www.romny.osp-ua.info

Про роботу консультаційних пунктів цивільної оборони
11.02.2016

З розвитком цивілізації людина намагається уберегти себе від тих чи інших природних незгод : екстремальних морозів, повеней, буревіїв, посух, тощо. Але в той же час в рази збільшується ризик виникнення катастроф техногенного характеру. Чого тільки варті аварія на Чорнобильській АЕС, землетрус в Японії, цунамі в Індонезії… Раз за разом ми дізнаємось про сходження з рейок залізничного складу з небезпечними для життя хімікатами, про викиди в атмосферне повітря небезпечних отруйних речовин, виявлення небезпечних боєприпасів, використання смертельно небезпечного хлору на очисних спорудах, не менш небезпечного аміаку на м‘ясокомбінатах. Хтось розбив термометр або люмінесцентну  лампу, «енергозберігайку», що містить пари ртуті. В дорожньо-транспортних пригодах майже щодня гинуть люди, а при своєчасній допомозі життя постраждалих можливо спасти!

З цією метою було прийнято розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 09.11.2011 № 739 «Про створення та організацію роботи консультаційних пунктів з питань цивільного захисту при житлово-експлуатаційних організаціях та сільських (селищних) радах області», розпорядження  міського голови від 16.12.2011 № 222 «Про консультаційні пункти з питань цивільного захисту при підприємствах по обслуговуванню житлового фонду» та розпорядження міського голови № 165 від 25.10.2012 «Про проведення огляду-конкурсу на кращу навчальну матеріально-технічну базу консультаційних пунктів з питань цивільного захисту». Відповідно, при всіх «ЖЕКах» було обладнано консультаційні пункти цивільного захисту населення, де на стендах в доступній формі викладено алгоритм дій жителів нашого міста при виникненні тих чи інших небезпек нашого сьогодення.  

Завдяки наданої інформаційної допомоги Роменськими міськими курсами цивільної оборони (керівник Каплун М.І,), консультаційні пункти забезпечені нормативною базою, пам‘ятками про дії при тих чи інших надзвичайних ситуаціях, методичними рекомендаціями.

Варто відмітити роботу консультаційного пункту при  ПП «Марс» - керівника Лисенко Віру та керівника навчально-консультаційного пункту, головного інженера підприємства Лисенко Володимира.
 
За повідомленням надзвичайних ситуацій

та цивільного захисту населення
© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua