www.romny.osp-ua.info

День партизанської слави
22.09.2015
22 вересня 2001 року, в день 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, у нашій країні вперше відзначався День партизанської слави, встановлений Указом Президента України № 1020/2001 від 30.10.2001.

Свято партизанської слави встановлено в Україні на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їхньої пам'яті.

Це - державне визнання внеску народних месників у велику Перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали. Це - свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом.

Саме 22 вересня 2015 року до Дня партизанської слави у загальноосвітніх навчальних закладах та бібліотеках міста було проведено тематичні уроки, лекції, бесіди з історії підпільно-партизанського руху в період нацистської окупації України.

Секретар міської ради Володимир Книга передав вітання від міського голови єдиному роменському партизану, 90-річному Юрію Момотку та вручив ветерану квіти, подякувавши за участь у визвольній боротьбі проти фашизму.

Дружина партизана Надія Степанівна сама спілкувалася із гостем та розповіла про життя Юрія Миколайовича, адже її чоловік в силу своїх літ уже заслаб.

Ми ніколи не повинні забувати про тих людей, які пройшли крізь найскладніші випробування, відстояли право людей на свободу, врятували нашу країну та світ від нацизму. У День партизанської слави ми з великою вдячністю говоримо про мужність, стійкість та самовідданість таких людей, як Юрій Момоток. І ми вшановуємо всіх тих, хто подарував майбутнє нам та нашим нащадкам. Уроки Великої Вітчизняної війни вчать нас згуртованості та єдності у боротьбі з загрозами. Тільки разом, об'єднавши зусилля всієї світової спільноти, ми зможемо ефективно протистояти ворогу.


За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики
 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua