www.romny.osp-ua.info

Ніхто не забутий
13.05.2016

Щороку у третю неділю травня в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій. На жаль, роменців також спіткала доля пройти через страшні випробування насильницької комуністичної ідеології.

Фізичне знищення співгромадян, світогляд яких відрізнявся від комуністичного, розпочалося відразу після жовтневого перевороту 1917 р. Воно зачепило середовища видатних діячів і певні категорії населення та періодично сягало своїх піків. Нечуваних масштабів масові репресії набули після штучного голодомору 1932 – 1933 років. Головним наслідком масових репресій було фізичне винищення активної та інтелектуальної частини нації та моральне розтління тих, кого терор не торкнувся.

Керівництво міста на чолі з міським головою Сергієм Салатуном поклали квіти до Алеї Героїв. Очільник міста зазначив: «Пам’ять про тяжкі сторінки нашої історії має жити в кожному з нас і нагадувати, що подібні трагедії ніколи не повинні повторюватися. Та практика застосування методів політичного терору є звичною для деяких правлячих режимів і нині. Так, на загарбаних Російською Федерацією українських територіях запанували репресії проти українців, кримських татар, усіх, хто вважає Україну своєю Вітчизною. Багато людей пропали безвісти. Піддаються фізичним і моральним тортурам захоплені бойовиками українські військовослужбовці, добровольці, волонтери. В'язнями російського режиму стали Надія Савченко, Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Геннадій Афанасьєв, Ахтем Чийгоз та інші патріоти.

Світла пам’ять і вічний спокій загиблим унаслідок політичних репресій та низькій уклін тим, хто бореться та гордо заявляє, що він – українець».

За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua