www.romny.osp-ua.info

Новини освіти. 2018

 

10.12.2018
«Училище – наша дружня родина»
Роль учнівського самоврядування набуває неабиякого значення в сучасному суспільстві, яке досить стрімко розвивається. Навчитися жити і працювати в умовах демократії - вимога часу. Безперечно, навички управління суспільством стануть надбанням людини. Вміння управляти - талант, який треба розвивати. Можливості зробити це в нас є.

Пройшов ще один насичений день Тижня учнівського самоврядування, під час якого лідери учнівського самоврядування виконували  адміністративні обов’язки та проводили уроки.

Дані заходи проводився з метою пропагування серед учнівської молоді основних засад місцевого самоврядування, формування у них активної життєвої позиції та реалізації їх лідерського потенціалу, виховання інтелектуально й духовно розвиненого підростаючого покоління - майбутнього нації.

Учні на власному прикладі переконалися як не просто бути дорослими, і  на кілька годин помінялися ролями з викладачами, щоб провести цікаві уроки із різних предметів. Молодь   мала можливість спробувати себе в ролі педагога, зрозуміти і відчути, як це – бути вчителем.

І для того, щоб уроки проходили у нормальному режимі, потрібна була ретельна підготовка. Заздалегідь «майбутні вчителі» ознайомилися з навчальним матеріалом, який вони повинні дати учням. Самостійно складали конспекти уроків, підбирали цікавий матеріал. Отже, вони проявили неабияку наполегливість і старанність, щоб підготуватися до уроків. 

Не забули  активісти Учнівської ради і про адміністрацію навчального закладу, створивши для них на один день відпочинок та замінивши їх у виконанні своїх посадових обов’язків.

Також 5 листопада за участі лідерів учнівського самоврядування та педагогічного складу було проведено спортивно-розважальну програму «Училище – наша дружня родина». За звання переможця змагалися команди викладачів та команда учнів.

Веселі й жартівливі спортивні змагання, конкурси, ігри розважили, додали заряду енергії та викликали бурю позитивних емоцій в усіх учасників та присутніх вболівальників  у спортивній залі.

Силу, спритність, кмітливість, швидкість, витриманість та ерудованість проявили учасники обох команд під час різноманітних спортивно-розважальних конкурсів. Завзято та вміло кожна команда брала участь у різноманітних естафетах. У результаті, перемогла команда учнів «Лідери». Але той позитив, який отримали усі учасники заходу був настільки великий, що команді вчителів було ані трішки не сумно за програш.

Учасники спортивно-розважальної програми та лідери учнівського самоврядування були нагороджені смачними призами, які надав батьківський комітет навчального закладу. Досягнення цього дня стали безцінним досвідом, залишивши в пам'яті молоді незабутні враження і спогади на все життя.
 
 
06.12.2018
30 листопада 2018 року у конференцзалі відділу освіти Роменської міської ради відбулося урочисте нагородження переможців та лауреатів І (зонального) туру конкурсу «Учитель року-2019».

Щорічний конкурс «Учитель року» направлений на виявлення та підтримку творчої праці вчителів, підвищення їхньої педагогічної майстерності та популяризації досвіду учасників серед освітян. Цього року він проводиться у 24-те.

Участь у конкурсі взяло три учителі предмета «Основи здоров’я» – Боброва Тетяна Іванівна, учитель Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Роменської міської ради,  Пигар Зінаїда Андріївна, учитель Роменської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. 

№ 8 Роменської міської ради та Огієнко Неля Михайлівна, учитель Вільшанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вільшанської сільської ради Недригайлівського району, а також три учителі предмета «Географія» – Герман Оксана Олексіївна, учитель Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 Роменської міської ради, Мельник Людмила Миколаївна, учитель Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 Роменської міської ради та Гордієнко Людмила Володимирівна, учитель Недригайлівської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Недригайлівської селищної ради.

Учасники продемонстрували педагогічну майстерність у таких випробуваннях: «Тестування з фахової майстерності», «Методичний практикум», «Проект», «Дослідження», «Практична робота» та «Урок». 

Кожен етап конкурсу був по-своєму цікавим, творчим, креативним. 

29 -30 листопада 2018 року на базі Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 та Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 відбулося основне та останнє випробування для конкурсантів – урок у незнайомому класі. 

Уроки учасників конкурсу були особливими: мали своє обличчя, ауру, навчальні, розвиваючі та виховні цілі. Використання сучасних освітніх технологій та нових підходів до викладання предметів зацікавило як членів журі, так і учнів, з якими педагоги на уроці бачилися вперше.

Конкурсанти та члени журі плідно працювали протягом тижня з 23 по 30 листопада. Нелегким був шлях до нагород для шести творчих педагогів. Не всі дійшли до фіналу конкурсу. По завершенню творчих випробувань методична служба міста Ромни запросила конкурсантів, членів журі, керівників закладів освіти на урочистості з нагоди закриття І туру Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року 2019» та вшанування педагогів, які успішно склали іспит на компетентність та стали переможцями та лауреатами І зонального туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019».

Начальник відділу освіти Роменської міської ради Ірина Івницька привітала учасників конкурсу та зауважила, що кожен з конкурсантів здобув неабиякий досвід і підтвердив свою професійну майстерність, щоб ще раз підтвердити беззаперечну істину: «Той, хто хоче змінити світ, повинен почати з себе».

Начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Недригайлівської селищної ради Ніна Сердюк відмітила, що особливістю вчительського конкурсу є те, що в ньому немає переможених, адже кожен із конкурсантів для себе й своїх учнів здобув особисту перемогу.

Директор Вільшанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Валентина Захарченко подякувала конкурсантам, членам журі за участь у І турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року», за талановитих дітей, які надихають і вкотре засвідчують: головне в освітньому процесі – дитина, головне у вчительській праці – любов, підтримка та віра у дитину. 

І ось довгоочікуваний момент: бурхливими оплесками вітають переможців!

За підсумками всіх випробувань в І зональному турі Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року 2019» перемогу у номінації «Основи здоров’я» здобуває Неля Огієнко, перемогу у номінації «Географія» здобуває Людмила Мельник. Дипломи та грамоти відділу освіти, квіти від колег, оплески, щирі посмішки – все було в цей святковий день.

І (зональний) тур «Учитель року-2019» позаду. Для переможців конкурсу творчі іспити ще не завершилися, попереду - підготовка до ІІ туру вчительських змагань. Тому бажаємо їм наснаги, творчих здобутків і, звичайно, - перемоги!

 
05.11.2018
ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ
31 жовтня 2018 року на базі Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 11 відбувся обласний науково-практичний семінар «Використання хмарних сервісів (технології WEB 2.0) на уроках суспільних дисциплін як засіб інтенсифікації освітнього процесу».

У роботі семінару взяли участь 55 педагогічних працівників з усієї області. Привітала учасників Ірина Івницька,  начальник відділу освіти виконавчого комітету Роменської міської ради. Відкрила обласний семінар та ознайомила учасників з програмою роботи Олена Третьякова, методист Сумського ОІППО.

Презентувала свій заклад директор школи Вікторія Зеленська, яка розповіла про минуле і сьогодення сучасної школи. Зі своїм вітанням до учасників семінару звернулися також і учні навчального закладу. 

Практична робота семінару складалася з декількох частин і відбувалася в двох локаціях одночасно. 

Майстерка (майстер-клас) від завідуючої методичним кабінетом відділу освіти Роменської міської ради Галини Мальцевої та вчителя історії Роменської загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. № 11 Роменської міської ради Оксани Вовденко «Презентація хмаро орієнтовного середовища (office 365) (з досвіду роботи)».

Майстерка від вчителів історії Роменської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 1 ім. П.І. Калнишевського Неоніли Тріус, Оксани Загорулько «Квізіс (конструктор тестів): де, як, навіщо, які переваги?».

Майстерка від учителя історії Роменської загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. № 5 Роменської міської ради Людмили Бойко та учителя історії Роменської загальноосвітньої школи І–ІІ ст. № 6 Сергія Неділька «Ефективне використання Coogle додатків на уроках історії».

Майстерка від вчителя історії Роменської загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. № 11 Любові Фененко та методиста методичного кабінету відділу освіти Валентини Ситнікової «Історичний веб-квест «І.П. Кавалерідзе - Мікеланджело ХХ століття» (До 100-річчя відкриття пам’ятника Т.Г. Шевченку)»

Майстерка від вчителя історії Роменської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 2 ім. акад. А.Ф. Йоффе  Наталії Іванової та вчителя історії Роменської загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. № 4   Любові Гордійко «Використання ментальних карт на уроках історії». 

І на завершення  учитель історії Роменської загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. № 10 Володимир Таран презентував  відеоекскурсію «Вулицями древнього Ромна».

Семінар отримав високу оцінку з боку методиста обласного інституту післядипломної освіти та вчителів історії області.


За повідомленням відділу освіти
 
31.08.2018
Перші кроки до Нової української школи: сподівання та виклики
Саме під таким гаслом 30 серпня 2018 року у Роменській спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 1 ім. П.І. Калнишевського відбулася серпнева (не) конференція педагогічних працівників освіти міста. Вперше такий захід проводився у форматі EdCamp. Близько 200 «білих ворон» (так називають учасників та учасниць EdCamp) стали учасниками серпневої (не) конференції у м. Ромни.

Міський голова Сергій Салатун, секретар міської ради Валерій Мицик, начальник відділу освіти Ірина Івницька, керівник творчої групи вчителів перших класів Валентина Явтушенко та педагоги стали активними учасниками панельної дискусії. Питання які обговорювалися були цікаві всім: «Що для Вас означає Нова українська школа? Наскільки Ви готові до роботи в умовах НУШ? Які зміни Ви мрієте втілити в життя на своєму локальному місці?».

Знайомство з десятьма експертами та експертками відбулося у форматі Speed Geeking, що дало можливість педагогам за короткий проміжок часу визначити пріоритети для участі у експертній паралелі. Кожен зміг обрати  тему, яка цікава саме йому. До прикладу, спікер із м. Києва Петро Пойдін розповів про продовольчу проблему як одну з глобальних проблем людства, а сумчанка Ольга Лобода про Вікіпедію і фактчекінг на шляху до успіху.

А на освітянській паралелі можна було спробувати себе уже в якості спікера. Процес відбору проходив у вільний та цікавій формі, учасники пропонували до обговорення власну тему, коротко розкривали її зміст, змагаючись за право публічного виступу. Педагоги, у свою чергу, голосували за ті, які їм цікаві. Завдяки новому дискусійному формату (не)конференція підпорядковується закону «про дві ноги»: учасниці й учасники самостійно визначають програму й хід заходу. Тож, на освітянській паралелі обговорили багато питань, зокрема, про наступність роботи дитячого садка і школи, формування екологічної компетентності, використання методів арт-терапії і т. ін.

У перервах між сесіями учасники (не)конференції змогли сфотографуватися у тематичних фотозонах, відвідати книжкові виставки.

Спілкування у форматі (не)конференції, обмін досвідом на них – це прекрасна нагода для підвищення власної кваліфікації та незабутнє дозвілля в колі однодумців.

 

За повідомленням відділу освіти
01.08.2018
Закриття ІІ зміни табору «Вогник»

29 липня 2018 року відбулося урочисте закриття ІІ оздоровчої зміни позаміського закладу оздоровлення та відпочинку «Вогник».

Святкову лінійку та концерт, присвячені закриттю зміни, відвідали міський голова Сергій Салатун та начальник відділу освіти Ірина  Івницька.

Підводячи підсумки роботи ІІ зміни табору «Вогник», міський голова зазначив, що дуже важливо, що діти тут змістовно проводять час, оздоровлюються, набираються сил, здружуються. Начальник відділу освіти подякувала колективу оздоровчого табору за роботу та побажала дітям з новими силами і великою жадобою до знань 1 вересня прийти до школи.  

Вихованці табору привітали своїх батьків та гостей художніми номерами. 

Цієї зміни у таборі відпочивало 99 дітей. Із них за бюджетні кошти оздоровлено 35 дітей пільгових категорій:

-          дітей батьки яких перебувають або перебували в зоні АТО – 8;
-          обдарованих – 11;
-           багатодітних – 5;
-          дітей з обмеженими можливостями – 1;
-          малозабезпечених – 2;
-          відмінників навчання – 5
-          дітей які перебувають на диспансерному обліку - 3

За повну вартість були реалізовані путівки для 19 дітей м. Ромни,  2 – м. Київ та 1 дитини з м. Кропивницький. Відділ освіти Роменської РДА придбав  42 путівки для дітей Роменського району.
 


За повідомленням відділу освіти

16.07.2018
ЯСКРАВЕ ЛІТО У «ВОГНИКУ»
9 липня стартувала ІІ зміна у Позаміському закладі оздоровлення та відпочинку «Вогник». Діти знову поринули у яскраве життя цікавих заходів, конкурсів, змагань, нових знайомств.

12 липня відбулося урочисте відкриття табірної зміни, на яке завітали міський голова Сергій Салатун, депутат обласної ради Дмитро Кірюхін, начальник відділу освіти Ірина Івницька. Дітлахи були щиро вдячні за подарунки від гостей і подарували чудовий концерт для своїх батьків та всіх присутніх, адже табір «Вогник» не лише розвиває таланти дітей, а й відкриває нові здібності! Всіх зачарувала своїм голосочком Гвоздецька Карина, а Кірюхіна Настя та Гирич Олена – своїм запальним танком. Лунали пісенні подарунки від Черненко Христини та вожатої Олени Василівни, Науменка Давіда та культорганізатора Надії Валеріївни, Карташової Ані та Гвоздецької Альбіни. Чудові танцювальні номери підготували Ромашка Віталій, Строкань Каріна та Лазоренко Поліна, Асанови Дмитро та Денис, Пріщенко Маргарита, Лазоренко Поліна та Карташова Анна. Оплесками зустрічали B-boy Tornado (Силіна Артема) та B-boy Rain (Лаврікова Даніїла). 

Тож з гарним початком, Вогничата! Гарної погоди вам та незабутніх вражень!
Директор ПЗОВ «Вогник»                           О.О.Андрущенко
18.06.2018
Мовна лабораторія Роменської МАН
13-14 червня 2018 року Роменська міська Мала академія наук організувала традиційну літню мовну лабораторію для учнів пришкільних таборів ЗОШ І-ІІ ступенів №6 та №8. Захід проводиться щоліта з метою сприяння зацікавленості дітей у вивченні англійської мови та вихованню в них комунікативної потреби у пізнанні іншої країни. Мовна лабораторія покликана показати дітям відмінний від шкільного стиль викладання англійської мови, де акцент ставиться на практичну частину і знання, які можна застосувати пізніше і в інших ситуаціях.

Учасники лабораторії мали змогу скористатися послугами віртуальної туристичної агенції «Пригода». Діти виконували цікаві практичні завдання аби заробити віртуальні кошти, зібрати валізи, здійснити уявну подорож європейськими столицями та зробити селфі.  Найцікавішим моментом стало оформлення «сторінки в інстаграм», яка демонструє найулюбленіші моменти подорожі. В рамках заходу дітлахи відвідали науково-технічну виставку Роменської МАН «Інтелект майбутнього» та переглянули відеоролик «Наше творчо-наукове життя» про досягнення та повсякденне життя закладу. 

Літня мовна лабораторія пройшла у невимушеній та дружній атмосфері. Розваги сприяли гарному настрою і позитивним емоціям. А вогники зацікавленості в очах дітей – це і є наш успіх!


За повідомленням відділу освіти

ЗАВЗЯТІ ТА УСПІШНІ
Кінець навчального року традиційно асоціюється з відпусткою, канікулами та відпочинком. А юні академіки Роменської МАН продовжують поповнювати скарбничку наукових досягнень закладу на Всеукраїнському рівні. Їх ентузіазму та завзятості можна лише позаздрити! 

22-24 травня 2018 року, у м. Києві, Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбувся очний етап Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (для вікової категорії від 12 до 15 років включно). Столиця привітно зустріла чотирьох слухачів Роменської міської МАН – учасників фінального етапу Конкурсу. Відповідно до рішення компетентного журі дипломом І ступеня в категорії «Фізика» нагороджено Матюшенко Вікторію, слухача секції фізики РМ МАНУМ (науковий керівник Литвиненко О.В. Дипломом ІІІ ступеня в категорії «Медицина та охорона здоров’я» нагороджено Снігу Олександру, слухача секції медицини РМ МАНУМ (науковий керівник Литвин О.І.). Щерба Вікторія, слухач секції інтернет-технологій та веб-дизайну (науковий керівник Бартош Д.Є.) виборола ІІІ місце в категорії «Комп’ютерні науки та штучний інтелект». Диплом фіналіста в категорії «Ресурси енергозбереження» вручено Олешку Артему, слухачу секції фізики РМ МАНУМ (науковий керівник Литвиненко О.В.). 

Щороку Роменські МАНівці охоче долучаються до Всеукраїнської інтернет-олімпіади «Крок до знань». Щоб здобути перемогу у ній наші вихованці долають тернистий шлях: відбірковий етап у формі он-лайн тестування, представлення свого наукового проекту у форматі відео-демонстрації, публікація відео в соціальній мережі для оцінювання шляхом відкритого голосування. Переможцем у кожній категорії Олімпіади стає учасник, який набрав найбільшу кількість балів. Цьогорічні змагання принесли нашим слухачам аж 7 призових місць: І місце - Мельник Дмитро, слухач секції історії України (науковий керівник Шульга Ю.Г.), ІІ місце – Московець Степан, слухач секції фізики (науковий керівник Литвиненко О.В.), ІІІ місце – Козирь Олена, слухач секції англійської мови (науковий керівник Харченко А.А.), Олешко Артем, слухач секції фізики (науковий керівник Литвиненко О.В.), Марченко Анжела та Сіняєв Рулан, слухачі секції історії України (науковий керівник Шульга Ю.Г.), Цимбал Д., слухач секції медицини (науковий керівник Литвин О.І.).

Бажаємо нашим переможцям отримувати справжнє задоволення від успіхів!


За повідомленням відділу освіти
12.06.2018

8 червня 2018 року на базі Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 відбувся майстер-клас для вчителів початкових класів, які з 1 вересня 2018 року будуть навчати першокласників. Зустріч була присвячена темі «Хвильові занурення: від тематичного дня (кейс-дня) до проектного місяця». Майстер-клас провела вчитель Креативної міжнародної дитячої школи міста Києва Лідія Фісунова.

Заняття стосувалося  технології хвильового занурення, інтеграції у навчальному процесі, мистецтва бути вчителем. 

Зустріч з Лідією Фісуновою була організована в рамках підготовки вчителів міста та району до роботи в Новій українській школі. Всього зібралося 29 педагогів. 

Зустріч пройшла в теплій, дружній атмосфері. Учасники майстер-класу відмітили практичну користь від отриманих знань.


 
 
01.06.2018
Відкрита першість міста Ромни з дзюдо
26 травня 2018 року в м. Ромни  на базі борцівського залу відбулася відкрита першість міста з дзюдо серед учнів першого року навчання (2009 р.н. та молодші).  В змаганнях взяли участь юні дзюдоїсти  з Сумської, Київської області та смт. Недригайлів, близько 90 учасників. 

Змагання пройшли в напруженій безкомпромісній боротьбі. Було багато радості від перших перемог та сліз розчарування від гіркоти поразок. Вдало виступила команда  Роменської ДЮСШ ім. В. Гречаного. Перші місця в своїх вагових та вікових категоріях вибороли: Яндола Влада, Васюта Дар’я, Тімуш Юлія, Заканавський Денис, Балюра Денис, Агеєнко Гліб, Боженко Артем, Невідомський Єгор, Семенеко Зорян, Школяренко Ельдар, Дорошенко Матвій, Хоменко Денис. Срібними призерами стали– Прокопенко Максим, Жара Анна, Вернигора Артур, Білосорочко Богдан, Александренко Артур, Хворостюк Максим, Мартинішин Артем, Дорошко Матвій. Бронзові призери: Тонконог Данііл, Івко Андрій, Скачко Богдан, Гиря Артур, Горобченко Святослав, Карпенко Богдан, Савченко Денис, Симоненк В’ячеслав,   Кійко Іван.

Переможці і презерви змагань були нагороджені грамотами та медалями відділу молоді та спорту Роменської міської ради.

Адміністрація Роменської ДЮСШ ім. В. Гречаного, Тренери-викладачі, батьки учнів, спортсмени висловлюють вдячність депутату Роменської міської ради Костянтину Малишеву  за фінансову допомогу у придбанні Кубків для нагородження чемпіонів змагань та приватному підприємцю Олені Вінніченко за солодкі подарунки які отримали всі учасники першості міста.

Команду міста Ромни до змагань підготували тренери-викладачі Роменської ДЮСШ ім. В. Гречаного Олександр і  Дмитро Богуші та Наталія Боровик.
За повідомленням відділу освіти

Навчальна практика МНВК
29 травня 2018 року в учнів 10 класу Комунального закладу «Міжшкільний навчально-виробничий комбінат» розпочалася навчально-виробнича практика. 

З хвилюванням та зацікавленістю майбутні секретарі та оператори комп’ютерного набору пішли на своє перше робоче місце в заклади, підприємства, установи міста, де відчують атмосферу робочих буднів і зможуть показати всі набуті навички на практиці.

Радісною подією для учнів професії «Водій автотранспортних засобів (категорія В)» стало те, що відділ освіти виконавчого комітету Роменської міської ради передав для навчальних цілей автомобіль ГАЗ 33212.

Тепер навчатися практичному водінню можна не тільки на автомобілі ВАЗ 2106, а ще й на Газелі. Наші майбутні водії розуміють, для того щоб навчальні автомобілі їздили цілий рік і не ламалися, їх потрібно відремонтувати влітку. І взялися їх чистити, мити, фарбувати, усувати несправності. Захопилися такою корисною роботою не тільки хлопці, а й дівчата, адже як говорить народна приказка: «Любиш кататися-люби і саночки возить».

Бажаємо нашим учням успіхів в їхніх перших трудових буднях.Директор закладу                                                         Ткаченко І.В.
29.05.2018
ЛЮБОВ ДО МИНУЛОГО ТА ВІДКРИТТЯ НОВИХ ГОРИЗОНТІВ
Вже вшосте кафедра історії, музеєзнавства та культурної спадщини Львівської Політехніки та Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» у межах європейської мережі молодіжних історичних конкурсів EUSTORY організували масштабну Всеукраїнську акцію «SOS – Історична пам’ятка: досліджуємо та зберігаємо разом – 2018». Ця акція покликана стимулювати інтерес та дбайливе ставлення молоді до збереження історико-культурної спадщини місцевої громади, розвиток партнерства школи та громади у справі її охорони та популяризації.

В цьому році юні історики з Роменщини (Мельник Дмитро, Сіняєв Руслан, Марченко Анжела, Шульга Аліна, Байдужий Вадим, Прокопець Анастасія, Зайцева Анастасія, Дудченко Анастасія, Кизим Назар, Щербань Богдан, керівник – Шульга Юлія Геннадіївна) працювали над темою «Забута історія Роменського духовного училища».

З метою дослідження історії духовного училища діти звернулися до музею, завітали до міської бібліотеки, опрацювали праці місцевих краєзнавців, переглянули «Полтавські єпархіальні відомості», інтернет-ресурси тощо. Результати наукового дослідження представили на різних конкурсах. Діти дізналися, що будівля Роменського духовного училища була зведена у 1886 р. та призначалася «для початкової освіти і підготовки дітей до служіння православній церкві». Відомими випускниками були П. Капельгородський, Г. Ващенко. У 1918 році, зі встановленням радянської влади на Роменщині, навчальний заклад закрили. Певний час там було танкове училище, пізніше – штаб ракетної частини, нині – будівля пустує. З кожним роком її стан гіршає.

Наступним етапом акції стало опитування населення. Респонденти підтримали важливість збереження архітектурної пам'ятки та запропонували ряд пропозицій щодо її збереження. Вони запропонували: відреставрувати приміщення; відкрити художній музей, навчальний заклад, культурно-мистецький центр для розвитку талантів Роменщини; театр або кінотеатр; передати будівлю на баланс ДІК заповідника «Посулля» для організації виставок; відновити духовну семінарію, організувати розважальний центр; здати приміщення в оренду громадським організаціям; розмістити в приміщенні військову частину тощо. 

З метою інформування населення про важливість збереження будівлі Роменського духовного училища наша команда створила сайт, групу  та буклет. 

За висновками компетентного журі Акції слухачів Роменської міської МАН запросили до галицької «столиці». 10 травня 2018 р. у м. Львові стартувала П'ятнадцята Молодіжна Академія, в якій взяли участь Мельник Дмитро, Сіняєв Руслан, Прокопець Анастасія та Зайцева Анастасія. В стінах Науково-технічної Бібліотеки ЛП у форматі стендового захисту відбулася презентація найкращих проектів. Наш проект «Забута історія Роменського духовного училища» отримав позитивні оцінки з боку компетентного журі. 

Потім були екскурсії, пізнавальні лекції. Діти опанували секрети створення бренду для культурних пам'яток. Організатори конкурсу запропонували школярам створити бренд НУ «ЛП». Допомагали їм в цьому представники кафедри ІМКС ЛП. 11 травня учні представили присутнім власні дослідження, а головне – пропозиції по якісному ребредингу навчального закладу. 

Завершилася ж офіційна частина конференції урочистим врученням сертифікатів. Фіналісти акції провели два насичені подіями дні у галицькій «столиці», отримали змогу представити власні дослідження широкому загалу, здобули нові знання й практичні навички у сфері історичного брендування.

Наостанок, хочемо подякувати організаторам конкурсу за насичену цікаву навчальну програму та фінансову підтримку. 

За повідомленням відділу освіти
  
ПОВЕРНУЛИСЬ З ПЕРЕМОГОЮ
З 16 по 18 травня 2018 року у Луцьку проходив Перший Всеукраїнський молодіжний хакатон «XREALITYHACK 2018» в рамках відзначення 100-річчя позашкільної освіти. 

«XREALITYHACK 2018» - це конкурс на визначення кращих екологічних проектів, технічних та інженерних рішень. Він орієнтований на пошук нових ідей та технологій в сфері екології з можливим подальшим впровадженням у господарській діяльності та спрямований на підтримку творчої молоді України. До фіналу було запрошено 40 учасників з 16 областей України. Учасникам Хакатону допомагали ментори: професійні екологи, фізики, біологи, хіміки та бізнесмени.

Сумщину на цьому заході представляв слухач Роменської МАН, учень ЗОШ №11 Хрокало Олександр. Разом з науковими керівниками Хрокалом Г.А., викладачем Роменського коледжу КНЕУ, та Худоговим Г.І., керівником секції радіоелектроніки та приладобудування, вони створили прототип пристрою «Безпечна лабораторія віварію» та представили його на конкурсі. 

Як результат 3 місце! Щиро вітаємо Сашу та його наставників із заслуженою перемогою! Окрім основної мети учасники мали можливість поспілкуватись між собою, обмінятись досвідом, познайомитись з професіоналами, набути досвіду участі в хакатоні та по закінченню отримати призи та дипломи. Керівникам делегацій вручили кубки з написом «Учасник І Всеукраїнського X REALITYHACK 2018». 

Під час конкурсу діти були задіяні й до інших заходів, що проходили в рамках 100-річчя позашкільної освіти. 16 травня вони стали свідками масштабного флешмобу школярів на Театральному майдані міста Луцька. В приміщенні Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка відвідали експозиційну зону «Позашкілля України», де були представлені найкращі здобутки п’яти напрямів позашкільної освіти.

Особливо цікавою була екскурсія Луцьким замком. 17 травня діти здійснили подорож в епоху середньовіччя, відчули себе відважними лицарями, долучилися до лицарського турніру, стріляли з лука та билися на мечах. А 18 травня мали нагоду відвідати Луцький зоопарк, познайомилися з діяльністю Волинського обласного еколого-натуралістичного центру.


За повідомленням відділу освіти
02.05.2018
З Україною в серці
«З Україною в серці» - під таким гаслом 27 квітня 2018 року відбувся заключний етап обласного фестивалю художньої самодіяльності «Таланти профтехосвіти». Учні та педагогічні працівники професійної (професійно-технічної) освіти демонстрували свою творчість у таких номінаціях: «Вокал (соло, дует, тріо, ансамбль)», «Декламатор», «Хореографія (народна, класична, сучасна)».

Цей фестивальпроводиться щорічно з метою створення умов для виявлення обдарованої молоді професійно-технічних навчальних закладів, розкриття творчих здібностей виконавців-аматорів, поширення та впровадження кращого досвіду щодо розвитку самодіяльного мистецтва.

У рамках цьогорічного фестивалю беруть участь понад 250 переможців І етапу фестивалю з двадцяти восьми державних професійно-технічних навчальних закладів. Учасники фестивалю  вже зустрілися в гостинних стінах Сумського вищого професійного училища будівництва і дизайну, в Конотопському вищому професійному училищі та Шосткинському вищому професійному училищі.

А 27.04 свої виступи на заключному етапі обласного фестивалю художньої самодіяльності «Таланти профтехосвіти»  на щедрій роменській землі презентували:

-       ДПТНЗ «Роменське вище професійне училище»;
- ДПТНЗ « Глинський професійний аграрний ліцей»;
- ДПТНЗ «Синівський професійний аграрний ліцей»;
- ДПТНЗ «Недригайлівське вище професійне училище».

На святі талантів, творчості, молодості і краси були присутні почесні гості,  шановані друзі нашого навчального закладу: 

-         Салатун Сергій Андрійович – міський голова;
-         Білоха Валерій  Олександрович - голова Роменської районної державної адміністрації;
-         Ярошенко Тетяна Миколаївна – начальник фінансово управлінння Роменського міськвиконкому. 

Оцінювало  творчі здібності конкурсантів журі:

-         Лариса Володимирівна Сєрих - завідувач кафедри дошкільної і шкільної освіти комунального закладу «Сумський обласний педагогічний інститут післядипломної педагогічної освіти», кандидат педагогічних наук, доцент, голова журі;

-         Лідія Іванівна Васильченко - керівник літературно-мистецької студії «Криниця» Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського;

-         Ірина Василівна Коренєва - методист трудового навчання Комунального Закладу «Сумський обласний педагогічний інститут післядипломної педагогічної освіти».

Завітала на гостину до Роменського ВПУ і  методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області Лісун Олена  Іванівна.

Із вітальним словом звернулася до присутніх Лариса Володимирівна Сєрих, яка привітала всіх із святом талантів та побажала перемог. Вона зазначила, що найкращих виконавців за підсумками фестивалю буде залучено до концертної програми ярмаркових заходів до Дня Європи, проведення яких планується в м. Суми. Переможці обласного фестивалю художньої самодіяльності «Таланти профтехосвіти» з номінації «Вокал (соло)» матимуть можливість взяти участь у Всеукраїнському конкурсі виконавців естрадної пісні серед учнівської молоді закладів професійної (професійно-технічної) освіти, що відбудеться 15 червня 2018 року у державному навчальному закладі «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг». 

Наших шановних гостей та друзів вітав господар навчального закладу -  Павло Іванович Помаран.  Слова привітання й побажання успіхів у навчанні та вихованні підростаючого покоління лунали із вуст очільника міста Салатуна Сергія Андрійовича та голови Роменської районної державної адміністрації Білохи Валерія  Олександровича. 

У оновленому актовому залі  навчального закладу панувала святкова, тепла та піднесена атмосфера, адже у ньому відбувалося святкове  дійство, яке  відзначалося своєю оригінальністю, творчим підходом та новизною. З кожним роком різножанрова палітра концертних номерів набуває нових відтінків і значень, а разом з ними зростає і рівень майстерності виконавців. 

Представники Роменського ВПУ  подарували присутнім такі феєричні номери:
- Пісня «Без тебе »,  виконав Руслан Овчаренко;
- Пісня «Три поради », виконали  Надія Полежай та Тетяна Юрченко;
- Вірш про мужніх героїв АТО «Новела »,  читала Світлана Жмака;
- Пісня «Сонце встане», виконав вокальний ансамбль;
- Вірш «Моя країна -  Україна, і в серці, і в житті єдина »,  читав автор -  Руслан Овчаренко;
- Танець « Моя любов - Україна»,  виконав танцювальний колектив.

Нині будуть проводитися підведення підсумків заключного етапу обласного фестивалю художньої самодіяльності «Таланти профтехосвіти-2018» і вже незабаром буде відомо імена переможців. Сподіваємося, що виступи ДПТНЗ «Роменське ВПУ» будуть високо оцінені членами журі. Адже, перемога – це те, за що варто іти до кінця, вкладати усі сили та уміння, проявляти наполегливість та завзятість. І працівники та учні Роменського ВПУ, без сумніву, знають про це.Дякуємо всім учасникам за  вдалі виступи та бажаємо радісних перемог!

 
Виховна година «Чорнобиль – скорбота пам`яті людської»
Не винен я, що все це сталось, 
Що розкололась неба твердь, 
Що в золотом покриту галузь
Ми атомну впустили смерть! 
(Д.Павличко)

26 квітня 2018 року виповниться  32 роки з дня найстрашнішої за наслідками катастрофи минулого тисячоліття. Чотири букви – ЧАЕС – стали символом трагедії, яка доторкнулася до мільйонів людей, накрила їх крилом безжалісної радіації, перетворюючи свої жертви в безпомічних людей. 

Саме з метою розширити знання  учнів про Чорнобильську трагедію, наголосити про потенційну небезпеку радіації для усього живого, розповісти про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, показати, що чужої біди немає 24 квітня у Роменському ВПУ було проведено виховну годину «Чорнобиль – скорбота пам`яті людської». Соціальний педагог Прокопенко Т. І. разом із класними керівниками Мартинішиною Ю. Ю. та Чепурко І. Г. намагалися навчити учнів груп МШП-1, АСЕ-1 та БС-4  застосовувати у повсякденному житті елементарні радіаційно-гігієнічні навички,  розвивали почуття гордості за свій народ. 

Учні переглянули кадри з документального фільму про аварію на ЧАЕС та поспілкувалися із  ліквідаторми наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Учасник тих страшних подій Чернобук Іван Петрович  розповів про те, що в ту суботню ніч 26 квітня першим вступив у битву з атомним вогнем склад караулу воєнізованої пожежної частини № 2, який здійснював охорону ЧАЕС. Почалось найбільш героїчне в історії пожежної охорони світу бойове розгортання і протистояння людей атомній стихії. З перших хвилин після вибуху на четвертому реакторі та локалізації аварії разом із пожежними мужньо боролись працівники ЧАЕС. Перебуваючи в епіцентрі катастрофи, вони не залишили робочі місця. Ризикуючи своїм життям, енергетики робили все, що було в їх силах, щоб врятувати атомну станцію від ще більш небезпечних руйнувань. 

Ряд учасників ліквідації наслідків аварії одержали надто велику дозу опромінення, не сумісну з життям. Людський організм не був спроможний витримати такого потужного радіаційного удару, який він прийняв на себе в перші хвилини і години боротьби. 

Коробка Дмитро Петрович  поділився спогадами про те, що саме  пожежники та  енергетики своїми діями відвернули страшну загрозу від мільйонів людей. Страшно уявити, які наслідки могли бути, якби герої Чорнобиля не ліквідували небезпеку, що на нас насувалась. Ці люди виконували найбільш відповідальну роботу на нашій планеті. За значимістю ці дії невеликої за кількістю мужніх людей не мають собі рівних у людській історії. 

Також він розповів основні правила поводження у забрудненому середовищі, адже щоб бути здоровим, треба знати елементарні радіаційно-гігієнічні навички і використовувати їх у повсякденному житті. 

Велике лихо спіткало нашу землю. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Тож не треба повторювати помилок, давайте берегти оточуючий світ. Нашій планеті вистачить одного Чорнобиля. Настав час усій громадськості бити на сполох, рятувати своє майбутнє, майбутнє нації.

Роменське ВПУ - переможець XXІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа

Грандіозна подія цьогоріч проходила в м. Миколаєві з 26 по 28 квітня. До чудового сонячного міста на березі річки Південний Буг з`їхалися юнкори з усієї України на церемонію нагородження учасників та переможців щорічного Міжнародного конкурсу шкільних медіа. Вже вкотре  ДПТНЗ «Роменське ВПУ» є учасником даного конкурсу. Тож, і цього року представники училища не могли оминути даного заходу.

У 2018 році на  ХХІ конкурс було подано  конкурсні роботи, серед яких друковані та стінні газети, Інтернет-видання, теле-, фото- та радіорепортажі тисяч юнкорів з України та із 13 країн світу.

Організаторами Міжнародного конкурсу шкільних медіа є Національна спілка журналістів України, Національна Академія педагогічних наук України, Асоціація молодіжної преси України та Коледж преси та телебачення м. Миколаєва. Започаткував конкурс Президент Міжнародного конкурсу шкільних медіа, секретар Національної спілки журналістів України, Заслужений журналіст України – Гліб Головченко.

Програма конкурсу була яскравою, цікавою, насиченою безліччю різноманітних зустрічей, прес-конференцій, розважальних заходів.

Розпочався ХХІ Міжнародний конкурс шкільних медіа відкриттям Х Міжнародного юнкорівського зльоту «Засоби масових комунікацій сьогодні і завтра», під час якого було вручено дипломи лауреатам конкурсу. Також за участі юних журналістів було відкрито VІ науково-педагогічну конференцію «Україна медійна: на порозі інформаційної революції».

Захоплюючою та насиченою лише приємними емоціями виявилася екскурсія водною акваторією м. Миколаєва, де юнкори разом зі своїми наставниками насолоджувалися краєвидами міста та річки Південний Буг.

Наступного дня всі побували в Миколаївській облдержадміністрації та Миколаївській міській раді, де у  сесійній  залі зустрілися з поважними людьми, зокрема, із Москаленко Вікторією – головою Миколаївської обласної ради, Біденком Артемом – Державним секретарем Міністерства інформаційної політики України, Головченком Глібом – секретарем Національної спілки журналістів України, президентом Міжнародного конкурсу шкільних медіа, заслуженим журналістом України та Сєнкевичем  Олександром – міським головою  м. Миколаєва.

Кущ Ліна – перший секретар Національної спілки журналістів України, провела у Науково-педагогічній  бібліотеці  Палацу  творчості учнів майстер-клас «Етика. Безпека. Солідарність». 

Для гостей  було проведено презентацію наземної рятувальної техніки ГУ ДСНС України в Миколаївській області та презентацію Патрульної поліції м. Миколаєва. 

Юні журналісти проїхали на лімузинах центральною частиною міста та пройшлися «червоною доріжкою» до Палацу творчості учнів. До речі, все відбувалося в прямому ефірі телеканалу ТАК TV.

Феєричною стала урочиста церемонія нагородження переможців ХХІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа, де серед переможців є і  ДПТНЗ «Роменське ВПУ».

Дипломами лауреата Міжнародного конкурсу шкільних медіа нагороджено сайт ДПТНЗ «Роменське ВПУ», цикл фоторепортажів, цикл радіорепортажів  та цикл телерепортажів.

Дипломом переможця Міжнародного конкурсу шкільних медіа  та символічною статуеткою «Акула пера» нагороджено газету «Калейдоскоп» ДПТНЗ «Роменське ВПУ» за перемогу в номінації «Висвітлення міжнародної співпраці України в шкільних медіа» (за підтримки Міністерства закордонних справ України) ХХІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа.

Подяку від Президента Національної академії педагогічних наук України  Василя Григоровича  Кременя отримала Рибкіна Вікторія Вікторівна, керівник гуртка «Юний журналіст» ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Сумської області за творчі здобутки у розвитку шкільних медіа.
24.04.2018
ПРАГНЕМО ЗМІН
Система освіти змінюється. Тому в рамках спільного проекту «Прагнемо змін!»,  продовжуємо допомагати педагогам знайомитися з інноваціями, новітніми методиками, лайфхаками від справжніх агентів змін. Організаторами проекту є методичний кабінет відділу освіти м. РомниГО Українська Громадська Рада Ромни,  ГО Patriots of Romny.

13.04.2018 у Роменській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №5 відбулася довгоочікувана зустріч із колегою з Полтавщини Валентиною Федорякою. Учителі міста та району зібралися, щоб почути з вуст пані Валентини, як то воно працювати по-новому.  В.М. Федоряка вчителює в Трудолюбівській школі, де своїм натхненням та енергією запалила ввесь колектив. І зараз вони «на хвилі» змін. У своєму навчальному закладі трудолюбівці не тільки двічі проводили регіональні (не)конференції міні-EdCamp
Ukraine, а й, вигравши в конкурсі «Змінитися на 7 днів», мали можливість отримати досвід від фінських педагогів. Елементи фінської освіти, їхні підходи до проведення уроків учителі застосовують уже зараз. 

Фіни навчили трудолюбівських колег проводити уроки занурюючи всіх школярів у діяльність, максимально використовувати роботу в группах,  навчати через досліди, експерименти, використовуючи при цьому все, що є "під руками", максимально наближаючи матеріал, який треба опрацювати, до дитячого будення. Пані Валентина показала присутнім набір методичних прийомів, які вже завтра можна використовувати нам на власних уроках. Присутні почули і історію відвідин Фінляндії та відзначили, що всі ми надзвичайно різні, але все ж є речі, що об'єднують педагогів Роменщини , це ЖИТТЯ, ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ та ТВОРЧІСТЬ.
 

 

 

За повідомленням відділу освіти 
Семінар заступників директорів шкіл міста

20 квітня 2018 року на базі Роменської загальноосвітньої школи № 10 відбувся семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему: «Використання ІКТ в навчально-виховній та методичній роботі». Метою даного заходу було надання методичної допомоги у вирішенні освітніх проблем Нової української школи. 

Зустріч учасників семінару розпочалася в інтерактивному «Еко-Кафе», де  гостей привітали учні школи та директор Наталія Мороз. Під час перегляду віртуальної екскурсії «Вулицями древнього Ромна» заступники директорів шкіл міста мали змогу насолодитися екологічно чистими напоями та солодощами.

До уваги учасників було запропоновано панораму відкритих уроків, на яких педагоги продемонстрували вміння працювати на різних Інтернет-платформах, використовувати онлайн-сервіси та інтерактивні методи й прийоми навчання. 

Завідуюча методичним кабінетом Олена Павлюк та заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ № 10  Лариса Матяш провели для учасників семінару майстер-клас «Google-документи в роботі заступників директорів з навчально-виховної роботи», що містив елементи інноваційного уроку.

Родзинкою зустрічі став екологічний квест «Порятунок Землі», у якому взяли участь учні школи та учасники  заходу.

Семінар завершила майстер з оформлення фруктових букетів Наталія Лаврик, яка навчила заступників власноруч виготовляти екологічно чисті, красиві та смачні подарунки. 

Семінар дав змогу обмінятися досвідом, поспілкуватися в невимушеній, душевній атмосфері.  

За повідомленням відділу освіти

«Олімпійське лелеченя»
З метою розвитку олімпійського руху , пропаганди здорового способу життя , 18 квітня 2018 року  у спортивному залі Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7  відбувся зональний етап обласного спортивно-масового заходу серед школярів  «Олімпійське лелеченя». В змаганнях взяли участь 3 команди з м.Ромни,  Роменського та Липоводолинського районів (36 учасників).

Зі словами привітання до учасників змагань звернувся головний спеціаліст відділу освіти виконавчого комітету Роменської міської ради Олександр Матяш, який  передав привітання  та побажання спортивних досягнень від голови  Сумського обласного відділення НОК України, заслуженого майстра спорту України, срібної призерки  зимових Олімпійських ігор в Нагано Олени Петрової. 

Програма заходу включала три складових: спортивну- комбіновані  естафети та волейбол, освітню - вікторину на знання історії олімпійського руху  та  культурну -  презентацію команди.

Усі команди продемонстрували  яскраву, змістовну  презентацію. І місце за найбільшою сумою балів  посіла  Роменська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10 , ІІ місце - Біловодська загальноосвітня школа І-ІІІ, ІІІ місце - Липоводолинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів.  В комбінованих естафетах  1 місце завоювала команда ЗОШ № 10,  друге - Липоводолинська СШ, третє - Біловодська ЗОШ. У волейболі впевнену перемогу здобули юні олімпійці  ЗОШ №10, друге та третє місця  посіли команди Біловодської  ЗОШ та Липоводолинської СШ відповідно.  У вікторині усі учасники показали  хороші знання з  історії олімпійського руху. За кількістю правильних відповідей  команди ЗОШ №10 та Липоводолинська СШ зайняли І місце, ІІ місце – Біловодська ЗОШ.

У загальному підсумку  І місце посіла   команда ЗОШ №10 м. Ромни, яка виборола право захищати честь нашого міста на фінальних обласних  змаганнях, друге місце - команда Липоводолинської СШ, третє – Біловодська ЗОШ.

Команди - переможці і призери змагань були нагороджені грамотами відділу освіти виконавчого комітету Роменської міської ради та призами від Сумського обласного відділення НОК України.
За повідомленням відділу освіти

 
Всеукраїнський конкурс творчих робіт учнівської та студентської молоді імені Миколи Гоголя
 
Всеукраїнський конкурс творчих робіт учнівської та студентської молоді проводився в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя з 20 лютого по 25 березня 2018 року з метою вшанування пам'яті письменника та поглибленого вивчення його художньої спадщини, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її здібностей, виховання у молодого покоління схильності до наукової роботи.

На конкурс були надіслані роботи з різних регіонів України, зокрема Київської, Луганської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Херсонської, Чернівецької та Чернігівської областей.

Тетяна Коваленко, учениця 10 класу Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 представила творчу роботу  в номінації «Краєзнавство», за яку була нагороджена Дипломом І ступеня та цінним подарунком (керівник Рубан Н. М., учитель російської мови та зарубіжної літератури).  Нагородження відбулося в урочистій обстановці в Ніжинському  державному університеті імені Миколи Гоголя 12 квітня 2018 року.


 


За повідомленням відділу освіти
10.04.2018
ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО РОБОТИ ЗА НОВИМ ДЕРЖАВНИМ СТАНДАРТОМ ПОЧАТКОВОЇ ЗАГАЛЬНОЇ ОСВІТИ
Відповідно до плану заходів щодо запровадження Концепції Нової української школи у закладах загальної середньої освіти  І ступеня Сумської області на 2017-2022 рр. та підготовки вчителів до роботи за новим Державним стандартом початкової загальної освіти з 19 по 21 березня 2018 року на базі Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 Роменської міської ради  відбулася ІІ сесія навчання вчителів початкових класів Нової української школи за темою: «Зміст початкової освіти у вимірі сьогодення».

І та ІІ сесії - позаду. Попереду - міжсесійний період і виконання індивідуальних завдань. Шлях до отримання сертифікатів довгий, але насичений позитивними зустрічами та емоціями.

Психологічно учителів початкових класів до роботи  налаштувала психолог, методист методичного кабінету відділу освіти Роменської міської ради Сумської області Моніка Заглада та практичний психолог Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 Оксана Завгородня. Закцентовано увагу на ролі вчителя у формуванні психологічно безпечного середовища. Учасники тренінгів мали можливість «проектувати» ефективне освітнє середовище. 

З принципами Державного стандарту початкової загальної освіти, змістом освіти: освітніми галузями, типовою освітньою програмою, освітньою програмою закладу освіти, базовим навчальним планом та плануванням на тиждень познайомила присутніх заступник директора з навчально-виховної роботи Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 Ольга Мельник.

У ході тренінгів учасники познайомилися з новими програмами навчання учнів початкових класів у 2018-2019 н.р. та планували інтегроване навчання через тематичний та діяльнісний підходи. 

Практику проведення «ранкових зустрічей»  продемонстрували учителі початкових класів СЗОШ № 1,2 та ЗОШ № 4,6,7.

Усіх присутніх на тренінгах об'єднала  жага до пізнання нового та розуміння необхідності змін на краще.За повідомленням відділу освіти

ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОЇ РАДИ
30 березня 2018 РОКУ, на базі конференц зали МАН зібралися вихователі-методисти та заступники директорів закладів освіти  на перше у цьому році засідання Ради методичного кабінету. 

Питання наповненості бібліотечних фондів, використання ІКТ у початковій ланці, інноваційні форми методичної роботи з учителями історії та правознавства, національно-патріотичне виховання у ЗДО розглянули протокольно. Детально члени Ради обговорили реалізацію Плану дій щодо підготовки одинадцятикласників до складання ЗНО. Одноголосно були затверджена Авторська програма Ольги Ковган (ЗОШ № 7) "Література рідного краю" та Програма з позашкільної освіти гуртка "Основи програмування", авторами якого виступили Дмитро Бартош (МАН) та Олексій Івницький. Схвалено до друку збірки сценаріїв "Літо без меж", психологічних тренінгів та ігор з метою використання їх у роботі вожатих та вихователів у період оздоровчої зміни 2018 року у ПЗОВ "Вогник". Авторами збірок є методисти методичного кабінету відділу освіти.

Олена Павлюк, завідуюча методичним кабінетом наголосила на необхідності і можливості впровадження у класах роменських шкіл групової, дослідницької та проектної діяльності, спираючись на досвід педагогів Новопечерської школи. Присутні також прийняли до відома інформацію методистів про розвиток STEM-освіти в Сумській області та місті.

За повідомленням відділу освіти

STEM-освіта
29 березня 2018 року на базі Сумського державного університету та Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний семінар з теми «STEM-освіта: стан упровадження та перспективи розвитку».

Мета заходу – висвітлення актуальних питань щодо упровадження STEM-освіти в освітній процес закладів загальної середньої освіти.

У роботі семінару взяли участь 72 педагогічні працівники, із них: 11 завідувачів, методистів відділів (управлінь) освіти районів (міст), 8 директорів закладів загальної середньої освіти, 19 заступників з навчально-виховної роботи та 34 вчителі інформатики, англійської мови, математики, біології, трудового навчання закладів загальної середньої освіти області. Серед присутніх були і роменські педагоги: завідуюча методичним кабінетом Олена Павлюк, учителі інформатики Людмила Щербина та Олександр Гачава.

Відкрила обласний семінар та ознайомила учасників з програмою роботи Ірина Удовиченко, проректор з науково-педагогічної та методичної роботи Сумського ОІППО.

Привітав учасників Васькін Р.А., директор інституту довузівської підготовки та професійної освіти СумДУ.

Координаторами обласного семінару виступили Дзингель А.О., методист з інформатики та інформаційних технологій Сумського ОІППО, Перлик В.В, Іващенко І. І., методисти з управлінської діяльності Сумського ОІППО.

У пленарній частині обласного семінару виступили:

-          Дзингель А.О., методист з інформатики та інформаційних технологій Сумського ОІППО, з питань «STEM-освіта. Основні напрямки STEM. Перспективи розвитку STEM-освіти» та «Рекомендації щодо організації та проведення STEM-уроків. Інтеграція навчальних предметів»;

-          Тищенко Д.І., директор центру робототехніки «BOTEON»-Суми СумДУ, з презентацією «Робототехніка – провідний напрям STEM;

-          Летюга Ю.Р., координатор Code Club UA в Сумській області, з питання «Розвиток алгоритмічного мислення «Scratch»;

-          Дрозденко О.О., завідувач секцією комп’ютеризованих систем управління СумДУ, з питання «Умови обласних змагань за напрямками STEM»;

-          Перлик В.В., методист з управлінської діяльності Сумського ОІППО, з питання «Нормативно-правове забезпечення STEM-освіти в закладах загальної середньої освіти»;

-          Іващенко І.І., методист з управлінської діяльності Сумського ОІППО, з питання «Методологічні основи запровадження STEM-освіти в закладах загальної середньої освіти».

Майстер-клас «Використання ІКТ для реалізації STEM-навчання» провели:

-          Наконечна Л.М., викладач кафедри освітніх та інформаційних технологій Сумського ОІППО, для директорів закладів загальної середньої освіти;

-          Подліняєва О.О., доцент кафедри освітніх та інформаційних технологій Сумського ОІППО, для заступників директорів з навчально-виховної роботи.

Учасники обласного семінару отримали методичні рекомендації щодо особливостей у провадження STEM-освіти в освітній процес у закладах загальної середньої освіти.За повідомленням відділу освіти
 
Обласний етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров'я»
27 березня 2018 року в приміщенні актової зали Сумського державного університету відбувся обласний етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров'я». Фестиваль-конкурс щорічно проводиться з метою популяризації та пропаганди серед молоді здорового способу життя, запобігання негативним проявам у молодіжному середовищі. 

Цьогорічними учасниками заходу стали 17 команд Сумської області. Наше місто представляла  команда «Адреналін» Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5, яка найбільш вдало в гумористичній формі довела переваги здорового способу життя та продемонструвала креативний підхід до побудови виступу з використанням мультимедійних технологій. 

Журі конкурсу відмітило високий  рівень виконавської майстерності та режисури. Тож, команда «Адреналін» виборола почесне І місце. 

Команду підготували заступник директора з виховної роботи Тетяна Гусаренко та педагог-організатор Тетяна Шевченко


За повідомленням відділу освіти

Освітяни прагнуть змін: навчання для вчителів інформатики
Уявити сучасних дітей без комп’ютерів та ґаджетів  неможливо. Більше того, часто юні програмісти випереджають багатьох освітян у використанні IT. Отже, вибору немає: щоб вчити «покоління Z», педагогам потрібно постійно вчитися та вдосконалювати свою майстерність. 

Реалізовувати бажання педагогів учитися без відриву від домівки взялися 
методичний кабінет м. Ромни(завідуюча О. Павлюк), ГО Українська Громадська Рада Ромни (керівник О. Пашко),  та ГО Patriots of Romny(керівник О. Юракова). Ці структури об’єднали свої зусилля щодо  підтримки освітян Нової української школи у проекті   «ПРАГНЕМО ЗМІН». Тож, 02.04.2018 року на базі СЗОШ №1 (директор В. Судьїна) відбулося навчання вчителів інформатики м. Ромни. Навчальну сесію  провів викладач інформаційних та телекомунікаційних технологій навчання, старший викладач Сумського ОІППО Ніколаєнко Михайло Сергійович. Заняття було присвячене основам програмування на мовах Pascal та С++. 

До зустрічі долучилася і Юлія Летюга,  координатор Code Clab Ua в Сумській області. Вона презентувала волонтерську мережу клубів кодування для дітей 9-11 років Code Clab Ua. Гостя, також, ознайомила присутніх із зразками розроблених програм та розробками занять для вивчення мов 
Scratch, HTML, C++.  Дана інформація викликала жваве обговорення присутніх.


За матеріалами відділу освіти

Квітневі методичні зустрічі
3 квітня  2018 року СЗОШ № 1 гостинно відкрила свої двері всім педагогам закладів загальної середньої освіти міста. Традиційно на канікулах учителі-предметники зустрічаються, щоб обговорити нагальні проблеми.  На даному етапі підготовка вчителів до роботи в умовах Нової української школи є особливо важливою.  Кожне з методичних об’єднань обрало свій проблемний напрямок. Серед них слід відмітити STEM-освіту, формування критичного мислення, Новий Державний стандарт початкової освіти, закінчення навчального року, підготовка одинадцятикласників до ЗНО, і, звичайно, презентація досвіду креативних, творчих, відданих своїй справі педагогів.

Навчання протягом життя та через взаємонавчання – провідні компетентності Нової української школи. Саме їх формували педагоги цього дня та компетентнісний напрямок залишиться дороговказом освітян і на наступний навчальний рік.
 
За  матеріалами відділу освіти

Тепло рідної родини
4 квітня 2018 року на базі Роменської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 імені академіка А.Ф. Йоффе відбулася двадцята ювілейна зустріч родини Деревських з учнівським та педагогічним колективом закладу, за участю міського голови Сергія Салатуна, заступника міського голови Ігоря Тетірка, начальника служби у справах дітей Лілії Власенко, спеціаліста відділу освіти Оксани Журенко, представників прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

У ході зустрічі учасниками урочистого зібрання у теплій дружній атмосфері  лунали спогади про легендарну жінку-матір - Олександру Аврамівну Деревську. Також були обговорені питання  виховання дітей, які волею долі опинилися сьогодні без батьківського піклування.

Завершилася зустріч виховним заходом «Тепло рідної родини».За повідомленням відділу освіти
 
04.04.2018
Квітневі методичні зустрічі
3 квітня  2018 року СЗОШ № 1 гостинно відкрила свої двері всім педагогам закладів загальної середньої освіти міста. Традиційно на канікулах учителі-предметники зустрічаються, щоб обговорити нагальні проблеми.  На даному етапі підготовка вчителів до роботи в умовах Нової української школи є особливо важливою. Кожне з методичних об’єднань обрало свій проблемний напрямок. Серед них слід відмітити STEM-освіту, формування критичного мислення, Новий Державний стандарт початкової освіти, закінчення навчального року, підготовка одинадцятикласників до ЗНО, і, звичайно, презентація досвіду креативних, творчих, відданих своїй справі педагогів.

Навчання протягом життя та через взаємонавчання – провідні компетентності Нової української школи. Саме їх формували педагоги цього дня та  компетентнісний напрямок залишиться дороговказом освітян і на наступний навчальний рік.
 


За  матеріалами відділу освіти

Освітяни прагнуть змін: навчання для вчителів інформатики
Уявити сучасних дітей без комп’ютерів та ґаджетів  неможливо. Більше того, часто юні програмісти випереджають багатьох освітян у використанні IT. Отже, вибору немає: щоб вчити «покоління Z», педагогам потрібно постійно вчитися та вдосконалювати свою майстерність. 

Реалізовувати бажання педагогів учитися без відриву від домівки взялися 
методичний кабінет м. Ромни (завідуюча О. Павлюк), ГО Українська Громадська Рада Ромни (керівник О. Пашко),  та ГО Patriots of Romny (керівник О. Юракова). Ці структури об’єднали свої зусилля щодо  підтримки освітян Нової української школи у проекті   «ПРАГНЕМО ЗМІН». Тож, 02.04.2018 року на базі СЗОШ №1 (директор В. Судьїна) відбулося навчання вчителів інформатики м. Ромни. Навчальну сесію  провів викладач інформаційних та телекомунікаційних технологій навчання, старший викладач Сумського ОІППО Ніколаєнко Михайло Сергійович. Заняття було присвячене основам програмування на мовах Pascal та С++. 

До зустрічі долучилася і Юлія Летюга,  координатор Code Clab Ua в Сумській області. Вона презентувала волонтерську мережу клубів кодування для дітей 9-11 років Code Clab Ua. Гостя, також, ознайомила присутніх із зразками розроблених програм та розробками занять для вивчення мов 
Scratch, HTML , C++.  Дана інформація викликала жваве обговорення присутніх.


За матеріалами відділу освіти
03.04.2018
Інтелектуально-розважальна гра «Наша країна - Україна»
Ми живемо в Україні, багатій і красивій землі. Скажеш одне тільки слово «Україна» — і в уяві постають тополі в полі, хрущі над вишнями, калина в лузі, верба над річкою.

Україна — земля смутку і краси, радості і печалі, це історія мужнього народу, що віками боровся за волю, за щастя.

Історію свого народу можна пізнати, вивчаючи його звичаї та прикмети, за якими виокремлюється народ. В усіх народів світу існує повір я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Він вештається  світом, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку, бо він — втрачений для свого народу.

З метою допомогати учням навчитися шанувати Батьківщину, прищеплювати  любов до народної символіки, розширювати знання молоді  про цінності українців і Україну взагалі,  поглибити знання про традиції і звичаї, пригадати приказки й цитати, покращити естетичний смак, творчі здібності та виховувати повагу до національної культури  29.03.2018 року  вихователь  гуртожитку Прокопенко Тетяна Іванівна підготувала та провела інтелектуально-розважальну гру «Наша країна - Україна».

Кожен народ має свої святині, свої символи - споетизовані образи дерев, квітів, птахів, тварин. Є вони і в нашого народу. Тополя, дуб, чорнобривці, барвінок, волошки... Та без верби і калини немає України! Вони віддавна уособлюють красу України, духовну міць її народу, засвідчують любов до рідної землі.  Саме про все це говорилося під час  розважальної гри. 

У змаганнях взяли  участь 2 команди: команда дівчат – «Калина» та команда хлопців  - «Верба». У першому  конкурсі – «Привітання команд» учасники уявним гостям із-за кордону розповідали  про вербу і калину – одвічні символи України.

Наступний  конкурс  - вікторина «Наша країна - Україна» показав наскільки учні добре знають історію нашої держави, її традиції, звичаї і побут. Конкурс капітанів – «Хто більше» показав наскільки вони добре орієнтуються у географії та знаннях про обласні центри нашої держави. Також капітани розповідали про традиційні народні страви.

Всі  чули вислів «Народ скаже, як зав`яже». Доторкнутись до неоціненної скарбниці народної творчості усі змогли у конкурсі  знавців приказок та прислів`їв, які вони мали або продовжити або ж пояснити.

Пам`ятаючи  картину «Козаки пишуть послання турецькому султану», учні Роменського ВПУ також вправлялися у майстерності писати листи-послання до Президента України.

Неупереджене журі підвело  підсумки гри та визначило безперечного переможця – команду дівчат «Калина». Але і переможці і учасники отримали солодкі смаколики, які  підготувала учнівська профспілка нашого училища. 
Співпраця Роменського ВПУ із ТОВ "Завод Кобзаренка"
30.03.2018 року  до Роменського ВПУ із офіційним візитом завітав наш соціальний партнер – директор ТОВ «Завод Кобзаренка» - Анатолій Дмитрович Кобзаренко.Відбулася конструктивна розмова із адміністрацією навчального закладу на чолі з директором Помараном П. І. щодо впровадження елементів дуальної системи навчання за професією «електрогазозварник». Основне завдання упровадження елементів такої форми навчання – усунути основні недоліки традиційних форм і методів навчання майбутніх кваліфікованих робітників, подолати розрив між теорією і практикою, освітою й виробництвом та підвищити якість підготовки кваліфікованих кадрів із урахуванням вимог роботодавців у рамках нових організаційно-відмінних форм навчання. 

До позитивних показників дуальної освіти можна віднести: 

- організація співпраці політиків, бізнесу, соціальних партнерів; 

- розробка законодавчого підґрунтя для визнання національних стандартів якості професійної освіти; 

- навчання учнів під час трудової діяльності; 

- залучення кваліфікованого персоналу з виробництва до педагогічної діяльності (інструктори, викладачі); 

- здійснення моніторингу якості надання освітніх послуг у сфері професійної освіти, оновлення освітніх стандартів; 

- врахування конкретних запитів підприємств до змісту та якості професійної освіти. 

Зростання виробничих потужностей заводу вимагає більшої кількості кваліфікованих робітників, саме тому під час зустрічі було обговорено й питання проходження учнями Роменського ВПУ виробничого навчання на виробництві та проходження виробничої практики в цехах заводу. Це дасть можливість учням навчального закладу швидше і якісніше опановувати сучасні технології та навчитись виконувати різні операції на новітньому обладнанні. 

 
02.04.2018
ЗАСІДАННЯ АТЕСТАЦІЙНОЇ КОМІСІЇ ІІ РІВНЯ
2 квітня 2018 року на базі відділу освіти  виконавчого комітету Роменської міської ради відбулася атестація педагогічних працівників навчальних закладів міста атестаційною комісією ІІ рівня. На розгляд було винесено 61 атестаційний лист. 

Проатестовано на присвоєння  кваліфікаційної  категорії «спеціаліст вищої категорії» - 10 педпрацівників, на підтвердження кваліфікаційної  категорії «спеціаліст вищої категорії» - 46 педагогічних працівників. 

Присвоєно  педагогічне звання «старший учитель» - 4 учителям, «старший вихователь» - 1 . Продовжено  на п´ять років строк дії педагогічного звання «старший учитель» – 18 педагогам, «старший вихователь» - 1. Продовжено на п´ять років строк дії педагогічного звання «учитель –  методист » - 7 учителям, «вихователь – методист»  - 1 вихователю.

Установили кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії» - 2 методистам  методичного кабінету відділу освіти  та «спеціаліст ІІ категорії» - 1.

Визнано такими, які відповідають займаній посаді: 4 заступників директорів з навчально – виховної роботи.

 


За повідомленням відділу освіти
  
Кращий кравець серед учнів Сумської області навчається в Роменському вищому професійному училищі
Сьогодні до якості виготовлення одягу пред’являються дуже високі вимоги. У зв’язку з цим сучасний кравець повинен бути високоосвіченою людиною, технічно грамотним фахівцем, що вміє самостійно вирішувати поставлені виробництвом завдання. Під час ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти за професією «Кравець», що проходив 27-28 березня 2018 року на базі ДПТНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг», визначили саме такого кравця.

Програма конкурсу передбачала теоретичний та практичний тури.

Для перевірки теоретичних знань добиралися тестові завдання зі спеціальних предметів: «Технологія виготовлення одягу», «Матеріалознавство», «Обладнання», «Основи конструювання одягу», «Охорона праці» та виконувалися на персональних комп’ютерах.

Практичний тур складався з одного завдання, що відповідав вимогам 4-го кваліфікаційного розряду, та передбачав виготовлення дитячого сарафану 36 розміру.

За результатами дводенних змагань Катерина Гирич виборола почесне І місце та була нагороджена Дипломом. 

Майстер виробничого навчання Помаран Тетяна Миколаївна отримала Подяку за вагомий особистий внесок у справу навчання, виховання учнівської молоді та підготовку переможця.

Бажаємо Катерині Гирич гідно представити Сумську область на Всеукраїнському етапі конкурсу, що відбудеться у Тернопільському вищому професійному училищі сфери послуг та туризму, розкрити свій творчий потенціал, професійну майстерність та повернутися на Сумщину з перемогою!

 
27.03.2018
Майбутнє, у якому ти будеш жити завтра,
Залежить від тебе вже сьогодні!
(екологічний проект «Година Землі»)


Година Землі  — щорічна міжнародна подія, започаткована WWF (Всесвітнім фондом природи), котра проводиться останньої або передостанньої суботи березня, і закликає людей, організації та комерційні установи вимкнути необов`язкове світло та електричні пристрої на одну годину, щоб привернути увагу до екологічних проблем Планети. Вперше подія була організована Всесвітнім фондом природи Австралії та виданням The Sydney Morning Herald у 2007 році, та отримала світову підтримку у 2008.

Щороку мільйони людей в усьому світу на годину вимикають світло в домівках та на робочих місцях. Щоб підтримати кампанію, в темряву поринають сотні знакових споруд, таких як Ейфелева вежа та Сіднейська опера. Кожен може приєднатися до акції, щоб таким чином висловити свою підтримку всесвітньому природоохоронному рухові.

Даний захід покликаний не лише привернути увагу, а й змусити людей задуматися й зупинити деградацію природного середовища планети.

І громада нашого міста вже 8 років підтримує цей рух, а зокрема педагогічний та учнівський колектив ЗОШ №11, який вже вкотре виступає організаторами даного заходу в нашому місті.  

Цього року в екологічній акції взяли участь міський голова Сергій Салатун, заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, секретар міської ради Валерій Мицик, учнівські та педагогічні колективи навчальних закладів, зокрема й учні Роменського ВПУ. 

Міський голова Сергій Салатун у своєму виступі зазначив, що такий захід, окрім символічного вимкнення світла на одну годину, ставить наголос на необхідності щоденних дій кожного громадянина у сфері енергоефективності, ощадливого використання ресурсів задля подолання проблеми зміни клімату й досягнення гармонії з природою.

Заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко наголосила , що вимкнення світла на одну годину не має на меті прямої економії енергії. Це символічна дія, яка повинна привернути увагу людей, організацій, бізнесу, країн до екологічних проблем.

Кілька сотень роменців радо насолодилися концертною програмою у міському будинку культури та взяли участь у танцювальному флешмобі від хореографічного колективу "Віват". На завершення біля Альтанки присутні мали можливість переглянути фаєр-шоу та запалити свічки. 

Наш навчальний заклад  отримав Сертифікат, який підтверджує, що ДПТНЗ «Роменське ВПУ» - учасник акції «Година Землі - 2018» і піклується про майбутнє планети.

 

 

Чи потрібно завжди говорити правду?
«Чи потрібно завжди говорити правду» саме на таку тему відбулася  26.03.2018 року зустріч учнів Роменського ВПУ із  настоятелем Всіхсвятського храму протоієреєм Дімітрієм Долгим. У своїй розповіді він наголосив на тому, що батьки навчають нас бути людяними, охайними, шанувати працю, добре вчитися. І дуже нелегко спілкуватися, коли ми говоримо неправду, адже «Чесність — краща чеснота».

Не завжди легко говорити правду, особливо про некрасиві вчинки. Але, коли обманюєш когось, особливо близьку людину, — на душі стає ще гірше. Недаремно кажуть: «в обманщика має бути гарна пам`ять». Це означає, що він повинен пам`ятати, що і кому сказав, і постійно приховувати правду. А це породжує страх і відчужує від людей. Обманювати означає боятися. Тобто виходить, що обманщик — це найчастіше боягуз.

Але ж усім відомо, що «шила в мішку не сховаєш». Так і правда — десь випливе. І стане людині ще гірше: будуть з неї сміятися або дорікати. Тому треба намагатися відповідати за свої слова і вчинки, а якщо не так щось трапляється — казати щиро та чесно, не боячись. Адже «краще гірка правда, ніж солодка брехня». А якщо бути чесним і справедливим — буде більше поваги до такої людини. І в її оточенні, і до себе самої.

Отець Дімітрій  підкреслив, що брехня рано чи пізно викриється й довіри до людини більше не буде. І вже ніяка правда не врятує від гірких наслідків. Говорити правду не завжди легко та варто пам`ятати, що це винагороджується повагою з боку оточуючих. Чесна, щира людина ніколи не зрадить. Їй можна довіряти в складну годину. Людські відносини - це найцінніше, що у нас є! Для збереження довіри, теплоти, доброзичливості в спілкуванні з рідними та близькими потрібно докладати багато сил. А бравувати власної правдивістю, не замислюючись, що творять твої слова, - не найкращий спосіб для зміцнення взаємин. Не треба обманювати, але навчитися говорити правду потрібно обов`язково. Саме такі настанови і поради отримали учні груп КК-1 та КЗ-2 для подальшого майбуття.
 


Співпраця Роменського міськрайонного центру зайнятості із Роменським ВПУ
Служба зайнятості й навчальні заклади сьогодні уже невідривні одне від одного, адже вони разом шукають ефективні форми, які допомагатимуть молоді бути успішною і вчитимуть  оперативно реагувати  на потреби роботодавця.

Щоб молодь Роменщини стала успішною – професійно компетентною і з гідною роботою, спільно з Роменським міськрайонним  центром зайнятості ДПТНЗ «Роменське ВПУ» проводяться заходи для випускників щодо:

-         надання інформаційної та консультативної допомоги з питань власної зайнятості; 

-         ознайомлення з  ринком праці  з метою подальшого працевлаштування випускників; 

-         надання інформації про зміст, умови праці та вимоги роботодавців, що висуваються перед працівником на підприємствах, організаціях;

-         організації першого робочого місця;

-         надання рекомендацій  щодо проведення співбесіди з роботодавцями, укладання трудових договорів та ін.

Подібне засідання, що дає змогу об`єднати зусилля у справі професійної  підготовки та працевлаштування молодих людей відбулося у Роменському ВПУ 26.03.2018 року. Для участі у проведенні профорієнтаційного заходу були залучені учні випускних груп за професіями та спеціальностями: «слюсар з ремонту автомобілів, електрогазозварник», «електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин, монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування», «кухар, кондитер, виробництво харчової продукції», «продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів,  товарознавство та комерційна діяльність», «кравець, закрійник».

Площик Олена Валентинівна, провідний фахівець з профорієнтаційної роботи відділу активної підтримки безробітних Роменського міскрайонного центру зайнятості надала визначення ринку праці, робочого місця, вказала, що одним із пріоритетних завдань є привернення уваги молоді до актуальних на ринку праці професій, розширення світогляду, поглиблення знань про світ професій та формування в учнівської молоді стійкої мотивації до праці за робітничими професіями. Вона також  проінформувала випускників  про вакансії, які існують на ринку праці міста та району.

Шумакова  Анна Миколаївна,  провідний фахівець з профорієнтаційної роботи відділу активної підтримки безробітних Роменського міськрайонного центру зайнятості,  ознайомила присутніх зі структурою складання резюме, його основними складовими, правилами підготовки до співбесіди з роботодавцем при прийомі на роботу. Запропонувала випускникам училища детально обдумати отриману інформацію та оформити резюме для роботодавця.

Усі учасники зібрання зійшлися на думці, що у справі професійної підготовки головним залишається роботодавець, якби «вершиною піраміди». Завдання служби зайнятості - бути посередником, досліджувати кадрові потреби, наявний дисбаланс на ринку праці, а навчальні заклади мають працювати над подоланням цього дисбалансу. «Разом йти в ногу часу,» - таке спільне завдання поставила Площик Олена Валентинівна.

26.03.2018
НА ШЛЯХУ ДО ПЕРЕМОГИ

триває міський конкурс «Учень року - 2018»
Традиційно, щороку, у лютому-квітні проходить міський конкурс «Учень року», на якому школярі змагаються за почесне звання «Інтелектуал року», «Творча особистість року» чи «Спортсмен року».  Шлях до перемоги у Конкурсі не простий – кожен учасник має пройти три етапи: оцінювання досягнень, «Інтелектуальний марафон», захист науково-дослідницьких робіт для інтелектуалів, демонстрація  майстер-класів для творчих особистостей та виконання нормативів для спортсменів. 

Цього року заявки на участь у Конкурсі подали 17 учнів шкіл міста. З них шість чоловік змагаються у номінації «Інтелектуал року», троє – у номінації «Творча особистість року» і вісім учнів борються за звання «Спортсмен року».

21 лютого 2018 року стартував перший етап конкурсу «Учень року - 2018». Досягнення конкурсантів із відповідних галузей оцінювало компетентне журі. За результатами участі у цьому етапі найвищі бали отримали: Московець С., учень СЗОШ №2 (у номінації «Інтелектуал року»), Поденко Д., учень ЗОШ №4 (номінація «Творча особистість»), Ващенко В., учениця ЗОШ №10 (номінація «Спортсмен року»).

Другий етап Конкурсу  - «Інтелектуальний марафон» відбувся 22 березня. Учасники мали продемонструвати знання та ерудицію з різних галузей знань, відповідно до своєї номінації. За результатами виконання тестів переможцем став Опаленик М., учень СЗОШ №1 (номінація «Інтелектуал року»), Котляр В., учениця СЗОШ №2 (номінація «Творча особистість») та Ващенко В., учениця ЗОШ №10 (номінація «Спортсмен року»)

Конкурс «Учень року 2018» триває. На учасників чекає третій, останній етап Конкурсу, який остаточно визначить переможців. Побажаймо всім конкурсантам наснаги для подальшої боротьби за перемогу.


За повідомленням відділу освіти

«ОЛІМПІЙСЬКЕ ЛЕЛЕЧЕНЯ»
З метою пропаганди здорового способу життя, поширення ідей олімпізму 22 березня 2018 року у спортивному залі Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  №7  відбувся міський спортивно-масовий захід серед школярів « Олімпійське лелеченя». В змаганнях взяли участь команди 9 шкіл м. Ромни (108 учнів).

Зі словами привітання до учасників змагань звернувся головний спеціаліст відділу освіти виконавчого комітету Роменської міської ради Олександр Матяш, який  побажав  усім міцного здоров’я, гарного настрою та перемог у житті та спорті.  

Програма заходу включала три складових: спортивну- комбіновані  естафети та волейбол, освітню - вікторина на знання історії олімпійського руху  та  культурну -  презентація команди.

Яскраву, змістовну  презентацію продемонстрували команди СЗОШ №1, 10,7. В комбінованих естафетах  1 місце завоювала команда ЗОШ № 10, друге - СЗОШ №1, третє - ЗОШ № 7. У волейболі впевнену перемогу здобули юні олімпійці  ЗОШ №10, друге та третє місця  посіли команди ЗОШ №4 та ЗОШ № 11 відповідно. 

У загальному підсумку  І місце зайняла команда ЗОШ №10 , яка виборола право захищати честь нашого міста на обласних змаганнях, друге місце посіла команда СЗОШ №2, третє –ЗОШ №4.


Далі місця розподілилися наступним чином:
       4- ЗОШ №11;
       5- СЗОШ №1;
       6- ЗОШ № 7;
       7 – ЗОШ №5;
       8- ЗОШ №6;
       9 - ЗОШ №8.                           
Команди - переможці і призери змагань були нагороджені грамотами відділу освіти виконавчого комітету Роменської міської ради. 

Відділ освіти висловлює подяку головному судді змагань Ганні Василець, директору ЗОШ №7 Світлані Федько  за організацію проведення заходу, вчителям фізичної культури  Юрію Ільченко, Геннадію Юракову (ЗОШ №10),и Анатолію Похитуну (СЗОШ №2),  Владиславу Науменку (ЗОШ № 4) за якісну підготовку учнів до змагань, та суддівській бригаді: Наталії Єфіменко (методисту ДЮСШ), Наталії Лисенко (заступнику директора ДЮСШ), Олександру Лісненку, Валентині Савицькій (тренерам-викладачам ДЮСШ) за кваліфіковане та  професійне суддівство спортивного заходу. 


За повідомленням відділу освіти
 
23.03.2018
Золота медаль ДПТНЗ «Роменське ВПУ» на Дев`ятій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти - 2018»
15-17 березня 2018 року відбулася головна подія освітньої галузі України – Дев`ята Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2018» у Київському Палаці дітей та юнацтва.

Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» за своїм фаховим і науковим рівнем, змістовністю ділової програми з найбільш актуальних і важливих питань галузі освіти, чисельністю учасників усіх ланок освіти та кількістю відвідувачів є найбільш рейтинговою та широкомасштабною в Україні. 

На виставці були  представлені  роботи різних форм власності університетів, академій, інститутів, коледжів, технікумів, наукових установ; професійно-технічних навчальних закладів, науково-методичних центрів професійно-технічної освіти; обласних та міських управлінь (департаментів) освіти, відділів освіти, методичних кабінетів, центрів, служб ОТГ; загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, дошкільних та позашкільних навчальних закладів; видавництв, фондів, асоціацій, освітніх порталів; виробників і постачальників сучасних засобів навчання, новітніх технологій, обладнання, проектів, програм і рішень для впровадження в процес навчання та управління навчальним закладом.

У межах виставки відбулися науково-практичні конференції, семінари, круглі столи, презентації, майстер-класи, воркшопи, відкриті уроки, експертні дискусії, педагогічні коучинги, дискусійні панелі; конкурси для учасників виставки з нагородженням Гран-Прі, золотими, срібними та бронзовими медалями, дипломами, сертифікатами.

Виставка – це дійсно ефективний майданчик для презентації інноваційних освітніх матеріалів і досвіду, обговорення освітніх проектів, конструктивного спілкування між виробниками сучасних технологій та їх безпосередніми користувачами, обговорення аспектів упровадження сучасних технологій та методик в освітній процес.

Професійну (професійно-технічну) освіту Сумщини на освітянському форумі представляли Навчально-методичний центр ПТО у Сумській області та  21 заклад системи ПТО.

За підсумками Дев`ятої Міжнародної виставки у тематичній  номінації «Інноваційна модель сучасного закладу професійної (професійно-технічної) освіти в контексті освітніх реформ» за темою: «Маркетингове управління професійно-технічним навчальним закладом в умовах ринкової економіки» нагороджено золотою медаллю  та Дипломом І ступеня ДПТНЗ «Роменське ВПУ».

Саме зміна практичних завдань, які має вирішувати ПТНЗ, спонукала колектив Роменського ВПУ  за наукового супроводу фахівців Інституту професійно-технічної освіти НАПН України провести дослідно-експериментальну роботу всеукраїнського рівня, яка спрямована на вдосконалення структури і змісту управління училищем. А реалізація завдань управлінської діяльності в умовах ринкової економіки потребувала запровадження маркетингового управління навчальним закладом.

Освітній галузі Сумської області є чим і ким гордитися, вітаємо освітян  навчального закладу із високою нагородою і зичимо успішних планів, проектів, процесів, дій!
 
 
15.03.2018
Тренінг практичних психологів
14 березня 2018 року на базі Роменської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 8 (директор Ірина Головач)  відбувся тренінг каскадного навчання для практичних психологів закладів загальної середньої освіти міста Ромни з теми «Підготовка вчителів до формування життєстійкості стресостійкості в учнів». Катерина Гарцарік, практичний психолог ЗОШ № 8, яка була учасником обласного семінару з даної теми, познайомила спеціалістів психологічної служби з програмою підготовки вчителів до формування навичок  стресостійкості в учнів. Протягом тренінгу учасники ознайомилися з модулями програми, їх змістом, проаналізували ситуації із шкільного життя, працювали в групах, шляхом мозкового штурму склали перелік наслідків травмуючої ситуації для дитини. Наступний етап каскадного навчання – впровадження програми по підготовці вчителів до формування навичок стресостійкості в учнів в заклади загальної середньої освіти міста Ромни. 


 

За повідомленням відділу освіти
14.03.2018

13 березня у Роменській МАН проведено засідання круглого столу,  присвячене  річниці з Дня народження борця за волю, геніального мислителя, живописця, філософа, просвітителя, пророка української нації – Тараса Григоровича Шевченка. 

На заході були присутні гості: секретар міської ради Мицик Валерій, начальник відділу освіти Івницька Ірина, спеціаліст відділу освіти Журенко Оксана.

Захід об’єднав слухачів 5 наукових секцій. Слухачі секцій українського літературознавства Федій Ірина,  секції журналістики Бойко Анастасія та Олефіренко Владислава, керівник наукової секції журналістики Коваленко Юлія нагадали пристунім тернистий шлях Тараса від кріпака до всесвітньо відомого поета та художника. Слухачі наукової секції історії України Сіняєв Руслан, Марченко Анжела, Мельник Дмитро та слухач секції української мови Лисак Денис розповіли цікаві факти про увіковічення пам’яті Великого Кобзаря, про його перебування на Сумщині та у м.Ромни, про відкриття пам’ятників великому українцю по всьому світу.

Звучали рядки із творів Шевченка у перекладі англійською від  слухачів наукової секції англійської мови Книш Анни та Стайка Ігоря, чудове представлення власного есе від слухачки наукової секції «Українське літературознавство» Кононенко Марини. 

І, звичайно, свято не могло завершитися без декламації поезії Тараса Шевченка. Дякуємо Наталії Молодиці, керівнику наукової секції української мови, за чудове виконання!  

Фіналом заходу став флешмоб: в небо злетіли кульки з цитатами поезій великого українського поета.

 
03.03.2018
Творча група вчителів англійської мови
У перший весняний день у Роменській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 7 зібралася творча група вчителів англійської мови.  Учасниками цієї групи є молоді вчителі закладів загальної середньої освіти міста. У спокійній, невимушеній атмосфері педагоги ділилися власним досвідом роботи з цікавої теми «Навчання через гру». Людмила Яковенко, вчитель ЗОШ № 7 розповіла про впровадження у закладі проекту «Generation Global», метою якого є живе спілкування між однолітками з різних країн світу. Наталія Тригуб, учитель ЗОШ № 6 розповіла про власний блог, можливості використання його матеріалів на уроках англійської мови. Тетяна Заяц, учитель ЗОШ № 7 також ознайомила присутніх із власним блогом та завданнями, які вона використовує під час роботи з учнями. З можливостями використання платформи Tagul ознайомила Лілія Воропай, учитель ЗОШ №7. Молоді педагоги самостійно спробували, як цікаво грати зі словами, експериментувати з безліччю варіантів і побачити результати після кожної візуалізації. Креативні, вмотивовані  вчителі – основа Нової української школи!/';


За повідомленням відділу освіти
01.03.2018
Всеукраїнський конкурс фахової майстерності за професією «Муляр»
На базі ДПТНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну» 27-28 лютого відбувся  обласний етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти за професією «Муляр», в якому взяли участь 7 найкращих учнів із Сум, Ромен, Кролевецького, Липоводолинського та Краснопільського районів.

У рамках першого дня конкурсу учасники пройшли теоретичний тур: виконували тестові завдання на персональних комп’ютерах та розв’язали задачі. Наступного дня учні виконували  цегляну кладку – саме на основі цього завдання оцінювався  рівень професійної підготовки майбутніх мулярів.

У навчальному закладі Олександра готували до конкурсу викладач спецдисциплін Новак О. І. та майстер виробничого навчання Литвиненко В. Х.

Після двох днів випробувань  учень Роменського ВПУ – Грінчено Олександр  посів ІІ місце, показавши високий рівень теоретичних знань та практичної підготовки.

«Галузь будівництва розвивається, дуже багато з’явилось нових технологій і зрозуміло, що кожен пересічний громадянин хоче проживати у зручному комфортабельному будинку. І саме таких фахівців сьогодні й готує професійно-технічна освіта й цьому прикладом є учні-переможці», -  зазначила Наталія Самойленко – організатор конкурсу, директор Навчально-методичного центру профтехосвіти у Сумській області. 
 
 
28.02.2018
Підсумки обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад зі спеціальних дисциплін
21 лютого 2018 року на базі Конотопського вищого професійного училища та Сумського вищого професійного училища будівництва і дизайну відбувся обласний етап Всеукраїнських учнівських олімпіад зі спеціальних дисциплін. В олімпіаді взяли участь учні із 17 державних професійно-технічних навчальних закладів і 4 міжшкільних навчально-виробничих комбінатів (106 чол.). Учасники виконали комплексні завдання за 10 професіями: муляр-штукатур, кравець, перукар, водій автотранспортних засобів категорії «С», тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, електрогазозварювальник, електромонтер, з ремонту та обслуговування електроустаткування, кухар, продавець продовольчих товарів.

Кривогуз Олег, учень Роменського  Міжшкільного навчально-виробничого комбінату виборов  ІІІ місце за професією «Водій автотранспортних засобів (категорія «С»)». І та ІІ місця посіли представники Сумського ВПУ будівництва та атотранспорту та Сумського Міжшкільного навчально-виробничого комбінату відповідно.
Учня до олімпіади підготував учитель Харченко В.В.

 


За повідомленням відділу освіти
 
26.02.2018
Семінар директорів закладів загальної середньої та позашкільної освіти
Однією з головних цілей системи освіти нашої держави є створення умов для розвитку та самореалізації кожної особистості, як відданого своїй країні громадянина, виховання покоління, здатного навчатися впродовж життя, створювати й розвивати цінності громадянського суспільства. Саме національно-патріотичне виховання особистості у навчальному закладі є стратегічним завданням школи. Щоб поділитися своїми здобутками, показати нові підходи і  шляхи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості, 23 лютого 2018 року в Роменській загальноосвітній школі  І-ІІ ступенів №8 відбувся семінар директорів  закладів загальної середньої та позашкільної освіти міста.

Із вступним словом до учасників заходу звернулася начальник відділу освіти Ірина Івницька. Наймолодші учні школи привітали гостей танцем та віршами. Завідувач методичним кабінетом Олена Павлюк у своєму виступі наголосила, що «випускник нової школи – це патріот з активною позицією». Директор школи Ірина Головач  запропонувала учасникам семінару переглянути підготовлену нею відеопрезентацію «Національно-патріотичне виховання в школі», у якій наочно були представлені всі напрямки й форми роботи, що активно впроваджуються в навчальному закладі.

Гості відвідали відкриті уроки: урок-подорож з математики в 2 класі (учитель Кіях О.В.), урок-гру з алгебри в 7 класі (учитель Кондратенко А.М.), бінарний урок з української мови в 4 класі (учитель Цис А.Ю.), онлайн урок з російської мови в 8 класі (учитель Пінчук Н.М.). На цих уроках було показано не лише використання вчителями нових освітніх комп’ютерних технологій: QR-кодів, Quizizz, 
Learning.Apps.org, віртуальних екскурсії в музеї, роботу з соціальними мережами, а й елементи національно-патріотичного виховання.

Практичний психолог школи Катерина Гарцарік  для учасників семінару провела релаксаційне заняття з арт-техніки «Магія кольору».

Учасники зібрання переглянули патріотичну виставку. Особливу увагу в експозиції відведено подіям на Майдані, імпровізовано відтворений сам Майдан і його учасники. А поетеса Тетяна Лісненко  ефект від побаченого й почутого підсилила своїми вражаючими душу віршами. 

Гості побували на екскурсії в шкільному музеї «Україна – держава нескорених», де ознайомилися з його унікальними експонатами, які привезені з пекельного Сходу нашої держави. Особливо емоційним був тематичний захід «Серцем покликані», присвячений сучасним героям, янголам-охоронцям наших захисників – волонтерам. Тут же відбулася і скайп-зустріч з видатними волонтерами з Америки - родиною Вовковинських, поспілкуватися з ними і подякувати за допомогу та підтримку наших захисників. 

Підсумовуючи побачене при обговоренні семінару, директори підкреслили, що національно-патріотична свідомість не виникає сама собою. Її становлення відбувається в результаті накопичення досвіду, емоційного сприйняття й осмислення певних подій і залежить від засобів і методів виховання, від умов, у яких перебуває дитина.


За повідомленням відділу освіти
 
ПЕРЕМОГА ВВАЖАЄТЬСЯ ПЕРЕМОГОЮ, ЯКЩО  ДОВЕДЕНА ДО КІНЦЯ!


21-23 лютого 2018 року у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді проходив фінальний тур ХVІІ Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт-2018» та національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2018». До столиці приїхали 142 конкурсанти, які представили 132 авторських програмних і апаратних рішень для обчислювальних систем. Організаційно-масові заходи відбулись за підтримки Громадської організації «Спілка автоматизаторів бізнесу», Департаменту інтелектуальної власності, державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності», компанії «Інтер системс», Президії Національної академії наук України.

Сумщину на цих конкурсах представляли слухачі секцій прикладного програмування та Інтернет-технологій і веб-дизайну Роменської МАН: Кравченко Роман, Кучеренко Владислав, Бойченко Андрій, Олешко Артем, Фененко Роман (керівник Бартош Д.Є.).

За рішенням компетентного журі переможцями стали 31 конкурсант,  34 авторські розробки вибороли друге і 38 — третє призові місця. Всі учасники фіналу номіновані дипломами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, а окремі переможці — призами від генеральних координаторів Чемпіонату «Екософт».

Дуже приємно, що всі наші МАНівці повернулися додому з перемогами: Олешко А. (з розробкою «Методики виявлення та попередження перехоплення трафіку у локальній мережі») виборов І місце, Бойченко А. (з розробкою «Створення системи захисту житла «Rathunter» на базі модулів Arduino») та Кучеренко В. (тема роботи: «Розробка програми «Вitrate» для аналізу стану ринку криптовалют») – ІІ місця, Фененко Р. (створив сайт-портал кіберспортивного турніру) та Кравченко Р. (представив програму RMS Detector для виявлення хакерського засобу віддаленого управління) - ІІІ місце. Крім того, розробки Бойченка А. та Фененка Р. отримали призи глядацьких симпатій. Також членами журі була відмічена значна робота наукового керівника Бартоша Д.Є. щодо якісної підготовки учасників конкурсу.

Пишаємося нашими юними комп’ютерними геніями та бажаємо подальших перемог!


За повідомленням відділу освіти

20.02.2018

Інтерактивні технології не втрачають позиції, а навпаки набувають актуальності

16 лютого 2018 року на базі Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  № 7 відбувся продуктивний, дієвий методичний захід - семінар заступників директорів з навчально-методичної роботи. Привітали учасників семінару начальник відділу освіти Ірина Івницька та директор школи Світлана Федько. Ірина Олексіївна наголосила на важливості методичного супроводу педагогів в умовах реформування освіти.

Методичний дайджест провели завідуюча методичним кабінетом відділу освіти Олена Павлюк та заступник директора ЗОШ №7 Олена Жирних, розкривши шлях освіти від стандартизації до інтерактивного навчання та представивши відео досвід впровадження інтеракцій у роботі педагогів сьомої школи.

Щиро ділилися впровадженням інтерактивних форм роботи у свої уроки вчителі Наталія Штурко, Наталія Івко, Світлана Орєхова, Ганна Бойко, Наталія Молодика, Тетяна Заяць,  Світлана Яцура.  Фундаментальністю підходу і любов'ю до літератури  захопила  Ольга Ковган. Тут же вона і презентувала авторську програму " Література рідного краю".

Почули учасники заходу і "Літературні поголоски".  На них завітали і "Петро Товстуха", і "Дмитро Білоус", І Тетяна Лісненко, і Катерина Лук'яненко, Тамара Пімурзіна  і ще багато шанованих літераторів. 

Інтеракції-2018 презентувала у своєму майстер-класі Олена Павлюк, а Наталія Цікава разом з колегами провела SWOT-аналіз використання у навчальному процесі інтерактивних технологій.

Теплими словами подякували гості педагогам і адміністрації ЗОШ № 7. Наповнені емоціями та багажем нових і підтверджених знань розійшлися, щоб з новими силами, ідеями, натхненням повернутися у свої колективи.

За повідомленням відділу освіти
19.02.2018

Нова українська школа: в Сумах розпочалося навчання тренерів

Наступний навчальний рік буде роком впровадження Концепції «Нова українська школа». І починають реалізацію реформи за новим Державним стандартом початкової загальної освіти саме першокласники.

            На базі комунального закладу «Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» розпочалося навчання тренерів з числа педагогічних працівників області для підготовки вчителів початкових класів до роботи в Новій українській школі з метою підвищення їх методичного та практичного рівнів професійної компетентності. Тренером по м. Ромни є Ольга Мельник, заступник директора з навчально-виховної роботи Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  № 7. Старші викладачі кафедри теорії і методики змісту освіти Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Зоя Декунова та Алла Лавська координують роботу тренінгу. 

            Під час першого заняття Галина Малевич, тренер The LEGO Foundation, ознайомила присутніх з історією створення LEGO, методикою компетентнісного навчання «Шість цеглинок», проектною діяльністю та освітнім потенціалом гри LEGO. Учасники тренінгу практично відтворювали ситуації використання LEGO-конструктора – як дієвого інструмента навчання, розвитку дитини, впроваджували ігрові та діяльнісні методи навчання в освітній процес початкової школи.

            Отримані знання і навики Ольга Мельник передасть своїм колегам-педагогам, які з 1 вересня 2018 року поведуть у сучасні, комфортні класи першокласників. Аналогічні навчальні тренінги для вчителів міста проходитимуть на базі Роменської ЗОШ I-III ступенів № 7 (директор Федько С.В.) у три сесії:

І сесія - 16.02 – 17.02.2018; 

ІІ сесія - 19.03 – 21.03.2018;

ІІІ сесія - 21.05 – 25.05.2018.

            Діти Нової української школи потребують нових знань, та нового вчителя.

За повідомленням відділу освіти

19.02.2018
Міський семінар педагогів-організаторів


15 лютого 2018 року на базі Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 відбувся міський семінар педагогів-організаторів «Формування громадянської свідомості підростаючого покоління засобами патріотичного виховання». 

Яскравим прологом семінару стала літературно-пісенна композиція «Пам'яті небесної сотні». Глядачів глибоко схвилювали виступи юних артистів та керівника музею Юлії Григорівни Ласкавої. Вони ще раз нагадали, що ми не маємо права забути про величний подвиг Героїв Небесної Сотні.

Педагоги-організатори шкіл міста мали змогу оглянути шкільний музей. У ньому створено куточок Бойової слави, який містить відомості про період Другої світової війни, про земляків-учасників війни в Афганістані, а також про сучасних героїв, які піднялися на захист незалежності України. 

Основним напрямком роботи музею є залучення дітей і педагогів до пошукової, дослідницької та краєзнавчої роботи. Щорічно створюється Рада музею, яка координує роботу пошукових груп, що працюють над створенням нових експозицій та над поповненням фонду музею. Юлія Григорівна наголосила, що шкільний музей є місцем для проведення виховних годин та різноманітних шкільних заходів.

        Важливою «сходинкою» у виховній роботі школи є функціонування «мобільної дошки», створення якої ініціювали самі учні і тепер щоденно висвітлюють на ній важливі події та справи шкільного життя.

Наступним етапом семінару стала інтелектуальна гра «Ігри патріотів», в якій змагалися дві команди: учнів і педагогів-організаторів. Учасники гри показали себе справжніми знавцями історії своєї Батьківщини, які добре знають її символіку та традиції. Інтелектуальну гру прикрасили українські пісні, сценки та танці у виконанні учнів школи.

Слід відмітити, що семінар педагогів-організаторів у ЗОШ № 4 відбувся на належному методичному та організаційному рівнях та удосконалив знання педагогів щодо змісту, принципів, закономірностей, методів та організаційних форм громадянського виховання дітей шкільного віку.

 


За повідомленням відділу освіти

 

15.02.2018
Семінар психологів

14 лютого 2018 року на базі Роменської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 6 (директор Загайко О.А.) відбулося методичне об’єднання практичних психологів закладів освіти міста на тему: «Навички кризового консультування та розвиток психологічної стійкості до стресу у дітей».

Методист з психологічної служби відділу освіти Моніка Заглада   зосередила увагу учасників семінару на причинах які викликають стрес, на фазах та ознаках стресу. Спеціалісти психологічної служби Лариса Гладченко (СЗОШ №2), Раїса Рак (ЗОШ № 10), Наталія Супрун (ЦПО та РТМ), Ірина Музика (ЗОШ № 6) поділилися досвідом роботи з питань подолання стресу у дітей, батьків та педагогічних працівників. Шляхом «мозкового штурму» був складений банк діагностичних методик та корекційно-розвиваючих програм, які використовують в роботі психологи.

Інна Садовська (ЗОШ № 4)  презентувала учасникам один із методів профілактики стресу – аромотерапію.

Ефективним методом регуляції психоемоційного стану є дихальні вправи, з якими присутніх познайомила Ірина Музика. 

Спеціалісти психологічної служби міста Ромни відзначили значущість та практичну користь отриманих матеріалів. За повідомленням відділу освіти

13.02.2018

ІІІ (обласний) етап Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів

З 12 січня по 11 лютого 2018 року у м. Суми відбувся ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, у якому взяли участь 44 учні  закладів загальної середньої освіти міста Ромни. 

Маємо 20 призових місць, що становить 45,4 % від кількості учасників. Найбільше перемог здобули учні СЗОШ № 2 – 9, СЗОШ № 1 – 8. ЗОШ № 11 здобули 2 призових місця, ЗОШ № 5 – 1. 

І місця вибороли двоє школярів, ІІ місця – 6, ІІІ місця – 12 учнів. Найбільше перемог здобув Московець Степан, учень 9 класу СЗОШ № 2 – 4, Кружкова Валерія, учениця 9 класу СЗОШ № 1 – 3. По 2 перемоги здобули: Кравченко Роман, учень 10 класу СЗОШ № 1, Наливайко Юлія, учениця 11 класу СЗОШ № 2, Цімбота Андрій учень 8 класу ЗОШ № 11.
 

За повідомленням відділу освіти

05.02.2018
ОБМІНЮЄМОСЯ  ДОСВІДОМ
Навчати граючись і граючись навчати – саме із таким девізом вперед ідуть наші педагоги. 31 січня 2018 року на базі Навчально-наукового інституту педагогіки та психології, Навчально-наукового інституту фізичної культури Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка за підтримки Управління освіти і науки Сумської міської ради та Інформаційно-методичного центру відбулася науково-практична конференція «Значення ігрової діяльності у розвитку дитини дошкільного віку». Були присутні педагоги, які переймаються проблемою розвитку дитячої гри - фахівці дошкільної та початкової ланок.

У числі запрошених були Наталія Бурда, методист методичного кабінету відділу освіти й Лариса Заворотько, вихователь-методист Роменського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 8 "Дзвіночок".  У сумському виші педагоги обмінювалися досвідом та проводили майстер-класи. Приємно відзначити, що активним учасником у роботі панорами педагогічних ідей стала Лариса Заворотько, яка у формі майстер-класу ознайомила присутніх із особливостями використання методики "Persona Dols" у роботі з дошкільниками.
 
 
Чемпіонат України з легкої атлетики в приміщенні
30.01 по 01.02. 2018 року в м. Суми відбувся чемпіонат України з легкої атлетики  в приміщенні серед юнаків та дівчат 2001 року нанодження та молодші.  В змаганнях приймали участь близько 1000 вихованців ДЮСШ та СДЮШОР з усіх областей України. Чемпіонами України в легкоатлетичній естафеті в складі збірної команди Сумської області стали вихованці Роменської ДЮСШ  Гринь Олександр (ЗОШ №10) та Воблий Гліб (ЗОШ №4) (тренер-викладач Олександр Лісненко). Також очки  в скарбничку Роменської ДЮСШ поповнили: Євдокимов Валентин - стрибки в довжину – 4 місце, Кравченко Валерія на дистанції 2000м з перешкодами – 12 місце (тренер-викладач  Микола Савицький), Гринь Олександр,  60 м - 9 місце, Воблий Гліб,  400м - 11 місце. 

В підсумку серед 43 ДЮСШ України, які приймали участь у чемпіонаті,  Роменська ДЮСШ ім. В. Гречаного зайняла 18 місце.

Переможці та призери змагань були нагороджені медалями Міністерства молоді та спорту України та дипломами Федерації легкої атлетики України.За повідомленням відділу освіти
Фінал обласного туру Всеукранського конкурсу «Учитель року - 2018»

30 січня троє роменських педагогів розпочали участь у фінальному очному етапі ІІ (обласного ) туру Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності «Учитель року - 2018». Протягом трьох конкурсних днів найкращі вчителі області змагались у чотирьох номінаціях за право представляти Сумщину на Всеукраїнському рівні. Конкурсантам необхідно було подолати багато конкурсних сходинок-випробувань: «Методичний практикум», «Учитель – особистість творча», «Практична робота з навчального предмета», «Навчальний проект», «Відкритий урок та його самоаналіз».

2 лютого на сцені Сумської обласної філармонії пролунали імена переможців за номінаціями:

«Українська мова та література» – Кайнара Світлана Іванівна, учитель української мови та літератури Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 Роменської міської ради;

«Фізика» – Андрєєва Світлана Юріївна, учитель фізики Шосткинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Шосткинської міської ради;

«Німецька мова» – Лазоренко Інна Іванівна, учитель німецької мови Роменської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім. П.І. Калнишевського Роменської міської ради;

«Фізична культура» – Панченко Олена Миколаївна, учитель фізичної культури Конотопської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 Конотопської міської ради. 

Щербина Аліна Іванівна, учитель фізики Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 – наймолодший учасник конкурсу, стала його лауреатом. Із 5-річним досвідом роботи Аліна Іванівна змогла обійти у фахових змаганнях 18 більш досвідчених педагогів області.

Переможців та лауреатів вітали: голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко; заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко; директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова; голова Сумської обласної організації профспілки працівників освіти Сергій Осадчий; завідувач кафедри спорту навчально-наукового інституту фізичної культури Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка, голова журі в номінації «Фізична культура» Володимир Гончаренко. Концертні номери фіналістам змагань дарували творчі колективи Сумської обласної філармонії. У дарунок переможці та лауреати конкурсу отримали грошові винагороди, цінні подарунки від Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Сумської обласної організації профспілки працівників освіти, видавництв та спонсорів.

Вітаємо Лазоренко Інну Іванівну та Кайнару Світлану Іванівну з перемогою та бажаємо їм гідно представити  педагогічну спільноту нашого міста та Сумщини на Всеукраїнському рівні!За повідомленням відділу освіти
 
 
29.01.2018
Тренінг "Випробуй у безпеці"

Комунальний заклад "Міжшкільний навчально-виробничий комбінат" Роменської міської ради Сумської області долучився до Всеукраїнського проекту "Випив? За кермо не сідай" громадської організації "Всеукраїнського об'єднання автошкіл". Проект орієнтовано на профілактику керування транспортними засобами у стані алкогольного сп'яніння та розповсюдження інформації щодо можливих ризиків серед майбутніх водіїв.

У рамках цього проекту на тренінг "Випробуй у безпеці" 24 січня 2018 року було запрошено Олександра Матяша, головного спеціаліста відділу освіти, Олександра Линтварьова, начальника сектору реагування патрульної поліції, Сергія Кучеренка, інспектора сектору реагування патрульної поліції Наталію  Авруцьку, прес-секретаря відділу поліції та учнів 9 класу ЗОШ № 10. Учні та гості переглянули навчальні матеріали, взяли участь у рольових іграх з використанням спеціальних окулярів "Drunk Busters Goggles", які імітують вплив алкоголю на поведінку людини і допомагають усвідомити та уникнути ризиків керування у нетверезому стані.

Підводячи підсумок тренінгу Матяш О.М. зазначив, що життя – це головне для людини і його потрібно берегти. Сподіваємося, що після проведеного тренінгу ви не дозволите своїм рідним, друзям і в майбутньому  собі сідати за кермо у нетверезому стані."


За повідомленням відділу освіти 
18.01.2018
«Зоряний олімп – 2018»
17 січня 2018 року у Міському будинку культури відбулося свято «Зоряний олімп -2018». Цей захід уже став доброю традицією серед освітян та учнів нашого міста, на якому ми вшановуємо найрозумніших учнів – переможців ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та І етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді. Приємно бачити, що Роменщина повниться молодими обдаруваннями. Це - майбутнє нашої країни, її надія, її гордість.

У цьому році у ІІ (міському) етапі олімпіад та мовних конкурсів взяли участь  692 учні. Найбільше перемог здобули учні СЗОШ № 1, 2, ЗОШ № 5, 7. Варто відзначити, що 5 учнів вибороли  по п’ять і більше призових місць. Зокрема, Штирбу Катерина, учениця 11 класу СЗОШ № 2, слухач секції «Історія України» Малої академії наук учнівської молоді – 10 перемог, Московець Степан, учень 9 класу СЗОШ № 2, слухач секцій «Фізика», «Прикладне програмування» Малої академії наук учнівської молоді – 8.  13 учнів вибороли по 4 призових місця,  ще 9 учнів -  по 3 перемоги,  по 2 перемоги здобули 27 школярів. 17 учнів посіли І місця, 25 учнів – ІІ місця, 32 учні – ІІІ місця. На І (міський) етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН було представлено 82 роботи,  57 стали переможцями та призерами.

На свято завітали почесні гості: секретар міської ради Валерій Мицик, заступник міського голови Ігор Тетірко, керуючий справами виконкому Лариса Сосненко.

Щирими побажаннями вітав переможців Всеукраїнських олімпіад, конкурсів секретар міської ради Валерій Мицик та вручив переможцям, що вибороли 5 і більше призових місць грамоти виконавчого комітету та грошові премії.

З вітальними словами до школярів звернулися та вручили подарунки співзасновник ГО «Українська громадська рада» Олександр Пашко та представники громадської організації Аліна Стебко, Альона Семоненко, Юлія Геращенко.

Присутніх вітали чудовими номерами вокальні та хореографічні колективи закладів освіти міста.

За повідомленням відділу освіти
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua