоду.

Високий рівень виконавської майстерності, використання різних стилів танцю, та різнобарв’я сценічних костюмів  показали зразкові аматорські ансамблі танців «Перлина» (кер. Наталія Мечова та Анна Батій), «Дивограй» (кер. Людмила Бабич) та «Віват» (кер. Катерина Лук’яненко) міського будинку культури.

Помітний ріст  продемонстрували вихованці  танцювального гуртка вуличного танцю (брейк-данс) «Delayers Team»  (кер. Ростислав Яременко) Центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю та учасники танцювального колективу «Exact» (кер. Павло Чигрин) міського будинку культури.

Колектив бального танцю «Реверанс» (кер. Катерина Максименко та Захар Омельяненко) спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. П. І. Калнишевського показали всю енергію та красу виконання свінгових танців.

Оригінальністю виконання народних та сучасних хореографічних  композицій відзначилися  танцювальні колективи «Фантазія» (кер. Олександра Васюта), «Ексклюзив» (кер. Тетяна Скрипченко) Центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю та колектив «Янголята» (кер. Олена Янголь) загальноосвітньої школи № 7.

Бурхливими оплесками глядачі вітали виступ дуету «Maxi-Time» (кер. Анастасія Мельник) Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС  України. Дівчата продемонстрували високу професійну та спортивну підготовку, розкрили характер композиції.

Яскраві хореографічні постановки, невичерпна дитяча енергія не залишили байдужими жодного глядача. Вихованці колективів у різних вікових категоріях показали високий рівень майстерності. Півтори години промайнули як одна мить, подарувавши шанувальникам танцювального мистецтва незабутні враження та гарний настрій.

Юних танцівників вітали своїми піснями не менш юні вокалісти Влада Юрченко та Інна Білосорочко. 

Тепла атмосфера та підтримка в залі, гучні оплески стали запорукою вдалого виступу наших талановитих дітей. Ми дякуємо учасникам свята, керівникам колективів, батькам вихованців, всім, хто по праву є членом нашої танцювальної родини.За повідомленням відділу  культури
 
25.04.2016
Звітувала Роменська дитяча музична школа
В п’ятницю 22 квітня 2016 року глядацька зала Роменського міського Будинку культури була переповнена глядачами. Такий  аншлаг спричинив  звітний концерт Роменської дитячої музичної школи. 

Учні та викладачі показали весь спектр художніх номерів. Виступали хори,ансамблі, дитячий оркестр народних інструментів,солісти тощо. Були задіяні всі відділи музичної школи, представлені всі фахові музичні інструменти. Вперше в концерті такого рівня звучали мідні духові інструменти.

Вокалісти приємно вразили майстерним виконанням українських народних та сучасних популярних пісень. Виконавці-інструменталісти виконали різноманітні твори від класики до сьогодення. Глядачі вдячно аплодували після кожного номеру. Особливо емоційно зал зустрів ансамбль викладачів на народних інструментах, які виконали попурі на пісні  відомого Гурту «Modern Talking».

По завершенню концертної програми секретар Роменської міської ради Валерій  Мицик високо оцінив професійність викладачів  та учнів Роменської ДМШ, побажав нових творчих успіхів та таких же вдалих виступів. А начальник відділу культури Тетяна Баляба, подякувала в.о. директора Роменської ДМШ  Дмитру Фурдую  та всьому педагогічному колективу за високий рівень організації та проведення заходу (афіша, запрошення, програмки концерту глядачам на вході до глядацької зали) і висловила надію, що таких концертів надалі буде більше. 


 


За повідомленням відділу культури

Презентація колективної збірки літературного об’єднання «Обрії»
 
Вихід у світ нової книжки місцевих авторів – це завжди подія в культурно-мистецькому житті нашого міста. 

21 квітня 2016 року в центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича зібралися небайдужі до літературного, поетичного слова люди: місцеві поети, учні ЗОШ №1, представники культурної інтелігенції міста на презентацію збірки літературного об’єднання «Обрії», що побачила світ у видавництві «Миргород».

Літературне об’єднання «Обрії», яке працює на базі центральної книгозбірні міста з 2014 року, очолює творча людина, поетеса Людмила Грицай. Під час засідань об’єднання, що проходять в бібліотеці щонеділі, поети мають змогу прочитати власні твори, отримати корисну пораду від більш досвідченого майстра пера, просто поспілкуватися і цікаво провести дозвілля.

Автори збірки – люди різних поколінь, захоплень, уподобань, але всіх їх згуртувала поезія, зріднило літературне об’єднання «Обрії». У збірку ввійшли поетичні та прозові твори 15 авторів. Змістовна палітра творів розмаїта і широка. Це – краса рідної землі, її трагічне та героїчне минуле і сьогодення, багатство і суперечності людської душі.

З привітальним словом до присутніх звернулася начальник відділу культури виконавчого комітету міської ради Тетяна Баляба, яка вручила авторам збірки подяки від міського відділу культури. Творчий привіт від поетів Буринщини всім присутнім на святі передав поет, член спілки письменників України Віктор Осадчий. Директор МЦБС Ніна Рослова у своєму виступі наголосила, що завдяки літературному об’єднанню «Обрії» центральна бібліотека стала справжнім осередком літературного життя міста. Присутні отримали заряд позитиву слухаючи поетичні твори місцевих авторів.
 

За повідомленням відділу культури

19.04.2016
І знову перемога
16-го квітня у столиці нашої України відбувся Міжнародний дитячий фестиваль-конкурс мистецтв "Соняшник". Конкурсна програма включала понад 160 номерів і тривала аж до пізнього вечора. Вокалісти, танцюристи, інструменталісти змагалися за звання найкращого. 

Місто Ромни представляв зразковий аматорський ансамбль танцю "Віват" міського будинку культури (керівник - Катерина Лук'яненко). Юні танцюристи віком до 7 років привезли на конкурс дві хореографічні композиції: "Веселі ягнята" та "Україна – це ти". Старанні малята виклались на всі 100 %, щоб довести, що вони гідні перемоги! 

Висококваліфіковане журі переглянуло представлені номери і оголосило результати за якими зразковий аматорський ансамбль танцю "Віват" став Лауреатом I ступеню з хореографічною композицією "Веселі ягнята" у номінації "Дитячий танець" та Лауреатом II ступеню з хореографічною композицією "Україна – це ти" у номінації "Естрадний танець". 

Ми радо вітаємо талановитих малят, керівника колективу та їх турботливих батьків з перемогою! Хай такі моменти запам'ятаються їм назавжди, а нові перемоги майоріють попереду!

За повідомленням відділу культури
 
13.04.2016

Результати Другого етапу Конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2016»

В Україні проходить 12-й Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія», який дає можливість його учасникам здобути перемогу завдяки особливим талантам, здібностям і систематичному читанню. Переможці поїдуть на третій (обласний етап), а, якщо пощастить, то і на заключний етап: Фестиваль дитячого читання «Книгоманія» у місто Львів.

В Роменській центральній міській бібліотеці для дітей 08.04.2016 року відбувся 2-й міський етап Всеукраїнського конкурсу, головною метою якого є: залучення максимальної кількості дітей до систематичного читання, вироблення у них навичок самостійної роботи з книгою.

Конкурс проводився серед користувачів 6-7 класів. За звання "Найкращий читач міста - 2016" змагалися 20 учасників. Конкурсанти представляли свою улюблену книгу, проявляючи креативність, артистизм та загальну ерудицію, демонструючи розуміння тексту, вміння його аналізувати.

Також любителі читання відповідали на запитання вікторин із світової літератури, з історії нашої країни,краєзнавства тощо. Вони демонстрували загальний та творчий підхід до презентації своєї улюбленої книжки.

Переможцями Конкурсу стали учні ЗОШ I-III ступенів №11 Цімбота Андрій

(6-й клас) та Іваненко Катерина (7-й клас), які нагороджені грамотами та подарунками. Вони будуть представляти наше місто на III обласному етапі конкурсу "Книгоманія - 2016", який відбудеться 14 квітня 2016 року на базі обласної дитячої бібліотеки імені М. Островського в місті Суми.

Тож, вітаємо юних переможців та бажаємо подальших успіхів та нових звершень.

 
За повідомленням відділу культури
 
12.04.2016

9 квітня в міському будинку культури пройшов звітний концерт народних аматорських вокальних ансамблів “Зорецвіт” та “Осокори”. Кожен, хто уважно стежить за мистецьким життям нашого міста, прекрасно знає ці колективи. Їх учасники радують слухачів не тільки зі сцени будинку культури чи головної центральної сцени міста, їх чудовий спів знаний у трудових колективах, на підприємствах міста Ромни та Роменського району.

З 2011 року ці два ансамблі очолюють професіонали своєї справи Надія Демченкова та Тетяна Литвиненко. 

У репертуарі творчих колективів пісні різного жанру, різної тематики. Переважна більшість із них – це кращі зразки української народної та естрадної пісень. Є пісні місцевих авторів, світові хіти та пісні різних народів. З особливою відповідальністю ставляться учасники колективу до пісень патріотичного змісту та військової тематики, бо кожне слово та кожна нота з особливим щемом звучать сьогодні у душах українців.

Більшість учасників колективів не є професійними співаками. Серед вокалістів програмісти, нафтовики, лаборанти, актори, вчителі, військові, водії. Та всіх їх об’єднує велика любов до пісні, бажання співати, вдосконалюватися в цьому жанрі і дарувати свій талант іншим.

Двохгодинна концертна програма стала яскравим прикладом високої виконавської майстерності учасників колективів. В концерті також взяли участь зразкові аматорські ансамблі танців “Перлина” (кер. Н. Мечова), “Дивограй” (кер. Л. Бабич), “Віват” (кер. К. Лук'яненко), дитячий танцювальний колектив “Перлинки” (кер. Н. Мечова та А. Батій), Олександр Надточій та Ліана Лакіза.

Виступ учасників колективів, подарував всім у залі приємні хвилини відпочинку та залишив у кожного в душі яскраві враження, а ще добавив нових шанувальників співочого мистецтва. Глядачі щиро та щедро аплодували нашим артистам.

Висловлюємо подяку у організації концерту та пошитті сценічних костюмів начальнику відділу культури Тетяні Балябі, директору будинку культури Валентині Любивій, керівнику фермерського господарства “Урожай” Михайлу Шевченку.
 
08.04.2016
Тренінг з медіаграмотності у бібліотеці
У рамках програми “Медіаграмотність - у бібліотеки Сумщини», що реалізовується громадською організацією «Бюро аналізу політики» за фінансової підтримки Американської неурядової організації «Internews Network», 6 квітня 2016 року в центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича відбувся тренінг з теми: «Медіаграмотність», який провела тренер Олена Пікуліцька.

Працівники міської централізованої бібліотечної системи отримали багато цікавої інформації та практичних навиків у розпізнанні різноманітних маніпулятивних технологій, які використовуються у засобах масової інформації. Набуті на тренінгу навички допоможуть бібліотекарям у роботі з користувачами. Адже важливе завдання сучасної бібліотеки – допомагати своїм  читачам вчитися компетентно споживати будь-які повідомлення в мас-медіа, сучасний користувач повинен розуміти, наскільки важливо володіти інформацією, систематизувати і передавати, а найголовніше - критично оцінювати, відрізняючи від пропаганди та маніпулятивної брехні. 

За повідомленням відділу культури
 
Додому з перемогою
У м. Суми пройшов грандіозний фестиваль «Кубок 9 кімнат». Проект охопив конкурсні змагання з брейк-дансу та показові виступи представників хіп-хоп культури. Понад сто учасників змогли показати свою творчу манеру та внутрішню харизму в десяти різних номінаціях. Серед них – молодіжні колективи, представники клубних закладів чи окремі творчі особистості. Танцівники також мали унікальну нагоду приєднатися до майстер-класів від провідних хіп-хоперів та брейк-дансерів України, а відтак перейняти безцінний творчий досвід. 

Сотні глядачів та учасників отримали позитив, драйв, новий виклик і чемпіонські титули. На фестивалі змагались як професійні солісти, дуети, та команди у номінаціях Vogue, Break Dance, Crew, Contemporary, Hip Hop, Jazz Fank, так і початківці. В рамках заходу відбулись майстер-класи від професійного журі: Дарії Мальцевої (Dance Hall), Тетяни Богданової (Contemporary), Валентини Приходько (Hip Hop).

Наше місто на фестивалі представляли учасники колективів міського будинку культури „Перлина” (кер. Н.М.Мечова) та „Exact” (П.О.Чегрин). З перемогою вітаємо: Бадиву Карину (1 місце, соло Contemporary), Склярову Марину (2 місце, соло Contemporary ), Анну Резнікову та Марію Новік (3 місце, дует Contemporary), Агеєнко Євгена (1 місце, Break Dance) та сміливого Антона Беркута (за участь, Break Dance). Хлопці займаються лише півтора місяці, а вже не побоялись вийти на бій з досвідченими суперниками.

Ми вітаємо їх з перемогою, пишаємося ними, бажаємо подальших успіхів та нових звершень.  


За повідомленням відділу культури

04.04.2016


Першоквітневий фейерверк в дитячій бібліотеці


Сьогодні — День сміху, або ж День жартів і розіграшів. А у дитячій бібліотеці міста – День усмішок та приколів.

«Хочете жити на втіху- частіше помирайте від сміху!»
-під такою назвою проведено першоквітневий фейєрверк з вихованцями ДНЗ №1 «Чайка» нашого міста..

Усіх, хто завітав цього дня до бібліотеки, зустрічали посмішками кумедні клоуни Бім та Бом. Потім дітвора, разом з ними читали усмішки, веселилися,співали пісні, танцювали,смакували солодощі із торбинки.

Велике задоволення малеча отримала від  перегляду лялькової вистави «Хто сказав «Няв»?

Отож, хочеться вірити, що свято сміху підняло настрій усім, хто завітав до бібліотеки цього дня. 


 

За повідомленням відділу культури
Скайп-зустріч із письменницею зі Львова у бібліотеці


Центральна міська бібліотека для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича, запроваджує нову форму роботи – skype-зустрічі з письменниками. 

31 березня 2016 року в читальному залі бібліотеки зібралися шанувальники сучасної української літератури, аби поспілкуватися з надзвичайно цікавою, вишукано елегантною, сильною жінкою з особливою харизмою танелегкою долею - Наталією Гурницькою, авторкою роману який, зігріває душу – "Мелодія кави у тональності кардамону". 

З екрану до присутніх щиро посміхалася привітна жінка, вона розповіла про себе, про те, як писала і видала свою першу книжку "Мелодія кави у тональності кардамону", поділилася планами на майбутнє, повідала, що найближчим часом з'явиться друга, а потім і третя книга "Мелодія кави...". Пані Наталя з задоволенням відповідала на запитання читачів. На згадку про зустріч для Наталі та всіх присутніх у залі прозвучала пісня "Львів пахне кавою" у виконанні Надії Демченкової під акомпанемент Олександра Надточія.


 
 


За повідомленням відділу культури.Успіхи юних музикантів

В місті Конотоп 02 квітня 2016 року пройшов VI Відкритий обласний фестиваль виконавців на народних інструментах «Конотопська розсипуха». Вихованці Роменської дитячої музичної школи виборювали призові місця разом з учнями музичних шкіл Недригайлова, Конотопу,Кролевця,Шостки,Сум, Біловодів.

В конкурсі брали участь 27 учасників музичної школи в категорії «солісти»,та «ансамблі». Призові місця вибороли учні:

Валуйська Дар’я , 6 кл. - 1 місце, Поденко Дмитро, 5 кл. - 3 місце,Омельченко Поліна ,2 кл. - 3 місце ( клас. викладача Карнаух Л.В., конц. Картава Н.А.)

Косенко Юлія, 3 кл. – 3 місце, ансамбль бандуристів у складі: Косенко Ю.- 3 кл., Симоненко А. – 6 кл., Мельник А. – 2 кл.- 3 місце ( клас викладача Фурдуй О.О.)

Цимбал Дмитро, 5 кл. - 3 місце ( клас викладача Тітенко В.Д.)

Ансамбль ложкарів «Веселі друзі» - 1місце ( кер. Пятчанін К.Г., конц. Тітенко В.Д.)

Турченко Михайло, 4 кл.- 2 місце ( клас викладача  Манько В.Г.)

Тріо баяністів у складі: Турченка М., 4 кл., Івченко М.,5кл., Рубцова В.,5 кл.- 2 місце ( кер. Манько В.Г.)

Дует баяністів у складі: Цімбота А., 5 кл. та Ізюменко О., 5 кл. - 3 місце ( кер. Дахно З.Г.)

Цімбота Андрій – 2 місце , ( клас викладача Дахно З.Г.)

Вітаємо учнів та викладачів з високими результатами! За повідомленням відділу культури
 
29.03.2016
 
 
Юні роменські танцюристи стали дипломантами
 
фестивалю“Мелодія весни”.

Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв “Мелодія весни”, який пройшов 26 березня 2016 року в Будинку культури “Росток” м. Києва, зібрав юні таланти з різних країн.

Мета фестивалю – популяризація і подальший розвиток народного та сучасного естрадного мистецтва, удосконалення рівня естетичного виховання дітей та молоді – була досягнута. 

Учасники фестивалю обмінялися знаннями, зміцнили дружні і творчі контакти, підвищили творчу майстерність, ознайомилися з національною культурою та традиціями інших країн.

Ромен на фестивалі представили учасники зразкового аматорського ансамблю танцю “Дивограй” (керівник - Людмила Бабич) міського будинку культури. 

Конкурсну програму оцінювало журі, серед яких - народні та заслужені артисти, діячі культури і мистецтв, представники шоу-бізнесу.

За підсумками журі, зразковий аматорський ансамбль танцю став лауреатом 1-го та 2-го ступеню у двох вікових категоріях.

Додому юні танцівники привезли дипломи, кубки та весняний настрій.
Вітаємо наших талановитих дітей з черговою перемогою і бажаємо їм подальших успіхів!  


За повідомленням відділу культури


Новий фестиваль-нові імена


В Роменському міському будинку культури 25 березня 2016 року вперше пройшов Міський дитячий пісенний фестиваль-конкурс «Веселий дзвіночок», головна мета якого - підвищення ролі вокального мистецтва у вихованні підростаючого покоління та залучення учнівської молоді до подальшого розвитку та популяризації вокального мистецтва.

У заході взяли участь учні загальноосвітніх шкіл міста та вихованці дитячої музичної школи, які проявили себе у сольному та ансамблевому співі.

Конкурс проводився за такими номінаціями: українська народна та українська естрадна пісня та віковими категоріями: молодша, середня, старша.

Наших талановитих учасників оцінювало журі у складі Тетяни Баляби - начальника відділу культури міськвиконкому, Валентини Любивої - директора міського будинку культури, Тетяни Литвиненко - заступника директора міського будинку культури, Дарії Шокоти - методиста міського будинку культури.

Всі конкурсанти були нагороджені солодкими призами, дипломами за участь та за зайняті І, ІІ, та ІІІ місця.

Справжніми родзинками фестивалю стали володарі Гран-прі: Анна Мохнюк, учениця ЗОШ №7 (кер. С.Орєхова) та тріо «Мальви» СЗОШ №1 ім. П.І Калнишевського (кер. Л. Вовненко).

Виступи учасників стали яскравим проявом пропаганди та збереження кращих зразків української народної та сучасної пісні. Висока майстерність засвідчила про високий рівень підготовки до конкурсу.

Конкурс проводився за підтримки Роменської міської ради, відділу культури міськвиконкому , міського будинку культури та спонсорів.

За повідомленням відділу культури
 
21.30.2016
Геній  Моцарта
 
У 2016 році вся культурна спільнота світу відзначає 260 річницю від дня народження геніального австрійського композитора Вольфганга Амадея Моцарта. За неповні 36 років він написав більше 600 творів різних жанрів-від найпростіших дитячих п’єс до складних оперних та симфонічних композицій. Дослідники творчості Моцарта довели,що його музика не тільки емоційно збагачує людину,але й сприяє її інтелектуальному розвитку.

Викладачі та учні Роменської ДМШ також залучились до святкування знаменної дати. Безсмертні твори композитора прозвучали під час проведення лекції-концерту «Вічне світло в музиці –ім`я тобі Моцарт». 

Викладач Палєєва К.Г. підготувала цікаву розповідь про життєвий та творчий шлях композитора, яка була ілюстрована фрагментами його творів. Учні ДМШ виконували фортепіанні дуети,фрагменти опери «Весілля Фігаро», «Чарівна флейта»,твори для клавесину та скрипки тощо.

Слухачі з цікавістю слухали та тепло зустрічали юних виконавців та їх наставників.

 
 
За повідомленням відділу культури
 
Гран-Прі  у «Перлинок»
У Сумському академічному театрі драми та музичної комедії ім. М.С.Щепкіна 20 березня 2016 року пройшов Всеукраїнський фестиваль-конкурс "ТАНЦЮВАЛЬНА РОДИНА", в якому взяли участь хореографічні колективи з різних куточків України. Членами журі стали: суперфіналісти 8 сезону проекту "Танцюють всі" - Станіслав Турмович і Ганна Коростельова, суперфіналістка проекту "Танцюють всі" 7 сезону - Катерина Клишина, фіналіст проекту "Танцюють всі" 7 сезону - Назар Грабар. Після закінчення фестивалю відбувся майстер-клас з «сontemporary» від Ганни Коростельової.

І знову маленькі «перлинки» зачарували всіх присутніх. Дитячий ансамбль танцю «Перлинки» Роменського міського будинку культури (керівники: Наталія Мечова та Анна Батій) вибороли «Гран-Прі» за номер «У серці моря» у номінації «Зведені», та друге місце з номером «Перші кроки» у номінації «Діти». 

Тож ми вітаємо переможців з почесною винагородою, та бажаємо їм нових звершень! 


 


За повідомленням відділу культури
 
 
Свято книги в бібліотеці


Тиждень дитячого читання  «Цінуємо книгу, як найбільшу  святість»  який  стартував в Центральній міській  бібліотеці для дітей -  це свято тих, хто творить книгу і тих, хто любить читати. Працівники бібліотеки приготували у ці дні різноманітні заходи: цікаві зустрічі, веселі ігри,  інтелектуальні вікторини, знайомство з новими книгами.

21 березня 2016 року відбулося урочисте відкриття Тижня, на яке завітали учні 4-Б класу ЗОШ №4 (класний керівник Таргоній Н.О.).

Головна дитяча книгозбірня міста  перетворилася на справжнісіньку казку. Казкові герої - Книжкова королева та Незнайко зустрічали юних читачів і дорослих гостей свята.

Розпочався захід яскравим літературним  квестом «Забавні пригоди на  Книжковій планеті», під час якого діти, подолавши  випробування  знайшли  головного героя свята - Незнайка. Пройти весь шлях лабіринту допомогли  підказки  - «Юний художник», «Склади пазли», «Музичний калейдоскоп» та інші.

Головною родзинкою  свята стала презентація лялькового театру «Веселка». Діти мали чудову нагоду  отримати  вибух позитивних емоцій, побувавши  на дебюті вистави«Казка про книжку».За повідомленням відділу культури
 
 
17.03.2016
Поетичні читання «Поезія – слово! Поезія – пісня, Поезія – вільна душа»


Напередодні Всесвітнього дня поезії, що відзначається 21 березня, у читальному залі міської центральної бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненко – Давидовича відбулися поетичні читання «Поезія – слово! Поезія – пісня, Поезія – вільна душа».

Люди пера і слова, що входять до літературного об’єднання «Обрії» представили гарні взірці своєї поезії для користувачів бібліотеки, учнів СЗОШ I-III ступенів №1 ім. П.І. Калнишевського та підопічних відділення соціально – побутової адаптації територіального центру.

Безмежне поетичне поле Роменщини. Невичерпна наснага тих, хто сіє художнє слово. Наше щастя, що ми маємо ціле гроно унікальних літераторів, котрі своїм словом піднеслися над співучим Роменським краєм. Наповнювати душу людяністю, сердечністю, теплотою, бажанням осягнути сутність буття, заглибитись у таємниці людської душі в своїх віршах намагаються поети, що входять до літературного об’єднання «Обрії».

Керівника літоб’єднання «Обрії» Людмилу Іванівну Грицай та членів цього поетичного клубу єднає тонке відчуття прекрасного, близькість творчого світобачення. Всі присутні, які з захопленням слухали поезію Людмили Грицай, Лариси Вовненко, Людмили Кранги, Віктора Клейніха, Наталі Петренко, Галини Мороз, Тамари Яковлевої та Валентини Бородько, мали змогу переконатися, що ми маємо безсумнівно талановитих, самобутніх земляків - поетів ,які живуть поміж нас, черпають натхнення на своїй землі і щедро діляться з нами. Поетів яким, дійсно, є що сказати.

Тож побажаємо всім, щоб велика поезія прийшла до кожного читача, як щастя, як нове відкриття світу. Нехай повниться Роменщина новими талантами, світиться відомими іменами, славиться новими книгами.

 
 
За повідомленням відділу культури
 
 
14.03.2016
АРТ-КАФЕ В  ДИТЯЧІЙ БІБЛІОТЕЦІ

Масляна – це веселе проведення зими, осяяне радісним чеканням близького тепла, весняного відновлення природи. Навіть млинці, неодмінний атрибут свята, мали ритуальне значення: круглі, рум’яні, гарячі, вони являли собою символ сонця.

Масляна приходиться на тиждень, що передує Великому посту. Масляна – це, насамперед, ситна їжа. Тому немає нічого неправильного в тому, щоб у цей час поласувати, скуштувати щось смачненьке і не відмовляти собі ні в чому. У традиційному побуті завжди вважалося, що людина, яка погано і нудно провела тиждень, буде невезучою протягом усього року.

Щоб не порушувати ці традиції , До Центральної міської бібліотеки для дітей на арт-кафе «Книжковий млинець» завітали гості . Господиня свята Ліна Коротушко розповіла про етапи святкування кожного дня Масляної. Присутні весело провели свій час, куштуючи смачні млинці з запашним чаєм.Святкову атмосферу та настрій створила чудова музика.

За повідомленням відділу культури
 
 
Вшанували пам’ять Кобзаря

Традиційно у цей весняний час ми звертаємося до постаті Великого Кобзаря, яка у своїй величі була, є і залишається ні з чим незрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення.
З нагоди відзначення 202- ї  річниці від дня народження Тараса Шевченка у центральній міській бібліотеці для дітей відбулось читання вголос «Хто Шевченка прочитав,той багатий серцем став». За круглим столом зібралися користувачі та працівники бібліотеки разом з представниками  соціальних служб міста , щоб перегорнути сторінку життя Шевченка, читаючи  його вірші. 

З метою поглиблення знань про життя і творчість Шевченка, формування світоглядних цінностей, підвищення їх загальноосвітнього і культурного рівня, в центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича для учнів 10 класу СЗОШ  I-III ступенів №1 імені П.І. Калнишевського, проведено інтерактивну вікторину «Що ми знаємо про Шевченка».

Учні переглянули презентацію «Мій Шевченко», згадали основні віхи життя і творчості поета, дізналися про цікаві факти перебування на Роменщині від наукового співробітника Роменського краєзнавчого музею Світлани Захарової. 

Відповідаючи на питання вікторини, молодь продемонструвала глибокі знання і жвавий інтерес до постаті Тараса Шевченка, а найактивніші учасники вікторини отримали призи.

У філіалі №1 центральної міської бібліотеки для дорослих проведений літературний театр "У світі образів Шевченка". На заході були присутні депутати міської ради Віра Данилко та Валентин Редько. Присутні читали  поезію  Шевченка, переглянули уривки з п’єс за його творами. У виконанні Олени Шишибарової прозвучали пісні  «Думи, мої...», «Зоре моя вечірняя», «Садок вишневий коло хати», «Така її доля» на вірші Тараса Шевченка.
У філіалі №1 центральної міської бібліотеки для дітей проведено літературний компас «Вдивляючись в рядки пророчі».Діти пригадали сторінки біографії поета, відповіли на питання вікторини «Сторінками творчості генія» та ознайомилися з книжковою виставкою «Вінок Великому Кобзареві».

 
 
За повідомленням відділу культури
 

11.03.2016

Завітайте на виставку!

У художній галереї ім.. І.П.Кавалерідзе МБК 4 березня 2016 року відкрилась виставка робітроменських майстринь Любові Сіромахи, Олександри Кострової, Людмили Зайцевої та Тетяни Фураєвої«Жінки прекрасні та талановиті» з нагоди Міжнародного дня прав жінок і миру. В експозиції представлені роботи в техніці деку пажу, батику, фриволіте, квілінгу, орігамі, бісероплетіння, макраме, вишивки  хрестиком, бісером та стрічками, та багато іншого.

На відкритті виставки були присутні заступник міського голови Ігор Тетірко, секретар міської ради Валерій Мицик та начальник відділу культури Тетяна Баляба. Вони висловили щирі слова подяки майстриням та привітали з наступаючим святом. 

Олександра Кострова та Людмила Зайцева розповіли про особливості виготовлення своїх виробів.

Усі бажаючі мають змогу відвідати цікаву, неординарну виставку, яка працюватиме до 31 березня 2016 року.

 

За повідомленням відділу культури
 
 
 Шевченківські читання

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття
Тебе своїм сучасником звемо.

В Роменській центральній міській бібліотеці для дітей відбулось читання вголос «Хто Шевченка прочитав,той багатий серцем став», присвячене 202-річчю великого Кобзаря. Скільки б не читали ми Шевченка, кожен раз дивуєшся, наскільки наразі актуальна його творчість. Він зумів так зобразити свою сучасність, викрити такі суспільні проблеми, які, на жаль, не минають зі зміною століття.

За круглим столом зібралися користувачі та  працівники бібліотеки разом  з представниками  соціальних служб міста , щоб перегорнути сторінки життя Шевченка, читаючи  його вірші. Тож усі присутні , в цей день мали можливість ще глибше пізнати Шевченкову літературну спадщину, філософські думки, осягнути значимість Великого Кобзаря для сьогодення.
 


За повідомленням відділу культури
 
 
10.03.2016
День прав жінок і миру

У драматичному театрі драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна (м.Суми) 3 березня  2016 року пройшов святковий концерт з нагоди Міжнародного дня  прав жінок і миру. У заході прийняли участь кращі колективи та професійні співаки Сумської області. Зі словами привітання виступили губернатор Сумської області Микола Клочко, голова обласної ради Семен Салатенко та мер міста Суми Олександр Лисенко.

Місто Ромни представили вокально-хореографічну композицію «Моя Україна» у виконанні солістки міського будинку культури Тетяни Литвиненко та дитячого ансамблю танцю «Перлинки» (керівники Наталія Мечова та Анна Батій).

Глядачі були в захваті від виступу наших роменських артистів та щиро їм аплодували .


За повідомленням відділу культури
 
 
Вітали жінок міста

У міському будинку культури  напередодні Міжнародного дня прав жінок і миру пройшли урочистості  та святковий концерт - «Жінка ти завжди велична». Міський голова Сергій  Салатун  поздоровив жінок з наступаючим святом, висловив захоплення роменськими жінками та вручив Подяки  виконавчого комітету міської ради.

В концертній програмі глядачів вітали: Дарія Шокота, Тетяна Литвиненко, Олександр Пілюгін, Євгеній Шокота, Ліана Лакіза, Олександра Вєтох, Володимир Погорєлий, Таня Флай, Володимир Столяренко, Тетяна Баляба, ансамбль «Ad Libitum» (ДМШ), зразкові аматорські ансамблі танцю  «Перлина», «Дивограй», «Віват», народні аматорські вокальні ансамблі «Осокори» та «Зорецвіт» (МБК). 

Також у святковому концерті прийняли участь колективи та вокалісти шкіл міста, такі як Ілля Романов (ЗОШ  № 11), Дар’я Адаменко, хореографічні колективи «Реверанс» та «Модерн», вокальні ансамблі «Джерельце» та «Посульські барви»  (СЗОШ № 1ім. П.І. Калнишевського).

В програмі прозвучали хіти української естради та всесвітньо відомі шлягери. Концерт, сповнений ніжності та кохання, став справжнім дарунком жінкам нашого міста. На фінальному номері переповнений зал аплодував стоячи. 

За повідомленням відділу культури
 
09.03.02106
ПОВЕРНУЛИСЯ З ПЕРЕМОГОЮ

У передостанній день зими, 28 лютого у м. Кіровограді відбувся ХХІ Всеукраїнський конкурс виконавців на народних інструментах «Провесінь», який зібрав багато талановитої молоді з різних куточків України.

У цьому престижному конкурсі брав участь учень Роменської дитячої музичної школи Турченко Михайло (клас викладача Манька В.Г.). Він з гідністю представив нашу школу та місто, посівши ІІ призове місце.

Щиро вітаємо нашого учня та викладача. Бажаємо нових творчих злетів.

 
За повідомленням відділу культури
 
 
 
03.03.2016

28 лютого в ТРЦ "Dream Town" м. Київ пройшов 12 Всеукраїнський дитячий фестиваль-конкурс «Зоряні Малята – Зима 2016».

Фестиваль «Зоряні малята» - це свято для маленьких артистів, велика кількість емоцій та подарунків, право виступити на великій сцені. А ще – допомога в реалізації талановитих малюків і педагогів з усіх напрямків!

Засновник Всеукраїнського дитячого фестивалю «Зоряні Малята» - Благодійна організація «Всеукраїнський благодійний фонд «Зірки та зіроньки». Автори проекту – Черниченко Л.А. та Некрасова О.В. 

Завданням фестивалю є виявлення і подальший розвиток творчих здібностей дітей  дошкільного та молодшого шкільного віку через участь у вокальному, хореографічному, оригінальному жанрах. Розвиток уяви, емоційного сприйняття та вміння передавати художній образ під час виконання композиції. Фестиваль проводиться серед дітей віком від 3 до 7 років включно. 

У цьому чудовому заході прийняли участь наймолодші учасники дитячого ансамблю танцю «Перлинки», серед яких були ті, що вперше вийшли на сцену. 

Як говорить організатор та ведуча заходу Олена Некрасова: «Всі маленькі учасники вже переможці, тому оцінки ставили не дітям, а їх керівникам». Що особливо приємно,  це те що нашого чудового й талановитого хореографа  Наталію Мечову все журі одноголосно оцінило у найбільший бал «5+» та висловило їй особисту подяку за підготовку дітей, за чудову, складну, змістовну постановку та неймовірні, яскраві сценічні костюми. Всі учасники колективу отримали сувеніри на згадку, солодкі подарунки, морозиво від головного спонсора ТМ «Ласунка», сертифікати на безкоштовне відвідування ролердрому, ковзанки, автодрому. Також діти отримали 50% знижки на відвідування зоопарку «EKZOLAND», «Ігроленду» та багатьох інших розваг. Тож всі залишились задоволені: і діти, і їх батьки.

Цей фестиваль залишиться надовго у пам’яті маленьких танцівників, як найвеселіший день, сповнений яскравими враженнями, відчуттями та спогадами.БОЛЮЧІ СПОГАДИ ПРО ДЕБАЛЬЦЕВЕ

Минув рік, відтоді, як трагічні події, що відбувалися на дебальцевському виступі, стали історією. Та лише зараз ми починаємо усвідомлювати те, що довелося пережити українським бійцям у степах Донеччини.

Хтось оцінює це як катастрофічну поразку українського війська, називаючи Дебальцеве другим котлом після Іловайська. Інші ж вважають дебальцевську спецоперацію успішною, мотивуючи тим, що відносно малокровне виведення військ не поставило Україну, як того хотіла Росія, на коліна на Мінських переговорах.

До річниці завершення битви за Дебальцеве Міністерство оборони України спільно з Адміністрацією Президента підготували документальну стрічку "Дебальцеве" – третій фільм із циклу про основні події російсько-української війни, після "Аеропорту" і "Рейду”.

Тож, що насправді відбувалося там взимку 2015-го? Був "котел" чи ні? Як виходили українські війська з цієї "гарячої точки"? Яких зусиль коштувало утримувати супротивника, чисельність якого в рази перевищувала сили нашої армії? На ці та інші питання намагалися знайти відповіді учасники перегляду фільму, який відбувся в читальному залі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича.

На перегляд та обговорення документального фільму «Дебальцеве» зібралися учасники АТО, серед яких Олег Романчук, Юрій Браташ, Євген Бойко, Роман Штучний, Євген Гаркуша, Андрій Строй, Сергій Дирявський,  волонтери: Олена Юракова,  Оксана Камєнєва, Ігор Коломієць, протоієрей Всіхсвятської церкви Дімітрій, вчителі та учні старших класів ЗОШ №3 та  №1, працівники Роменського краєзнавчого музею, бібліотекарі.

Режисер  фільму Євген Степаненко, безпосередній учасник подій, розповідаючи журналістам про задум стрічки сказав: «Дебальцеве – це довгий бій у різних місцях, що складається з різних героїчних епізодів, багато з яких дуже суперечливі, в тому числі й для української армії. Кожен із хлопців, які там були, має свою правду». І це дійсно так.

«За декілька днів до відступу з позицій на Дебальцевському плацдармі до нас не могли приїхати ні армійські машини  забезпечення, ні волонтери. Так був котел чи ні?», - ставить риторичне питання  безпосередній учасник виходу з Дебальцевого Андрій Строй – водій- механік БМП, пригадуючи події річної давнини, коли довелося відходити під ворожими обстрілами. Про свої поїздки під обстрілами пригадав і волонтер Ігор Коломієць, який разом з друзями-волонтерами не змогли доїхати 5 км до бійців, адже дорога постійно прострілювалася.

Волонтери Олена Юракова та протоієрей Всіхсвятської церкви отець Дімітрій, звертаючись до молоді, попросили завжди пам’ятати і шанувати наших Героїв, завдяки яким ми живемо в мирному місті. Разом з волонтерами молодь переглянула відео-ролик з фотографіями наших земляків-воїнів АТО.

Через справжнє пекло довелося пройти нашим воїнам і тим хто загинув, і тим хто повернувся додому. За різними даними, в період з 24 січня по 18 лютого, коли йшли запеклі бої за Дебальцеве, Україна втратила від 159 до 205 воїнів. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих  на Дебальцівському плацдармі.

Працівники бібліотеки вдячні Олені Юраковій за допомогу в організації, а всім присутнім - за участь у заході.
 
За повідомленням відділу культури

«Віват» відкриває нові горизонти!

Початок 2016 року виявився надзвичайно вдалим для зразкового аматорського ансамблю танцю «Віват» міського будинку культури (керівник – Лук’яненко К. О.)! Цього разу «віватівці» стали учасниками Міжнародного телевізійного фестивалю-конкурсу «Зоряне сяйво», який проходив 28 лютого у м. Дніпропетровськ.

До складу журі входили високоповажні знавці хореографічного та вокального мистецтв: Герман Юрченко – голова журі, Народний артист України, заслужений діяч мистецтв України, завідувач кафедрою хореографії Національного педагогічного університету, лауреат премії В. Г. Короленко (м. Полтава); Олександр Лішанський – керівник телевізійної студії «ВМЕСТЕ», директор творчого табору «ВМЕСТЕ» в Болгарії та Греції, президент фестивалів (м. Дніпропетровськ); Лариса Борисенко – магістр вокального мистецтва, володарка Гран-Прі міжнародних конкурсів, музичний керівник продюсерського центру «GoldenSound» (м. Полтава); Мілена Лейбук – заслужений діяч естрадного мистецтва України, суддя асоціації естрадного танцю Укрїни (м. Харків); Олександр Лазарєв – режисер, радіо ведучий FM «Алекс», учасник міжнародного конкурсу «Нова хвиля 2012» (м. Київ); Станіслава Котелянська – голова ДОО «Співограй», магістр культури, режисер-постановник (м. Кривий ріг).

Юні танцюристи представили на розгляд журі вже знайому композицію «На варті Вітчизни» (вікова категорія 6-9 років) і вибороли почесне 2-ге місце у номінації «Естрадний танець». А хореографічні композиції «Sharp Rise» та «На долонях неба» вибороли 3-тє місце у цій же номінації (вікова категорія 10-13 років). До того ж учасниця колективу «Віват», Юрченко Владислава (керівник – Бордун К. О.), прийняла участь у вокальній частині конкурсу і виборола 2-ге місце у номінації «Естрадний вокал».

Вітаємо усіх учасників колективу «Віват» та бажаємо подальших успіхів на ниві танцювального мистецтва! 
 
За повідомленням відділу культури
29.02.2016
Майдан зсередини очима Роменця. В пам’ять Небесній Сотні
В ці лютневі дні ми з болем і тривогою в серці згадуємо події 2-х річної давнини: Революцію Гідності, силовий розгін Майдану, розстріл «Небесної Сотні». 

В читальному залі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича зібралися: учасники Майдану - наші земляки, учні 8-Б класу ЗОШ №4, учні 9-Б класу ЗОШ №11, вчителі, працівники бібліотеки. Присутні переглянули кадри з документальної стрічки «Зима у вогні» режисера Євгена Афінеєвського, який на міжнародному кінофестивалі у Торонто отримав Приз глядацької аудиторії за найкращий документальний фільм та номінований на премію «Оскар», як найкращий документальний повнометражний фільм. 

Спогадами про участь у Революції Гідності поділилися : депутат міської ради, волонтер Оксана Камєнєва та депутат обласної ради Вікторія Мурич. Ігор Коломієць - учасник Майдану, нині волонтер, прокоментував власноруч відзняті документальні кадри «Майдан зсередини очима Роменця. В пам’ять Небесній Сотні».

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, які віддали життя в боротьбі за незалежність України та поклали квіти до меморіального знаку Героям-борцям за Незалежність України.За повідомлення відділу культури

В бібліотеках міста вшанували пам’ять про Катерину Зеленко
В центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича на краєзнавчу годину «Дівчина, що здійснила таран», присвячену 100-річчю від дня народження легендарної льотчиці, Героя Радянського Союзу, Катерини Зеленко завітали учні 9-Б класу ЗОШ №4. Діти познайомилися з життєвим шляхом єдиної в світі жінки-пілота, що здійснила повітряний таран ворожого літака в роки німецько-радянської війни в небі над селом Анастасівка Роменського району і  яку західні журналісти називали російською Валькірією – безстрашною героїнею скандинавських міфів. Особливе зацікавлення викликав перегляд документального фільму «Герої Перемоги: Катерина Іванівна Зеленко», який містив унікальні кадри документальної хронічки часів Другої світової війни.

Краєзнавчу годину «Жінка нескореної долі» проведено в центральній міській бібліотеці для дітей з учнями 9-А класу СЗОШ №2 ім. акад.. А.Ф.Йоффе. Бібліотекар Ліна Коротушко розповіла присутнім про героїчний подвиг Каті Зеленко, який вона здійснила, захищаючи наш край в роки Другої світової війни. Науковий співробітник Роменського краєзнавчого музею Ярослав Демич більш детально познайомив дітей з музейними експонатами (фрагментами літака, фотодокументами), які пов’язані з героїчною льотчицею. Він наголосив, що Катерина Зеленко – це жінка-загадка. Дуже багато фактів з її життя залишаються невідомими, нерозгаданими. Підводячи підсумки заходу в пам’ять про відважну льотчицю була продемонстрована відео-презентація, створена працівниками ЦМБД.

У філіалі №1 для дорослих було проведено урок пам’яті «Подвиг жінки-льотчиці», філіал №1 ЦМБ для дітей запросив дітей на День краєзнавства «Самовідданий світлий приклад», а бібліотека сімейного читання – на краєзнавчу годину «Кликало дівчину небо».За повідомленням відділу  культури
26.02.2016
До 81-х роковин Голодомору України
У фойе Роменського міського будинку культури 26 лютого 2016 року відкрито виставку «Спротив геноциду» , яка створена до 81-х роковин Голодомору Українським інститутом національної пам'яті спільно із Галузевим державним архівом СБУ, Центром досліджень визвольного руху та Громадським  комітетом із вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні. На 16 стендах представлені унікальні документи та фото, які розкривають масштаби і характерні форми спротиву українського селянства сталінській злочинній політиці напередодні і під час геноциду українського нарду та різні форми протесту українців.

Начальник відділу культури, Тетяна Баляба, урочисто відкрила виставку. Своїми враженнями від перегляду унікальних документів з присутніми поділились міський голова Сергій Салатун  та голова Роменської районної державної адміністрації Валерій Білоха.  

Серед гостей , які завітали на відкриття виставки був секретар Роменської міської ради Валерій Мицик, керівники та працівники закладів  культури, працівники Роменського краєзнавчого музею. 

Виставка експонується до 04.03.2016 року

Запрошуємо  її переглянути всіх бажаючих.  

За повідомленням відділу культури

17.02.2016
«Мелодія кохання»
Під такою назвою в  Роменському міському будинку культури 12 лютого  2016 року пройшла тематична концертна програма з нагоди Дня святого Валентина. В концерті взяли участь аматорські колективи МБК та самодіяльні артисти. Особливістю даного заходу стало виконання не тільки українських, а й  відомих пісень про кохання  англійською, французькою, польською, сербською, ромською та італійською мовами.  Зі святом глядачів вітали Дар’я  та Євгеній Шокоти, Таня Флай, Ліана Лакіза, Надія Леонтієва, Юлія Калантиренко,  Тетяна Литвиненко,  Ілля Романов, Олег Лапко,  Олександр Супруненко, Олександр Пілюгін, Іван Остапенко, тріо «Радість» та  ансамбль «Співограй (ЗОШ № 11, кер. Н. Демченкова), дует «Реверанс» (СЗОШ № 1, кер. Л. Донецька). Також у концерті прийняли участь зразкові аматорські ансамблі танцю «Перлина» (кер. Н. Мечова), «Дивограй» (кер. Л. Бабич), «Віват» (кер. К. Лук’яненко) та  народний аматорський вокальний ансамбль  «Зорецвіт» (кер.Н. Демченкова).

Сучасними молодіжними хітами порадували глядачів студенти ДПТНЗ «Вище професійне училище» Валерія Салій,  Євгеній Самозвон та Владислав Мана. 

Лірична концертна програма, сповнена ніжності та кохання подарувала приємні хвилини відпочинку всім глядачам у залі.За повідомленням відділу культури

                                                  До дня закоханих
Напередодні дня всіх закоханих в центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка –Давидовича відбулася літературно-музична акварель: «Прийшла любов непрохана й неждана», для учнів 8-х, 9-х класів ЗОШ №3.  Присутні ознайомились з історією виникнення свята, традиціями святкування дня закоханих в різних країнах світу, познайомились з романтичною поезією місцевих поетес - Катерини Лук'яненко та Лариси Вовненко, переглянули презентацію «Стріли амура коханням озвуться», та цікавий відео-сюжет про двох молодих людей, які зустрілись і покохали одне одного на Майдані під час Революції  Гідності. 

В цей день прийнято дарувати коханим подарунки у вигляді сердець. Молоді люди отримали в подарунок від бібліотеки «валентинки» зі словами любові та побажаннями піднятися якнайвище над буденним, бо любов – це душі найвищий злет.


 
До дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав
Афганістан… Уже 27 років у нашій свідомості прописалося це слово не як географічна назва далекої мусульманської країни, а як синонім людського лиха, справжнього людського пекла.

Напередодні 27-ої річниці з дня виводу радянських військ з Афганістану, працівники центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненко-Давидовича провели годину історії - «Афганістан далекий і чужий, у кожній пам’яті живий» в СЗОШ №1  ім. П.І.Калнишевського для учнів 9 –го «А» класу. 

Молодь дізналася про тяжку долю наших співвітчизників, яким з 1979 до 1989 рік судилося відчути на собі, що таке війна в Афганістані, віддати своє здоров'я, а інколи й життя на невідомій їм землі. За кожним воїном-афганцем – своя доля, свій життєвий подвиг, свій шлях у безсмертя, про це йшла мова в документальних відео – сюжетах про події афганської війни, переглянутих учнями.

Афганська війна в пам’яті людства ще буде жити довго, тому що її історія написана кров’ю солдатів і слізьми матерів. Пам’ять про ту, вже далеку, Афганську війну — щира данина стражданням мирних людей і героїзму військових. 

За повідомленням відділу культури
12.02.2016
Запршуємо на виставку!                         
В художній галереї МБК ім..І.П.Кавалерідзе 9 лютого 2016 року відкрилась виставка робіт майстра мініатюри Сергія Кихно «Ромни в мініатюрі», який  створює будівлі в масштабі 100:1. 

Привітання з цією подією в житті  на адресу Сергія звучали у виступах начальника відділу культури виконавчого комітету міської ради Тетяни Баляби та директора Роменської ЗОШ № 11 (в якій  навчається один з синів майстра) Вікторії Зеленської. 

Сергій Миколайович Кихно народився в нашому місті 14 грудня 1971 року. Навчався в ЗОШ №5. Після дев’яти класів вступив до аграрного технікуму, де успішно склав іспити та отримав середню спеціальну освіту за спеціальністю «Технік-механік сільськогосподарських установ».

На виконання однієї своєї роботи  майстер витрачає близько 1,5 місяці. Але працює лише увечері, бо вдень він звичайний будівельник. В експозиції представлені школи, авто- і залізничний вокзали, пам’ятки архітектури нашого Ромену. Ця кропітка робота, яка вимагає часу і концентрації уваги приносить задоволення, як майстру, так і всім поціновувачам його виробів.

Всі бажаючі можуть завітати на виставку, яка працюватиме до 28 лютого, і побачити все на власні очі.За повідомленням відділу культури

           
 
 Зустріч з майстринею петриківського розпису
Вже стало доброю традицією в центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича проводити зустрічі з цікавими людьми, представниками різних галузей мистецтва: письменниками, поетами, художниками, майстрами декоративно-прикладного мистецтва. Цього разу захід був приурочений петриківському розпису, який у 2013 році внесено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Цей вид декоративного мистецтва не характерний для Сумщини, але у нас в Роменському районні є  майстриня петриківського розпису  Валентина Носенко. 

Валентина Василівна народилася і мешкає в селі Волошнівка, працює учителем української мови і літератури та образотворчого мистецтва у місцевій школі, а у вільний від роботи час створює справжні чудеса і витвори краси на дереві. Малювати вона  почала давно. Має в своїй колекції картини виконані олією, аквареллю. Останні декілька років вирішила займатися розписом. Художниця говорить: «Я завжди шанувала творчість давніх петриківських майстринь, які творили чудернацькі квіти на печах та стінах своїх хат століття тому, добре знаю історію розпису, так як минулого року  відвідала батьківщину петриківського розпису – село Петриківку що на Дніпропетровщині, побувала в центрі народного мистецтва «Петриківка», відвідувала місцевих майстрів, брала у них майстер-класи».

Шанувальники прекрасного, друзі, однокласники, краєзнавці, користувачі та працівники бібліотеки, що зібралися на зустріч з майстринею, мали до неї безліч питань.

Художниця поділилася секретами своєї творчості, розповіла і показала як малювати петриківський розпис, як правильно змішувати і накладати фарби, які пензлики використовувати, як зробити в домашніх умовах зі звичайної палички та пучечка котячої шерсті отой самий «котячий» пензлик, яким Петриківці створюють свої шедеври.

Присутні мали змогу помилуватися чудовими витворами, які розміщувалися на виставці робіт майстрині.

Протягом всієї зустрічі, завдяки скап-зв’язку, слухала розповіді майстрині та милувалася її виробами наша землячка, нині мешканка  столиці, мистецтвознавець, заслужений працівник культури України, член національної спілки журналістів та член національної спілки художників  України Валентина Єфремова. Висловивши захоплення від побаченого, Валентина Олексіївна запросила майстриню до Києва на щорічний  Всеукраїнський огляд-конкурс за програмою Українського фонду культури  «Нові імена України».

Багатьох, хто був присутній на зустрічі, надихнуло й самим спробувати свої сили на цій творчій ниві, оволодіти мистецтвом цього доволі складного декоративного стилю. 

За повідомленням відділу культури

02.02.2016
Пункт європейської інформації в Роменській міській бібліотеці
Наприкінці 2015 року  Українська бібліотечна асоціація оголосила конкурс для бібліотек на участь упроекті «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки програми Європейського Союзу «Еразмус+ (Жан Моне)».
Проект передбачає активну роботу бібліотек з популяризації знань про ЄС та європейський вибір України шляхом створення Пунктів європейської інформації для надання інформаційно-просвітницьких послуг мешканцям місцевих громад районних центрів, невеликих міст і селищ України.

1 лютого 2016 року стали відомі результати конкурсу. У ньому взяло участь 163 бібліотеки з усіх областей України (14 бібліотек із Сумщини). Конкурсне журі відібрало 83 бібліотеки (5 бібліотек Сумської області), у яких в 2016 році буде створено Пункт європейської інформації.

Серед переможців - центральна міська бібліотека для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича.

Бібліотеки-переможниці отримають:

- пристрої для читання електронних ресурсів та збереження електронної інформації;

- методичний посібник “Пункти європейської інформації в бібліотеках: технологія створення та механізми популяризації інформації про ЄС та євроінтеграцію України”;

- набір рекламно-інформаційних матеріалів, сувенірів про ЄС та євроінтеграцію до Дня Європи та заходів бібліотеки;

- допомогу у формуванні інформаційних матеріалів про ЄС та євроінтеграцію;

- доступ до електронних баз даних про ЄС та євроінтеграцію від Представництва ЄС в Україні та інших організацій.

Бібліотекарі-учасники проекту:

- пройдуть дводенне навчання у Головному тренінговому центрі для бібліотекарів у м. Києві за напрямом “Пункти європейської інформації в бібліотеках: організація і методика роботи”;

- формуватимуть веб-інформаційну платформу «Громадський європейський майданчик» та стануть учасниками груп у соціальних мережах;

- представлятимуть власний досвід у щоквартальному «Віснику ЦЄІ та пунктів ЄІ»;

- візьмуть участь в інтерактивному відео-ярмарку ідей;

- налагодять нові партнерства з Представництвом ЄС в Україні, посольствами європейських держав, європейськими інституціями та студіями;

- братимуть участь в європейських проектах і можливих навчальних візитах до бібліотек Європи.

Проект розпочне свою діяльність з березня 2016 року.

Запрошуємо мешканців та гостей міста відвідувати  Пункт європейської інформації, який буде розміщений в Інтернет-центрі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича за адресою м. Ромни,  вул. Коржівська,94.За повідомленням відділу культури

Перемога «Перлини»
У місті Київ 31 січня 2016 року  в Центрі культури і мистецтв Національного авіаційного університету відбувсяVI Чемпіонат України серед танцювальних колективів, який зібрав талановитих дітей з різних куточків нашої держави.

Чемпіонат оцінювало зіркове журі у складі: Олени Головань (проект «Танцы на ТНТ», Олега Татарінова (проект «Танцюють Всі» та Маріам Туркменбаєва (проект «Quest Pistols Show»). Почесним гостем і членом журі став переможець проекту "Танцюють всі" 8 сезон - ІЛЬДАР ГАЙНУТДИНОВ, який після закінчення конкурсної програми провів два майстер-класи з Контемпоррари та Jazz Funk.

Наше місто гідно представив зразковий аматорський ансамбль танцю «Перлина» міського будинку культури під керівництвом Наталії Мечової. Юні аматори сцени  вибороли два почесних перших місця в категорії «юніори» з композиціями «Із-за гір гори їдуть мазури», «Індія» та друге місце в категорії «зведені» за композицію «Шкільна перерва». На яскравій сцені діти отримали фірмовий кубок, дипломи, подарунки та залишили собі на згадку незабутні емоції і море позитиву. 

Після закінчення конкурсного дня учасники колективу відвідали київський аквапарк.

Вітаємо наших талановитих дітей з перемогою. Так тримати!

 


За повідомленням відділу культури
29.01.2016
ІХРегіональна методична конференція викладачів фортепіанних відділів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів
На базі  Роменської дитячої музичної школи 23 січня 2016 року відбулася  ІХ Регіональна методична конференція викладачів фортепіанних відділів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області. Метою конференції є підтримка педагогічної творчої ініціативи, підвищення професійного рівня викладачів, залучення та активізація діяльності навчальних мистецьких закладів у напрямку естетичного виховання дітей шкіл  системи Міністерства культури.

На конференції були присутні 34 викладачі з Шосткинської ДМШ №1,Лохвицької ДМШ(Полтавська область), Конотопської ДМШ №2, Сумської ДМШ №1,  Лебединської ДМШ, Садівської ДШМ, Путивльської ДМШ, Бобрицької ДМШ, Липоводолинської ДШМ, Недригайлівської ДМШ, Біловодської ДМШ, Великобубнівської сільської ДМШ, Тернівської ДМШ та 20 викладачів Роменської ДМШ.

За традицією відкриваючи конференцію, начальник відділу культури Баляба Т.І. привітала присутніх, побажала плідної роботи,творчого натхнення та нових успіхів. Також виступили голова предметно-циклової комісії відділу спеціального фортепіано,концертмейстерського класу та камерного ансамблю Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського Пастухова Т.О., в.о. директора школи Фурдуй Д.В, які наголошували на важливому пріоритетному  напрямку роботи педагогічного колективу-виявленні та підтримці обдарованих дітей. Завідувач фортепіанним відділом Герасько К.І. розповіла про проведення методичної, організаційної, суспільної та концертної роботи на фортепіанному відділі Роменської ДМШ.

Проводячи відкриті уроки, розповсюджували свій педагогічний досвід  викладач вищої категорії Сумської дитячої музичної школи №1 Губічева Н.Є. та викладач вищої категорії Лохвицької дитячої музичної школи  Полтавської області Гончарова Л.В. Викладачем першої категорії Сумської дитячої музичної школи №1 Соколовою А.М. була зачитана методична доповідь. Традиційно в рамках конференції був проведений майстер-клас викладачем-методистом Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського Пастуховою Т.О. Викладачі та учні Роменської дитячої музичної школи  подарували  присутнім  чудовий концерт.

При підведенні підсумків за круглим столом колеги з різних шкіл відмітили високий професійний  рівень проведення уроків, цікавий концерт, подякували за організацію і проведення конференції, побажали викладачам та учням Роменської дитячої музичної школи подальших успіхів.

                                            
За повідомленням відділу культури

До Дня соборності України
Одним з найважливіших днів в історії українського народу по праву можна вважати 22 січня – День соборності України. Він відіграв значну роль у становленні, розвитку та зміцненні української державності, формуванні та утвердженні української самостійної соборної держави.

Саме цій знаменній події і було приурочене літературне свято «Соборна, незалежна, вічна», яке відбулося в читальному залі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича. На свято зібралися відвідувачі відділення соціально-побутової адаптації територіального центру обслуговування, читачі бібліотеки, місцеві поети, краєзнавці,  члени літературного об’єднання «Обрії» на чолі з керівником Людмилою Грицай.

Перлиною свята стало вишите панно «Боже, Україну збережи!», виготовлене  народною майстринею,  викладачем університету Третього віку, керівником гуртка «Чарівна мить» при відділенні соціально-побутової адаптації міського територіального центру обслуговування Софією Стрельченко, 

Тема не байдужості місцевих поетів та письменників до ідеї соборності, ідеї об’єднання українських земель звучала у віршах Любові Шемчук, Людмили Кранги, Валентини Бородько, Наталії Петренко, Віктора Клейніха, Людмили Грицай, Лариси Вовненко та інших.За повідомленням відділу культури
 
Вшановуючи пам’ять …
29 січня українці вшановують пам’ять Героїв Крут.

98 років тому молоді захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху. Під станцією Крути, на Чернігівщині,  у 1918 році в нерівному бою з більшовицькими військами полягли за незалежність України більше 300 молодих патріотів – студентів Київського університету Святого Володимира та учнів Кирило-Мифодіївського братства. 

З метою  ознайомлення читачів з трагічними сторінками українського народу та виховання патріотизму, любові до нашої рідної країни в центральній міській бібліотеці для дорослих   ім. Бориса Антоненка-Давидовича оформлена виставка-вшанування «Крути: трагедія, подвиг, пам’ять». Бібліотекар юнацького відділу Зоя Зибла зробила огляд літератури, представленої на виставці, члени літературного об’єднання «Обрії» на чолі з керівником Людмилою Грицай читали вірші на патріотичну тематику.

За повідомленням відділу культури
 
18.01.2016
«Різдвяна коляда» визначила переможців
Новий рік завжди пов'язаний з мріями про краще майбутнє. Ці мрії та бажання здавна викристалізовувались у чудові поетизовані обряди - колядування, щедрування й засівання. У народних календарних обрядових величальних піснях - колядках і щедрівках - втілився одвічний потяг людей до статків, щастя, добра, краси, високої моралі. 

Колядки й щедрівкинесли і досі несуть великий заряд етичного й естетичного виховання. Тому цей жанр такий життєздатний. Він не втратив закладених  природою народного мистецтва функцій нести людям добро і красу.

В міському будинку культури 15 січня 2015 року  відбувся фестиваль-конкурс колядок та щедрівок «Різдвяна коляда». Цього року, незважаючи на погодні умови, талановитих конкурсантів виявилося чимало. Але серед них були найкращі: 

В номінації «Оригінальне мистецтво»  

І вікова категорія (6-9 років).

Нікіта Лук’яненко  -  спеціальний приз наймолодшому учаснику за участь. 


ІІ вікова категорія (10-13 років).


Владислава Юрченко – І місце.


ІІІ вікова категорія (14-16 років).


Вихованці драматичного гуртка ЦПО та РТМ, учні Роменського відділення КЗСОР «Сумська обласна гімназія-інтернат» - І місце.

Фольклорно-драматичний колектив «Пролісок» (СЗОШ №1) – Гран-прі.

В номінації «Вокальне мистецтво»

Номінація народний вокал


ІV вікова категорія (17-23 роки).


Вокальний ансамбль «Співограй» (ЗОШ № 11) – Гран-прі.

В номінації «Академічний вокал»


ІІ вікова категорія (10-13 років).


Аліна Іванченко (Роменська ДМШ) – І місце.


ІІІ вікова категорія (14-16 років).
Анна Мохнюк (Роменська ДМШ) – І місце.

Секретар Роменської міської ради Валерій Мицик та начальник відділу культури Тетяна Баляба привітали переможців, вручили їм дипломи та солодкі призи.

Після свята глядачі розходились по домівках згадуючи мудрі слова Сашка Лірника:

Де ще є такий народ у цілому світі,    
Той, що має горду душу           
І святії діти?


За повідомленням відділу культури

12.01.2016
Зимові фантазії  
В художній галереї ім. І.Кавалерідзе міського будинку культури 6 січня, в переддень Різдва Христового, відкрилася перша виставка робіт дитячої студії декоративно-прикладного мистецтва «Мукасолька» (керівник - Лідія Калита) «Зимові фантазії».

Вироби з тіста здавна використовуються як дитячі іграшки. Ці іграшки мають ліпитися дружно, всією сім'єю. Борошно, сіль, вода — доступні, екологічно чисті матеріали. Дітям дуже корисне це заняття, адже воно розвиває фантазію, знімає надлишкову емоційну напругу, вчить посидючості та відповідальності. Розвивається моторика пальчиків, покращується робота всіх органів дитини і самопочуття вцілому. До того ж, солоне тісто несе в собі масу позитивної енергетики. А ручна робота — це духовна робота, вона цінувалася у всі часи.

Тісто  -  чудовий матеріал для мистецтва, і українці здавна цим користуються.  
Навесні майже по всій Україні господині віками печуть з тіста «жайворонків», і посилають з ними дітей закликати весну та пташок з вирію.

«На свята хочеться чуда, а ця виставка – це якоюсь мірою диво. Варто один раз спробувати щось виліпити, і відчуваєш, що  навколо створюється  особливий настрій», - говорять відвідувачі.

Ми бажаємо творчого натхнення та успіхів нашим маленькім творцям. Сподіваємось, що в майбутньому ми зможемо переглянути персональні виставки не одного вихованця Лідії Калити. Щасти їм!
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua