www.romny.osp-ua.info

Обіцяно – зроблено. Міський голова провів прес-конференцію
06.10.2015

Міський голова Сергій Салатун провів чергову прес-коференцію для місцевих ЗМІ. Найголовнішим питанням було підведення підсумків роботи за майже півтора роки та заява про готовність іти на вибори.

Розуміючи відповідальність роботи на посаді міського голови, а особливо у перехідний період реформування місцевого самоврядування, із самого початку Сергій Андрійович визначив для себе 12 основних напрямків діяльності. Та головною метою було підвищення якості життя мешканців міста, створення умов прозорості дій влади та соціальної відповідальності бізнесу, тим самим зробивши місто відкритим та привітним для мешканців, гостей, інвесторів.

Тож далі детально про те, що було обіцяно і що було зароблено прямою мовою очільника Ромен Сергія Салатуна.

п.1 Провести повний аудит діяльності органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, закладів освіти та охорони здоров’я.

Виконано. За результатами проведеного аудиту нами прийнято рішення скоротити кількість комунальних підприємств. Як результат – КП «Шляховик» об’єднано із КП «Комбінат комунальних підприємств», а КП «Міський парк культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка» із КП «Іллінський ярмарок». Так ми значно зекономимо бюджетні кошти.

Освітянську та медичну галузь із 1 січня 2015 року було переведено на фінансування із державного бюджету, тож використання виділених коштів на освіту та медицину тепер може контролювати лише держава.

п.2 За результатами проведеного аудиту здійснити «переформатування» місцевої влади та комунальних підприємств, віднайти всі можливі резерви оптимізації видатків міського бюджету.

Виконано. Після проведеного аудиту були виявлені усі недоліки у роботі комунальних підприємств. Наразі усі керівники, які з тих чи інших причин не бажали працювати на благо міста, були звільнені, а на їхні місця призначені інші працівники.

Щодо знаходження резервів оптимізації видатків міського бюджету, слід зазначити, що вперше за перше півріччя поточного року міський бюджет було перевиконано на 6,5 млн. грн., до кінця року прогнозується збільшити його до 18 млн. грн. Це дасть змогу направити кошти на розвиток міста.

п.3 Забезпечити повну відкритість та прозорість роботи міської влади з метою запобігання проявів корупції, залучити до цього громадськість на рівні контролю за діями посадовців.

Виконано. Я завжди наголошую, що ми повністю відкриті для людей. Щомісяця мною проводилися прес-конференції, на яких я відповідав на усі запитання журналістів, спростовував чи підтверджував різні чутки, які ходили містом. Постійно здійснюю особистий прийом громадян та виїзд на квартали, що дає змогу почути і побачити проблема якомога більшої кількості людей.

За моєї ініціативи з 1 серпня 2014 року почала діяти гаряча лінія, під час якої роменці можуть напряму озвучити факти корупційних проявів та правопорушень, неправомірні дії посадовців.

Громадською радою при Виконавчому комітеті РМР здійснюється громадський контроль за дотриманням Виконавчим комітетом РМР нормативно-правових актів. Таким чином служби, які діють у місті, звітують перед громадськістю про свою роботу.

Ідучи в ногу з часом, ми відкрили сторінку міської ради в соціальній мережі Facebook, користувачі якої мають змогу оперативно коментувати новини, події в місті та області.

п.4 Переглянути програму соціально-економічного розвитку міста та бюджету міста на 2014 рік з урахуванням пропозицій керівників підприємств великого, середнього та малого бізнесу по нарощенню обсягів реалізації продукції та пошуку нових джерел наповнення міського бюджету.

Виконано. Через війну на Сході країни пішов спад виробництва та відбулося зменшення обсягів нарощування. Не зважаючи на різні перепони, моя команда знаходить усе нові шляхи по наповненню бюджету. Так, на ряду з такими великими наповнювачами бюджету, як ТОВ «Роменський завод продовольчих товарів» та ТОВ «Таланпром» у місті з’явиласяфірма «Мегаполіс», яка сплачує податки.

Дякую усім підприємствам, які у такий непростий для України час тримаються і допомагають розвиватися нашому місту.

п.5 Розробити систему співпраці між підприємствами міста та навчальними закладами по профорієнтації та майбутньому працевлаштуванню молоді.

Виконано. У нас єдомовленість із медичним інститутом СумДУ, що на базі Роменської гімназії-інтернат ім. О. Деревської будуть готуватися учні для вступу до цього навчального закладу на пільгових умовах.

З метою розширення можливості працевлаштування студентів на базі ДПТНЗ «Роменське ВПУ» проведено 2 семінари всеукраїнського рівня, в який я особисто приймав участь.

п. 6 Створити Фонд розвитку міста для реалізації спільних проектів влади, громади та бізнесу.

Виконано. Прийшовши на посаду міського голови, я розпочав свою роботу з того, що зустрівся із Радою підприємців та керівниками місцевих підприємств з метою обговорення створення Фонду розвитку міста. Бізнесмени погодилися виділяти кошти, але вирішили, що наразі доречніше буде направити ці гроші на допомогу армії. Тому у нас почав активно розвиватися волонтерський рух.

п. 7 Активно включитися в процес отримання інвестиційних коштів державного бюджету на ремонт доріг державного значення, що пролягають через місто та на заходи з енергозбереження.

Виконано. Роменська міська рада взяла участь у конкурсі Проекту Асоціації енергоаудиторів що реалізовується за участі проекту USAID. Цей проект дає можливість отримати технічну допомогу у сфері енергоменеджменту та енергоефективності, консультації для створення Плану дій зі сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР). В липні 2014 року ми долучилися до Європейської ініціативи «Угода мерів», тому розроблення ПДСЕР є першим кроком на шляху до європейського майбутнього нашого міста.

Також я неодноразово зустрічався із нашими друзями і партнерами із Литви. Міжнародне співробітництво міста Ромни з громадою литовського міста Каунас та литовським бізнесом полягає в проектах енергозбереження, обміні досвідом щодо європейської сертифікації роменських товарів і послуг та в галузі освіти і медицини.

Піклуючись про медицину та про наших людей, ми почали активно проводити роботу щодо обміну досвідом для сімейних лікарів, надання допомоги у протезуванні військовослужбовців, поранених у зоні АТО, а також організації заходів їх реабілітації та соціальної адаптації у медичних закладах Литви. Так, відбулася реабілітація одного з поранених військовослужбовців у цій країні.

З метою отримання фінансування на енергозбереження по школі № 2 підготовлено проектну заявку на отримання грантової допомоги по проектах людської безпеки програми Японії КУСАНОНЕ на загальну суму 75,2 тис. євро.

У рамках роботи з проектом Швейцарського центру ресурсів та консультацій з питання розвитку «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO) наразі центральне водопостачання доведене до Засульського мікрорайону, роботи тривають.

У 2014 році справою честі для нашої команди був ремонт доріг. За рахунок субвенцій з державного бюджету відремонтовано покриття автомобільних доріг на вулицях Прокопенка, Горького, Полтавська, Комсомольська та Соборна на суму більше 19 млн. грн.

Цього року розроблені проектні пропозиції на отримання фінансування за рахунок державних капітальних вкладень Кабінету Міністрів України на загальну суму більше 17 млн. грн. В результаті, 7 млн. грн. нам виділено на капітальний ремонт дороги по вул. Конотопська та 345 тис. грн. на капітальний ремонт ліфтів.

Також розроблені проекти на будівництво каналізаційної мережі центральної частини м. Ромни (вул. Соборна), реконструкцію напірного колектору по вул. Дудіна (2 черга) та капітальний ремонт дороги по вул. Горького.

Разом з тим місто Ромни почало активно співпрацювати із Асоціацією міст України та Асоціацією малих міст України з метою проходження навчань та семінарів для наших працівників.

Сам я також перейняв світовий досвід, потрапивши у сімку мерів України, для участі у семінарі, що проходив у м. Тбілісі.

п. 8 Продовжити роботу по введенню в експлуатацію станції знезалізнення води та забезпечити централізоване постачання води у мікрорайоні Засулля.

Виконано. Наразі проводяться завершувальні роботи по введенню в експлуатацію станції знезалізнення води. Також проведена вода у мікрорайон Засулля, тепер черга залишилася за кооперативами.

п. 9 Вивчити можливість участі міста у програмі з енергоефективності європейського банку реконструкції та розвитку по встановленню автономного опалення у багатоквартирних будинках.

Виконано. Мною та моїми заступниками були вивчені усі можливості енергозбереження. У місті уже працюють програми щодо надання кредитів на енергозбереження у Ощадбанку та Укргазбанку. Постійно проводяться зустрічі з мешканцями багатоквартирних будинків, на яких обговорюються варіанти заощадження коштів на опалення та ефективність енергозберігаючих технологій.

п. 10 До початку нового навчального року збільшити кількість місць у дитячих садках міста.

Виконано. Діти – це наше майбутнє. І я впевнений, що роменська малеча заслуговує на усе найкраще. Ще у 2014 році на ремонт груп у ДНЗ №9 «Фіалка» були віділені кошти. Взимку 2015 року було відкрито 1 групу, а нещодавно іще 2. Мало хто вірив, що за рік нам це вдасться, але ми були впевнені, що все зробимо.

п. 11 Розробити дієву та ефективну програму «Зробимо місто чистим та комфортним!».

Виконано. Я зайняв принципову позицію, якщо не вистачає коштів, то потрібно підкочувати рукава і самим ставати до роботи. Навесні кожного тижня ми проводили толоки, в яких приймали активну участь усі працівники міської ради та її структурних підрозділів. Але хотілося б, щоб мешканці цінували і підтримували чистоту, а підприємці більш активно продовжували роботи з благоустрою біля своїх об’єктів господарювання.

Також я зініціював введення до штату управління ЖКГ посади інспекторів з благоустрою, які мають право складати протоколи на порушників правил благоустрою.

п. 12 Активно сприяти розвитку спорту, культури та громадянського суспільства.

Виконано. За проблемами чистоти та фінансів не можна забувати і про спорт та культуру. У Ромнах постійно проводяться спортивні заходи різних рівнів.

Окрім традиційних змагань за моєї підтримки запроваджено і проведено відкритий чемпіонат м. Ромни з хокею серед юнаків та змагання з хокею на Кубок міського голови; відкритий турнір-фестиваль міста зі стрітболу (вуличного баскетболу); турніри з волейболу, присвячені Героям Небесної Сотні, учасникам АТО та турнір пам’яті патріотам, які загинули під час проведення АТО на Сході країни; міський молодіжний військово-патріотичний захід «Від призовника до захисника Вітчизни».

Приємно, що за минулий рік футбольний клуб «Агробізнес ТСК» став Володарем Кубку Сумщини-2014, Чемпіоном Сумщини-2014, здобув Суперкубок Сумщини-2014 та вже має перемоги різного рівня і у поточному році.

Що стосується культурного життя міста, то за останні півтора роки було започатковано патріотичні вело- та авто-мото пробіги, парад вишиванок, фестиваль хіп-хоп культури «Маятник-Фест», відроджено проведення конкурсу краси «Роменська красуня».

Зважаючи на здобутки нашої молоді у спорті та культурі приємно продовжувати роботу і з покращення матеріально-технічної бази цих галузей.

Я впевнений, що разом ми подолаємо усі негаразди і зробимо Ромни європейським містом.

Я і моя команда розглядаємо керівництво містом як службу, на яку нас наймає громада нашого міста. Саме для того, щоб домагатися від керівників усіх служб, відділів, управлінь, депутатів і всіх чиновників служити людям чесно, прозоро і професійно, показувати приклад громадянської позиції – я іду на вибори міського голови.

Пліч-о-пліч зі мною команда лідерів і громадських активістів, які відповідають високим критеріям патріотизму, професійності та порядності.

Ми будемо продовжувати розпочату справу: працювати на благо міста, створювати для роменців комфортні умови для життя та відпочинку. Сконцентруємо зусилля на трьох ключових напрямах: комфорт, справедливість і оновлення.

Ми виправдаємо довіру людей.За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua