www.romny.osp-ua.info

Новини освіти. 2013

24.12.2013

ЗНО - 2014

29.11.2013
 
Інтерактивні технології методичної форми роботи з педагогами та організація навчально-виховного процесу з дітьми
 
На базі Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 (директор Людмила Пигар) пройшов міський семінар директорів за темою: «Інтерактивні технології методичної форми роботи з педагогами та організація навчально-виховного процесу з дітьми».
 
Мета семінару - підвищення науково-практичного рівня керівників загальноосвітніх навчальних закладів з використання інтерактивних технологій у методичній роботі з педагогами; ознайомлення учасників семінару з досвідом упровадження інтерактивних технологій, форм і методів у навчально-виховний процес.
Креативною була тренінг-зустріч директорів у «Інтелект-кафе». Досвідом використання методу проектів у навчально-виховному процесі поділилися керівники Лариса Спичка (ЗОШ №4), Валентина Судьїна (СЗОШ №1), Світлана Федько (ЗОШ №7).
За традицією вчителі ЗОШ № 10 показали застосування інтерактивних форм роботи на уроках у початковій, середній і старшій ланках. До уваги гостей запропоновано шість відкритих уроків, які були проведені на високому науково-методичному рівні.
Вразив учасників семінару англомовний позашкільний виховний захід, брей-ринг «Подорож Великобританією», на якому діти виявили досконале володіння знаннями з географії, історії, літератури Великої Британії.
 
Підсумок семінару підвела заступник начальника відділу освіти Ірина Івницька, наголосивши на широкому впровадженні в навчально-виховний процес новітніх форм і методів навчання, як запоруку мотивації дітей до пізнання азів наук.
 
 
За інформацією відділу освіти

 
 
Міський науково-практичний семінар завідуючих дошкільних навчальних закладів
 
У Роменському дошкільному навчальному закладі № 9 «Фіалка» відбувся міський науково-практичний семінар завідуючих дошкільних навчальних закладів на тему: «Управлінська діяльність керівника в організації харчування у дошкільних навчальних закладах».
Мета заходу - розширення знань слухачів про порядок організації харчування дошкільників у дитячих ясла-садках та формування професійної компетентності керівників ДНЗ.
Педагогами дитячого садка був підготовлений психолого-педагогічний проект за методикою Т. Піроженко з дітьми усіх вікових груп «Правильно харчуватися – здоров’я набиратися». Його мотиваційний та творчий етапи презентувала слухачам семінару вихователь-методист Надія Бабич.
З доповіддю «Порядок організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах відповідно до вимог нормативно-правової бази» виступила методист з дошкільної освіти методкабінету відділу освіти Валентина Завадько.
 Досвідом роботи з колегами на тему: «Контроль за організацією харчування, його плановість, різновидність, систематичність» поділилася завідуюча ДНЗ № 5 Галина Поліщученко. Зразки ведення ділової документації з даної проблеми продемонструвала завідуюча ДНЗ № 9 Ніна Соколовська. Старша медсестра вищевказаного закладу поділилася надбаннями з організації санітарно-просвітницької роботи серед персоналу, батьків з питань організації раціонального харчування.
Підсумковим етапом семінару став круглий стіл на тему: «Форми пропаганди дошкільним закладом батькам здорового способу життя через правильне харчування».
 
 
За інформацією відділу освіти
 
25.11.2013

Першість міста з баскетболу серед команд юнаків в залік 22-их міських спортивних ігор школярів

18-21 листопада 2013 року в м. Ромни відбулися змагання на першість міста з баскетболу серед команд юнаків в залік 22-их міських спортивних ігор школярів.

У змаганнях взяли участь 7 команд загальноосвітніх шкіл міста І групи (понад 70 учнів).

У фіналі за 1 місце боротьбу вели команди СЗОШ № 2 та ЗОШ № 7. Перемогу з рахунком 40:14 святкувала команда СЗОШ №2. Вже другий рік поспіль команда школи №2 виборює перехідний Кубок, демонструючи красиву, технічну та впевнену гру. Кращим гравцем змагань визнано Дядечка Антона (СЗОШ №2).

Третє місце виборола команда ЗОШ № 4 з рахунком 26:13 у зустрічі з баскетболістами ЗОШ № 10.

Далі місця розподілились таким чином:
5 місце - ЗОШ № 11;
6 місце - ЗОШ № 5;
7 місце - СЗОШ № 1.

Команда - переможець була нагороджена перехідним Кубком та грамотою, команди призери нагороджені грамотами відділу молоді та спорту Роменського міськвиконкому.

За інформацією відділу освіти
25.11.2013

ФУТЗАЛ


Підтримуючи соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України», з метою сприяння розвитку дитячо-юнацького футболу в Сумській області, 21-23 листопада 2013 р в м. Ромни на базі спортивного комплексу ім. В. Окіпного проведені обласні змагання з футзалу серед команд юнаків ДЮСШ області.

У змаганнях взяли участь команди ДЮСШ юнаків 2000-2001 років народження : Конотоп -1, Конотоп-2, Липова Долина, Недригайлів, Путивль, Ромни-1, Ромни-2, Роменський район (близько 100 юних футболістів).

У фінальній грі за перше місце боротьбу вели команди ДЮСШ Ромни-1 (тренер Анатолій Джур) та ДЮСШ Конотоп-1. Перемогли спортсмени з м. Конотоп.

Команда ДЮСШ Ромни-2 (тренер Олег Кармазін) в боротьбі за 3 місце впевнено перемогла команду ДЮСШ Конотоп -2 з рахунком 2:0.


 


Команда - переможець нагороджена перехідним Кубком та грамотами, команди призери відзначені грамотами Управління освіти і науки Сумської ОДА.

Команди Роменської ДЮСШ до змагань підготували тренери-викладачі Роменської ДЮСШ відділу освіти Олег Кармазін та Анатолій Джур.

За інформацією відділу освіти


 
01.11.2013

Психологічний супровід атестації педагогічних працівників
 
30 жовтня 2013 року на базі Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10 відбувся семінар – практикум практичних психологів міста з теми: «Психологічний супровід атестації педагогічних працівників».

Мета заходу - підвищити фаховий рівень спеціалістів, розширити знання та поповнити базу діагностичних методик з вивчення особистості вчителя, ознайомити учасників зібрання з новими формами роботи.

У ході семінару методист методичного кабінету відділу освіти Тетяна Величко акцентувала увагу психологів на їх ролі під час атестації педагогів, що саме психологічна підтримка – один із важливих факторів, необхідних педагогу в цей період, наголосила на головних завданнях працівників психологічної служби.

Практичний психолог Інна Садовська (ЗОШ № 4) розкрила питання підвищення професійної компетентності педагогів. Практичний психолог Раїса Рак (ЗОШ №10) провела практичне заняття «Профілактика емоційного вигорання вчителів». Учасники семінару обмінялися досвідом роботи з проведення практичних та тренінгових занять з даного напрямку.
За інформацією відділу освіти
 
 01.11.2013

Координаційна рада з питання оздоровлення та відпочинку дітей міста Ромни 

31 жовтня 2013 року у залі засідань виконавчого комітету Роменської міської ради проведено засідання Координаційної ради з питання оздоровлення та відпочинку дітей міста Ромни. Його провів заступник міського голови – голова Координаційної ради Клименко Андрій Борисович.На порядку денному було розглянуто такі питання:
        Про підсумки оздоровчої кампанії у 2013 році.
        Про планові завдання щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей та підготовки позаміського закладу оздоровлення та відпочинку „Вогник” у 2014 році, врахувавши невиконані завдання 2013 року.

        Про виконання Міської програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2013 рік, затвердженої 37 сесією 6 скликання 22.03.2013.Про основні аспекти проведення оздоровлення та відпочинку дітей і молоді влітку 2013 року розповіла заступник начальника відділу освіти Івницька І. О., яка повідомила, що за статистичними даними (станом на 1 січня 2013 року) у місті загальна чисельність дітей шкільного віку від 7 до 16 років - 3715 чол. Виконуючи соціальні ініціативи президента, у 2013 році різними формами відпочинку та оздоровлення охоплено 3328 дітей міста, що складає 90% від загальної кількості дітей, це на 10% вище запланованого. Оздоровчі послуги отримали 1465 дітей (44 % від загальної кількості дітей оздоровчого віку), забезпечено відпочинком  1863 дитини (56 % від загальної кількості дітей оздоровчого віку). 1891 дитина пільгових категорій, що проживають на території міста, охоплені різними формами оздоровлення та відпочинку.  На проведення оздоровчої кампанії 2013 року було використано з різних джерел фінансування 1 млн. 838 тис. 300 грн.

           Члени координаційній ради детально проаналізували позитивні напрацювання з питання оздоровлення та відпочинку, недоліки її проведення у 2013 році та визначили першочергові питання щодо підготовчої роботи та організації оздоровлення дітей на 2014 рік .Як зазначила начальник відділу освіти Горбик З. Г., на сьогодні у місті триває робота по будівництву санвузлів та душових кімнат до спального корпусу № 1 позаміського закладу оздоровлення та відпочинку „Вогник”, який у липні цього року пройшов атестацію закладів оздоровлення. Проводиться робота щодо організації оздоровчо – відпочинкової кампанії 2014 року.

Підсумки підвів голова Координаційної ради Клименко А. Б., який зазначив, що оздоровчо – відпочинкова кампанія пройшла на належному рівні. У цьому році збільшено кількість дітей, які залучені до цього. Завдяки спільним зусиллям усіх управлінь та відділів показники, доведені Сумською обласною державною адміністрацією, виконані. Збільшено обсяг фінансування порівняно з 2012 роком.

Відзначено значну роботу СЗОШ № 1, профільного табору «Азимут» при ЦПО та РТМ), які в обласному огляді-конкурсі на кращу організацію роботи таборів з денним перебуванням посіли ІІ місця, а ПЗОВ «Вогник» - ІІІ місце та нагороджені грамотами і цінними подарунками.По завершенні засідання координаційної ради, його учасники затвердили ряд рішень щодо підготовки організації оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2014 року, які матимуть вплив на покращення ефективності літньої оздоровчої кампанії.

За інформацією відділу освіти
 31.10.2013

ПРОБНЕ ЗНО-2014

Мета: ознайомлення з процедурою проведення ЗНО.
 
Результат: визначається самостійно після виконання всіх завдань та отримання правильних відповідей; за шкалою 100-200 балів може бути встановлений за умови використання учасником сервісу з визначення результатів пробного ЗНО.
 
Пробне ЗНО проводиться на платній основі

ОСОБЛИВОСТІ ПРОБНОГО ЗНО-2014

Реєстрація: з 1 по 30 листопада 2013р.

Терміни проведення:
 
22 березня 2014 р.
29 березня 2014 р.
Українська мова і література
Хімія
Фізика
Російська мова
Всесвітня історія
Іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська (за вибором)
Математика
Історія України
Біологія
Географія
Світова література
 
Для проходження пробного ЗНО обирається лише один предмет в кожен із днів проведення тестування
9 КРОКІВ: РЕЄСТРАЦІЯ, УЧАСТЬ, РЕЗУЛЬТАТ
 
1. На сайті ХРЦОЯО у розділі «Пробне ЗНО»:
ознайомитися з умовами проведення;
заповнити всі поля та отримати персональний код (зберегти код!);
зайти на сторінку «Особистий кабінет».
2. Роздрукувати заяву та квитанції для оплати кожного замовленого предмета окремо.
3. Оформити заяву та надіслати поштою до ХРЦОЯО.
4. Оплатити квитанції в будь-якому банку протягом 3 робочих днів.
5. Перевірити оплату та надходження заяви на сторінці «Особистий кабінет» через 10 робочих днів із дня оплати квитанцій та відправки заяви.
6. Роздрукувати зі сторінки «Особистий кабінет» запрошення, в якому буде зазначено місце та час проведення (з 3 березня 2014 року).
7. Взяти участь у пробному ЗНО (маючи при собі документ, що посвідчує особу, та запрошення).
8. Після участі у пробному ЗНО перенести відповіді з паперового бланка до електронного бланка, який розміщений на сторінці «Особистий кабінет».
9. Ознайомитись із результатом на сторінці «Особистий кабінет»  (з 4 квітня 2014 року).
 
Телефон інформаційної служби:
(057)705-07-37
 Електронна пошта:
office@zno-kharkiv.org.ua
 Сайт/форум:
www.zno-kharkiv.org.ua
 Адреса:
майдан Свободи, 6, офіс 463, м. Харків, 61022
                                                                       За інформацією відділу освіти
 29.10.2013
29 жовтня 2013 року відбулася  колегія відділу освіти виконавчого комітету Роменської міської ради (голова колегії Горбик З.Г.).
 
До порядку денного винесено питання:
 


       
Рішення колегії додаються.
Начальник відділу освіти                                             З.Г.Горбик
 28.10.2013
Методичний тиждень
Відповідно до плану роботи методичного кабінету відділу освіти, з метою переходу від традиційних форм навчання до інноваційних і вдосконалення процесу формування й розвитку особистості за умов особистісно-орієнтованого навчання, з 21.10. по 25.10.2013 в Роменській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №10 проходив методичний тиждень педагогічної майстерності вчителів.

Протягом методичного тижня було проведено 20 відкритих уроків з різних предметів, які відвідали 63 учителі загальноосвітніх шкіл міста. Під час своїх відкритих уроків учителі не тільки представляли свої педагогічні надбання, але й мотивували обрані ними форми і методи навчання, аналізували їх ефективність та вплив на результативність навчально-виховного процесу в цілому.

 
 
Вчителі–предметники шкіл міста мали можливість ознайомитися з використанням інноваційних технологій у навчально-виховному процесі ЗОШ №10. Відкриті уроки з географії, геометрії, української мови, літератури , світової літератури, англійської мови, фізики, трудового навчання, фізкультури, музики підвищили рівень компетентності вчителів з даного питання.
За інформацією відділу освіти
 21.10.2013
 Ювілей школи
Роменська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 6 відсвяткувала 100-річчя. Привітати навчальний заклад прийшли представники влади міста – міський голова Микола  Калашник, заступник міського голови Андрій Клименко, начальник відділу освіти Зінаїда Горбик, депутат міської ради Яків Зубан та шефи школи.
 
Присутні ознайомились з історією школи, починаючи з 1913 року і до сьогодення, згадали і привітали людей, у чиїх біографіях рядки «Працював директором шостої школи», а також учителів, які багато років дарували свою теплоту, доброту, знання учням, чиї імена золотими буквами закарбовані в книзі історії ЗОШ № 6.

Зі словами вдячності виступили випускники минулих років: Черненко Марія Петрівна та Кабардинська (Дрьомова) Ірина Василівна.

У виконанні самодіяльних артистів з числа вчителів та учнів звучали милі серцю задушевні пісні, побажання добра, миру, злагоди і любові.
         
 Варто зазначити, що впродовж усього свого існування школа виростила і виховала багато прекрасних людей, які стали сумлінними трудівниками, мудрими керівниками, справжніми патріотами своєї країни.
 За інформацією відділу освіти
 
У здоровому тілі здоровий дух
 
На території Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 вже вчетверте пройшло традиційне свято пізнавально-ігрового проекту «Покровський КВЕСТ». Як і завжди, змагання проводив П.І.Калнишевський, саме в його образ перевтілився   учитель історії школи Володимир Таран. Новинкою квесту стала участь у складі команд дівчат та проведення для переможців іще одного етапу квесту – супергри.
 Спортивна частина змагань збагатилася конкурсами, завдяки можливості використання спортивного майданчика, встановленого Фондом Братів Кличків та Фундацією Кока-Кола.
 У цьому році перемога дісталася команді «Веселий курінь» 11 класу. Нагорода переможцям   - торт «Козацька булава».
 
 
Ініційований учнівським самоврядуванням, підтриманий педагогічним колективом, дитячою громадською організацією «Учнівська демократична республіка «СВІТ», «Покровський КВЕСТ» завойовує все більше прихильників. Наступного року буде новий квест, нові перемоги й нові переможці!
 За інформацією відділу освіти
 15.10.2013
 Тиждень права в школах міста
У загальноосвітніх навчальних закладах міста пройшов Тиждень правових знань на тему: «Виконуй свої обов’язки, поважай правопорядок і закон».
 
У рамках Тижня правових знань відбулися заходи, які спрямовані на забезпечення захисту прав дитини, дотримання національних та загальнолюдських морально-етичних принципів, традицій, зустрічі із представниками правоохоронних органів, відділу кримінальної міліції у справах дітей та лікарями-наркологами.
 
Учителями правознавства та історії навчальних закладів для учнів 10-11 класів проведені конференції «Закон та права для всіх єдині».
      

Класні керівники провели тематичні виховні години. Наприклад, «Якими є права та обов’язки учнів, вчителів та батьків у навчальному процесі»,  «Наші права-щасливе дитинство»,  «Я відповідаю за свої вчинки».
 За інформацією відділу освіти 
 
04.10.2013
Рідна домівка великої дружньої сім’ї. Ювілей загальноосвітньої школи № 7
У далекому 1963 році в затишному мікрорайоні Засулля , поблизу чарівної Сули, постала середня школа № 7. Очолив її головний будівничий – Черняк Микола Абрамович. Уже через декілька років про неї знали не лише в нашому місті, а й далеко за його межами. У школі працювали вчителі-орденоносці: Черняк Микола Абрамович, Лакіза Галина Никандрівна, Кива Надія Іванівна, Науменко Віра Яківна.

Ішли роки, минали десятиріччя…

Приходили до школи нові вчителі, учні… Залишали стіни випускники…

І ось через роки вони повернулися знову до школи на її славний ювілей - 50-річчя.

Линули слова вітання зі сцени. Учителів, учнів вітали начальник відділу освіти Горбик Зінаїда Григорівна, директор школи Федько Світлана Василівна, випускники школи Каменєв Олександр Васильович, Кузьменко Валентина Миколаївна, Салатун Сергій Андрійович, учителі – пенсіонери Гуділіна Ольга Петрівна, Піонт Лідія Федорівна

Із Сум завітали народна артистка України Олександра Михайлівна Сокол та український бандурист Микола Григорович Мошик. Тут, у Засульському мікрорайоні, пройшло їхнє дитинство, юність.

Невпізнанною була цього суботнього дня ЗОШ№7. Вона – рідний дім великої дружньої сім'ї.
За інформацією відділу освіти
10.09.2013
 
Підведено підсумки рейтингу навчальних закладів
У 2009 році відділом освіти було розроблено та запроваджено Положення про Рейтингову систему оцінки діяльності навчальних закладів міста.

Учасниками рейтингу є загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади міста. Рейтингова система оцінки здійснюється для кожного типу навчальних закладів окремо (школи І – ІІ ступенів, І – ІІІ ступенів та ДНЗ). Оцінювання здійснюється за основними показниками.  

Щорічно робочою групою працівників відділу освіти на підставі звітів керівників ЗНЗ та ДНЗ, даних ЦПО та РТМ, ДЮСШ, МАН, працівників методкабінету здійснюється визначення рейтингу навчальних закладів освіти міста.
 
На міській серпневій конференції педагогічних працівників підведено підсумки і за 2012–2013 навчальний рік. Результати наступні:
                    
Номінація «Загальноосвітні навчальні заклади І–ІІІ ступенів»:
І місце - СЗОШ № 1 (директор Судьїна В. В.)
ІІ місце - СЗОШ № 2 (директор Скрипка Л. О.)
ІІІ місце - ЗОШ № 5 (директор Діхнич Н. Ф.)
                      
Номінація «Загальноосвітні навчальні заклади І–ІІ ступенів»:
І місце – ЗОШ № 8 (директор Головач І. В.)
 
Номінація «Дошкільні навчальні заклади»:
І місце – ДНЗ № 8 „Дзвіночок” (завідуюча Слєпко В. М.)
ІІ місце – ДНЗ № 9 „Фіалка” (завідуюча Соколовська Н. І.).
ІІІ місце – ДНЗ № 1 „ Чайка” (завідуюча Михайліченко Л. Ф.)
 
Переможців відзначено грамотами виконавчого комітету міської ради та преміями.
За інформацією відділу освіти
04.09.2013
 Щорічна серпнева конференція педагогічних працівників міста
 
Відбулася традиційна щорічна серпнева конференція педагогічних працівників міста, на якій було підведено підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти у 2012 - 2013 та окреслено завдання на 2013 – 2014 навчальний рік, виконання доручень Президента України Віктора Януковича з підготовки до 2013/2014 навчального року та визначення основних завдань із впровадження Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти в 2-х та 5-х класах з 1 вересня 2013 року.

«Ми пишаємося досягненнями юних роменців, які завдяки вам, вчителям, гідно представляють наше міста на обласних та всеукраїнських олімпіадах, конкурсах, змаганнях. Нині освіта набуває особливого значення для розвитку держави, тому міська влада приділяє багато уваги створенню належних умови для розвитку освітянської галузі.
 
Я хочу подякувати педагогічні колективи за якісну підготовку загальноосвітніх навчальних закладів до нового навчального року, побажати цікавого і творчого життя, здобутків і перемог», - зазначив міський голова Микола Калашник.

Начальник відділу освіти Горбик З. Г. підвела підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти у 2012 - 2013 навчальному році, ознайомила учасників заходу з основними досягненнями, здобутками та змінами, які відбулись в освітній галузі міста. Детально проаналізувала стан підготовки до 2013 - 2014 навчального року та окреслила основні завдання та пріоритети різних напрямів освітньої діяльності на новий навчальний рік у рамках реалізації та належного виконання завдань Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, нових соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України» та Національного плану дій щодо впровадження Програми економічних реформ на 2011-2014 р.р.

Директор Роменської малої академії наук Андрущенко О. О. ознайомила колег з організацією навчально – виховного процесу закладу, досягненнями вихованців за перший рік роботи закладу.

Звертаючись до освітянського загалу м. Ромни, виконуючий обов’язки начальника відділу кримінальної міліції Ситник Д. М. зазначив, що злочинність серед учнівської молоді знизилася (порівнюючи з відповідним періодом 2012 року).

Заступник головного лікаря Роменської ЦРЛ  Бойко Л. М. наголосила на актуальності створення безпечних, сприятливих умов для перебування дітей у навчальних закладах, проаналізувала стан захворюваності дітей.

Начальника відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та інтернат них закладів управління освіти і науки обласної державної адміністрації Харламов Ю. І. привітав освітян з початком навчального року, наголосив, що освітяни міста зробили значний внесок у розвиток освіти області, повідомив, що ЗОШ № 5 посіла 4 місце серед спеціалізованих шкіл області за результатами ЗНО у 2013 році.

Кращі педагогічні колективи міста відзначені грамотами виконавчого комітету міської ради, відділу  освіти, відділу молоді та спорту.
 За інформацією відділу освіти
07.06.2013
 Діти- майбутнє України
На стадіоні спорткомплексу ім. Володимира Окіпного відбулася міський етап Кубку шкільного футболу Сумщини «Діти- майбутнє України» серед збірних команд ЗОШ І-ІІІ ступенів м. Ромни 1997-1999 р. народження.
       
За перше місце змагалися збірні команди ЗОШ №4 та ЗОШ №10. Основний час гри закінчився   з рахунком 2:2 і тільки серія пенальті виявила переможця-команду школи №10. Учні цієї школи вибороли право продовжувати участь у Кубку. 14 червня о 10-00 в м. Ромни відбудуться зональні змагання . Тож побажаємо школярам вдалого виступу і запрошуємо глядачів підтримати команду. Тільки перемога нашої команди дасть змогу продовжити участь у ¼ фіналу Кубку шкільного футболу, який відбудеться в м. Конотопі 18 червня.
За інформацією відділу освіти
29.05.2013
СПОРТИВНИЙ КАЛЕЙДОСКОП ЛЕГКОАТЛЕТИЧНЕ ЧОТИРИБОРСТВО
13-14 травня 2013 р. в м.Суми пройшли змагання з легкоатлетичного чотириборства в залік ХХІ обласних спортивних ігор школярів. В змаганнях взяли участь збірні команди школярів з м. Ромни, м.Суми,м.Конотоп, м.Охтирки, м.Глухова.
Учні змагалися з 4 видів спорту: біг 60 м, метання м’яча, стрибки у довжину з розбігу,біг на 500м (дівчата), 800м (хлопці).
          
Команда м. Ромни в складі: Жалко Олександра( ЗОШ №5). Шишко Тараса ( СЗОШ №2), Кубишко Ярослава ( ЗОШ №11), Криштопи Миколи ( ЗОШ №7),Забудської Поліни ( ЗОШ №4), Сергієнко Світлани, Приймак Євгенії ( СЗОШ №1) , Косенко Лізи (ЗОШ №7) вибороли І місце. Другою була команда м. Суми, третє місце зайняли учні м. Конотоп.   
 
В особистому заліку І місце серед юнаків зайняв учень нашої команди Жалко Олександр.
 
Команду до змагань підготували тренери ДЮСШ відділу освіти Микола та Валентина Савицькі, ДЮСШ « Талан» Андрій Воблий, Олександр Лісненко.
  
«СТАРТИ НАДІЙ»
15-16 травня в м. Ромни на стадіоні спортивного комплексу ім.. Окіпного відбувся останній вид програми ХХІ міських спортивних ігор школярів. В змаганнях «Старти надій» взяли участь учні загальноосвітніх шкіл міста І-ІІІ ступенів (близько 100 школярів 7 класів). програма змагань складається з 6 вправ: біг 60 м, метання м’яча, стрибки у довжину з розбігу,біг на 800м ( дівчата), 1000м ( хлопці),піднімання в сід за 1 хвилину,естафета 8х50 м.
 Команда ЗОШ №7 виборола 1 місце , друге місце зайняли школярі ЗОШ № 5, третє - ЗОШ №4
 
 
Команда - переможець була нагороджена перехідним Кубком та грамотою, команди призери нагороджені грамотами відділу молоді і спорту міськвиконкому.
 Дирекція ДЮСШ висловлює подяку вчителям фізкультури Олені Боярко, Наталії Івко ( ЗОШ №7) Дмитру Скрипці ( ЗОШ № 5), Сергію Черевку, Георгію Москаленку ( ЗОШ № 4) за якісну підготовку учнів до змагань .
 
ЛЕГКА АТЛЕТИКА
 18 - 19 травня в м. Суми відбулися змагання на першість області з легкої атлетики в залік 21-их обласних спортивних ігор школярів. В змаганнях взяли участь збірні команди школярів з м. Ромни,м. Охтирка, м.Суми, м.Конотоп, м.Лебедин.
Команда м. Ромни була представлена учнями ЗОШ І-ІІІ ступенів, які вибороли ІІ командне місце. І місце зайняли учні м. Охтирки, третє - м. Суми.
Чемпіони  та призери змагань нашої команди:
Подтопта Сергій ( ЗОШ № 7) – 100,200 м – І місце
Давиденко Юлія ( ЗОШ №7) – стрибки у довжину – І місце, 100 з/б -2 місце
Бондаренко Тетяна ( ЗОШ №10) – 100 з/б -1 місце; 400 з/б 1 місце
Журід Вікторія ( ЗОШ №11) - метання спису -1 місце
Забудська Поліна ( ЗОШ № 4) – 100м-2 місце ; 200м – 3 місце
Клейніх Настя ( ЗОШ №4) – 400 м -2 місце;
Команду до змагань підготували тренери ДЮСШ відділу освіти Микола та Валентина Савицькі, ДЮСШ « Талан» Андрій Воблий, Олександр Лісненко.
 
ФУТБОЛ ДІВЧАТА
21 травня в м. Суми відбувся фінал обласних змагань з футболу серед дівчат. До фінальної частини змагань увійшли команди - переможці півфінальних змагань : м. Ромни,м.Конотоп, м. Суми, смт Недригайлів. Команда м. Ромни зайняла ІІІ місце і була нагороджена кубком та грамотою Федерації футболу Сумщини та футбольним м’ячем . Гравці команди отримали бронзові медалі. Кращим нападаючим змагань визнана гравець нашої збірної Чухранова Марина, яка отримала пам’ятний приз.
Перше місце посіли дівчата м. Конотоп, друге - м. Суми.
Вітаєма призерів змагань:Шеремет Анастасію, Говоруху Катерину, Чухранову Марину, Макаренко Наталію, Тищенко Світлану, Семенову Антоніну, Балюру Дарину, Ковтун Ольгу, Балюру Аліну, Крамаренко Олександру, Міщенко Яну, Лашко Ольгу, Ґедзь Анну.
Команду до змагань підготував тренер ДЮСШ відділу освіти Олег Кармазін
 

ПІДСУМОК 21-их МІСЬКИХ СПОРТИВНИХ ІГОР ШКОЛЯРІВ
Узагальному підсумку   комплексного заліку 21 –их міських спортивних ігор школярів (8 кращих результатів з 11 видів спорту для ЗОШ І-ІІІ ступенів та 5 результатів з 5 видів спорту для ЗОШ І-ІІ ступенів) місця розподілилися наступним чином:
 
І місце ЗОШ №7 –    96 оч.                                              
ІІ місце ЗОШ № 4 – 93 оч.
ІІІ місце СЗОШ № 2 – 82 оч.
ІУмісце- СЗОШ № 1 – 73 оч
У місце ЗОШ № 5 – 73 оч.
УІ місце ЗОШ № 11 – 55 оч.
УІІ місце ЗОШ № 10 – 54 оч.
УІІІ місце ЗОШ № 3 – 9 оч.
 Серед ЗОШ І-ІІ ступенів: І місце виборола ЗОШ № 8 - 69 оч.
                                            ІІ місце посіла ЗОШ № 6 - 54 оч.
                                             ІІІ місце - школа інтернат - 40 оч.
                                             ІУ місце –  ЗОШ № 9 - 38 оч.
                                                                          За інформацією відділу освіти
 26.04.2013
23 квітня 2013 року відбулася колегія відділу освіти виконавчого комітету Роменської міської ради 

До порядку денного було внесено 6 питань. А саме:
 
1. Про ведення ділової документації відповідно до інструкції з ведення ділової документації у ЗОШ № 6 та ДНЗ № 9,10.
2. Про ефективність використання годин варіативної складової та інваріантної частин навчального плану для підвищення якості освіти учнів у СЗОШ № 2 та ЗОШ № 6.
3. Про стан харчоблоків та організація гарячого харчування у ЗОШ № 9,10.
 4. Про науково - методичне та інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу у СЗОШ № 1 та ЗОШ № 11.
5. Про стан викладання та рівень знань учнів з біології та природознавства у СЗОШ № 2 та ЗОШ № 3,10.
 6. Про проведення атестації педагогічних працівників у ЗОШ № 5,8 відповідно до Типового положення про атестацію.
 Заслухавши інформації доповідачів та обговоривши питання колегією було прийнято відповідні рішення (
рішення додаються).
Начальник відділу освіти
З.Г.Горбик
24.04.2013
Комісією відділу освіти проведено   атестаційну    експертизу     Роменської   центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

При управлінні освіти і науки Сумської ОДА відбулось засідання регіональної експертної ради з питань ліцензування та атестації закладів освіти. У роботі ради взяли участь спеціаліст І категорії відділу освіти Журенко О.В. та директор ЦПО та РТМ Васюта О.В. Заслухавши та обговоривши інформацію спеціаліста відділу освіти, про діяльність Роменського центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю в міжатестаційний період, регіональна рада підтвердила висновок атестаційної комісії відділу освіти виконкому Роменської міської ради та атестувала ЦПО та РТМ за рівнем освітньої діяльності «високий» зі збереженням статусу комплексного позашкільного навчального закладу, а керівника як такого, що відповідає займаній посаді.
Вітаємо педагогічний колектив закладу та його вихованців.
Начальник відділу освіти
З.Г.Горбик
15.04.2013
Акція «Збережемо первоцвіти!»
Члени Дитячої дорадчої ради та вихованці еколого - натуралістичного відділу Центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю провели акцію «Збережемо первоцвіти!». Діти зверталися до мешканців міста із закликом проявити екологічну свідомість – не зривати, не продавати і не купувати перші весняні квіти заради збереження унікальної української природи.
 
Юні захисники довкілля розповсюджували на вулицях міста та в місцях торгівлі листівки та буклети з нагадуванням про те, що ці рідкісні рослини занесені до Червоної книги України та потребують охорони. Діти дарували перехожим власноруч виготовлені проліски та підсніжники як попередження, що незабаром ці тендітні квіти можуть взагалі зникнути.
Організатори акції сподіваються, що спільними зусиллями учнівської молоді та гуртківців центру вдасться привернути увагу до проблеми збереження ранньоквітучих рослин.
За інформацією відділу освіти
12.04.2013 
Семінар директорів       
На базі ЗОШ І – ІІ ступенів № 8 відбувся семінар директорів ЗНЗ міста з теми «Розвиток технологічної компетентності, проектної культури педагогічних працівників в умовах інформатизації суспільства».
У ході семінару директори ознайомилися з роллю інформаційних та комунікаційних технологій в освітній діяльності вчителів ЗОШ № 8, відвідали інтерактивні уроки, цікаві виховні заходи (літературно-музичну композицію «Ми щасливі, бо ми Українці!», яку підготувала вчитель української мови і літератури Литвиненко С.М; літературну вітальню «Немає щастя без кохання» , яку підготувала вчитель англійської мови Окопна О.В.; вчитель історії Яременко О.В. провів екскурсію до шкільного «Музею воскових фігур» на тему: «Відомі постаті про щастя»).
Директори навчальних закладів обмінялися досвідом щодо використання ІКТ у навчально – виховному процесі.
За інформацією відділу освіти
 
 Першість міста з футзалу серед учнів 5-6 класів в залік 21 спортивних ігор школярів
 
В рамках міської молодіжної акції « Молоде покоління обирає здорове майбутнє», вже традиційно, під час весняних канікул у спортивному комплексі ім. В. Окіпного проходять змагання на першість міста з футзалу серед учнів 5-6 класів в залік 21 спортивних ігор школярів. В змаганнях взяли участь 11 команд (понад 100 юних футболістів).
 
Серед загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів  І місце зайняла команда ЗОШ № 7, друге та третє місця вибороли команди СЗОШ № 2 та ЗОШ № 4 відповідно.
 
Серед команд ЗОШ І-ІІ ступенів місця розподілилися таким чином:
1 місце - ЗОШ № 8, 2 – ЗОШ № 9 , 3- ЗОШ № 6.
Команда - переможець була нагороджена перехідним Кубком та грамотою, команди призери нагороджені грамотами відділу молоді і спорту міськвиконкому.  
Підведенні підсумків акції відбудеться 13 квітня 2013 року  о 12 годині  на у залі спортивного комплексу ім. В. Окіпного.  Команди - переможці цих змагань будуть нагороджені цінними призами.
За інформацією відділу освіти
 
Стан організації харчування у закладах освіти міста на контролі
 Питання організації харчування дітей та учнівської молоді в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах міста розглянуто на нараді за участю керівників освітніх закладів, приватних підприємців та працівників харчоблоків, представників Роменського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби України у Сумській області.
Начальник відділу освіти Зінаїда Горбик зупинилася на виконанні вимог Постанов Кабінету Міністрів України від 19.06.2002 року №856 «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх закладах», від 22.11.2004 року №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» в частині забезпечення безоплатним одноразовим харчуванням учнів пільгових категорій та 1-4 класів загальноосвітніх шкіл за рахунок бюджетних коштів.
Санітарний фельдшер Роменського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби України у Сумській області Алла Браташ звернула увагу на якість продуктів, що постачаються у шкільні їдальні за наявності супровідних документів, які свідчать про їх походження та якість, а також про дотримання умов транспортування та термінів зберігання продуктів харчування.
Спеціаліст І категорії  відділу освіти Оксана Журенко проаналізувала виконання норм харчування протягом І кварталу 2013 року та запропонувала розглянути на батьківських зборах питання щодо необхідності організації дієтичного харчування  у закладах для дітей із захворюваннями шлунково-кишкового тракту.
Директор Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вікторія Зеленська поділилася досвідом роботи з питання організації гарячого харчування у своєму закладі.

За інформацією відділу освіти
 09.04.2013
 Олімпійське лелеченя

 На базі Центру позашкільної освіти та дитячо-юнацької спортивної школи  м.Ромни  відбувся ІІІ етап Всеукраїнського спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя». Ініціатором і засновником Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей та юнацтва «Олімпійське лелеченя» є Національний олімпійський комітет України. Захід спрямований на реалізацію важливих напрямків діяльності Міжнародного олімпійського комітету, Національного олімпійського комітету України, політики Уряду України надихнути молодих людей, підростаюче покоління нашої держави долучитись до спорту, здорового способу життя, сприйняти його філософію та жити за олімпійськими цінностями. Змагання у нашій зоні велось між командами м.Ромни, Роменського та Липоводолинського районів.
 
Програма заходу  складається з наступних випробувань: презентації команди, веселих естафет, рухливої гри, вікторини «Знавець Олімпійського спорту», конкурсу малюнку та фотоконкурсу спортивної тематики.
За підсумками 5 етапів перемогу здобула команда Липоводолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів, другими були учні Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10, третьою – команда Біловодської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
Переможець та призери нагороджені грамотами Сумського обласного відділення НОК України, комплектами м’ячів та солодощами.
За інформацією відділу освіти
 26.03.2013
Майстер-клас з виготовлення квіткових композицій з природного матеріалу
 
 

У еколого-натуралістичному відділі Роменського центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю проведено майстер-клас з виготовлення квіткових композицій з природного матеріалу, який підготували вихованці гуртка «Юні рослинники» (керівник Ковтун О.Д.). У заході взяли участь учні загальноосвітніх шкіл, гуртківці ЦПО та РТМ.
 
Присутні ознайомилися з ікебаною – традиційним японським мистецтвом аранжування, композиціями зі сухоцвітів, гілок у спеціальних ємностях. Глядачі мали можливість своїми руками спробувати зробити «витвір мистецтва». 
 
 За результатами огляду визначено переможців. Ними стали: Майстренко Євген, Кошовець Віта та Піначян Діана. З кращих творчих робіт була створена виставка квіткових композицій.
 За інформацією відділу освіти
 
  
II (обласний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад зі спеціальних дисциплін серед учнів професійно-технічних навчальних закладів та міжшкільних навчально-виробничих комбінатів Сумської області

Із 28 лютого по 5 березня 2013 року проводився II (обласний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад зі спеціальних дисциплін серед учнів професійно-технічних навчальних закладів та міжшкільних навчально-виробничих комбінатів Сумської області.    
                              
У олімпіаді взяли два учні Роменського Міжшкільного навчально-виробничого комбінату.

За підсумками результатів ІІ етапу олімпіад:
 
- учениця професії «секретар керівника» Назаренко Інна із 7 учасників посіла ІІІ місце;
 
- учениця професії «оператор комп’ютерного набору» Рудченко Юлія із 16 учасників зайняла Vмісце.
 
До олімпіади учнів готували учителі МНВК: Диннік Наталія та Холоша Ірина.
За інформацією відділу освіти
 
 
19 березня 2013 року розпочався міський конкурс «Учень року-2013»

 
Протягом навчального року у загальноосвітніх навчальних закладах міста були проведені відбіркові тури для визначення учасників конкурсу у номінаціях «Інтелектуал року», «Спортсмен року», «Творча особистість року». Відповідно до номінацій претенденти на це почесне звання визначалися педагогічним та учнівськими колективами за такими критеріями: досягнення з навчальних предметів, у спорті, у творчій діяльності, дотримання основних правил для учнів, активність у громадському житті школи та міста, добросовісність. 
 
Тож було визначено такий склад учасників конкурсу:
 
 У номінації «Інтелектуал року»:
1.      Балюра Анна, учениця 10 кл. СЗОШ № 1;                                        
2.      Московець Наталія, учениця 9кл. СЗОШ № 2;                                 
3.      Бєлоконь Анастасія, учениця 10 кл. ЗОШ № 4;                                
4.      Лопошук Богдан, учень 9 кл. ЗОШ № 5;
5.      Матюшенко Євгенія, учениця 9 кл. ЗОШ № 6;
6.     Орел Любов, учениця 9 кл. ЗОШ № 7;
7.      Котик Віта, учениця 9 кл. ЗОШ № 9;
8.      Павлюк Станіслав, учень 9 кл. ЗОШ № 10;
9.      Притика Анна, учениця 10 кл. ЗОШ № 11.
 
 
У номінації «Творча особистість року»:
1.      Мура Христина, учениця 10 кл. СЗОШ № 2;
2.      Кашенко Поліна, учениця 10 кл. ЗОШ № 5.
 
           
 
У номінації «Спортсмен року»:
1.      Магомедов Арсен, учень 10 кл. СЗОШ № 1;
2.      Лашко Ольга, учениця 9 кл. СЗОШ № 2;
3.      Ріпчанський Іван, учень 10 кл. ЗОШ №3;
4.      Греченко Владислав, учень 9 кл. ЗОШ №4;
5.      Кудабаєв Андрій, учень 10 кл. ЗОШ №5;
6.      Каплун Ірина, учениця 9 кл. ЗОШ №7;
7.      Цюх Дмитро, учень 9 кл. ЗОШ №8;
8.      Волошин Владислав, учень 10 кл. ЗОШ №11.
 
20 березня 2013року проведено конкурс портфоліо учасників.
 
У портфоліо учасники висвітлили свої досягнення у навчальній та позанавчальній діяльності, спорті, розповіли про світ своїх захоплень, про своє ставлення до сучасного світу та спробували вивести власну формулу успіху.
           
19 та 21 березня у Роменському коледжі КНЕУ відбувся ІІ етап конкурсу - «Інтелектуальний марафон». Учасникам конкурсу запропонували пройти тестування щодо виявлення рівня знань згідно із заявленою номінацією, яке складалося з питань з різних галузей знань. Для кожної номінації - «Інтелектуал року», «Творча особистість року», «Спортсмен року» - запропоновано питання різного ступеня складності і спрямованості.
 
У ІІІ (заключному) етапі учасникам запропонують продемонструвати вміння на практиці застосовувати свої знання та навички.
За інформацією відділу освіти
 07.03.2013
 Відкрита першість області з легкої атлетики серед учнів дитячо - юнацьких спортивних шкілУ м. Суми пройшла відкрита першість області з легкої атлетики серед учнів дитячо - юнацьких спортивних шкіл. В змаганнях взяли участь учні м. Охтирка, м.Суми, м.Ромни, м.В.Писарівка, м.Білопілля. Вдало виступили учні Роменської ДЮСШ відділу освіти. Чемпіонами та призерами змагань стали: Підтопта Сергій ( ЗОШ № 7)на дистанції 60м та 200 м- І місце, Давиденко Юлія ( ЗОШ №7)- стрибок у довжину - І місце, 60 м- ІІ місце, Сергієнко Світлана (СЗОШ №1) - 60м, стрибки у довжину - І місце, Давиденко Євген - коледж СНАУ - стрибки у довжину –ІІ місце, Бондаренко Тетяна ( ЗОШ №10) 800 м- ІІІ місце, Яременко Олександр ( ЗОШ №5) – 800м -ІІ місце.
             Переможці та призери змагань нагороджені грамотами та медалями організаторів турніру.
             Команду до змагань підготували тренери - викладачі Роменської ДЮСШ Микола та Валентина Савицькі.
 За інформацією відділу освіти  
05.03.2013

Маємо результати

25-26 лютого 2013 р. у Сумському Державному університеті та Сумському державному педагогічному університеті ім. А. С. Макаренка відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

На конкурс подано 25 науково-дослідницьких робіт 21-го учня – вихованців Роменської міської Малої академії наук учнівської молоді - переможців І (міського) етапу та 2-х учнів загальноосвітніх шкіл м.Ромни, слухачів обласного територіального відділення МАН.

Перші місця вибороли 4 учні, друге місце – 1 учень, треті місця – 4 учні.

Найвищі результати показали:
Московець Наталія, учениця СЗОШ №2, - 1 місце, секція «теоретична фізика»;
Яременко Антон, учень ЗОШ № 4, - 1 місце, секція «історичне краєзнавство»;
Радченко Ірина, учениця СЗОШ № 2, - 1 місце, секція «психологія»;
Молодика Владислав, учень ЗОШ № 7, - 1 місце, секція «географія та ланшафтознавство»;
Терентьєв Олександр, учень СЗОШ №1, - 2 місце, секція «експериментальна фізика»;
Хроленко Олександра, учениця ЗОШ №5, - 3 місце, секція «географія та ланшафтознавство»;
Папій Тетяна, учениця ЗОШ №5, - 3 місце, секція «кліматологія та метереологія»;
Бабинець Юрій, учень СЗОШ №2, - 3 місце, секція «хімія»;
Лопошук Богдан, учень ЗОШ №5, - 3 місце, секція «медицина»;
Кібець Альона, учениця ЗОШ №11, - 3 місце, секція «історія України»;
Лаврик Катерина, учениця ЗОШ №3, - 3 місце, секція «журналістика».

П’ять науково-дослідницьких робіт учнів, що посіли 1 та 2 місця, направлені до м.Києва для участі у ІІІ фінальному (Всеукраїнському) етапі Конкурсу-захисту.

За інформацією відділу освіти
05.03.2013

Перепідготовчі навчальні заняття

5 березня 2013 року на базі Роменської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім. П.І.Калнишевського працівниками навчально-методичного відділу зовнішнього незалежного оцінювання Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Оленою Остапенко, Сергієм Кодимським були проведені перепідготовчі навчальні заняття з учителями загальноосвітніх навчальних закладів м. Ромни, які братимуть участь у зовнішньому незалежному оцінюванні 2013 року в якості старших інструкторів.

За наслідками навчання, Харківським регіональним Центром оцінювання якості освіти, педагогам будуть поновлені сертифікати інструктора ЗНО.

За інформацією відділу освіти

 
04.03.2013
Колегія відділу освіти

26 лютого 2013 року відбулася колегія відділу освіти виконавчого комітету Роменської міської ради (голова колегії Горбик З.Г.). До порядку денного було внесено 3 питання, з яких 1 – в порядку контролю за станом виконання раніше прийнятого рішення. А саме:
 
1. Про роботу педагогічних колективів Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 та Роменської вечірньої школи ІІІ ступеня щодо проведення профілактичної роботи серед неповнолітніх по виявленню учнів,схильних до правопорушень, вживання спиртних напоїв та наркотичних речовин.
 
2. Про організацію навчально-виховного процесу у ЗОШ № 7,10 з дітьми, які перебувають на індивідуальному навчанні.
 
3. Про хід виконання рішення колегії відділу освіти від 22.05.2012 протокол № 5 «Робота практичного психолога з учнями з особливими освітніми проблемами у ЗОШ № 5,11».
Начальник відділу освіти                                                    З.Г.Горбик    
19.02.2013
ІІІ обласний конкурс юних майстрів художнього слова
 
15 лютого в місті Суми відбувся ІІІ обласний конкурс юних майстрів художнього слова, який проводився в рамках Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси».
 
Конкурс проходив за трьома номінаціями: «Живи Кобзаре в пам’яті людській!», «Посміхнемось щиро Вишні» та «Власні усмішки». Учасники конкурсу розподілилися за двома віковими категоріями.
 
Глядачам продемонстрували свою майстерність 28 юних читців та 5 театральних колективів.
 
Приємно відмітити, що фольклорно-драматичний колектив «Пролісок» (керівник Чечотенко Тамара Михайлівна) спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім..П.І.Калнишевського, у номінації «Живи, Кобзаре, в пам’яті людській» здобули перемогу. Тож вітаємо переможців та бажаємо їм подальших творчих успіхів.
За інформацією відділу освіти
18.02.2013

ВОЛЕЙБОЛ
 
12-13 лютого 2013 р. в м. Суми відбулися змагання на першість області з волейболу серед команд юнаків в залік ХХІ обласних спортивних ігор школярів. В змаганнях взяли участь збірні команди   міст Суми, Шостки, Ромни, Охтирки, Глухова.
 
Завдяки злагодженій та впевненій грі Пилипенка Владислава , Пилипенка Дмитра ( ЗОШ №10), Журби Владислава, Яроцького Владислава, Готовцева Валерія, Яременка Олександра (ЗОШ № 5), Шахова Сергія, Івахника Владислава( ЗОШ №11) команда м. Ромни зайняла третє почесне місце.
 
Команда та гравці нагороджені грамотами управління освіти і науки Сумської облдержадміністрації.
Команду до змагань підготували вчителі фізичної культури ЗОШ №5 та ЗОШ №10 Дмитро Скрипка, Геннадій Юраков.
 
За інформацією відділу освіти      
14.02.2013
 Формування соціальної компетентності школярів

13 лютого 2013 року на базі Роменської ЗОШ І-ІІ ступенів № 8 відбулось засідання міжрегіонального методичного об’єднання  практичних психологів навчальних закладів Недригайлівського, Липоводолинського, Роменського районів та міста Ромни на тему: «Формування соціальної компетентності школярів». 
 
Учасники заходу розглянули актуальні питання з даної проблеми: складові соціальної компетентності учнів, діагностика сформованості соціальної компетентності школярів та формування навичок соціальної компетентності у дітей та підлітків.   Учасникам зібрання була представлена огляд-виставка «Методичний вернісаж» з досвіду роботи працівників психологічної служби навчальних закладів міста Ромни.

 

Практична частина міжрегіонального методичного об’єднання була приурочена Тижню щасливих моментів, який проходить нині у школі. У рамках Тижня психологом школи №8 Гарцарік К.В. проведена година психолога для учнів 8 класу на тему: «Немає щастя без кохання» та майстер-клас «Співпраця педагогів та практичного психолога з питань формування соціальної компетентності учнів».
 
Психологи області дали високу оцінку змістовності методичного об’єднання, відмітили, креативність директора школи Головач І. В.
За інформацією відділу освіти
 
 ЛЕГКА АТЛЕТИКА
 
8-9 лютого   в м. Гребінка Полтавської області відбувся Всеукраїнський турнір з легкої атлетики, пам′яті Героя Радянського Союзу Григорія Кагамлика серед учнів ДЮСШ 1996-1997; 1998 та молодших років народження. В змаганнях взяли участь збірні команди Полтавської, Чернігівської ,Черкаської та Сумської областей. Вдало виступили учні Роменської ДЮСШ відділу освіти.
 
Особливо відзначилась Давиденко Юлія (ЗОШ №7), яка виборола золоті медалі в чотирьох видах програми – 60 м з/п; 200м, стрибки в довжину, потрійний стрибок. Переможцями турніру також стали: Підтопта Сергій (ЗОШ №7) на дистанції 60м ,   Давиденко Євген (коледж СНАУ) у потрійному стрибку, Федірко Влад – 800м, 3000 м, Нагорна Яна -1500 м. Яременко Олександр (ЗОШ № 5)-1500м, 800м.

Призери змагань :
Бондаренко Тетяна(ЗОШ №10) – 400м,800 м; Загайко Роман( ЗОШ №5)- 400м,800 м; Сергієнко Світлана ( СЗОШ №1)- 60 м; Приймак Євгенія( СЗОШ №1)- 60м з/п.
 
Переможці та призери змагань нагороджені грамотами та медалями організаторів турніру.
 
Команду до змагань підготували тренери-викладачі Роменської ДЮСШ Микола та Валентина Савицькі.
 
 ФУТБОЛ
10 лютого в м. Прилуки відбувся турнір з футболу серед юнаків 1998 року народження, присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 24-й річниці виводу Радянських військ із Афганістану.
 
Команда Роменської ДЮСШ відділу освіти (тренер Анатолій Джур) стала срібним призером цих змагань. Кращим воротарем турніру був визнаний учень нашої ДЮСШ Подобашенко Владислав (ЗОШ №10), який отримав пам’ятний приз.
 
Переможці і призери турніру нагороджені грамотами та медалями управління освіти Прилуцької міської ради.
 
За інформацією відділу освіти
 

Світлана Шевченко - переможець обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2013»
 
Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2013», вісімнадцятий від дня його заснування, знову підтвердив, що наша Сумщина багата на педагогів-майстрів своєї справи. Серед учасників Конкурсу не має випадкових людей. Для кожного з них школа – це життя, а вчительський талант – це насамперед покликання і невтомна праця.
 
У період з 4 по 7 лютого 2013 року на базі Сумського ОІППО та загальноосвітніх навчальних закладів м. Суми проходив очний етап ІІ (обласного) туру конкурсу. Конкурсні випробування передбачали: проведення відкритого уроку з наступним його самоаналізом, захист власних педагогічних ідей (презентація педагогічного досвіду), виконання практичної роботи за фахом, висвітлення «світу» власних захоплень.
 
За результатами змагань з 25 учасників було визначено 5 переможців, які представлятимуть Сумську область у ІІІ (заключному) турі конкурсу «Учитель року – 2013». Серед них учитель інформатики Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 – Шевченко Світлана Вікторівна. Світлана Вікторівна Шевченко працює в Роменській ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 з 2008 року, має загальний педагогічний стаж 11 років. Педагогічна майстерність С.В.Шевченко проявляється в умінні поєднувати викладання інформатики з життям, умілому доборі оптимальних форм і методів організації навчальної діяльності учнів.
 
 
Зазвичай Світлана Вікторівна виступає як керівник розумової діяльності школярів, стимулює розв’язання ними проблемних завдань, спонукає до активної розумової діяльності, формує творчий підхід до осмислення вивченого матеріалу. Уроки інформатики Світлани Шевченко вирізняються творчим підходом, якісним застосуванням інноваційних технологій, чіткою структурою, різноманітністю форм і методів роботи, високим темпом, позитивним емоційним фоном.
 
Вчитель Шевченко С.В. проводить уроки-змагання, залучає дітей до проектної діяльності як на уроках, так і в позаурочний час. Про високу результативність роботи Світлани Вікторівни переконливо свідчить високий рівень навчальних досягнень учнів, та неодноразові перемоги її вихованців в олімпіадах різних рівнів.
 
Від початку педагогічної діяльності Світлана Вікторівна вважає себе щасливою людиною, відчуває радість від можливості передати учням свою любов до інформатики. Школа для С.В.Шевченко – світ особливий. Це професія, про яку мріяла з дитинства, це гомін дитячих голосів, а ще - колектив однодумців. Усі сили й наснагу цей яскравий, самобутній, творчий учитель віддає обраній справі.
 
Світлана Вікторівна - класний керівник, чудовий організатор шкільного життя. Розуміння дитячої психології, творчий підхід до справи, тісний контакт з батьками дозволяють їй досягти успіху у формуванні класного колективу.
 
Будь-який конкурс - це тривога, хвилювання і безсонні ночі, але Світлана Шевченко знову підтвердила високий статус вчителя. І ми хочемо від усієї душі привітати, кращу з кращих, з перемогою на цьому престижному конкурсі й побажати подальших творчих успіхів та професійних перемог.
 
Начальник відділу освіти                                                   З.Г.Горбик
 11.02.2013
 Співуча веселка

8 лютого 2013 року в Роменському центрі позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю відбувся VІІ міський конкурс юних вокалістів “Співуча веселка».
 
Конкурс проводився за двома рівнями виконавської майстерності та трьома віковими категоріями. В конкурсі взяло участь 24 виконавці шкіл міста та центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю. Шанувальники вокального мистецтва стали свідками чудового мистецького змагання, що перетворилося в справжнє пісенне свято.
 
Юні вокалісти виконали пісні про Україну, рідний край, дитинство, школу. За висновками журі переможцями стали: в основному рівні виконавської майстерності – Юрченко Катерина (ЦПО та РТМ), Вовненко Ярослав (СЗОШ №1), Адаменко Дарія (СЗОШ №1), Леотієва Надія (ЦПО та РТМ). В початковому рівні – Стукало Роман (ЗОШ №10), Мохнюк Анна (ЗОШ №7), Кашенко Поліна (ЗОШ №5) та Леонтенко Яна (ЦПО та РТМ).
  
Проведені предметні тижні      

З початку ІІ семестру 2012-2013 навчального року в Роменській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №11 проведені предметні тижні з математики, історії, хімії та біології.

Тиждень математики:

Для учнів дев’ятих класів було проведено математичний КВК, в ході якого школярі виконували логічні, розвивальні та творчі завдання. Цей захід не залишив байдужим жодного учня школи: і того, хто знає і любить математику, і того, хто не знає, але прагне поринути у її цікавий світ.
 
Для п'ятикласників та  шестикласників було проведено математичну гру «Розумники і розумниці», під час якої вони дізналися про цікаві факти з життя великих математиків, взяли участь у математичній вікторині.
 
Традиційно, для учнів 10 та 11 класу було проведено гру «Що, Де Коли», під час якої старшокласники продемонстрували вміння аналізувати, узагальнювати та систематизувати свої знання з математики. Усі учасники та переможці математичних заходів, крім позитиву, отримали ще й високі оцінки з предмету.
 
Тиждень історії:

Цікавий і корисний матеріал зібрали учні 11 класу та підготували виступи на тему: «Видатні постаті ХХ століття», котрі супроводжували чудово оформленими мультимедійними презентаціями. Найкращими роботами були визнані презентації Рудченко Юлії, Коваль Тетяни, Проценко Аліни, Івахника Владислава.
 
Учні 7-9 класів проявили творчість, виготовляючи історичні кросворди, газети, малюнки на історичні теми. Найкращими творчими доробками виявились роботи Сухарь Ірини (кросворд і стіннівка присвячені Філіпу ІV Красивому), Батій Катерини, яка представила свої художні роботи на історичні теми (повстання декабристів на Сенатській площі і життя запорізьких козаків).
 
Цікаву подорож у минуле здійснили учні 8-х класів. Де показали свої міцні знання та зуміли застосувати їх у пізнавальній грі «Знавці історії».  
 
Активну участь в інтерактивній грі «Історичний калейдоскоп України» взяли учні 6-х класів. Вони продемонстрували великий багаж знань про свою рідну Батьківщину, провели міжпредметні зв’язки між історією та географією. 
 
Учні 10–го класу провели наукову конференцію присвячену Дню Соборності України. Багато влучних запитань та змістовних відповідей пролунало під час проведення заходу, активно проявили себе Островна Ольга, Волошин
Владислав, Кібець Аліна, Притика Анна, Алдошин Роман, Солошенко Анастасія, Стебко Юлія та Васильєва Ірина.

Тиждень хімії та біології:

Проведені цікаві та пізнавальні вікторини в 7-х класах, інтелектуальний турнір серед учнів 9-х класів, захист творчих робіт учнями 10-х класів, конкурс предметних газет.
 
Нетрадиційність форм проведення позакласних заходів під час тижня хімії та біології, добровільна участь у ньому, відсутність жорстких обмежень у часі надали змогу педагогам та учням школи №11 досягати вагоміших результатів, ніж на звичайному уроці. Адже масовим заходам властиві піднесеність, урочистість, яскравість. Вони залишають значний слід у свідомості й почуттях дітей, відтак мають велику навчально-пізнавальну та виховну цінність.
За інформацією відділу освіти
06.02.2013
Роменську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №4 атестовано за рівнем освітньої діяльності «достатній»
З 12.11.12 по 23.11.12 р. комісією відділу освіти проведено атестаційну експертизу Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4.

6 лютого 2013 року при управлінні освіти і науки Сумської ОДА відбулось засідання регіональної експертної ради з питань ліцензування та атестації закладів освіти.

В роботі ради взяли участь головний спеціаліст відділу освіти Матяш О.М. та директор ЗОШ № 4 Спичка Л.О..

Заслухавши та обговоривши інформацію спеціаліста відділу освіти, про діяльність Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 в між атестаційний період, регіональна рада підтвердила висновок атестаційної комісії відділу освіти виконкому Роменської міської ради атестувала школу № 4 за рівнем освітньої діяльності «достатній» зі збереженням статусу загальноосвітнього навчального закладу, а керівника як такого, що відповідає займаній посаді.
Начальник відділу освіти З.Г.Горбик
 
28.01.2013

Конкурс юних майстрів художнього слова

23 січня 2013 року Роменським центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю проведено конкурс юних майстрів художнього слова.
 
Конкурс проходив за трьома номінаціями: «Живи, Кобзаре, в пам’яті людській!», «Посміхнемось щиро Вишні» та «Власні усмішки».
 
Учасники конкурсу розподілилися за двома віковими категоріями. Присутнім продемонстрували свою майстерність 28 юних читців та 5 театральних колективів.
 
Кожен конкурсант вклав душу у свій виступ. Виступи юних артистів принесли море позитивних емоцій і гарний настрій присутнім. Всі діти були неперевершеними, тож журі було нелегко визначити кращих.
 
У номінації «Живи, Кобзаре, в пам’яті людській!» переможцями стали: в основному рівні виконавської майстерності - театральний колектив «Пролісок» СЗОШ №1 (старша вікова категорія), в початковому рівні виконавської майстерності - Ревера Анастасія - учениця ЗОШ №10 (середня вікова категорія) та Харченко Оксана - учениця школи – інтернат ім.. О.А.Деревської (старша вікова категорія).
У номінації «Посміхнемось щиро Вишні» в початковому рівні виконавської майстерності перемогу здобув Татаринець Максим – учень ЗОШ №9 (середня вікова категорія), театральний колектив «Оріон»- ЦПО та РТМ (старша вікова категорія) та Пилипенко Дмитро – учень ЗОШ №10 (старша вікова категорія).
 
Переможці і призери конкурсу нагороджені грамотами Роменського центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.
Начальник відділу освіти                                                    З.Г.Горбик
 14.01.2013
Новорічний турнір з міні - футболу серед команд ДЮСШ 2000-2001 років народження

10-11 січня 2013 року в залі спортивного комплексу ім. В. Окіпного відбувся Новорічний турнір з міні - футболу серед команд ДЮСШ 2000-2001 років народження. В змаганнях взяли участь 5 команд : ДЮСШ м. Ромни-2000, ДЮСШ м. Ромни - 2001, ДЮСШ м. Лохвиця, ДЮСШ м. Конотоп, «Європа» м. Прилуки.
 


Впевнено перемогла команда ДЮСШ м. Ромни-2001(тренер Олег Кармазін), яка виграла всі 4 гри. Друге місце посіла команда «Європа» м. Прилуки. А третє місце виборола команда ДЮСШ м. Лохвиця, яка тільки за різницею забитих і пропущених м’ячів увійшла в кращу трійку команд турніру.
Призери і переможці змагань нагороджені медалями і грамотами Роменської ДЮСШ відділу освіти.
Начальник відділу освіти                                                                 З.Г.Горбик

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua