www.romny.osp-ua.info

Вечір пам`яті
20.04.2017

Душа митця глибока й таємнича,

Така проста водночас і складна…
Ці слова про надзвичайну людину, багатогранного митця Івана Петровича Кавалерідзе. Благословенна роменська земля – це його  маленька батьківщина. Тут, на споришевих стежках хутора Ладанського, розпочалося дитинство митця.  А в м. Ромни працював у відділі освіти, викладав малювання в шести школах міста. Іван Петрович був керівником міського драматичного гуртка, а згодом став головним режисером Роменського пересувного робітничо-селянського театру.

І.П. Кавалерідзе називають «триголовим генієм». Коли йому заборонили робити скульптури, він став режисером…Заборонили знімати кіно – почав писати повісті та сценарії. Життя І.Кавалерідзе «ніколи не було легким, але завжди до останнього подиху» служив він рідній Україні.

19 квітня 2017 року у Роменській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №7 відбувся вечір пам’яті під назвою «Український Мікеланджело». Сторінки біографії, відеоспогади про митця, «живий голос» І. Кавалерідзе, уривки з кінофільмів, режисером яких був митець…Світлини скульптурних творів...Інсценізація  уривка з п’єси «Григорій і Параскева» … Задушевні пісні…Вдало зіграні ролі Івана Кавалерідзе й Олекси Ющенка учнями школи (Дмитро Рогіз та Гліб Глуходід)…Виступ наукового працівника музею Савченко Наталії Василівни…Усе це відчули серцем і душею і глядачі, і юні артисти.

На святі пошанування величної постаті І.П.Кавалерідзе були присутні міський голова Сергій  Салатун, заступник міського голови Ігор Тетірко,  в.о. начальника відділу освіти Олександр Матяш, депутат обласної ради Вікторія Мурич.

Це був незвичайний, по-особливому урочистий, цікавий  захід.
 


За повідомленням відділу освіти
© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua