www.romny.osp-ua.info

Внесені зміни до бюджету міста на 2016 рік
04.02.2016

З метою непорушення чинного законодавства, бюджет міста Ромни на 2016 рік був прийнятий вчасно, тобто до 25 грудня року, що передує плановому.Закон України «Про бюджет України на 2016 рік» був прийнятий 25.12.2015 року зі значними змінами проти викладених у проекті цього закону. Враховуючи це, була скликана сесія міської ради і у двотижневий термін, як передбачено по бюджетному законодавству були внесені зміни у прийнятий бюджет.

Так, 6 січня поточного року рішенням сесії міської ради передбачено наступне. Доходи міського бюджету сумі 330,0 млн. грн., в тому числі доходи загального фонду міського бюджету 320 587,9 тис. грн., доходи спеціального фонду міського бюджету 9,4 млн. грн., у тому числі бюджету розвитку 0,3 тис. грн. Видатки – 330,0 млн. грн., з них по загальному фонду 314,5 млн. грн., спеціальному фонду 15,5 млн. гривень. Профіцит загального фонду 6,0 млн. грн. за рахунок передачі коштів із загального фонду до бюджету розвитку, дефіцит спеціального фонду – 6,0 млн. грн., джерелом покриття якого визначено надходження коштів із загального фонду до бюджету розвитку.

Сума доходів загального фонду по платежах до бюджету збільшена з 80,2 до 84,5 млн.грн., в основному за рахунок збільшення розміру ставки податку на доходи фізичних осіб з 15 до 18 відсотків та зростання суми податку через відміну справляння з осіб-платників єдиного соціального внеску ( 3,6%).

Основна сума прийнятих змін стосувалась видаткової частини бюджету. Відтепер Єдиний соціальний внесок не буде сплачуватись не лише окремими особами при виплаті зарплати, а й бюджетними установами. Тому видатки на їх утримання значно зменшились і склали по загальному фонду за рахунок міського бюджету:

освіту 35,7 млн.грн., з них є новим утримання ДПТНЗ «Роменське ВПУ», що відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» фінансується у поточному році з бюджету міста обласного підпорядкування. Кошти на цей заклад затверджені лише на І квартал поточного року 3,0 млн.грн., бо як виписано у тому ж законі по результатах першого кварталу буде переглядатись джерела фінансування таких закладів.

охорону здоров"я 0,3 млн.грн. на харчування

культуру 6,3 млн.грн.;

фізичну культуру 1,9 млн.грн.;

заклади соціального захисту 2,9 млн.грн.

органи управління 10,3 млн.грн.

на місцеві програми 19,1 млн.грн., з яких 17,2 млн.грн. по житлово-комунальному господарству. Однак, основна частину цих коштів буде направлена протягом року на утримання Роменського ВПУ, якщо не зміняться законодавчі норми бюджетного законодавства на 2016 рік і його фінансування залишиться на міському бюджеті.

Державні субвенції на утримання закладів: освітня на утримання ЗОШ 35,5 млн.грн., медична 28,3 млн.грн. (утримання закладів охорони здоров»я Укрзалізниці у бюджеті України на 2016 рік не передбачено). Передача коштів з районного бюджету для забезпечення надання медичних послуг мешканцям Роменського району склала 10,5 млн.грн.

Субвенції з державного бюджету на соціальний захист надаються на: виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим та прийомним сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам;

надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг  та на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу. Не виділені кошти з держави для забезпечення інших пільг, зокрема на компенсацію за пільгове перевезення окремих категорій громадян. Субвенції на соціальний захист та медикаментозне забезпечення склала 6,0 млн.грн.

Перелік капітальних видатків затверджений рішенням сесії міської ради від 6 січня 2016 року як зміни до Програми соціально-економічного розвитку міста на 2016 рік. Ознайомитись з цим рішенням та рішенням міської ради від 06.01.2016 «Про внесення змін до рішення міської ради від 24.12.2015 можна ознайомитись на офіційному сайті міста у розділі «нормативно-правові документи».


За повідомлення
м фінансового управління

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua