www.romny.osp-ua.info

Новини культури 2017

 

29.10.2018
Таємниця чарівного горщика
В ЦМБ для дітей відбулося чергове засідання клубу любителів казок «Червона шапочка» під назвою «Таємниця горщика з золотими казками». Цього разу діти «прилетіли» до нас на килимі-літаку, щоб здійснити захоплюючу подорож у світ казок та розгадати таємницю чарівного горщика.

І далі все почалося… Діти відгадували, як звати казкових тварин та які літературні герої мають подвійне ім'я. Спробували себе у ролі слідчих і з'ясували, ким насправді були Мойдодир, Риккі-Тиккі-Таві, Колобок та Чиполіно. А ще улюбленець дітей Незнайко провів цікаву гру «Розумники».

Залишилося лише на останок розгадати таємницю горщика з золотими казками, дотримуючись простого рецепту - треба дістати з горщика листочок з ім'ям казкового героя і визначити добрий він чи злий.

Час нашої зустрічі минув непомітно. Мабуть тому, що було цікаво і весело. З допомогою бібліотекаря Олени Іващенко члени клубу ще раз перегорнули сторінки улюблених казок, зустрілися з незвичайними героями і в котрий раз побачили, як добро перемагає зло. 


За повідомленням відділу культури
 
22.10.2018
«Лелечі світанки» Тетяни Лісненко
В українській культурі творчість поетів має величезне значення. Українцями поети традиційно зводяться в ранг символів епох. Символом цілого періоду початку 20 століття в непростий для України час став уродженець Білопільщини, Олександр Олесь (140 річчя якого ми будемо святкувати у грудні цього року). Ще за життя Олександра Олеся називали королем української лірики, виступи поета незмінно збирали повні зали слухачів, його поезія світла, сповнена мелодійності, допомогла нації зберегти себе.

Відома роменська поетеса Тетяна Лісненко є наслідувачем і продовжувачем починань великого лірика. Маючи у своєму доробку більше півтора десятка книг, вона створила ще одну – «Лелечі світанки», присвячену 140-й річниці з дня народження О.Олеся. Книга «Лелечі світанки» - це сповідь душі поетеси. У її віршах  відображена буденність і святковість людських почуттів, чистота родинних стосунків та неземна краса української природи. 

18 жовтня в центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича відбувся творчий вечір Тетяни Лісненко «Моя душа всього лиш осінь…» з нагоди виходу нової книжки. В читальному залі бібліотеки зібралися друзі, колеги по перу, шанувальники творчості поетеси. Привітати авторку з виходом нової книги прийшли міський голова Сергій Салатун, начальник відділу культури виконавчого комітету міської ради Тетяна Баляба. 

Поетична збірка «Лелечі світанки» побачила світ завдячуючи фінансовій підтримці депутата Сумської обласної ради Дмитра Кірюхіна, який також прийшов привітати поетесу. 

Протягом всього заходу присутні були заворожені поезією Тетяни Лісненко, яку  декламувала сама авторка та учні СЗОШ №2 ім. Академіка Йоффе. Окрасою свята стали пісні у запису на слова Т. Ліснеко. 

Дякуючи всім присутнім, пані Тетяна зауважила: «Мої книги – калейдоскоп образів і почуттів, об’єднаних єдиною радістю і болем, єдиною мрією і надією, єдиним бажанням жити і творити, плекати в людських душах і серцях зерно ДОБРА, ЩЕДРОСТІ і МИЛОСЕРДЯ».


За повідомленням відділу культури
04.10.2018
Осінні мелодії
В міському Будинку культури 02 жовтня 2018 року відбувся концерт учнів та викладачів Роменської дитячої музичної школи «Осінні мелодії», присвячений Міжнародному дню музики. В малій концертній залі чарівні звуки своєї майстерності дарували вихованці усіх п’яти відділів навчального закладу. На святі були присутні міський голова Сергій Салатун та головний спеціаліст відділу культури Яна Мутлаг. В своїй промові вони привітали всіх присутніх зі святом, відзначили подяками та грамотами викладачів школи з нагоди святкування Дня музики та Дня працівника освіти України.

З привітальним словом до глядачів звернувся і директор школи Дмитро Фурдуй. Він побажав колегам наснаги та творчих звершень  у своїй роботі, учням наполегливості та терпіння  у навчанні. Директор наголосив, що основною метою  музичної школи повинна бути виховання людяності в дитині, прищеплювання любові та поваги до мистецтва, культури в цілому.

Кожний виступ на сцені юних музикантів сприймався бурхливими оплесками слухачів.

 

За повідомленням відділу культури
01.10.2018
Урок Миру і Дружби
Для деяких з нас мир – це повсякденна реальність. На наших вулицях спокійно, діти ходять до школи. Безцінний дар миру може ніким особливо і не помічатися.

Проте для дуже багатьох людей у сучасному світі цей дар – не більше ніж казкова мрія. Вони живуть в кайданах атмосфери нестабільності та страху. Для них-то в основному і існує Міжнародний день миру як день загального припинення вогню і відмови від насильства. Він покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього.

22 вересня з учасниками дитячого клубу «Весела рукавичка» (керівник Людмила Золотар) було проведено гру-тренінг «Урок Миру і Дружби»

Головна мета заходу – виховання доброзичливого ставлення один до одного, засвоєння таких понять як дружба і доброта.

В ході заняття діти вирушили у подорож до країни Добра і Дружби, де на кожній зупинці їх чекали завдання. 

Неймовірний емоційний стан вони отримали від гри «Подаруй посмішку», де завдяки смайликам і доброзичливим побажанням дарували один одному гарний настрій.

На завершення програми кожен учасник переосмислив для себе поняття МИР і ДРУЖБА, що саме друзі завжди допомагають один одному. 

«Мир Вам, нашому місту і Вашому будинку, і нехай кожен день буде присвячений тільки йому.»  такими словами закінчилася гра-тренінг «Урок Миру і Дружби».


За повідомленням відділу культури
24.09.2018
«Спортсменами не народжуються»
Чергове засідання клубу «Молоді серця» - «Спортсменами не народжуються» з сімейною династією спортсменів-гирьовиків, нашими земляками – Левченком Михайлом Івановичем та його сином - Михайлом Михайловичем була запланована бібліотекою до Дня фізичної культури та спорту. Але відбулася ця зустріч-знайомство лише 20 вересня з поважної причини. Гордість нашої Роменщини, наші спортсмени, приймали участь у Міжнародних змаганнях з гирьового виду спорту у Білорусі , де в котрий раз гідно захистили честь та славу Сумщини та України.

Наш гість – Левченко Михайло Іванович – майстер спорту СРСР  та України, багаторазовий абсолютний чемпіон України, 5-разовий чемпіон Всесоюзних змагань, багаторазовий чемпіон світу та Європи, чемпіон першої та другої Всесвітньої олімпіади майстрів  гирьового спорту в екстремальних умовах. Досягнення Михайла Івановича та його синів занесені до книги рекордів Гінеса.

Їх захоплюючу розповідь про початок спортивної кар´єри, про свої перемоги та шлях до них, про участь у змаганнях, свій досвід у досягненні мети слухали учні 9-х класів ЗОШ №4, які ще надовго залишать у своїх юних серцях та зроблять вибір у бік здорового способу життя та зміцнення свого тіла і духу.


За повідомленням відділу культури        
21.09.2018
Часи пройшли, роки минули та ми героїв не забули
16 вересня 1943 року навіки вписалося золотими літерами в історію нашого древнього міста. Вже 75 років поспіль жителі міста відзначають День визволення Роменщини від фашистських загарбників. Напередодні свята в центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича відбувся урок пам’яті «Часи пройшли, роки минули та ми героїв не забули». Присутні учні 9-А та 9-Б класів ЗОШ №4, з цікавістю слухали розповідь місцевого краєзнавця, автора книги «Роменщина в полум’ї війни» Григорія Діброви, про захоплення міста Ромни німецькими окупантами, про тяжкі випробовування, які випали на долю жителів під час окупації, про тих хто визволяв наш край, про героїв, іменами яких названі вулиці міста.

Спливають роки, але ми завжди з глибокою шаною згадуємо героїв, які ціною власного життя виборювали мир та спокій на нашій землі.


За повідомленням відділу культури    
23.08.2018
Виховання  патріотичних  почуттів  до  своєї  країни
В малій залі Роменського міського будинку культури керівник дитячого клубу ”Весела Рукавичка”  Людмила Золотар провела зі своїми вихованцями бесіду на тему ” Хай в серці кожної дитини живе любов до України”.

Головною метою заходу було виховання патріотичних почуттів у дітей до своєї країни, формування почуття гідності й гордості за свою Батьківщину.

Під час занять діти із захопленням слухали легенду про державні символи України, переглядали краєвиди найкрасивіших її куточків, слухали пісні про Україну, про її красу та неповторність. А також, слухали розповідь  про народні символи-обереги українців: вінок, калину, вишитий рушник.

Заняття пройшло весело, з піднесеним настроєм. Діти глибше пізнали традиції українського народу. Сподіваємося, що вони будуть справжніми патріотами своєї держави.
 

 
За повідомленням відділу культури
22.07.2018
СТВОРЮЄМО СИНЬО-ЖОВТИЙ ОБЕРІГ
Напередодні Дня Державного прапора та 27-ї річниці Незалежності України в центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича проведено майстер-клас «Створюємо синьо-жовтий оберіг».      

Користувачі та працівники бібліотеки під керівництвом майстрині Софії Семенівни Стрельченко виготовили бутоньєрки-обереги у кольорах стягу нашої держави, які незабаром будуть передані через небайдужих волонтерів нашим землякам, які воюють на сході України.
 
За повідомленням відділу культури
18.07.2018
ЛІТО – ЛІТЕЧКО ПРИЙШЛО
Незвичайна розважально-ігрова програма пройшла в танцювальній залі міського будинку культури  для  учасників дитячого клубу «Весела рукавичка» (керівник – Людмила Золотар).

Головна мета заходу:  пропагування здорового способу життя, виховання дбайливого ставлення до власного  здоров’я, розвиток творчої уяви та фантазії.

Протягом ігрової  програми учасники робили загально розвиваючі вправи, конкурси  з предметом, уявляючи,  що вони маленькі звірята, які знаходяться на березі річки. Після кожної вправи на тканині кожен учасник, приклеюючи паперові аплікації, зміг розповісти якою тваринкою чи комахою він був.

По закінченню вийшла чудова картина, яка завжди буде нагадувати дітям про цей літній день.

 


За повідомленням відділу культури
16.07.2018
РУХАЙСЯ БІЛЬШЕ
Щоб діти росли здоровими, спритними і кмітливими їх здібності необхідно постійно розвивати. Тому для учасників дитячого клубу «Весела рукавичка» (керівник – Людмила Золотар) Роменського міського будинку культури, на стадіоні пройшла спортивно-розважальна програма ‘’РУХАЙСЯ БІЛЬШЕ‘’.
Головною метою було розвинути велику моторику і координацію рухів тіла, виховання любові до фізкультури та спорту.

В ході занять діти  займалися на спортивних тренажерах, бігали на довгу дистанцію, стрибали   на скакалці та грали в ігри з м’ячем.
Кожен учасник клубу  отримав заряд бадьорості й зміцнив своє здоров я.
 
За повідомленням відділу культури
09.07.2018
«Hot unity» - брейк данс фестиваль

Нещодавно у місті Глухів вперше відбувся брейк данс фестиваль «Hotunity», приурочений Дню молоді та Дню Конституції України. До районного центру з`їхались учасники з міст Харків, Глухів, Конотоп, Ромни, Лебедин та Суми.

Головна мета фестивалю – розширення і зміцнення дружніх зв`язків серед команд з брейк дансу, підвищення майстерності та обмін досвідом серед танцюристів, популяризація сучасних видів мистецтва та нових форм творчого самовираження молоді, здорового та активного способу життя.

Наше місто представила команда «Delayеrs Team» (керівник – Ростислав Яременко) Роменського міського будинку культури  у складі:  Артема  Силіна (Торнадо), Артема Зінченко (Арт), Артема  Замури (Ніндзя), Олександра  Піляшенко(Алекс),  Матвія  Кузнецова (Головоріз), Ярослава Тесленко (Комета), Дениса Коваль (Ураган),  Тараса  Сахан (Стрілець),  Дмитра Шульги (Меч), Івана Барського (Крафтмен), Тимофія Терещука (Ніж), Єгора Карташова (Алігатор), В`ячеслава Тіхонова (Скорпіон), Максима Зінченка (Венум), Богдана Артюх (Грім) та Ростислава  Яременка (Доктор Рос).

Битви були дуже напруженими, перше місце  в брейк - данс битвах і  почесне звання найвитривалішого бі-боя в номінації Windmil здобув Матвій  Кузнецов (Головоріз). Серед професіоналів та початківців в номінації брейк данс битви (1 на 1) третє місце вибороли  Максим Зінченко (Венум) та В`ячеслав Тіхонов (Скорпіон). Також  в командних битвах (5 на 5) «Delayеrs Team Kids » команда Ромен у складі: Тимофія Терещука (Ніж), Дмитра Шульги (Меч),  Артема  Замури (Ніндзя), Івана Барського (Крафтмен) та Олександра  Піляшенко(Алекс)  здобула  третє місце.

По закінченню батлів,  переможці були нагороджені грамотами, медалями та цінними призами. 

Колектив «Delayеrs Team» та їх батьки дякують за підтримку Валентині  Любивій,  директору Роменського міського будинку культури.

За повідомленням відділу культури

06.07.2018
Літня детективна агенція «Справа № …або  полювання за…»
Заплутані розслідування, знахідки, небезпечні завдання... Вони шукають матеріальні докази, застосовують метод дедукції, перевіряють бази даних...Хто вони? Ну, звісно ж детективи!

Одного літнього дня Роменська центральна міська бібліотека для дітей перетворилася на справжнісіньку детективну агенцію, а юні користувачі  - на досвідчених сищиків!

Разом з бібліотечним Агентом діти з'ясували хто такі детективи, якою буває їх доказова база і особливо зупинились на розслідуванні детективу, як літературного жанру. Найвідоміші письменники і персонажі, цікаві жанрові особливості, а також правила для тих, хто пише детективи - ось що стало предметом дослідження на початку зустрічі.

Що робили далі? Це ж елементарно, Ватсоне! Звісно, юні агенти, перетворившись на персонажів  літературних детективів, спробували і себе також у вирішенні найзаплутаніших справ!
 


За повідомленням відділу культури

18.06.2018
«Літо на книжковій хвилі»
Книжковим фан-паті «Літо на книжковій хвилі» закінчилися екскурсії пришкільних майданчиків. Яким бурхливим , цікавим і змістовним стало це спілкування! Веселі дитячі голоси наповнили радісним щебетом читальний зал Роменської центральної міської бібліотеки для дітей.

Роль книжкових фанів взяли на себе учні трьох перших  класів ЗОШ №1. Вони вшанували Книгу, як найяскравіше чудо: читали вірші, співали пісні, брали участь у літературних забавах. Купу позитивної книжкової енергії дітям приніс ляльковий театр.

Діти були дуже задоволені проведеним часом в бібліотеці та за її межами. Такі зустрічі допомагають їм краще пізнати світ, а також прививають любов до книги.


За повідомленням відділу культури
13.06.2018
ЛІТЕРАТУРНИЙ СЛЕМ
В центральній міській бібліотеці для дітей з  вихованцями пришкільного майданчика «Сонечко» ЗОШ № 6 відбувся літературний слем «Літня фішка – читай з друзями книжки». Аудиторія зібралась невелика, весела і налаштована позитивно, по дитячому, сприймати поетичні рядки. 

Також відбулися змагання кращих знавців віршів, прислів’їв та приказок про літо. Фішка цього дійства була не лише в тому, що ти читаєш, а як  ти  це робиш!  Маленькі учасники виплеснули назовні всі  свої емоції і отримали шквал аплодисментів від товаришів. Доповненням слему стали рухливі ігри та малюнки на асфальті. 

Працівники бібліотеки подарували дітлахам лялькову виставу «Казка про хлопчика Неохочика».


За повідомленням відділу культури
04.06.2018
Екскурсія для учнів молодших класів
31 травня на екскурсію до ДПТНЗ «Роменське ВПУ» завітали маленькі гості – учні початкових класів Роменської СЗОШ №1 ім. П. І. Калнишевського. Дітлахів було багато, всі вони веселі й життєрадісні та з великою цікавістю оглядали все навколо.

Захоплено учні слухали розповіді про історію та розвиток училища, побували в музеях навчального закладу, відвідали й капличку ім. Св. Тетяни, що знаходиться на території училища. Не оминули школярі й майстерні та лабораторії училища, де їм розповіли, як проходять уроки теоретичного та виробничого навчання.

Із цікавістю поринули вони у світ сучасної моди та дізнались про можливості самостійно моделювати та оздоблювати одяг.

Майстри виробничого навчання наголосили, що отримавши необхідні знання та вміння хлопчики зможуть самостійно ремонтувати автомобілі. Також багато нового учні дізналися про будівельників, їх роботу. У лабораторії кухарів усі бажаючі могли спробувати власноруч виготовити під час майстер-класу зайчиків із тіста.

Крім того, відвідала малеча і створений навчально-практичний центр із підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування. Школярі були просто в захваті від сучасного сантехнічного обладнання, до якого кожен хотів доторкнутися та сфотографувати.

На згадку про змістовно та цікаво проведений час, малеча сфотографувалися біля фотозони та фонтану, містка, писанки, підкови та лелек, що прикрашають подвір`я ДПТНЗ «Роменське ВПУ».
 
   
   
   
   
   
   

Акція «Міняю кульку на віршик»
День захисту дітей – прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях - ми бачимо здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. Діти – наш найдорожчий скарб, наша гордість, радість і наше майбутнє.

Саме в цей день Роменською центральною міською бібліотекою для дітей  на території міського парку відпочинку ім. Т.Г.Шевченка (біля альтанки) проведена вулична акція «Міняю кульку на віршик», яку успішно розпочав міський голова Сергій Салатун, декламуючи вірша зі свого дитинства.

Кожен учасник  акції  за прочитаний  дитячий віршик, отримав  у подарунок різнокольорову кульку та мав можливість ознайомитися з яскравою книжковою  виставкою «Радість дзвінкого дитинства».

Щасливі, радісні, задоволені обличчя дітей, горді батьки – це результат проведеного заходу. Акція подарували всім учасникам зустрічі хвилини незабутнього спілкування, мить теплих усмішок та промінчики добра.
   
   


За повідомленням відділу культури
 
01.06.2018
Бібліотека в соціальних мережах
На сьогоднішній день співпраця з соціальними мережами стала перспективним напрямом інформаційної діяльності бібліотеки; вона дає змогу налагодити діалог із сучасним користувачем Інтернету, якісно та змістовно рекламувати свою діяльність.

24 травня 2018року в приміщенні Роменської центральної бібліотеки для дітей зібралися бібліотечні фахівці міста, щоб взяти  участь у заняттях обласної онлайн-школи «Бібліотека у соціальних мережах: кроки до успіху».

З великою зацікавленістю вони сприйняли виступи  та фахову консультацію спеціалістів  Сумської обласної бібліотеки для дітей на тему «Створення та використання сучасних інформаційно-комунікативних технологій у роботі дитячих бібліотек».

Був  проведений  тренінг «Практичні питання діяльності: презентації, буктрейлери, мультимедійні виставки як фактор підвищення професійної майстерності бібліотекарів і сучасний засіб популяризації книги», який стане дієвим інструментом просування бібліотеки у сучасному віртуальному середовищі, а напрацювання будуть використані у роботі.

Учасники зустрічі назвали її плідною і корисною для всіх, хто прагне підвищення ефективності професійної діяльності та успішного інформаційного майбутнього бібліотечним закладам для дітей.

 
За повідомленням відділу культури
 
В міській бібліотеці презентували поетичну збірку Миколи Гриценка
Роменці одні з перших мали можливість познайомитися з новим виданням – поетичною збіркою інтимної лірики«Лови/love» поета-земляка Миколи Гриценка. Уже близько двадцяти років Микола Семенович  живе в Києві (працював у Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, нині – президент Благодійного фонду всеукраїнської газети “День”). Та зв’язок із Сумщиною відомий письменник і журналіст підтримує постійно.

30 травня автор завітав до центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича, де зустрівся із шанувальниками своєї творчості. Поет презентував свою десяту книгу. Вона про любов, симпатію, перше кохання та більш зрілі стосунки. У збірку «Лови/love» ввійшли найінтимніші вірші написані протягом всього життя. Як сказав сам автор: «Це збірка любовної лірики, я її навіть назвав відбірне про любов. Тобто там виважений кожен віршик. Відібраний, як зерна відбирають і таких книжок пишеться за життя одна. І то,  якщо поету вдається написати таку книжку».

У збірку ввійшли, окрім оригінальних віршів, ще й 15 поезій, перекладених англійськоюмовою. Книгу доповнюють ілюстрації сумської художниці Ірини Проценко.

Присутні із захопленням слухали вірші у виконанні автора, майже дві години зустрічі пролетіли як одна мить. Вихованці Роменської дитячої музичної школи Крістіна Шубна, Роман Стукало та ВІА «Мікс» у складі Дмитра Цимбала та Аліни Іванченко подарували присутнім чудові музичні номери. 

 


За повідомленням відділу культури
07.05.2018
«Сумщина – вишнева гілка України»
4 травня в художній галереї МБК відкрилась виставка, яка до нас завітала з м. Київ. Це мистецький проект до 80 річниці Сумської області «Сумщина – вишнева гілка України».
Протягом 2017-2018 року секцією «Мистецька світлиця» в яку входять понад 30 художників які народилися на Сумщині, але проживають в столиці України, запланована черга творчих заходів присвячених ювілею Сумської області. Один з них присвячений збереженню пам’яті нашого земляка, патріота, археолога, мистецтвознавця, художника, музеєзнавця, володаря ордена Станіслава ІІІ ст. з села Москалівка Роменського р-ну Миколи Омеляновича Макаренка.

Вірного сина України рівно 80 років тому вбито комуністичною владою. Він був єдиним з авторитетної комісії, хто не підписав акт про знесення Михайлівського Золотоверхого собору. За цей героїчний вчинок М. Макаренка звинуватили у націоналістично-контрреволюційній діяльності і розстріляли 4 січня 1938 року. Але цькування йшло протягом усього його життя в Україні.

У черговій виставці-конкурсу присвяченій пам’яті Миколи Омеляновича Макаренка прийняли участь художники з Сумщини. Експозиція побудована з творів присвячених Сумщині (пейзажі, портрети, натюрморти), та творчі замальовки з закордонних подорожей.

Лауреатами конкурсу стали заслужений художник України Сергій Павлович Ярешко та заслужений діяч культури України Михайло Васильович Шевченко. 

Всі бажаючі можуть відвідати виставку, яка працюватиме до 31 травня.
 


За повідомленням відділу культури

Break Dance Street B-Boy Battle

 
28 квітня в місті Лебедин відбувся молодіжний фестиваль «Break Dance Street B-Boy Battle». Представники міст Лебедин та Ромни змагалися в імпровізаційних, оригінальних, запальних батлах з Break Dance.

Наше місто презентувало клубне формування міського будинку культури «DelayеrsTeam» під керівництвом Ростислава Яременко.

Серед учасників з досвідом до 6 місяців перше місце здобув Максим Курзельов з міста Лебедин, друге – Микола Сахан  з міста Ромни, третім став юний лебединчанин Дмитро Кононенко.

У змаганнях учасників, які мають досвід від 6 місяців до 3 років, призові місця поділили між собою танцівники з міста Лебедин – Єлісей Балабан, Богдан Буцу та Вадим Нікулін.

А от серед найбільш досвідчених (у категорії з досвідом від 3 років) найкращими стали роменчани Артем Сілін та Матвій Кузнецов.

Окрасою цьогорічного молодіжного фестивалю «Break Dance Street B-Boy Battle» став однойменний конкурс графіт, переможцями якого стали сімейна команда з міста Ромни Ростислав і Данііл Яременко, друге місце посів Елісей Балабан з Лебедина.

Усі переможці були нагороджені грамотами та цінними подарунками.

За повідомленням відділу культури
27.04.2018
У СВІТІ КЛАСИЧНОЇ МУЗИКИ
У Роменській дитячій музичній школі 24 квітня 2018 року відбулася лекція-концерт «У світі класичної музики», яку провела викладач-методист Тетяна Охотник. Вона надала характеристику про класичний період в історії музики ХVІІІ – ХІХ століть, провела екскурс по творчості таких композиторів: Й. Бенда, Д. Чимароза, Я. Дюсека, М. Клементі, Ф. Кулау - Ці композитори впродовж десятиріч були засновниками  нового стилю. А також розповіла про видатних представників віденської класичної школи Й. Гайдна, В. Моцарта та Л. Бетховена. 

У концерті прозвучали сонатини та сонати у виконанні учнів: Завгородньої Софії, Терещенко Валерії (викладач Тетяна Охотник), Фурдуй Ольги, Нехань Анастасії (викладач Катерина Герасько), Окопної Валерії (викладач Наталія Картава), Москалик Анни (викладач Олена Погребняк), Шапрудової Уляни, Мелешко Лії, Сівак Марії (викладач Лідія Петренко), Дудки Дар`ї (викладач Наталія Іващенко), Самойлик Оксани (викладач Катерина Шестак).
За повідомленням відділу культури
24.04.2018
«Шлях до зірок»
В місті Конотоп  21 квітня 2018 року,  на базі ДМШ №1 відбувся  Регіональний конкурс юних музикантів «Шлях до зірок».

В конкурсі брали участь 99 учасників з Сумської, Чернігівської областей та м. Києва. Роменську дитячу музичну школу на конкурсі представили 12  учнів фортепіанного відділу, які виступали в молодшій і старшій вікових категоріях.

Семеро з них  вибороли призові місця:                                                              


Дон Тетяна (клас викладача Старун О.А.) - Диплом  І ступеня;

Шеліхова Анастасія (клас викладача Старун О.А.) - Диплом ІІ ступеня;

Корнєєва Вікторія (викладач Охотник Т.Г.) - Диплом ІІІ ступеня;

Терещенко Валерія (клас викладача Охотник Т.Г.) - Диплом ІІІ ступеня;

Скрипаль Поліна (клас викладача Охотник Т.Г.) - Диплом ІІІ ступеня;

Качан Марія (клас викладача Шестак К.Г.) - Диплом ІІІ ступеня;

Халлієва Діана (клас викладача Назаренко А.Г.) - Диплом ІІІ ступеня.
Подяки за участь  в конкурсі отримали: Завгородня Софія, Гречановська Софія (викладач Охотник Т.Г.), Безштанько Ангеліна (викладач Старун О.А.),Мелешко Лія (клас викладача Петренко Л.М.), Дудка Дар’я  (викладач Іващенко Н.М.)

Журі конкурсу високо оцінило якість підготовки наших учнів. Бажаємо нашим вихованцям та їх викладачам тримати задану планку, подальшої плідної праці та нових творчих звершень.


За повідомленням відділу культури

Чорний біль нашої землі
Чорнобиль … Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. Напередодні 32-ї річниці Чорнобильської трагедії в читальному залі центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича відбулася зустріч учнів 6-8-х класів ЗОШ №6 з учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції Володимиром Кущем, Іваном Чорнобуком та Лідією Шкромидою. Діти уважно слухали спогади Володимира Васильовича про ті далекі події, про небезпеку, яку несе в собі радіація, а Іван Петрович, в ході бесіди, розповів як в далекому 1986 році він разом з іншими рятував світ від Чорнобильського лиха та показав фото тих часів з особистого архіву. Учні також мали можливість отримати відповіді на питання, які виникали під час зустрічі. Учасники заходу переглянули відеофільм «Чорнобиль – 30 років потому», ознайомилися з книжковою виставкою «Чорний біль полину» та прослухали авторський вірш «Чорнобиль» поетеси, керівника літературного об’єднання «Обрії» Людмили Грицай. І хоча з тої пори минуло понад три десятиліття, відлуння Чорнобиля досі звучить у серцях героїв-ліквідаторів. Зустрічі з безпосередніми учасниками ліквідації такої страшної для нашої планети аварії допоможуть молодому поколінню краще осягнути масштаби тієї далекої катастрофи.
 


За повідомленням відділу культури
20.04.2018
Літературні вітрила «Ми герої чудові, ми герої казкові»
І знову нова зустріч з казкою в клубі «Червона шапочка». Дивовижний пароплав з літературними вітрилами кинув якір в гавані  СЗОШ № 2 ім. А.Ф.Йоффе, де взяв на свій борт членів клубу - учнів 2-Б кл.

Мандрівка розпочалася з «Міста казкових персонажів». Далі було ще сім зупинок, на яких маленькі юнги потрапляли у чарівну неповторну країну, де добро бореться зі злом, де живуть жахливі чаклуни і прекрасні красуні, де завжди є місце для здійснення найзаповітніших мрій.

Бліц-турнір «Казкові мудрості» визначив справжніх знавців казок.

Вірте в казку, і вона завжди житиме поруч з вами! 


За повідомленням відділу культури

16.04.2018
ОБДАРОВАНА МОЛОДЬ – 2018

1 квітня 2018 року Інститут культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка провів свій традиційний Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Обдарована молодь -2018» у Полтаві. 

Цьогорічний захід зібрав велику кількість учасників. Своє мистецтво на конкурсі представили учні старших класів мистецьких і загальноосвітніх шкіл, студенти коледжів і училищ культури і мистецтв, музичних і педагогічних училищ з дев’яти областей України – Луганської, Донецької, Харківської, Полтавської, Кіровоградської, Запорізької, Сумської, Волинської, Чернігівської. Таким чином, фестиваль-конкурс«Обдарована молодь-2018» - об’єднав творчу молодь від сходу до заходу. 

Роменська дитяча музична школа вперше взяла участь у цьому конкурсі.

Учениця 7 класу фортепіанного відділу  Дон Тетяна (викладач О.А.Старун) у  боротьбі за звання найкращого у номінації "Музичне мистецтво: фортепіано" гідно отрималаДиплом Лауреата ІІ ступеня. Тож побажаємо Тетянці та її викладачу наснаги нових творчих злетів та перемог у подальшому творчому житті.


За повідомленням відділу культури
10.04.2018
В бібліотеці вшанували пам'ять Олександри Деревської
В центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича відбулася ювілейна двадцята зустріч родини Деревських з користувачами. Материнський подвиг Роменської мадонни матері-героїні Олександри Аврамівни Деревської заслуговує на всебічну пошану. Ця тендітна жінка стала мамою для 48 дітей і це при тому, що жодна з них не була їй рідною. Вона буквально підбирала дітей у жахливі воєнні роки, забирала до себе най-безнадійніших та оточувала їх материнською любов’ю та турботою.

На заході були присутні краєзнавці, літератори та всі, кому не байдужа історія нашого міста. Щирі і прості слова Деревських особливо підкреслили, який дорогий їм вчинок Олександри Аврамівни, як хочуть, щоб їх підтримали люди й держава та зберегли пам`ять про унікальну жінку, про її самопожертву.

Місцеві поетеси Тетяна Лісненко, Людмила Грицай, Людмила Кранга та Тетяна Іванова читали вірші про матір, учениці Роменської дитячої музичної школи Марія Завадько, Крістіна Шубна та Артем Грицай майстерно виконали пісні.За повідомленням відділу культури
05.04.2018
Пам’яті Данила Кулиняка
В центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича відбувся вечір пам’яті поета, прозаїка, журналіста, публіциста, історика і еколога Данила Кулиняка, від дня народження якого у квітні минуло 70 років. 

Щоб вшанувати пам'ять цього палкого патріота України, колишнього співробітника Роменського краєзнавчого музею, який повернув світові ім’я останнього кошового Запорізької Січі Петра Калнишевського в бібліотеці зібралися історики, краєзнавці, культурна інтелігенція Роменщини, представники громад сіл Пустовійтівка та Сміле. Присутні поділилися спогадами про зустрічі з Кулиняком, читали його патріотичні та ліричні твори. Голова сільської ради села Пустовійтівка Вячеслав Оврамець розповів про те, що на батьківщині Калнишевського шанують пам'ять Данила Кулиняка. Музичним оформленням вечора пам’яті стали відеозаписи покладених на музику поезій Данила Івановича у виконанні українського співака Теодора Кукурузи.

Ініціатором проведення заходу виступив голова Роменської міськрайонна організація Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка Григорій Діброва.


За повідомленням відділу культури
04.04.2018
Мовчати голосно не вмію,
               Кричати тихо – не люблю.
               Я без поезії німію,
               Пустою стежкою бреду…
                          Хоч по життю я мчусь, як вітер,
                          Збираю зорі на лету,
                          В словах я чую запах квітів,
                          Із них поезії плету…
                                                             (Т. Лісненко)

У Роменській районній бібліотеці відбулася презентація книги «Імпрези моєї душі» письменниці, журналіста, голови громадської організації «Літературне об’єднання «ДИВОСЛОВО» Тетяни Лісненко. У літературно-родинному колі зібралися колеги по перу, друзі і знайомі авторки, а також бібліотекарі Роменського району. У затишній залі за круглим столом ведуча, працівник бібліотечного закладу Неля Демченко розповіла про життєвий і творчий шлях письменниці, досягнення та новини в літературному житті авторки, продемонструвала попередні книги та зробила їх огляд.

Кожна книга Тетяни Лісненко – своєрідна сповідь перед собою, товаришами, рідними і Україною. Книги тематичні, патріотичні  і просто ліричні. В них і біль за Україну, і патріотизм наших бійців на сході, і краса української природи, рідного краю, розмова з квітами і птахами, надії і сподівання, роздуми і розчарування, сенс людського життя та вічні теми кохання і розлуки.

Із вуст поетеси звучали поезії різної тематики – пейзажна, інтимна та громадянська лірика

А потім Тетяна Лісненко розповіла про книгу «Імпрези моєї душі» - її назву, тематику, жанри, ідею створення.

У розділі «Зажура осінніх днів» містяться поезії авторки про чисте і трепетне кохання, непередбачувану і підступну розлуку, про найчарівніші миті життя і хвилини розчарувань.

У розділі «Печаль у душу» поміщені поезії про життєві ситуації, мудрість віку та сенс людського життя. Також авторка вплела в розділ жмуток пейзажної лірики, де переважають осінні мотиви.

У розділі «На протязі надій» поетеса висловлює впевненість у завтрашньому дні, закликає плекати надію і мету і йти до них упевненою ходою.

Частково зупинилася на чотирьох новелах, які ввійшли до збірки, і це є доповненням до віршованих рядків авторки. Адже ніхто не залишиться байдужим від прочитання прозових творів пані Тетяни.

А потім звучали трепетні і зворушливі, оптимістичні і задушевні, ліричні  поезії із книги.

Із виходом у світ прозово-поетичної книги Тетяну Лісненко вітали: Оксана Решетило, представники громадської організації «Українська громадська рада» та партії «Самопоміч», Анатолій Кулішенко, Тамара Пімурзіна, Андрій Будаков, Олексій Кузьменко, Валентина Шевченко, Тетяна Іванова, Наталія Петренко,  голова об’єднання Людмила Грицай, Людмила Кранга і інші.

У відповідь на любов до своєї творчості авторка подарувала всім бажаючим книгу на пам’ять.
 
 
02.04.2018
Володарка чарівного пензлю
"Володарка чарівного пензлю"- під такою назвою відбулася творча зустріч Надії Полуян-Внукової з учнями 8-А та 8-В класів ЗОШ №7 у приміщенні бібліотеки сімейного читання.

Під час відеопрезентації школярам було продемонстровано картини Надії Володимирівни. Діти мали змогу ознайомитися з творами художниці, сюжет кожного з яких є надзвичайно реалістичним і напрочуд ліричним. Наприкінці зустрічі, художниця дала дітям декілька порад: як досягати поставлених цілей, не боятися перешкод і ніколи не зраджувати землю, що тебе зростила.
За повідомленням відділу культури

СВЯТО, ЯКЕ ДАРУЄ РАДІСТЬ
Всеукраїнський тиждень дитячого читання – свято для тих, хто творить книгу і хто любить читати: свято письменників і видавців, бібліотекарів і юних читачів. Цьогорічне свято стартувало в Роменській центральній міській бібліотеці для дітей під гаслом «Книжок країна чарівна чекає на гостини».

Відкриття тижня дитячого читання розпочалось зі святкового бібліоефіру «Незвичайні пригоди звичайних книг»,який провела бібліотекар Ліна Коротушко. Під час заходу діти декламували вірші про книгу, прислів’я та приказки, відгадували загадки, інсценізували дитячі твори, засвоїли правила користування та поводження з книгами. Була проведена літературна вікторина. Дійство згуртувало книголюбів з різних куточків нашого рідного міста.

Кожен читач, переступивши поріг бібліотеки, потрапляє у світ чарівного слова. Прочитавши книгу, діти стають добрішими, мудрішими і милосерднішими, адже, недаремно кажуть «Книгу прочитав і розумним став». Подіум-виставка «Книги – розум, знання, успіх», організована в ЦМБ для дітей є підтвердженням наших сподівань, що книга стане добрим другом, мудрим порадником у їхньому житті. Віртуальна подорож «Літературні хіти сезону» дала змогу дітям познайомитися з цікавими та захоплюючими книгами українських письменників, які варто прочитати в 2018 році.

Завершився Тиждень бібліошопінгом «Даремно часу ви не гайте! Ось ці книги вибирайте!". Очолила рекламну агенцію бібліотекар Олена Іващенко, агентами якої стали учні 2-Б класу ЗОШ №1. Вони рекламували товаришам свої улюблені книги з домашньої колекції, різними способами намагалися залучити друзів до книжкової крамниці, а саме: демонстрували театралізовані мініатюри, читали гуморески, розповідали цікаві епізоди з улюблених книг, рекомендували книгу так, щоб її захотіли прочитати якомога більше читачів.

Охочих "придбати" (взяти у користування з бібліотеки) книжечки знайшлося чимало. То ж для юних книголюбів був оголошений аукціон. Першими мали змогу вибрати собі книжку до смаку ті діти, які уважно слухали рекламних агентів і змогли правильно дати відповіді на запитання мультимедійної вікторини. Кожен учасник свята отримав бажану книгу.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання вкотре подарував радість спілкування, натхнення, пізнання нового і цікавого. Тож, закликаємо юних читайликів на нові зустрічі, нові враження, нові знайомства з книгою.


За повідомленням відділу культури
 
«Коти і котоманія»
Незвичайний кейс-урок «Коти і котоманія» пройшов в Роменській центральній міській бібліотеці для дітей. 

Мама - Киця (бібліотекар Олена Іващенко) запросила своїх маленьких котиків (учнів 2-Б кл. ЗОШ №4) до веселої прогулянки, під час якої вони дізналися дуже багато нового і цікавого про одну з найулюбленіших домашніх тварин. Кожен малюк розповів про свого муркотливого друга цікаві та кумедні історії, декламуючи при цьому веселого віршика, відповідали на запитання «Котовікторини». Також, переглянули відеоролики «Мій вусатий, муркотливий менший друг». На закінчення у виконанні дітей прозвучала котяча пісня на мотив «Якщо весело живеться». А ще всі присутні на уроці були у захваті від від лялькової вистави «Хто сказав Няв?"


За повідомленням відділу культури
 
Світ професій – мій вибір, мій успіх
З метою формування в учнів відповідального відношення до вибору професії, усвідомлення відмінностей між бажаннями та можливостями, врахування вимог соціального середовища в Роменській міській центральній бібліотеці для дорослих імені Бориса Антоненко - Давидовича відбувся квест «Вибір професії – вибір майбутнього» для учнів 8 – го класу ЗОШ №4.

Квест -  подорож до міста Професій в чудовій ігровій формі провела головний спеціаліст відділу активної підтримки безробітних міськрайонного центру зайнятості Анна Шумакова. Пані Анна наголосила на необхідності серйозного і відповідального ставлення до вибору майбутньої професії, аналізу її затребуваності на ринку праці. 

Учасники двох команд: «Професіонали» та «Майстри» подорожували вулицями, провулками та бульварами міста Професій, брали участь в конкурсах, виконували різні завдання, дізнавалися багато нового про світ професій, змагаючись між собою. Учні мандрували  по станціях, команди дізнавались про зміст діяльності, предмет, представників різних професій  переглядаючи мультимедійну презентацію. Члени журі: головний спеціаліст Роменського бюро правової допомоги Максим Волошин та інспектор сектору реагування патрульної поліції - капітан поліції Олена Тендіт оцінювали рівень знань та підготовки юних «фахівців» в світі професій, побажали учням зробити вірний вибір майбутньої професії, яка б приносила їм задоволення і натхнення.

Учні продемонстрували свою кмітливість, винахідливість, інтелектуальні здібності, дотепність та обізнаність в розмаїтті професій. Команда «Майстрів» стала переможцем ігрової баталії, та отримала заслужені оплески. Маємо надію, що сьогоднішня зустріч допоможе  учням визначитися у своїй професійній спрямованості, зробити вибір та в майбутньому відчути щастя життєвої реалізації.


За повідомленням відділу культури

23.03.2018
Парад ансамблів
В Роменський ДМШ відбувся концерт фортепіанної музики «Парад ансамблів». Він продовжив серію щорічних концертів, який ось уже вшосте проводять учні та викладачі фортепіанного відділу школи.

Ансамблева гра є дуже корисною для учнів. Цей вид музикування був відомий ще у 18-19 сторіччі. Фортепіанна ансамблева музика лунала в усіх відомих мистецьких салонах того часу. Композитор, коли видавав свій оркестровий твір, повинен був обов’язково подати до друку перекладення для фортепіано в чотири у вісім рук. Вона надає змогу не тільки зростати в професійному плані, але й допомагає вирішувати суто психологічні питання: виховує впевненість, волю, ініціативу, сценічну витримку, вміння домовлятись і товаришувати.А найголовніше – це радість і задоволення, які отримують і виконавці і слухачі.

Дуже цікавою виявилась програма концерту. Виконавці ретельно готувались, грали і на одному і на двох фортепіано. Учні разом зі своїми викладачами виконували різноманітні твори: від епохи Середньовіччя до сучасних композиторів. Глядачі вдячно аплодували після кожного номеру.

По завершенню концертної програми директор музичної школи нагадав усім присутнім про користь колективного музикування та висловив надію,що якомога більше учнів школи будуть приймати участь  у спільній, колективній грі на музичних інструментах.За повідомленням відділу культури
19.03.2018
Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Первоцвіти»

17 березня 2018 року у м. Суми був проведений IІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс інструментального, вокального, хореографічного, театрального, циркового мистецтв та театрів мод «Первоцвіти», в рамках творчого проекту «Тріумф-фест», засновниками та організаторами якого є Національна Всеукраїнська музична спілка, Всеукраїнська спілка сучасної та естрадної хореографії, відділ культури та туризму Сумської міської ради.

Творчий проект «Тріумф-Fest» створений з метою культурного і естетичного виховання підростаючого покоління на кращих зразках світового і національного мистецтва, виявлення та підтримки талановитих дітей та молоді у різних видах мистецтва, стимулювання викладачів та учасників до розвитку.

До співпраці були залучені провідні фахівці у галузі культури і найвизначніші діячі мистецтва, які сприяють подальшому розвитку творчого потенціалу юних обдарувань.

У фестивалі-конкурсі брали участь 8 учнів Роменської ДМШ. У номінації інструментальної музики були нагороджені:

- учениця  Корнєєва Вікторія - диплом І ступеня (викладача Тетяни Охотник);

- Скрипаль Поліна та Терещенко Валерія - диплом ІІ ступеня (викладач Тетяна Охотник); - Гречка Ангеліна та Мура Валерія - диплом ІІІ ступеня (викладач Тетяна Бондаренко).

У номінації вокальної музики перемогли:

-            номінація «естрадна пісня» диплом І ступеня здобули   учні Іванченко Аліна та Шубна Крістіна (викладач Інна Карпенко);

-            номінація «народна пісня» - диплом ІІІ ступеня  отримала Охтеменко Анастасія (викладач Інни Карпенко, концертмейстер Людмила Кваша).

Викладачі Тетяна Охотник та Інна Карпенко отримали Подяки за професіоналізм, компетентність, цілеспрямованість та наполегливу працю.


За повідомленням відділу культури

ПАМЯТІ  ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ
В березні в залі Роменської дитячої музичної школи відбулася лекція – концерт на честь вшанування пам’яті видатного народного кобзаря Т.Г.Шевченка. На ньому були згадані значні події  з життя українського поета та його творчості. Лунали вірші поета, до декламації  яких долучилися талановиті учні школи: Артем Грицай, Дар'я Сінельник, Єлизавета Подрез. Також читала вірші Т.Г.Шевченка ведуча патріотичного заходу Оченаш Ірина Володимирівна.

В концерті пролунали народні пісні   та твори українських композиторів.

Вечір завершили своїм виступом начальник відділу культури Т.І.Баляба та директор школи Д.В.Фурдуй, які приєдналися до вшанування пам’яті поета  та цитували його вірші.


За повідомленням відділу культури

Віртуози Сумщини

Учні Роменської дитячої музичної школи взяли участь у Всеукраїнському конкурсі юних виконавців на народних інструментах «Віртуози Сумщини», який відбувся 15-16 березня в м.Суми.

В конкурсі приймали участь представники Житомирської, Чернігівської, Полтавської, Луганської, Херсонської, Черкаської, Харківської, Запорізької, Вінницької та Сумської областей. Показати свої вміння завітали  на конкурс 172 юних музиканта.

Наші учні гідно відстоювали честь школи. Маємо такі здобутки:

В номінації «Домра»

−     Синельник Дарія - І місце (викл.Завгородня Л.В., конц. Гречановська А.В.)

−     Поденко Дмитро - ІІ місце (викл.Завгородня Л.В., конц. Картава Н.А.)

−     Валуйська Дарія - ІІІ місце (викл.Завгородня Л.В., конц. Картава Н.А.)

−     Саєнко Катерина - диплом учасника (викл.Завгородня Л.В., конц. Гречановська А.В.)

В номінації «Бандура»

−     Косенко Юлія - ІІІ місце (викл. Кисіль В.М.)

В номінації «Баян/акордеон»

−     Тайгієв Арсеній - ІІІ місце (викл. Завгородній І.А.)

−     Дзюба Станіслав - диплом учасника (викл. Баляба К.О.)

−     Павленко Владислав - ІІ місце (викл. Дахно З.Г.)

−     Цімбота Андрій - ІІІ місце (викл. Дахно З.Г.)

−     Турченко Михайло - ІІ місце (викл. Дахно З.Г.)

Вітаємо учасників конкурсу та їх викладачів, бажаємо наснаги та нових звершень!!!
 

 


За повідомленням відділу культури
14.03.2018
СОЛЬНИЙ КОНЦЕРТ ВАЛУЙСЬКОЇ ДАР’Ї
В  малій залі міського будинку культури 10 березня 2018 року відбувся сольний концерт учениці 6 класу Роменської дитячої музичної школи Валуйської  Дар’ї (домра) класу викладача Завгородньої Лілії Володимирівни, концертмейстер Картава Наталія Анатоліївна. Талановита дівчинка має тонкий музичний смак, гарне порозуміння з викладачем.

В концерті прозвучали твори старовинних композиторів, композиторів-класиків та сучасна музика. Дашу прийшли підтримати учні класу з музичними привітаннями, батьки та гості. Зі словами вдячності та добрими побажаннями виступила начальник культури Виконавчого комітету міської ради Баляба Тетяна Іванівна.

Завдяки викладачу Лілії Володимирівні, Дар'я стала лауреатом багатьох Всеукраїнських та обласних конкурсів. Дівчинка має мрію: пов’язати свою долю з музикою та стати професійним музикантом. Тож побажаємо нашій талановитій учениці, нехай збуваються її мрії.


За повідомленням відділу культури 
 
В казку з Наталією Забілою
2018 рік багатий на літературні ювілеї. Серед них яскравою зіркою палає талант відомої української письменниці Наталії Забіли, 115-років з дня народження якої відзначалося 5 березня.

Саме цій знаменній даті була присвячена літературна гра "В казку з Н.Забілою", яку підготували працівники Роменської центральної міської бібліотеки для дітей. Учасниками заходу стали учні 3-А класу ЗОШ №1. Під час гри діти декламували вірші Наталі Забіли, співали пісні на її слова, відгадували віршовані загадки, розповідали скоромовки та лічилки, переглянули презентацію «Поетеса всього життя», яку зробила бібліотекар Світлана Болотова.

Родзинкою свята стала лялькова вистава за мотивами казки Н.Забіли "Про півника та курочку і про хитру лисичку".


За повідомленням відділу культури

Вшанували пам’ять Великого Кобзаря
Центральна міська бібліотека для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича долучилася до проведення Шевченківського марафону "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь віки", який був започаткований у 2014 році керівником ГО "Літературне об'єднання "ДИВОСЛОВО" Тетяною Лісненко. Цього разу Марафон проходив у читальному залі міської книгозбірні 9 березня у день народження Тараса Шевченка. В ньому взяли участь  місцеві літератори, а також гості із Недригайлівщини, учні шкіл, краєзнавці, користувачі бібліотеки. Власні вірші присвячені Тарасу Шевченку прочитали поети Тетяна Кутня, Любов Вовк, Тетяна Лісненко, Микола Андрієнко. Твори Великого Кобзаря декламували Ніна Коряченко, Софія Стрельченко, Віктор Клейніх, Надія Карпенко, Людмила Кранга. До Шевченківського марафону також долучилися  учениці СЗОШ №2 Аліна Северин і Ольга Лаврик,учениця ЗОШ №8 Софійка Переваруха та члени ГО "Українська Громадська Рада". На завершення Марафону учасники провели акцію біля пам'ятника Тарасу Шевченку "Прийди зі своїм "Кобзарем" та поклали квіти до його підніжжя.


За повідомленням відділу культури
05.03.2018
«Українонька в нас одна»

В центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича відбулася презентація другої колективної збірки літературного об'єднання «Обрії» «Українонька в нас одна». За час свого існування об'єднання, яке працює при бібліотеці з 2014 року (голова – роменська поетеса Людмила Грицай), пройшло наповнений яскравими подіями шлях: творчі ювілеї, презентації авторських збірок, патріотичні читання, численні заходи в бібліотеках та навчальних закладах міста та району. Збірка «Українонька в нас одна» – це колективна праця 21 творчої людини, поетів та прозаїків Роменщини, плід їхнього таланту і натхнення. Деякі автори свої твори на суд публіки представили вперше.

На заході були присутні представники культурно-мистецької громади міста, вчителі, шкільні бібліотекарі, друзі та близькі поетів. Людмила Грицай розповіла про, те як  створювалась збірка. Поети прочитали власні твори. Всіх присутніх з виходом нової збірки привітала начальник відділу культури міськвиконкому Тетяна Баляба та нагородила актив об'єднання грамотами та подяками. До привітань приєдналися голова громадської організації «Літературне об'єднання «Дивослово» Тетяна Лісненко, поетеса Наталія Петренко, головний редактор літературно-історичного альманаху «Ромен» Віктор Клєйніх, поет-гуморист Андрій Будаков та інші.

Музичним подарунком всім гостям свята були пісні у виконанні тріо «Мальви» СЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім. П. Калнишевського (керівник Лариса Вовненко).

Захід залишив після себе багато теплих і приємних вражень.


 


За повідомленням відділу культури
26.02.2018
У відділі культури підбили підсумки роботи за  2017 рік

В міській центральній бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича відбулася нарада, яку провів відділ культури щодо підсумків роботи галузі в місті за 2017 рік та завдання на 2018 рік. Присутніми на нараді були: керівники закладів культури, завідуючі відділами Роменської дитячої музичної школи, керівники творчих колективів Роменського МБКта ін.

Начальник відділу культури Тетяна Іванівна Баляба надала інформацію про здобутки мережі закладів культури за 2017 рік та окреслила основні напрямки роботи галузі на 2018 рік, звернувши особливу увагу на підготовку та проведення обласного культурно-мистецького фестивалю «Квітуй в любові і добрі, Сумщино - край благословенний!», присвяченого 80-ти річчю утворення Сумської області; патріотичних проектів, спрямованих на підтримку бійців Антитерористичної операції; об’єднання українців навколо національної ідеї.

В ході обговорення, з доповіддю «Складові успіху Роменської МЦБС» виступила директор централізованої системи  Рослова Н.М., а  зав. відділом обслуговування Пасєвіна Л.П., провела презентацію на тему: «Креативні проекти в організації роботи відділу обслуговування Роменської ЦМБ для дорослих ім. Б. Антоненка-Давидовича».

Враховуючи, що 2018 рік оголошено Роком культурної спадщини, належна увага буде приділятись збереженню пам’яток, систематичному оприлюдненню відомостей про нерухомі об’єкти культурної спадщини, їх охоронні зони та правові режими.


За повідомленням відділу культури

16.02.2018
Роменці долучилися до Всеукраїнської акції єднання «Україна моя вишивана»

Зброєю, молитвою, мистецтвом – як тільки не виборюють українці свою незалежність і свободу. Об’єднати український народ заради спільної перемоги взялися дві прості українські жінки - представниці Тернопільського методичного центру творчості смт. Скала-Подільська народний майстер Ірина Харатін та майстер художньої вишивки Тетяна Дяківнич і започаткували Всеукраїнську акцію єднання «Україна моя вишивана». 

Акція стартувала 22 червня 2017 року в селищі міського типу Скала-Подільський Борщівського району Тернопільської області. 

Мета акції – об’єднати різні спільноти України для духовного процвітання Батьківщини у любові до спільного генетичного коду нації української вишиванки. Ця карта є своєрідним полем молитви, зарядженим позитивною енергетикою людей зі всієї України. За допомогою голки і нитки хрестик за хрестиком ми об’єднуємо серця українців в одне єдине ціле.

Вишивана карта України розміром 3 на 1,5 метра - різнобарвна, бо кожна область вишивається всіма кольорами українського вінка. 

Майже вісім місяців вона мандрує обласними і районними центрами, містами, селищами і селами, її вишивають у навчальних закладах, будинках творчості, у музеях і бібліотеках, у госпіталях, у міських і районних адміністрація. Цю  карту-оберіг  вже мали честь приймати 18 областей України. З 12 по 16 лютого вона перебуває на Сумщині у місті Ромни. 

14 лютого у центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича зібралися всі, хто побажав долучитися до акції. Розпочалися урочистості виступом зведеного оркестру барабанщиць Роменського центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю та ЗОШ№8 «Бравісімо» під керівництвом Валерія Лук’яненка. Учасників заходу вітали секретар Роменської міської ради Валерій Мицик, начальник відділу культури виконавчого комітету міської ради Тетяна Баляба, депутат Сумської обласної ради Вікторія Мурич. Зі словами подяки до присутніх звернулася волонтер, депутат Роменської міської ради Ірина Головач, яка була ініціатором проведення такої акції саме в нашому місті. Настоятель Різдво-Богородичного храму ієрей Вадим Поліщук прочитав молитву за мир в Україні. Ансамбль дівчаток ЗОШ№8 виконали пісню «Тільки, щоб не даремно», присвячену Героям Небесної Сотні, а шкільний ансамбль ЗОШ№5 – пісню «Пам’яті тридцяти», присвячену бою під Крутами. Звучали вірші «Вишивана Україна» та «Садок вишневий коло хати» у виконанні Вікторії Калініної і Софії Переварухи, а також авторський вірш «Я вишию долю» місцевої поетеси, керівника ГО «Літературне об’єднання «ДИВОСЛОВО» Тетяни Лісненко. 

На сьогодні до створення карти долучилися більше шести тисяч українців, зокрема у нашому місті близько 120 учасників. Серед яких члени гуртка «Чарівна мить» територіального центру соціального обслуговування під керівництвом майстрині-вишивальниці Софії Стрельченко, учні шкіл №5, 8, 11, депутати, громадські діячі, місцеві літератори, працівники бібліотеки, представники громади. 

До 16 лютого вишита карта перебуватиме в нашому місті, а потім ми передамо естафету Запорізькій області і відправимо її до міста Бердянськ.

   
   
   
   
14.02.2018
Хто такий фотограф – чаклун чи митець?

Насамперед фотограф – це людина, яка знає, як зупинити мить прекрасного життя, зробити його відчутним, побачити його.

Напередодні дня всіх закоханих в художній галереї МБК вирішили відкрити виставку «Історії кохання» Валерія Дядюри, талановитого фотохудожника, та ще й чудової людини.

«Фотографія для мене - є моє життя, а фотоапарати – іграшки, які я весь час не випускаю з рук. Завжди хочеться лишати добрий слід і на своїх фото, фіксувати прекрасні миті життя» говорить Валерій.

2013 року Валерій Дядюра був прийнятий до Національної Спілки Фотохудожників України. Член Сумського фотоклубу «Позитив». Він вже провів більше десяти персональних фотовиставок. Приймав участь в понад 30-ти спільних фотовиставках та проектах. Брав участь в журі фотоконкурсів. Призер Всеукраїнських та Міжнародних фотоконкурсів. Має нагороди від різних фотографічних спілок та організацій, як в Україні, так і за її межами.

На відкритті були присутні рідні, друзі, колеги та просто шанувальники творчості автора. З вітальним словом виступили секретар міської ради Валерій Мицик, який вручив Валерію подяку виконавчого комітету Роменської міської ради та начальник відділу культури Тетяна Баляба.

Тож, запрошуємо всіх бажаючих відвідати експозицію, щоб помилуватися роботами фотохудожника.


За повідомленням відділу культури

13.02.2018
На перехресті життя і творчості

В центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича відбувся ювілейний вечір роменської поетеси Людмили Кранги «На перехресті життя і творчості». Людмила Іванівна – член літературного об’єднання «Обрії», що працює при бібліотеці. Її життєва мудрість, багатий і чистий духовний світ знайшли відображення у прекрасних віршах. З-під пера Людмили Іванівни вийшло дві збірки «Мій чарівний світ» та «Пам'ять жива», яку поетеса видала напередодні ювілею.

Привітати  ювілярку прийшли її колеги по перу члени літературного об’єднання «Обрії» на чолі з керівником Людмилою Грицай, члени Роменської громадської організації «Літературне об’єднання «ДИВОСЛОВО» та його голова Тетяна Лісненко, головний редактор літературно-історичного альманаху «Ромен» Віктор Клєйніх, а також знайомі та друзі. З теплими словами привітання звернулися до Людмили Іванівни   начальник відділу культури Тетяна Баляба і нагородила її грамотою відділу культури виконавчого комітету Роменської міської ради за активну життєву позицію та вагомий внесок у розвиток літературно-історичного альманаху «Ромен». Це було справжнє свято поетичного слова, яке залишило у присутніх масу позитивних емоцій. 
За повідомленням відділу культури
07.02.2018
Юні переможці Роменщини
На початку лютого в м.Прилуки, Чернігівської обл. учні Роменської дитячої музичної школи брали участь у  ХVІІ Міжнародному  фестивалі – конкурсі «Мистецькі барви» 2018.  

Найвищу перемогу Гран-прі здобула учениця викладача І.В.Карпенко – Шубна Крістіна (вокал) у номінації «Авторська пісня».

І місце виборов Цімбота Андрій (баян) в номінації «Інструментальний жанр»,  викладач Дахно Зінаїда Григорівна.

ІІ місце виборов Тайгієв Арсеній (акордеон) в номінації «Інструментальний жанр», викладач Завгородній Ігор Анатолійович. 

ІІІ місце посіли: Турченко Михайло (баян) (викладач Манько В.Г.) та Синельник Дар’я (домра) (викладач Завгородня Л.В., концертмейстер Гречановська А.В.) - номінація  «Інструментальний жанр»; Шубна Крістіна у номінації «Академічний вокал»; Іванченко Аліна у номінації «Естрадний вокал» (викладач Карпенко І.В.). Ансамбль ВІА «МІХ» у складі Іванченко Аліни та Цимбала Дмитра в номінації «Акустична музика» (викладачі Карпенко І.В. та Тітенко В.Д.).

Дипломи учасників отримали Омельченко Поліна (викладач Завгородня Л.В.), Пироженко Мирослава (викладач Гречановська А.В), Охтеменко Анастасія (викладач Карпенко І.В), Цимбал Дмитро (викладачі Карпенко І.В.  та Тітенко В.Д.).


За повідомленням відділу культури

06.02.2018
СОЛЬНИЙ КОНЦЕРТ ЮНОГО БАЯНІСТА
В Роменській дитячій музичній школі відбувся сольний концерт  учня 5 класу (баян) Цімботи Андрія (викладач Дахно Зінаїда Григорівна). На високому рівні були виконані твори композиторів класиків, сучасних українських композиторів. На закінчення концерту прозвучав твір у виконанні тріо баяністів у складі Цімботи Андрія, учня 5 класу - Головка Владислава та учня 6 класу Павленка Владислава. Викладачі, учні та їх батьки тепло прийняли виступи талановитих вихованців Роменської ДМШ.

Присутні побажали нових перемог юному даруванню, бо Андрій кожного року бере участь у шкільних, обласних та всеукраїнських конкурсах. Так на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі  «Барви Полтави» (м.Полтава) отримав Диплом ІІ ступеня,  на V Відкритому обласному конкурсі виконавців на народних інструментах «Ромен» - Диплом І ступеня (2017 рік), на Міжнародному фестивалі конкурсі «Мистецькі барви», м.Прилуки, отримав Диплом І ступеня (2018 рік).

Хай щастить юному таланту на творчій ниві.


За повідомленням відділу культури   
31.01.2018
Героям Крут присвячується...
29 січня 2018 року в актовій залі Роменського відділення КЗСОР «Сумська обласна гімназія-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей» працівники відділу обслуговування Центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича провели годину пам’яті «Стогнали Крути і молився вітер, цілуючи скривавлені сліди» присвячену тим, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня; тим, кого в умовах більшовицької тиранії ми повинні були забути і викреслити зі своєї пам’яті, героям, які полягли в страшному бою під Крутами.

Захід розпочався з перегляду фрагменту відеофільму «Героям Крут присвячується…», ведучі та гімназисти декламували вірші та розповідали про подвиг українських юнаків під Крутами, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність, познайомилися з кадрами кінохроніки документальної стрічки «Недооцінений урок історії».

Історик, краєзнавець, голова роменської «Просвіти» Григорій Діброва виступаючи перед молоддю зазначив, що трагедія була не лише в тому, що під Крутами загинув цвіт української молоді, цвіт українського народу, трагедія полягала в тому, що внаслідок тодішньої політики Українського Уряду українська держава лишилася без своєї збройної сили, без армії. Історія, яку не вивчають належним чином, зазвичай повторюється. Наші герої знову гинуть заради кращого майбутнього нащадків. А все тому, - що ми забули власну історію і змушені складати іспит на зрілість нації допоки не складемо його на відмінно! Та подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі...

На знак пам’яті про героїв, які загинули під Крутами присутні запалили свічку та вшанували хвилиною мовчання.


За повідомленням відділу культури

Століття зрілості пера
У січні місяці минає 100 років від дня, як в далекому 1918 році газета «Вісті Роменщини» вперше з’явилася перед читачами. З цієї нагоди 26 січня в центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича відбувся ювілейний вечір «Головний часопис Роменщини». 

Народившись в бурхливі часи революційних потрясінь, газета пройшла великий і тернистий шлях. Увесь цей час вона була і залишається цікавим та чесним співрозмовником, мудрим порадником. Її яскраве публіцистичне слово завжди спонукає до роздумів, формує громадську думку. Вже багато років поспіль дружній і професійний колектив газети працює для того, аби мешканці Роменщини мали змогу прочитати про всі значущі події, ознайомитися із досягненнями земляків, дізнатися багато цікавої інформації. 

Поздоровити ювілярів прийшли друзі та поціновувачі, ветерани журналістської справи, колеги. Теплі слова привітання на адресу ювілярів висловили заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, міський голова Сергій Салатун, голови Роменської районної державної адміністрації Валерій Білоха та районної ради Віктор Переваруха, начальник відділу культури міськвиконкому Тетяна Баляба, начальник відділу культури райдержадміністрації Світлана Момот, редактор Липоводолинської газети «Наш край» Наталія Шутько, редактор газети з Недригайлівщини «Голос Посулля» Ігор Скрипченко та інші шановані гості.

У своїх виступах присутні вітали журналістів з поважним ювілеєм часопису, наголошуючи на величезному внеску газети в розвиток інформаційного простору Роменщини.


За повідомленням відділу культури

25.01.2018
ХІ Регіональна методична конференція викладачів фортепіанних відділів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів
20 січня 2018 року на базі  Роменської ДМШ відбулася  ХІ Регіональна методична конференція викладачів фортепіанних відділів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області. Метою конференції є підтримка педагогічної творчої ініціативи, підвищення професійного рівня викладачів, залучення та активізація діяльності навчальних мистецьких закладів у напрямку естетичного виховання дітей шкіл  системи Міністерства культури.

На конференції були присутні 32 викладачі з Шосткинської ДМШ № 1, 2,  Сумської ДМШ №2, Бобрицької ДМШ, Липоводолинської ДШМ, Недригайлівської ДМШ, Біловодської ДМШ,  Глухівської ДШМ, Тернівської ДШМ, Садівської, Воронежської, Кролевецької, Білопільської ДМШ та 23 викладачі Роменської ДМШ.

На відкритті конференції виступив директор Роменської музичної школи Фурдуй Д. В., який наголосив на важливому пріоритетному  напрямку роботи  педагогічного колективу  та підтримці обдарованих дітей. Завідувач фортепіанним відділом Герасько К.І. розповіла про проведення методичної, організаційної, суспільної та концертної роботи на фортепіанному відділі та про участь  учнів  у конкурсах, починаючи зі шкільних, зацікавлюючи дітей до творчих змагань.

Проводячи відкриті уроки, розповсюджували свій педагогічний досвід  старші викладачі Роменської дитячої музичної школи Іващенко Н.М. та Погребняк О.Й. старший викладач, завідувач фортепіанним відділом Глухівської дитячої школи мистецтв В.В.Рябініна. Викладачем І категорії Глухівської дитячої школи мистецтв А.М.Мироненко, була зачитана методична розробка. В рамках конференції був проведений майстер-клас старшим викладачем Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського - Шемеленою Т.Г. Викладачі та учні Роменської ДМШ  подарували  присутнім  чудовий концерт класичної та сучасної музики.

При підведенні підсумків за круглим столом  колеги з різних шкіл   відмітили   високий професійний рівень проведення уроків, цікавої методичної доповіді, концерту учнів відділу, подякували за організацію і проведення конференції, побажали викладачам та учням Роменської дитячої  музичної школи подальших успіхів.  


За повідомленням відділу культури


 
16.01.2018
Різдвяна коляда
11 січня в Роменському міському будинку культури пройшов міський фестиваль-конкурс"Різдвяна коляда". Як і завжди головна мета конкурсу полягала у виявленні та підтримці талановитих виконавців, які популяризують мистецтво. Переможцями фестивалю-конкурсу стали:
І місце 
- Вокальне тріо "Співограй" ЗОШ № 11 (кер. Надія Демченкова);
- Вокальний ансамбль "Веселка" ДМШ (кер. Інна Карпенко);
- Вокальний ансамбль "Співограй" ЗОШ № 11 (кер. Надія Демченкова);
ІІ місце 
- Каріна та Альбіна Гвоздецькі (кер. Олена Манько);
ІІІ місце
- Вокальний ансамбль "Співограй" ЗОШ № 11 (кер. Надія Демченкова);
- Владислава Юрченко (кер. Катерина Лук'яненко);
- Тетяна Дон ДМШ (кер. Інна Карпенко).

Всі учасники отримали дипломи та солодкі призи. А старша група колективу "Співограй" разом зі своїм керівником Н.Демченковою подарували ще одну колядку поза конкурсом, що стало особливим подарунком для всіх глядачів.


За повідомленням відділу культури

ЖИТТЯ ЯК ВІРШ
15 січня до ЦМБ для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича завітав поет, доцент Хмельницького національного університету, член Національної спілки письменників України, член національної спілки журналістів України, голова Хмельницького обласного об’єднання товариства «Просвіта» ім.Тараса Шевченка, автор дев’яти поетичних збірок Віталій Міхалевський.

В рамках зустрічі відбулася  презентація нової книжки нашої землячки Ганни Беримець. Ганна Трохимівна Беримець, уродженка с. Рогинці Роменського району. В 2016 р. в м. Хмельницький видано першу  книгу "Арома рідного краю», а в 2017 р. "Життя як вірш". До другої книги самобутньої поетеси з Роменщини увійшли поетичні роздуми, написані, мабуть, у найжорстокіший час: 1940-1960 рр. То і важкий передвоєнний період, війна, невільницькі роботи поетеси в Німеччині, і голодні повоєнні роки. Її щирі поезії передають силу вітрів минулого, бурю ліричних переживань, нескореність людського духу. Творчий доробок авторки складає більше тисячі сторінок у переписаних власноруч зошитах – це більше трьох тисяч віршів та автобіографічна драма «Оксана». До нової книжки Ганни Трохимівни увійшли вірші із «чорного» (як за обкладинкою так і за змістом) зошита та  драма «Оксана». 

У книзі залишена стилістика, ритміка та лексика Слобожанщини 40-60 років минулого століття. Як і перша збірка «Арома рідного краю», ця книга, безперечно, є документом свого часу. 

Рідні поетеси, зокрема  брат Беримець Петро Трохимович,  зберегли її творчу спадщину і тільки через дев’ять років після смерті автора  побачила світ перша, а згодом і друга збірка у приватному видавництві м.Хмельницького завдяки технічній підтримці Віталія Цезарійовича Міхалевського та фінансовій – Петра Трохимовича Беримця.

Велике задоволення присутні на заході місцеві поети, читачі та працівники бібліотеки отримали від прослуховування романтичних віршів поета з Хмельниччини Віталія  Міхалевського. На прохання присутніх автор читав уже відомі  твори із збірки «Цукерково-букетні вірші» та  свої нові поезії, які увійдуть у нову книгу. Захід став своєрідним поетичним містком між Хмельниччиною та Роменщиною, а фонди бібліотеки поповнили нові збірки поезій.
За повідомленням відділу культури
 
15.01.2018
Колядки і щедрівки лунали в бібліотеці…
Зима прийшла не сама, а з дарами, з добрими  святами.  Завітала вона і до центральної міської бібліотеки для дітей з веселими піснями та віршами. В бібліотеці відбулося   свято  «Щедрівка в хату заглядає». Присутнім розповіли про традиції святкування Різдвяних свят, про відмінність між колядками та щедрівками. Колядки співають, починаючи з Різдва і до 14 січня, або до Старого Нового року. Натомість щедрівки виконують лише протягом тижня — від Старго Нового року й до Водохреща.

В бібліотеці було особливо святково і весело, адже тут зібралися і великі, і маленькі читачі, щоб привітати всіх зі святами та проспівати гарні, добрі щедрівки.

Господиня книгозбірні пригощала всіх солодощами та обдаровувала щирими віншуваннями.
 
 
 


За повідомленням відділу культури


 
09.01.2018
Мереживо щедрівок та колядок
 
                                                     Радуйсь, Земле, Коляда їде!
Святий вечор, добрий вечор!
                                                     Коляда їде, всім дари везе,
        Всім дари везе, нам слово каже… 

Такою колядкою 6 січня 2018 року бібліотекар ЦМБ для дітей Олена Іващенко розпочала різдвяний співочий майстер-клас «Мереживо щедрівок та колядок». Вона розповіла про Різдвяне свято, виникнення колядок, які увібрали в себе все краще з календарних обрядів нашого народу, коріння яких сягає у сиву давнину.

Доповненням до розповіді бібліотекаря були дзвінкі колядки у виконанні користувачів бібліотеки, якими вони славили народження Христа і українські національні традиції. Всі учасники дійства виявили неабияку майстерність і талант. Музичний супровід прикрасив святкову програму. Позитивний настрій кружляв повсюди. Діти залишили бібліотеку задоволеними і щасливими, а  господарі  подякували  учасників солодкою смакотою.
За повідомленням відділу культури
© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua