www.romny.osp-ua.info

Шлях до європи через бібліотеку!
20.05.2016

  

Центральна міська бібліотека для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича стала однією з 83 бібліотек переможців конкурсу на участь у проекті Української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки програми Європейського Союзу «Еразмус + (Жан Моне)». Проект передбачає активну роботу бібліотек з популяризації знань про ЄС та європейський вибір України шляхом створення Пунктів європейської інформації для надання інформаційно-просвітницьких послуг мешканцям місцевих громад районних центрів, невеликих міст і селищ України.

В Інтернет-центрі центральної міської бібліотеки для дорослих, починаючи з березня 2016 року діє Пункт європейської інформації. Основні послуги, які тут надаються -друковані та електронні джерела з питань євроінтеграції; інформаційно-просвітницькі заходи; забезпечення доступу до інформації за допомогою мережі Інтернет; надання інформації по телефону та електронною поштою. До послуг відвідувачів – інформаційна зона «Європейський меридіан», що включає такі підрозділи: «Україна в Європі, Європа в Україні», «Відчуття Європи», «Країни Європейського Союзу». Матеріали, які представлені тут , надійшли до бібліотеки з Української бібліотечної асоціації, посольства Литви та Австрійського культурного фонду, що діє при посольстві Австрії. Це художні твори письменників Австрії, різноманітні путівники, буклети та рекламна продукція.

Координатор Пункту звернулася більше ніж у 20 посольств країн Європи, громадських організацій з проханням надіслати матеріали, що стосуються різних аспектів життя в країнах ЄС.

Плакати з інформацією про Пункт європейської інформації в бібліотеці розміщено на фасаді книгозбірні та на рекламному стенді в центрі міста.

Координатор Пункту – працівник відділу обслуговування центральної міської бібліотеки для дорослих , 30 – 31 травня пройде навчання в Головному тренінговому центрі для бібліотекарів УБА, м. Київ.

Україна долучилась до програми ЄС та Східного партнерства «Культура і креативність», що покликана забезпечити підтримку культурних та креативних секторів і збільшити їхній внесок у сталий гуманітарний та соціально-економічний розвиток в країнах східного партнерства, до якого відноситься і Україна. «Креативна Європа» – це програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. Вона має на меті зберегти, розвинути та підтримати європейське, культурне та мовне різноманіття, європейський культурний спадок, а також посилити конкурентоспроможність культурного та креативного секторів європейської економіки.

Тиждень європейського кіно «Кращі зразки європейської классики»
знайомив користувачів центральної міської бібліотеки для дорослих імені Бориса Антоненка – Давидовича з кращими стрічками кінокласики країн Європи.

Учні 9-го класу ЗОШ I-III ступенів №3 взяли активну участь у флешмобі «Українське обличчя Європи», організованого працівниками ценральної міської бібліотеки для дорослих. Діти розповсюджували рекламні листівки , запрошуючи мешканців міста до бібліотеки, де діє Пункт європейської інформації.

В центральній міській бібліотеці для дітей проведена Інтернет-подорож «Сучасне обличчя Європи». Користувачів бібліотеки познайомили з історією створення Європейського Союзу, розглянули шляхи співробітництва між Україною та ЄС, провели віртуальну подорож по Великобританії та Франції. Переглянули презентацію «Панорама Європейська літератури».

Користувачі філіалу №1 центральної міської бібліотеки для дітей, разом з героями книг і мультфільмів, мандрували сторінками улюблених книг, складали пазли за казками письменників зарубіжних країн прийнявши участь в бібліотурне «Разом з книгами країнами Європи».

Інформаційно-пізнавальний відео-тур «Шлях до Європи»
для учнів старших класів СЗОШ I-III ступенів №2 імені академіка А.Ф. Йоффе, проведено в центральній міській бібліотеці для дорослих за участю громадської діячки, депутата Сумської обласної ради Вікторії Мурич. Її спогади про своє перебування в європейських країнах, знайомство з життям громадян та роботою державних установ викликали особливу цікавість у молоді. Під час заходу вони дізналися про структуру Європейського Союзу, здійснили захоплюючу віртуальну мандрівку найбільшими країнами ЄС. «Відвідини» кожної країни супроводжувалися музичними шедеврами, за якими впізнають ці країни в усьому світі. Наприкінці заходу учні випробували власну ерудицію, відповівши на питання вікторини: «Що ти знаєш про Європу?».

Ми - європейці настільки, наскільки ми - українці, і лише відчувши себе справжнім українцем, можна збудувати свій український дім за європейськими стандартами.


За повідомленням відділу культури

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua