www.romny.osp-ua.info

НОВИНИ

 

07.06.2018

Ігротека «Діти мають права!»

 

06 червня 2018 року в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 11 для дітей, які відвідують пришкільний оздоровчий табір, фахівцями із соціальної роботи Роменського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та студентами-практикантами Роменського коледжу КНЕУ проведено ігротеку «Діти мають права!».

Команди дітей мандрували між планетами Прав дітей, грали в активні ігри на свіжому повітрі, брали участь у конкурсах, змаганнях та естафетах, із задоволенням відгадували загадки. Шукаємо патронатних вихователів!!!


Під таким гаслом проходила щорічна акція Роменського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Усім потрібна мамина турбота!»

Про те, що притулки та інтернати – не найкраще місце для виховання дітей, говорять давно. Та поки що, крім прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, альтернатив у дитини, яка опинилася без батьківської опіки не було. В Україні вирішили запровадити таке новаторство, як патронат над дитиною. Нове воно лише для нас – цю практику давно використовують у багатьох країнах Європи та в США. 

Що таке сім'я патронатного вихователя та яка мета патронатного виховання, про вимоги до патронатних вихователів та про державну підтримку патронатних сімей говорили працівники центру з батьками під час проведення міських заходів до Дня захисту прав дитини.

Під час акції розповсюджено інформаційні буклети «Сімейний патронат: захист прав та інтересів дитини» та листівки «Шукаємо професійних батьків», «Станьте патронатними вихователями».

Додаткову інформацію про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті можна  дізнатись за адресою:

Роменський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, бул. Шевченка, 8/40, тел. 5-32-85, 098-920-85-12.«Чи знаєш ти свої права?» соціологічне опитування


Уже традиційно 1 червня в Роменському міському парку культури і відпочинку, під час святкових заходів, присвячених Дню захисту дітей, Роменським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено акцію «Усім потрібна мамина турбота» і соціологічне опитування «Чи знаєш ти свої права?».

В соціологічному опитуванні взяло участь 100 дітей, з них 67 %  дівчаток та 33 % хлопчиків. Вікові групи дітей розділилися таким чином: 7-10 років – 40 %; 11-13 років – 45 %; 14-17 років – 15 % опитаних.

На запитання «Дитиною вважається кожна людина до досягнення нею…» правильну відповідь «18 років» дало 71 % респондентів. Більша половина, а саме 60 % опитаних, зазначили, що паспорт громадянина України можна отримати у 14 років. 45 % дітей знають, що кримінальна відповідальність настає з 14 років.

В цікавих запитаннях «Це право чи обов’язок» більша частина дітей дали правильні відповіді: здобуття повної середньої освіти це обов’язок зазначили 73 % опитаних; повага до державних символів – обов’язок (69 %); відвідування занять, гуртків, факультативів, клубів за інтересами – право (80 %); участь в дитячих організаціях, об'єднаннях – право (81 %); вільно висловлювати свою думку – право (73 %).

73 % дітей чесно зізналися в тому, що траплялись випадки, коли вони не виконували свої обов’язки.

На запитання «Чи знаєте ви, що таке булінг?» лише 29 % змогли відповісти, що це форма насильства у вигляді травлі, бойкоту, насмішок, дезінформації, псування особистих речей, фізичній розправі, тощо.

72 % опитаних, нажаль, доводилося переживати приниження власної гідності?. З боку  ровесників – 45 %; з боку вчителів – 30 %; від старших учнів – 25 %.

Найбільшу довіру з ким обговорити свої порушені права діти віддали рідним – 75 %, ровесникам – 15 %, з вчителями обговорюють свої проблеми – 10 %, з іншими – 2 %.

І на запитання «Чи траплялись випадки, коли Ви кривдили когось?» на жаль 55 % дітей дали позитивну відповідь.

Як бачимо з результатів опитування - більшість дітей знає свої права та обов’язки. Та бувають випадки, коли діти не дотримуються своїх обов’язків та порушують права інших. Слід зауважити, що значний відсоток дітей переживає приниження власної гідності, в більшій мірі від ровесником.

З учасниками опитування проведено бесіду щодо поважного ставлення до власної особистості та інших.

До проведення соціологічного опитування залучено студентів Роменського коледжу КНЕУ і Чернігівського національного технічного університету, які проходять навчальну практику у центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

 
Ірина Ткаченко,
Заступник директора Роменського міського
центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

 


01.02.2018

Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю в дії

29 січня 2018 року, в рамках реалізації Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю, для суб’єктів пробації молодіжного віку, які перебувають на обліку в Роменському міськрайонному відділі з питань пробації Сумської області, організовано зустріч з представниками Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Роменської міської ради та Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради із залученням спеціаліста Роменського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. 

Під час зустрічі головний спеціаліст відділу прийому громадян з призначення соціальної допомоги управління соціального захисту населення Олена Подоляка розповіла учасникам заходу про методи підтримки найбільш вразливих верств населення, про поняття «адресна соціальна допомога» та самого поняття житлові субсидії. Донесла присутнім інформацію щодо допомоги, яку надають у безготівковому вигляді шляхом зменшення розміру платежів громадян на утримання житла за рахунок місцевого бюджету.

Вікторія Береза, фахівець із соціальної роботи Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), розповіла суб’єктам пробації про послуги, які надаються Терцентром: представництво інтересів, допомога у відновленні та оформленні документів. Крім того, кожен присутній мав можливість отримати індивідуальну консультацію.

Ірина Ткаченко, головний спеціаліст Роменського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, надала присутнім консультації по питанням соціально-виховної та психологічної роботи з дітьми та молоддю, повідомила про роботу, напрямки, основні завдання та перелік послуг, які надаються Роменським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

«Допомога суб’єктам пробації в отриманні матеріальної та соціальної допомоги є важливим чинником у попередженні злочинності та вчиненні повторних правопорушень, так як відсутність роботи і скрутне матеріальне становище виступає основним фактором у вчиненні злочинів. Основне завдання співпраці полягає у поверненні підоблікових осіб до нормального способу життя», - подякувала на завершення зустрічі представникам органів місцевого самоврядування начальник Роменського міськрайонного відділу з питань пробації Тетяна Барсукова.02.01.2018

«Новий рік – найкраще свято!»

26 грудня 2017 року в Міському будинку культури на казкове свято «Новорічні пригоди казкових героїв» запросили дітей-сиріт та дітей, сім'ї яких перебувають в складних життєвих обставинах.

Актори підготували для малечі справжнє театральне дійство. Під час свята казкові персонажі Карлсон, Баба-Яга, Фея та символ Нового 2018 року - Пес разом з дітьми співали новорічні пісні, грали в веселі ігри та водили хороводи навколо новорічної ялинки. Та найбільше радості діти отримали від появи найулюбленіших новорічних гостей – Діда Мороза та Снігуроньки.

Всі присутні отримали неймовірний заряд позитиву та гарного настрою!
Ірина Ткаченко,
головний спеціаліст Роменського міського
центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
«Різдвяне свято»


24 грудня 2017 року напередодні Різдва за григоріанським календарем на базі церкви «Ковчег спасіння» за сприяння Роменського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відбувся захід для дітей, сім'ї яких перебувають в складних життєвих обставинах.

Ведучі заспівали чудові пісні про Ісуса Христа та розповіли Різдвяну історію. Грали в веселі ігри та вікторину, під час якої, дітям задавали запитання про історію народження Ісуса Христа, за правильні відповіді всі отримували солодкі подарунки.

По завершенню заходу хлопчикам та дівчаткам вручили подарунки.Ірина Ткаченко,
головний спеціаліст Роменського міського
центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
27.12.2017

«Різдвяне свято»
24 грудня 2017 року напередодні Різдва за григоріанським календарем на базі церкви «Ковчег спасіння» за сприяння Роменського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відбувся захід для дітей, сім'ї яких перебувають в складних життєвих обставинах.

Ведучі заспівали чудові пісні про Ісуса Христа та розповіли Різдвяну історію. Грали в веселі ігри та вікторину, під час якої, дітям задавали запитання про історію народження Ісуса Христа, за правильні відповіді всі отримували солодкі подарунки.

По завершенню заходу хлопчикам та дівчаткам вручили подарунки.
Ірина Ткаченко,
головний спеціаліст Роменського міського
центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
 
22.12.2017
Пасторам церков міста презентували новітню послугу патронатного виховання


Сім’я є тим природним середовищем, де відбувається розвиток особистості дитини. Та буває так, що життя дітей в сім’ї стає нестерпним, сповненим байдужості батьків, а деколи й насилля. Причин, які призводять до складних життєвих обставин і унеможливлюють проживання дитини у родині, – безліч. Тоді постає питання вилучення дитини з біологічної сім’ї.

Щоб захистити права дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками, надати їй та її рідним послуги, спрямовані на повернення в родину, створюються сім’ї патронатних вихователів.

З метою пошуку кандидатів у патронатні батьки 21 грудня 2017 року директор Роменського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Валентина Жогло презентувала новітню соціальну послугу патронатного виховання на міжконфесійній пасторській раді, яка об’єднає 7 церков міста. Під час бесіди присутнім було роз’яснено хто такий патронатний вихователь та які вимоги до кандидатів в патронатні вихователі, зазначено категорій дітей, які можуть бути влаштовані під патронат, окреслено основні завдання патронатних вихователів, їх права та обов’язки та багато інших питань пов’язаний зі створенням та функціонуванням зазначених сімей.

У підсумку зустрічі зазначено, що патронатні вихователі, соціальні працівники і біологічні батьки та родичі повинні бути об’єднанні спільною метою – створення найкращих умов для зростання дитини та подолання складних життєвих обставин, щоб запобігти остаточному розлученню дитини з батьками та позбавлення останніх батьківських прав.


За матеріалами Роменського міського центру
соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді 

13.11.2017
Психологи міста готуються до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства"


08.11.2017 року з метою підготовки до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства"  Наталія Макаренко, фахівець із соціальної роботи Роменського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, тренер Національної тренерської мережі ГО «Ла Страда – Україна» провела навчально-методичний тренінг для практичних психологів міста «Запобігання гендерного насильства, торгівлі людьми та порушення прав дитини: актуальні напрямки профілактичної роботи в навчальних закладах». Під час тренінгу практичні психологи ознайомилися з теоретичними засадами  визначення сутності проблеми гендерного насильства, насильства в сім'ї та жорстокого поводження з дітьми, отримали знання та практичні навички з виявлення та ідентифікації дітей, постраждалих від насильства превентивної роботи в навчальних закладах з вище зазначених  питань. 

 
"Самаритяни Сумщини" допомагають переселенцям
07.11.2017 року на базі Роменського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відбулася зустріч голови ГО "Самаритяни Сумщини" Владислава Лазаренка з осередком організації в м. Ромни. Завдяки злагодженій співпраці з місцевим представником Програми радників в Сумській області Оксаною Іванцовою та Благодійним фондом Карітас Київ  була отримана допомога переселенцям – теплі куртки для дітей.

Крім того, на зустрічі був присутній Володимир Виноградов, юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини в Сумській області, який є виконавцем проекту «Захист населення, що постраждало від конфлікту, який впроваджується Данською радою у справах біженців. Після проведення правової лекції він надав всім бажаючим індивідуальні консультації.
 
 
31.10.2017
 
Тісна співпраця – запорука якісної профілактичної роботи щодо попередження вторинних злочинів


У житті кожної людини бувають ситуації, коли складно знайти вихід, і тоді виникає проблема вибору шляху їх розв’язання. Хтось вирішує складні життєві обставини, йдучи по важчому, але законному шляху, а хтось зважується на злочин, вбачаючи в цьому можливість влаштувати своє життя швидко, не прикладаючи зусиль. Так, багато молоді та неповнолітніх опиняється на лаві підсудних і їх мрії розбиваються об сувору реальність. 

Однією з мір виконання покарання злочинів є умовний строк, під час якого контроль за особами та неповнолітніми ведеться Міськрайонним відділом з питань пробації. Роменський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді тісно співпрацює з даною установою з метою забезпечення соціального супроводу та контролю за поведінкою дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням.

Працюючи з даною категорією населення, працівниками Роменського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надаються соціальні послуги, здійснюються заходи, спрямовані на формування та закріплення здорового способу життя, профілактику шкідливих звичок, соціально-небезпечних хвороб, у т.ч. ВІЛ-СНІД, розповсюджується інформаційно-довідкова та соціально-рекламна продукція.

Слід зазначити, що молодь та неповнолітні, які знаходяться на обліку Міськрайонному відділі з питань пробації, дуже рідко самостійно звертаються до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для отримання допомоги чи поради. Тому робота щодо ресоціалізації даних осіб часто проводиться під час проведення «Дня соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді» в  Міськрайонному відділі з питань пробації.

30 жовтня 2017 року відбулася така зустріч, де засудженим було повторно роз’яснено їх права та обов’язки, порядок та умови відбування покарання, попереджено про наслідки вчинення правопорушень, невиконання покладених на них судом обов’язків. Повідомлено про роботу, напрямки, основні завдання та перелік послуг, які надаються Роменським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. 

Позитивний результат у ресоціалізації дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, був би неможливий без чітко налагодженого механізму співпраці Міськрайонного відділу з питань пробації та Роменського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.Ірина Ткаченко,
головний спеціаліст
Роменського міського центру
соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді


10.10.2017
 
06.10.2017 року до Роменського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з робочим візитом завітали Гордєєва Ірина Анатоліївна - заступник начальника Управління профілактики соціального сирітства Міністерства соціальної політики України та Шевченко Тетяна Юріївна – директор Сумського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Директор Роменського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Валентина Жогло презентувала результати діяльності центру, зокрема з учасниками АТО та членами їх сімей, внутрішньо-переміщеними особами та щодо попередження соціального сирітства.

В ході зустрічі були обговорені питання дотримання законодавства щодо Порядку виявлення сімей(осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та взаємодії суб’єктів здійснення соціального супроводу таких сімей(осіб). Учасники зустрічі також розглянули питання запровадження наставництва та патронату над дитиною.  
За інформацією Роменського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді
 
21.06.2017
Обираючи ім’я дитині – обираєте її долю


Для батьків, які очікують появи дитини, завжди виникає запитання номер один: яке дати новонародженій дитині ім’я? Чим керуватися при виборі імені? Модою на імена? Гарним звучанням? Бажанням увічнити ім’я близького родича? У батьків є свобода вибору.

На Сумщині за 2017 рік народилось близько 4 000 дітей. І найчастіше для своїх новонароджених донечок батьки вибирали імена – Софія, Анна, Анастасія, Вероніка, Вікторія, Єва, Марія, Мілана, Поліна.

Серед імен дівчаток зустрічаються такі імена як – Юля та Марічка, Алісія та Аніта, Еліс та Еріка, Еллана та Евеліна, Луіза та Лаура, Еріка та Мікаелла, Єсенія та Стефанія, Джесіка – Чіаманда.

При виборі імені для хлопчиків батьки найчастіше віддавали перевагу іменам – Артем, Іван, Дмитро, Нікіта, Тимур, Олександр та Максим.

До рідковживаних імен хлопчиків можна віднести такі імена як – Емір та Арслан, Габер та Дарій, Ельдар та Вілєн, Домінік та Домініан, Єфим та Рустем, Жад та Демір.

Серед сучасних чоловічих імен рідко зустрічаються Остап, Мирон та Борис, Захар, Мирослав, Ростислав та Всеволод.

До вибору власного імені дитини батькам слід ставитися з усією відповідальністю, щоб не довелося їхнім нащадкам у майбутньому порушувати питання про зміну імені в юридичному порядку.


За повідомленням  Роменського міського відділу ДРАЦС
 
18.11.2016

День спільних дій в інтересах дітей
 
 
З 20 листопада 2003 року в Україні відзначається День спільних дій в інтересах дітей, як один із шляхів консолідації зусиль усіх громадських, державних та суспільних інституцій, що опікуються проблемами дітей, засобів масової інформації, соціально відповідального бізнесу, а також кожного, хто небайдужий до становища дітей в нашій країні. 

18.11.2016 року в залі засідань Роменської міської ради при заступнику міського голови Ігореві Тетірку, керуючого справами виконкому Лариси Сосненко, за участі опікунів та піклувальників м. Ромни, керівників окремих відділів та управлінь проведено засідання круглого столу до Дня спільних дій в інтересах дітей, на якому було обговорено питання умов супроводу в опікунських сім’ях, постановки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на квартирний облік, нарахування державної соціальної допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, пільги якими користуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування під час навчання в школах міста.

Особлива увага приділялася питанню відповідальність опікунів за невиконання своїх опікунських обов’язків та роботу кримінально виконавчої інспекції в інтересах неповнолітніх дітей.
 
За повідомленням служби у справах дітей
 
 
 
05.09.2016
 
Духовне відродження осіб, звільнених від відбування покарання02 вересня 2016 року Роменський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з Роменською кримінально-виконавчою інспекцією для молодих осіб, які перебувають на обліку в кримінально-виконавчій інспекції провели круглий стіл на тему: «Духовне відродження».
Фахівець Роменського МРВ КВІ  Богословська В.М. ознайомила присутніх з історією та етапами українського національного відродження.

Головний спеціаліст Роменського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Коваленко І.В. розповіла про духовне відродження України, а саме про яскраві звичаї, неоціненні традиції та цінності українського народу.

Так як багато молодих осіб засудженні до покарання за крадіжки, настоятель Маріє - Магдалинівської церкви ієромонах Онисим (Футимський) наголосив на дотриманні восьмої заповіді божої «Не кради» і закликав читати Біблію, яка навчає нас віри в Бога, в небесну силу, віру в щось святе. 


                                                         За повідомленням Роменського міського

центру 
соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
 


31.08.2016

Свято знань

Вже стало доброю традицією вітати дітей з початком навчального року і цей рік не став виключенням. 29 серпня 2016 року Роменський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з церквою Ковчег спасіння для дітей з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах організували зустріч.

Ведучі заходу привітали дітей з наступаючим святом Першого Дзвоника, побажали міцного здоров’я, впевненості у власних силах та відвертого прагнення до нових знань та гарних оцінок. З дітьми грали в рухливі ігри, співали пісні. З метою збереження життя всі разом згадали знаки дорожнього руху та правила поводження на дорозі.

По завершенню зустрічі кожна дитина отримала в подарунок щоденник, шкільне приладдя та цукерки.За повідомленням Роменського міського

центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 
 
 

24.06.2016

«Наркотики – проблема № 1»

Наркоманія – одна з глобальних суспільних проблем в Україні, породжена моральною кризою сучасної культури і втратою цінностей та сенсу життя.Щорічно близько 150 тис. молодих людей стають наркоманами, а наркозалежність поступово «молодшає», середній вік людей, які вживають наркотики, знижується. 97% наркоманів вперше спробували наркотики у віці з 12 до 19 років.

Третя частина всіх злочинів пов’язана з незаконним обігом наркотиків, а більше половини засуджених – наркомани.Близько 120 тис. людей щорічно помирають від наркоманії та її наслідків (329 осіб на добу). Лише 2% наркоманів виліковуються, інші 98% – помирають.

З огляду на таку страшну статистику, до Дня боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин, Роменський міський центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді спільно з кримінально-виконавчою інспекцією, 24 червня 2016 року для молоді, яка вчинила правопорушення провели бесіду на тему: «Наркотики – проблема №1».

Працівники кримінально-виконавчої інспекції розповіли про кримінальну і адміністративну відповідальність, зазначили, що у багатьох випадках алкоголізм, наркоманія та токсикоманія сприяють скоєнню правопорушень, а то і виступають їх головними причинами.

Керівник організації товариства Червоного хреста Стратейчук І.М. та волонтер Червоного хреста, лікар екстреної допомоги, депутат міської ради Пілюгін О.Г. надали молодим особам елементарні знання про хворобу «наркоманія», основні наркотичні речовини, їх дію на організм людини та шляхи профілактики наркозалежності.

За повідомленням Роменського міського

центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
 
 
 
13.06.2016

Тренінгове заняття

для сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах


У підлітковому віці в дітей відбувається інтенсивний фізичний розвиток, з'являється сила, від якої, як кажуть, "сверблять руки". Дуже важливо у моральному вихованні, щоб ця сила знайшла благородне застосування. Якою б ідеальною не була атмосфера в сім'ї, дитина все ж зазнає впливу вулиці.

Саме тому 9 червня 2016 року в Роменському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді фахівцем із соціальної роботи та тренером міжнародної організації «Ла Страда» Макаренко Н.М., для сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах було проведено тренінгове заняття на тему: «Як запобігти розвитку егоїзму, жорстокості, агресивності дітей».

Фахівцем центру для батьків було роз’яснено поняття, види, ознаки та наслідки економічного, фізичного, сексуального та психологічного насильства. Надано поради щодо запобігання розвитку егоїзму, жорстокості, агресивності дітей. Роз’яснено куди можна звернутися в разі виникнення насильства в сім’ї.

Наприкінці заняття батьки переглянули мультфільм про запобігання насилля над дітьми, обговорили найпоширеніші помилки у вихованні дітей та поділилися власним досвідом уникнення агресивності, розвитку егоїзму та жорстокої поведінки дитини.
 
 
Інна Коваленко,

головний спеціаліст Роменського міського

центрусоціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
 
 
 
10.06.2016

Вражаюча екскурсія до Міжрегіонального центру

швидкого реагування Державної служби України

з надзвичайних ситуацій


8 червня 2016 року Роменський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Міжрегіональним центром швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій організували екскурсії для дітей з прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу до музеїв центру ДСНС та Кінологічного центру, який розташований на базі навчально-тактичного полігону в с. Гаї.

Екскурсія розпочалася приємною несподіванкою, нас зустрічав оркестр центру ДСНС маршем. Далі нас провели до музеїв Центру, де завідувач голова Ради ветеранів МЦШР ДСНС України Андрій Будаков ознайомив з історією та розвитком рятувальної справи, з вибухонебезпечними предметами минулих воєн та сучасними, які використовуються в зоні АТО, нагадав правила поводження з вибухонебезпечними предметами та розповів про професійні будні піротехнічного підрозділу.

Впродовж двох годин батьки з дітьми почерзі знайомилися з рятувальною справою за допомогою представників різних підрозділів Центру.

Оперативно-рятувальний підрозділ продемонстрував присутнім можливості рятувальної техніки, що знаходиться на озброєнні підрозділу. Фахівці рятувальної справи розповіли про функціональне призначення машин та особливості їх застосування при ліквідації надзвичайних ситуацій.

Спеціалісти групи підводного розмінування ознайомили з водолазним оснащенням та барокамерою, яку використовують водолази для фізичної натренованості.

Але на цьому наша подорож не закінчилася і ми відправилися до Кінологічного центру у якому мешкають та тренуються собаки - рятівники.

Досвідчені фахівці-кінологи продемонстрували здібності та навички своїх вихованців та розповіли дітям багато цікавого про життя, особливості дресирування та роботу службових собак, яких рятувальники залучають до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

На базі Кінологічного центру знаходиться зоокуточок в якому проживають фазани, павліни, голуби, карликові та англійські кури, цесарки, утки та особливою окрасою є страус від якого неможливо було відвести погляд.

У захваті від побаченого і почутого залишились всі. По тому, як сяяли обличчя дітей, було зрозуміло – екскурсія вдалася на славу.

https://www.youtube.com/watch?v=Iq85pumDkI0&feature=youtu.be

 
За повідомленням Роменського міського

центру соціальних служб 

для сім’ї, дітей та молоді
 


06.06.2016
День захисту дітей
1 червня 2016 року під час святкових заходів, присвячених Дню захисту дітей в міському парку культури і відпочинку, Роменським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено соціологічне опитування «Чи знаєш ти свої права?» та акцію «Усім потрібна мамина турбота».

В соціологічному опитуванні взяло участь 44 дитини. Вікові групи опитаних розділилися таким чином: 10-12 років – 23 людини; 13-15 років – 11 людей; 16-18 років – 8 людей. Серед опитаних 25 дівчаток та 18 хлопчиків.

На запитання «Чи порушуються права дітей в Україні?» 17 опитаних дали відповідь – «порушуються інколи», 17 дітей – відповіли, що їх права не порушуються, 7 дітей наголосили, що їх права порушуються досить часто. Переважно - це право на якісну медичну допомогу. Згідно опитування «найзліснішими» порушниками прав дітей є сторонні дорослі та діти старші за віком. Найбільша кількість опитаних дітей у випадку порушення їх прав за допомогою звертаються до батьків.

Під час акції «Усім потрібна мамина турбота», розповсюджувались інформаційні буклети щодо сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Для зацікавлених було роз’яснено процедуру та умови створення прийомної сім'ї.

Після інформаційної частини спеціалісти центру спільно з релігійною організацією «Ковчег спасіння» для дітей нашого міста організували активний відпочинок. Діти мали змогу безкоштовно пострибати на батуті, власноруч зробити іграшку та браслети, а також погратися величезними надувними м’ячами.

До проведення заходів залучено практикантів з числа студентів Роменського коледжу КНЕУ та запрошено для участі неповнолітніх правопорушників і сім'ї з дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах.За повідомленням Роменського міського
центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді


01.06.2016

Конкурс серед дітей та молоді, громадських об’єднань. Прояви ініціативу та прийми участь!

Міністерство соціальної політики України повідомляє, що ДП «УДЦ «Молода гвардія» розпочато проведення Всеукраїнського конкурсу на офіційне найменування та логотип ДП «УДЦ «Молода Гвардія» (далі – Конкурс).

Порядок організації та строки проведення Конкурсу визначені Положенням, офіційне опублікування якого знаходиться за електронним посиланням http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0573-16/

За інформацією відділу молоді та спорт

17.05.2016

Жінка-мати – лаконічно, але водночас так багато...

Традиційно у приміщенні служби у справах дітей за «круглим столом», який присвячений Дню матері зібралися опікуни та піклувальники. Міський голова привітав гостей зі святом, які замінили маму і тата дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, подякував за громадянську позицію та жертовність, нагородив почесними грамотами.

Сергій Андрійович зазначив: «У День вшанування матерів варто зупинити на мить шалений ритм життя і задуматися, чи не забули ми раптом про свою найдорожчу у світі людину, віддати належне її праці і безкорисливій жертві задля блага своїх дітей... Любов матері... Що може бути сокровенніше? Жінка-мати – лаконічно, але водночас так багато... У нас підсвідомо живе довіра до неї, ми знаємо, що мати не відвернеться від своєї дитини, її любов сильніша за буденні образи. Ніхто так, як вона, не здатен відчути і зрозуміти зранену душу. Її серце щемить, коли дитині погано, вона співпереживає з нею, уміє поспівчувати. Уявляєте, який безмір любові в жінці»

День Матері відзначають другої неділі травня, який вважається місяцем Пречистої Діви Марії. До Матері Божої звертаються християни, просячи заступництва та допомоги. В травні, коли Природа-Мати виряджає свою Доню-Землю в пишному уборі весняних квітів у дорогу життя, праці та радості, люди висловлюють подяку материнській самопожертві й відзначають День Матері.

За повідомленням відділу у справах дітей
 
 
16.05.2016

З родини йде життя людини

Міжнародний день сім'ї - свято найголовніших цінностей людства: родинного тепла, відданості, батьківської любові і домашнього вогнища. Якщо задуматися, то це, можливо, і найважливіше свято для кожної людини, адже сім'я - це те, заради чого ми живемо.

З цієї нагоди 14 травня 2016 року Роменський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з церквою Ковчег спасіння провели захід для сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

На початку зустрічі ведучі привітали всі присутніх зі святом та побажали родинного тепла, любові, поваги один до одного, довіри і розуміння, а також щоб батьки хвалили та приділяли більше уваги своїм дітям.

Потім присутніх розділили на 4 команди і кожна команда повинна була пройти 5 станцій, на яких виконувались різні завдання: намалювати сім'ю, зробити торт, сфотографуватися, пострибати на батуті та поїсти солодку вату. На виконання кожного завдання відводилося 15 хвилин. Обов'язковою умовою було те, щоб батьки приймали активну участь разом зі своїми дітьми. Потім всі учасники змагалися в естафетах.

Підсумком святкового дійства стало оголошення переможців найоригінальнішого торту та найгарнішого малюнку. Команди, які перемогли отримали іграшки у подарунок.

В кінці заходу всі скуштували власноруч виготовлені торти та отримали на згадку фотографії.

 
 
Інна Коваленко,

головний спеціаліст Роменського міського

центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
 
 
10.05.2016

Патріотичний вишкіл-гра «Козак-Квест»

Роменщина – це колиска козацтва. Наш край породив силу великих воїнів, зокрема, останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського. І тому святим обов’язком кожного з нас є пам’ятати та прославляти наше велике минуле та козацькі традиції.

Цю почесну місію взяла на себе Всеукраїнська громадська організація Братство козацького бойового звичая «Спас». Її отаман, Вадим Васильчук, разом з товариством проводять тренування, показові виступи, змагання та ігри для молоді,  які гартують дух та виховують порядних громадян.

Тож, представник «Спасу» Феденко Євген організував у рідному місті патріотичну вишкіл-гру «Козак-Квест». У ній взяли участь  команди з трьох шкіл міста: №5, №7 та №10. Учасники отримали карту з позначеними на ній станціями, які знаходилися на берегах річки Сули. Серед випробувань, які треба було відшукати, були стрільба з лука та пневматичних автоматів, бій на шаблях, вправляння з батогом, перетягування каната, козацька  гра «лава на лаву» та елемента туризму. На кожному майданчику хлопці відповідали на питання з історії України.

Окрему подяку виносимо голові міського Товариства Червоного Хреста України Стратейчук І.М. та лікарю швидкої медичної допомоги Пілюгіну О.Г. за цікаве та професійне проведення спецкурсу з надання першої медичної допомоги.

Хоча йшов дощ гра пройшла азартно, цікаво, та бадьоро . У результаті чесної боротьби перше місце посіла команда «Отаман» із ЗОШ №7, друге – команда «Соколи» із ЗОШ №10, третє – команда «Роменські козаки» із ЗОШ №5. Усі отримали грамоти, а переможці – ще й призи.

Після виснажливої гри на майбутніх козаків чекав справжній козацький куліш. Потім хлопці брали участь у козацьких забавах, щоб виграти три прапори України.

Як бачимо, козацькому роду нема переводу.
 

 
 
За повідомленням ВГО Братство козацького бойового звичая «Спас» 
 
 
 
29.04.2016

Запобігання торгівлі людьми

26.04.2016 року в Роменському міськрайонному центрі зайнятості населення фахівець із соціальної роботи Роменського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, тренер Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» Наталія Макаренко провела тренінг із запобігання торгівлі людьми для тимчасово безробітних осіб. Присутні обговорили, які права людини порушуються та наслідки потрапляння в ситуацію торгівлі людьми а також ознайомилися з правилами безпечної поведінки.

Інна Коваленко,

головний спеціаліст Роменського міського

центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
 
12.04.2016

Долучайся до Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця»


Розпочато збір коштів у рамках XI Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця». Вона триватиме з 4 по 24 квітня. Проходитиме під гаслом «Врятуй життя дитини!»

Зібрані кошти спрямують на придбання якісного медичного обладнання для реанімаційних відділень дитячих лікарень.

Долучитись до збору коштів ви можете під час благодійного концерту, який відбудеться 22.04.2016 року о 17.00 біля Альтанки.

Нагадаємо, торік небайдужі жителі Сумської області пожертвували на потреби хворих дітей понад 117 тис. грн. Завдяки акції було придбано медичне обладнання для відділення анестезіології та інтенсивної терапії обласної дитячої лікарні.
 
 
 
«Слова ранять на все життя»

11 квітня 2016 року в Роменському міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді для сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах проведено тренінгове заняття на тему: «Слова ранять на все життя».

Метою було обговорити наслідки емоційного насильства та показати як можна спілкуватися з дитиною так, щоб її не ранити.

Батьки активно приймали участь, ділилися своїми спогадами та думками з приводу вербального насильства над дітьми. Розглянули способи, які можна застосовувати, щоб уникати сімейних конфліктів. Кожна мама розповіла про свої уміння справлятися з гнівом, про методи покарання дітей та реакції, які отримують у відповідь.

По завершенню зустрічі батьки пообіцяли, що будуть намагатися не кричати на дітей, а більше з ними говорити та ділитися своїми почуттями.

Інна Коваленко,

головний спеціаліст Роменського міського

центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
 
 
 
 
11.04.2016

«Запобігання «булінгу»


Однією з найактуальніших проблем у підлітковому середовищі всіх країн світу є насильство.

8 квітня 2016 року фахівець із соціальної роботи Роменсбкого міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, тренер Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» Макаренко Н.М. провела тренінг для учнів 8-го класу Роменської загальноосвітьної школи І-ІІІ ступенів № 10 із запобігання булінгу.

Булінг – це агресивна поведінка, яка спрямована на приниження почуттів, висловлювання негативних емоцій і принизливих оцінок щодо іншої людини.

Заняття проведено з метою виробити знання й уміння з визначення ознак фізичного, психологічного насильства над дітьми, ознайомити з поняттям «булінг» і його запобіганню.

Під час тренінгу учні ознайомилися з поняттям булінгу, його видами та проявами, розвивали навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування; сформували знання з правил безпечної поведінки в мережі Інтернет.

Сподіваємось, що знання отримані під час тренінгу, допоможуть дітям у критичних ситуаціях.

Інна Коваленко,
головний спеціаліст Роменського міського
                                                      центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
 
«Торгівля людьми»
 
У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш брутальних та масових порушень прав і свобод людини. Конституція України (ст. 21) проголошує, що всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Вчинення по відношенню до людини злочину є грубим порушенням її прав та свобод. Серед найболючіших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв та облич – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми».

04 квітня 2016 року фахівець із соціальної роботи Роменського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Макаренко Н.М. провела тренінг із запобігання торгівлі людьми для старшокласників Роменської загальноосвітньої школи № 10.

Заняття було спрямоване на формування уявлень про торгівлю людьми, на розвиток навичок безпечної поведінки, на підвищення правових знань учнів.
 
Інна Коваленко,
головний спеціаліст Роменського міського
                                                      центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді04.04.2016

Допомога звільненим з місць позбавлення волі

Один із показників цивілізованої правової держави - захист інтересів та охорона прав усіх її громадян, у тому числі й тих, які повернулися з місць позбавлення волі. Як і всі інші громадяни, колишні ув’язнені прагнуть задовольнити свої потреби, необхідні їм для життя та діяльності. Не останню роль в ресоціалізації та допомозі колишнім засудженим почати життя з «чистого аркушу» відіграє соціальна допомога, яку надають державні організації.

Допомога сім’ям та особам, які опинилися в складних життєвих обставинах та соціальний патронаж звільнених з місць позбавлення волі є одним із напрямків роботи спеціалістів Роменського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

За повідомленням виправних колоній щодо звільнення осіб, які відбули покарання, протягом І кварталу 2016 року фахівцями центру здійснено 9 інспектувань за місцем проживання. В ході вивчення потреб з’ясовано, що більшість звільнених мають проблеми зі здоров’ям, незадовільні умови проживання, потребують гуманітарної допомоги та сприяння в оформлені документів, що посвідчують особу.

В процесі роботи з даною категорією осіб, фахівці центру сприяли відновленню втрачених документів, направленню на медичне обстеження. Також звільненим роз’яснено права та обов’язки, надано психологічну підтримку, гуманітарну допомогу у вигляді речей, проведено профілактичні бесіди, щодо не скоєння правопорушень в майбутньому та розглянуто можливі шляхи пошуку роботи.


Інна Коваленко,

головний спеціаліст Роменського міського

центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

 
 
24.03.2016

«Попереджений – значить захищений»


З метою правової освіти школярів 23 березня 2016 року для учнів 10-Б класу ЗОШ № 2 проведено лекцію з питань роз’яснення чинного законодавства щодо правової відповідальності неповнолітніх, попередження злочинності та правопорушень.

Участь у лекції брали головний спеціаліст Роменського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, представники кримінально-виконавчої інспекції та інспектор поліції.

Під час лекції було роз’яснено про адміністративні та кримінальні правопорушення, їх види та відповідальність, а також інформовано про роботу з дітьми та батьками, які опинилися в складних життєвих обставинах. Учням були роздані буклети щодо кримінальної відповідальності неповнолітніх.

Старшокласники переглянули відеоролик «Історія Жеки», в якому чітко простежується негативна поведінка молодого хлопця та її наслідки.

По завершенню заходу, учні переглядаючи статті Кримінального кодексу, задавали питання  інспектору поліції, на які отримували ґрунтовні відповіді.


 
Інна Коваленко,
головний спеціаліст Роменського міського

центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді


15.03.2015

Допомогти подолати труднощі

Допомога сім’ям та особам, які опинилися в складних життєвих обставинах є пріоритетним напрямком роботи спеціалістів Роменського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Дану інформацію ми розміщуємо за згодою отримувача послуг.

Лукач Маргарита Федорівна є інвалідом з дитинства, батьки померли, з сестрами та братами зв’язки не підтримує. Основний час проживає в м. Кривій ріг. Так трапляється в її житті (чи то з необачності, чи за іронією долі), що Маргарита часто втрачає всі документи, тому відновлювати їх приїздить до нас, так як зареєстрована в м. Ромни.

Власного телефону Маргарита не має, вона просить його в людей та телефонує до спеціаліста центру, щоб повідомити про втрату документів та про дату приїзду до м. Ромни.

Завдяки тісній та плідній співпраці ЦСССДМ та центру надання адміністративних послуг, управління праці та соціального захисту населення, банку, наразі Маргариті відновлено втрачений паспорт, банківські картки, посвідчення інваліда з дитинства,  погашено борг по кредиту, а також надано допомогу речами.

Небайдужість, зацікавленість у долі кожної людини, у якої виникли проблеми, - ось що має бути головним у соціальній роботі з кожним хто її потребує.

Інна Коваленко,

головний спеціаліст Роменського міського

центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
 
 
 
 
14 березня 2016 року в Роменському міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено спільну нараду по взаємодії центру та служби у справах дітей по роботі з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах та дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування за участю заступника міського голови Тетірка І.В.

Під час наради обговорено заходи щодо злагодженої співпраці з питання підготовки до самостійного життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які в поточному році досягають повноліття. Також  намічено план спільної роботи з сім’ями, які перебувають на обліку центру та служби, як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Інна Коваленко,

головний спеціаліст Роменського міського

центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
 
 
 
Ні - торгівлі людьми

Проблема торгівлі людьми – одне з найнегативніших явищ сучасного суспільства. Українці стають жертвами торгівлі людьми не лише в Україні, але й у Росії, Польщі, інших країнах Європи, Туреччині, США, країнах Центральної Азії та Близького Сходу.

З метою профілактики потрапляння в ситуацію торгівлі людьми 14 березня 2016 року в Роменській філії Сумської обласної гімназії – інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей Макаренко Наталією, фахівцем із соціальної роботи Роменського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, тренером Національної тренерської мережі Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда Україна», проведено тренінг для учнів 8 класу. Діти обговорили, які права людини порушуються та наслідки потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, в цікавій формі ознайомилися з правилами безпечної поведінки.

 
Інна Коваленко,

головний спеціаліст Роменського міського

центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
 
 
   
14.03.2016
Хто Шевченка прочитав, той багатим серцем став

В роботі з неповнолітніми правопорушниками спеціалісти приділяють увагу не тільки правовому вихованню дітей, які перебувають на обліку, а також їх духовному розвитку. Ми намагаємося проводити з підлітками окрім бесід з попередження повторної злочинності інші бесіди, для того, щоб допомогти цим дітям отримати знання для розвитку в них особистостей.

З нагоди Дня народження Тараса Шевченка Роменський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з Роменським МРВ КВІ та Роменською центральною міською бібліотекою для дітей організували поетичне читання «Стежками Кобзаря» для неповнолітніх, які перебувають на обліку в кримінально-виконавчій інспекції.

Присутні читали вірші, уривки з поем. Підліткам розповіли дуже цікаві факти біографії Тараса Шевченка. Діти та їх батьки уважно прослухали весь викладений матеріал, про що свідчили їх відповіді на питання, які були задані наприкінці цього заходу.
 
 

За повідомленням міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

 

09.03.2016

8 березня - це свято всіх жінок!

З нагоди Міжнародного жіночого свята 8 Березня в Роменському міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено захід «Дякую матусі за щасливе дитинство» для мам з сімей, у яких виховуються прийомні діти.

Кожна із цих жінок свого часу вирішила реалізувати свій особистісний потенціал як матері для чужих дітей, знаючи, що разом з дітьми прийдуть нерозуміння оточення, дитячі страхи, байдуже ставлення до своїх дітей біологічних батьків, які позбавлені батьківських прав. Та розуміння того, що дитину потрібно не тільки одягнути і нагодувати, але їй ще потрібне відчуття захищеності, відчуття того, що вона ще комусь потрібна, окрім самої себе, надає сили і натхнення дев’яти мамам з прийомних сімей міста Ромни опікуватися прийомними дітьми на однаковому рівні з рідними дітьми.


Цього разу до свята головний спеціаліст центру Коваленко І.В. підготувала для мам з дітьми розважальну програму. У ході проведення зустрічі організовано веселі конкурси, у яких дорослі і діти мали змогу показати свою майстерність, кмітливість та винахідливість. 


Діти власноруч робили портрети мам, мами на кульках малювали дітей, копіювали їх поведінку, писали на швидкість розклади уроків, і поки мами слухали «притчу про жінку», дітки виготовили святкові листівки і, привітавши мам зі святом, вручили їх.


На кінець зустрічі бажаючі розповіли гуморески та вірші і, залишаючи кабінет, малеча вигукувала «супер», «нам дуже сподобалося».


Крім того в переддень 8 Березня для жінок, які опинилися в складних життєвих обставинах та жінок переміщених з тимчасово окупованих територій України на базі  церкви «Ковчег спасіння» проведено захід на тему: «Жінка – одвічна загадка природи».


Для жінок був організований солодкий стіл, ведучі заходу співали пісні. Присутні обговорювали значення імен, писали компліменти одна одній. У той час, коли мами відпочивали, їх дітки готувалися до поздоровлення і в кінці привітали своїх мам власноруч виготовленими листівками. Кожна мама отримала подарунок.
 


За повідомленням міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

 

 

19.02.2016

«Профілактика – шлях до благополуччя громади»

Профілактична робота серед дітей є чи не найважливішим напрямком роботи, адже коли ти допоможеш подолати проблему на самому початку її виникнення, це сприятиме вихованню та дорослішанню морально здорової, адекватної, соціально пристосованої дитини. Саме це і намагалися донести до учнів працівники трьох служб, які займаються виховною роботою.

18 лютого 2016 року в ЗОШ № 3 з учнями 8-9 класів було проведено лекцію на тему: «Не скоєння злочинів та правопорушень»

Інспектор Роменського відділу поліції Приходько С.А. ознайомив учнів з відповідальністю за куріння та розпиття  спиртних напоїв в громадських місцях.

Інспектор Роменського РП КВІ Різник О.В. розповів про види відбування покарання неповнолітніх та молодих осіб, які скоїли правопорушення та контроль за їх виконанням. 

Головний спеціаліст Роменського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Коваленко І.В. наголосила на тому, що за відповідальність за протиправні дії несуть неповнолітні та їх батьки.

Серед учнів було проведено анкетування, результати якого показали, що основною причиною, що спонукає молодь до протиправних дій є упевненість у безкарності; ставлення учнів до протиправних дій негативне; більшість вказала, що не вживають спиртні напої та не палять; бесіди з питань профілактики правопорушень учні хотіли б проводити з представниками правоохоронних органів.

Бажаючі отримали необхідні консультації.
 

 

Інна Коваленко,

головний спеціаліст Роменського міського
центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді04.02.2016

«Переселенцям – всебічна підтримка та сприяння» інформаційна година

04 лютого 2016 року в Роменському міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді зібралися внутрішньо переміщені сім'ї, для обговорення нагальних питань сьогодення.

Приємною новиною для присутніх стало те, що на шостій сесії Роменської міської ради Сумської області 28.01.2016 року прийнято рішення про забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб у дошкільних навчальних закладах та загальноосвітніх навчальних закладах міста. Мамам було наголошено на необхідності найближчим часом звернутися з відповідними документами до завідуючих дитячих садочків та директорів шкіл. 

Переселенка Тонконог В.В. розповіла присутнім про благодійний фонд «Спілка Самаритян Сумщини», який наразі приймає документи з метою надання допомоги харчами та ліками внутрішньо переміщеним сім’ям та про проект, який реалізовує Червоний Хрест в м. Суми, а саме 19-20 лютого 2016 року проводитиме майстер-клас для переселенців, які мають бажання в подальшому організувати самостійну справу.

Головний спеціаліст центру Коваленко І.В. розповіла батькам про безкоштовні уроки англійської мови для дітей 1-2 класів, які організовує церква Адвентистів Сьомого Дня щоп’ятниці о 14.00 годині та для дорослих що понеділка о 15.00 годині.
 Інна Коваленко,

головний спеціаліст Роменського міського

центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді


01.02.2016

«Як досягти успіху в професії»

29 січня 2016 року на базі Роменського міськрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції відбувся захід на тему: «Як досягти успіху в професії» для молодих осіб, які перебувають на обліку в кримінально-виконавчій інспекції за вчинення правопорушень.

На захід був запрошений спеціаліст міськрайонного центру зайнятості, яка поінформувала про вакансії, які наразі існують на ринку праці, ознайомила учасників із правовими аспектами перебування на обліку в центрі зайнятості, правами та обов'язками зареєстрованих безробітних, комплексом соціальних послуг, які надає служба зайнятості.

Працівник центру ознайомила присутніх про підстави взяття на облік безробітних, про те, які соціальні послуги надаються спеціалістами центру. Якщо особа має професію, яка є не актуальною на даний час на ринку праці, то центр зайнятості надає можливість пройти професійну перепідготовку за робітничими професіями за використанням сучасних навчальних технологій.

Головний спеціаліст Роменського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді розповіла про сім правила успіху, як домогтися успіху в житті та надала кілька порад молодим особам як шукати і знаходити роботу.

Найбільше присутніх зацікавило питання отримання нової спеціальності.

Всі учасники заходу усвідомили стан сучасного ринку праці, підвищили рівень обізнаності про послуги служби зайнятості, права та обов'язки осіб, які зареєстровані в службі зайнятості як безробітні.

Інна Коваленко,

головний спеціаліст Роменського міського
                                                      центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді28.10.2015

До нас осінь завітала

25 жовтня 2015 року на базі церкви Ковчег спасіння за сприяння Роменського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відбулося свято осені для дітей з сімей вимушених переселенців та дітей з сімей, які опинились в складних життєвих обставинах.

Ведучі свята розповіли дітлахам та їх батькам про осінній цикл свят, про звичаї, приурочені до завершення збору врожаю чи повернення худоби з літніх пасовищ.

Організатори заходу загострили увагу присутніх на особливостях святкування «хеллоуїна», яке щорічно відзначають у різних країнах світу, та наголосили на тому, що християнинові неможливо брати участь у подібних «урочистостях», бо це є пряме вираження ідолопоклонства. Беручи участь у ритуалі наслідування мертвим, блукаючи в темряві ночі ми проявляємо бажання увійти до спілкування з мертвими.

В продовження свята дітям запропонували назвати улюбленого лісового звіра та зімітувати його поведінку.

Цього разу ведучі залучали до гри не тільки дітей, активну участь також приймали батьки, які малювали осінь, розповідали вірші та співали пісні, від чого дуже раділа малеча.

По завершенню заходу дітлахи отримали подарунки.  
 
За повідомленням міського
ценру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua